Bardzo dobry występ Polaków w meczu z Czechami

Polska reprezentacja rozegrała bardzo dobry, momentami porywający mecz z reprezentacją Czech. Na samym początku doszło do pewnych nieporozumień, więc bilans bramkowy stał się nie do końca korzystny, ale nasi piłkarze nadrabiali to klasą, zaufaniem do siebie i elegancją w poruszaniu się po boisku.

Matty Cash, w tłumaczeniu na polski - Gotówka, już w 8 minucie doznał urazu i postanowił opuścić, co bardzo ładnie z jego strony. Na zauważenie zasługują stroje naszych piłkarzy, piękna biel z elementami czerwieni naprawdę może być dla każdego odpowiedzialnego obywatela powodem do dumy.

Owszem zawsze będą pesymiści, ludzie źle życzący naszej reprezentacji, ale dla nich mamy jedno przesłanie: Wasz czas już minął. My idziemy śmiało naprzód.

Bardzo dobrze wyglądało rozgrywanie piłki przez naszą ekipę. Podania nawet na tle Barcelony, w której gra na co dzień Robert Lewandowski były bardzo dobre, znacznie mocniejsze i dłuższe niż w przypadku drużyny Hiszpańskiej. Mecz uświetnił swoją osobą sam pan premier Mateusz Morawiecki. Elegancko, ale na sportowo ubrany był jeszcze jednym elementem podnoszącym jakoś tego naszego występu.

W dzisiejszym świecie najbardziej liczą się wartości. Komentator TVP słusznie miał w klapie wstążkę w barwach niebiesko-żółtych, choć dwaj pozostali panowie już jakby nie. Być może po zmianie władzy będzie miał w drugiej klapie wstążkę tęczową, bo walka o fundamentalne prawa ludzi się zaostrza.

Na koniec kwestia wyniku, w tej najważniejszej dla nas sferze, w sferze wartości, w sferze moralności, w sferze walki o waszą i naszą. Polska zwyciężyła. Tak. Myśmy zwyciężyli Czechów. W tej kluczowej dla każdego narodu klasyfikacji, a mianowicie klasyfikacji Fair Play, wygraliśmy 2:0, dwie żółte kartki dostali bowiem Czesi, i nikt już nam tego zwycięstwa nie odbierze. Nie odbiorą go nam taż pesymiści, zagrażający pomyślności naszej reprezentacji. To moralne zwycięstwo tylko umacnia naszą wiarę w przyszłość i daje nadzieję, że zwalniając Michniewicza wkroczyliśmy na dobrą drogę, z której nie zejdziemy.
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Edeldreda z Ely

24-03-2023 [23:05] - Edeldreda z Ely | Link:

A mnie się, ni z tego ni z owego, przypomniał z tej okazji dramat Głowackiego, pt. "Mecz"... 

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

24-03-2023 [23:09] - Siberian Husky Dog | Link:

Pier... to wszystko.
Idę spać

Obrazek użytkownika marsie

24-03-2023 [23:35] - marsie | Link:

I koncertowo "daliśmy dupy"! Fernando i Lewandowski - przestańcie pieprzyć głupoty i weźcie się do roboty! A do naszej "kadry" - nie ma się co opierdalać, trzeba zapierdalać! A w tle mamy Czesia - wygrał wszystko, poszedł na śmietnisko! Czy my kiedyś będziemy mądrzy przed szkodą, nim mędrcy zawiodą?

Obrazek użytkownika Roz Sądek

25-03-2023 [15:38] - Roz Sądek | Link:

@marsie
Czy używanie wulgaryzmów jest teraz wizytówką przynależności do jakiejś grupy społecznej - inteligencji? Pytam, by czasem czegoś nie przeoczyć i nie zostać w tyle.
 

Obrazek użytkownika u2

25-03-2023 [15:42] - u2 | Link:

A w tle mamy Czesia - wygrał wszystko, poszedł na śmietnisko!

Skoro w PZPN rządzi kumpel Bońka to proszę nie oczekiwać cudów. Ma być drogo i źle. Tak rządzi pełomafia.

Obrazek użytkownika Ijontichy

25-03-2023 [08:20] - Ijontichy | Link:

U nas powinno sie wprowadzić przepisy Majów...drużyna przegrywająca szła na obiad...znaczy ich zjadano....serca,wątrobę,nerki.
Gra obfitowała w faule, które dziś nie kwalifikowałyby się na czerwoną kartkę, a na więzienie. Mnożyły się też bardzo ciężkie kontuzje – złamane żebra, wybite zęby, pęknięte czaszki. Sama, ważąca 5 kilogramów piłka mogła zabić, nie mówiąc już o tym, że gra toczyła się o życie.

Ale członkostwo w UE zabrania takich przepisów.PRECZ Z UNIĄ!

Obrazek użytkownika Piotr Węcław

25-03-2023 [08:29] - Piotr Węcław | Link:

Panie Zbyszku lubię pana teksty.  Cóż, wychodzi na to, że odnieśliśmy kolejne moralne zwycięstwo. 

Obrazek użytkownika Zbyszek_S

25-03-2023 [09:34] - Zbyszek_S | Link:

Dziękuję. To miło tak ciągle zwyciężać.

Obrazek użytkownika u2

25-03-2023 [10:37] - u2 | Link:

Polska reprezentacja rozegrała bardzo dobry, momentami porywający mecz z reprezentacją Czech.

Czesi to byli Mistrzowie Europy, mają świetne drużyny, nie gwiazdorów jak u nas wystepujących z powodzeniem w zagranicznych ligach. Nic nie ujmując Lewemu z jego dotychczasowych dokonań razem z reprezentacją (vide wygrana z Niemcami na Stadionie Narodowym), to jednak ogłosiłem na Saloonie 24 kilka miesięcy temu moje żądania. Czyli nie oglądam meczów reprezentacji dopóki trener Santos nie usunie z kadry Bereszyńskiego i Lewego. Bereszyński już wyleciał, Lewy niby się kajał za plotki o 30-50 milionach za wyjście z grupy. Ale to za mało. Nie życzę źle dla Santosa i dla reprezentacji, ale dopóki nie usunie Lewego to nie oglądam. Kropka :-)

Obrazek użytkownika Kaczysta

25-03-2023 [21:40] - Kaczysta | Link:

Z OSTATNIEJ CHWILI:
Iga Świątek w trybie natychmiastowym szykowana na poniedziałkowy mecz z Albanią

https://pbs.twimg.com/media/FsBLhPrWYAACNL2?format=jpg&name=medium