Przeciwko dialektyce

W czasach realnego socjalizmu popularne były w Polsce „odpowiedzi radia Erewań” czyli anegdoty lepiej opisujące komunistyczną rzeczywistość niż najbardziej wnikliwe analizy socjologiczne. Nie mogę się oprzeć pokusie zacytowania jednej z nich i to po rosyjsku bo tylko w tym języku ma właściwy smak.

Na marginesie. Pisałam ostatnio o formowaniu psychozy tłumu. Stosunek do Rosji i do Putina jest tego najlepszym przykładem. Nikt z nas nie ma i nigdy nie miał wątpliwości co do złowrogiej roli jaką odgrywa ten człowiek we współczesnym świecie. Jednak dopiero gdy zadekretowano nienawiść do Rosji i do Putina szerokie masy ogarnęła autentyczna psychoza. Odwołuje się  nawet koncerty muzyki rosyjskiej. Zastanówmy się -czy zbrodnie Hitlera unieważniają muzykę Bacha? Dobrze, że program dokumentalny „Nasz człowiek w Warszawie” pokazał jaki stosunek do Putina mieli nasi prominentni politycy choćby po katastrofie smoleńskiej czy nawet po zajęciu Krymu i rosyjskich zbrodniach popełnianych w Czeczeni. A teraz im się odmieniło i śledzą z gorliwością Inkwizycji odstępstwa od zadekretowanej i powszechnie kultywowanej nienawiści do wszystkiego co rosyjskie.

Wracając do radia Erewań. Słuchacz zadaje pytanie: будут ли при коммунизме деньги? I odpowiedź: югославские ревизионисты утверждают, что будут. Китайские догматики утверждают, что нет. Мы же подходим к вопросу диалектически: у кого будут, а у кого и нет. Dla nie znających języka tłumaczę: czy w komunizmie będą pieniądze? – jugosłowiańscy rewizjoniści twierdzą, że będą. Chińscy dogmatycy twierdzą że nie. Natomiast my podchodzimy do tego problemu dialektycznie: jedni będą mieli pieniądze a inni nie.  Kulturowy marksizm, który zwyciężył prawie na całym świecie uprawomocnił i upowszechnił dialektyczne podejście do wszelkich zagadnień. Na przykład w Niemczech pięć elektrowni węglowych ma obecnie zgodę Unii Europejskiej na eksploatację podczas gdy Polska ma realizować agendę pełnej dekarbonizacji. To przecież proste. Hадо смотреть диалектически.

Jak donoszą media w Stanach Zjednoczonych już kilkadziesiąt osób zmarło z zimna. Nie ma najmniejszego znaczenia, że tak naprawdę osoby te zamarzły w swoich mieszkaniach i w swoich samochodach. I tak wszystkiemu okazuje się winne globalne ocieplenie. Podobnie jak za śmierć na zawał, rozlany wyrostek, czy krwotok nie wini się lekarzy, którzy pod pretekstem pandemii bezdusznie odmówili chorym pomocy lecz obwinia się wyłącznie przeciwników szczepień i niezaszczepionych. Podobnie jak za spadek mleczności krów w średniowieczu odpowiadały wyłącznie czarownice, w hitlerowskich Niemczech wszystkiemu byli winni Żydzi, a głód na Ukrainie wywołali nie stalinowcy enkawudziści zabierający chłopom ziarno siewne lecz kułacy. W kwestii globalnego ocieplenia udało się wywołać klasyczną psychozę tłumu. Społeczeństwa ustami swoich przedstawicieli godzą się na takie absurdalne pomysły jak choćby  likwidację do 2035 roku samochodów spalinowych. Godzą się również na ETS czyli Emission Trading System (system handlu emisjami  dwutlenku węgla) który jest pierwszym krokiem na drodze do stworzenia systemu „kredytu społecznego”. System ten jest klasyczną piramidą finansową powodującą drastyczny wzrost cen energii, a  pośrednio wszelkich innych cen, zubożenie społeczeństw i inflację. Nie zwraca się uwagi na fakt, że udowodniona korupcja zatacza w instytucjach UE coraz szersze kręgi. Nikt nie komentuje zjawiska wyjątkowej aktywności w agendach UE lobbystów propagujących samochody elektryczne. Skuteczność zainstalowania w społeczeństwie zarówno psychozy globalnego ocieplenia jak i leku przed pandemią wymaga jednak istnienia w tym społeczeństwie pożytecznych idiotów.

