Neon24 – polskojęzyczny portal Kremla

Ryszard Opara, właściciel portalu Neon24 takie wyraża poglądy w kwestii wojny, którą toczy Rosja na Ukrainie – cytuje jego słowa (pisownia oryginalna):

Nie mogę zrozumieć: jak i dlaczego Polska i Polacy, w swojej większości - tak całkowicie, obecnie pogłupieli. Dlaczego Polacy są obecnie, tak bardzo antyrosyjscy i jednocześnie tak bardzo Pro-Ukraińscy. (…)
No bo jaka, tak naprawdę przyszłość czeka Polskę, która chce być w sojuszu/współpracy z Ukrainą. Jedyną odpowiedzią jest i może być: nieustająca, nigdy nie kończąca się WOJNA.(…)
Masowa, dobrowolna imigracja do Polski - kilku/kilknastu milionów? „wrogiej z natury” ludności Ukrainy, w następstwie wojny z Rosją, (oraz nadanie IM przywilejów i „statutu wyższości”)- doprowadzi za kilka, kilkanaście lat - do powtórki tego, co stało się na Wołyniu, w czasie IIWŚ.(…)
Czy przyjacielem Polski była, jest i może być kiedykolwiek Rosja…? Z uwagi na to co się działo w historii Polski, szczególnie w ostatnim stuleciu – trudno być może jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, ale…z drugiej strony czy Polska/Polacy mają do wyboru jakąkolwiek alternatywę…? (…)
A dzisiaj...prawdziwych Polaków już nie ma - albo tak naprawdę jest ich coraz mniej...(…)
A wiadomo także: największym wrogiem ludzkości, według liderów Elit globalistów -jest obecnie ROSJA. Dlatego, celowo, z premedytacją, został wykreowany konflikt na linii Rosja - Ukraina. Tak właśnie powstaje, zostaje obecnie stopniowo kreowana ideologia - Globalna Rusofobia. „Rusofobia" - to nowa pandemia. (…)
Bardzo szybko Rosja (militarnie i propagandowo) przejęła Krym, który cały właściwie czas „tęsknił” za Rosją. Ale… Przejęcie pozostałych części Ukrainy, które powinny należeć do Rosji, nie było już tak łatwe do realizacji, z uwagi chociażby na sytuację topograficzną Ukrainy. (…)
W rezultacie, pomimo wielu prób rozwiązań pokojowych, Rosja – nie mając innego wyjścia, zdecydowała wkroczyć militarnie na Ukrainę… W obronie własnej ludności… No i właśnie…o to chodziło Elitom Globalistów. Tak właśnie wykreowano…Globalną Rusofobię…, która jest i będzie głównym „motorem napędowym” - dalszych działań światowej opinii publicznej. (…)
Moim zdaniem - i to za co osobiście podziwiam Pana Putina - tak jak i większość byłych oraz historycznych władców Rosji - właściwie od czasów Iwana Groźnego oraz Piotra Wielkiego - a nawet wieki potem, za czasów Lenina/Stalina: Dla nich wszystkich - najważniejsza ZAWSZE jest/była ROSJA. Przyszłość Rosji. (…)
Uważam też, że w obecnej sytuacji - tak naprawdę, bez względu na to co myślimy o Rosji czy historii i realiach obecnej rzeczywistości - jedyną szansą na przetrwanie Polski - jako kraju niezależnego - jest jakaś współpraca z Rosją (…)
Największym WROGIEM POLAKÓW - SĄ POLACY... To właśnie POLACY - obecnie niszczą swój własny KRAJ - swoją OJCZYZNĘ, PRZYSZŁOŚĆ. (…)
Jeżeli jeszcze portal, taki jak Neon propaguje teksty i informacje, całkowicie sprzeczne z oficjalną (jedynie słuszną) propagandą rządową (…)

