Zaszczepieni kontra niezaszczepieni!

Ludzie zazwyczaj posługują się prostą, chłopską logiką: "jeśli coś widzą, to znaczy, że jest; jeśli czegoś nie widzą, to znaczy, że nie ma".
Proste i wdzięczne? Jak konstrukcja cepa! 

Tę empiryczną, prostą "sztukę" badawczą w szczególności dopracowali do perfekcji lewacy. Na przykład w przypadku zabijania dzieci: dziecko jest w brzuchu, i go nie widać - to znaczy, że dziecka nie ma. Można zabijać, aborcja jest ok i takie tam slogany. Co najwyżej w wyobrażeniu takiego lewaka, to dziecko jest pulsującym krwią, nieświadomym zlepkiem komórek, nie godnym tego, by żyć. Skoro jest w brzuchu, i nie widzi świata, nie nauczyło się czytać wyborczej, nie może krzyczeć ***** ***, to znaczy że go nie ma. Taka tam wdzięczna logika.
Co innego jeśli dziecko urodzi się! Co więcej - jeśli urodzi się i obejrzy, choćby kątem oka, pierwszy w życiu egzemplarz wyborczej, lub konstytucji - zabijać nie wolno. Wtedy dziecko nabiera statusu prawie równego kornikowi drukarzowi, masakrującemu ostatnie połacia Puszczy Białowieskiej.
No ale przecież nie chciałem rozprawiać Wam tu o lewakach, aborcji, korniku drukarzu i puszczy tylko o szczepionkach, zaszczepionych i niezaszczepionych. Co ma to wspólnego ze wstępem? Ma! Prostą wdzięczną, chłopską, ale złudną logikę. Co więcej - o ile do tej pory ta prosta, chłopska, złudna i durna logika była wyłącznie domeną lewactwa, to w dzisiejszych czasach, niczym wirus, rozprzestrzenia się ona w umysłach ludzi prawicy, do tej pory przecież jawiących się jako umysły logiczne, analityczne i racjonalne.
Dziś wiele racjonalnych do tej pory osób prawicy podważa istnienie wirusa, pandemii, epidemii, skuteczność szczepionek. Epidemię widać? Nie widać. Wirusa widać? Nie widać. Szczepionkę kiedyś widzieliście? Ja nawet dziś po drugim szczepieniu nie dam uciąć niezaszczepionej ręki, co oni mi tam wstrzyknęli. Ba! Może nic? Przecież nic nie czułem! Zaszczepionej ręki nie będę dawał ucinać i nie będę stawiał do zakładu, bo i tak w ciągu dwóch lat uschnie, jak wieszczą antyszczepionkowcy. Postaw obok siebie osobę zaszczepioną i niezaszczepioną - odróżnisz? Nie odróżnisz! Proste!
Dlaczego tak się dzieje?
Odpowiedź jest dość prosta. Temat epidemii, szczepionek, maseczek trafił na podatny grunt, który sprzyja snuciu i bujnemu wzrostowi teorii spiskowych, które z kolei bardziej kojarzą nam się z prawicą i ludźmi przywiązanymi do zasad, wartości i wiary. A w teoriach spiskowych można wybierać do woli: depopulacja, czipowanie RFID, znak bestii, apokalipsa, technologie 5G, przepowiednie, genetyczne manipulacje ludźmi, chemtraile, reptilianie, masoneria, Bill Gates i Żydzi! Szczepionki od zawsze pojawiały się jako temat teorii spiskowych, więc naturalnie prawicowcy często ustawili się w kontrze do logiki szczepień.
Miesza nam się w głowach...
Wirusa nie widać - to nie hipoteza, teoria - to fakt notoryjny, czyli powszechnie znany i akceptowany, taki którego nie trzeba udowadniać. Gdyby wirus był wielkości krowy, to sprawa wyglądałaby inaczej i nie musiałbym pisać tego artykułu. To że go nie widać - jest pierwszym, poważnym czynnikiem, który powoduje niezrozumienie tematu i błędne wnioski, na zasadzie: "nie widać go, to go nie ma". To nie koniec. Jeszcze większe niezrozumienie powoduje nakładające się na czynnik pierwszy zjawisko powszechnego niezrozumienia tzw. zakażenia bezobjawowego. No bo skoro nie ma objawów, to znaczy że ja chory nie jestem. A skoro nie jestem chory, to znaczy że jestem zdrowy i żadnego wirusa nie mam. Co innego gdyby wirus, był wielkości krowy - wtedy każdy by wiedział, że go ma lub nie ma. No a przecież nikt wtedy by nie uznał, że zakażenie krową, którą każdy widzi, to jest sytuacja zdrowa. Nie dyskutowalibyśmy wtedy nawet o przymusowej segregacji szczepionych i nieszczepionych, o paszportach kowidowych, bo nikt z krową nie wybrałby się do teatru, kina, restauracji czy choćby baru, a już nie piszę o lataniu samolotem. Z krową? Co najwyżej statek... towarowy.
Poza dwoma powyższymi czynnikami, które powodują pomieszanie w głowach, dokłada się szereg innych, potęgujących dzisiejsze wariactwa ludzi. Zmęczenie ograniczeniami, obostrzeniami, maseczkami ("kagańcami"), działanie obcych agentur, zacierających ręce w łatwości siania dezinformacji i fermentu itd.
Czy niezaszczepieni zarażają bardziej od zaszczepionych?
Postawmy osobę zaszczepioną i niezaszczepioną koło siebie. A bardziej ściśle - postawmy koło siebie osobę odporną na wirusa i nieodporną. Zarówno chłop, lewak i prawicowiec z pomieszaniem w głowie powiedzą, że nie ma różnicy, bo ich nie widać. Przynajmniej dopóki osoba niezaszczepiona nie zacznie szaleńczo kaszleć.. Powiedzą, że obie osoby tak samo zarażają i nie zarażają. Nie wytłumaczysz im, że istnieją racjonalne powody aby traktować osoby nieodporne jako zdecydowanie większe zagrożenie rozprzestrzenianiem się wirusa, jako powód i przyczynę dalszych zakażeń i w konsekwencji kolejnych śmierci. A spróbuj choćby delikatnie i nieśmiało postawić hipotezę, że osoby nieodporne, niezaszczepione, przyczyniają się do śmierci innych. Jak tak możesz!? Zrozumiałe by było przecież, gdyby nazwać mordercą kogoś obwieszonego środkami wybuchowymi, wysadzającego się w powietrze pośród zgromadzenia ludzi. Wśród latających fragmentów ludzkich ciał i krwi trudno by było bronić niewinności mordercy. Ale wobec tego, że wirusa nie widać, wobec tego, że zarażenia bezobjawowego nie odróżnisz od niezarażenia objawowego, to problemu nie ma.
Niewidzialna logika jest niestety taka, że osoby z organizmami nieodpornymi na koronawirusa (czyli duża część osób niezaszczepionych - bo można przecież nabyć odporność naturalną, po chorobie), są w odróżnieniu od osób odpornych (zaszczepieni są prawie w 100% odporni) kilkukrotnie skuteczniejszym inkubatorem wirusa i chodzącym wirusowym nawilżaczem! Zatem przyczyniają się do zarażeń, zakażeń, chorób i śmierci kilka razy bardziej niż osoby odporne, w tym zaszczepione.
Izraelskie badania(link is external) wykazały, że stężenie wirusa (tzw. miano wirusa) u osób zaszczepionych, jest czterokrotnie niższe po 12-28 dniach od zaszczepienia pierwszą dawką szczepionki mRNA, w porównaniu z osobami niezaszczepionymi. Oznacza to w uproszczeniu, że osoby nieodporne, niezaszczepione posiadają czterokrotnie wyższe ryzyko zarażenia innych (nawet mając bezobjawowe zakażenie), spowodowania ich choroby, w tym śmierci. Oczywiście osoby te w większości będą to robiły nieświadomie, niechcący, ale w żaden sposób nie obala to tezy, że swoją nieodpowiedzialnością i buntowniczą naturą przyczyniają się do śmierci innych kilkukrotnie bardziej niż osoby zaszczepione. Gdy weźmiemy pod uwagę fakt, że osoby zaszczepione przeważnie stosują także inne środki bezpieczeństwa, ograniczające poważnie transmisję wirusa, a z drugiej strony osoby niechętne szczepionkom, to przeważnie osoby demonstrujące niechęć do maseczek, publicznie demonstrujące swoją niefrasobliwość w kwestiach wirusa i środków bezpieczeńśtwa, można śmiało postawić tezę, że stopień ich przyczyniania się do śmierci innych jest dużo większy niż cztery. I taka jest moi drodzy niewidzialna, ale brutalna logika w tym wszystkim. Tak jak brutalne, ale zgodne z prawdą i logiką, jest nazwanie lewaczki dokonującej aborcji mordercą.