Termin pożyteczny idiota (полезный идиот) przypisuje się Leninowi, który określał tym mianem zachodnich dziennikarzy i intelektualistów rozpływających się w zachwytach nad ZSRR. Pożytecznych dla nowych totalitaryzmów idiotów w naszym społeczeństwie też nie brakuje. Wystarczy przypomnieć powielaną przez znaną polityk teorię przyczyn wyginięcia dinozaurów, wprowadzone przez innego polityka święto sześciu króli oraz liczne wypowiedzi aktorek na tematy historiozoficzne, religijne a nawet przyrodnicze. Sama słyszałam pewną damę roztkliwiającą się nad losem białych  niedźwiedzi, którym rzekomo brakuje do szczęścia mrozu. Nie rozumie ona, że biały niedźwiedź jako gatunek znalazł sobie w surowych warunkach niszę ekologiczną ale przymarzanie tyłka do gruntu nie jest największą rozkoszą, ani podstawową potrzebą tych zwierząt. Inwazja powielanych w publicznym dyskursie bredni to rezultat opanowania inteligenckich zawodów przez wykształciuchów. Termin wykształciuch (образованщина) wprowadził Aleksander Sołżenicyn a jego polską wersję zaproponował Romna Zimand. Wykształciuch  to człowiek z formalnym wykształceniem lecz słaby intelektualnie oportunista  skłonny popierać każdą zadekretowaną przez władze bzdurę. W USA nawet wyjątkowo surowa obecnie zima nie otrzeźwiła głosicieli religii walki z globalnym ociepleniem. Naszych pożytecznych idiotów nie przekonuje rosnąca liczba bezdomnych zamarzniętych na działkach i w piwnicach. Ciekawe czy obecne problemy z ogrzaniem domów i mieszkań spowodowane instalowaniem w kraju zielonego ładu otrzeźwią rodzimych idiotów zatroskanych o białe niedźwiedzie, topniejące lodowce i ginące na Grenlandii porosty.

Pozwolę sobie sformułować następującą tezę. Nawroty totalitaryzmu to zjawisko okresowe, to okresowo pojawiająca się choroba ludzkości. Co kilkadziesiąt lat ludzkość miota się w niszczących wszystko paroksyzmach. Niszczących gospodarkę, substancję materialną a przede wszystkim ludzi, ich relacje, ich etykę i kulturę. Zawsze odbywa się to pod pretekstem walki o lepsze jutro, o czyste powietrze, o równość, sprawiedliwość czy inne szlachetne lecz utopijne cele. Zawsze nowy porządek wdraża się przemocą i tylko nieliczni rozpoznają wczesne symptomy tej groźnej choroby. Jednym z najważniejszych jej symptomów jest dialektyczne traktowanie ludzi i ich praw.
 
 
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

28-01-2023 [22:46] - wielkopolskizdzichu | Link:

Jadłem batony z świerszczy, da się zjeść bez problemu. Ponoć bardzo dobra kompozycja łatwo przyswajalnego białka, błonnika i makro oraz mikro elementów. Te batony są  w indywidualnych zasobnikach żołnierzy gdy są wysyłani daleko od kuchni polowej.
Oczywiście że wolę stek z angusa lub tuńczyka.

