Zielony nieład

Troska o środowisko jest słuszna. Tak jak troska o biednych, chorych, niezaradnych, dyskryminowanych, stygmatyzowanych, źle się czujących w swojej skórze, źle się czujących w swojej kategorii wiekowej, płciowej, społecznej, cierpiących na egzystencjalne lęki i ogólnie rzecz biorąc na ból istnienia. Natomiast Ideologia postulująca bezwzględny prymat klasy robotniczej, dyskryminowanych kobiet, Matki Ziemi, a przede wszystkim ideologie typu: turkeys lives matter (życie indyków jest cenne), są złe, niebezpieczne i powinny być odrzucone przede wszystkim dlatego, że usiłując rozwiązać jeden problem stwarzają wiele innych problemów, których już nie są w stanie rozwiązać.

W informatorze pewnego elitarnego warszawskiego liceum znalazłam hasło: „należy upowszechniać elitaryzm”. Dziwne, że nikt z nauczycieli nie wytłumaczył szlachetnym młodocianym utopistom, że hasło to jest podręcznikowym przykładem oksymoronu, czyli połączenia dwóch cech sprzecznych, z natury rozłącznych. Tak jak gorący lód czy uczciwy złodziej. Nie da się upowszechnić elitaryzmu, nie da się upowszechnić wyjątkowości, można tylko równać w dół. Jeżeli uniwersytet-jak kiedyś pouczono profesora Nowaka-  ma być miejscem przyjaznym dla wszystkich, nawet dla przeszkadzającego mu w zajęciach niezrównoważonego człowieka, to zajęcia te z konieczności będą się odbywały na stosownym dla intruza poziomie. Jeżeli uniwersytet ma być miejscem dla wszystkich  nie mają sensu wszelkie progi selekcyjne. Jeżeli jednak nie zastosujemy selekcji przy rekrutacji choćby na politechnikę, medycynę czy na prawo, będziemy mieć kiepskich inżynierów, lekarzy i sędziów. Na wydziałach matematyczno- przyrodniczych zachodzi na ogół na szczęście selekcja naturalna. Mniej utalentowani, którzy pomylili się w wyborze kierunku studiów odchodzą sami albo uciekają w dydaktykę. Nie trzeba przecież być Einsteinem żeby skutecznie uczyć dodawania ułamków tak jak nie trzeba być mistrzem olimpijskim żeby uczyć przewrotu w przód i w tył. Na wydziałach humanistycznych czy artystycznych selekcja jest konieczna jeżeli nie chcemy produkować armii sfrustrowanych nieudaczników.

Pomagając jednym przez przyznanie im szczególnych praw szkodzimy innym i całej społeczności. Co gorsza w dalszej perspektywie najczęściej szkodzimy również tym wyróżnionym. To żadne odkrycie, to banał. Pisali o tym ćwierć wieku temu amerykańscy liberałowie. „Przepisy i akty prawne przyjmowane na korzyść określonej grupy z biegiem czasu zaczynają działać na szkodę tej grupy” pisał na przykład Henry Hanzlitt w pozycji „Economics in one lessons” wydanej przez Ludwig von Mises Institute, Auburn, Alabama, USA w 2008 roku oraz Joseph E. Stiglitz, w „Economics of the Public Sector” wydanej w 2002 roku. 

Bardzo dobrym przykładem szkodliwości wcielanej przymusowo w życie utopijnej  ideologii  jest „ zielony ład”. Unia Europejska nakazuje odejście od energetyki węglowej na rzecz wiatraków, ogniw fotowoltaicznych, czy innych wynalazków. Usprawiedliwione jest podejrzenie, że UE używa tej ideologii wyłącznie do gnębienia nieposłusznych sąsiadów. Dwa lata temu gdy wiatraki nie działały z przyczyny braku wiatru a pola fotowoltaiczne zasypał śnieg Niemcy znaleźli się w potrzasku. Najspokojniej w świecie uruchomili wówczas elektrownie węglowe. („co wolno wojewodzie to nie tobie narodzie”). Nie wiadomo dlaczego brniemy w ten sam potrzask. Przejście z węgla na gaz zawsze było sprzeczne z postulatem niezależności energetycznej kraju, doprowadziło również do podpisania niekorzystnych wieloletnich kontraktów z Putinem. Teraz bohatersko odcinamy się od Putina i gazu zapominając, że tym samym uzależniamy się od innych sojuszników. Dziwne że historia nie nauczyła nas, że sojusze są niepewne.

