Opodatkować Chiny na poczet reparacji wojennych

Ruscy już widzą, że mogą nie podbić Ukrainy, więc niszczą wszystko. Przed chwilą zaatakowali i podpalili elektrownię atomową w Zaporożu, równają z ziemią miasta i zakłady. Myślą, że po wyrzuceniu z handlu światowego, będą żywić się - "robić interesy"-  w Chinach. Proponuję, aby cały ruski eksport surowców obłożyć specjalnym podatkiem, jako część należnej zapłaty od sprzedaży. Wpływy z tego podatku byłyby przeznaczone na reparacje wojenne i odbudowę Ukrainy. W cywilizowanym świecie nie będzie z tym problemu. Chiny, co oczywiste, tego odmówią. Należy wówczas obłożyć Chiny tym podatkiem od całego ich eksportu. Tym bardziej, że są doniesienia, iż to one ustalały z Ruskimi datę rozpoczęcia wojny. Całą procedurę należy rozpocząć na forum ONZ.

Piotr Solis

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Czesław2

04-03-2022 [07:28] - Czesław2 | Link:

A trzeba było jeszcze napisać, kto z Chin stworzył supermocarstwo. Nie ci, którzy mają teraz opodatkować handel.? Kup pan w Polsce coś nie Chińskiego.

Obrazek użytkownika angela

04-03-2022 [07:48] - angela | Link:

Czy światowi  hakerzy, Anonimus  pracują nad systemem odłączenia guzika atomowego Putina od systemu.
To jest  bardzo wazne, ale czy mozliwe ??
 

Obrazek użytkownika piastolsztyn

04-03-2022 [07:58] - piastolsztyn | Link:

Formalny wniosek na forum ONZ,  aby wszystkie Kraje obłożyły ruski eksport specjalnym podatkiem na poczet reparacji i odbudowę Ukrainy. Gdy jakiś kraj tego nie uczyni, obłożyć podatkiem eksport z takiego kraju. Nie trzeba używać nazwy Chiny.

Obrazek użytkownika Czesław2

04-03-2022 [08:49] - Czesław2 | Link:

Tego nie da się zrobić w 100%. Ruskie towary zostaną przepakowane w Chinach i pojadą dalej, jako Chińskie. Rozliczenia między braćmi.

Obrazek użytkownika piastolsztyn

04-03-2022 [09:17] - piastolsztyn | Link:

Ruski eksport,  to ropa i gaz. Tego nie przepakują. To samo eksport Białorusi.  Oprócz sankcji i blokad,  opodatkować to, na co cywilizowany świat nie ma wpływu.  Ostatecznie, koniec końców,  finalny produkt trzeba gdzieś sprzedać.  Jeśli Chiny nie zechcą opodatkować importu od Ruskich,  to można opodatkować ich eksport, eksport Chin. 

Obrazek użytkownika Darek65

04-03-2022 [09:12] - Darek65 | Link:

To jest w jakiś sposób sensowne rozwiązanie. Nie wierzę, aby ktoś chciał zacząć z Chinami otwartą wojnę ekonomiczno-handlową.

Obrazek użytkownika Ijontichy

04-03-2022 [08:46] - Ijontichy | Link:

Tylko budynek administracyjny sie zapalił...po co pan sieje panikę?
Rosja juz wszystkie "czynne" pieniądze przeniosla do Chin...można im teraz skoczyć na pukiel.

Obrazek użytkownika Ijontichy

04-03-2022 [08:56] - Ijontichy | Link:

Proszę sie kłaniac Adminowi...
Nasze Blogi | Strefa Wolnego Słowa
:-)))
 

Obrazek użytkownika piastolsztyn

04-03-2022 [09:36] - piastolsztyn | Link:

Jestem ba popularnych,  ale jak to się stało,  że artykuł zniknął ze strony głównej? Nie ma mowy nienawiści,  ani poniżania kogokolwiek. Czy to cenzura Ruskich? 

Obrazek użytkownika Czesław2

04-03-2022 [11:55] - Czesław2 | Link:

Chyba Pan pierwszy tu poruszył problem Chin. Czyżby wetknął Pan palce między drzwi? Co to są popularni?

Obrazek użytkownika piastolsztyn

04-03-2022 [12:25] - piastolsztyn | Link:

W menu są zakładki, m.in. blogerzy, popularne itd. W menu głównym jest mój artykuł wycięty. Na blogerzy jestem, ale nie można wejść na listę artykułów,  chociaż widać 255, czyli sporo. 

Co do Chin, to rzeczywiscie. Jestem przekonany,  ze wystarczy ten temat propagowac w mediach wolnego swiata, a nie bedzie trzeba czekać na wniesienie pomyslu do ONZ.  Chiny nie nmają chęci umierać za Putina. Prędzej rzuca kalką tekstu pograniczników z Wyspy Węży. 

Na pewno palce miedzy drzwi, bo to pomysl bez broni, bez atakowania kogo kolwiek. Chcą Chiny robić interesy z Ruskich,  będą,  ale potrącą z płatności cześć zapłaty. To bardzo mocny argument, bo koniec końców,  można tanio kupić surowce,  ale produkt trzeba gdzieś sprzedać.  Ruskim?

Obrazek użytkownika kat

04-03-2022 [20:07] - kat | Link:

Jestem za. Bardzo dobra propozycja