Strzeżmy się agentur

Z  cyklu wielcy blogerzy, znakomite teksty  i ciekawe tematy, polecam kolejny świetny tekst znanego blogera @Humpty Dumpty
Czyli o tym dlaczego Szambo 24r.u jest tam gdzie jest czyli w czarnej dooopie i skąd tam tylu OZI UB czy SB

                                                              

W zasadzie można się zgodzić z twierdzeniem, że obecność w necie pewnych portalików jest dla Polski obojętna. Nikt bowiem poważnie nie traktuje rewelacji zamieszczanych w rozmaitych zwulgaryzowanych wersjach byłej na szczęście już trybuny ludu, i to w wersji z lat 1950-tych.

Tego z całą pewnością nie zmieni nawet podawana przez samych zainteresowanych rzekoma wysoka oglądalność zamieszczanych tam tekstów. Pamiętać bowiem należy, że nabijanie liczby odsłon jest stosunkowo proste. I nawet dość stare. Jeśli zaś ktoś nie potrafi zrobić tego we własnym zakresie może w necie poszukać odpowiednich ofert. I to nawet na… allegro!
O tym, że faktyczna rola takich „polskich” portalików, jak znany tutejszym blogerom twór WSI i Opary pisałem już przy okazji ostatniej „wojny o pamięć”, toczonej medialnie pomiędzy głównie amerykańską żydowską diasporą a Polską (np. tu: http://pressmania.pl/nowa-aryj...(link is external) ).
Powtarzam zatem – ich rolą nie jest urabianie polskiej opinii publicznej, ale dostarczanie materiału rosyjskiej propagandzie na ich nie tylko wewnętrzny użytek. Jedynie w zakresie antysemityzmu zwłaszcza NEon24 pełnił rolę wzorcowego polskiego antysemity.
No i znalazło się kolejne potwierdzenie.
                                                    

Naczelny rosyjski propagandysta podczas swojego programu w czasie dyskusji o polskiej pomocy Ukrainie wymienił liczbę zabitych polskich żołnierzy, powołując się na „polską prasę”. Tymczasem jedynym miejscem, gdzie pada taka liczba, jest „Niezależny Dziennik Polityczny” – anonimowy portal od lat rozsiewający rosyjską narrację.
Podczas wczorajszego programu Wieczór z Władimirem Sołowjowem prowadzący wdał się w polemikę z politologiem Wasylem Wakarowem, który w jego programach występuje jako „dyżurny Ukrainiec”.
Sołowjow dowodził, że Polska jest nie tylko centrum tranzytowym dla pomocy wojskowej, ale też wysyła tam swoich żołnierzy.
– W Polsce według danych polskiej prasy zginęło już 1200 wojskowych. Nie po prostu Polaków – 1200 wojskowych – przekonywał.
Tymczasem jedynym miejscem, gdzie padała taka liczba rzekomo zabitych polskich żołnierzy na Ukrainie, jest portal „Niezależny Dziennik Polityczny”. Portal od wielu lat jest znany z szerzenia z rosyjskiej dezinformacji. Niedawno np. dowodził, że Polska szykuje się do podziału Ukrainy. Tezy te potem przenikły do rosyjskich mediów i zaczęli powoływać się na nie także rosyjscy eksperci. Portal prowadzony jest anonimowo. Jak udowodnił portal OKO-Press, osoby podpisane pod artykułami w rzeczywistości nie istnieją.

Okazuje się, że na portalu NDP pojawił się tydzień temu artykuł „Niechlubny koniec. Amerykańskie kwatery dla polskich najemników”. Opisano w nim rzekome plany stworzenia cmentarza wojskowego na wzór amerykański dla Polaków walczących na Ukrainie.
– W ciągu 10 miesięcy krwawych walk tylko według informacji z publicznie dostępnych źródeł na Ukrainie zginęło ponad 1,2 tys. obywateli Polski, w tym żołnierzy i weteranów 16. Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej. Liczba rannych i okaleczonych również wynosi kilka tysięcy osób – napisano.
Na dane wzięte z NDP powołały się m.in. portal Lenta.ru, agencja Regnum czy zajmujący się tematyką wojskową portal Topwar.ru.
Tymczasem według publicznych źródeł na Ukrainie zginęło dotychczas kilku polskich ochotników, walczących w składzie Legionu Międzynarodowego.

