A jednak ja nie wątpię

Ubiegły rok, podobnie zresztą jak poprzedni to czas głośnego nawoływania do przemocy przeciwko katolikom i narastająca fala nienawiści skierowana wobec Kościoła katolickiego. Od jakiegoś czasu nie kończy się tylko na nawoływaniach do przemocy, co oznacza, że w jakiejś mierze wysłannicy szatana trafili na podatny grunt. Ataki na kapłanów i świątynie stały się już w Polsce niemal codziennością, podobnie jak świętokradcze akty niszczenia pomników świętych i przedmiotów kultu religijnego. Niestety dożyliśmy czasów, w których nawet przydrożne krzyże i kapliczki stojące często na polskiej ziemi od wielu wieków przestały być już bezpieczne. Trzeba jeszcze ze smutkiem dodać, że do tej wymierzonej w chrześcijan barbarzyńskiej akcji politycznego i ideologicznego terroru dołączyli przedstawiciele sędziowskiej kasty zapewniający agresorom bezkarność.
I właśnie to sprzyjanie przez polskie sądy sprawcom antykatolickich aktów wandalizmu i przemocy rozzuchwaliło lewacką dzicz do tego stopnia, że wzniosła ona wrzask po tym, kiedy nagle ku zaskoczeniu sąd nakazał aresztować na trzy miesiące aktywistę LGBT, który w wigilijną noc zniszczył fasadę zabytkowej bazyliki Świętego Krzyża w Warszawie pokrywając ją napisami: „PiS WON, SWIECKIE PAŃSTWO, TU BĘDZIE TECHNO”. Starty oszacowano na ponad 100 tys. złotych.  Natychmiast przyboczna lesbijki Marty Lempart, Klementyna Suchanow ze „Strajku Kobiet” na Twitterze napisała: „kogoś w sądzie pojebało”. Trudno dziwić się tej reakcji skoro całe to lewackie stado dzikich Hunów przywykło do sądowych werdyktów zapewniających im bezkarność. Do grona oburzonych decyzją sądu natychmiast dołączyła „Gazeta Wyborcza” i powołując się na słowa stołecznego konserwatora zabytków, Michała Krasuckiego, napisała na Twitterze: „Trzy miesiące aresztu? Serio? Bez procesu?" Stołeczny konserwator oburzony decyzją sądu ws. napisów na kościele św. Krzyża”.
Czyżby „Gazeta Wyborcza” i stołeczny konserwator zabytków nie wiedzieli, że areszt tymczasowy nie tylko w Polsce, ale w całym cywilizowanym świecie jest środkiem zapobiegawczym stosowanym przez sądy na wniosek prokuratury w trakcie postępowania przygotowawczego, czyli jeszcze przed procesem i wyrokiem? A może chodziło wyłącznie o podburzenie opinii publicznej i wtłoczenie jej w głowy kłamstwa, że oto bezprawnie wpakowano do więzienia człowieka bez udowodnienia mu winy? Oczywiście ja na podstawie wieloletniego doświadczenia i obserwacji tego lewackiego etyczno-moralnego barachła wiem, że Wyborczej, Strajkowi Kobiet i stołecznemu konserwatorowi zabytków wcale nie leży na sercu los aresztowanego aktywisty LGBT. Ich rozwścieczył precedens, czyli decyzja sędziego, która odbiega od tego, do czego przywykła ta lewacka dzicz atakująca katolików i ich Kościół.
Aby ukazać obłudę tego całego neobolszewickiego towarzystwa wzajemnej adoracji warto przypomnieć zdarzenie, do którego doszło 19 września 2018 roku w Gdańsku. Tego dnia około godziny 18 nieznany na tamtą chwilę sprawca, wybił szybę w synagodze w Gdańsku Wrzeszczu, rzucając w jej okno kamieniem i wybijając szybę. Natychmiast ogłoszono nie tylko ogólnopolski, ale także ogólnoświatowy alarm. W „Gazecie Wyborczej” mogliśmy wtedy przeczytać, że: „Atak na synagogę jest jednym z bardziej drastycznych przypadków fizycznego ataku na społeczność żydowską po roku 1989. To wydarzenie każdemu, kto choć pobieżnie zna najnowszą historię Polski, przywodzi na myśl najgorsze skojarzenia z agresywnym antysemityzmem lat 30”. Natychmiast zareagował prezydent Andrzej Duda mówiąc: „Z ogromnym bólem przyjąłem akt barbarzyństwa, do którego doszło w Gdańsku”. Ówczesny prezydent Gdańska Paweł Adamowicz nazajutrz po incydencie ogłosił, że: „Wczoraj wieczorem Gdańsk zarumienił się ze wstydu”. W komunikacie ambasady Stanów Zjednoczonych w Polsce mogliśmy wtedy przeczytać: „Ambasada USA w Warszawie potępia nienawistny i destrukcyjny czyn popełniony wobec gdańskiej synagogi podczas Jom Kippur, najświętszego żydowskiego święta. Stoimy u wszystkich tych, którzy zjednoczyli się w obliczu tego ataku”.
Nie dysponuję jeszcze danymi policji za ubiegły rok, ale przypomnę panu prezydentowi, że tylko w okresie czterech miesięcy, od 25 października 2020 r. do 2 marca 2021 r. doszło w Polsce do 152 ataków na kościoły i katolików. Według danych policji dotyczyły one niszczenia mienia, niszczenie zabytków, zakłócania nabożeństw, znieważania pomników i miejsc kultu, obraza uczuć religijnych. Wynika z tego, że głowa naszego państwa musiałby częściej niż raz dziennie ogłaszać: „przyjmowanie z ogromnym bólem tych aktów barbarzyństwa”. Jeżeli porównamy skalę ataków na Kościół i katolików w Polsce z wybiciem jednej szyby w gdańskiej synagodze to okazuje się, że w kraju zamieszkiwanym w 99 procentach przez katolików oczekuje się większego szacunku dla żydowskiej menory niż dla ołtarzowego katolickiego lichtarza.
Wracając do wybicia szyby w gdańskiej synagodze przypomnę, że sprawcę bardzo szybko namierzono i ujęto. Okazał się nim 27 letni mężczyzna, mieszkaniec gminy Trąbki Wielkie. Natychmiast ustalono również, że ma on od dawna rozpoznaną chorobę psychiczną. Mimo to, aby zadowolić środowiska żydowskie oraz wszystkich miejscowych i zamiejscowych tropicieli polskiego antysemityzmu chory psychicznie mężczyzna decyzją Sądu Rejonowego w Gdańsku powędrował na trzy miesiące do aresztu. Wśród powszechnego aplauzu i pochwał dla policji, prokuratury i sądu nikt nie napisał i nie powiedział tak jak Klementyna Suchanow, że „kogoś w sądzie pojebało”.  
 