  A więc portal Opary propaguje teksty całkowicie sprzeczne z oficjalną linią propagandową polskiego rządu. Sprawdźmy z przekazem jakiego rządu są tam propagowane treści. Patrzę na stronę główną Neonu24 i sprawdzam skąd promowane tam teksty są kopiowane. To głównie przedruki i tłumaczenia powołujące się na takie źródła:
za: https://tass.ru/
na podst. źródeł rosyjskich i niemieckich
Na podstawie: Neues aus Russland
Źródło oryginalne: http://en.kremlin.ru/
https://rutube.ru/video/
etc.
       A zatem są to treści zgodne z oficjalną propagandą Kremla. Nie ma się więc co dziwić, że są sprzeczne z polskim punktem widzenia. Jednym słowem Neon24 to portal Kremla propagujący treści zgodne z tym, co głosi rząd Rosji, a całkowicie sprzeczne z tym, co głosi rząd Polski. Właściciel portalu w ogóle się z tym nie kryje i wprost to ogłasza. Blogerzy, którzy mają polski punkt widzenia, są tam cenzurowani, blokowani i usuwani. Tam prawie wszyscy blogerzy przedstawiają tylko i wyłącznie to, co głosi propaganda Kremla. Oni sami tego nie wymyślają, nie prezentują jakichś własnych, oryginalnych tekstów, tylko wprost kopiują artykuły z ruskiej prasy propagandowej.
       To dobrze, że jest taki portal, bo łatwiej jest Polakom, którzy nie znają rosyjskiego i innych języków, zapoznać się z propagandą Putina. Dobrze jest znać to jak Putin oszukuje własne społeczeństwo. Warto też wiedzieć, kto w Polsce reprezentuje Kreml w propagandzie.
       Ryszard Opara swoją działalnością, tym, co pisze, ewidentnie szykuje się do odegrania jakiejś roli politycznej w sytuacji, gdyby Rosja na Polskę napadła. To jego uwielbienie Rosji i Putina służy pokazaniu, że będzie chętnie współtworzył kolaborancki rząd. Na swoim portalu zgromadził wielu podobnych sobie. Ich jest tam na szczęście góra kilkunastu. W głoszeniu ruskiej narracji prym wiodą tacy osobnicy: Jarosław Ruszkiewicz ksywa SpiritoLibero, Joanna M. Wiórkiewicz, Anthony Ivanowitz, Krzysztof J. Wojtas, Jacek Boki, Zygmunt Białas, Anna-PK, Repsol, miarka, ikulalibal, stanislav i inni.
       Dokładnie ci sami blogerzy przed wojną zajmowali się propagowaniem poglądów denialistów przeczących nauce i wyszukiwali ewidentnie bzdurne teorie spiskowe – a powszechnie wiadomo, że inspiratorem propagowania takich głupot są służby Kremla.
       A tymczasem żywotną polską racją stanu jest to, by Rosja sromotnie przegrała wojnę z Ukrainą, na co się zanosi. Polska stanęła przed historycznym momentem, który powinna wykorzystać na maksimum. Mocarstwowe aspiracje Rosji powinny być całkowicie zniszczone, co pozwoli całej naszej okolicy wreszcie odetchnąć od ich morderczego i niszczycielskiego wpływu. Szanse na to rosną. Wojna informacyjna się toczy. Kolaborantów nie brakuje, ale na szczęście stanowią niszę. Niemniej powinniśmy ich poddać społecznemu ostracyzmowi.
Grzegorz GPS Świderski

PS. Notki powiązane:
Kolaboranci
Przykład ruskiego trollowania...
Neon24 - ruska V kolumna
Ruskie trolle

------------------------------

https://www.salon24.pl/u/gps65/1228045,neon24-polskojezyczny-portal-kremla

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Pers

20-05-2022 [21:18] - Pers | Link:

GPS dostał kopa i beczy.
Ale dziękuję za aktywną reklamę NEon24, i to darmową :)
Dziękuję przy okazji administracji Strefy Wolnego Słowa, że udostępnia swoje łamy dla promocji.

Obrazek użytkownika Tezeusz

21-05-2022 [07:20] - Tezeusz | Link:

@Pers kłamco
Udowodnić ile razy pisałeś o NB i opluwałeś blogerów w Scierwoneonku ! chcesz

Obrazek użytkownika Tezeusz

21-05-2022 [06:08] - Tezeusz | Link:

"Groził nam upadek, a poza tym ze względu na treści, ukazujące się na Neon24, wiele osób - w tym służby RP, próbowały nas/Neon24 - po prostu zamknąć - na zawsze... Nie udało się to im.//
To jest sprawa wyjątkowo skandaliczna i tym bardziej nie powinniśmy iść na żadne kompromisy ze zdrajcami a tym bardziej wpuszczać ich na to forum. Jest wojna, głównie informacyjna i propagandowa. Trzeba się opowiedzieć się stanowczo po jakiej jest się stronie. Pluralizm musi zostać, mam nadzieję, że chwilowo, powieszony na kołku. Smutne to ale musimy grać tak jak pozwala nieprzyjaciel..."

