Macierewicz i Orzeł: Miejsce Polski w układzie sił

Antoni Macierewicz zauważył, że rzeczywistym dążeniem Rosji jest zdominowanie Europy. Środkiem do tego było uzależnienie państw zachodnich od rosyjskiej energetyki: "Niemcy miały być głównym dysponentem energetyki rosyjskiej na całą Europę". Gdy USA nie przyjęły rosyjskiej propozycji traktatu w Genewie, który oznaczał wycofanie się Stanów Zjednoczonych z Europy, Rosja zaatakowała Ukrainę.

Według Józefa Orła "Niemcy nie są w stanie zbudować innego planu na siebie jako lidera Europy inaczej niż przez sojusz z Rosją. Niemcy tylko czekają na to, żeby można było wrócić do sojuszu z Rosją". Według szefa klubu Ronina po agresji Rosji na Ukrainę amerykański deep state nagle znacząco zmienił politykę Białego Domu wobec Rosji. Widać to po determinacji pomocy militarnej dla Ukrainy. Z jednej strony Rosja eskaluje wojnę, z drugiej strony USA dostarcza coraz mocniejszą broń Ukrainie i współpracuje z nią wywiadowczo i logistycznie. "Jeśli Ameryka wytrzyma tą eskalację, to może ta wojna źle się dla nas nie skończy" - zaznaczył. Według Józefa Orła, celem USA jest zniszczenie imperialnej siły Rosji.

Jak podkreślił marszałek senior, jego zdaniem istnieje sojusz rosyjsko-chińsko-północnokoreański, którego celem jest zdominowanie Europy. Dla USA wojna na Ukrainie jest konfliktem o Eurazję, chodzi o niedopuszczenie do zdominowania Eurazji poprzez sojusz Europy Zachodniej z Rosją i Chinami. Tymczasem, jak zaznaczył, dla Polski to kwestia być albo nie być.
"Jeśli dojdzie do wycofania się Stanów Zjednoczonych lub jakiegoś porozumienia USA z Rosją to Polsce grozi podporządkowanie Rosji, tym razem bardziej agresywne".
Stąd, jak stwierdził, kluczowe jest budowanie Trójmorza, ale z Ukrainą, zbudowanie sojuszu i to militarnego Europy Środkowej (oraz państw skandynawskich) w celu powstrzymania ewentualnej agresji rosyjskiej.
Jak zaznaczył, polska powinna zbudować silną armię, stąd powinna być przywrócona powszechna służba wojskowa (nawet ograniczona do pół roku), zapleczem polskiej armii powinna być obrona cywilna. Kluczowe są zbrojenia. "Bez broni nuklearnej państwo nie jest niepodległe". - dodał.
Według Józefa Orła, "jeśli ta wojna będzie się toczyła dalej, Białoruś będzie elementem tej rozgrywki, jeśli już nim nie jest. Los Białorusi zależy od wyniku tej wojny. Gdy Ukraina wygra, wtedy los Białorusi jest przesądzony i oby tak było". O przyszłości tego państwa zadecyduje wówczas rewolucja obywatelska.
Szef klubu Ronina zaznaczył także: "Warunkiem suwerenności Polski jest istnienie suwerennej Ukrainy, która się broni". I dodał, że ani Unia Europejska ani Niemcy nie obronią Polski.
Odnosząc się do kwestii państw skandynawskich, były szef MON powiedział, że według ustawodawstwa rosyjskiego rurociągi gazowe i naftowe mogą być bronione przez wojska rosyjskie, są częścią terytorium, stąd NordStream 2 daje możliwość zdominowania całego Bałtyku, co jest katastrofalne dla Szwecji i Finlandii. Dlatego Polska powinna rozwijać swoje stosunki związane z bezpieczeństwem na Bałtyku. "Musimy mieć możliwość ofensywnego zareagowania na zagrożenie rosyjskie, a do tego niezbędne są okręty podwodne dysponujące skuteczna bronią".
Nawiązując do Wielkiej Brytanii, która zdaniem Józefa Orła, została wypchnięta przez Niemcy z Unii Europejskiej, podkreślił ogromną pomoc militarną tego kraju dla Ukrainy.
Jak zauważył Antoni Macierewicz, rok temu został zawarty sojusz militarny między USA, Kanadą, Wielką Brytanią, Australią i Nową Zelandią, który jest odpowiedzią krajów anglosaskich na sojusz rosyjsko-chińsko-północnokoreański.
Na koniec uczestnicy dyskusji zwrócili uwagę na zagrożenie jakim jest chińskie 5G.
"5G jest to narzędzie, które pozwala kontrolować całą infrastrukturę elektroniczną danego państwa". - zaznaczył Antoni Macierewicz. Józef Orzeł dodał, że przemysł chiński będzie zawsze działał na rzecz swojego państwa. Dlatego konieczny jest sojusz zachodni na rzecz rozwoju zachodniego 5G.
Relacja: Margotte i Bernard

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika u2

04-06-2022 [17:12] - u2 | Link:

Gdy USA nie przyjęły rosyjskiej propozycji traktatu w Genewie, który oznaczał wycofanie się Stanów Zjednoczonych z Europy, Rosja zaatakowała Ukrainę.

Osobiście odniosłem wrażenie, że POTUS Joe Biden zapalił zielone światło dla sojuszu Niemiec z Rosją, tylko że nie przewidział iż Rosja zdecyduje się na militarne wykorzystanie okazji do zaatakowania Ukrainy. Przecież Joe Biden odblokował zastopowaną budowę Nord Stream 2. Bynajmniej nie był taki twardy w czynach i słowach wobec Rosji jak jego poprzednik D.J. Trump.