Chcą dać niemieckiej małpie brzytwę

Po tej całej awanturze z Patriotami z Niemiec oraz po tym jak Tusk postanowił zwrócić się do sądu, aby zakazał emisji filmu „Nasz człowiek w Warszawie” postanowiłem przewertować internet i przyjrzeć się reakcji zwolenników führera opozycji. Na dzisiaj wiemy, że niemieckie Patrioty trafią na Ukrainę choć całe grono „ekspertów” totalnej opozycji twierdziło, że to pomysł głupi i awykonalny, bo wyszedł od szefa MON, Mariusza Błaszczaka. Co do pozwu Tuska dotyczącego filmu Marcina Tulickiego z TVP to jest on oczywistym zamachem na wolność słowa, ponieważ nie można nikomu zakazać prezentowania prawdziwych wypowiedzi i jawnych dokumentów autorstwa Tuska i jego podwładnych z czasów, kiedy był premierem. Przeczytałem całe mnóstwo komentarzy zwolenników opozycji i muszę z przerażeniem przyznać, że nie zauważyłam tam nawet cienia jakiejś refleksji czy otrzeźwienia. Według nich rządzący prowadzą wojnę z Niemcami, a Tusk ma prawo domagać się od sądu działań cenzorskich. Mało tego, wyczytałem, że sytuacja geopolityczna w czasach rządów Tuska była taka, że on jako premier musiał robić to co robił, ale teraz jak zdobędzie władzę to już na pewno stanie okoniem i postawi się Niemcom.

Ludzie, którzy wypisują takie idiotyzmy naprawdę w nie wierzą i w tym wszystkim to jest najbardziej niepokojące. Według nich człowiek, który całe polityczne życie służy Berlinowi i tyle mu zawdzięcza, nagle zwróci się przeciwko swoim dobroczyńcom i mocodawcom. Tymczasem polityk, który nie potrafi stanąć okoniem nigdy tym okoniem nie będzie nie mówiąc już o rekinie. Zauważyłem rownież, że wyborcy Tuska bardziej zamartwiają się o rzekomo atakowane przez polski rząd Niemcy niż o Ukrainę, która walczy z bandycką Rosją. Ten brak refleksji u zwolenników totalnej opozycji może przynieść śmiertelne zagrożenie dla Polski. Mówiąc w skrócie oni swoimi wyborczymi głosami chcą ułatwić zrobienie czegoś głupiego komuś, najdelikatniej mówiąc, niekodmpetetnemu. Mówiąc dosadniej oni chą wręczyć niemieckiej małpie brzytwę.    

Z podobnym procesem myślowym mamy do czynienia w Unii Europejskiej. Kryzysy, covidowy oraz ten wywołany wybuchem wojny na Ukrainie ponad wszelka wątpliwość udowodniły, że obecne unijne elity kompletnie nie nadają się do rządzenia Europą, a Niemcy, które bezpośrednio umożliwiły Putinowi sfinansowanie tej barbarzyńskiej napaści na suwerenne państwo powinny ponieść odpowiedzialność, albo przynajmniej na jakiś czas usunąć się w cień i siedzieć cicho. A co słyszymy? Oni chcą jeszcze więcej władzy w UE. Mało tego, oni jak mówił kanclerz Olaf Scholz są gotowi do: „przejęcia odpowiedzialności w Europie i na świecie”. Jak więc widzimy, w kolejce po brzytwy stoją kolejne niemieckie małpy, a jest to możliwe tylko dlatego, że ogłupione społeczeństwa zatraciły zdolność myślenia przyczynowo-skutkowego. Ogromne rzesze ludzi nie potrafią wykryć związków między przyczyną a skutkiem. Wojna na Ukrainie jest szkodą, do której doprowadziły konkretne działania niemieckich polityków. Mamy więc przyczynę oraz tragiczny skutek oraz znamy również nazwiska winowajców. Niestety, mimo to wiele osób tego wszystkiego nie potrafi już dostrzec. Lewactwo i liberalni demokraci naustawiali ludziom tyle fałszywych drogowskazów, że przeciętny człowiek nie wie już kogo ma pytać o właściwa drogę, zwłaszcza, że przez lata skutecznie podkopano autorytet Kościoła.

