Kamieni kupa

Bartłomiej Sienkiewicz określił kiedyś projekty rządowe jako „…. i kamieni kupa”. Prorok jakiś - ki diabeł?
Marek Suski nazwał ostatnio KPO skandalem. Suski reprezentuje poglądy wszystkich posłów, którzy -jak twierdzą -nie wiedzieli co w tym dokumencie naprawdę jest.
Dokument w języku angielskim ( dobrze, że nie w niemieckim)  można znaleźć pod adresem https://ec.europa.eu/info/system/files/com_2022_268_1_annex_en.pdf
Wśród kamieni milowych zastrzeżenia budzą przede wszystkim wymagania zmian nie mających nic wspólnego z polskim  systemem sądownictwa, będącym podobno kamieniem (they multiply like rabbits).. obrazy dla wartości UE
Na przykład  kamień milowy nr E3G zakłada wejście w życie w 2024 roku aktu prawnego wprowadzającego opłatę rejestracyjną od pojazdów emitujących spaliny.
Kamień milowy nr E4G zakłada wejście w życie w 2026 roku aktu prawnego wprowadzającego podatek od własności pojazdów emitujących spaliny.
Czy ktoś pomyślał o prawdziwym a nie wydumanym wykluczeniu osób mieszkających w wiejskich osadach oddalonych od większych ośrodków, których nie będzie stać na zakup bardzo drogich samochodów elektrycznych ani  na ten podatek, więc nie będą mogli nawet dojechać do lekarza? 
Kamień milowy nr A71G zakłada wejście w życie w 2023 roku nowelizacji odpowiednich ustaw która zapewni objęcie składkami na ubezpieczenie społeczne wszystkich umów cywilnoprawnych (emerytalnych, rentowych, wypadkowych i chorobowych, niezależnie od uzyskanych dochodów z wyjątkiem umów ze studentami poniżej 26 roku życia.
Szkodliwość tej nowelizacji nie wymaga chyba komentarza.
Najistotniejsze jest jednak co innego. Sformułowania tego dokumentu są tak niejednoznaczne, że nikt nigdy nie będzie w stanie ustalić czy zostały spełnione wymagania w nim zawarte. Nie wiadomo na przykład czy podniesienie wieku emerytalnego ma być obligatoryjne czy jest to przywilej pragnących bez końca pracować emerytów.
Każdy kto przebrnie przez ten bełkot sam się przekona.
W naiwności swojej uważałam zawsze że język angielski dlatego stał się językiem nauk ścisłych, że jest precyzyjny. Bardzo się pomyliłam.
 
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Pers

26-06-2022 [15:58] - Pers | Link:

Pan prezydent doktor Duda zna doskonale angielski to nam przetłumaczy.

Obrazek użytkownika Tezeusz

26-06-2022 [19:38] - Tezeusz | Link:

Ruszkiewicz komentarz do twojej wklejki rodem od bandyty putlerka wysłałem wiesz gdzie..
https://spiritolibero.nowyekra...

Cieszysz się ?

Obrazek użytkownika Ryan

26-06-2022 [20:19] - Ryan | Link:

ruszkiewicz
twoim językiem jest rosyjski więc bez tłumaczenia

Русский, иди нахуй! 
Щоб ти не забув, на цій землі
У тебе нема друзів, лише вороги!
Ти несеш смерть, ти брешеш всім,
Тобі ніколи не забрати наш дім!
 
Русский, иди нахуй!
Русский, иди нахуй!

 
Ось твоє майбутнє, запам'ятай:
Куля в лоб і лягаєш ти у гай.
Їде український каток по мерцях.
Діти Маріуполя у наших серцях!
 
Русский, иди нахуй! 
Русский иди нахуй!

 
Легендарна перемога чекає нас!
Останній твій танк відібрав дід Панас.
Слава Героям! Смерть ворогам!
Смердючий окупант, лише одне я додам:
 
Русский, иди нахуй! 
Русский, иди нахуй!
Русский, иди нахуй!
Русский, иди нахуй!

Obrazek użytkownika Pers

26-06-2022 [20:32] - Pers | Link:

@rjanek
//ruszkiewicz
twoim językiem jest rosyjski więc bez tłumaczenia//
Niestety, mój rosyjski mocno zardzewiał. Nie używałem ze 30 lat.
Ale ty, jak widzę, radzisz sobie świetnie.
Może jednak byś przetłumaczył?
NB to polska witryna.