https://www.salon24.pl/u/york/1143303,zaszczepieni-kontra-niezaszczepieni
ps.

W Polsce wykonano ponad 24,6 mln szczepień. Przybywa w pełni zaszczepionych
Szczepienia dzieci
Osoby, które przebyły chorobę wywołaną zakażeniem wirusem SARS-CoV-2, mogą być zaszczepione przeciwko COVID-19 w terminie nie wcześniejszym niż 30 dni od dnia uzyskania pozytywnego testu na obecność wirusa SARS-CoV-2.
Preparatami firm Moderna, AstraZeneca i Janssen szczepione są osoby od 18 roku życia. Od 7 czerwca preparatem firmy Pfizer/BioNTech, obok osób pełnoletnich i w wieku 16-18 lat, mogą być szczepione także dzieci w wieku 12-15 lat.
Minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował, że zarejestrowano dotąd na szczepienia 200 tys. dzieci w wieku 12-15 lat.
– Patrząc na to, że mamy ponad tydzień otwarte rejestracje, to chyba należy uznać, że jest to dobry wynik – ocenił. Minister zaznaczył również, że szczepienie w tej grupie przebiega sprawnie. Podał, że zaszczepiono już ok. 100 tys. dzieci.
https://tvrepublika.pl/W-Polsce-wykonano-ponad-24-6-mln-szczepien-Przybywa-w-pelni-zaszczepionych,120794.html