Jak widać ruskie nie mają zahamowań. Cytują sami siebie.
Trzeba jednak zwrócić uwagę, że chronologicznie pierwsza pisała o śmierci polskich żołnierzy na Ukrainie niejaka Joanna M. Wiórkiewicz, żurnalistka stanu wojennego, jeszcze 16 kwietnia 2022 roku. Wówczas jednak liczba „poległych” wyniosła tylko 30 osób. Najwyraźniej to za mało, aby uruchomić ruską machinę propagandową – odczekano kilka miesięcy i podano liczbę 40 razy większą.
Informacja NDP, na którą powołał się Sołowjow, zawiera również elementy jawnie ludyczne. Oto zdaniem polskojęzycznego anonima pogrzebów wojskowych w Olsztynie jest tak dużo, że mieszkańcy dzielnic położonych w pobliżu cmentarza ślą protesty do władz miasta, gdyż… przeszkadza im ustawiczna palba. Jak wiadomo przecież pogrzebom wojskowym w Polsce towarzyszy salwa honorowa. No i tak walą w powietrze przez cały dzień, aż biednym olsztynianom głuchną kanarki i papugi… ;)
Oczywista błazenada tekstu nie przeszkadza Sołowjowi. Cytuje tylko liczbę.

Ile podobnych cytatów pojawiło się w ruskich mediach na całym świecie?
Na dodatek NDP, których zasięg w polskim internecie został wreszcie mocno ograniczony, pojawia się ustawicznie na innych, równie „polskich” portalach. Oto na zachwalanym jeszcze niedawno jako „polski” i „kulturalny” WSI-owym portaliku teksty sygnowane tymi trzema literami z reguły promowane są umieszczeniem na bannerze.
Czy pisząca na NP (przynajmniej raz w roku) i obserwująca z wypiekami na twarzy tenże portal Anna Słupianek (partyjna ksywa ASTRA, co kiedyś już rozszyfrowałem
jako Antypolska Swołocz Tudzież Ruska Agentka. Na użytek NP z kolei jawi się jako PATRIA) nie wie, co promuje jako „zastępca rednacza”?
                                                             
Pomijam już nieudacznika Oparę, który pomimo ukończenia jednej z najlepszych szkół medycznych w PRL-u nie dał rady nostryfikować dyplomu lekarza w Australii. On przynajmniej jest zmuszony do pobierania ruskiego żołdu. Inaczej już dawno byłby w jakimś przytułku. I to go w jakiejś mierze usprawiedliwia.
Ale Słupianek, nieprzymuszona, bierze udział całkiem świadomie w ruskim draństwie. Mimo to próbuje ciągle grać nutką… polskiego patriotyzmu!

Jej, i nie tylko, postawę wiek temu dokładnie określił niejaki Szymek z Budziejowic:
- Nachalne są te kurwy i zuchwałe.
Nie pozostaje więc nic innego, jak tylko wprowadzić w życie program, nakreślony przez Józefa Piłsudskiego w rozmowie z hr. Aleksandrem Józefem Skrzyńskim herbu Zaremba:
Bić kurwy i złodziei!
I pamiętajmy o najważniejszym przesłaniu Marszałka, mocno aktualnym w każdym niestety pokoleniu Polaków:
Polskę, być może, czekają i ciężkie przeżycia. Podczas kryzysów – powtarzam – strzeżcie się agentur. Idźcie swoją drogą, służąc jedynie Polsce, miłując tylko Polskę i nienawidząc tych, co służą obcym.
Amen.