Obrazek użytkownika izabela

28-01-2023 [19:40] - izabela | Link:

@ Pani Anna 
Dostałam piękny mem. Pytanie do radia Z. Czy jeżeli ktoś ma owsiki to czy jest jednocześni producentem i konsumentem? Czy przysługuje mu status prosumenta?

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

29-01-2023 [13:58] - rolnik z mazur | Link:

@ pani Anna

Świerszcze to jak najbardziej zwierzęta - gromada stawonogi i to najbardziej liczna wśród zwierząt.
Masy łykną wszystko tak jak łykają mit o zlowrogim dwutlenku węgla. Pzdr 

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

29-01-2023 [14:14] - wielkopolskizdzichu | Link:

"gromada stawonogi i to najbardziej liczna wśród zwierząt. Masy łykną wszystko"
Łykam stawonogi, nieraz te własnoręcznie zdobyte, wybebeszone i wrzucone do  gara lub na patelnie tudzież grill. Do głowy mi nie przyszło że moje spożywanie stawonoga sytuuje mnie w jakiejś masie.

Obrazek użytkownika jazgdyni

28-01-2023 [15:19] - jazgdyni | Link:

@Iza

Aż żal patrzeć. Taki świetny felieton i taka idiotyczna dyskusja. Wszystkie muchy się zleciały.

Obrazek użytkownika spike

28-01-2023 [15:41] - spike | Link:

@janusz
ty nie obrażaj much, jakby na nie nie patrzeć, to pożyteczne stworzenia.

Dyskusja może i idiotyczna, ale dlaczego ją dyskredytujesz, zawsze w podobnym przypadku pisze się o różnych rzeczach, nie związanych z tematem notki, jak choćby o śmierci prof. Krawczuka, ale to nie sympozjum naukowe.
By się uwiarygodnić jako rzeczowy dyskutant, napisz stosowny komentarz, wtedy będzie sprawiedliwie, "muchy" będą mogły go ocenić, a może nawet skomentować, co ?

Obrazek użytkownika spike

28-01-2023 [15:42] - spike | Link:

"pamiętaj Hans, zawsze byłem twoim przyjacielem".

Obrazek użytkownika tricolour

28-01-2023 [15:53] - tricolour | Link:

@spike

Zgdyni nie ma zasobów intelektualnych do prowadzenia merytorycznego sporu na argumenty. Jego inteligencja społeczna jest bliska zeru wiec odpada po trzeciej wypowiedzi, zaraz po tym, jak użyje swej ostatecznej broni czyli linku do zewnętrznego zdania.

Obrazek użytkownika spike

28-01-2023 [17:59] - spike | Link:

@tri, @zdzisio
nie wiem po jakiego się wtrącacie, sami nie jesteście lepsi, nikt tu nie jest święty, no może poza paroma osobami. :)

Obrazek użytkownika tricolour

28-01-2023 [21:04] - tricolour | Link:

@spike

WIem, że nie jestem lepszy i za takiego się nie uważam. Ale są tu tacy, którzy myślą, że są lepsi, za takich się uważają, a okazuje się, że gdy nie są, to chamieją w moment. 

Jak widać normalność jest bolesna.

Obrazek użytkownika spike

28-01-2023 [22:32] - spike | Link:

Dajmy spokój, nie widzę tu mądralińskich, każdy swoje wie, jeden lepiej drugi gorzej, ważne nie przekraczać pewnych granic.

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

28-01-2023 [15:42] - wielkopolskizdzichu | Link:

"muchy się zleciały."
Na czele z jazgotem.

Obrazek użytkownika tricolour

28-01-2023 [15:50] - tricolour | Link:

@jzg

Dyskusja nie jest idiotyczna. Dla ciebie mądra, ciekawa i rozwijająca dyskusja polega na głaskaniu się po główkach i spijaniu z dzióbków - w takiej dyskusji brylujesz uświetniając każde pochlebstwo odpowiednim, potakującym swym wpisem.