I zamkną @ Pers ten wasz antypolski portalik, zamkną wkrótce i nie tylko portalik !

Obrazek użytkownika sake3

21-05-2022 [08:53] - sake3 | Link:

@Pers....Tyle że ta promocja strasznie dęta.Komu chce sie ją czytać i to jeszcze przy weekendzie.Nie stać cię na coś bardziej finezyjnego,ciekawszego co ,,trafi' do ewentualnego czytelnika?'Chyba tylko ja to zmogłam przeczytać ,a i to tylko dzięki kawie.No ale ja twardy zawodnik jestem,jak już się podjęłam czytać twoje ,,felietony'' to i słowa dotrzymuję.Ocena 3+ za długość,ocena 2 za jakość..

Obrazek użytkownika Pers

21-05-2022 [09:17] - Pers | Link:

@sake
//Pers....Tyle że ta promocja strasznie dęta.Komu chce sie ją czytać i to jeszcze przy weekendzie.Nie stać cię na coś bardziej finezyjnego,ciekawszego co ,,trafi' do ewentualnego czytelnika?//
Masz sake rację, tekst jest wyjątkowo kiczowaty. Tak się jednak składa, że został napisany nie przeze mnie tylko niejakiego Grzegorza Ś. Nie doczytałaś...

//Ocena 3+ za długość,ocena 2 za jakość..//
Ja bym dał jeszcze mniej :)
Ale przekaż te uwagi huskemu, bo to on promuje takie knoty.

Obrazek użytkownika Ryan

22-05-2022 [12:18] - Ryan | Link:

Ruszkiewicz
Wiem że zamawiałeś smażone onuce
No to ci dostarczam w ekspresowym tempie bez dodatkowych opłat

https://streamable.com/ql10w0

Obrazek użytkownika u2

20-05-2022 [21:26] - u2 | Link:

Największym WROGIEM POLAKÓW - SĄ POLACY

Skoro tak tam w Kacapii dobrze, to dlaczego pan Oparin przebywa na tym zgniłym zachodzie ? Czas już chyba wracać dla pana Oparina do matuszki Rassiei ? Na pewno przyjmą go tam właściwie, tak jak przyjmowali przez wieki takich Oparinów :-)

Obrazek użytkownika Ryan

22-05-2022 [12:35] - Ryan | Link:

u2
To proste i  powszechnie znane
Pan Oparin zostałby skrócony o głowę przez osoby które tu w Polsce okradł i dlatego ukrywa się w Australi
​A i ABW zadałoby temu WSI-okowi wiele trudnych pytań.

Dokładnie to samo dotyczy sowieckiej wszy Anny P-K z Kanady
​jeszcze gorsza ruska menda 

Obrazek użytkownika J z L

22-05-2022 [12:46] - J z L | Link:

Ryan
Dodaj (co nie jest również tajemnicą) że ta PyKnietą  aneczka jest też z bogatą uliczną przeszłością

Obrazek użytkownika u2

22-05-2022 [12:56] - u2 | Link:

Dokładnie to samo dotyczy sowieckiej wszy Anny P-K z Kanady

Nie śledzę pisaniny użyszkodników neonka. Ale sądzę, ze wszyscy są tam siebie warci :-)

Obrazek użytkownika J z L

22-05-2022 [13:02] - J z L | Link:

qrwa qrwie łba nie urwie
zwłaszcza ten poniżej na zdjęciu
Jakaś to taka charakterystyczna facjata semicka. „Aryjczyk” ze znaczną domieszką „cech chazarskich”

https://i.ytimg.com/vi/EAGrx9JMX68/maxresdefault.jpg

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

20-05-2022 [21:32] - Ula Ujejska | Link:

U Opary rzeczywiście, prawdziwych Polaków prawie nie ma. Biedaczek 😁

Obrazek użytkownika J z L

20-05-2022 [22:06] - J z L | Link:

Te parchate ruskie trolle z Szamba24 nie mają żadnego własnego pomysłu na notkę. Najczęściej słowo w słowo przepisują treści że Sputnika czy Russia Today posługując się automatycznym tłumaczeniem Googla vide ruszkiewicz i reszta debili

Obrazek użytkownika sake3

20-05-2022 [21:34] - sake3 | Link:

Ten pan Opara to ile ma lat że zadaje tak kretyńskie pytania pt,,,dlaczego Polacy nie kochają Rosji''? Już zapomniał jak to było w przeszłości i jeszcze śmie nazywać Polaków głupkami? Ubawiłam się do łez tymi jego tezami,chyba samogonu podczas ich pisania było za dużo.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

20-05-2022 [21:38] - Ula Ujejska | Link:

Sake3
To już wiesz skąd niektórzy tutejsi komentatorzy czerpią mądrości o swoim rozumie 😁😁😁

Obrazek użytkownika sake3

20-05-2022 [22:01] - sake3 | Link:

Tak ,tak ,jest tu silna grupa pod wezwaniem zawsze chętna do oceniania inteligencji innych.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

21-05-2022 [14:54] - Ula Ujejska | Link:

Sake3
I wiesz, że jak obserwuję rozumnych inaczej, to od kilku lat nikogo tu nie przekonali. Kilkunastu się wyniosło, albo zmienili nicki - to ich jedyny sukces. Mnie utkwiła w pamięci najbardziej jedna paniusia o nicku "MadamePompadura" 😁😁😁 - dziwka Putina. śp. Jerzy Targalski podpowiedział mi jej nick ze ścierwoneonu - no i mieliśmy ubaw. Jej kariera skończyła się nagle, kiedy zaczepiła wulgarnie Polaków. śp Jerzy Targalski bez litości tępił takie występy

Obrazek użytkownika J z L

22-05-2022 [11:19] - J z L | Link:

. W głoszeniu ruskiej narracji prym wiodą tacy osobnicy: Jarosław Ruszkiewicz ksywa SpiritoLibero, Joanna M. Wiórkiewicz, Anthony Ivanowitz, Krzysztof J. Wojtas, Jacek Boki, Zygmunt Białas, Anna-PK, Repsol, miarka, ikulalibal, stanislav

Brakuje w tym zestawieniu niejakiej Tiamat
To ta co 1968 dostała naszym kraju bilet w jedną stronę .Wraz z rodzinką poprzez Austria wylądowała na kilka tygodni w USA. Po ustaleniu dokładnych danych przez tamtejszy urząd imigracyjne dostała kolejny bilet w jedną stronę.Drugim powodem deportu z USA było uprawianie pewnego zawodu.Tak. Dokładnie za to o czym teraz myślicie.Na dziś twierdzi że mieszka na Antypodach  ale cała rodzinka tej Salci jednak mieszka w Izraelu. 
Czy kogoś to dziwi że pisze na Szambie
A kto z Was pamięta jak Opara posługiwał się kontem nieżyjącego już b.posła Sanockiego.Nawet śmierć kogoś nie jest przeszkodą by to wykorzystac i tylko po to by siać fejki w tym upodlonym Szambie.

Obrazek użytkownika Ryan

22-05-2022 [11:57] - Ryan | Link:

Anthony Ivanowitz
 ikulalibal
i nie wymieniona w zestawieniu Fretka piszą z terytorium rosji
To tak na marginesie.Wiem co pisze bo to info z pierwszej ręki
A temat tej żydowkiej przybłędy tiamat jest powszechnie w sieci znany.Nic nowego nie napisałeś.

 

Obrazek użytkownika Tezeusz

20-05-2022 [22:17] - Tezeusz | Link:

NEonek antypolski zlikwidowany, jego marna kalka na bazie Fundacji Nowy Ekran wkrótce zniknie. O ile mi wiadomo były zawiadomienia do odpowiednich slużb. O czym pisał oficjalnie Opara.  Zobaczymy  co będzie dalej.Jeżeli złamali prawo odpowiedzą.

O tych problemach pisałem:
https://naszeblogi.pl/62598-ag...

Materiał jest także dostępny w Niezależna.pl, Ablicli, i wielu innych portalach oraz na Fb. Temat wzbudził żywe zainteresowanie wielu czytelników i nie tylko czytelników.

Dlatego temat będzie kontynuowany.
 

Obrazek użytkownika J z L

20-05-2022 [22:00] - J z L | Link:

Sowiecki i antypolski portalik sukinsynów dla polskojęzycznych sukinsynów
Tyle w temacie Szamba 24r.u 

Obrazek użytkownika Pers

20-05-2022 [22:30] - Pers | Link:

Trochę faktów:

WASZYNGTON – Najwyżsi oficerowie amerykańskich i rosyjskich sił zbrojnych rozmawiali telefonicznie w czwartek, niecały tydzień po tym, jak sekretarz obrony Lloyd Austin i rosyjski minister obrony rozmawiali po raz pierwszy odkąd Rosja rozpoczęła wojnę z Ukrainą w lutym.