     СЛАВА УКРАЇНІ ТА ЇЇ ВОЇНАМ!
     Chwała Ukrainie
     Chwała gierojom z Azow
     Wieczną im Chwała
Śmierć polskojęzycznym rosyjskim żołdakom z Szamba 24r.u

https://niepoprawni.pl/blog/humpty-dumpty/strzezmy-sie-agentur
https://naszeblogi.pl/61019-ciszej-nad-ta-trumna-czyli-scierwomedium-20

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Tezeusz

01-12-2022 [18:53] - Tezeusz | Link:

NDP zgłoszenie poszło dawno i materiał :
https://naszeblogi.pl/62598-ag...

Ścierwoneon stracił.pl zobaczymy co straci jeszcze ?

Obrazek użytkownika Tezeusz

01-12-2022 [19:01] - Tezeusz | Link:

Wiele antypolskich portali internetowych szerzących propagandę Putina mającą na celu osłabienie obronnoąci i bezpieczeństwa NATO i RP zostało już przez powołane do tego Służby Ochrony Państwa zneutralizowane, a blogerzy łamiący prawo znależli się w Prokuraturze. Akcja Służb, jak podają media w tym Niezależna.pl trwa dalej. Aresztowani sa na terenie Polski agenci Rosji, penetrowane środowiska rusofili propagujących wrogie Polsce treści godzące w nasze narodowe bezpieczeństwo.
Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego utworzyła na swojej stronie internetowej możliwosc zgłaszania zaobserwowanych tego typu zjawisk wrogich Polsce i NATO w dobie wojny i bezpośredniego zagrożenia naszego bezpieczeństwa . Przypomnę te stronę :
https://form.abw.gov.pl/fm/for...
Sprawa jest poważna tak jak nasz przeciwnik faszystowska roSSja, o czym można się przekonać codziennie obserwując w mediach jak roSSjanie na Ukrainie mordują, gwałcą nawet noworodki, zabijają niewinnych ludzi, jak ta banda Orków niszczy wszystko co zobaczy ! Żarty się skończyły. 

Zgłaszamy ! Obowiązkowo ! Miejmy nadzieję, że pro sowiecki  NEonek zniknie z internetu...

Obrazek użytkownika J z L

01-12-2022 [19:05] - J z L | Link:

Kolejna wymiana jeńców. Wracają obrońcy Mariupola i przetrzymywani w Ołeniwce
W ramach kolejnej wymiany jeńców ze stroną rosyjską do domu wraca 50 Ukraińców - poinformował Andrij Jermak, szef biura prezydenta Ukrainy. To czwarta wymiana jeńców w ciągu dwóch tygodni.

Wymiana objęła m.in. obrońców Mariupola i zakładów Azowstal w tym mieście oraz żołnierzy rannych w walkach na odcinku donieckim, ługańskim i zaporoskim.

Wśród wymienionych są też jeńcy, którzy byli przetrzymywani w obozie w Ołeniwce. 29 lipca w tej miejscowości na okupowanym terytorium obwodu donieckiego Ukrainy doszło do eksplozji, w której zginęło ponad 50 jeńców ukraińskich

СЛАВА УКРАЇНІ ТА ЇЇ ВОЇНАМ!
Chwała Ukrainie
Chwała gierojom z Azow
Wieczną im Chwała
Śmierć polskojęzycznym rosyjskim żołdakom

Obrazek użytkownika Kaczysta

01-12-2022 [19:40] - Kaczysta | Link:

Damy z Toy-Toy-owego dworu.
@Astra/Patria – 70 z hakiem - panna.
@Tiamat – 90 z hakiem – panna z odzysku.
@Joanna M. Wiórkiewicz – 80 z hakiem – panna z odzysku.
@Fretka – 80 z hakiem – słomiana wdowa.
@Anna-PK – 80 z hakiem – panna z odzysku.

Co ich łączy? ​
Moskiewskie latarnie, czy miłość doTIR-ów.

Obrazek użytkownika Tezeusz

01-12-2022 [20:05] - Tezeusz | Link:

UB ecka młodzież bez emerytur ?