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Tezeusz

16-06-2021 [09:00] - Tezeusz | Link:

Obrazek użytkownika Trotelreiner

16-06-2021 [09:22] - Trotelreiner (niezweryfikowany) | Link:

Polacy!!! Chodźcie z nami!!!
https://media.wplm.pl/thumbs/0...

Obrazek użytkownika Tezeusz

16-06-2021 [09:47] - Tezeusz | Link:

Wstawiłeś swoją nową fotografię. Piękną masz minkę a te kołtuny !

Obrazek użytkownika Jabe

16-06-2021 [09:48] - Jabe | Link:

Ludzie boją się niewidocznego, które się na nich czai. Na tym bazują sekty i kowidowa propaganda.

Obrazek użytkownika Niezalogowany

16-06-2021 [10:07] - Niezalogowany | Link:

Nie ma czegoś takiego jak "kowidowa propaganda". Po prostu ma miejsce niebezpieczna pandemia i nalezy z nią walczyć zasadami dystansu, higiena, dezynfekcją i przede wszystkim szczepieniami - tak, jak miao to miejsce w przypadku innych nowożytnych pandemii, zanim Kreml zaczał zas*ywać Internet swoimi bajeczkami o kowidowych spiskach i słabszym intelektualnie i psychicznie jednostkom porąbało się od tego w głowach.

Obrazek użytkownika Jabe

16-06-2021 [10:28] - Jabe | Link:

Jeśli walka przynosi więcej szkody niż pożytku, to należy jej zaniechać.

Obrazek użytkownika Niezalogowany

16-06-2021 [14:51] - Niezalogowany | Link:

"Jeśli walka przynosi więcej szkody niż pożytku, to należy jej zaniechać."

Nic takiego nie ma miejsca. Szczepienia sprawdzają się doskonale.

Obrazek użytkownika ruisdael

16-06-2021 [10:47] - ruisdael | Link:

Przestań gościu wymądrzać się, przypisując wszystkim (m.in. Gadowskiemu, Karoniowi, i wielu innym) agenturę Kremla. To, co potrafi zrobić liberalny, zachodni marksizm jest równie niebezpieczne, a może jeszcze bardziej. Nie możemy się zgodzić na ograniczenie wolności przez zideologizowane, "postępowe" grupy rządzące światem , posługujące się kłamstwem i manipulacją co niejednokrotnie zostaje ujawnione m.in. przez gremia lekarskie (te pozbawione głosu) a także na YT (w TVP widzieliśmy "karierę" M. Pospieszalskiego). Może i na Pana przyjdzie czas oświecenia i...wstydu.

Obrazek użytkownika Pers

16-06-2021 [15:40] - Pers | Link:

niezalogowany
Wiesz o tym, że wyszczepionym szkodzi słońce?
Mam nadzieję, że się nie narażasz i siedzisz w piwnicy.
Zombi zawsze wychodziły na spacery jedynie nocą.

Obrazek użytkownika J z L

16-06-2021 [21:55] - J z L | Link:

Nie na  taki kocie wyrok czekałeś tyle czasu
Przykro mi 

Trybunał Konstytucyjny orzekł, że przepis tzw. ustawy dezubekizacyjnej, na podstawie którego obniżono renty bandytom z UB i SB, jest zgodny z konstytucją 
Słychać UBeków wycie? 
Znakomicie!

Obrazek użytkownika Es

16-06-2021 [11:56] - Es | Link:

Darowałem sobie te pół kilometra proszczepionkowego dziamgolenia, ale wpadło mi w oczy wspomnienie kornika i puszczy. To ten niecnota nadal bezkarnie żre te choinki i najmądrzejsiejszy z rządów nie jest w stanie dbać mu po pysku? Jemu i jego czerwonozielonym obrońcom? Czy może coś się zmieniło i najmądrzejsiejszy z rządów w końcu zaczął nosć portki? I nie w garści bynajmniej. 

Obrazek użytkownika Zbyszek_S

16-06-2021 [12:27] - Zbyszek_S | Link:

Zło.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

16-06-2021 [12:19] - rolnik z mazur | Link:

@ autor, 
takie bzdury to możesz przedszkolakom pisać. 

