Daria Dugin, Aleksander Dugin, Franciszek i polskie wątki

Zdaję sobie sprawę, że trochę zwlekałem w sprawie ostatniej wypowiedzi Papieża Franciszka, który o zamachu na córkę Aleksandr Dugin,  powiedział „Biedna, niewinna dziewczyna”, zapominając, że ta ‘niewinna dziewczyna w sposób rasistowski i faszystowski nawoływała do zbrodni ludobójstwa na tle narodowościowym, tak samo jak jej znany tatuś Aleksandr Dugin, który najprawdopodobniej odpowiada, za dojście Putina do władzy i chorą ideologie i politykę współczesnej Rosji a jego książki są podstawą nauczania elit politycznych i militarnych Rosji.

W jednym z ostatnich artykułów opublikowanym 27.05.2022 Darya Platonova (Duginowa) opisała swoją poglądy, i potwierdziła, że w pełni popiera swego ojca i jest częścią jego ideologii i planów [14]

Mam zaszczyt przebywać na tej samej łodzi co mój ojciec (na tym samym egzystencjalnym statku), - Daria Dugin 27/05/2022

John B. Dunlop,  w opracowaniu pt. Aleksandr Dugin's Foundations of Geopolitics napisał, że w 1999 roku Generał Klokotov – obecnie emerytowany profesor, ale nadal wykłada w rosyjskiej akademii wojskowej – zauważył, że teorię geopolityki wykładano jako przedmiot w Akademii Sztabu Generalnego od wczesnych lat 90. i że w przyszłości „będzie służyć jako potężny fundament ideologiczny do przygotowania nowego [wojskowego] dowództwa”.

Sam A. Dugin napisał w dniu 06.03.2022 na portalu ‘Katehon’, który jest założony i kontrolowany przez rosyjskich oligarchów i elitę polityczną Rosji:

„Od początku lat 90. Nauczałem rosyjskie wojsko. Zacząłem robić wykłady z geopolityki w rosyjskiej instytucji Sztabu Generalnego i to było dla nich absolutnie konieczne (...) To był początek tajnego dojścia Putina do władzy"

https://katehon.com/en/article...

„Ukraińcy to nie ludzie, więc zasługują na śmierć” – powiedziała Daria Dugin [1]

https://www.fronda.pl/a/Karma-...

poniżej rownież inne jej wypowiedzi o wolności słowa

https://www.youtube.com/watch?...

Przede wszystkim na samym początku, chciałbym napisać, że zasmuciły i w pewien sposób oburzyły mnie słowa Papieża, ale jako katolik zdaję sobie sprawę, że dogmat nieomylności Papieża, dotyczy tylko spraw religijnych - nauk dotyczących wiary i obyczajów’, i nie dotyczy tak częstych ostatnio wypowiedzi w sprawie agresji Rosji na Ukrainę, gdzie wydaje się, że Papież wypowiada się pod wpływem doradców, rozumu lub własnego sumienia. [2]

Biorąc to pod uwagę, należy zadać pytanie czy Papież Franciszek, zdaje sobie sprawę kto mu doradza, lub jakie treści wybiera do czytania, aby kształtować swój rozum i sumienie. Oczywiście, zdaje sobie sprawę, że Papież Franciszek nie przeczyta tego tekstu, ale mam nadzieję, że choć w pewnym stopniu wyjaśnię, dlaczego jestem oburzony i zasmucony jego słowami na temat Darii Dugin. Oczywiście nie cieszę się ze śmierci ale zarazem nie jestem w stanie zrozumieć co kierowało Papieżem aby zasmucił się nad losem jednej Darii Dugin a zarazem nigdy nie wspomniał śmierci jakiekolwiek z kilkudziesięciu tysięcy ofiar agresji Rosji na Ukrainę, w tym wielu zgwałconych i zamordowanych kobiet i dzieci,

Daria Dugin i Aleksandr Dugin – jaki tatuś taka córka

Przede wszystkim jest jasne, że Daria Dugin w pełni popierała swego tatusia Aleksandr Dugin i nawet więcej promowała jego ideologie nie tylko poprzez słowne wspieranie, ale także poprzez tworzenie ruchu Eurazji, - którego głównym celem jest podbicie Europy i stworzenie imperium Eurazji od Lizbony do Władywostoku oraz współtworzenie ośrodków rosyjskiej dezinformacji.

Alexandr Dugin został objęty sankcjami w 2015 roku a Daria Dugin została objęta sankcjami 3 Marca 2022 [3] gdy Departament USA ogłosił, że jest powiązana z Yevgeny Viktorovich Prigozhin. W 2020 roku organizacja Project Lakhta, należąca do Prigozhina, stworzyła nową stronę internetową United World International (UWI). Od co najmniej 2014 r. Projekt Lakhta używał między innymi fikcyjnych postaci internetowych tzw. Trolli internetowych, które podszywały się pod osoby z USA, aby ingerować w amerykańskie wybory. W 2022 r. UWI zasugerował, że Ukraina „zginie”, jeśli zostanie przyjęta do NATO. Redaktor naczelny UWI, Daria Aleksandrowna Dugina (Dugina), szukała współautorów do pisania artykułów na temat UWI.

Co ciekawe na portalu tym, wśród współautorów ‘ekspertów’ można znaleźć kilka polskich nazwisk.

Oboje wydają się mieć silne powiązania z Rosją i Duginem, i wydają się wpasowywać, w jeden z głównych punktów geopolityki Dugina - Stworzenie lub kontrolowanie skrajnej prawicy w Europie w celu tworzenia podziałów i osłabiania ruchów patriotycznych.

Bartosz Bekier spotykał się z A. Duginem i również z przedstawicielami tzw. Republik donieckiej i Ługańskiej [4]


Fotografia 1: źródło: https://twitter.com/mannfredni...

Co ciekawe Bartosz Bekier publikował także na portalu A. Dugina ‘geopolityka.ru’ i nawoływał do sojuszu polsko-rosyjskiego w ramach projektu Euroazji [5]. Ciekawe czy czytał wszystkie dzieła A. Dugina i zdaje sobie sprawę, że w geopolityce A. Dugina nie ma miejsca na wolną Polskę. Jednak co groźniejsze Bartosz Bekier wystąpił w 2019r w rosyjskiej dumie i powiedział

‘Ukraina jest sztucznym państwem, lwów to polskie miasto, dlaczego po prostu nie porządkujemy tego razem’ [6]

Bartosz Bekier w 2019 zaprosił Dugina do Polski i ma z nim fotografie [7]


Fotografia 2: źródło:https://www.facebook.com/Dzien...

