Jubileusz Jana Pietrzaka

W Sali Koncertowej Polskiego Radia odbył się koncert z udziałem jubilata - artysty estradowego i legendy polskiego kabaretu oraz zaproszonych przez niego artystów.

W liście skierowanym do bohatera tego wieczoru Prezydent RP Andrzej Duda napisał: "Pisane i wykonywane przez Pana piosenki wywołujące żywą wesołość, zadumę lub łzy wzruszenia oraz Pańskie monologi satyryczne, odważne, inteligentne, trafiające w sedno sprawy, skrzące się od bon motów, które przechodziły potem do języka potocznego to dwa główne nurty twórczości, które uczyniły z Pana wyraziciela myśli i dążeń milionów Polaków".

Występy wokalne poprzedziła część oficjalna. Doradca społeczny prezydenta Andrzeja Dudy Tadeusz Deszkiewicz przeczytał list od Prezydenta RP, który napisał:
"Pana słowa, czasem refleksyjne, poetyckie, podniosłe, czasem zdradzające ogromny patriotyzm i temperament ich autora, czasem emanujące spokojem, pełne humoru, dystansu i przekory, a czasem układające się w bicz ciętej, lecz przecież jakże potrzebnej satyry". Prezydent przypomniał, że Jan Pietrzak w czasie swojej kariery artystycznej, a zwłaszcza w Kabarecie pod Egidą zgromadził wokół siebie wielu wybitnych autorów i wykonawców.
Jan Pietrzak jest autorem pieśni "Żeby Polska była Polska" - nieformalnego hymnu Solidarności i opozycji demokratycznej.

Wyrazem uznania dla twórcy Jana Pietrzaka są otrzymane odznaczenia: Krzyż Wielki Orderu Odrodzenia Polski (2021) oraz Złoty Medal "Zasłużony Kulturze Gloria Artis" (2007).

W części artystycznej wystąpili przyjaciele Jana Pietrzaka: Ewa Dałkowska, Danuta Błażejczyk, Ryszard Makowski, Dominika Świątek, Paulina Grochowska, Paulina Szlachcic, Piotr Rafałko, Bartłomiej Kurowski oraz chórek damski „Caro”. Wokalistom towarzyszył zespół spod Egidy pod kierunkiem Mariusza Dubrawskiego. Cały koncert prowadził a także śpiewał swoje piosenki sam jubilat.

Relacja Margotte i Bernard

Więcej zdjęć: https://blogpress.pl/node/28216 

======
Przy okazji zapraszamy na koncert Jana Pietrzaka 22 maja 2022 ( niedziela) godz. 18.00 Katolickie Centrum Kultury „Dobre Miejsce”, ul. Dewajtis 3. Bilety: https://dobremiejsce.org/jan-p...

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika u2

20-05-2022 [09:09] - u2 | Link:

Jan Pietrzak jest autorem pieśni "Żeby Polska była Polska"

Z tego co pamiętam to szacowny Jubilat jest również autorem hasła :

Aby Polska rosła w humor, a ludzie żyli weselej. :-)

Obrazek użytkownika ruisdael

20-05-2022 [09:12] - ruisdael | Link:

A ja dodam ,że nic tak prezydentowi Dudzie nie wychodzi jak pisanie listów, a jeszcze lepiej, wygłaszanie przemówień, z tą groźną miną i zawieszaniem głosu. Majstersztyk.

Obrazek użytkownika Pers

20-05-2022 [09:47] - Pers | Link:

Smutna jesień życia Jana Pietrzaka
Na jego przykładzie widzimy jak obłudna jest gra lustracyjno-dekomunizacyjna. Jan Pietrzak odmieniający przez wszystkie przypadki słowa komuchy, czerwoni, kacapy, onuce, bolszewicy, pzprowcy, prlowcy – ma do tego naprawdę średnio pasujący życiorys.
Postanowiłem przypomnieć pierwszą część życiorysu Jana Pietrzaka, bo druga od końca lat 60. jest znana i eksponowana.
Urodził się w Warszawie jako syn polskiego komunisty Wacława Pietrzaka (1910-1942) Jego ojciec był robotnikiem, przedwojennym członkiem Komunistycznej Partii Polski (KPP). Walczył we Kampanii Wrześniowej, był ranny. W czasie okupacji należał do Młota i Sierpa oraz Związku Walki Wyzwoleńczej. Aresztowany przez Niemców był przez dwa miesiące przetrzymywany na Pawiaku, gdzie zmarł w październiku 1942 roku. Pośmiertnie został odznaczony Krzyżem Grunwaldu III klasy.
Jego mamą była Władysława Pietrzak z domu Majewska (1907–1992). Była ona żołnierzem Batalionów Chłopskich. W latach 1947–1952 była posłanką na Sejm Ustawodawczy. Działała w Stronnictwie Ludowym, ale w latach 60-tych przepisała się do Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej (PZPR)
Jan Pietrzak od 1948 w Korpusie Kadetów im. gen. Karola Świerczewskiego w Jeleniej Górze. Ukończył tam również Oficerską Szkołę Radiotechniczną, służył w stacji radiolokacyjnej koło Zgorzelca. Był członkiem Związku Młodzieży Polskiej (ZMP), a także Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej (PZPR). Studiował na kursie wieczorowo–zaocznym na Wydziale Socjologii Wyższej Szkoły Nauk Społecznych przy KC PZPR, którą ukończył w 1968 roku.

W latach 80-tych było coraz gorzej. … niestety. Bezrozumne poparcie dla Solidarności, start na prezydenta pod hasłami większego liberalizmu w gospodarce i poparcia dla NATO. W późniejszym okresie zaś poparcie dla PiS, udział w komitetach wyborczych Lecha Kaczyńskiego i Andrzeja Dudy.
Szaleńczy antykomunizm sprawił że współpracował z Koftą i Kreczmarem a dzisiaj komentuje rzeczywistość na antenie TVP Info wraz z Marianem Kowalskim. Szkoda.
Celnie jego przeistoczenie opisał kol. red. Konrad Rękas: „Przemianę Pietrzaka zgrabnie ilustruje autocenzurowanie jednej z głośniejszych w swoim czasie jego piosenek, w której najpierw śpiewał: „Ojciec, a jakże, siedział przed wojną, Za komunę, za strajki i wiece…”, by następnie komunę zamienić na warcholstwo, a z czasem wyrzucić zwrotkę całkiem (…) Generalnie zaś problem Pietrzaka polegał chyba na niedopieszczeniu. Przez dekady był pieszczochem Partii, potem jak wielu (nie tylko artystów) rzucił ogrzewać się w słoneczku Solidarności, licząc na hołdy gdy ta przejmie władzę. Pechowo dla Pietrzaka – najpierw u żłoba znalazła się ekipa tzw. lewicy laickiej/korowszczyzny, z bardzo obszernym własnym dworem artystycznym. Pietrzak więc się obraził i zradykalizował na pozycje typowe dla deklaratywnie antykomuszej części post-Solidarności”. https://myslpolska.info

Obrazek użytkownika admin

20-05-2022 [10:19] - admin | Link:

Straszny życiorys, faktycznie.. 
PS. Kto żył w komunie, ten pamięta, jak Pietrzak dodawał morale. NIE DO PRZECENIENIA jest jego rola. W ogóle kabarety rozłożyły komunę, mam wrażenie. 

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

20-05-2022 [14:37] - Ula Ujejska | Link:

Admin
Wszyscy w tamtych latach kończyli komunistyczne szkoły, byli w wojsku a niektórzy nawet w partii. Tylko że kiedy przyszedł czas próby, przyzwoici ludzie stanęli po polskiej stronie a nie po jaruzelskiej. Jan Pietrzak był takim człowiekiem. Walnie się przyczynił do upadku komuny. Cześć i Chwała Bohaterowi walki o Wolność!

Obrazek użytkownika Pers

20-05-2022 [14:39] - Pers | Link:

@admin
//W ogóle kabarety rozłożyły komunę, mam wrażenie. //
Kabarety to był wentyl bezpieczeństwa władzy. Taka koncesjonowana krytyka.
Każdy władca miał kiedyś na dworze błazna.

Obrazek użytkownika Tezeusz

20-05-2022 [15:12] - Tezeusz | Link:

Piszesz Ruszkiewicz  tak cytuję :

"Putin jak widać na filmie w dobrej formie//
I daj mu Boże tego zdrowia jak najwięcej bo ma jeszcze wiele rzeczy do zrobienia.
Polacy (i nie mam tutaj na myśli żydobanderowskich ścierw, posiadaczy polskiego PESEL) powinni codziennie się za niego modlić."