Jeśli zaś chcesz rozmowy kategoriami muchy, to polska tak długo jest muchom potrzebna, jak długo jest gównem, na którym można żerować. Podoba ci się taka konsekwencja? Mnie bardzo.

Dialektycznie jest to sluszne i poprawne więc nie możesz mieć o to pretensji jeśli twierdzisz, że przemytnik zaspokajał podstawowe potrzeby ludności. Chyba rozumiesz, że jednostkowa, zwichrowana moralność buduje zwichrowaną moralność społeczeństwa.

Dyskusja ma sens gdy jest wewnętrznie spójna.

Obrazek użytkownika Ijontichy

28-01-2023 [16:39] - Ijontichy | Link:

TOUCHE!

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

28-01-2023 [17:16] - Imć Waszeć | Link:

полезный идиот = ciemnota oświecona. W sPOłeczeństwach zachodu przyjęto marksistowską zasadę, że to nie wrodzone zdolności, predyspozycje i stała praca nad sobą stwarza inteligencję, ale że inteligencje stwarzają okoliczności i edykty władzy, czyli ideolodzy. W Naturze niewiele się zmienia, procent ludzi inteligentnych i promil ludzi wybitnych jest w zasadzie stały, za to wszystkie nowoczesne, postępowe społeczeństwa z dumą ogłaszają, że oto drastycznie wrósł procent ludzi dobrze wykształconych, dyplomowanych i wzrósł drastycznie tą drogą promil Sykstusków do zajmowania fuszek na czele państwa (arystokracji 2.0), co widać po pączkowaniu choćby biurokracji. Czyli jeśli Natura się nie myli, to co tutaj zaszło? Złośliwi rewizjoniści i zaplute karły reakcji uważają, że to tylko nalepianie i przelepianie (schemat: podnieś cenę, skreśl cenę, dopisz procent upustu w promocji; kup dwa w miejsce jednego jak w starym kawale o milicjantach "dlaczego chodzą parami i dlaczego z psem") papierowych metek na puste łepetyny? Greta nowym wzorcem jest i basta ;)

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

28-01-2023 [17:57] - wielkopolskizdzichu | Link:

"Greta nowym wzorcem jest i basta"
W takim państwie jak Polska, będąc prezesem koncernu wydobywczo energetycznego, lub szefem związku zawodowych z w/w obszaru produkcji świeczkę bym zapalał przed ołtarzem św. Barbary w podzięce za dar w postaci Gretki.
Dziewczę te skutecznie dyskredytuje  poważną dyskusję na temat energetyki. Przecież jakikolwiek argument przemawiający za unowocześnieniem sposobów pozyskania energii, jej przesyłania i konsumpcji zostanie obśmiany. 
Palta czym chceta to jest hasło Prawdziwego Patrioty, to nic że tenże Patriota jest rąbany w 4 litery na rachunkach za prąd w celu utrzymania bandy partyjnych bonzów, prezesów i współdziałających z nimi związkowców. 
Prawdziwy Patriota nie ma się interesować relacjami finansowymi pomiędzy kopalnią, PKP, elektrownią i liniami energetycznymi. Prawdziwy Patriota ma interesować się Gretką.
 

Obrazek użytkownika spike

28-01-2023 [19:21] - spike | Link:

Kiedyś pewna "kobieca gazeta" napisała, że kobiety lepiej znają się na komputerach niż mężczyźni, jako dowód twierdzenia podaje większą ilość kobiet, pracujących na komputerach. Ja bym się zapytał, to co jest powodem wzywania co chwilę "komputerowca" by pokazał jak włączyć komputer, czy monitor, nie czepiając się innych problemów.
Ostatnio modne się stało w wielu filmach, kobiety jako niezrównane "hakerki", co już nie dziwi, skoro znana europejska postać historyczna, może być zagrana przez czarnoskórego aktora.
Poprawność polityczna, jest równie zbrodnicza co faszyzm czy komunizm.