Konrad Rękaś także wydaje się silnie związany z Duginem i ma pełno publikacji na jego portalu geopoliyka.ru [8]

Wracając do Darii Dugin, oraz sankcji USA za jej współpracę, z Yevgeny Viktorovich Prigozhin. Dla tych, którzy nie wiedzą, Yevgeny Viktorovich Prigozhin to także twórca i właściciel sławnej grupy Wagnera, prywatnej armii Putina, która jest oskarżana o zbrodnie wszędzie tam gdzie działa.

Według strony, „Putin’s list’ która gromadzi dane na temat zbrodniarzy reżimu Putina, Yevgeny Viktorovich Prigozhin jest oskarżony o: ‘Finansowanie i koordynowanie systemu państwowej propagandy, dezinformacji i fake newsów, wspieranie nielegalnych grup zbrojnych, mieszanie się w wyborach zagranicznych, korupcja i morderstwa’. [9]

Prywatną armią Putina i Prigozhina dowodzi Dmitrij Utkin, który używa pseudonimu „Wagner”. Inspirował się niemieckim kompozytorem Richardem Wagnerem, którego twórczość podziwiał także Adolf Hitler. Ma Także tatuaż Nazistowskiej zbrodniczej organizacji SS. [10].


Fotografia 2: źródło https://www.romea.cz/en/news/w... (Dmitry Utkin, who uses the cover name "Wagner". (PHOTO and collage: Facebook)

Bardzo znane Bellingcat Investigation Team (grupa dziennikarzy śledczych) kilka miesięcy temu opublikowała tekst w którym opisuje powiązania i działania córki Aleksandr Dugina. Według nich Daria Dugina była również bardzo zaangażowana w promowanie ideologii i geopolityki Aleksandr Dugin w tym wykazała dużą aktywność w przygotowaniach do ostatnich wyborów we Francji.

Do niedawna Dugina pracowała pod nazwą „Daria Płatonowa” dla nacjonalistycznej rosyjskiej stacji telewizyjnej i serwisu informacyjnego Tsargrad. W tym czasie jej ojciec Aleksandr był jednym z redaktorów Tsargradu i Katehon.
Jak pisze, Bellingcat Investigation Team w jednym ze swoich artykułów Daria Dugina ostrzegała przed wojną domową, gdyby Le Pen nie wygrała: „Taki wynik może okazać się katastrofą dla Francji: może wybuchnąć wojna domowa, a europejska wiosna może przypominać arabską wiosnę”.

Tsagrad i jego partnerska strona internetowa Katehon są własnością rosyjskiego miliardera Konstantina Małofiejewa, usankcjonowanego przez UE za „bliskie powiązania z ukraińskimi separatystami we wschodniej Ukrainie i na Krymie”. [11]
Dugina opublikowała również ekskluzywny wywiad z francuskim biznesmenem Philippem De Villiers, określanym jako „filar francuskiego konserwatyzmu i tradycjonalizmu”. Dugina napisała De Villiersa, założyciela parku rozrywki Puy De Fou, poparła Le Pen i twierdziła; „przyszłość Europy musi być napisana wspólnie z Rosją!”

W Sierpniu 2014 roku, już po inwazji Rosji na Ukraine Philippem De Villiers, spotkał się na Kremlu z W. Putinem i nawet oficjalna strona Kremla opublikowała sprawozdanie z tego spotkania, w którym można między innymi przeczytać [12]

Philippe de Villiers: Jest jeszcze coś, co chciałem powiedzieć prasie. Chcę powiedzieć, że w sercach i umysłach wielu Europejczyków prezydent Władimir Putin jest postacią o wiele bardziej szanowaną, którą woleliby naśladować niż większość europejskich przywódców.

Należy przypomnieć, że Aleksandr Dugin już w 1997 w swojej książce, która stała się podręcznikiem elit politycznych i wojskowych Rosji napisał, że Sojusz Moskwa – Berlin i rola Francji jest kluczowa dla podboju Europy i stworzenia Eurazji. [13]

Odnośnie przyszłości Europy Dugin pisze: „Zadaniem Moskwy jest wyrwanie Europy spod kontroli USA (NATO), pomoc w zjednoczeniu Europy i wzmocnienie więzi z Europą Środkową pod egidą fundamentalnej oś Moskwa-Berlin Podstawą osi Moskwa-Berlin, pisze Dugin, będzie „zasada wspólnego wroga [czyli Stanów Zjednoczonych] - z tego tylko Sojusz Moskwa-Tokio się nie udał, jednakże współpraca Rosji z Niemcami i A. Merkel i W. Putina jest bardzo dobrze znana i udokumentowana. W zamian za współpracę z Rosją w tym projekcie Dugin proponuje zwrot Niemcom „obwodu kaliningradzkiego” (Prusy Wschodnie)”. W wyniku Wielkiego Sojuszu między Rosją a Niemcami oba kraje podzielą leżące między nimi terytoria na de facto strefy dominacji. Nie ma być „kordonu sanitarnego”. „Zadaniem Eurazji”, podkreśla Dugin, „jest upewnienie się, że taki [sanitarny] kordon nie istnieje” . Rosja i Niemcy razem, jak twierdzi, „muszą wspólnie i z wyprzedzeniem rozstrzygać wszystkie sporne kwestie”. Dugin dalej pisze, ze szczególnie należy wspierać tworzenie „bloku francusko-niemieckiego”  „W Niemczech i Francji” – twierdzi Dugin – „istnieje silna tradycja antyatlantycka”. Wpływy Niemiec niemieckiego przymierza z Rosja prawdopodobnie rozprzestrzeni się na południe – na Włochy i Hiszpanię i tylko Wielka Brytania, „eksterytorialna pływająca baza USA”. ma być odcięty i odrzucona.

Na temat politycznych planów i ideologii Aleksandr Dugin powstały tysiące stron opracowań naukowych i publicystycznych i ja sam napisałem kilka tekstów, więc zapraszam się do zapoznania.

W jednym z ostatnich artykułów opublikowanym 27.05.2022 Darya Platonova (Duginowa) opisała swoją poglądy, i potwierdziła, że w pełni popiera swego ojca i jest częścią jego ideologii i planów [14]
„Mam zaszczyt przebywać na tej samej łodzi co mój ojciec (na tym samym egzystencjalnym statku), (…). To, że znajdujemy się pod sankcjami USA, Kanady, Australii i Wielkiej Brytanii, jest także symbolem tego, że my Dugin jesteśmy na ścieżce prawdy w walce z globalizmem”.