Deklarujemy również inwestowanie w energetykę jądrową od której całkowicie odeszli Niemcy. Ciekawe kiedy Niemcy zakażą energetyki jądrowej w sąsiednich(jak mówi Michalkiewicz) bantustanach. W kwietniu, pomimo, że trwała już wojna na Ukrainie specjalną ustawą zakazano palenia węglem i drewnem w piecach i kominkach. „26 radnych wojewódzkich Mazowsza opowiedziało się za proponowaną nowelizacją uchwały antysmogowej, a 22 wyraziło swój sprzeciw.  To wystarczyło, żeby Sejmik Województwa Mazowieckiego przyjął regulacje, dzięki którym w Warszawie i okolicach przestanie być palony węgiel i paliwa wyprodukowane z jego wykorzystaniem”. Teraz premier zachęca obywateli do zbierania chrustu w lesie. I co z tym chrustem mają zrobić?

Unia Europejska żąda aby do roku 2035 nie wolno było używać samochodów spalinowych. Samochody z  napędem elektrycznym są bardzo drogie. Dobry samochód tego typu kosztuje 200- 250 tysięcy złotych. Na to nie będzie stać nawet średnio zamożnych. Mieszkańcy osad oddalonych od większych ośrodków dojeżdżali dotąd do lekarza czy na zakupy własnym samochodem, na który było ich stać dzięki bardzo niskim cenom używanych samochodów. Teraz ci ludzie staną się wykluczeni komunikacyjnie. Aby przeciwdziałać wykluczeniu komunikacyjnemu samorządy będą musiały organizować specjalne linie autobusowe.

Próba systemowego rozwiązania problemu rzekomego czy faktycznego smogu ( w Krakowie np. bywa smog) owocuje powstaniem nowych problemów też trudnych do rozwiązania. Na przykład kwestia utylizacji zużytych akumulatorów, bardzo toksycznych i bardzo dużych. Może się okazać, że usiłując chronić środowisko tak naprawdę mu szkodzimy. Poza tym prąd to  nie manna z nieba i trzeba go wyprodukować. Jeżeli zabronimy eksploatowania węgla elektrociepłownie będą musiały przejść na gaz, a gaz pochodzi z Rosji. Kupowanie od Niemców gazu sprowadzanego przez Niemców z Rosji to hipokryzja. Będą inne czysto praktyczne problemy . W jaki na przykład sposób mieszkańcy wyższych pięter w blokach będą ładować akumulatory swoich samochodów? Z kontaktu w garażu? Nie zgodzi się na to administracja bo trudne byłyby rozliczenia.  A jeżeli ktoś nie ma garażu czy będzie musiał ciągnąć przedłużacz z okna swego mieszkania na ósmym piętrze?.
Jak nie staniesz plecy z tyłu
 
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Czesław2

25-06-2022 [09:57] - Czesław2 | Link:

" Nie wiadomo dlaczego brniemy w ten sam potrzask. "
Przeciwnie, wiadomo. Wielokrotnie na tym forum było o zdradzie Morawieckiego i jego przejściu na stronę globalistów. DLA KASY DLA WYBRANYCH. I jeszcze jedno, zapomniała Pani, że w komunie auta są tylko dla wybranych? wybranych przez umiłowaną partię.

Obrazek użytkownika Czesław2

25-06-2022 [10:41] - Czesław2 | Link:

I jeszcze jedno. Naładowanie 75kWh aku z gniazdka to DWA dni, pod warunkiem, że nic innego Pani nie będzie robiła z prądem w domu. Pięciu sąsiadów na raz wywali bezpieczniki na klatce, ponieważ są jeszcze żelazka, czajniki, opiekacze itp

Obrazek użytkownika jazgdyni

25-06-2022 [13:20] - jazgdyni | Link:

Po co pan takie bzdury opowiada? Podobno jest pan inżynierem.