Nie znalazł się ani jeden ksiądz, rabin, polityk czy autorytet, który stanąłby w obronie chorego psychicznie człowieka, którego zamknięto w areszcie. Warto w tym miejscu przytoczyć kilka nazwisk poręczycieli, którzy wstawili się za aresztowanym tęczowym aktywistą i bandytą Margot, który atakował działaczy pro life i miejsca kultu religijnego katolików. Przywrócenia wolności bandycie domagali się: rabin, Michael Schudrich, rabin Stanisław Wojciechowicz, ks. Adam Boniecki, Ks. Alfred Marek Wierzbicki,    
W Polsce dokładnie ci sami politycy, którzy nieustannie domagają się świeckiego państwa i usuwania przedmiotów katolickiego kultu religijnego z przestrzeni publicznej w czasie żydowskiego święta Chanuka przywdziewają białe jarmułki i w gmachu Sejmu RP uczestniczą w uroczystości zapalania świecy na dziewięcioramiennym świeczniku zwanym chanukija. Arcybiskup Marek Jędraszewski w homilii wygłoszonej w katedrze wawelskiej w święto Objawienia Pańskiego powiedział: Walczy się dzisiaj z Panem Bogiem w Jego miejsce stawiając człowieka. Odrzucając Pana Boga odrzuca się także prawdę objawioną podczas chrztu w Jordanie o Trójcy Świętej, ale w konsekwencji odrzuca się też prawdę o kobiecie, o mężczyźnie, o małżeństwie, o rodzinie.
A jaki jest cel tej walki? Nie ulega wątpliwości, że celem tej antykatolickiej agresji jest wyrugowanie z przestrzeni publicznej chrześcijaństwa, które stanowiło od wieków spoiwo polskiego państwa, kształtowało jego tysiącletnią historię oraz decydowało o jego sile oraz woli przetrwania w trudnych dla narodu chwilach. Jest to zamach na naszą tożsamość dokonywany pod pretekstem uwolnienia nas od kajdan, jakim rzekomo są stare i anachroniczne formy cywilizacyjne oparte na chrześcijańskich wartościach.
Jeżeli polegniemy pod naporem tego potężnego ataku to zachodnia cywilizacja przestanie istnieć. Jeśli my Polacy mamy jakąś dziejowa misję do spełnienia to jej realizacja wymaga przede wszystkim czynu, a nie biernego oczekiwania i znoszenia w pokorze kolejnych ataków i upokorzeń. Jak pisał Juliusz Słowacki w wierszu „A jednak ja nie wątpię”:
A jednak ja nie wątpię - bo się pora zbliża,
Że się to wielkie światło na niebie zapali,
I Polski Ty, o Boże, nie odepniesz z krzyża,
Aż będziesz wiedział, że się jako trup nie zwali.
 