Przypomnę tylko, że ta ‘ścieżka’ i 'egegzystencjalny statek' została opisany w wielu tekstach A. Dugina między innymi „Fascism—Borderless and Red” z 1997, który może być także odczytany jako manifest Dugina [15.

(…) faszystowski faszyzm jest w pełnej mierze urodził się i staje się silny w Rosji (…) Nowi ludzie. Wreszcie inteligentni i odważni. Tacy jacy są potrzebni. Którzy odbierają świat zewnętrzny jako uderzenie (według słów [Evgenii] Golovin [rosyjski mistyk i nauczyciel Dugina – A.U.]). Tuż przed śmiercią francuski faszystowski pisarz Robert Brasillach wyraził głos: dziwne proroctwo: „Widzę, jak na Wschodzie, w Rosji, rośnie faszyzm – faszyzm bez granic i czerwony."
 Nie wyblakły, brązowo-różowy kapitalizm narodowy, ale oślepiający świt nowej rewolucji rosyjskiej [sic!], faszyzmu – bez granic jak nasze ziemie i czerwonego jak nasza krew – dodał A. Dugin.

Postać [Evgenii] Golovin [rosyjskiego mistyka i nauczyciela Dugina opiszę w dalszej części tego tekstu.

W tym tekście, chciałbym również poruszyć kilka wątków, które aż tak bardzo nie opisywałem wcześniej, ale które w świetle wypowiedzi Papieża Franciszka warto poruszyć,

Według polskiej Wikipedii [16] Alexandr Dugin działał w opozycji w czasach ZSRR…jednak zagraniczne opracowania są bardziej precyzyjne, i pokazują jasno, że Alexandr Dugin był synem Gelij Alexandrovich Dugin (1935-1998), generał-porucznik służb specjalnych (KGB) [17] a jego działalność opozycyjna polegała na… przynależności do ruchów satanistycznych i okultystycznych, które w owym czasie były zakazana w ZSRR. Występował również z gitarą, tworząc i śpiewając teksty, które dla wielu były schizoidalne, i faszystowskie.

Dugin występował pod pseudonimem „Hans Sievers”, który był wzięty w honor byłego Reichsgeschaftsfuhera Wolframa Sieversa, dyrektora Ahnererbe, która była organizacją założoną przez Heinricha Himmlera w celu badania zjawisk paranormalnych i mistycznych, ale Ahnenerbe działał także jako think tank w nazistów [18]. Wolframa Sieversa, dyrektora Ahnererbe powieszono w 1947 r. po uznaniu za winnego makabrycznych eksperymentów w obozie koncentracyjnym więźniowie na procesach norymberskich.

Poniżej jedna z piosenek wykonywana przez Alexandr Dugin vel Hans Sievers

Przestawni mężczyźni, agresywni i niegrzeczni
Inspiruj nas swastyka nocą
Widzimy, jak twoje martwe ciała tańczą tango w piecu gazowym
Jak ładne i świeże róże
Tak szczęśliwy i wesoły jak rosyjski las
W ostatniej podróży Via Dolarosa
Idzie dywizja SS

Na temat fascynacji Alexandr Dugin nazizmem i faszyzmem, która stała się podstawą ideologii Eurazji pisałem w poprzednich tekstach, jednak przypomnę tutaj, że Aleksandr Dugin przyznaje, że jest inspirowany teorią Halford Mackindera, który jest ‘ojcem geopolityki’ i którego ideologia stała się podstawą geopolityki Nazistowskich Niemiec i najprawdopodobniej przyczyną wywołania przez Niemcy Drugiej Wojny Światowej.

Grant Scott z Uniwersytet w Denver w swoim obszernym badaniu działalności Aleksandr Dugin pisze, że Alexandr Dugin często występował na daczy Siergieja Zhigalkina, tłumacza dzieł Martin Heidegger znanego zwolennika nazizmu oraz członka NSDAP [19]. Dalej czytamy, że w 1980 roku Aleksandr Dugin dołączył do kręgu Yuzhinsky, grupy bohemy i mistyków zajmujących się czarami i magią. Grupa, która zebrała się w mieszkaniu wywrotowego pisarza Jurija Mamlejewa, postanowiła „walczyć” z kulturowym uciskiem reżimu sowieckiego, oddając się narkotykom, alkoholowi, rytuałom czarnej magii i orgiom. Tutaj Aleksandr Dugin poznał Jewgienija Gołowina, [A. Dugim wspominał o nim w ‘Fascism—Borderless and Red” z 1997’] poetę i tłumacza, który był czymś w rodzaju duchowego guru dla Aleksandr Dugin. Samozwańczy badacz filozofii Wschodu i ezoteryki, Jewgienija Gołowina założył później podziemny kult znany jako Czarny Zakon SS, który poddawał nowo przybyłych upokarzającym ceremoniom inicjacji i żądał udziału w orgiach prowadzonych przez jego przywódcę.

W 1988 roku, za radą swego guru Jewgienija Gołowina Golovina, Dugin wstąpił do Narodowego Frontu Patriotycznego, znanego również jako Stowarzyszenie Pamyat („Pamięć”), kierowanego wówczas przez Dymitra Wasiliewa. Towarzystwo sponsorowane przez KGB było oddane szerzeniu idei nacjonalistycznych i antysemickich. Prawie wszystkie radykalne ruchy prawicowe w dzisiejszej Rosji mogą w ten czy inny sposób wywodzić z niej swoje pochodzenie. Trzeba też dodać, że wiele współczesnych taktyk stosowanych to tzw „wojna informacyjna” prowadzona przez Rosję przeciwko instytucjom wyborczym i mające na celu wprowadzenie w błąd elektoratu wyborców w Stanach Zjednoczonych i Europie mogą: sięgać do podstaw geopolityki A. Dugina.
 