Mam bezpieczniki na moim 3-fazowym przyłączu 40A. To oznacza, że nie zadziałają, jeśli będę ciągnął, bez wyłączania lodówki, kotła CO i komputerów 24 kW (1,8 kW na pozostałe odbiorniki) Niech teraz panie inżynierze policzy sobie na palcach kiedy ja sobie naładuję 75 kWh energii do najnowszych baterii Li-metal.

Obrazek użytkownika Czesław2

25-06-2022 [13:57] - Czesław2 | Link:

Przeczytał Pan mój wpis? Mowa o ładowaniu w bloku. Tam ma Pan siłę? Ja w domku mam bezpieczniki 3x20A i na razie limitu mocy mi nie podniosą, bo trafo nie wytrzymuje. Nie tylko Pan jest na świecie. Docelowo milion aut ładowanych jednocześnie razy 10kW ładowarka to ile jest? 10GW czyż nie Panie inżynierze?

Obrazek użytkownika izabela

25-06-2022 [19:05] - izabela | Link:

O tym przedłużaczu i gniazdku napisałam trochę dla żartu.Parę lat temu firma Stoen wystawiła mi fakturę za zużycie energii elektrycznej na 5 tysięcy za miesiąc i kolejne prognozy na 4 tysiące miesięcznie. Musiałam  oddać sprawę do sądu.Pani sędzia była impregnowana na argumenty merytoryczne. na przykład, że przy tym poborze mocy przez bezpiecznik płynąłby prąd o natężeniu 25 A co jest niemożliwe bo bezpiecznik wywala przy 10 A. Pani sędzia nie odróżniała Volta od Wata więc nic jej to nie mówiło. Na szczęście adwokat wykrył, że licznik nie był atestowany od 10 lat więc jego wskazanie nie są ważne. Licznik oczywiście był zepsuty ale ekspert firmy orzekł że jest dobry, trzyma obroty i inne powypisywał bzdury. Stoen musiał mi zwrócić podwójną zapłaconą sumę bo musiał pokryć adwokata i koszty sądowe oraz odsetki.

Obrazek użytkownika Czesław2

25-06-2022 [19:45] - Czesław2 | Link:

Proszę pamiętać Pani Izabelo, że SYSTEM Kafkowski ZAWSZE ma rację. Miała Pani dużo szczęścia.

Obrazek użytkownika Pani Anna

25-06-2022 [11:04] - Pani Anna | Link:

Przecież od nas nic nie zależy.  To "nasi wybrańcy" za nas decydują.  Gdyby mi ktoś w 2015 powiedział,  że rządzić będzie doradca Tuska, który zadłuży kraj w sposób niewyobrażalny,  pozamyka kopalnie i wręcz nadgorliwie będzie wykonywał wszystkie "zalecenia" UE to nazwałabym go ruską onuca, którą sama teraz zostałam. Tusk że swoją partią to byli harcerzyki przy obecnych, wycierających sobie krzywe gęby Ojczyzną i Honorem.

Obrazek użytkownika u2

25-06-2022 [11:41] - u2 | Link:

Teraz premier zachęca obywateli do zbierania chrustu w lesie.

Nie słyszałem, ani  nie czytałem, aby na pewno ?

I co z tym chrustem mają zrobić?

Już pisałem, wysuszyć i palić w piecu. 30 zł za metr.
 

Obrazek użytkownika izabela

25-06-2022 [19:16] - izabela | Link:

Tak się składa, że ludzie zamienili " kopciuchy" na ogrzewanie gazowe. Zachęcani dotacjami.  W pewnej wsi na Podkarpaciu gdzie nie ma instalacji gazowej gmina zachęcała do zmiany instalacji proponując przywożenie gazu w wielkich cysternach i rozprowadzanie po wsi. Idiotyczne i niebezpieczne. I tak będą palić chrustem za kwotę 0 zł za metr sześcienny  bo nikt przecież nie będzie ścigał kobieciny niosącej gałęzie. Palenie gałęziówki jest zresztą korzystne bo inaczej szaleją szkodniki. Bywało, że po wyrębie gałęziówkę palili w lesie pracownicy lasu za nic mając pseudo ekologiczne brednie czyli program ochrony kornika i sówki choinówki.