Coś podobnego się pojawiło w kwestii umiejętności jazdy samochodem, że kobiety są lepsze, bo mniej powodują wypadków

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

28-01-2023 [21:44] - wielkopolskizdzichu | Link:

"skoro znana europejska postać historyczna, może być zagrana przez czarnoskórego aktora."
Przez prawie cztery stulecia Otella grały białasy i nikt z tego powodu szat nie rozdzierał.

Obrazek użytkownika spike

29-01-2023 [10:49] - spike | Link:

@zdzichu
"Przez prawie cztery stulecia Otella grały białasy"
miej ty litość, zastanów się nad tym co piszesz, podaj ilu przez te stulecia było czarnoskórych aktorów ????

Obecnie to co, nadrabiają ten niedostatek, gdzie się nie obejrzysz, to aktor, model, modelka to czarnoskóry.
Nie mam nic przeciw, ale "co za dużo, to niezdrowo", jest wielu "czarnych" aktorów, których lubię i cenią.
Podobnie ma się sprawa z feminizmem, kobiety komandosi (komandoski?), hakerki, mistrzyni kierownicy etc.itd.
Fani filmów fantasy już głośno o tym mówią, a biorąc pod uwagę zamierzchłe czasy, to kobiety z całą pewnością nie brały udziału w wojnach, może poza paroma wyjątkami.

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

29-01-2023 [13:04] - wielkopolskizdzichu | Link:

"Nie mam nic przeciw, ale "co za dużo, to niezdrowo""
Podaj właściwy stosunek czarnych w głównych rolach kinowych do czarnych zajmujących się sprzątaniem.

Obrazek użytkownika Roz Sądek

28-01-2023 [19:56] - Roz Sądek | Link:

Pół dnia temu było o muchach, wklejam z opóźnieniem. Muchy też szykują się do obalenia schabowego.
https://youtu.be/fxLdwk_myoM

to nie są żarty.

Obrazek użytkownika r102

28-01-2023 [20:10] - r102 | Link:

Ale muchy i inne robaki nie są koszerne.

Aj waj - to chyba na dłuższą metę temat zamyka

Obrazek użytkownika Roz Sądek

28-01-2023 [21:46] - Roz Sądek | Link:

Ten temat się niestety nie zamyka, on się właśnie otwiera. Wszystko - od miniprodukcji po produkcję przemysłową, od reklam po biznesplany z dwucyfrową stopą zwrotu, po kanapki i przekąski, po kompletne karty dań, wszysko już w blokach startowych. Ten biedny świerszczyk w mące to pikuś.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

28-01-2023 [21:46] - Imć Waszeć | Link:

Słusznie, to nie są żarty. Jeśli nałuka postępowa wspiera się statystykami, stara się zrównać w prawach wyborczych nie tylko 50 płci, ale też różne gatunki, zaś miliardy much wcinają kupę aż im się nogogłaszczki trzęsą.... Strach pomyśleć co ta samozwańcza arystokracja finansowa teraz wymyśli. Może już nadszedł czas na to, żeby samochodem kierowali zrównoważeni, broń posiadali nieprzestępcy, zaś wielkie pieniądze nieidioci.

Obrazek użytkownika jazgdyni

29-01-2023 [05:30] - jazgdyni | Link:

@Imć Waszeć

Cześć

Lubisz ich?

https://youtu.be/Z5NoQg8LdDk

I tych?

https://youtu.be/pXRviuL6vMY

Obrazek użytkownika Edeldreda z Ely

29-01-2023 [08:44] - Edeldreda z Ely | Link:

Do drugich chłopaków często kiedyś biegałam - nadają się idealnie do zimowego, mroźnego joggingu. A podobny rytuał, tyle, że pożegnania mamy z przyjaciółką od początku liceum. Nadal stosujemy go czasem 😁
Pozdrawiam, bzzzzz bzzz