Jest pełno opracowań jak Rosja wpływa na skrajnie-prawicowe partie w Europie, aby destabilizować kraje i prawie każdy kraj w Europie ma swoje skrajnie prawicowe partie I grupy, które pod ‘falszywym patriotyzmem’ realizuje poltykę rosyjską. Większość tych grup i partii jest pro-rosyjska, o czym świadczą wypowiedzi ich czołowych polityków

BBC stworzył reportaż pt.' Inside the global network of Neo-Nazis...'gdzie są przedstawione dowody, że głównym źródłem kolportowania materiałów faszystowskich i nazistowskich jest...rosyjski Telegram, a dopiero potem te treści są przesyłane na inne platformy. Dodatkowo, szef grupy 'The base' która zarządza pozostałymi faszystowskimi podgrupami w Europie mieszka z rosyjską żoną w Sankt Petersburgu w Rosji; mieszkanie w mieście zostało zakupione na nazwisko jego żony w lipcu 2018 roku, w tym samym miesiącu, w którym powstała The Bas. Film opublikowany w Internecie w maju 2019 roku pokazuje Nazzaro, najwyraźniej w Rosji, noszącego koszulkę z wizerunkiem prezydenta Władimira Putina i napisem „Rosja, władza absolutna”. BBC poinformowała również, że w 2019 roku Nazzaro był wymieniony jako gość na wystawie bezpieczeństwa rządu rosyjskiego w Moskwie

https://www.youtube.com/watch?...

 Jewgienija Gołowin miał również, całkowitą obsesję na punkcie Trzeciej Rzeszy, widząc w niej potworne i mistyczne yin do yang ludzkości… więć zaczął się nazywać Führerem”. Jewgienija Gołowin nawet „nazwał swoich naśladowców Czarnym Zakonem SS” i kazał im nosić nazistowskie akcesoria. Powiesił zdjęcie Hitlera na ścianie. Sam Dugin był bardzo związany z Gołowinem aż do jego śmierci w 2010.

 „Fascism—Borderless and Red” z 1997, który może być także odczytany jako manifest planów Dugina. Nabiera nowych treści…

Dugin stworzył nawet ruch Narodowy Bolszewizm, który nawiązywał do idei faszystowskich i nawet flaga ruchu jest kopią flagi nazistowskich Niemiec.


Fotografia 2: źródło https://www.rp.pl/plus-minus/a...

W latach 90tych Aleksandr Dugin kontynuował fascynację faszyzmem i w wywiadzie w 1998 roku twierdził, że tylko Rosjanie mogą być prawdziwymi faszystami i, że jego celem jest stworzenie tworu państwowego, który połączy rosyjskie prawosławie z faszyzmem. Dugin kontynuował, również swoją fascynację ruchami satanistycznymi i okultystycznymi

Poniżej wideo, gdy 1995 Alexandr Dugin wygłasza Poem na cześć Aleistera Crowleya Crowley

https://www.youtube.com/watch?v=l_PcWPlgzgw&t=7s

W czasie tego wystąpienia Dugin wziął udział w koncercie przedwyborczym – określanym przez uczestników jako „czarna msza” – ku pamięci brytyjskiego okultysty Aleistera Crowleya, znanego ze swojej seksualnej „magii”. Podczas spektaklu zwolennicy Dugina czytali na głos Księgę Prawa Crowleya („Czyń, co chcesz, będzie całym Prawem”). Dugin podobno spotkał się również z postaciami z Ordo Templi Orientis, światowej organizacji okultystycznej, która kiedyś szczyciła się Crowleyem w swoich szeregach – napisał Marc Bennetts to brytyjski dziennikarz mieszkający w Moskwie. Jest autorem I’m Going to Ruin Their Lives: Inside Putin’s War on Russia’s Opposition. [20]. Postać Aleistera Crowleya i ruch Ordo Templi Orientis, wydaje, się dosyć istotna w działalności i ideologii Alexandr Dugin dlatego, opiszę ją choć trochę bliżej

William Whyte, Professor z University of Oxford w tekście ‘The Great Beast 666: who was Aleister Crowley? Wielka Bestia 666: kim był Aleister Crowley? [21] apisał, że Aleister Crowley, który sam siebie nazwał min. Bestia 666, stworzył swoją religię w oparciu o swoje doświadczenia okultystyczne i czarnej magii. Aleister Crowley, był uzależniony od Heroiny, a jego ‘religia’ opierała się na podążaniu za własnymi pragnieniami/żądzami nawet jeśli to przekracza wszelkie normy i zakazy, - ‘Czyń, co chcesz, będzie całym Prawem’. Zaangażował się także w tajne grupy, takie jak Hermetyczny Zakon Złotego Brzasku. Stopniowo rozwinął swój własny zestaw wierzeń, które czerpały z orientalnych, starożytnych Egipcjan i wielu innych tradycji. Równie różne były jego zainteresowania seksualne. Miał wielu kochanków – zarówno mężczyzn, jak i kobiety – i praktykował rodzaj magii seksualnej, która była częścią inicjacji i przechodzenia na wyższe kręgi wewnątrz grup okultystycznych w tym głównej grupy Ordo Templi Orientis, ale także ten ‘Sex magic’ czasami nazywane sex magick, stała się główną filozofią grupy i polegała na przekraczaniu kolejnych norm w sferze seksualnej. Nie będę przytaczał szczgółów ale rytuały te zostały dokładnie opisane w podręcznikach rytuałów i obrzędów Ordo Templi Orientis. i są dostępne online. To co wyróżniało i wyróżnia działalność Aleister Crowley i Ordo Templi Orientis jest dosyć duża transparentność i dostępność materiałów dotyczących ich obrzędów. Ordo Templi Orientis ma swoje biura, adwokatów i znanych członków. Rytuały i obrzędy są dosyć dobrze opisane, i dostępne online włączając szczegóły dotyczące ekstremalnych obrzędów seksualnych i faktu, że są to obrzędy antychrześcijańskie i czczące BAPHOMET jako odpowiednika Jezusa Chrystusa.
 
https://www.bbc.com/news/magaz...
 
Liber XV, The Gnostic Mass – opisuje dokładnie ich ‘mszę’, która ma swoje ‘credo’ i nawet listę świętych Ordo Templi Orientis
 
