Strzeż się ciąży, Szymon krąży

Szymon Hołownia krąży po kraju. Podczas spotkania z wyborcami zadeklarował: „to zupełnie nowy ruch, pragnę zrobić porządek w Polsce”. Krąży nie tylko  Hołownia, krąży również Tusk i podobno wyciągnięto z mieszka nawet Janusza Palikota wyspecjalizowanego w ruchach. W październiku 2010 roku Palikot zarejestrował stowarzyszenie „Ruch Poparcia  Palikota”, które po czterech dniach ewoluowało w partię ‘Ruch Palikota” a w 2013 w „Twój Ruch”. Żaden z tych ruchliwych i wybitnych we własnych oczach polityków nie został jednak – to chyba oczywiste – zaproszony przez prezydenta Dudę na ostatnie, bardzo ważne spotkanie Rady Bezpieczeństwa Narodowego. Dziwne, że nie zrozumieli oni dotąd swojej roli i swego prawdziwego znaczenia. Są po prostu kukiełkami odgrywającymi wyznaczony im spektakl,  które wyciąga się z worka  i uruchamia pociągając za odpowiednie sznurki. Parafrazując Jana Kochanowskiego można powiedzieć „Naśmiawszy się im i ich porządkom wetkną ich w mieszek jak to czynią łątkom”.

Tusk nigdy nie był politykiem wiarygodnym, nie bez przyczyny przedstawiany był w internetowych żartach jako kłamczuszek, Pinokio z  długim nosem. Teraz stał  się politykiem zupełnie niepoważnym, rodzajem internetowego trolla. Tusk zażądał na przykład żeby premier Morawiecki zrezygnował ze spotkania europejskich partii prawicowych w Madrycie bo są one rzekomo prorosyjskie. Nie bez przyczyny jak widać rosyjska prasa nazywała kiedyś Tuska „naszym człowiekiem w Polsce”. Premier Morawiecki zaproponował w retorsji żeby Tusk zrezygnował z członkostwa w Europejskiej Partii Ludowej albo żeby członkowie tej partii wystąpili przeciwko rurociągowi zagrażającemu bezpieczeństwu energetycznemu Europy. To raczej tyko żart, nie ma przecież wątpliwości, że to nie Tusk nadaje Europie ton, a wręcz przeciwnie jak każda kukiełka tańczy na swoim sznurku tak  jak mu zagrają.

O wiarygodności Hołowni Płaczliwego szkoda nawet gadać. Programy ich  wszystkich sprowadzają się do sypania piasku w tryby obecnej władzy, a ruchliwość ogranicza do zaśmiecania Internetu obelżywymi wpisami na poziomie intelektualnym nadąsanej nastolatki. Nie ma się co dziwić – burak wydziela sok z buraka. Każdy z nich twierdzi, że był podsłuchiwany, inwigilowany i nagrywany i że jak pisze Norwid:  „ogromne wojska, bitne generały, policje – tajne, widne i dwu-płciowe” pojednały się przeciwko nim. Cała afera z Pegasusem służy podtrzymywaniu ich dobrego samopoczucia. 

To znane zjawisko, aktorka która kończy karierę często wymyśla afery mające podtrzymać zainteresowanie jej osobą. Pewien mój znajomy o wysokim stopniu samoświadomości twierdził, że tak upokorzył go fakt, że nie został internowany po wprowadzeniu przez Jaruzelskiego stanu wojennego, że wdał się w ostrą działalność konspiracyjną i wreszcie osiągnął sukces, posadzili go do więzienia. Jak sam żartobliwie twierdził nie mógł się pogodzić z faktem, że jest mierzwą historii. Był dobrym naukowcem i tak naprawdę szkoda było dziesięciu lat, które wpakował w drukowanie ulotek. Nigdy potem nie wrócił do czynnej nauki.

Festiwal Solidarności dopuścił do głosu wiele miernot intelektualnych, o przerośniętych ambicjach. Jeżeli elektryk, kierowca ciężarówki albo chłop małorolny staje się postacią znaczącą, guru opozycji, to po stabilizacji stosunków trudno mu pogodzić się ze swoim niewielkim praktycznie znaczeniem w społeczeństwie. Każdy z nich roi, że poderwie społeczeństwo do masowych protestów, do obalenia demokratycznie wybranej przecież władzy. Ich jedynym programem jest rewolucja permanentna, niszczenie istniejących struktur, uliczne zamieszki. Nie mają do zaoferowania żadnego programu, nie rozumieją współczesnego świata, są gotowi współpracować z wrogami kraju, a jedyna rzecz na którą mogą liczyć to zmęczenie społeczeństwa pandemią, albo po prostu zużycie się obecnej władzy. No i na poparcie wrogów Polski.