Obrazek użytkownika jazgdyni

30-01-2023 [07:14] - jazgdyni | Link:

@Edeldreda z Ely

Cześć

Do joggingu mówisz... To świetnie, bo masz podawany rytm z zewnątrz. Lecz jak trafisz kiedyś, a pewnie trafisz, na kapelę ze swoich marzeń, to w bieganiu przestaniesz dotykać stopami ziemi.
Ja już niestety poruszam się nie w rytmie tanga, który towarzyszył mi w życiu, tylko w rytmie kroczących słoni, jak to zaprezentowali moi, nadal, ulubieńcy, w kawałku Kashmir.
https://youtu.be/9vbeilE0UrQ

Hej

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

29-01-2023 [22:27] - Imć Waszeć | Link:

Tych pierwszych znam. Ten drugi kawałek jest ciekawy. Ostatnio pracuję w takich klimatach, tzn. słucham muzyki do pracy ;).
https://www.youtube.com/watch?...
https://www.youtube.com/watch?...
https://www.youtube.com/watch?...
https://www.youtube.com/watch?...
PS: Chillstep, dubstep i progressive/deep house.

Obrazek użytkownika jazgdyni

30-01-2023 [07:28] - jazgdyni | Link:

Obrazek użytkownika Roz Sądek

29-01-2023 [10:48] - Roz Sądek | Link:

Nie chodzi o to by się licytować, ale to
https://youtu.be/Mqfwbf3X8SA
ja i każde z moich trojga dorosłych dzieci zagramy na każdym instrumencie.
 

Obrazek użytkownika Edeldreda z Ely

29-01-2023 [11:17] - Edeldreda z Ely | Link:

@Roz Sądek 
A, znam, znam 👍
Ze śpiewaniem też Wam tak dobrze idzie? 😊
https://m.youtube.com/watch?v=lzXenbL3ke4

Obrazek użytkownika Roz Sądek

29-01-2023 [11:59] - Roz Sądek | Link:

@Edeldreda z Ely
Ze śpiewaniem też Wam tak dobrze idzie..
======
Nie tak jak byśmy chcieli, ale radzimy sobie ;)
Okazuje się, że prościej zagrać tę wcale nieprostą melodię, niż żyć z przekazem tego utworu, aczkolwiek jest to oczywiście możliwe.

 

Obrazek użytkownika Pani Anna

29-01-2023 [15:14] - Pani Anna | Link:

@Rolnik
Nieważne,  czy świerszcze to zwierzęta.  Psy i koty to też zwierzęta,  są nawet tacy,  którzy je jedzą.  Czy to znaczy, że ja też muszę? Sa kultury,  gdzie masy jedzą wszystko co pełza,  skacze, fruwa, czai się pod kamieniem i mnie nic do tego, na zdrowie. Ale ja zostanę przy mące z ziarna zboża, chlebie na zakwasie, schabowym i kurczaku. Póki mogę. Granice są wciąż przesuwane i końca tych prób upadlania nas, ludzi cywilizacji łacińskiej nie widać. 

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

29-01-2023 [16:49] - wielkopolskizdzichu | Link:

"Granice są wciąż przesuwane i końca tych prób upadlania nas, ludzi cywilizacji łacińskiej nie widać."
Taj będący Katolikiem, rozkoszujący się smakiem jakiejś larwy grillowanej, coś traci z swej katolickości i ucywilizowania?

Obrazek użytkownika Roz Sądek

29-01-2023 [18:25] - Roz Sądek | Link:

@wielkopolskizdzichu
Taj będący Katolikiem, rozkoszujący się smakiem jakiejś larwy grillowanej, coś traci z swej katolickości i ucywilizowania?
===========
Taj nie traci, ale Europejczyk jedzący to co kury czy gesi już tak. Należy Pan do grupy ludzi, których nie razi jedzenie bez żadnego powodu robactwa, ale razi Katolicyzm, co Pan podkreśla w prawie każdym komentarzu. Pan żyje na tym świecie po nic, tzn. bezsensownie; niech Pan da spokój tym, którzy tu pracują na życie wieczne.