Generał armii Mark Milley, przewodniczący połączonych szefów sztabów, i generał Walery Gierasimow, szef rosyjskiego sztabu generalnego, przeprowadzili rozmowę ale Pentagon odmówił podania dalszych szczegółów poza przyznaniem się do tego.

„Przywódcy wojskowi omówili kilka niepokojących kwestii związanych z bezpieczeństwem i zgodzili się na utrzymanie otwartych linii komunikacyjnych” – powiedział Pentagon w oświadczeniu ogłaszającym rozmowę. „Zgodnie z przeszłą praktyką szczegóły ich rozmowy będą utrzymywane w tajemnicy”.

Chociaż niewielu wyższych rangą urzędników amerykańskich i rosyjskich przyznaje, że ma bezpośredni kontakt od początku wojny, oba kraje ustanowiły w marcu linię komunikacyjną, aby zmniejszyć ryzyko śmiertelnych nieporozumień, według Pentagonu.

„Stany Zjednoczone utrzymują wiele kanałów, aby omawiać z Rosjanami krytyczne kwestie bezpieczeństwa w sytuacjach awaryjnych lub kryzysowych” – powiedział wysoki rangą amerykański urzędnik ds. obrony.

Według Pentagonu, rozmowa odbyła się kilka dni po tym, jak Austin w piątek rozmawiał z rosyjskim ministrem obrony Siergiejem Szojgu po raz pierwszy od czasu inwazji sił rosyjskich na Ukrainę 24 lutego.

„Sekretarz Austin wezwał do natychmiastowego zawieszenia broni na Ukrainie i podkreślił znaczenie utrzymania linii komunikacyjnych” – powiedział wówczas główny rzecznik Pentagonu John Kirby.
Połączenie zostało zainicjowane przez Stany Zjednoczone i miało miejsce po tym, jak Austin „konsekwentnie” prosił o rozmowę przez kilka tygodni bezskutecznie, powiedział w zeszłym tygodniu wysoki rangą obrońca USA dziennikarzom w Pentagonie.

„Co skłoniło ich do zmiany zdania i otwarcia się na to, nie sądzę, że wiemy na pewno” – powiedział urzędnik.
https://www.stripes.com/theate...

Obrazek użytkownika Pers

20-05-2022 [22:49] - Pers | Link:

I jeszcze trochę faktów:

W sumie sytuacja społeczno-gospodarcza Ukrainy jest katastrofalna. Sytuacja militarna jest jeszcze gorsza. Mariupol upadł, a walczące tam wojska rosyjskie wkrótce będą mogły udać się gdzie indziej. Wybrzuszenie Propasny grozi objęciem całego frontu północnego wraz z rdzeniem armii ukraińskiej.
Nie ma już mowy o „wygranej” armii ukraińskiej, jak w Kijowie czy Charkowie, gdzie wojska rosyjskie wycofały się w dobrym stanie po zakończeniu zadania utrzymania sił ukraińskich.
Ukraińskie dowództwo wysłało na front kilka brygad terytorialnych. Jednostki te miały bronić swoich rodzinnych miast. Składają się z mężczyzn w średnim wieku powołanych do służby. Mają niewielkie doświadczenie w walce i brakuje im ciężkiej broni. Kilka z tych jednostek opublikowało filmy wideo mówiące o rezygnacji. Ubolewają, że ich dowódcy opuścili ich, gdy ich sytuacja stała się krytyczna.

Broń przybywająca z „zachodu” ma trudności z dotarciem do linii frontu i jak dotąd nie przynosiła większych efektów.
Wszystko to sprawia, że ​​Austin i Mille zadzwonili do swoich rosyjskich odpowiedników. Są to również powody, dla których redaktorzy New York Times wzywają administrację Bidena do zakończenia swojej awantury i przyjęcia bardziej realistycznego stanowiska :
Ostatnie wojownicze oświadczenia z Waszyngtonu – oświadczenie prezydenta Bidena, że ​​Putin „nie może pozostać u władzy”, komentarz sekretarza obrony Lloyda Austina, że ​​Rosja musi zostać „osłabiona” oraz obietnica przewodniczącej Izby, Nancy Pelosi, że Stany Zjednoczone będą wspierać Ukrainę „aż do zwycięstwa” — mogą być porywającymi głosami poparcia, ale nie zbliżają negocjacji.
Ostatecznie to Ukraińcy muszą podejmować trudne decyzje: to oni walczą, giną i tracą domy z powodu rosyjskiej agresji i to oni muszą zdecydować, jak może wyglądać koniec wojny. Jeśli konflikt doprowadzi do prawdziwych negocjacji, to ukraińscy przywódcy będą musieli podjąć bolesne decyzje terytorialne, których wymaga jakikolwiek kompromis.

