Agentura Moskwy w Internecie cz.2

 W uzupełnieniu do mego materiału :
https://naszeblogi.pl/62598-ag...

Część 2
Media w tym Niezależna .pl bardzo często podejmują temat roSSyjskiej agentury w mediach społecznościowych np.
https://niezalezna.pl/443399-t...

"Jeśli ktoś sądzi, że opinia publiczna na świecie, w tym w Polsce, jest w trakcie tej wojny jednoznacznie po stronie ukraińskiej, ten się myli. Rosyjscy „żołnierze internetowi” wytrwale pracują nad tym, żeby przechylić szalę sympatii, zachwiać pewnością, poddać w wątpliwość to, co nam w większości wydaje się oczywiste: to Rosjanie są agresorami, a Ukraińcy są obrońcami. "

"Niektóre z tych kont internetowych nawet się nie kryją i nie udają – wprost informują, że są rosyjskie, lub prorosyjskie. I produkują codziennie tysiące wiadomości, albo fałszywych, albo tak zmanipulowanych, by na podstawie prawd lub półprawd zdobywać kolejnych sympatyków w świecie Zachodu. Mechanizmy są na ogół podobne, można je uszeregować w pewne grupy.
Po pierwsze są to newsy wyśmiewające Stany Zjednoczone, ich sojuszników i NATO. Jeśli przytrafi się gafa Bidenowi – świetnie, od razu można coś na tym ugrać. George Bush się pomyli i zamiast o wojnie na Ukrainie powie o wojnie w Iraku – bardzo dobrze! Lepiej, bo wiadomość jest prawdziwa, a swoje oddziaływanie ma!

Po drugie profile te pokazują zwycięstwa rosyjskie i wyśmiewają wszystkie dane wojenne podawane przez Ukraińców i tzw. media mainstreamu. Na ogół zresztą wpisy są okraszone komentarzami typu: „tego nie zobaczycie w mediach głównego nurtu”. Na filmach widać Ukraińców branych do niewoli, zdobywany sprzęt amerykański, czy polski, albo atakowane pozycje ukraińskie. 

Po trzecie ciągle podbijane są wątki ukraińskiego „nazizmu” i odwołań do nazistowskich wzorców. 

Po czwarte wreszcie podkreślany jest w nich „wyzwoleńczy” charakter wojny, przepraszam – putinowskiej „operacji wojennej” przez akcentowanie tego, iż działania trwają już osiem lat i że to strona ukraińska była agresorem. To Ukraińcy mieli, wedle tej narracji, całymi latami bombardować miasta w Donbasie, zabijać dzieci, mordować cywili. Uwaga! To niezmiernie ważne – takimi opowieściami karmieni są też od lat sami Rosjanie. Wierzą w nie bez zastrzeżeń. I dlatego masowo popierają Putina, gdyż sądzą, że to „wojna w dobrej sprawie”. Tak zostali urobieni propagandą kremlowską sączoną nieustannie do głów. Ale teraz, ta sama propaganda, tylko preparowana w językach angielskim, francuskim, włoskim, hiszpańskim, niemieckim, czy polskim trafia do milionów ludzi na całym świecie. I, niestety, działa. Robi swoje. Coraz więcej ludzi w te historie wierzy, zaczyna sądzić, iż to Putin jest „obrońcą wolności” i herosem dobrej sprawy. 
Jaki z tego wniosek? Ano taki, że w kwestii wojny prowadzonej w Internecie (Rosjanie robią to świadomie, a „żołnierzy internetowych” rekrutowano nawet do grupy Wagnera) oddano Rosjanom pole. Oddano, gdyż wszyscy sądzą, że cenzorskie mechanizmy, specjalne algorytmy pilnujące mediów społecznościowych do tej pory i kasujące np. treści „homofobiczne” zadziałają. Otóż nie działają. Profile propagandowe działają inteligentnie, omijają regulaminowe pułapki i pracują pełną parą, dzień za dniem, noc za nocą, dwadzieścia cztery godziny na dobę.

Jeśli nikt się za tę kwestię nie weźmie poważnie, to straty będą olbrzymie, być może nieodwracalne. Na tę propagandę trzeba umieć odpowiadać i trzeba to robić. Niekoniecznie przez zamykanie kont. Ale przez kontrdziałanie, umiejętne odpowiadanie, prostowanie kłamstw. 
Do tego także potrzebujemy i wyspecjalizowanych służb, i technologii, i wreszcie ludzi, którzy będą się taką walką w Internecie zajmować. Słowem, musimy mieć „cybernetyczne wojsko”…

WNIOSKI:
Wiele antypolskich portali internetowych szerzących propagandę Putina mającą na celu osłabienie obronności i bezpieczeństwa NATO i RP zostało już przez powołane do tego Służby Ochrony Państwa zneutralizowane, a blogerzy łamiący prawo znależli się w Prokuraturze. Akcja Służb, jak podają media w tym Niezależna.pl trwa dalej. Aresztowani są na terenie Polski agenci Rosji, penetrowane środowiska rusofili propagujących wrogie Polsce treści godzące w nasze narodowe bezpieczeństwo.