„Laotze i Siddartha i Krishna i Tahuti, Mosheh, Dionizos, Mohammed i To Mega Therion, a także Hermes, Pan, Priapus, Ozyrys i Melchizedek, Khem i Amoun i Mentu, Herakles, Orfeusz i Odyseusz; z Vergilius, Catullus, Martialis, Rabelais, Swinburne i wieloma świętymi wieszczami; Apolloniusz Tyanaus, Szymon Mag, Manes, Pitagoras, Bazylides, Walentyn, Bardesanes i Hipolit, którzy przekazali nam Światło Gnozy, ich następcom i ich spadkobiercom; z Merlinem, Arturem, Kamuretem, Parzivalem i wieloma innymi, pr&127;phetem, kapłanem i królem, który niósł Lancę i Kielich, Miecz i Dysk, przeciwko poganom; a także Carolus Magnus i jego paladyni, Wilhelm Schyren, Fryderyk Hohenstaufen, Roger Bacon, Jacobus Burgundus Molensis Męczennik, Christian Rosencreutz, Ulrich von Hutten, Paracelsus, Michael Maier, Roderic Borgia Poès Aleksander Szósty, Jakub Boehme, Francis Bacon Lord Verulam, Andrea, Robertus de Fluctibus, Johannes Dee, Sir Edward Kelly, Thomas Vaughan, Elias Ashmole, Molinos, Adam Weishaupt, Wolfgang von Goethe, Ludovicus Rex Bavariæ, Richard Wagner, Alphonse Louis Constant, Friedrich Nietzsche, Hargrave Jennings, Carl Kellner, Forlong dux, Sir Richard Payne Knight, Paul Gaugin, Sir Richard Francis Burton, Doktor Gaerard Encausse, Doktor Theodor Reuss i Sir Aleister Crowley – O synowie lwa i węża! ze wszystkimi świętymi Twoimi godnie wspominamy tych godnych, którzy byli, są i mają nadejść.

 
Neda Kelly w tekście = ‘Ten dzień w historii: Aleister Crowley przywołuje demona w Szanghaju’ opisuje drogę Aleister Crowley do obwołania się Bestia 666, która nawiązywała do długotrwałych rytuałów czarnej magii, seksualnych praktyk i narkotyków. [22]
 
Katie Serena w tekście = Aleister Crowley, okultysta, który przeraził Anglię początku XX wieku’ opisuje historię Aleister Crowley bliżej [23]. Katie piszę, że Aleister Crowley, ‘Został napiętnowany jako zły i egoistyczny, wściekły geniusz i mesjasz antychrześcijaństwa. Aby zrozumieć Aleistera Crowleya lub zbliżyć się do zrozumienia go na tyle, na ile pozwoli, trzeba zacząć od jego wychowania.Urodzony jako Edward Alexander Crowley w 1875 roku, szybko znalazł się wśród jednych z najbardziej pobożnych chrześcijan w Wielkiej Brytanii, w przeciwieństwie do ludzi, których przyciągał później w swoim życiu. Jego ojciec był ewangelistą i początkowo Crowley był całkowicie oddany religii, z szacunku dla ojca. Ale po śmierci ojca, gdy Crowley miał zaledwie 11 lat, zaczął stanowczo wystrzegać się wszelkiego poczucia chrześcijaństwa. Wytykał niekonsekwencje w naukach biblijnych podczas grup studyjnych w szkole i jawnie przeciwstawiał się chrześcijańskiej moralności paląc, masturbując się i uprawiając seks z prostytutkami. Za jego zachowanie matka nazwała go „Bestią”, tytułem, którym się rozkoszował.
 
Aleister Crowley,  był członkiem kilku ruchów okultystycznych ale jego kariera była blokowana przez jego obsesję przekraczania norm w zakresie seksu i narkotyków. Wydaję, się, że odnalazł swoje miejsce dopiero w ruchu Ordo Templi Orientis (O.T.O.) (Zakon Świątyni Wschodu, lub rzadziej Zakon Wschodnich Templariuszy, gdzie doszedł na sam szczyt w jego brytyjskiej frakcji ale potem stanął na czele w ruchu Ordo Templi Orientis (O.T.O.) i Crowley został oficjalnie wybrany na Zewnętrzną Głowę Zakonu (lub O.H.O).
 
Temat ruchu Ordo Templi Orientis (O.T.O.) (Zakon Świątyni Wschodu) jest dosyć obszerny, i  jest pełno opracowań na jego temat i jego wpływu na innych. Liber AL vel Legis, powszechnie znana jako Księga Prawa (The Book of the Law), jest centralnym świętym tekstem Thelemy i podręcznikiem/głównym tekstem ruchu Ordo Templi Orientis (O.T.O.) (Zakon Świątyni Wschodu). Ordo Templi Orientis (O.T.O.) był pierwotnie związany z europejską masonerią, ale nie jest już organizacją masońską, chociaż dzieli z masonerią pewną terminologię i tradycje.
 
Ruch Ordo Templi Orientis (O.T.O.) ma też swoje strony internetowe

 
Pisząc szczerze, bardzo podoba mi się muzyka The Beatles, ale według zagranicznych źródeł John Lennon gdy pokazywał znak kozła/gest rogów, nawiązywał również do ideologii Aleister Crowley, który kiedyś nazywał siebie Bafometem, okultystyczną postacią ubóstwianą jako rogaty pół człowiek, pół koza. W tym świetle znak dłoni przedstawiałby głowę kozy lub barana. Sam Crowley pojawia się na okładce albumu The Beatles z 1967 roku „Sgt. Pepper’s Lonely Hearts Club Band”. [21, 22, 23, 24]
 
W 2013 roku bardzo znana Peaches Geldof ogłosiła, że zapisała się do seks-kultu Aleistera Crowleya OTO Ordo Templi Orientis [25] i brytyjska gazeta Telegraph, przytacza niektóre zasady tego kultu
 

„Religia stworzona przez okultystów, praktykującego „magię seksu”, „najgorszego człowieka na świecie” i byłego szefa Zakonu Templariuszy Orientalnych, Aleistera Crowleya, oparta na głównym założeniu: „Czyń, co chcesz”. Oznaczający? W praktyce oznacza to rytuały oparte na seksualnym wyczerpaniu, a dla najwyższych członków Zakonu Templariuszy Wschodnich nauczanie tajemnych technik masturbacji, seksu heteroseksualnego i homoseksualnego. Crowley napisał tekst założycielski religii - The Book of the Law,

 
Niestety rok później Peaches Geldof została znaleziona martwa z powodu przedawkowania narkotyków.
 
 Alexandr Dugin oraz Aleister Crowley, łączy nie tylko historia praktykowania okultyzmu, czarnej magii oraz orgii seksualnych i narkotyków ale również, kilku wspólnych znajomych.
 
