Szacunek dla rowerzysty

Łukaszek wraz ze swoim tatą stali na przystanku tramwajowym - tak wypadło, że musieli jechać tramwajem - gdy tuż na ich oczach zdarzył się straszliwy wypadek.
Nagle na ulicę, pomiędzy pędzące auta wjechał rowerzysta. Jedno z aut, aby go nie przejechać, ostro skręciło, uderzyło w krawężnik, odbiło się w drugą stronę i wpadło na chodnik. A tam potrąciło jakąś starszą panią i zakończyło rajd na latarni. Rowerzysta zaś, również uderzył w krawężnik i przewrócił się na chodnik, tylko że po drugiej stronie jezdni. Leżał teraz na plecach obok swojego pojazdu i mrugał oczami.
- Wyczuwam woń alkoholu od pana - powiedział jeden z gapiów. - Bardzo mocno.
- A ja bardzo proszę nie wyczuwać - odpowiedział powoli rowerzysta i podniósł się z wysiłkiem. - Zamiast tego zalecam posłuchać śpiewu ptaków. Tak ładnie ćwierkają.
Tłum zafalował groźnie. Ale rowerzysta niczym się nie przejął.
- Proszę państwa, jestem w ostrym stresie i nie wiem co robię - oznajmił leniwie. - I, tego, w szoku też jestem.
Po czym po kazał legitymację.
- Poselska - odczytał z niechęcią ktoś stojący bliżej.
I okazało się, że jest to poseł Sterciszek-Franczewski.
Poseł zygzakiem przeszedł przez jezdnię na miejsce wypadku o mało nie powodując kolejnej kraksy.
- Co się stało w ten piękny poranek? - zapytał łagodnie i lekko bełkotliwie.
Pani potrącona nadal leżała na chodniku - miała złamaną nogę. Kierowca samochodu patrzył na przód swojego pojazdu, który był ładnie spasowany z latarnią i rwał sobie włosy z głowy.
- Co pan narobił! Jeździ pan po pijaku! Takie zniszczenia! Mógł pan kogoś zabić! - krzyczeli na zmianę kierowca auta i pani potrącona.
- Wypraszam sobie - uniósł się poseł. - Nie jechał popi... pipo... pijo...pa pij... No, tego, jechałem trzeźwy.
- To niech pan chuchnie - żądał gorączkowo kierowca.
- Ale ja jestem posłem - poseł uniósł palec w górę. - Mnie prawo nie dotyczy. Mogę robić co chcę, gdzie chcę, kiedy chcę i komu chcę.
- No tak, poseł - zaszemrał tłum.
- Ale właśnie do mnie coś dotarło - rzekł poseł z wysiłkiem i ponieważ miła problemy z utrzymaniem pionu, usiadł obok rozbitego pojazdu. - Ja teraz zrozumiałem, że zrobiłem źle. I w związku z tym ja państwa głęboko i szczerze przepraszam.
Tłum spojrzał na posła rozanielony.
- Za co pan przeprasza? - nie wytrzymał tata Łukaszka.
- Za nieostrożną jazdę mojego roweru - wyjaśnił poseł.
- A za jazdę pod wpływem? - spytał Łukaszek, ale poseł nie odpowiedział na to, tylko ogłosił:
- Dodatkowo wpłacam pięć euro na Fundację Pomocy Poszkodowanym Przez Sąsiadów Wiercących Wiertarką W Bloku W Niedzielę Po Południu!
- To więcej niżby sąd zasądził! - zawołał ktoś.
I zerwała się burza oklasków.
- Przeprosił! Przeprosił! - łkał uradowany kierowy klepiąc zmasakrowany przód swojego samochodu. - Ma mój szacunek! Co to za człowiek! Od razu jest mi lepiej!
- Mnie też jest od razu lepiej! - pani poszkodowana usiadła i uniosła się na tyle, na ile jej pozwalała złamana noga. - Jak ten młody człowiek mi się podoba! Może i spowodował wypadek, ale to nic! Powiem więcej, ja wolę takiego posła od Karosława-Jaczyńskiego, który siedzi w domu i niszczy cały kraj i odziera wszystkich Polaków z godności!
- To ja już pójdę - poseł wstał przytrzymując się latarni. - Muszę do domu. Dzisiaj jeszcze mam posiedzenie komisji do spraw bezpieczeństwa ruchu drogowego. Sto lat i do widzenia - uścisnął dłonie obojga poszkodowanych po czym oddalił się pieszo, a szedł tak, jakby walczył z ostrym wiatrem.
- Rower! Zostawił pan rower! - wołali jeszcze za nim ludzie, ale poseł już nie słyszał. Luzie zresztą szybko zajęli się rozmową między sobą, że jednak jest poseł, który ma u nich szacunek. Przeprosił.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika sake3

03-07-2022 [10:22] - sake3 | Link:

Nie tylko przeprosił ale i zostawił dar w postaci roweru chyba temu kierowcy ze skasowanego na latarni samochodu I sam przebierając pracowicie nogamy poszedł spełniać poselski obowiązek uczestniczenia w pracach komisji.Ma mój głos w następnych wyborach.

Obrazek użytkownika Ijontichy

03-07-2022 [10:34] - Ijontichy | Link:

Nie! Nie! Nie! 
Marcin TEŻ MUSIAŁ wziąć udział w dyskusji o pajacu,klownie cyrkowym FR.S.!?
Wybacz te pytanie...czy macie płacone za robienie sobie beki z tego imbecyla? 
Jeszcze artykuł o Jachirze...i skończę zaglądać do Brixena!!!

Obrazek użytkownika paparazzi

03-07-2022 [17:54] - paparazzi | Link:

Ależ to o panu, chyba ze pan nie glosuje a to przepraszam.

Obrazek użytkownika u2

03-07-2022 [12:16] - u2 | Link:

Jak byłem w czeskiej Pradze, to widziałem rower obracający się wysoko ... na ulicznej lampie. Dopiero kilka lat później dowiedziałem się, że to pomnik rowerzystów, którzy zginęli w wypadkach drogowych. Na ironię losu zakrawa fakt, że pomysłodawca tego pomnika również zginął w takim wypadku.

https://cs.wikipedia.org/wiki/...

Obrazek użytkownika paparazzi

03-07-2022 [17:52] - paparazzi | Link:

Panie Marcinie , drażni pan potencjalnych wyborców.:-)

Obrazek użytkownika paparazzi

03-07-2022 [23:43] - paparazzi | Link:

No a o Rosji coś chlapniesz? No bo Ukraina i Ukraińcy tacy a Rosja? A o manipulacjach rosyjskich coś mlaśniesz? To ze Polska się podnosi z kolan to nie oznacza ze ma wstać kiedy beton jest sufitem. Kolego , krok po kroczku. Wojna propagandowa jest wszędzie to znaczy my mamy ja przerwać? Krytyka, a jaka twoja wizja?  Na pewno masz zegarki po dziadku z PKWN u.

Obrazek użytkownika Ijontichy

03-07-2022 [19:03] - Ijontichy | Link:

Gratulacje z okazji 14 lat blogowania! 

Obrazek użytkownika Marcin B. Brixen

05-07-2022 [19:24] - Marcin B. Brixen | Link:

Dziękuję bardzo i pozdrawiam :)