Obrazek użytkownika J z L

04-12-2022 [17:40] - J z L | Link:

kaczorku
Jakie damy?
To zwykle qrwy 
Ruskie qrwy z demobilu

СЛАВА УКРАЇНІ ТА ЇЇ ВОЇНАМ!
Chwała Ukrainie
Chwała gierojom z Azow
Wieczną im Chwała
Śmierć polskojęzycznym rosyjskim żołdakom

Obrazek użytkownika spike

02-12-2022 [09:29] - spike | Link:

"Strzeżmy się agentur" - a tu spokojnie sowiecki agent @pers sobie grasuje i nikt mu nic nie robi, więc jak to jest, ma tu swoją oazę spokoju i siania sowieckiej propagandy?

Pamiętam czasy, gdy portal NB zapewniał na banerze, że ruskich cweli tu nie wpuści, a jednak.

Obrazek użytkownika Tezeusz

02-12-2022 [12:22] - Tezeusz | Link:

@ spike
Przevież ABW tak go lubi nawet mu bloga zlikwidowali..
 

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

02-12-2022 [12:38] - wielkopolskizdzichu | Link:

Jeśli ktoś wprost jest po stronie rosyjskiej i nie ukrywa tego, to trudno go nazwać rosyjskim agentem, jest co najwyżej propagandzistą. Kremlowskim agentem może być na przykład Macierewicz, który uwalił uchwałę Sejmu kwalifikującą Rosję jako państwo wspierające terroryzm, proponując niedorzeczną poprawkę.

Obrazek użytkownika Tezeusz

02-12-2022 [13:20] - Tezeusz | Link:

@wielkopolski rus
ty agentem nie jesteś boś za głupi ty jesteś zwykły komuch szemrany..taki POpaoraniec z LGBT czerwony szkodnik 

 

Obrazek użytkownika Grzegorz GPS Świderski

02-12-2022 [14:14] - Grzegorz GPS Św... | Link:

Ten komentarz tu dopisuję: https://naszeblogi.pl/64547-ko...

Obrazek użytkownika Tezeusz

02-12-2022 [15:45] - Tezeusz | Link:

Ej czerwony dopisz swoje wynaturzenia o wyższości socjalizu i komuny... poczujesz się lepiej.
 

Obrazek użytkownika Grzegorz GPS Świderski

02-12-2022 [15:47] - Grzegorz GPS Św... | Link:

Obrazek użytkownika spike

02-12-2022 [17:29] - spike | Link:

a co jest niedorzeczne w poprawce?

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

02-12-2022 [18:23] - wielkopolskizdzichu | Link:

Po pierwsze jeśli z komisji wychodzi projekt uchwały, który jest efektem kompromisu większości stronnictw sejmowych to składanie poprawki, której treść jest nie do przyjęcia dla części stronnictw tuż przed głosowaniem jest objawem destrukcji prac sejmu.
Po drugie poprawka miała tylko na celu podniesienie akcji Macierewicza, którego pseudo raport pseudo podkomisji jest niepoważny nawet dla pisowskiego rządu, skoro wiceminister MSWiA publicznie stwierdził, że sprawa katastrofy jest nadal niewyjaśniona.
Tym samym przedstawiciel rządu powiedział że nie ma dowodów na świadomy udział  Rosji w katastrofie tutki.
Uchwała, która w treści miała by zawierać urojenia Pana Antoniego jest byłaby złą  uchwałą. 

Obrazek użytkownika spike

02-12-2022 [22:48] - spike | Link:

pisząc "pseudoraport" tym samym dowodzisz, żeś "nielot", a skoro tak, to lepiej się nie odzywać, niż rozwiać wszelkie wątpliwości. Przypomnij, gdzie i kiedy ukazał się raport Putina, zamykający śledztwo, do tego zwrócono wrak, skoro jest polską własnością, bo ja wiem, że Putin dochodzenia prokuratorskiego nie zamknął, był tylko wstępny raport Anodiny, który został przetłumaczony przez Millera i ogłoszony jako polski. Ja od samego początku wiem, że to robota Putina, powiem ci więcej, byłem na Litwie, Ukrainie, Rosji, spotykałem się z ludźmi tam mieszkającymi, nikt z nich nie miał najmniejszej wątpliwości, że to Putin, a krewniak kiedyś był na delegacji w Czelabińsku, to za Uralem, rozmawiał przy okazji o Smoleńsku, bez wahania wskazali Putina, co mnie też zaskoczyło. Słyszałeś o niemieckim dziennikarzy śledczym, który wydał książkę o Smoleńsku, też nie miał wątpliwości, a tylko tacy jak ty obywatele polscy twierdzą że to "zwykła katastrofa".
Co do p.Macierewicza, jak wymieniasz jego nazwisko, powinieneś zdjąć czapkę, nie dorastasz mu do pięt, poszukaj sobie jego u jego rodziny życiorys, może coś zrozumiesz, w co trochę wątpię.