Choć grupa OTO Ordo Templi Orientis wypiera się zarzutom o wykorzystywania seksualne dzieci w trakcie swoich ceremonii i w 2006 jej adwokaci wytoczyli sprawę Dr Reina Michaelson and the Child Sexual Abuse Prevention Program z Australii
 
https://www.theage.com.au/national/cult-fights-claims-of-child-sacrifice-20061122-ge3mjs.html
 
Jednak dostępne, wspomniane wcześniej publikację ich rytuałów wskazują wyraźnie, że w trakcie ich obrzędów i ‘gnostyckich mszy’, które w swoje treści i symbolice są lub mają prowadzić do rytuałów seksualnych, są wykorzystywane dzieci
 
https://www.sacred-texts.com/oto/lib15.htm
 
‘II: OFICERÓW MSZY ŚW
 

  • Ksiądz. Nosi Świętą Włócznię i jest początkowo ubrany w zwykłą białą szatę.
  • KAPŁANKA. Powinna być właściwie Virgo Intacta lub specjalnie oddana służbie Wielkiemu Porządkowi. Ubrana jest w biel, błękit i złoto. Nosi Miecz z czerwonego pasa oraz Patenę i Hostie lub Ciastka Światła.
  • DIAKON. Ubrany jest na biało i żółto. Nosi Księgę Prawa.
  • Dwoje dzieci. Ubrani są na biało i czarno. Jeden niesie dzban wody i piwnicę z solą, drugi kadzielnicę i szkatułkę z perfumami.

 
Co ciekawe, Aleister Crowley, napisał rytuał Liber XV, The Gnostic Mass w trakcie swego pobytu w Moskwie w 1915 roku
 
https://hermetic.com/crowley/libers/lib15
 
W oparciu o rytuały Aleister Crowley I jego podręczniki magii, jak The Book of the Law, które są wykorzystywane przez OTO Ordo Templi Orientis działał w Wielkiej Brytanii tzw. Kidwelly sex cult, który gwałcił dzieci 9w tym własne), i ‘udostępniał’ je innym członkom kultu, i zmuszał do prostytucji.
 
Jedna z ofiar tego satanistycznego kultu była zgwałcona ponad 1800 razy
 
https://newspunch.com/child-abuse-victim-i-was-raped-1800-times-by-satanic-cult-members/
 
 
Christian Bouchet, Aleister Crowley i Alexandr Dugin
 
Christian Bouchet jest bardzo ciekawą postacią i jest bardzo związany z Alexandr Dugin. Ten znany polityk francuskiego Frontu Narodowego, w wywiadzie pt; ALEXANDER DUGIN, AN ALAIN DE BENOIST WHO HAS THE AUDIENCE OF AN ERIC ZEMMOUR AND THE INFLUENCE OF A BERNARD-HENRI LÉVY z roku 2021 na wspomnianym wcześniej portalu geopolityka.ru, przyznaje, że jest bardzo blisko związany z Alexandr Dugin od 1992 i popiera jego wizję Euroazji. [26]. Razem tworzą ruchy Euroazji w całej Europie. 
 
Christian Bouchet jest zafascynowany twórczością Aleister Crowley, tak samo jak ideologią Alexandr Dugina i na temat Aleister Crowley napisał pracę doktorską i  wiele książek. Co ciekawe jest lub był związany z ruchem kultu Aleistera Crowleya OTO Ordo Templi Orientis, [27] i według niektórych źródeł stał lub stoi na czele franucuskiej frakcji Ruchu OTO Ordo Templi Orientis,
 
Jak już wspomniałem wcześniej, The Beatles są znani ze znakomitej muzyki, ale John Lennon jest jednym z pierwszych muzyków, który propagował znak znak rogów/znak kozła ang. Horn hand, I także postać Alistera Crowleya ukazała się na okładce jednej z płyt the Beatles a sam John Lennon w  wywiadzie z 1980 roku z Davidem Sheffem z Playboya, powtarza najsłynniejsze nauczanie Crowleya: „Czyń, co chcesz, jest całym Prawem’, [28, 29]
 
https://content.api.news/v3/images/bin/dce3233a7fc963ed51b49b546ac101dd

Chaos_Magick Aleister Crowleya i symbol Ruchu Eurazji

Należy dodać jeszcze, że jednym z ulubionych symboli ruchu Aleister Crowley był symbol określany w magii Chaosu jako „koło chaosu”, „symbol chaosu”, „ramiona chaosu”, „strzały chaosu”, „gwiazda chaosu”  Chaos_Magick , a kartach tarota Aleister Crowley [33]

https://www.etsy.com/uk/listin...

https://pagan.fandom.com/wiki/...

To ten symbol stał się głównym symbolem ruchu Euroazji, który tworzyli Aleksandr Dugin oraz Daria  Dugin,

czy to nowa, okultystyczna swastyka? Tym razem rosyjskiego faszyzmu…
 
 fascism—Borderless and Red” z 1997, który może być także odczytany jako manifest planów Dugina. Nabiera nowych treści…[15] misji stworzenia Eurazji, od Władywostoku do Lisbony

(…) faszystowski faszyzm jest w pełnej mierze urodził się i staje się silny w Rosji (…) Nowi ludzie. Wreszcie inteligentni i odważni. Tacy jacy są potrzebni. Którzy odbierają świat zewnętrzny jako uderzenie (według słów [Evgenii] Golovin [rosyjski mistyk i nauczyciel Dugina – A.U.]). Tuż przed śmiercią francuski faszystowski pisarz Robert Brasillach wyraził głos: dziwne proroctwo: „Widzę, jak na Wschodzie, w Rosji, rośnie faszyzm – faszyzm bez granic i czerwony."
 
 Nie wyblakły, brązowo-różowy kapitalizm narodowy, ale oślepiający świt nowej rewolucji rosyjskiej [sic!], faszyzmu – bez granic jak nasze ziemie i czerwonego jak nasza krew’ – dodał Aleksandr Dugin Dugin

 
Muszę przyznać, że tematyka powiązań Alexandr Dugin. z OTO Ordo Templi Orientis jest dosyć ciekawa, ale wymaga dalszych opracowań, gdyż wydaje, się, że ideologia ta stała się podstawą działalności A. Dugina i jego wpływu na rosyjską geopolitykę -
 
Zakończenie

Na zakończenie, chciałbym nawiązać do dyskusji na temat wiz UE dla Rosjan. Według Aleksandr Dugina władcy Rosji to tylko sublimacja, rosyjskiego społeczeństwa, ciemnej gromady, Behemota (jak nazwałby go Carl Schmitt), eurazjatycki potwora, i nawet Stalin nie był odrębną indywidualnością, lecz osobą kolektywną, Starszym Bratem, manifestacją eurazjatyckości w jej wariancie komunistycznym. Tak samo Putin jest odzwierciedleniem idei Eurazji, i według Aleksandr Dugina, jego środowisko wybrało Putina i pomogło mu dojść do władzy aby zrealizować ideologię Eurazji.