Obrazek użytkownika Tezeusz

16-06-2021 [12:35] - Tezeusz | Link:

Rolnik i tobie !
i malorolnym takze szczegolnie ze WSI Mazurskiej 

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

16-06-2021 [12:48] - rolnik z mazur | Link:

@ Tezeusz, 

Za takie sprzedajne g... to z mazurskiej wsi byś nie wyjechał. Nie obrażaj Mazur bo u nas Kurpsie na Mazurach i u nich bzij, zabzij nie ma zmiłuj. 

Obrazek użytkownika Tezeusz

16-06-2021 [13:14] - Tezeusz | Link:

Prawdziwy Mazurzy a nie słoiki jak ty ze WSI.Pisz precyzyjnie.

Obrazek użytkownika J z L

16-06-2021 [19:37] - J z L | Link:

Ciężkie to chwile na NB, kiedy jednocześnie farmer odstawia leki, a kocur nie odstawia szklanki.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

16-06-2021 [20:14] - rolnik z mazur | Link:

@ Tezeusz, 

Słoik z Gdyni? Ty nawet nie słoik tolko jakieś ni puste ni wydrą coś na kształt świdra. 

Obrazek użytkownika Adam66

16-06-2021 [13:49] - Adam66 | Link:

@ Rolnik z Mazur - Do Autora jeszcze memo nie dotarło, że narrację trzeba powoli zmieniać.  Nawet lewackie CNN (zwane też Communist News Network) zaczyna dywagować na temat pochodzenia wirusa z laboratorium, a rok temu odsądzali od czci i wiary wszystkich, którzy ośmielali się zadawać pytania o pochodzenie wirusa.  Od nietoperzy! A wszyscy, którzy uważają inaczej to foliarze!  A teraz takie kuku:
https://www.cnn.com/2021/06/10...

Obrazek użytkownika Marek Kudła

16-06-2021 [15:39] - Marek Kudła | Link:

@ rolnik z Bożej łaski
wracaj chłopie do roboty bo zasmrodziłeś całe NB !

Obrazek użytkownika Marek Kudła

16-06-2021 [12:34] - Marek Kudła | Link:

Nigdy nie pokonamy pandemii jeśli nie osiągniemy minimum wyszczepień całej populacji.  Pomimo to nie ma obowiązku się szczepić ! Macie wybór, ale w razie odmowy poniesiecie tego konsekwencje.  Będziecie musieli przechodzić kwarantannę, płacić za wykonanie testów, nie będziecie wpuszczani na duże imprezy sportowe i kulturalne, będziecie ponosić, przynajmniej częściowe, koszty leczenia, itd..
A więc, życzymy wam zdrowia !!!
 

Obrazek użytkownika Pani Anna

16-06-2021 [14:50] - Pani Anna | Link:

@Kudła 
No i wreszcie świat będzie wasz, nie cieszycie się Kudła?

Obrazek użytkownika Pers

16-06-2021 [15:22] - Pers | Link:

Pani Anna
Kudla to od pokoleń nastajaszczyj balszewik.
Teraz odżywa.
Ich guru Soros powiedział wyraźnie - "takiej "pandemii" nie można zmarnować!"

Obrazek użytkownika Marek Kudła

16-06-2021 [19:46] - Marek Kudła | Link:

@ Pers
Co ?  Znowu się Kudła nie podobie ?!  Pytam stadka ofiar PRL-u, sierot Tuska, wściekłych
burków na NB z Persem na czele watahy (nie mylić z wściekłymi macicami) ! He, he,
he, bo Kudła wam powiedział prawdę, że jesteście szkodnikami, wrzodami na dupie naszej
Ojczyzny i obłąkanymi  nienawiścią do Polski ?!!!  Prawda wywołuje u was agresję !!!
 

Obrazek użytkownika Marek Kudła

16-06-2021 [20:24] - Marek Kudła | Link:

Adam Niedzielski, Minister Zdrowia z PIS-u zachęca do szczepień !  A wiec posłuchaj Ministra czerwona zarazo i szczep się, albo ........ he, he, he ......

Obrazek użytkownika Pers

16-06-2021 [22:51] - Pers | Link:

kudla
//posłuchaj Ministra czerwona zarazo i szczep się, albo ........ he, he, he ......//
Alb0 co bolszewiku?
 

Obrazek użytkownika Marek Kudła

16-06-2021 [15:37] - Marek Kudła | Link:

@ Anna
Tak Anno, cieszę się jak cholera !  Bo prędzej czy później niezsszczepieni tchórze muszą wymrzeć na covida (jak dinozaury)  I dopiero wtedy Polska będzie wolna od lewactwa !

Obrazek użytkownika tricolour

16-06-2021 [17:00] - tricolour | Link:

@Kudla

Predzej emeryt zejdzie na starość niż mloda kobieta na covida. Wiec spoko - porządek sam sie zrobi w sposób naturalny.

Obrazek użytkownika Marek Kudła

16-06-2021 [17:32] - Marek Kudła | Link:

Trzykolorowy
He, he, he -  nie przeczę !!!  Na jednego emeryta, który umrze ze starości, minimum 100 niezaszczepionych na covida ! Wspaniała perspektywa !!!