Czyż nie były skandaliczne miłosne apele Radka Sikorskiego, Donalda Tuska, oraz Adama Bodnara do Niemców wygłaszane w dodatku po niemiecku. Czy słowa byłego Rzecznika Praw Obywatelskich, Adama Bodnara, w których (posiłkując się cytatem z „Małego Księcia”) porównał Polskę do dzikiego zwierzęcia, a Niemcy – do mentora, który musi być odpowiedzialny za to, co oswoił, zostały zmanipulowane lub wyjęte z kontekstu? Chciałoby się wierzyć, że tak właśnie było, jednak pełna treść wystąpienia, niestety, nie pozostawia żadnych wątpliwości. Adam Bodnar uważa rodaków za dzikusów ucywilizowanych przez Niemców i prosi aby Niemcy nie opuścili go w potrzebie.

Podobnie o bratnią pomoc Związku Radzieckiego prosili kiedyś komunistyczni przywódcy. Bez opieki i interwencji bratnich partii komunistycznych nie utrzymaliby władzy w kraju. Byli zbyt głupi i zadufani w sobie. Doprowadzili kraj do klęski ekonomicznej. PO w czasie swej długiej władzy też szkodziło krajowi. Ogromne zadłużenie, sprzedanie za grosze kolejki Na Kasprowy Wierch, likwidacja polskich stoczni. Tę listę można ciągnąc w nieskończoność. I ci zgrani politycy naprawdę wierzą, że porwą społeczeństwo swoimi kompromitującymi wystąpieniami? Że zaszczyt przynosi im wsparcie ulicznych wulgarnych awanturnic?

Faktem jest, że scena polityczna w Polsce jest zabetonowana. Ci sami ludzie pojawiają się w kolejnych konfiguracjach. Nie ma żadnego nowego charyzmatycznego przywódcy. Ci starzy zmieniają ugrupowania i poglądy jak rękawiczki. Antysystemowy Kukiz usiłuje ugrać swoje, przyklejając się do kolejnych partii systemowych. Całkowicie zarzucił koncepcję JOW, która wprowadziła go do polityki. Oczywiście każdy ma prawo zmienić poglądy ale te poglądy trzeba przedtem posiadać. Totalna opozycja zachowuje się jak mały Jaś, który protestuje przeciwko szkolnej opresji, psując powietrze w klasie, bo tylko na to intelektualnie i  mentalnie go stać. Skompromitowani politycy jak stara kurtyzana sądzą, że kogoś jeszcze przyciągną ich zużyte wdzięki. Krążą po kraju jak Lokis –tajemniczy niedźwiedź z horroru Janusza Majewskiego, przed którym przestrzegano lud Żmudzi.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika u2

13-02-2022 [09:32] - u2 | Link:

Teraz stał  się politykiem zupełnie niepoważnym, rodzajem internetowego trolla.

Obiecywał z telewizora, że da mi 200 mld. Pieniądze leżały na jakimś boisku. Ale wiem z doświadczenia, że jak PDT obiecuje, że mi da to na pewno mi zabierze, jeśli dojdzie do władzy :-)

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

13-02-2022 [10:21] - wielkopolskizdzichu | Link:

Pani Izabela po literackich wybrykach około covidowych, daje wszem i wobec sygnał, iż jest wierna Partii, w co ja osobiście nigdy nie wątpiłem.
Ostatnio takich werbli pojawia się coraz więcej. A to dowiadujemy się, że każdy wątpiący w boskość Łupaszki to komunista i wielbiciel Bieruta.
Dasz wodę i kawałek chleba uchodźcy toś marionetką na pasku Łukaszenki. 
Jeśli publicznie nie oplujesz Owsiaka, to prawdopodobnie dziadek z babcią na ruskim tanku przywieźony został.
Nie głosujesz na PiS zrobią z ciebie wszę i mendę.
Patrzysz na ręce władzuni, to ani chybi płacą tobie za krecią robotę Niemcy.

Do wyborów zostało raptem mniej niż 1,5 roku, ale komunikat od Pani Izabeli brzmi wyraźnie.
Władzy i profitów raz zdobytych nie oddamy, a z tych którzy się ośmielą nam podskoczyć, zrobimy zdrajców ojczyzny i wrogów ludu.