Misja Euroazji [34]

(…) Następnym naszym etapem będzie prawosławny komunizm - eurazjatycki, misyjny, panslawistyczny, filotatarski...- Włączamy bardzo wiele, ale i wykluczamy bardzo wiele. Wykluczamy indywidualizm, jednostkę, wolny rynek, neutralność światopoglądową, tolerancję, a włączamy elementy barbarzyńskie, fanatyczne, egzaltowane.
(…) Europa ma dziś wybór: eurazjatyzm lub atlantyzm. Albo pójdzie z Rosją, albo z Ameryką

Rosja to barbarzyństwo, które zostanie narzucane Euroazji oraz Sojusz Niemcy-Rosja

„Na początku był Wschód i Zachód. Wschód to raj, pełnia, Zachód to wygnanie, nicość. Wschodnie imperium - prawowite, zachodnie - apostatyczne. To nie są tylko archetypy. Trwa wielka walka między Bizancjum a Rzymem, Rusią a Zachodem, eurazjatyzmem a atlantyzmem, socjalizmem a kapitalizmem, barbarzyństwem a cywilizacją. My nie reprezentujemy cywilizacji, ale kulturę. My wszyscy - Rosjanie, Serbowie, Tatarzy itd. - reprezentujemy żywioł barbarzyński.
 Barbarzyństwo to życie, to sakralny świat tradycji. Mieszkamy w szałasach, bijemy w bębny, pijemy wódkę, a przeciw nam naciera Daniel Bell, postmodernizm, informacyjne społeczeństwo postprotestanckie, Nowy Światowy Porządek. W tym wielkim starciu cywilizacji atlantyckiej i kultury eurazjatyckiej to wszystko, co znajduje się między nami - Polska, Ukraina, Europa Środkowa, a kto wie, może nawet Niemcy - musi zniknąć, zostać wchłonięte…”
(...) Niemcy zaprzepaścili swoją szansę podczas wojny. Trzeba było razem z nami walczyć przeciwko Anglii, obrócić pakt Ribbentrop-Mołotow na Zachód, a wtedy Hitler-Stalin forever. Dziś, zamiast po angielsku, wszędzie by mówiono po rosyjsku i niemiecku. Niemcy nie poszli na to i przegrali. Teraz panuje tam okupacja amerykańska i taki "zamordyzm", że nawet ust nie można otworzyć. Mam jednak nadzieję, że Niemcy otrząsną się z tego stanu i wcześniej czy później zrzucą zależność. Jestem przekonany, że we wspólnym eurazjatyckim domu znajdzie się miejsce i dla Niemców, i dla Polaków, i dla Francuzów, i dla Włochów. My Rosjanie narzucimy całej Eurazji jedynie barbarzyński, sakralny stosunek do życia, a jak się on będzie przejawiał w przypadku konkretnej nacji, to zależeć będzie od własnych predyspozycji narodowych

Przypomnijmy jeszcze raz - W jednym z ostatnich artykułów opublikowanym 27.05.2022 Darya Platonova (Duginowa) opisała swoją poglądy, i potwierdziła, że w pełni popiera swego ojca i jest częścią jego ideologii i planów [14]

„Mam zaszczyt przebywać na tej samej łodzi co mój ojciec (na tym samym egzystencjalnym statku), - Daria Dugin 27/05/2022

w zwiázku z tym mam nadzieję, że wyjaśniłem choć trochę dlaczego jestem zasmucony i oburzony słowami Papieża Franciszka o Darii Dugin. Po prostu moje sumienie i rozum nie jest w stanie zrozumieć, jak można bronić osoby, która była zaangażowana wspieraniem swego tatusia Aleksandr Dugina, w propagowaniu jego faszystowskich, okultystycznych i satanistycznych ideologiach i jego planów na stworzenie Eurazji od Władywostoku do Lizbony, gdzie jego chora ideologia będzie religią/kultem niszcząc min. katolicyzm. 

  Źródła
[1] https://www.tvp.info/62000331/...
[2] https://www.przewodnik-katolic...
‘890 „Nieomylnością (...) z tytułu swego urzędu cieszy się Biskup Rzymu głowa Kolegium Biskupów, gdy jako najwyższy pasterz i nauczyciel wszystkich wiernych Chrystusowych, który braci swych umacnia w wierze, ogłasza definitywnym aktem naukę dotyczącą wiary i obyczajów’.
[3] https://home.treasury.gov/news...
[4] https://twitter.com/mannfredni...
[5] https://www.geopolitika.ru/en/...
[6] https://www.geopolitika.ru/en/...
[7] https://www.facebook.com/Dzien...
[8] https://www.geopolitika.ru/pl/...
[9] https://www.spisok-putina.org/...
[10] https://www.romea.cz/en/news/w...
[11] https://www.bellingcat.com/new...
[12] http://www.en.kremlin.ru/event...
[13] https://naszeblogi.pl/62129-cu...
[14] https://www.geopolitika.ru/en/...
[15] https://www.stephenhicks.org/w...
[16] https://pl.wikipedia.org/wiki/...
[17] https://www.geopolitika.ru/en/...
[18] https://digitalcommons.ursinus...
[19] https://digitalcommons.du.edu/...
[20] https://newhumanist.org.uk/art...
[21] https://www.nationaltrust.org....
[22] https://newhumanist.org.uk/art...
[23] https://allthatsinteresting.co...
[24] https://eu.jacksonville.com/st...
[25] https://www.theguardian.com/cu...
[26] https://www.geopolitika.ru/en/...
[27] https://www.parareligion.ch/bo...
[28] https://faroutmagazine.co.uk/t...
[29] https://faroutmagazine.co.uk/b...
[30] https://niezalezna.pl/454585-g...
[31] https://www.myslczlowieku.pl/g...
[32] https://deon.pl/wiara/remigius...
[33] https://www.counterpunch.org/2016/02/10/dugins-occult-fascism-and-the-hijacking-of-left-anti-imperialism-and-muslim-anti-salafism/
[34] https://naszeblogi.pl/62396-dugin-i-putin-czy-dugin-znalazl-swojego-iwana-groznego

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Maverick

03-09-2022 [07:42] - Maverick | Link:

Rąbek prawdy o kabalarzach z NWO. https://www.youtube.com/watch?...

Obrazek użytkownika Pers

03-09-2022 [08:30] - Pers | Link:

//„Ukraińcy to nie ludzie, więc zasługują na śmierć” – powiedziała Daria Dugin //
Fejk na fejku fejkiem pogania.

Obrazek użytkownika sake3

03-09-2022 [12:13] - sake3 | Link:

@Pers.....Noooooo.......odezwał się detektyw Pers,specjalista od fejków. A gdyby Pan mnie przypadkiem spotkał to też na takie cudowne zjawisko jak ja powiedziałby że to fejk?