Obrazek użytkownika u2

25-06-2022 [19:29] - u2 | Link:

Tak się składa, że ludzie zamienili " kopciuchy" na ogrzewanie gazowe. Zachęcani dotacjami.

Tak się składa, że koło mojego domu szybko zbudował Polski Gaz rurociąg z i do Litwy. Byłem zdumiony tempem prac. Zakomunikowano, że mieszkańcy mają przechodzić na ogrzewanie gazowe, a jak nie przejdą, to ich się odetnie od dotychczasowego ogrzewania np. drewnem. Jednak wybuchła wojna i ceny na gaz i piece gazowe poszły kosmicznie do góry.  Z gazowego szantażu nic nie pozostało. Rozsądni ludzie inwestują w pompy ciepła i fotowoltaikę, tutaj rzeczywiście chodzi o OZE, czyli "zieloną energię", a nie gaz, który niszczy atmosferę.

Obrazek użytkownika Ko-mentator

26-06-2022 [19:58] - Ko-mentator | Link:

Tak, „gaz niszczy atmosferę”... jasne. „Rozsądni ludzie inwestują w pompy ciepła i fotowoltaikę” — no pewnie! Jakże by inaczej. Przecież po tym właśnie można łatwo rozpoznać ludzi rozsądnych.

Obrazek użytkownika smieciu

25-06-2022 [13:03] - smieciu | Link:

Tutejsi PiSowscy uważają Rosjan za głupków podczas kiedy wystarczy pokazywać codziennie Tuska we wiadomościach TVP by zaprowadzić tychże PiSowców w dowolne miejsce. Także Zielony Ład okazuje się być ok. Niedawno Ula dostała pytanie dlaczego nasz rząd tak rozkręcił import rosyjskiego węgla?
Dlaczego skoro rząd przecież zawsze wiedział że Putin jest zły. Tak, tak sama pani Mosbacher stawia nas dzisiaj za wzór sugerując wręcz przyznanie zbiorowego Nobla Polakom za ciągłe ostrzeganie przed Putinem. Ostrzegaliśmy ale nikt nie słuchał. Ale kto słuchał? Rząd? Który już od dawna MUSIAŁ mieć cynki co się stanie. Kurski już wigilię nie przypadkiem urządził w Lwowie i zorganizował tą Ukrainkę, która zaśpiewała tą rzewną pieśn. Wcześniej JKM zawczasu wiedział co się stanie na Białoruskiej granicy. Nasi „sojusznicy” też od dawna ostrzegali że Putin zamierza zaatakować. I co? Nic. Rozkręcono import węgla po to by nagle stać się sankcyjnym prymusem. Do końca prowadzono antywęglowe kampanie. By w jednej chwili zostawić Polaków na lodzie. Teraz rząd znów robi ckliwą pokazówkę sugerując tani węgiel. I znów PiSowcy to łykną. Kolejne dopłaty nawet nie zastanawiając się skąd rząd ma te wszystkie pieniądze. Ciągle i ciągle. Nie będzie też ważne że można było tego uniknąć gdyby nie likwidowano wydobycia.

W sumie wiele można by napisać o zakłamanych działaniach rządu. Ale też było pisane. Cóż z tego. Można pisać do woli, gęba Tuska wymazuje całą argumentację. Tym razem będzie jednak potrzeba czegoś więcej. Jesienią rzeczy przestaną być zabawne. Gówno realizowane przez rząd stanie się namacalne, nie będzie tylko czyimś czczym słowem. A wtedy... A wtedy, możemy być pewni pojawi coś... Coś. Co znowu każe ludowi krzyknąć Hura. Albo Olaboga. Znów emocje przykryją cały ten syf. Brak węgla? Cóż z tego, przecież zawsze może być gorzej... Jednak rząd znów wie co robić...
 

Obrazek użytkownika jazgdyni

25-06-2022 [13:24] - jazgdyni | Link:

Nie wie pan NIC.
No i z myśleniem logicznym nieco słabo.
Proszę zmienić wykładowców na uczciwych i przyzwoitych. Takich, co chcą by słuchacze byli coraz mądrzejsi, a nie głupsi.
To w życiu pomoże, a także zlikwiduje nerwicę i nocne koszmary.

