30 dni bez facebooka, twittera i blogów - wrażenia

Czy było lekko? Nie.
Czy było fajnie? Nie za bardzo.
To po co?
Bo było... inaczej.

Wibracja czyli życie

Zastanawiam się tak teraz czy istnieje coś takiego, jak "wibracja" człowieka. "Wibracja" jego umysłu, organizmu, istnienia. To takie pytania z dziedziny - powiedzą - parapsychologii albo new age. Ale może wcale nie. Tak to przez chwilę odebrałem, że... istnieje. Że kontakt, taki codzienny, "masowy" kontakt, z tą sferą komunikacji, relacji, przyswajania treści, ZMIENIA człowieka. Zmienia nasz "stan", naszą wibrację.

Wtedy ten stan, byłby jakimś generalnym samopoczuciem. Czymś, co wpływa na powstawanie w nas emocji, w kontakcie z rzeczywistością. Co generuje w nas skłonności do takich czy innych zachowań. Do widzenia/postrzegania jednych rzeczy, a do nie zwracania uwagi, do niewidzenia innych. A połączenie odczuwanych emocji, wybieranych z otoczenia informacji oraz zachowań to... życie?
Byłaby wówczas ta sfera masowej komunikacji, wielką maszynką do mielenia ludzi. Do mielenia ich świadomości. Ich "wibracji", ich życia.

Negatywizm

Przejrzałem teraz nie przeczytane przez miesiąc notki i informacje. No dobrze, przejrzałem. 95% z nich to narzekania, przerażenia, katastrofizowanie, gniew, agresja, potępianie. Zresztą, ja chyba też tak mam. Taką skłonność i tak piszę. Potępianie potępiania to też potępianie.

Ponieważ zerknąłem na zegarek, a było za dwanaście... to pomyślałem, że przerwę pisanie notki i pójdę do kościoła. To poszedłem, bo msza. Ptaki niesamowite. Kraczą, krzyczą, śpiewają. Może dlatego, że słońce rankiem. Na gałęziach, na blokach. Co jest ważniejsze? - sam siebie zapytałem. To słońce czy wojna? Pewnie, że wojna. Wojna jest ciągle. Na stronie internetowej, na ekranie. Na ulicy spotyka się uciekinierów. Na rachunku widzę wojnę jaką ze mną prowadzi władza - kilkaset złotych minus, co miesiąc. Ogrzewanie w prezencie od premiera na wojnie. Plus wzrost cen gratis, więc wszyscy, co mieli oszczędności, to znacznej części z nich już nie mają. Wiwat władza. Wiwat wojna. Wiwat nowe rachunki za ogrzewanie i postawienie ludzi w trudnej sytuacji, przez tych, co pływają jak pączki w maśle.

Msza była spoko. Wróciłem. Właściwie to dobrze, że miesiąc byłem poza tym fejsbókiem, blogami itd. Bardzo dobrze. Niczego nie straciłem. Nic, dosłownie NIC SIĘ NIE WYDARZYŁO istotnego. Dokładnie nic. A przecież codziennie ludzie żyją, pamiętam to dobrze, ruszającą ukraińską ofensywą, ruszającą rosyjską ofensywą, PiSem, Po, Konfederacją, szampionkami, robakami, okultyzmem. Odkrywaniem prawdy i walką o ojczyznę. A czas mija, a świat mija, a życie mija i co... zostaje? Przetrawione miliardy ludzkich myśli i emocji, zamienionych w nihilistyczną nicość medialnego potwora?

Co mnie ciekawi?

No ale zebrało mi się. Może dziś napiszę kilka notek, bo tematy przecież były. Właściwie to moje zainteresowanie koncentrują się wokół następujących tematów:

  • rozwojowo, duchowo, religijne
  • biologiczno, dietetyczno, metaboliczne
  • ogólne mechanizmy społeczne i światowe, choć krajowa polityka jest wyjątkowo odpychająca

Z pisaniem jest taki problem, że jest to działalność "sobie a muzom". Widownia zebrana w teatrach facebooka czy platform blogerskich jest dość dokładnie "wytresowana" czyli ukształtowana. Emocjami. Przekazami. Charakterem tych dwóch pierwszych. To, co jest przynętą i skarbem - relacje, udostępniane poprzez te platformy, ulegają właśnie na tych platformach degeneracji w anty-relacje. W prymitywnej natury agresywne odruchy albo obojętność wobec tego, co ich nie budzi. I taki zresztą jest cel systemu, obojętnie uświadamiany czy nie. Więc oczekując sensownych relacji, to znaczy wymiany sensownych zdań, robimy błąd, bo jedyna wymiana zdań, jaka jest możliwa, to wspólnota potępiania albo chorobliwej natury konflikt.