Jak ostrzegał nasz wieszcz Zygmunt Krasiński: „Przyjdą takie czasy, że będzie się popierać zepsucie obyczajów. Ze świętej religii uczyni się straszaka, aby obrzydzić ją wszystkim szlachetnym sercom. Podłość będzie nagradzana orderami lub zaszczytami. Lud ogłupiać będą wódką lub innymi elementami, elity szlifami i stanowiskami, a za głowę tych, co będą stawiać opór, wystawi się watahy, cenę, aby się rozprawić z nimi w stosownej chwili”.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika u2

28-01-2023 [09:37] - u2 | Link:

„Drzewo wolności trzeba podlewać krwią patriotów”

Ale ale, to wrogowie Polski mają dawać krew, nie polscy patrioci. To są proste sprawy :-)

Obrazek użytkownika r102

28-01-2023 [09:54] - r102 | Link:

Niemiecka małpa brzytwę już ma - teraz chce kosę...

Obrazek użytkownika Czesław2

28-01-2023 [10:25] - Czesław2 | Link:

Scholz sam to sobie może. Jest tylko ( Niemcy)  sprawnym administratorem sił, które zaprezentowały się w Davos.  Nie można prowadzić globalnej polityki bez globalnej kasy i globalnego nią sterowania.Skąd tylu zwolenników globalizmu? Ano są szkoleni. Od zimnych fachowców po pożytecznych głupków.

Obrazek użytkownika Czesław2

28-01-2023 [10:31] - Czesław2 | Link:

Przykładem burdelu, jaki jest robiony ludziom w głowach są wypowiedzi Bidena i Trumpa. Obaj robią zwroty o 180*. Tak samo, jak żarliwy przyjaciel Polski Orban.  To po prostu marionetki gadające tak, jak sznurkami pociągają.
Jedynym politykiem, który jest na pewno sobą jest morderca Putin z którym Zachód i pół świata nadal robią kokosowe biznesy.

Obrazek użytkownika sake3

28-01-2023 [10:48] - sake3 | Link:

@Czesław....Zgadzam się,świetny komentarz.Putin to nie psychopata jak się mawia ale świetny psycholog i wielu zachodnich polityków chciałoby się znaleźć na jego kanapce.Choćby jako Eurazja.

Obrazek użytkownika u2

28-01-2023 [11:02] - u2 | Link:

Putin to nie psychopata jak się mawia ale świetny psycholog

Doprawdy ? To pani Kurczab-Redlich myli się uważając że Putler to jednak psychol ? :-)

"Putin nie jest człowiekiem o zrównoważonej psychice i systemie myślenia, który byłby dostępny dla innych. Trzeba zrozumieć, że Putin jest odrębną osobowością" - mówiła w Rozmowie w południe w RMF FM Krystyna Kurczab-Redlich, dziennikarka i kremlinolożka. "On nigdy nie uznał rozpadu Związku Radzieckiego. Dorosły Putin nigdy nie wyrósł z małego Wowy. A mały Wowy wyrósł w Związku Radzieckim, który kochał i który był dla niego absolutną doskonałością" - podkreśliła.

https://www.youtube.com/watch?...

Obrazek użytkownika sake3

28-01-2023 [11:44] - sake3 | Link:

@u2.....Jednak będę się upierać przy swoim zdaniu.Tylko psycholog ma zdolność do tak wielkiej manipulacji we wszystkich obszarach.Podkupywanie polityków,silna i umiejętna propaganda,grożenie atomem.Widać jak Putin oczywiście z doradcami umiejetnie steruje strachem,niewiedzą,biernością i głupotą,a najwazniejsze pazermością i ludzkimi narowami.Proszę wskazać polityka tak potrafiącego grać na emocjach własnych obywateli? Wystarczy posłuchać występów bandy pijanych propagandystów w telewizji Rassija1.Jak zręcznie i przekonująco grają na emocjach zaproszonych tam gości i tych przed telewizorami.Oni potrafili nawet przekonać naród rosyjski że agresja na Ukrainę to wojna ojczyźniana.Takich intryg,sieci szpiegów ,przekupstwa nie jest w stanie zrobić psychopata.Oczywiście są też doradcy,elsperci,ideolodzy,a nawet patriarcha prawosławny błogosławiący tę ,,świętą wojnę''.Popełniamy błąd uważając go za psychopatę..Jest ludobójcą i tu się zgadzam.. 