Obrazek użytkownika smieciu

25-06-2022 [13:56] - smieciu | Link:

@jazgdyni
Dlaczego mam zmieniać skoro nikt nigdy nie potrafi podać przeciwnych argumentów? To jeden z powodów mojej pewności siebie. Zawsze tylko słyszę: jesteś głupi. Ale nigdy uzasadnienia dlaczego. Dlatego nawet nie zwracam uwagi na takie odzywki.
To są proste fakty, powtórzę.
1. Rząd podobno wiedział że Putin jest zły ale uzależniał nas od węgla. Co jest tym bardziej absurdalne że przecież podobno jesteśmy węglową potęgą!
2. PiSowcy lubią krytykować Zielony Ład tylko jakoś ichni rząd realizuje ten Ład. Wystarczy włączyć TV. Bez przerwy niemal lecą reklamy jak to nasze koncerny przechodzą na ekologię, inwestują w odnawialność. Albo pokazują dzieci przerażone wyschniętym strumykiem. Tak tak, to nasza wina. Nie tychże koncernów i władzy jako takiej. To my do tego doprowadziliśmy, powinniśmy zrozumieć że trzeba inaczej. Odnawialnie.

Ja podaję fakty, Pani Izabela napisała więcej, bo jest tego więcej. Realizujemy czyjąś politykę. I w tym i w innych aspektach. Przy czym znów wychodzi dziwaczna praca pisowskich umysłów. Według nich UE kręcą Niemcy. Ale Niemcy są złe. Dlaczego więc realizujemy tą politykę? Która z założenia nam nie może służyć?
Dla mnie sprawa jest prosta. Codzienne brutalne oranie mózgów D. Tuskiem służy przykryciu całej tej absurdalnej żenady. Tego żałosnego piania: My się z tym nie zgadzamy.
My tylko to realizujemy.

PS.
Warto zresztą całą historię porównać do NS2. Rząd od wielu lat piał o grozie tej inwestycji. Jakoby to sposób Niemców i Putina na odcięcie nas od gazu. Putin zakręci nam kurek ale do Niemiec gaz popłynie. Tym bardziej więc chyba powinno dziwić uzależnianie od węgla ze Wschodu przecież. Tym bardziej że odcięcie gazu łatwiej było obejść. Kupić nawet od tych złych Niemców. Natomiast z węglem praktycznie nie da się zrobić nic. Tylko rodzime wydobycie ma sens.
Więc... dlaczego straszono gazociągiem a nie przejmowano się węglem?
Tu jest fajna grafika
Właściwie tylko my wydobywamy węgiel w EU. I jest to odpowiedź. Poszedł rozkaz i nie mamy w tej kwestii nic do powiedzenia. Koniec z węglem a zostaliśmy ostatni. Przy czym tak jakoś działania Putina fajnie się zbiegają z zamiarami tych, którzy postanowili odstawić węgiel. Gdyż ceny pójdą w górę, niedobory są nieuchronne. Więc jaki sens jest by go używać? Dotychczasowe oparcie się na rosyjskim imporcie powinno w istocie świetnie się przysłużyć antywęglowej polityce.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

25-06-2022 [20:14] - Imć Waszeć | Link:

@smieciu, @jazgdyni: To "odnawialnie" przypomina słynny niegdyś problem perpetuum mobile. Ostatnio furorę robi chińska zabawka, którą nazywają "perpetuum mobile". Ale wystarczy odwrócić pudełko, żeby zobaczyć jaka za tym stoi machineria i machinacje. Tak samo za ekologią.

1. Perpetuum mobile z Chin: https://www.komputerswiat.pl/a...
1a. Film: https://www.youtube.com/watch?...

"Największa trudność w stworzeniu perpetuum mobile to dobre ukrycie baterii."
"Największa trudność w stworzeniu globalnego szwindla to dobre ukrycie lobbystów."