Obrazek użytkownika tricolour

16-06-2021 [18:57] - tricolour | Link:

@Kudla

Takie życzenie śmierci to mało chrześcijańskie. I potrafi się obrócić przeciw więc zalecam ostrożność.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

16-06-2021 [20:21] - rolnik z mazur | Link:

@ Kudłaty
ty Kudłaty poprawiasz mi humor. Ty odważny szczepie! Płacą ci za te eksperymenty? Czytałeś ulotki Pfizer? Oni tam wyraźnie piszą, że to eksperyment i nie biorą odpowiedzialności. A ł dla takiego odważniki jak ty to.. pryszcz. Durny jak Kudłaty.. to się przyjmie u nas na WSI. 

Obrazek użytkownika Marek Kudła

16-06-2021 [21:27] - Marek Kudła | Link:

@ rolnik ze wsi Kwik nad jeziorem Białoławki
Cieszę się niezmiernie, że poprawiam ci humor.  A jak masz dobry humor to śpiewaj w oborze, wtedy twoje krowy dadzą więcej mleka.  I nie zapomnij, że Adam Niedzielski, Minister Zdrowia z PIS-u zachęca do szczepień !  A więc posłuchaj Ministra i zaszczep się !  Bo świnie i krowy szczepisz palancie a sam siebie zaszczepić się boisz ?!!!

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

16-06-2021 [21:54] - rolnik z mazur | Link:

@ Kudłaty, 

To se słuchaj ministra jakiego chcesz. Nie szczepi się bydła przeciwko katarom i grypie. Bydło takie jak ty Kudłaty poddaje się eksperymentom paramrdycznym. 

Obrazek użytkownika Marek Kudła

16-06-2021 [22:45] - Marek Kudła | Link:

@ He, rolnik z Kwiku
Ja pier......  GENIUSZ  jak Boga kocham GENIUSZ !   Co ten baran wymyślił ?  Acha "eksperyment paramrdyczny"  !!!  Nagroda Jobla !!!

Obrazek użytkownika Es

16-06-2021 [16:09] - Es | Link:

@ Pani Anno - no nie. Na pewno  Kudła się  nie cieszą, bo stan taki jak przedstawiają w tej chwili, oznaczałby mimo wszystko pewną tolerancję dla nieprawomyślnych, co sytuacją idealną w oczach nowego kominternu nie jest. Ostatecznym rozwiązaniem zapewne będzie odnowienie  instytucji psychuszek, gdzie tacy jak my odszczepieńcy z rozpoznaniem schizofrenii bezobjawowej znajdą swoją przystań. 
A chować się nie ma gdzie, bo kornik puszczę zeżarł, a i do pomniejszych zagajników już się dobiera. 

Obrazek użytkownika Pers

16-06-2021 [16:23] - Pers | Link:

Es
Po co psychuszki?
Przecież my, jako tchórze, według kudly niebawem umrzemy.
Ja to mam wrażenie, że te wszystkie kudly i zielonookie wypuszczono warunkowo z psychuszki, żeby mieszali.

Obrazek użytkownika Es

16-06-2021 [18:10] - Es | Link:

I smieszno i straszno towarzyszu.

Obrazek użytkownika Tezeusz

16-06-2021 [17:29] - Tezeusz | Link:

Persik za panienkę się przebrał na NP zaszalał i myślał,że nikt go nie wykapuje, ale nie potrafił zmienić szyderczego języka i Tezeuszek go wykapował a Admin wystrzelił w kosmos kolejne wcielenie szperaczki chamskiej.

Obrazek użytkownika J z L

16-06-2021 [19:02] - J z L | Link:

wypił o jedną Alpagę za dużo

Obrazek użytkownika sake3

16-06-2021 [17:36] - sake3 | Link:

Zamiast pieprzyć w koło Wojtek o zaszczepionych i niezaszczepionych spójrzcie co się dzieje wokół was.Nie zastanowiają was dziwne ruchy wokół Polski,te pożary w elektrowniach a teraz ataki cebernetyczne,bo już o nieustanne nagonce nie wspomnę? Pan rolnik ustawicznie snujący teorię o czipach o obrożach teraz milczy?Macie chociaż jakieś zdanie na ten temat,zgadzacie się z tym,uważacie za możliwe czy raczej jako fantazję.Ale w końcu zacznijcie myślec o Polsce,może wreszcie zacznie was ona obchodzić.Za długo byliśmy wolni i już was swędzi i ciągnie do bycia kolonią?