Dzięki Ci więc, o Boże - że już byłeś blisko,
A jeszcześ twojej złotej nie odsłonił twarzy,
Aleś nas, syny twoje, dał na pośmiewisko,
Byśmy rośli jak kłosy pod deszczem potwarzy.
 
Takiej chwały - od czasu, jak na wiatrach stoi
Glob ziemski - na żadnego nie włożyłeś ducha,
Że się cichości naszej cała ziemia boi
I sądzi się, że wolna jak dziecko - a słucha.
 
Zaprawdę w ciałach naszych światłość jakaś wielka
Balsamująca ciało - formy żywicielka,
Uwiecznica... promienie swe dawała złote
Przez alabastry ciała.
 
Artykuł ukazał się w „Warszawskiej Gazecie”
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika kat

25-01-2022 [20:44] - kat | Link:

Już czas by wzorem powstanców styczniowych powołać " sztyletników" i wyeliminować problem czerwonych barbarzyńców

Obrazek użytkownika Marek Kudła

25-01-2022 [20:53] - Marek Kudła | Link:

Boże, jak im nasz Kościół przeszkadza, jak ich uwiera,  jak go nienawidzą i nim gardzą !  Ostatnio Hołownia pochwalił się, że jest katolikiem, i dlatego ma moralny obowiązek zabrania się za rozdział  Kościoła od Państwa, jeśli go katolicy wybiorą na prezydenta ?!  A przecież obywatel RP nie ma żadnych obowiązków wobec Kościoła – żadnych !   Jeśli Trzaskowski nie posyła synka do Komunii Świętej i dzieci na religię to jest to jego prywatną sprawą i nam nic do tego. Jeśli jednak kandyduje na prezydenta Polski, to my wyborcy chcemy wiedzieć jaki jest jego stosunek do Kościoła, a ja jako katolik nie chcę na ateistycznego zajoba głosować !  Zboczeńcy nienawidzą Kościoła, bo ten nazwał ich po imieniu tęczową zarazą.  Z kampanijnej paplaniny Hołowni wynikło to, że chodzi mu nie tak o Kościół, jak o nienawiść do Ojca Rydzyka i chorobliwą zazdrość tego co ten człowiek zrobił da Kościoła i wiernych.  Polacy, nie wybierajmy ateistów, bo to źli ludzie !!!

Jeśli przyjdą zniszczyć  Naród Polski to zaczną od Kościoła, gdyż Kościół jest siłą Tego Narodu !  Ale my Polacy mówimy „Ni kuta !” – po naszych trupach !  Wygonimy stąd wszystkich, którzy wyparli się Polskości !!!
 

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

25-01-2022 [21:22] - wielkopolskizdzichu | Link:

"Boże, jak im nasz Kościół przeszkadza, jak ich uwiera,  jak go nienawidzą i nim gardzą !"
Nikt nie gardzi, natomiast ludzie mają prawo do przedostawania swego zdania i niegodzenia się na praktyki godzące w prawa obywatelskie i logikę.
Gdyby KK był utrzymywany wyłącznie z datków wiernych, nie korzystał z zwolnień podatkowych i wreszcie gdyby naruszenie prawa do planowania prokreacji, ustalane w wyniku zmowy pomiędzy tronem a ołtarzem dotyczyło wyłącznie płacących w/w datki, można było by gromkim głosem protestować przeciw lewactwu chłoszczącemu KK.
Ale tak nie jest, w związku z tym morda w kubeł, Panie Kudła.
Nie ty sam i nie wyłącznie tacy jak ty utrzymują KK.

Obrazek użytkownika sake3

26-01-2022 [08:51] - sake3 | Link:

@Wielkopolskizdzichu.....O tak ,morda w kubeł katolicy. Cieszcie się że jeszcze żyjecie,bo i tak was opiłujemy jak grozi chamski dresiarz Nitras wyznaczony do walki z katolikami.Pan Zdzichu będzie osobiście nam te nasze obrzydłe mordy w kubeł wsadzał?

Obrazek użytkownika angela

26-01-2022 [09:11] - angela | Link:

Na zachodzie z automatu 1% podatku idzie na protestantów, dopiero  trzeba zadeklarowac zeby pieniądze przekazac na K. Katolicki, czy inne wyznanie.
Widac ze Zdzichu chce ustanawiać wlasne  przepisy , a najlepiej okrasc KK z naleznego dochodu i wsparcia państwa. 
Ale widać ze ci "socjaliści ", to nikomu by nie dali.
Dzieciom daja, źle , Kościołowi źle, oni socjalni ale dla siebie.