A jeśli pompa ciepła zaliczy awarię rok za rokiem podobnie jak fotowoltaika na dachu, to gdzie szukać serwisu i ile się "zarobi" na tym? Najciekawsze jest to, że obecnie nikt nie śmie poruszać tematu takich "przygodnych" kosztów i wydaje mu się lub celowo ściemnia ideologicznie, że to ustrojstwo będzie działać bezawaryjnie i wiecznie.

Obrazek użytkownika Czesław2

25-06-2022 [20:33] - Czesław2 | Link:

Przegląd gwarancyjny pompy ciepła to 300 do 1000pln zależnie od firmy i modelu. Już to  częściowo niweczy potencjalne zyski.

Obrazek użytkownika Tomaszek

26-06-2022 [15:39] - Tomaszek | Link:

100 na 100 Imci
wklejam mój post z przedwczoraj 
"@24-06-2022 [10:56] - Tomaszek | Link: @A ja  wolę , a ja głupoty"A ja  wolę , a ja głupoty pier...olę .
Jakieś chińsko gebelsowskie , naprawdę służące tylko do sprzedaży i serwisowania , póki co i zysków wyrąbanych na frajerach i gadżeciarzach . Kurne chaty obrośnięte maszynerią i zapier...alanie do końca życia na jakieś pompy czy inne baterie . Takie np drewno jest całkowicie neutralne klimatycznie i co wy na to niewolnicy pejsbuka ajfona czy hułałeja . Wiatr wieje całą dobę i rok , rzeki płyną też . Przykładów podobnych są setki , trzeba tylko uwolnić mózg od koncernów ."
I tak dalej

Obrazek użytkownika Czesław2

25-06-2022 [20:39] - Czesław2 | Link:

@smieciu W/g taj grafiki Niemcy w zeszłym roku w ogóle nie produkowały węgla. To jaja? A jakie były przeładunki w Hamburgu?

Obrazek użytkownika Ko-mentator

25-06-2022 [15:34] - Ko-mentator | Link:

Dobry(?) człowieku z Gdyni: zachowuj się pan. Nawet byle jak — ale się pan zachowuj.
Weredyk, walący prosto z mostu; staram się diagnozować i naprawiać. Navigational Officer, Marine Engineer, Trained Lifeguard, Electrical Engineer, Radio Officer, Medical Advisor, Firefighter, A Lifesaver, A Leader..A MARINER. The Workplace rated among the Top 3 Most Hazardous Places to Work. No Fixed working hours, No Holidays
Dopisz pan sobie jeszcze np. „Superman. Spiderman. Genius. Simply the best...” — i jeszcze parę innych superlatyw mających pokazywać, jaki to z pana „twardziel”. Śmiechu warte…

Obrazek użytkownika paparazzi

25-06-2022 [19:52] - paparazzi | Link:

@KO wiec, dala młodych kulturalno-oświatowy, kuźwa niecały rok na blogu a jaka wiedza, pewnie przepoczwarka.

Obrazek użytkownika Ko-mentator

25-06-2022 [13:31] - Ko-mentator | Link:

pomimo, że trwała już wojna na Ukrainie specjalną ustawą zakazano palenia węglem i drewnem w piecach i kominkach. „26 radnych wojewódzkich Mazowsza opowiedziało się za proponowaną nowelizacją uchwały antysmogowej
Proszę Pani: sam — coś ze 3 lata temu — nie mogłem wyjść z zadziwienia, co też ci wszyscy radni tacy „proekologiczni” się nagle stali, że nawet radni stosunkowo niedużych miejscowości, gdzie (wydawałoby się) rozmaite ideologie mają mniejszą siłę oddziaływania, nagle unisono przegłosowują zakaz palenia węglem, zaczynają „walczyć” z tzw. „kopciuchami” (okazuje się, że jednak stygmatyzacja jest dozwolona, jeśli w tzw. „słusznej sprawie”) itd.
Któregoś dnia poświęciłem na to nieco czasu i pogooglowałem trochę, i... jak zwykle okazało się, że „gdy nie wiadomo, o co chodzi, to chodzi o pieniądze”. Po prostu gminy, które taki zakaz przegłosują, uzyskują dostęp do jakichś „funduszy” (nie pamiętam dokładnej nazwy) — i będzie można rozkraść parę milionów. Znaczy: może niekoniecznie dosłownie, ale — wiadomo — poprzez zlecenia dla różnych zaprzyjaźnionych firm i firemek.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

25-06-2022 [13:41] - rolnik z mazur | Link:


rządzi nami klika cwanych  gap. Wielokrotnie o tym pisałem. Wszyscy won. Pzdr 

 

Obrazek użytkownika u2

25-06-2022 [15:35] - u2 | Link:

Wszyscy won.