Obrazek użytkownika u2

26-06-2022 [16:11] - u2 | Link:

The overarching objective of the reform is to reduce the administrative and regulatory burden affecting businesses in Poland, as well as to foster private investment, particularly in SMEs.

Pierwszy postulat wygląda logicznie. Pamietam mówiącego PMM jak objął urząd premiera, że szczególnie interesują go ułatwienia dla Small i Medium Business. Wiec to jak najbardziej współgra z tym co życzy polskim biznesmenom PMM. W praktyce bywa to jednak różnie. Jak uda się to uporządkować dla PMM to będzie wielki sukces :-)

Obrazek użytkownika Tomaszek

26-06-2022 [16:22] - Tomaszek | Link:

Izabela
"W naiwności swojej uważałam zawsze że język angielski dlatego stał się językiem nauk ścisłych, że jest precyzyjny. Bardzo się pomyliłam." Bo po angielsku 2+2=4 podobnie jak po polsku . Ale w języku kraju dżentelmenów jest jeszcze "However, considering the issue, we come to a conclusion that unfortunately precludes such proceedings". I zasze trzeba się z czymś takim liczyć nie tylko w Anglii . A nowonawiedzeni są jeszcze bardzie nawiedzeni niż nawiedzeni .

Obrazek użytkownika Zbyszek_S

26-06-2022 [16:26] - Zbyszek_S | Link:

Ale jaka jest teza tekstu?
To krytyka premiera?
Prezesa?
Języka angielskiego?
Unii Europejskiej?
Rządu RP?
PiS?
 

Obrazek użytkownika Tomaszek

26-06-2022 [16:42] - Tomaszek | Link:

Zbyszek
Teza jest taka jak konkluzja . Dupa zawsze z tyłu , a jak obejrzysz się za siebie To cię z przodu ktoś przy... 

Obrazek użytkownika izabela

26-06-2022 [17:58] - izabela | Link:

To tylko stwierdzenie następujących faktów. Dokument powinien być po polsku a język powinien być precyzyjny. I tyle. A "kamieni" jest zbyt wiele i bezsensownych, sprzecznych wewnętrznie..

Obrazek użytkownika Tomaszek

26-06-2022 [18:11] - Tomaszek | Link:

Niestety , jak wyżej . Nowonawiedzeni stety rules .

Obrazek użytkownika u2

26-06-2022 [18:17] - u2 | Link:

A "kamieni" jest zbyt wiele i bezsensownych, sprzecznych wewnętrznie..

To trzeba wykazać. Ja oglądałem niedawno na Polsacie Prezydenci i Premierzy, gdzie trzej tenorzy Bronek. Lesiu i Władek wyśmiali wspólnie rząd Zjednoczonej Prawicy, bo na pewno nie zrealizuje "kamienia" dotyczącego podwyższenia wieku emerytalnego, a w oryginale ten kamień brzmi :

A4.5 Extend careers and promote working beyond the statutory retirement age

Czyli nie ma żadnego musi, jest tylko propozycja możliwości przedłużenia kariery zawodowej poza wiek emerytalny.

Obrazek użytkownika izabela

26-06-2022 [18:31] - izabela | Link:

@u 2
I własnie o to chodzi. Kto będzie decydował które   z tych "kamieni" zostały przekroczone, zrealizowane? Możliwość pracy ww wieku emerytalnym była i jest. Wiem to najlepiej. Oczywiście emeryt musi być pracownikiem przez pracodawcę pożądanym. Wiec co ma znaczyć ta dyrektywa? Co zmienić? I w jakiej sytuacji zostanie zaliczona?

Obrazek użytkownika u2

26-06-2022 [18:44] - u2 | Link:

Kto będzie decydował które   z tych "kamieni" zostały przekroczone, zrealizowane?

No przecież autorem dokumentu jest CE, czyli Komisja Europejska. Terminy realizacji są podane : 2023, 2025,.2026 itd. CE będzie zatwierdzać realizację "kamieni". Skoro KPO zostało przez CE przyjęte to wszystko idzie w dobrym kierunku "realizacji", choć możliwe, że pierwsza kasa będzie dopiero po wyborach.
 

Obrazek użytkownika Ko-mentator

26-06-2022 [16:29] - Ko-mentator | Link:

Język angielski wcale nie jest „językiem precyzyjnym”; wiele w zrozumieniu wypowiedzi zależy w nim od jej kontekstu. To właśnie polszczyzna jest językiem bardzo precyzyjnym — oczywiście, trzeba jeszcze umieć się nią posługiwać.