Obrazek użytkownika Tomaszek

13-02-2022 [11:38] - Tomaszek | Link:

Debilnyzdzichu
Czy ci do sformatownego kałmuckiego łba nie przychodzi , że ktoś może mieć poglądy i tylko poglądy ?
Odwal się od Łupaszki , trzymaj się Bieruta i reszty , twoje prawo , jak nie Bierut , to wybierz sobie innego idola , twoje prawo .
Ci uchodźcy nie chcą chleba i wody , jak chcesz to jedź na drugą stronę to jedź i spróbuj dać . Oni na pewno wezmą .
Owsiakowi to się pewnie Mercedes znudził , bo ma już chyba ze dwa lata , nowy model wyszedł .
Ty bez głosowania na niePIS jesteś wszą i mendą. 
Za krecią robotę płacą nie tylko Niemcy . Ty możesz być wolontariuszem , tym większy frajer , Tusk i tuskoludki to mają z tego przynajmniej kasę.
Sześć  lat temu się twoim zesrało i tak jest i mam nadzieję że tak będzie . Oby tak dalej .
Tak to po kolei jest .

Obrazek użytkownika Jabe

13-02-2022 [11:22] - Jabe | Link:

Iza równa do poziomu.

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

14-02-2022 [14:42] - wielkopolskizdzichu | Link:

To się nazywa mądrość etapu. 

Obrazek użytkownika admin

13-02-2022 [11:31] - admin | Link:

@Iza Lapidarnie i jakże trafnie! 

Obrazek użytkownika Tomaszek

13-02-2022 [11:44] - Tomaszek | Link:

@-admin 
A Jabe krótkim strzałem trzy złote zarobił. A Zdzicho to frajer bo nagimnastykowł się i go jeszce od Kałmuków i frajerów wyzwał Tomaszek .

Obrazek użytkownika sake3

13-02-2022 [13:34] - sake3 | Link:

Szymuś Rybie Oczko krąży bo poszukuje programu swojej partyjki który zgubił biegając po mediach.Pomóżmy mu wspierając go datkami o które prosi i podtrzymując na duchu,by ne musiał więcej smarkać przed kamerami.

Obrazek użytkownika Ko-mentator

13-02-2022 [18:36] - Ko-mentator | Link:

"Adam Bodnar uważa rodaków za dzikusów"
Proszę Pani: Adam Bodnar jest Ukraińcem, nie Polakiem -- tudzież, o ile mnie pamięć nie myli, aktywnym członkiem Związku Ukraińców w Polsce. Podobnie jak np. Tomasz Siemoniak (przypuszczam, że nazwisko rodowe to Siemoniuk, ale to tylko przypuszczenie).
Jakiś czas temu dowiedziałem się również, że na Ukrainie bardzo popularne jest nazwisko "Duda" -- znacznie bardziej rozpowszechnione, niż w Polsce... nie, o tym panu to nie wiem, ale to też niepokojące.

Obrazek użytkownika sake3

13-02-2022 [19:56] - sake3 | Link:

Syn nieletni pana Bodnara wymuszał haracze od młodszych kolegów w szkole i straszył ich nożem.Pan Bodnar powinien więc być ostatnią osobą która określa kogokolwiek dzikusem.

Obrazek użytkownika angela

14-02-2022 [11:50] - angela | Link:

Podobno  Bolek zaoferowal się, ze gotowy jest Ukrainie pomóc, tylko muszą go o to poprosić. 
Zalosne, on naprawde uwierzył, ze z Danuśkom komunę obalił, a teraz szykuje się pewnie, ze kulachem ruskie czołgi zatrzyma.
Kto wie, moze ruski tylko czeka, zeby mieć pretekst, zeby się z tego balaganu, ktorego narobil, wycofac.
Ameryka, jak zablokuje  konta przeplywu finansow oligarchow rosyjskich, to oni sami prezydenta na kopach wyniosą.
 

Obrazek użytkownika Jan1797

14-02-2022 [18:57] - Jan1797 | Link:

Ich jedynym programem jest rewolucja permanentna, niszczenie istniejących struktur, uliczne zamieszki. Nie mają do zaoferowania żadnego programu, nie rozumieją współczesnego świata, są gotowi współpracować z wrogami kraju, a jedyna rzecz, na którą mogą liczyć to zmęczenie społeczeństwa pandemią, albo po prostu zużycie się obecnej władzy. No i na poparcie wrogów Polski.
Szanowna Pani,
Trafnie to mało powiedziane, cudnie aż tamtych ruszyło.
Nie sądzę, że ktoś potrafi ująć te fakty lepiej, wypada jedynie podziękować, co czynię z przyjemnością.

Obrazek użytkownika Jabe

14-02-2022 [21:03] - Jabe | Link:

To generalnie o POPiS-e, bo pasuje?