Widownia - czytaj "ludzie" - najzwyczajniej na świecie czuje się obrażona, każdym tekstem wykraczającym poza preferencje i możliwości percepcyjne widowni. Musi być krótko, dosadnie i trzeba nap****lać na PiS, na PO, na Konfę, na Putina, na Ukrainę, na USA, na kogo albo na cokolwiek. Wtedy będzie odzew. Często sprowadzający się do wycia. Ale to jest rynek. A na rynku rację ma zawsze potencjalny nabywca. Dlatego właśnie Wielka Brytania za pomocą kul i śmierci, wymusiła na Chinach zgodę, na wolny handel opium w Chinach, którego oczywiście zakazywała u siebie. Ot... mądrość etapu.

No ale znów zrobiło się pesymistycznie :) A to niedobrze. Myślałem jeszcze o napisaniu własnej platformy do wymiany myśli. Miałem sporo fantastycznych idei i pomysłów. Pewnie w rok bym to zrobił. Doświadczenia bowiem w tej specyfice projektu nie mam. Ale zrezygnowałem. Lepiej pisać wiersze.

Przykre zdarzenie i wnioski

Na koniec powiem, że byłem na pogrzebie. Zawsze źle znoszę te "uroczystości". Tym bardziej było teraz, bo w moim odczuciu tę osobę spotkała ogromna krzywda. Takie życie. Że tych krzywd pojawia się coraz więcej. Coraz więcej jest krzywdzenia. W imię idei. W imię doktryny. W imię własnego siedzenia i świętego spokoju. Więc co w obliczu takiego zdarzenia? Chyba tyle, że ta właśnie chwila w jakiej teraz jestem, jesteś, gdy ja piszę, a ty czytasz, że ten dzień właśnie, a nie żaden inny, ma wartość największą. Nieskończoną zupełnie. Że każde słowo, które kładziemy na ekran ma wartość nieskończoną. Że nasz zachwyt na porannym słońcem ma wartość nieskończoną. Że my mamy wartość nieskończoną. Że jeśli się wstrzymujemy, przed dotknięciem, wyrażeniem, odczuciem czy tworzeniem, tego co najpiękniejsze, najlepsze, najwspanialsze, to robimy błąd. Niewybaczalny.

Więc dobrze jest zrobić sobie post. Absencję od. Życia jakie znamy i do jakiego jesteśmy przyzwyczajeni. Choćby dlatego, żeby spojrzeć z pewnej odległości na nie. A to odległość, to też wyrozumiałość. I spokój. Dobrego dnia wszystkim życzę.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Edeldreda z Ely

05-03-2023 [09:43] - Edeldreda z Ely | Link:

A owszem, owszem, nieobecność dostrzegłam i miałam nawet pisać zgryźliwie do Ijona zapytanie, czy i On zauważył, że chyba  macie w zakonie jakieś rekolekcje 😁 PS ponieważ nie dbam, ani o FB ani o Twittera, starcza mi czasu na stałe odwiedzanie tej naszej uroczej przestrzeni. Pozdrawiam. 

Obrazek użytkownika Zbyszek_S

05-03-2023 [10:04] - Zbyszek_S | Link:

Trzymając się konwencji komentarza... nie potwierdzam, nie zaprzeczam :) hahahaha

Obrazek użytkownika u2

05-03-2023 [10:13] - u2 | Link:

Na rachunku widzę wojnę jaką ze mną prowadzi władza - kilkaset złotych minus, co miesiąc. Ogrzewanie w prezencie od premiera na wojnie.

Widać brakowało tobie tego naparzania na Dobrą Zmianę. Dlatego powróciłeś na NB.

Obrazek użytkownika Zbyszek_S

05-03-2023 [10:38] - Zbyszek_S | Link:

Takie komentarze są właśnie prosto z piekła :) A rachunki... no cóż, stają się zagrożeniem dla ludzi i dla mnie. Na szczęście wybrańcy, dostają "pomoc" od władzy, a trole i wyznawcy pędzą by agresywnie mitygować każdego, kto wyrazi jakiekolwiek ubolewanie. Taki to obraz już.

Obrazek użytkownika u2

05-03-2023 [10:43] - u2 | Link:

A rachunki... no cóż, stają się zagrożeniem dla ludzi i dla mnie

Tylko atakujesz nie tych co spowodowali podwyżkę rachunków. Zagrożeniem są tacy manipulanci jak ty, którzy manipulują oczywistymi faktami.

Obrazek użytkownika Zbyszek_S

05-03-2023 [10:46] - Zbyszek_S | Link:

Bydło pisze do ludzi "na ty", bo celem bydła jest zbydlęcenie innych poprzez agresję, insynuacje i poniżanie. Internet napełniony jest bydłem, które składa się z troli, automatycznych botów AI, oraz wyznawców różnych idei czy ruchów takich czy siakich. Pani/Pana odrażające komentarze, są literalnym przykładem i przejawem opisanej sytuacji. To są słowa prosto z piekła. Złe, haniebne, kłamliwe i mające czynić krzywdę. Zatem... bez odbioru.

Obrazek użytkownika u2

05-03-2023 [10:55] - u2 | Link:

Bydło pisze do ludzi "na ty"

Dehumanizowanie wroga to typowe dla ludobójców. Jesteś ludobójcą ?