Obrazek użytkownika Pers

03-09-2022 [12:23] - Pers | Link:

@sake
//Pers,specjalista od fejków. //
Zgadza się, fejki poznaję bezbłędnie.

Obrazek użytkownika ndb2010

03-09-2022 [13:38] - ndb2010 | Link:

03-09-2022 [08:30] - Pers 
Prosze ponizej oryginal wypowiedzi

https://www.fronda.pl/a/Karma-...

poniżej rowniez inne jej wypowiedzi
https://www.youtube.com/watch?...

P.S
Czytałem, że Pan w kwietniu ogłosił, że opuszcza Naszeblogi. Co się stało, że Pan pozostał?

Obrazek użytkownika Pers

03-09-2022 [13:54] - Pers | Link:

//Czytałem, że Pan w kwietniu ogłosił, że opuszcza Naszeblogi.//
Nic takiego nigdy nie napisałem.
Zbyt dobrze się tu bawię :)))

Obrazek użytkownika Tezeusz

03-09-2022 [15:51] - Tezeusz | Link:

Rus..kiewicz vel ścierwousz
"Zbyt dobrze się tu bawię :)))"

A jak my się dobrze bawimy komentując twoje agitki a jak działają szperaczki to boki zrywać jak wyjesz z wściekłości ale to dopiero skromny początek..
A gdzie madz bloga...w kosmosie !!! jak mi przykro hahaha

 

Obrazek użytkownika sake3

03-09-2022 [10:04] - sake3 | Link:

Słowa Dugina które pan przytoczył ,,W wyniku Wielkiego Sojuszu między Rosją a Niemcami oba kraje podzielą między sobą leżące między nimi terytoria na de facto strefy dominacji''....Przekonuje do zniesienia ,,kordonu sanitarnego'' którym sa te leżące między tymi sojusznikami  kraje.Wpływy obu państw mają też siegać na południe ,do Włoch i Hiszpanii Te słow Dugin nie wygłasza na swoich wykładach teraz ,on to konsekwentnie głosi od lat.Ale Europka udaje,że ich nie słyszy.NIemcy udają że o niczym nie wiedzą,państwa Europy Środkowej wolą żyć wyliczaniem ilości płci, wymachiwaniem tęczowa flagą i oglądaniem ,,Hotelu Paradise'' czy ,,Tańca z Gwiazdami''. Do tego suwerennośc państwa nie jest przecież potrzebna..,,Faszystowski faszyzm urodził się i jest silny w Rosji. Nie wyblakły brązowo- różowy kapitalizm narodowy,ale oslepiający świt nowej rewolucji rosyjskiej''.I co Niemcy na te pełne obrzydliwego patosu wynurzenia starego fanatyka? Jak widzą się w tym świcie i jak się w nim odnajdą? Czy wielkodusznie ofiarowany przez Rosję obwód kaliningradzki jest dostateczną premią za krótkowzroczność ,pychę i głupotę?

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

03-09-2022 [10:55] - Siberian Husky Dog | Link:

Super opracowanie
Szacun

Obrazek użytkownika smieciu

03-09-2022 [13:38] - smieciu | Link:

Ciekawy tekst.
Dotyka gigantycznego zagadnienia, którym jest okultyzm we wszelkich dziedzinach współczesnego świata. Polityka, muzyka, film, sztuka itp. Okultyzm jest ponadnarodowy. Takie postacie jak Dugin działają wszędzie. O ile część z tych zjawisk jest jawna nie mamy pojęcia jak wielka jest strefa niejawna i jakie ważne światowe postacie w tym uczestniczą.

Tak czy owak jak wiadomo powstała też teza że córka Dugina była ofiarą rytualną.
Wydaje mi się że nie ma co się z tego śmiać. To tylko przykładowo następny krok za dziwacznymi obrzędami seksualnymi. Okultyzm po prostu istnieje i tyle.
W przypadku śmierci Darii najważniejsze jest że większość danych wskazuje że właśnie ona była celem. A nie jej ojciec. Gdyż zamach był dobrze zorganizowany a Dugin się przesiadł do innego samochodu, mogąc wiedzieć co ma się stać. Później jechał za samochodem Darii, po eksplozji zaraz był na miejscu.
A później z pogrzebu uczynił raczej polityczne przedstawienie niż smutną bolesną dla niego, osobistą ceremonię.

„To, co mnie nie zabije, zabije kogoś innego” – napisał Aleksander Dugin na rosyjskim portalu społecznościowym VKontakte 20 sierpnia 2021 roku. Sensu tego enigmatycznego zdania jego followersi wówczas nie wyłapali. Symboliczną treścią wpis ten miał napełnić się dokładnie rok później.

Dokładnie rok później to co nie zabiło jego, zabiło jego córkę...

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

03-09-2022 [17:26] - Siberian Husky Dog | Link:

Niemal co dnia wychodzą na jaw machlojki finansowe Duginy związane z jej fundacją która aktywnie wspierała Le Pen w wyborach prezydenckich we Francji
Dlatego w mediach rosyjski jest cisza

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

03-09-2022 [17:30] - wielkopolskizdzichu | Link:

https://tvn24.pl/polska/zjazd-...

To ta Le Pen czy jakaś inna?

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

03-09-2022 [18:59] - Siberian Husky Dog | Link:

Nie o nazwisko tu chodzi ale o skradzione kilka mln euro

Obrazek użytkownika u2

03-09-2022 [18:42] - u2 | Link:

Dugin stworzył nawet ruch Narodowy Bolszewizm, który nawiązywał do idei faszystowskich i nawet flaga ruchu jest kopią flagi nazistowskich Niemiec.

Prawdopodobnie był tylko ideologiem. Nac-boły założył inny agenciak Eduard Limonow aka Sawienko, syn oficera NKWD, który zmarł dwa lata temu. Był skandalizującym pisarzem, o którym Sołżenicyn wyraził się bardzo niepochlebnie, choć sam Sołżenicyn pod koniec życia zmienił się w wielkorusa.

Warto zauważyć, że Nac-boły określaja się sami jako ruch faszystowski, czyli nacjonalizm podporządkowany firerowi, albo duce. Firerem jest ... Putler, bo Limonow to de facto agenciak Putlera. Onegdaj współpracował z Nac-bołami słynny mistrz świata w szachach Garri Kasparow, który zrozumiał w końcu, że Limonow ma szefa ... Putlera i skończył z nim współpracę :-)