A gdy wojna trwa, pan Biden powinien również wyjaśnić prezydentowi Wołodymyrowi Zełenskiemu i jego ludziom, że istnieje granica tego, jak daleko Stany Zjednoczone i NATO pójdą w konfrontacji z Rosją, a granice broni, pieniądze i wsparcie polityczne, które mogą zdobyć.Niezbędne jest, aby decyzje władz ukraińskich opierały się na realistycznej ocenie środków i tego, o ile więcej zniszczeń może ponieść Ukraina.
Wyzwanie polega teraz na otrząsnięciu się z euforii, zaprzestaniu drwin i skupieniu się na zdefiniowaniu i ukończeniu misji. Poparcie Ameryki dla Ukrainy jest sprawdzianem jej miejsca w świecie w XXI wieku, a pan Biden ma szansę i obowiązek pomóc określić, co to będzie. https://www.nytimes.com/2022/0...

Obrazek użytkownika sake3

21-05-2022 [06:09] - sake3 | Link:

@Pers......Czy przemycanie tekstów typu ,,Więcej faktów''na cudzym blogu nie jest aby promocją? Bo tak ni w pięć,ni w dziewięć i bez odniesienia do treści.,czyżby łapanka zagubionych duszyczek jak ja?

Obrazek użytkownika Pers

21-05-2022 [06:35] - Pers | Link:

@sake
//Pers......Czy przemycanie tekstów typu ,,Więcej faktów''na cudzym blogu nie jest aby promocją?//
Oczywiście, jest promocją faktów a nie bzdetów jak w notce.

//Bo tak ni w pięć,ni w dziewięć i bez odniesienia do treści.,//
Treść jest tak głupia i fałszywa, że nie ma się do czego odnosić.

//czyżby łapanka zagubionych duszyczek jak ja?//
Zgadłaś droga sake :) 
Nie będę się przyglądał spokojnie jak błądzisz.
Specjalnie dla ciebie zamieściłem bardzo ciekawy tekst. (Chwalę bo nie jest mój tylko wybitnego eksperta :)  https://spiritolibero.nowyekra...

Obrazek użytkownika Tezeusz

21-05-2022 [12:05] - Tezeusz | Link:

@Pers vel Ruszkiewicz
wyśli swój link który prezentujesz lepiej tutaj:
https://form.abw.gov.pl/fm/for...

zaoszczędzisz innym roboty ! a i ocena będzie profesjonalna. Zadowolony.A ząbki nie umyte u wali siwieckim..

Obrazek użytkownika Pers

21-05-2022 [09:20] - Pers | Link:

@ścierwousz
//Pers
wyśli swój link który prezentujesz lepiej tutaj:
https://form.abw.gov.pl/fm/for...

Zawsze wysyłam, natychmiast po publikacji.
Z tego co wiem to chłopaki się zaczytują bo mają w końcu dostęp do wiarygodnych informacji :)

Obrazek użytkownika Tezeusz

21-05-2022 [13:15] - Tezeusz | Link:

@ Pers
"Z tego co wiem to chłopaki się zaczytują bo mają w końcu dostęp do wiarygodnych informacji :)"
I tak trzymaj linka zgłoszeniowego znasz ! Innych wyręczysz . No widzisz jak chcesz to potrafisz ! Będzie nam smutno jak przestaniesz pisać ! Takie cudowne sowieckie kawałki ale za to będziesz sławny.......?

Obrazek użytkownika Tezeusz

22-05-2022 [07:40] - Tezeusz | Link:

Zawisza o Ruszkiewiczu  tak pisze :

"Widzisz do jakich pustostanów umysłowych doprowadza korzystanie z "pralni mózgów" zwanej "Moskiewską Prawdą"?"

Bingo !