W twoim szprache Jungingen pisze się von :-)

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

25-06-2022 [15:39] - rolnik z mazur | Link:

Ubot
Naucz się q..a języka niemieckiego i wtedy coś pisz Januszu , bo wstyd 

Obrazek użytkownika u2

25-06-2022 [15:43] - u2 | Link:

Naucz się q..a języka niemieckiego

Wystarczy, że ty szprechasz, cwany gapciu von Jungingen :-)

Obrazek użytkownika juur

25-06-2022 [19:56] - juur | Link:

O nie.
Należy Bogu dziękować, że mamy taki bogaty rząd, który daje, dopłaca, refunduje.....
w innych krajach gdzie  rządy nie są tak bogate to tragedia.....

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

25-06-2022 [20:01] - Ula Ujejska | Link:

Pani Izabelo
Ja już kiedyś pisałam o selekcji w nauce.  Wszystkie szkoły powyżej zawodówki powinny być w 100% odpłatne. Jeśli kogoś nie będzie stać na studia, to państwo powinno dać kredyt, który można byłoby spłacić np. pracą przez pewien okres we wskazanym miejscu, lub zwyczajnie, spłacić w korzystnych ratach. Nie ma lepszej selekcji niż odpowiedzialność finansowa.

Obrazek użytkownika admin

26-06-2022 [11:57] - admin | Link:

@Iza A kiedy i gdzie premier zachęcał do zbierania chrustu? Jakoś sobie nie przypominam, wujek Google też nie

Obrazek użytkownika Pani Anna

26-06-2022 [13:05] - Pani Anna | Link:

@admin
Powiedział to wicepremier klimatu. Premier nie odpowiada za swoich podwładnych?

Obrazek użytkownika izabela

26-06-2022 [13:22] - izabela | Link:

@ Admin
Premier odpowiada za swój resort.
Było to bodajże w 1985 w Paryżu. Policja zatłukła  jakiegoś studenta z rozrusznikiem serca. Tłumaczyli, że bili go jak zwykle a on nie uprzedził ze ma rozrusznik, wiec zginął z własnej winy. Sama słyszałam tę kuriozalną wypowiedź jakiegoś policyjnego głupka . Ale minister spraw wewnętrznych natychmiast poddał się do dymisji. Odpowiadał za swoich podwładnych. 

Obrazek użytkownika u2

26-06-2022 [13:24] - u2 | Link:

Premier odpowiada za swój resort.

Również zwróciłem uwagę, że skrupulatna zwykle Iza przypisała PMM słowa których nigdy nie wypowiedział. Wiadomo jak się pisze w Gazecie Warszawskiej, którą zawiaduje pan B. to tylko nieistotny detal, kto co powiedział :-)

Obrazek użytkownika izabela

26-06-2022 [15:35] - izabela | Link:

https://www.polsatnews.pl/wiad...
Jeżeli zachęca rząd to firmuje to premier. Nie musi personalnie. To jeden z linków do wiadomości które wysłuchałam. 

Obrazek użytkownika u2

26-06-2022 [16:00] - u2 | Link:

Jeżeli zachęca rząd to firmuje to premier.

Była już o chruście z lasu dyskusja na NB. To logiczne, aby zbierać chrust w lesie, o ile ma się ku temu możliwości.

Jednak wmawianie, że firmuje to PMM to już lekka przesada.Firmują to Lasy Państwowe. PMM mówił ostatnio, że rząd gwarantuje cenę węgla poniżej 1 k za tonę. Dzisiaj czytałem wypowiedź PJK iż rząd planuje zakup kilku milionów ton węgla, aby tę obietnicę spełnić. Jednak PJK jest już poza rządem.