Obrazek użytkownika Pani Anna

05-03-2023 [10:48] - Pani Anna | Link:

No i starczy już tego postu. Trzeba pisać,  kiedy ma się coś do przekazania, poza plemiennymi wojenkami, bo to już bokiem wychodzi. Pisać nie licząc na nic, choćby tylko jedna osoba miała przeczytać i zrozumieć. 

Obrazek użytkownika Roz Sądek

05-03-2023 [10:57] - Roz Sądek | Link:

@Autor
"Myślałem jeszcze o napisaniu własnej platformy do wymiany myśli. Miałem sporo fantastycznych idei i pomysłów. Pewnie w rok bym to zrobił. Doświadczenia bowiem w tej specyfice projektu nie mam. Ale zrezygnowałem. Lepiej pisać wiersze."
...
"A rachunki... no cóż, stają się zagrożeniem dla ludzi i dla mnie"
=========

https://youtube.com/shorts/R8C...
 

Obrazek użytkownika Zbyszek_S

05-03-2023 [11:02] - Zbyszek_S | Link:

Nie rozumiem formy i treści. Zechce Pan(i) szerzej wyjaśnić?

Obrazek użytkownika Chatar Leon

05-03-2023 [12:24] - Chatar Leon | Link:

Nie wiem, czy karmienie trolli ma sens. Ja dałem sobie spokój i raczej nie odpisuję @ubotom i @rozsmrodkom.
O co im chodzi? Może po prostu nie wziąłeś Pan tych wszystkich iluśtam dawek cudownego eliksiru na nieśmiertelność który oni wzięli, więc pewnie uznali, żeś Pan jest ruski agent.

Obrazek użytkownika u2

05-03-2023 [23:39] - u2 | Link:

Pan jest ruski agent

Oj tam, od razu ruski jak ty :-)

Obrazek użytkownika Ijontichy

05-03-2023 [12:32] - Ijontichy | Link:

Ja w sprawie "tykania" w necie.
Pierwszy komputer córka sama składała z części,studiowala na AHH automatykę i robotykę...koledzy jej pomogli...no i był.
Ona pierwsza do domu przyniosla: Tato! W necie sie wszyscy tykamy,nie ma Pan/ Pani...krzywiłem sie na to,ale młodych trzeba słuchac.
Dopiero jak pojechalem "na uczonego do Italii" wykładać na Uniwerku...to zatrybiłem.
Wszyscy sie tykali...od Rektora do zamiatacza chodnika...Italia... a co dopiero West? 
PS.Dla @eze : zauważyłem zniknięcie Zbyszka,ale nie tęsknilem...jest tu taki zwyczaj,że bloger/komentator siedzi w szafie 9 lat,potem PSTRYK i nagle działa....musi dla kasy?
 

Obrazek użytkownika An

05-03-2023 [15:32] - An | Link:

Witam Pana Zbyszka 

Ja rownież zauwazyłem brak Pana na NB 
Pomyślałem  ,że zwyczajnie ma Pan dość pisania . 
PIsania choćby dla jednej osoby co zrozumnie /co zaleca Pani Anna 😉 /  no i jeszcze co niektóre póżniejsze komentarze , takie " ugrzecznione " 
Ja lubię Pana teksty 
zostawiaja szeroki margines na własne przemyslenia , refleksje
Ale zeby te refleksje sie pojawiły potrzeba chwili /może nawet iluś tam chwil  , może nawet sporo/
Ja tego czasu który poswiecam na czytanie , a później  na dumanie  nad tym co przeczytałem  nie żałuję /dotyczy to również pańskich tekstów/ 
Aby żyć trzeba przeżywać , a to znaczy zwolnić
tempo .

 

Obrazek użytkownika J z L

05-03-2023 [16:02] - J z L | Link:

Co sądzicie o tym odcieniu błękitu?
Ja uwielbiam

https://pbs.twimg.com/media/FqdRCMzWIAANmUb?format=jpg&name=large

Obrazek użytkownika EsaurGappa

05-03-2023 [21:41] - EsaurGappa | Link:

 Gdzieś na uboczu idzie Wiosna już do nas idzie jak tajemniczy czar od wieki wieków chce nam dać pocałunek miłości.Alleluja i nic więcej.
Tak ten kolorowy sen jest prawie prawdziwy prawie namacalny a słowo napisane choćby smyrnięciem opuszkiem paluszka jest stemplem duszy która milczy.Jak dusza taki świat.Patrzę na ciebie nie znam cię sam do ciebie przychodzę gdy samotne trwożą cię chwile niesamotne,słowo twarz nic.
Przestrzeń którą ofiarował na Jezus nie została dobrze zagospodarowana,a ciało cztm piękniejsze tym brzydsze,my jesteśmy siecią my jesteśmy Internetem.
Ludzie oszukują....tworzą siebie i swój sen nieokiełznany tylko dlatego bo nie czują w sobie Boga,a prawda jest samotna.
Odpoczywajacie więc ojcowie i matki zmarłego millenium,nie wasza wina krzywda i duszy niesłyszalny szept.