Po kolejnym tygodniu bez mediów

Wiele osób, utyskując nad różnymi aspektami rzeczywistości, stawia pytanie "Co robić?". Ja na to pytanie próbuję udzielić odpowiedzi, separując się w dni robocze od fajsbóka, blogów i głównego strumienia. Wchodzę więc po tygodniu i patrzę. Jest ciekawy tekst pana Żyszkiewicza, oczywiście, odpowiedzialnie i profesjonalnie, spuszczony w obszar do "nieczytania". Poza tym... na wszystkich portalach - wojna.

- Jak to wojna?! - odezwie się głos odpowiedzialny.

No, nie wiedziałem. Ale już wiem. Że się toczy. Bo zajrzałem do mediów. Gdybyż ludzie nie zaglądali.... Przecież nawet pandemii by nie było. Tak jak nie ma jej teraz. W mediach.

Generalnie 90% populacji wyraziło zgodę. Zgodę na wkładanie im do głowy tego, co chcą tam włożyć ONI. Co chcą? Ha :) Przecież to widać.

Co dalej?

Nic. Okej. Pewne sprawy mnie ciekawią i nawet na medialnym odwyku, patrzę co się tam dzieje, jak w przypadku procesu Depp-Heard. Inne znikają. Gdy teraz patrzę na główne pozycje w mediach to  mam negatywne reakcje, więc czym prędzej wyłączam ten widok.

Komentuję, gdy mnie coś ciekawi lub notka w szczególny sposób  na komentarz zasługuje, ale w weekend. Piekę chleb. Dzisiaj kolejne podejście. Staram się czegoś uczyć, choć nie bardzo wiem po co, ale uczenie się samo w sobie, jest ok. Daje trochę satysfakcji. O pythonie gadać nie będziemy, bo to specjalistyczne tematy.

Więc chciałbym polecić. Nie... nie tobie człowieku odpowiedzialny, walczący w słusznej sprawie, o słuszności której wiesz od ekspertów, redaktorów, specjalistów, liderów, przywódców i z głównych stron. Chciałbym polecić takim niezdecydowanym, niezadeklarowanym do końca. Jakiś zakres abstynencji. Od mediów.

Nie chodzi, żeby całkiem. To głupota, bo media to narzędzie, które może dobrze lub źle człowiekowi służyć. Jednak jest to też pewien mechanizm interakcji z psychiką człowieka, a w efekcie, mechanizm jego kształtowania. Jak nie chcesz, żeby ciebie ktoś kształtował - wiem, że w to nie uwierzysz, że taki mechanizm zachodzi - to w y b  i e r a j . Wybieraj CO czytasz i oglądasz. Wybieraj KIEDY czytasz i oglądasz. I na dodatek rób PRZERWY. Bo my tych przerw potrzebujemy. Do czego? Bez nich się nie dowiemy, do czego.

Więc na weekend daję sobie luzik i patrzę, odpowiadam, coś tam piszę w necie. W dni robocze szlaban. Po trzech tygodniach tego eksperymentu, oceniam go jako udany i korzystny. Może warto spróbować czegoś podobnego?

-----------------------------------------------------------------------------------------------------
Polecam swoją książkę. Do kupienia {LINK} lub pobrania {LINK}
Oraz własny {BLOG}

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika EsaurGappa

21-05-2022 [21:33] - EsaurGappa | Link:

Być z ludzmi blisko bliżej kiedy czas ucieka tylko to nas zbuduje jak trzeba.

Obrazek użytkownika Zbyszek_S

22-05-2022 [06:25] - Zbyszek_S | Link:

Bardzo dobre przesłanie.
Dodałbym, że temu, kto pakuje mediami nam do głowy treści, mysli i emocje, wydaje się zależeć na tym, by ludziom wskutek tego, było DALEJ do siebie. Tym bardziej rozsądne korzystanie ze środków społecznego i masowego przekazu, wydaje się potrzebne.

Obrazek użytkownika Maverick

21-05-2022 [22:20] - Maverick | Link:

Polecam do obejrzenia:
https://rumble.com/v15f5q1-spa...

Obrazek użytkownika marsie

22-05-2022 [00:01] - marsie | Link:

No jasne, wybieraj, i tu akurat bez przerwy:
https://biuletynnowy.blogspot.com
Pozdrówka!

Obrazek użytkownika Zbyszek_S

22-05-2022 [06:28] - Zbyszek_S | Link:

I don't get it

Obrazek użytkownika sake3

22-05-2022 [09:02] - sake3 | Link:

Bóg obdarzając nas takimi przymiotami jak rozum,wola,talenty,poczucie odpowiedzialności,predyspozycje i zainteresowania dał nam narzędzia abyśmy umieli i mogli sterować swoim życiem.To od nas i tylko od nas zależy jak go sobie urządzimy i jaką rolę w tym zyciu będą spełniac media.Obdarzył nas też marzeniami i to one też mają rolę w ,,przerwach''o których Pan pisze,bo wyzwalają nas od poziomu codzienności. ale są przesłanką do dążenia do doskonałości.

Obrazek użytkownika Zbyszek_S

22-05-2022 [11:03] - Zbyszek_S | Link:

Tak. Mamy też pewne "skłonności", które media starają się wykorzystywać, jak np. ciekawość nowości, silne reagowanie na impulsy zagrożenia itd. Media starają się nas dosłownie PRZYKUĆ do głośników, ekranów. Dlatego te przerwy są ważne :)

Obrazek użytkownika sake3

22-05-2022 [11:43] - sake3 | Link:

Tak ,przerwy są wazne,ale przecież w mediach jest wybór co i kiedy chcemy oglądać czy słuchać.Nasza ciekawość została zagospodarowana i wykorzystana przez coraz liczniejsze i irytujące reklamy ,których chcąc nie chcąc musimy słuchać. Jednak zawsze da się coś znaleźć dla siebie z ciekawości czy chęci uzupełnienia wiedzy.Dla mnie są to programy dokumentalne z różnych dziedzin.

Obrazek użytkownika marsie

22-05-2022 [13:35] - marsie | Link:

Szkoda!

Obrazek użytkownika Zbyszek_S

22-05-2022 [15:58] - Zbyszek_S | Link:

Z mojej młodości: "Szkoda to jak krowa w żyto wejdzie" :)