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

26-01-2022 [11:26] - wielkopolskizdzichu | Link:

Wielka radość w domach angeli i sake oraz innych Prawdziwych Polek i Polaków, następna kobieta poszła do piachu mając rodzić z ich woli obumarłe płody.

Obrazek użytkownika sake3

26-01-2022 [17:38] - sake3 | Link:

@Zdzichuzwielkopolski.......Nikt się nie cieszy a już na pewno nie pani Angela czy ja.Ale przypominam,że jak na razie nie ma oświadczenia szpitala i wyników sekcji,więc trudno obwiniac kogokolwiek.Skąd Pan wie ,czy  sama rodząca nie chciała utrzymać przy życiu drugiego z bliźniaków? 

Obrazek użytkownika angela

26-01-2022 [20:30] - angela | Link:

Zdzichu. Bylo za POPSL nie wypychac lekarzy i pielegniarek, nie wspominając o innych zawodach, za granicę. 

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

26-01-2022 [23:20] - wielkopolskizdzichu | Link:

Jak na razie to ksiądz w szpitalu ma wyższą pensję niż pielęgniarka. Nie dziwnym jest wobec tego  to, że pielęgniarki z Polski zmykają za granicę.

Po za tym, czy ty i sake jesteście faktycznie kobietami? Nie rusza was sytuacja, w której zamiast  przerwać ciążę aby ratować kobietę, lekarze podporządkowują się zaleceniom Ordo Iuris? Przecież w odstępie dwóch miesięcy mamy do czynienia z morderstwami na oddziałach położniczych. To nie sa błędy lekarskie na poziomie złej diagnozy lub zostawienia wacika po operacji. Są to świadome decyzje, położnik wie co się stanie gdy odejdą wody płodowe w 22 miesiącu i zostawi się płód w macicy, tak samo wie do czego doprowadzić może obumarły płód dostatecznie wcześnie nie usunięty.  Głosowałyście za PiS, jesteście współwinne tych mordów.

Obrazek użytkownika EsaurGappa

25-01-2022 [21:55] - EsaurGappa | Link:

Panie Marku znowu pan się niepotrzebnie denerwuje.Watykan upadł!Kościół płonie,kapłani są sami wobec siebie obcy, róznych mają Chrystusów,dziś każdy jest zaproszony...osobno!Proszę by i pan poczuł jak bardzo się różnimy...Polska to nie cały świat,Kościół to nie jest BÓG a PiS to tylko ludzie tacy słabi jak ja i pan.

Obrazek użytkownika u2

25-01-2022 [22:17] - u2 | Link:

„PiS WON, SWIECKIE PAŃSTWO, TU BĘDZIE TECHNO”

Napisy dokładnie takie same jak bym czytał wpisy rusko-niemieckich trolli na NB :-)

Obrazek użytkownika paparazzi

26-01-2022 [00:29] - paparazzi | Link:

Jak tolerujecie te gówno to macie.  Zaraz, zaraz to nie my. A kto?

Obrazek użytkownika Kazimierz Koziorowski

26-01-2022 [04:51] - Kazimierz Kozio... | Link:

Obojetne kto za tym stoi, szatan czy inny capo di tutti capi to tylko w ten sposób można było się zabrać do tematu kiedy panowanie zaczęło się wymykac spod kontroli.
Warunki wstepne: deprecjacja tradycji, osiagnieć kultury i cywilizacji, redefiniowanie wartości i dobrostanu. Kolejnym etapem, którego własnie doświadczamy jest wciągniecie kleru, kijem i marchewką, w jedynie słuszną narrację partycypowania w łamaniu sumień, tolerowanie profanacji, czy kpin z kultu i uroczystości dla "bezpieczeństwa" przeniesionych w piksele. Być może "ludzi dobrej woli jest wiecej" więc nie dajmy się, działajmy. Kult swiętego spokoju napewno nie doprowadzi do (s)pokoju.

 

Obrazek użytkownika ruisdael

26-01-2022 [08:51] - ruisdael | Link:

Dodam tylko, że oprócz "naszej" winy jest również wina głowy. Od niej psuje się ryba.

Obrazek użytkownika sake3

26-01-2022 [09:48] - sake3 | Link:

Panie autorze......Narastająca walka z chrześcijaństwem w Polsce to wynik przeświadczenia,że jestesmy w tym boju opóźnieni.Teraz lewactwo uznało,że najwyższy czas to nadrobić zwłaszcza że sa sponsorzy takich akcji i nie żałują euro na przyspieszenie. Hasełko zawstydzające Polaków,że jeszcze wierzą,że jeszcze chodza do kościołów jest na czasie. Przyjdzie czas że odpoczną mówiąc ,,udało się'' wreszcie.Zapowiadany dym w kościołach wkrótce będzie realizowany.Tu chodzi o przetrwanie zresztą coraz mniej realne a Pan pisze o misji Polaków .Jakiej misji?