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego utworzyła na swojej stronie internetowej możliwość zgłaszania zaobserwowanych tego typu zjawisk wrogich Polsce i NATO w dobie wojny i bezpośredniego zagrożenia naszego bezpieczeństwa . Przypomnę te stronę :
https://form.abw.gov.pl/fm/for...

Sprawa jest poważna tak jak nasz przeciwnik faszystowska roSSja, o czym można się przekonać codziennie obserwując w mediach jak roSSjanie na Ukrainie mordują, gwałcą nawet noworodki, zabijają niewinnych ludzi, jak ta banda Orków niszczy wszystko co zobaczy ! Żarty się skończyły.
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

21-05-2022 [15:15] - Ula Ujejska | Link:

Walka z ruską swołoczą w sieci przybiera na sile. Polska wyraźnie zwiększyła swoje siły do walki w cyberprzestrzeni z ruską propagandą. Na całym Świecie kurczy się pole dla działalności ruskich troli. Potrzebna pilnie nowelizacja ustaw karnych  o zwiększeniu kar za zdradziecką działalność.

Obrazek użytkownika Tezeusz

21-05-2022 [15:38] - Tezeusz | Link:

@ Ruszkiewicz z portalu NEon24 pisze tak :

"Dumnym można być z własnych żołnierzy.
W tym przypadku odczuwam podziw dla sprawności Rosjan i życzę im dalszych sukcesów."

Swój swoich popiera zawsze przecież to normalka. Scierwoneonkowe zasady. Sprawność morderców, pedofili, złodziei i skurwysyństwa wszelakiego faktycznie u faszystowskiej roSSji jest w dużej sprawności - faktyczne !

Twoja duma Ruszkiewicz jest taka :
http://nocnenaloty-ataki24live...

Masakra na Ukrainie !
Do całego zajścia doszło wczoraj w godzinach wieczornych około godziny 17:30. Rosyjscy Żołnierze w Azowstalu. Czwórka dzieci zosała bestialsko rozstrzelani... Zobaczcie również jak żolnierze traktowali bezbronnych cywilów.
Najpierw znęcali się nad biednymi cywilami którzy stali za chlebem i wodą a potem rozstrzelali czwórke dzieci na oczach ludzi.
Nigdy wcześniej moje oczy nie widziały takiego bestialskiego posunięcia. Matko kochana! Proszę niech ten koszmar się już skończy.
- To byli bezbronni ludzie, jak można tak traktować drugiego człowieka? No jak? To są zbrodnie o jakich świat dawno nie słyszał.

" Z kim przystajesz takim się stajesz "
Bądż dalej dumny z gwałcicieli, pedofilów i morderców dzieci Ukraińskich !

Obrazek użytkownika Pers

21-05-2022 [15:19] - Pers | Link:

@ujejska
//Potrzebna pilnie nowelizacja ustaw karnych  o zwiększeniu kar za zdradziecką działalność.//

Bez cenzury i "zwiększenia kar" nie dacie sobie rady?
Ponoć prawda zawsze zwycięża i nie potrzebuje do tego cenzury.
To jak to jest @ujejska?

Obrazek użytkownika Tezeusz

21-05-2022 [19:31] - Tezeusz | Link:

@Pers
 A jaka jest ta twoja prawda. Pewno wkrótce się dowiemy ? pamiętaj o wysyłaniu linków od Ścierwoneonowych materiałów ! ale nie na NB a ABW

Piszesz tak cytuję :
"Doskonale rozróżniam naziola azovca od zwykłego ukraińskiego żołnierza"

A niby skąd ? sen miałeś, zwidy, czy info od osranego putlerka ? Ale ściany nie są gumowe ?

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

21-05-2022 [20:55] - Ula Ujejska | Link:

Pers
Tak po ludzku ci odpowiem: Zdrajcom kula w łeb!

Obrazek użytkownika Tezeusz

22-05-2022 [07:31] - Tezeusz | Link:

Zawisza o Ruszkiewiczu  tak pisze :

"Widzisz do jakich pustostanów umysłowych doprowadza korzystanie z "pralni mózgów" zwanej "Moskiewską Prawdą"?"

Bingo !

Obrazek użytkownika Tezeusz

22-05-2022 [14:43] - Tezeusz | Link:

"Wygląda na to, że na NEon jest więcej kowidiotów niż filobanderowców.
Ale to chyba dobrze, nie?"

Nie nasz racji Ruszkiewicz na Scierwoneonie antypolskim najwięcej jest rusofili wrogów Polski czy to jest dobrze ? kto inny odpowie !