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

29-01-2023 [18:52] - wielkopolskizdzichu | Link:

"Taj nie traci, ale Europejczyk jedzący to co kury czy gesi już tak. Należy Pan do grupy ludzi, których nie razi jedzenie bez żadnego powodu robactwa, ale razi Katolicyzm, co Pan podkreśla w prawie każdym komentarzu."
Czy zjem psa? Jeśli nie będę mieć innych możliwości to go zjem i zachodzę w głowę dlaczego miałoby to pozbawić mnie udziału w Bożym Królestwie.

Obrazek użytkownika spike

31-01-2023 [12:05] - spike | Link:

@zdzichu
"Czy zjem psa? Jeśli nie będę mieć innych możliwości to go zjem i zachodzę w głowę dlaczego miałoby to pozbawić mnie udziału w Bożym Królestwie."

twoje argumenty "wołają o pomstę do Nieba", jeżeli zrobisz komuś krzywdę nieświadomie, lub w obronie własnej, jesteś niewinny w oczach Pana, jeżeli zjesz psa także, ale nie bez powodu Pan określił, jakie mięso należy spożywać, mięso wieprzowe nie jest w menu żyda, czy muzułmanina, wiesz dlaczego? bo "świnia choć nie człowiek", wszystko zeżre, nawet odchody, w których lubi się też taplać, a krowy, owce jedzą tylko trawę, uważa się je za czyste - koszerne, np. konia uważa się za b.czyste zwierzę, brudnego pokarmu nie ruszy, nawet z brudnego wiadra wody się nie napije, wiem to je kiedyś karmiłem i poiłem, ortodoksi religijni przestrzegają tych boskich nakazów. Robale uważane są za wszystkożerne z padliną włącznie, dlatego ludzie czują do nich wstręt, choć są pożyteczne w przyrodzie.

Jest takie powiedzenie "jesteś tym, co jesz"

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

01-02-2023 [14:00] - wielkopolskizdzichu | Link:

List do Rzymian 14. 1 - 3  i 23

Obrazek użytkownika Pani Anna

29-01-2023 [18:11] - Pani Anna | Link:

@Wielkopolskizdzichu 
Chyba Pan nieuważnie przeczytał mój komentarz, bo inaczej nie mogę sobie wytłumaczyć dlaczego uwłacza Pan swojej i mojej inteligencji. 

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

29-01-2023 [18:31] - wielkopolskizdzichu | Link:

Ja bardzo uważnie czytam komentarze. Nie mają żadnego znaczenia deklaracje dietetyczne. Mięso w postaci zjadliwej i tak będzie drogie, reszta populacji za około 20lat  spożywać będzie surogaty.

Obrazek użytkownika spike

31-01-2023 [12:15] - spike | Link:

Jeżeli ludzie na to pozwolą, to będą żreć guano, idealnie to było pokazane w komedii "Skrzydełko czy nóżka"

Obecnie już usiłuje się wytwarzać "wegańskie" roślinne jajka, na oko są bardzo podobne, różnią się tym, że skorupka jest plastykowa, jak to pokazano w Seksmisji.
Co do mięsa, też już jest produkowane w "probówkach", jest niby naturalne, polega to na tym, że pobraną tkankę zwierzęcą, sztucznie się namnaża w specjalnych reaktorach, do tego odpowiednio formuje, by przypominały naturalne mięsa. Jest taka fabryka w Izraelu, produkująca mięso drobiowe, czekają na odpowiednie pozwolenia, wejść na duży rynek, ciekawe jest, czy sami żydzi będą to jeść?
Syntetyczne mięso raczej nie wróży powodzenia, już jest, ale nie przypomina to mięsa, w wyglądzie jak i smaku, do tego b.drogie.

Strony