Obrazek użytkownika J z L

26-06-2022 [21:56] - J z L | Link:

 Ko-mentator 
Bo tak jest 
Wiele  zależy  od kontekstu dialogu

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

26-06-2022 [18:22] - Imć Waszeć | Link:

Przecież od dawna wiadomo dlaczego tak się dzieje. Przykłady:
Przepytaliśmy studentów z wiedzy ogólnej!: https://www.youtube.com/watch?...
Dlaczego Polacy nie znają przedmiotów ścisłych? Za tydzień matura!: https://www.youtube.com/watch?...

PS: Ci goście dostaną dyplomy, zostaną elitą, banków, zostaną wykładowcami, sędziami, mogą dostać się do rządu i parlamentu, a potem będą tam tańczyć po stołach jak Jachira. Polska już nie istnieje przy tym długofalowym europejskim projekcie "e-dukacyjnym".

Obrazek użytkownika u2

26-06-2022 [18:37] - u2 | Link:

PS: Ci goście dostaną dyplomy, zostaną elitą, banków, zostaną wykładowcami, sędziami, mogą dostać się do rządu i parlamentu

Bajki Imć Waszeć prawi. To że posłanka Izabela Leszczyna była wiceministrem finansów i teraz znowu prawi ekonomiczne banialuki nie oznacza, że pokazani goście na filmikach zrobią jakąkolwiek karierę. Aby zrobić karierę trzeba mieć mocne plecy, albo rzeczywiste umiejętności i wiedzę :-)

Obrazek użytkownika Ijontichy

26-06-2022 [18:50] - Ijontichy | Link:

Podobno  chcacemu krzywda sie nie dzieje,proszę polskiemu obywatelstwu zaproponowac referendum w celu wyjście z UE.
Zjedza Panią bez popicia...tym "społeczeństwem" juz sie manipuluje przy pomocy małego pala u nogi...nie potrzeba nic innego...głupota osiągnęła apogeum! 
Lis miał rację,mówiąc że Polacy są głupsi...niż można to sobie wyobrazić.
Orban i premier Włoch proponowali MM wyjście z UE...NAWET TYLKO POSTRASZENIE BRUKSELI...Orban od tego czasu sie nie odzywa do MM.
Cierp ciało, jak żeś chciało...

Obrazek użytkownika Francik

27-06-2022 [13:11] - Francik | Link:

Przecież bankster Mateuszek, zwany najlepszym premierem na ciężkie czasy, jest po prostu nadzorcą nad Polską w imieniu międzynarodowej finansjery. Więc jak z nim rozmawiać o wystąpieniu z Łuniji? On nawet był posrany, gdy stanęła sprawa ewentualnego zawetowania tzw. warunkowości. W lipcu tłumaczył, że nie ma co się przejmować, bo zawsze możemy zawetować w grudniu. A w grudniu stwierdził, że wszystko jest w porządku, bo się dogadał na szczycie z Angelą a takie ustne ustalenia są ważniejsze od unijnych rozporządzeń. Kto wierzy temu kłamczuchowi jest głupi. Dlatego pewnie Orban nie chce z nim gadać - bo i po co. Rozmawiać sensownie można tylko z poważnymi ludźmi, którzy dotrzymują słowa, a nie z cynicznym oszustem i kłamczuchem.

Obrazek użytkownika Lech Makowiecki

26-06-2022 [18:53] - Lech Makowiecki | Link:

Pani Izabelo, skoro wspomniała tu Pani o niejakim Bartłomieju Sienkiewiczu - prawnuku naszego noblisty - pozwolę sobie przypomnieć wierszyk napisany przeze mnie w czasach słusznie minionych... Podobno "noblesse oblige", ale ... zawsze jest jakieś "ale"... :))) Pozdrawiam!