Wylizałeś osraną dupę bandy putlerka może wkrótce zdechnie czego świat mu życzy. Walisz tym sowieckim ścierwem oj walisz !

Obrazek użytkownika u2

20-05-2022 [10:38] - u2 | Link:

W latach 80-tych było coraz gorzej. … niestety. Bezrozumne poparcie dla Solidarności

No po prostu koszmar dla Ja. Rus.-a ta Solidarność :-) :-) :-)

Obrazek użytkownika sake3

20-05-2022 [14:08] - sake3 | Link:

@Pers.......,,Bezrozumne poparcie Solidarności'' ?  Kiedyś pokazano w internecie bodajże na NB twoje zdjęcie z flagą Solidarności. Ty nie popierałes Solidarności?

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

20-05-2022 [14:30] - Ula Ujejska | Link:

Sake3
Pers plącze się w zeznaniach 😁😁😁

Obrazek użytkownika Pers

20-05-2022 [14:37] - Pers | Link:

@sake
Ten tekst nie jest mój, podałem link.

A co do Solidarności to jasne, że wierzyłem i popierałem. Tę pierwszą Solidarność bo druga to już była ustawka służb i żydów.
Już pod koniec lat 80 poczułem się oszukany, jak 10 mln Polaków.

To zdjęcie w pobliżu flagi Solidarności to czysty przypadek, po prostu tam stała.

Obrazek użytkownika Tezeusz

20-05-2022 [15:11] - Tezeusz | Link:

Ruszkiewicz ty nie dorastasz do pięt Pietrzakowi bo jakim prawem ty komuch...do patrioty. Umyj ząbki bo wali dalej...

Piszesz tak cytuję :

"Putin jak widać na filmie w dobrej formie//

I daj mu Boże tego zdrowia jak najwięcej bo ma jeszcze wiele rzeczy do zrobienia.
Polacy (i nie mam tutaj na myśli żydobanderowskich ścierw, posiadaczy polskiego PESEL) powinni codziennie się za niego modlić."

Wylizałeś osraną dupę bandy putlerka może wkrótce zdechnie czego świat mu życzy. Walisz tym sowieckim ścierwem oj walisz !

Obrazek użytkownika Kaczysta

20-05-2022 [14:50] - Kaczysta | Link:

dachowy kałmuku
jakim to redaktorem i czego jest sowiecki szmaciarz rekas?
syn lubelskiego  UB-eka i rosyjskiej "panienki" z poboczy lokalnych dróg
czy mam ci napisać CV tego czerwonego gnoja?
​i dlaczego ta ruska szmata zwiała z Polski

Obrazek użytkownika J z L

20-05-2022 [16:12] - J z L | Link:

czy to chodzi o Konradka Rekasa?
Jeśli to ten od zmiany to wiem że jest od lat partnerem życiowym Piskorskiego
​ale nigdy nie ujawnili kto jest on a kto ona

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

20-05-2022 [16:21] - Ula Ujejska | Link:

Józku
Kocie klimaty. Od dawna podejrzewaliśmy podobne kocie związki z "Dziuńkiem" z Wielkopolski, a teraz się okazuje, że "ferajna" jest liczniejsza.
 

Obrazek użytkownika Maverick

20-05-2022 [14:01] - Maverick | Link:

Kawał o literce "Z" Pietrzak może dodać do swojego repertuaru;

https://www.youtube.com/watch?...

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

20-05-2022 [15:05] - Ula Ujejska | Link:

Maverick
Won za Don ruski cieciu bez majtek!

Obrazek użytkownika Kazimierz Koziorowski

20-05-2022 [16:27] - Kazimierz Kozio... | Link:

postulat jubilata godnego uczczenia zwycięstwa nad sowietami w roku 1920 poprzez wystawienie łuku triumfalnego nadal jest starannie ignorowany przez wszystkie gremia decyzyjne. do lutego 2022 to było oczywiste w kraju kryptoprzyjaciół cccp. ale po lutym 2022 nic się nie zmieniło oprócz propagandowego blablania. symbol rosyjskiej dominacji pałac stalina stoi i będzie stał w priwislienskiej oblasti