Co do dowodów zamachu, czy katastrofy nie ma, bo niby skąd, skoro Putin corpus delicti może już oddał na złom, wcześniej fałszując i zacierając ślady, myjąc wodą z detergentami, od strony naukowej zajmowali się ludzie, którzy są cenionymi fachowcami w USA, pracują dla poważnych firm, wg ciebie takie osoby by plamiły swoje nazwisko dając fałszywe wyniki badań? tak może myśleć tylko ćwok, masz jakiekolwiek osiągnięcia zawodowe, by podważać czyjeś?

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

02-12-2022 [23:11] - wielkopolskizdzichu | Link:

Na podstawie przekonania krewnych i znajomych, oraz prywatnych dochodzeń pod którymi żadna instytucja się nie podpisuje, można formułować zarzuty które żadnego prawnego skutku nie mają, o jakichkolwiek zobowiązaniach dla instytucji państwowych nawet nie wspominając.
Tu jest cytat z wypowiedzi wiceministra z pisowskiego rządu "Do dzisiaj nie ma wyjaśnionych okoliczności i szczegółów tej katastrofy".
Nazwiesz wiceministra MSWiA ćwokiem?
PiS przestraszył się swego tępego elektoratu, który zarzuciłby swym pupilom, że wspólnie z opozycją kształtuje brzmienie uchwały, trzeba było wobec tego znaleźć pretekst do zerwania konsensusu i znalazła się durna poprawka bazująca na urojeniach Antoniego.
Zysk polityczny dla PiS przeogromny, czy dla Polski.... wątpię.

Obrazek użytkownika Tezeusz

03-12-2022 [07:43] - Tezeusz | Link:

@wielkopolski rus
twój osrany guru putler bandyta spierd...się ze schodów  to co masz żałobę dzwoń do swoich z LGBT.

Obrazek użytkownika Pers

03-12-2022 [04:29] - Pers | Link:

@spajk
Jak byłem w San Escobar to też wszyscy mówili, ze to Putin.

//Putin corpus delicti może już oddał na złom, wcześniej fałszując i zacierając ślady, myjąc wodą z detergentami//
Używał acetonu i benzyny ekstrakcyjnej.
Podskoczyłeś w moim rankingu o dwie pozycje.

Obrazek użytkownika Tezeusz

03-12-2022 [07:41] - Tezeusz | Link:

@Rus..
Putin spadł ze schodów, doszło do „mimowolnej defekacji” - donosi źródło ujawniające tajemnice Kremla
Rosyjski kanał na serwisie Telegram o nazwie Generał SWR poinformował, że Vladimir Putin doznał "niefortunnego wypadku". Według ich informacji rosyjski dyktator spadł ze schodów. Podczas upadku miało dojść do... "mimowolnej defekacji".

wspaniałe info dla ciebie twój osrany guru......

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

04-12-2022 [15:02] - wielkopolskizdzichu | Link:

https://wpolityce.pl/polityka/...

Nawet Zybertowicz wyłamał się z stadnego pisowskiego owczego pędu.

Obrazek użytkownika sake3

03-12-2022 [09:17] - sake3 | Link:

NIe ma co się nabijać,w końcu to ludzka rzecz. Upadł zresztą tylko w swoim domu Cóż powiedzieć w takim razie o fornalu chobielińskim który dumnie pozował do kamery w zasiusianych spodniach?