Obrazek użytkownika sake3

21-05-2022 [13:16] - sake3 | Link:

@Pers......To ty jesteś tym wybitnym ekspertem? No rzeczywiście z tobą nie pobłądzę,a drogę nawrócenia będzie mi oświetlać sierp i młot i czerwona gwiazda.Tylko czemu takie długasne  i wielowątkowe teksty przysyłasz mi do oceny czy przeczytania w weekendy? Przeczytać zdążyłam,oceniłam krytycznie ale szerzej odniose się dopiero jutro.

Obrazek użytkownika Pers

21-05-2022 [14:27] - Pers | Link:

@sake
//Pers......To ty jesteś tym wybitnym ekspertem?//
Jaka ty dziś jesteś rozkojarzona sake...
Napisałem, że to tekst kogoś innego dlatego chwalę.
Autorem jest Pepe Escobar, to renomowany dziennikarz i analityk geopolityczny. Nie jakiś tam "bartosiak".

Obrazek użytkownika Tezeusz

21-05-2022 [06:11] - Tezeusz | Link:

"Groził nam upadek, a poza tym ze względu na treści, ukazujące się na Neon24, wiele osób - w tym służby RP, próbowały nas/Neon24 - po prostu zamknąć - na zawsze... Nie udało się to im.//
To jest sprawa wyjątkowo skandaliczna i tym bardziej nie powinniśmy iść na żadne kompromisy ze zdrajcami a tym bardziej wpuszczać ich na to forum. Jest wojna, głównie informacyjna i propagandowa. Trzeba się opowiedzieć się stanowczo po jakiej jest się stronie. Pluralizm musi zostać, mam nadzieję, że chwilowo, powieszony na kołku. Smutne to ale musimy grać tak jak pozwala nieprzyjaciel.."

Zamkną Ruszkiewicz ten antypolski portalik i nie tylko portalik ! tak mi przykro !
 

Obrazek użytkownika J z L

22-05-2022 [12:51] - J z L | Link:

Gdy ci kot przebiegnie drogę nie myśl że to pech
Wyrwij kotu z dupy nogę aby prędzej zdechł

Obrazek użytkownika Jabe

21-05-2022 [00:24] - Jabe | Link:

A więc portal Opary propaguje teksty całkowicie sprzeczne z oficjalną linią propagandową polskiego rządu.

Ojeju!

Obrazek użytkownika Tezeusz

21-05-2022 [06:14] - Tezeusz | Link:

Rosja to państwo faszystowskie? "Spełnia wszystkie kryteria" - mówi amerykański historyk
Amerykański historyk Timothy Snyder napisał na łamach "New York Timesa", że "dzisiejsza Rosja spełnia większość kryteriów państwa faszystowskiego". Wskazał na "kult wodza, kult zmarłych skupiony wokół II wojny światowej i mit o minionej imperialnej wielkości przywracany przez uzdrawiającą przemoc, morderczą wojnę z Ukrainą".

Obrazek użytkownika Tezeusz

21-05-2022 [07:23] - Tezeusz | Link:

Ukraina chce odzyskać wszystkie terytoria zajęte przez Rosję. "Dokonamy tego siłą"
Szef ukraińskiego wywiadu wojskowego generał Kyryło Budanow w wywiadzie dla "Wall Street Journal" powiedział, że "Ukraina odzyska wszystkie tymczasowo zajęte przez Rosję terytoria i dokona tego siłą, ponieważ nie ma innego sposobu".

Obrazek użytkownika Tezeusz

21-05-2022 [10:45] - Tezeusz | Link:

O sowieckiej agenturze w sieci tutaj :
https://naszeblogi.pl/62616-ag...

Obrazek użytkownika Tezeusz

21-05-2022 [21:08] - Tezeusz | Link:

Rosja to kupa g.wna którą zrobiła dzicz o mentalności mongołów z XVII.Ta rosyjska dzicz jedno co potrafi to kraść, fajdać pod siebie i siedzieć w tym g.wnie.Rosja to sztuczny twór oparty na okupacji cudzych terenów i złodziejstwie,we współczesnym świecie nie powinna istnieć.

Obrazek użytkownika Ryan

22-05-2022 [12:09] - Ryan | Link:

Świat wstrzymał oddech
​Biden nie ma prawa być w Rosji
Tylko ten śmieć ławrow nie zapytał Bidena czy on chce tam być osobiście czy tylko wystarczą amerykańskie wojska