           KU POKRZEPIENIU SERC

„Henryku Sienkiewiczu! Larum w Polszcze grają!
Ponoć kraj nasz już przepadł! (Tak w karczmie gadają...)
Karczmarz Sowa rozmowy ministrów podsłuchał
(Z tego w Rzeczpospolitej tęga zawierucha!),
Ratuj, Mistrzu, rodaków – my znowu w potrzebie!
Podobno Polski nie ma, więc błagamy Ciebie:
Pisz ku serc pokrzepieniu! Znowu zacznij tworzyć,
Bo inaczej trza Wolność do mogiły złożyć...
Wskrześ przewagi Polaków, wspomnij chwile chwały,
Które Polskę zbawiły, wiarę przywracały...
Wyciągnij z zapomnienia wiktorie Jej synów;
Opisz nam cud nad Wisłą. I Monte Cassino.
Przypomnij Sobieskiego... Przybliż Piłsudskiego...
Kto, jeśli nie Ty, Mistrzu, dokonać ma tego?”
 
„Ciszej, waści!” – Duch rzecze. – „Po co mnie przyzywać
I w sto lat po mej śmierci z grobowca wyrywać?
Kto tu prawi, że Polska już nie funkcjonuje?”

„Bartłomiej!” – rzecze naród. – „On tak informuje.
Z domu jak wy – Sienkiewicz. Prawnukiem się mieni...”

„A to huncwot! Przez niego muszę się rumienić...
(Opisałem jednego o takim imieniu;
Zwał się Bartek Zwycięzca! Ale to był cienias...)
Nie znam ja waszych władców, aniołów ni biesów;
Turek, Szwed, Krzyżak, Moskal – nie grożą dziś kresom...
Jako stado baranów wiodą was w manowce;
Polska nie zginie nigdy! Ruszcie tyłki, chłopcy!
Wszystkich, co plotą bzdury, radzę (wzorem Piastów)
Wytarzać w smole z pierzem! I pogonić z miasta!
Jest wybór: Kuklinowski lub droga Kmicica...
Szlachectwo trza wysłużyć! A nie odziedziczyć…”

(z tomiku „Ja tu zostaję” - 2015r)

Obrazek użytkownika izabela

26-06-2022 [19:06] - izabela | Link:

@Pan Lech
Pozdrawiam serdecznie i  dziękuję

Obrazek użytkownika MFW

26-06-2022 [20:06] - MFW | Link:

"Karczmarz Sowa rozmowy ministrów podsłuchał"

Piszesz waszeć, że te podsłuchy to sprawka karczmarza Sowy?
Gdzież karczmarzowi do takich harców w stosunku do ówcześnie rządzącej elity, prawnuków i prawnuczek dawnych elit Rzeczpospolitej!
Taką robotę w dzisiejszych czasach ponowoczesnych społeczeństw, wykonuje się w cieniu tajnych służb i w tej sprawie nici prowadziły do CBŚP i CBA.
Marek Falenta był słupem, podobnie jak Marcin Plichta  w aferze Amber Gold.

Obrazek użytkownika Maverick

26-06-2022 [20:43] - Maverick | Link:

Ludziom spada i to gwałtownie poziom inteligencji, to co jeszcze niedawno uchodziło jako chroba psychiczna, jest wciskane ludziom do gardełem na chama jako nowa normalność. Promowane poprzez lewicowe media i nowych komuchów. Tym razem genderowcy to ich nowa klasa robotnicza. Wszystko wskazuje na czasy ostateczne.   Rzydziany tym razem do przeprowadzenia tej rewolucji teraz zamiast Rosji wybrali sobie zgniły i zdemoralizowany zachód. W szkołach 5 latków w USA mają uczyć drag queens czyli faceci przebrani za kobiety.  Jak się ludzie nie przebudzą i nie zaczną protestować, organizować parad rodzin i wiary to ludzkość przegra tą bitwę z Lucyferem.

Obrazek użytkownika Tezeusz

26-06-2022 [21:11] - Tezeusz | Link:

Zgadnijcie co za debil to wysrał :
"Brytyjczycy i Amerykanie po raz kolejny wykorzystują Ukrainę jako centrum broni, aby wyposażyć terrorystów z Bliskiego Wschodu i Afryki. Dlaczego więc w prasie zachodniej słychać oskarżenia Ukraińców o odsprzedaż broni? Wszystko jest bardzo proste – Anglosasi z góry przygotowują sobie alibi. Powiedzmy, że dostarczyliśmy broń do Kijowa, ale nie wiemy, w jaki sposób dostała się ona w ręce terrorystów..."

Obrazek użytkownika paparazzi

27-06-2022 [00:09] - paparazzi | Link:

Maveric?

Obrazek użytkownika Maverick

27-06-2022 [00:11] - Maverick | Link:

To jest Polin gdzie lidziom odbija :  https://www.youtube.com/watch?...