Obrazek użytkownika Pers

16-06-2021 [18:12] - Pers | Link:

sake3
Polska jest kolonią od 44'. Nasi obecni "sojusznicy" oddali nas gratis Stalinowi. Chociaż jakiś bonus pewnie dostali.
Ten proces kolonizacji przyspieszył gwałtownie po 89' i teraz tak naprawdę nie ma już co kolonizować.
Jedyne zasoby jakie pozostały to ludzie ale i ten problem energicznie rozwiązują. Po to wymyślono "pandemię"  i zamiast leczyć przeprowadza się masowe wyszczepianie, które już przyjmuje groteskowe formy. Np. bonus w postaci lotu balonem :)

//Nie zastanowiają was dziwne ruchy wokół Polski,//
A co mają zastanawiać? Jak nie wiadomo kto to z pewnością Putin :)

Więc, droga sake, nie podniecaj się tak :))

Aha! I jeszcze jedno - jak jesteś wyszczepiona to nie możesz wychodzić na słońce. Katastrofa murowana!

Obrazek użytkownika sake3

16-06-2021 [22:28] - sake3 | Link:

@Pers.....Bardzo wygodne podejście,skoro jesteśmy kolonią od 1944 to po co nam niepodleglość właśnie teraz? I jakie to śmieszne,że rząd chce się wybić na niepodległość?Od czegóż jest opozycja waląca w rząd jak w bęben,od czegóż są przyjaciele w Niemczech i Rosji jak nie po to by nam to wybić z głowy i uznać za podniecanie się..

Obrazek użytkownika Pers

16-06-2021 [23:12] - Pers | Link:

sake3
//jakie to śmieszne,że rząd chce się wybić na niepodległość?//
Mamy jakiś tajny, podziemny rząd o którym nie wiem?

Potrafisz rozbawić :)))))

Obrazek użytkownika Pani Anna

17-06-2021 [07:09] - Pani Anna | Link:

@Pers
Sake niewątpliwie tkwi w epoce, kiedy PIS tworzyło gabinet cieni, sni o potędze i jakoś  nie zauważyła,  że  rządzą ... który to już rok, 6- ty?  Ach zapomniałam,  to opozycja nie pozwala, jak sama nazwa wskazuje,  no i wraże  służby obcych mocarstw przerażonych wizją  Polski od morza do morza.

Obrazek użytkownika Marek Kudła

17-06-2021 [09:59] - Marek Kudła | Link:

Do Anny
Co ?!  Znowu się PIS nie podobie ?!!!
PIS nie okradł OFE z miliardów, nie kradł miliardów z budżetu państwa (WAT), nie likwidował PGR-ów, nie podwyższał wieku emerytalnego, nie okradał niepełnosprawnych i zmarłych, nie ukradł żyrandola, serwisu do kawy, obrazów i niszczarki dokumentów, nie wyrzucał lokatorów na bruk i nie spalił żywcem walczącej o lokatorów kobiety, nie strzelał do górników, nie zamordował Rosiaka, nie wyprzedawal majątku narodowego  za grosze ........ i mógłbym tak wymieniać do usranej śmierci !
PIS to przyszłość naszej Ojczyzny dla wszystkich Polaków I-go sortu !  Ave Polska !!!
 

Obrazek użytkownika Pani Anna

17-06-2021 [16:55] - Pani Anna | Link:

Z każdym moim "zniknietym" komentarzem padajacym ofiarą tej śmiesznej cenzury na NB upewniam się w jak czarnej ... jesteśmy.  Jak to mówią? "Prawdziwa cnota krytyki się nie boi".

Obrazek użytkownika Jabe

16-06-2021 [18:49] - Jabe | Link:

Przecież Polska jest kolonią.

Obrazek użytkownika J z L

16-06-2021 [19:17] - J z L | Link:

Niestety to już oczywista konstatacja, ale jeśli Polsce przytrafi się nieszczęście bycia ofiarą agresji, także zbrojnej, to spora część mediów czy tutejszych sovieckich trolli (vide pers czy farmer) będzie kibicowała bardziej agresorowi niż własnemu państwu.

Reguła "right or wrong, my country" u nich nie działa

Obrazek użytkownika sake3

16-06-2021 [19:26] - sake3 | Link:

@JzL.....Przecież ci nasi ,,Polacy'' z NB nawet się w swoim idiotycznym zacietrzewieniu nie zorientują,że Polski już nie ma.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

16-06-2021 [20:24] - rolnik z mazur | Link:

@ sake, 
a kiedy to my byliśmy wolni? Bo ja nie pamiętam. Napisz proszę! Pzdr

Obrazek użytkownika sake3

16-06-2021 [21:26] - sake3 | Link:

@Rolnik z mazur........Właśnie dlatego,że prawie nigdy nie byliśmy powinniśmy wolność którą mamy szanować a która jak widać wielu Polakom jest obojętna.Panu też.Chciałabym przytoczyć pokrótce wywiad Grzegorza Górnego z politologiem rosyjskim Duginem o Polsce.Odmawia on POlsce wszelkich praw do niepodległości motywując to rozdziałem między światem katolickim a prawosławiem.Wg niego Polska jest częścią kordonu rozdzielającego kontynent euroazjatycki na dwie części.To położenie sprawia,że w historii zawsze będzie występował problem jej rozbiorów jako skutek sakralno-geograficznej i geopolitycznej dwoistości To zdaniem Dugina jest zadaniem Rosji by razem z aNiemcami stworzyć potężny blok kontynentalny.Polska nie potrafiła wypracować własnej cywilizacji i teraz musi wybierać.Jeżeli będzie się upierać przy swojej tożsamości to nastawi wrogo do siebie wszystkich i stanie się strefą konfliktu.W tym celu konieczne jest wzbudzanie wszelkich ruchów antykatolickich i zniszczenie Kościoła.Dugin zapomniał tylko dodać,że dobrą metodą będzie rozpatrywanie przez Polaków tematów zastępczych aby odciągnąć uwagę Polaków o niepodległości,ich skłócanie i wyśmiewanie.Patrząc na wasze zacietrzewienie,nienawiść do rządu i polskości widzę ,że Dugin znalazł w was pojętnych uczniów.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

16-06-2021 [22:09] - rolnik z mazur | Link:

@ sake

Sądziłem, że ty ciut bardziej kumata. Nie wyjezdzaj z Duginem, bo wiadomo jaki Rosja ma interes. Wiadomo jaki Niemcy od czasów Bismarcka mają interes. Napisz jaki my mamy intetes i dlaczego go nie realizujemy. I napisz kto jeszcze dzieli to ogłupiał społeczeństwo i dlaczego ? Wtedy powiem, że coś rozumiesz a nie paplasz co ci w tv podpowiedza. Pzdr

Obrazek użytkownika sake3

16-06-2021 [22:15] - sake3 | Link:

@Rolnik z mazur......Tak jak się spodziewałam,inwektywy i przytyki,przecież na nic innego Pana nie stać.Dla pana Rolnika najważniejsze,że w utrzymaniu polskości nie mamy żadnego interesu.No faktycznie przy takich Polakach jak pan Rolnik nie zrealizujemy żadnego interesu.Nie opłaci się ,co?

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

16-06-2021 [22:37] - rolnik z mazur | Link:

@ sake, 
Zadałem ci proste pytanie. Wiesz jaki interes ma Rosja, bo powołuje się na Dugina- doradcy kagebisty Putina. Przypuszczam, że wiesz jaki interes mają Niemcy. Ja się pytam jaki my mamy intetes i dlaczego go nie realizujemy? Wyłącz tv i odpowiedź zamiast wyzywać mnie od wrogów. To proste pytanie. Zresztą nie raz na nie odpowiadałem. Pzdr

Obrazek użytkownika sake3

17-06-2021 [10:53] - sake3 | Link:

@Roonik z mazur.......Dzięki za szczerość,przynajmniej Pan nie ukrywa że Polska jako ojczyzna jest Panu obojętna.Nie wie Pan jakie są polskie interesy ani co mają na celu? Czy gospodarka,inwestycje ,transport nie są polskim interesem? Czy rozbudowa portu w Elblągu i przekop Mierzei nie są polskim interesem?Tworzenie własnej infrastruktury,zakładów nie jest polskim interesem?Czy ściganie afer i korupcji ,uszczelnianie budżetu nie jest polskim interesem?Proszę wreszcie spojrzec na Polskę nie przez pryzmat maseczek,szczepionek czipów i rządowego spisku tylko jej osiągnięć,bo pomimo wielu błędów te osiągnięcia są.Sądząc po pańskim lekceważącym stosunku do tych którzy Polskę uważają za Ojczyznę,negowaniu wszystkiego co za  czasów rządów PiS zrobiono Polacy powinni jedynie zbierać niemieckie szparagi i podcierać niemieckie tyłki.

Obrazek użytkownika Marek Kudła

16-06-2021 [21:28] - Marek Kudła | Link:

8 lat durniu od 2007 do 2015  !!!

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

16-06-2021 [21:57] - rolnik z mazur | Link:

@ Kudłaty

Nie ciebie durniu się pytałem. 

Obrazek użytkownika sake3

16-06-2021 [21:59] - sake3 | Link:

@Marek Kudła......W ten sposób nasi Polacy z NB uspakajają swoje sumienia odnosnie Polski-------,,przecież nigdy nie była wolna''.więc o co się szarpać,o czym tu gadać,po co wspierać tych co chcą wolnej Polski.Ważniejsze,że nadal trzeba wkładać maseczki,przepraszam ,,zamordniki''wg pewnej paniusi przy wejściu do sklepów.Trzaskowizm zapanował powszechnie ku wielkiej radości Niemców i Rosjan którzy chyba nawet nie pomysleli ,że z Polską tak łatwo im pójdzie.