Obrazek użytkownika u2

30-01-2023 [13:40] - u2 | Link:

bandy pijanych propagandystów w telewizji Rassija1

Droga sake, ta putlerowska propaganducha jest prymitywna, obliczona na prymitywów, którzy w życiu nie widzieli normalnej toalety i mają jeden kanał TV do oglądania. W PRL-u wiedzieliśmy że istnieje lepszy zachodni świat, a kacapy uwierzyli, że to oni żyją w raju :-)

PS. Wczoraj poczytałem HiT prof. Roszkowskiego m.in. o wizycie Chruszczowa w Nowym Jorku. Chruszczow nie wierzył własnym oczom, że można tak dobrze żyć jak żyje się w USA, choć oczywiście brnął w ślepą antykapitalistyczną propaganduchę :-)

Obrazek użytkownika smieciu

28-01-2023 [11:00] - smieciu | Link:

Autor przedawkował z oglądaniem TVP...

Obrazek użytkownika Jabe

28-01-2023 [11:49] - Jabe | Link:

A to skutkuje zanikiem zdolności wykrywania związków między przyczyną a skutkiem.

Obrazek użytkownika sake3

28-01-2023 [15:35] - sake3 | Link:

@smeciu.....A pan co poleca oglądać?

Obrazek użytkownika Jan1797

29-01-2023 [10:43] - Jan1797 | Link:

Robisz jeszcze Autorze za człowieka, czytam zawsze i trzymam kciuki,

Mało mnie interesuje co powiedział Aleksander Sołżenicyn za to do elementarzy "inteligentów" wpisałbym wypowiedz Cyryla sprzed roku, po to by odsunąć zagrożenie kulturowym marksizmem od Polski. Inwazja powielanych w publicznym dyskursie bredni to rezultat opanowania inteligenckich zawodów przez słabych intelektualnie oportunistów skłonnych popierać każdą zadekretowaną przez opozycję bzdurę. Ludzi niby wykształconych, lecz nierozumiejących otaczającego świata.
- Nikt z tych kręgów nigdy nie zastanowi się, dlaczego elita wojskowa II rzeczypospolitej zrezygnowała z kontrataku na froncie niemieckim tymi kadrami które miała do dyspozycji. To był wynik wyboru na przywódców inteligenckich niemotów podobny do przedrozbiorowego. 
- Wojna na Ukrainie jest szkodą, do której doprowadziły konkretne działania niemieckich polityków. Wynik tej wojny obróci się przeciwko nam tylko wtedy, gdy skłóceni pozwolimy Niemcom tu rządzić.
- Niemiec o uciekinierach z Sobiboru -cytuje z pamięci; do końca wojny nie przeżył nikt (szkoda, że nie dociera to ludzi, mój dopisek), przetrwało sześćdziesięciu.
Pozdrawiam serdecznie.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

29-01-2023 [20:53] - Ula Ujejska | Link:

Brawo!
Kokos jak zwykle w punkt!

Obrazek użytkownika angela

30-01-2023 [13:19] - angela | Link:

Putin to cwaniaczek z podwórka, tylko podniesiony do większych rozmiarów podwórka. 
To mała  postać, bezwzględny huligan i zlodzdziej, któremu dano dużą zabawkę do zabawy, prezydenturę dużego panstwa.
Ta mierna podwórkowa postac, gotowa jest 'wszystko zrobić ' by dopiąć celu. A zamarzył o mocarstwowosci, o nowym ZSRR . Był tylko problem, ze jeden kołchoz juz jest UE,  dlatego potrzebne mu byly rury, zeby zadusić już ten istniejący. Pilnie pomagała mu w tym  ' zdolna' kanclerka, co napuściła do Europy miliony  ludzi wrogich Europie kulturowo. 
Polacy wiedzieli jak się z Putinowymi gośćmi rozprawić.
Durna Europa nie zdaje sobie sprawy w co się pakowała, i jakim Polska i Ukraina jest  wybawieniem, że zahamowali najazd barbarzyńcy ze wschodu.
A teraz trzeba pomagac Ukrainie ile sił i mozliwosci, przede wszystkim w szybkim dostarczaniu ofensywnego sprzętu,  bo inaczej barbarzyńca się nie cofnie.