Łukaszenka i Putin na wojnie hybrydowej z Polską

Rozmowy o książce „Granica propagandy”. Gośćmi spotkanie są: dr Maciej Pieczyński, autor; Arleta Bojke – reporterka i korespondentka wyspecjalizowana w tematyce wschodniej oraz dr Szymon Kardaś – analityk z Ośrodka Studiów Wschodnich. 

Dr Maciej Pieczyński – politolog, rusycysta, ukrainista – pisząc o wojnie propagandowej, którą Białoruś i Rosja toczą przeciw Polsce, zebrał wiadomości i cytaty z dosłownie setek stron internetowych, programów telewizyjnych, czasopism i wszelkich innych form komunikacji – czy też raczej w tym wypadku dezinformacji – masowej reżimu Łukaszenki i wspierających go publicystów. Materiały te poddał wnikliwej analizie. Motywy „demokratycznego kolonializmu” Zachodu, używania oskarżeń o „faszyzm” pod adresem Polski, nawiązania do dziedzictwa Rzeczpospolitej jako agresywnego „imperium zła”, doskonale dobrane studia przypadków

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

15-10-2022 [08:35] - Siberian Husky Dog | Link:

Arabia Saudyjska przekaże Ukrainie 400 milionów dolarów na pomoc humanitarną - podała saudyjska państwowa agencja informacyjna SPA, dodając, że książę koronny Mohammed bin Salman zadzwonił w piątek w tej sprawie do prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego

Książę koronny wyraził gotowość królestwa do kontynuowania wysiłków mediacyjnych i wspierania wszystkiego, co przyczynia się do deeskalacji konfliktu, dodała SPA.