Obrazek użytkownika Marek Kudła

16-06-2021 [22:38] - Marek Kudła | Link:

@ sake3
To nie są Polacy !  To potomkowie głównie 3 obcych nam narodowości, którzy chcą by w Polsce było jak najgorzej.  Oni są opętani lewactwem dlatego nienawidzą normalności i prawdy !

Obrazek użytkownika terenia

16-06-2021 [19:55] - terenia | Link:

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

16-06-2021 [22:02] - rolnik z mazur | Link:

@ terenia

A kto za te nopy będzie płacić?  O producentach nikt nie mówi. Pzdr

Obrazek użytkownika terenia

16-06-2021 [22:58] - terenia | Link:

@rolnik z mazur 
Tak 12 stycznia br mówił (dr ekonometra) minister zdrowia A.Niedzielski o Funduszu Kompensacyjnym " finansowanie funduszu w pierwszym okresie, kiedy będzie on dotyczyła świadczenia kompensacyjnego związanego ze szczepieniem covidowym, będzie ze środków przeznaczonych na przeciwdziałanie COVID-19."
 czyli ....z budżetu państwa !!! " O producentach nikt nie mówi "   Wiemy wszakże,iż preperat dopuszczono warunkowo na rok,po wtóre preparaty są w trzeciej fazie badań klinicznych.
W ulotce firmy Pfizer-BioNtech data zakończenia badań klinicznych to 2023 rok....i wszystko jasne .Rządy poszczególnych państw zgodziły się na to,że producenci nie ponoszą obciążeń finansowych za ewentualne działania uboczne tych szczególnych "produktów ".   .  

Obrazek użytkownika Roz Sądek

16-06-2021 [23:38] - Roz Sądek | Link:

@terenia
"W ulotce firmy Pfizer-BioNtech data zakończenia badań klinicznych to 2023 rok...."
=======
Proszę pilnie o link do tej ulotki.
 

Obrazek użytkownika J z L

16-06-2021 [21:38] - J z L | Link:

Powiem Państwu jedną, ale za to bardzo ważną rzecz, mianowicie jest dobrze!

Obrazek użytkownika J z L

16-06-2021 [22:22] - J z L | Link:

Praktykant pyta ordynatora szpitala:
- Co mam wpisać w rubryce "przyczyna zgonu" ?
- Swoje nazwisko…

Obrazek użytkownika Adam66

17-06-2021 [04:19] - Adam66 | Link:

@J z L - Nope - zawsze pisz "kowid" i wężykiem, Jasiu,wężykiem.  Panie majster, a co jak pacjent wpadł pod pociąg?  Też kowid, tym razem był "bezobjawowy"....

Obrazek użytkownika Tezeusz

17-06-2021 [08:59] - Tezeusz | Link:

Obrazek użytkownika Adam66

17-06-2021 [21:23] - Adam66 | Link:

Kowidioci w akcji.

Obrazek użytkownika Kazimierz Koziorowski

17-06-2021 [13:12] - Kazimierz Kozio... | Link:

@JzL: pudlo. jakbys nie podchodzil to twoja argumentacja opiera sie na logice ktora wyznaja tylko wyszczepieni. wirusa nie widac wiec glupi i aspoleczni antykowidianie nie chca sie poddac zbawiennej profilaktyce, ale twoich przeciwcial tez nie widac a masz ich nie wiecej niz wszyscy bezobjawowcy ktorzy ani sie nigdy nie testowali, ani nie wiedza o tym ze ich organizm juz sobie z koronawirusem poradzil w blizej nieokreslonej przeszlosci.

powiklania poszczepienne po stosowanych obecnie preparatach na sars cov-2 wystepuja od banalnych do smiertelnych, czy wystapia pozne skutki - tego nikt nie wie. chyba nikt nie zarzuci ze amerykanskie statystyki ichniego sanepidu CDC sa niesolidne. jak dotychczas w wyniku powiklan poszczepiennych p/covid19 zmarlo w USA prawie 26 tys osob. obszerna praca ktora tej wielkosci straty prognozuje ukazala sie zanim zrobilo sie glosno o covid19. a byly jak sie okazuje od lat przymiarki do wybuchu takiej wlasnie pandemii. co jak co ale johns hopkins university nie publikuje prac typu fantasy i teorii spiskowych
“THE SPARS PANDEMIC 2025 – 2028: A Futuristic Scenario for Public Health Risk Communicators” published by the Johns Hopkins Center for Health Security https://jhsphcenterforhealthse...  wystarczy przejrzec rozdzialy 17-19 od str. 68.

Obrazek użytkownika J z L

18-06-2021 [09:34] - J z L | Link:

„Ratujący życie” spray do nosa, który zabija 99,9% wirusów, rozpoczyna produkcję w Izraelu Środek przeciwwirusowy jest skuteczny w ciągu 2 minut; może uratować wiele istnień. Spray był w pełni opracowany przed wybuchem pandemii

https://www.timesofisrael.com/life-saving-nose-spray-that-kills-99-9-of-viruses-begins-production-in-israel/

Strony