NA ŻYWO: Klub Ronina – Budzisz oraz edukacja

Zapraszamy na transmisję ze spotkania klubowego DZIŚ 29 sierpnia
 
19.00 Wojenny Przegląd Tygodnia Marka Budzisza

20.00 Diagnoza zagrożeń w polskiej szkole i propozycje naprawy
–  Hanna Dobrowolska [ekspert oświatowy] – Prawo Oświatowe, NGO, nadzór pedagogiczny], edukacja włączająca, samorząd. Informacja o zawiązaniu Ruchu Ochrony Szkoły
–  Magdalena Czarnik [Stow. Rodzice chronią dzieci] – zagrożenie wulgarną edukacją seksualną oraz LGBT, program nowoczesnego Wychowania do Życia w Rodzinie, rola rodziców w szkole
–  Agnieszka Pawlik-Regulska [Stow. Nauczyciele dla Wolności] –  szkodliwe nauczanie zdalne, zagrożenia dla wspólnoty szkolnej i klasowej, wyzwania dla nauczycieli. 
 

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika foros

29-08-2022 [18:06] - foros | Link:

Mam nadzieję, że poruszą Państwo również następujące kwestie
a. spadek pensji zasadniczej młodego nauczyciela poniżej minimalnej - po raz pierwszy od wprowadzenia reformy Handtkego
b. od stycznia 2023 pensje zasadnicze 40% nauczycieli będą na poziomie minimalnej (nauczyciele początkujący i mianowani)
c. ogólny relatywny spadek nakładów na oświatę za rządów PiS: dochody budżetu wzrosły o prawie 100% - w tym czasie nauczycielskie pensje o ok. 30% czyli 2/3 funduszy pierwotnie proporcjonalnie przeznaczanych na edukację dzieci przeznaczone zostało na inne cele
d. podtrzymywanie przez PiS lewackiego modelu wychowania w myśl którego uczeń ma jedynie roszczenia i prawa bez obowiązków - jest to szczególnie widoczne w kryteriach oceniania nauczycieli zaproponowanych przez min. Czarnka
e. złamanie przez PiS obietnicy usunięcia ze szkoły bezpłatnych godzin karcianych dokonane też przez ministra Czarnka
f. zrzeczenie się przez państwo odpowiedzialności za przyjęcie do polskich szkół ukraińskich dzieci. Ministerstwo zrzuciło to na samorządy - te zaś, moim zdaniem, pójdą po taniości i nie będzie żadnej integracji uczniów - świadczy o tym niska liczba oddziałów przygotowawczych, skończy się zapewne na konfliktach i zmarnowaniu czasu przez Ukraińców nie rozumiejących w ząb polskiego, siedzących na polskich lekcjach + gorszej edukacji dla polskich uczniów (praktycznie znika podział na grupy na przedmiotach ) 
g. zorganizowanej antynauczycielkskiej i antyszkolnej kampanii prowadzonej przez rząd oraz przybudówki Prawa i Sprawiedliowości.
h. prawdopodobne marnotrawstwo środków w tzw laboratoriach przyszłości: jest tam bardzo nowoczesny sprzęt informatyczny, tylko a. czy są nauczyciele potrafiący ten sprzęt obsługiwać, (wątpię, bo część jest za stara, a część kończyła jednie kursy przygotowawcze obsługi komputera gdzie takich rzeczy nie ma) b. na ile wykorzystanie tego sprzętu ujęte jest w podstawie programowej (moim zdaniem mizernie lub wcale) c. Serwis i eksploatacja takiego sprzętu jest prawdopodobnie podobnie droga jak sprzęt, Należy więc przypuszczać, że kupione za miliardy maszyny będą sobie spokojnie gnić, lub będą używane w kilku procentach ich możliwosci, podobnie jak wcześniej tablice elektroniczne.

Obrazek użytkownika u2

29-08-2022 [18:48] - u2 | Link:

A ja też mam pytanie do ekspertów od oświaty. Co z szefem ZNP p. Broniarzem i jego zakupem whisky za ćwierć miliona ? Czy taki ktoś powinien mieć cokolwiek wspólnego z oświatą,  zwłaszcza młodzieży ?