Imadła propagandy puszczają na gwintach

Chwiejnym krokiem przypominającym zmagania Bartłomieja ze stromymi schodami w sejmie wkroczył do chałupy sąsiad z krową za pazuchą. Postawił ją z hukiem na stole.
" O Bieługa! " - powiedziałem zdziwiony

 " Jeszcze wczoraj denaturat a dziś ...." - dodałem nie kończąc zdania.
" Bieluga to dobra wódka" - powiedziałem cytując Sienkiewicza.
" Nawet bardzo dobra i cholernie droga jak na czystą , ale to nie Bieluga tyłka nasza swojska z Gaudynka".

A tymczasem na świecie się dzieje.

Masowe protesty w Niemczech przeciwko kowidowemu szaleństwu.
Sądy niemieckie mają pełne ręce roboty skazując " antyszczepow" na dotkliwe finansowe kary.

Jednego gościa co mial wpiętą w klapę żółtą gwiazdę Dawida z napisem " Impfen macht frei" sąd skazał na 80 " Tagessaetze ( dzienna stawka więzienna wynosząca 1/30 zarobku netto - Ca 6 - 8 tys.Euro w przeliczeniu). 

Wyrok brzmiał z powodu " Volksverhetzung" czyli - za podżeganie do nienawiści mas.

I dobrze mu tak. Przecież " Zaszczepienie jest aktem miłości ", " Ta dawka szczepionki jest dawką nadziei "

" Ja wiem, ze są bezpieczne, bo są bezpieczne" - powiedział Biden i dodał - daj się wyszczypawkowac.

No właśnie. 

A tymczasem według najnowszego studium Oxfam badającego nierówności społeczne 10 najbogatszych ludzi podwoiło swój stan posiadania w czasie plandemii.
Natomiast stan osobowy najuboższych wzrósł z z 3 miliardów o następne 160 milionów.
 

Każdego dnia umiera 15 000 ludzi z powodu niedostatecznej opieki medycznej.  Wiec nie tylko u nas jest tak źle. 10 % najbogatszych ma tyle dobra co 40% biednych.

Nie żebym specjalnie zazdoscil

 Będzie co grabić jak pójdzie na ostro.

A się szykuje.

Wszędzie protesty tylko u nas wieś spokojna i radosna.

Annalena Baerbock - zielona, plagiatorka, uczennica Klausa Schwaba i jego stypendystka do dziś, młoda europejską liderka i ministerka spraw zagranicznych  Niemiec odmówiła Ukraińcom dostaw broni , za to zaoferowała im wzmożenie współpracy przy wdrażaniu OZE oraz zapowiedziała, że zastosuje adekwatne środki aby odstraszyć złowrogiego Putinka od agresji na Ukrainę.

Ciekawe czy się przestraszy?

I na koniec.

W końcu wiemy kto zdradził Anne Frank i kto wydał ją i jej rodzinę niemieckim nazistom.

Był to Arnold van den Bergh - żydowski notariusz, członek Rady Żydowskiej w Amsterdamie. 

Wiec tym razem chyba nie nasz człowiek. 

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Chatar Leon

18-01-2022 [12:46] - Chatar Leon | Link:

Ja naprawdę nie rozumiem ani kierownictwa PiS ani rządu.
Rząd powołuje radę, roszczącą sobie prawo do wymuszania na rządzie określonych decyzji, przy tym rada ta jest złożona w większości z osób pozostających w konflikcie interesów i w sporej części nie kryjących swoich powiązań z totalną opozycją. Rada z metodyczną konsekwencją kontynuuje doprowadzanie stanu zdrowia Polaków oraz systemu opieki zdrowotnej do katastrofy, po czym daje dyla, gdy kłamstwa dochodzą do poziomu absurdu. Już po tym fakcie, miernota i karierowicz Niedzielski, ekonomista robiący za autorytet w dziedzinie zdrowia, szantażuje rząd, wymuszając na nim forsowanie ustawy dającej pracodawcy dostęp do danych wrażliwych pracownika (https://www.gazetaprawna.pl/wiadomosci/kraj/artykuly/8335712,weryfikacja-szczepien-przez-pracodawcow-co-rzad-zrobi-z-ustawa-hoca.html).
Czy wy na tej Nowogorodzkiej naprawdę myślicie, że tak zbudujecie poparcie (nie stracicie obecnego) i załapiecie się na następną kadencję?

Obrazek użytkownika angela

18-01-2022 [12:56] - angela | Link:

@ChatarLeon. Czasami dobrze jest tylko pół na pół pisac.
Domysły nie są faktami.
 

Obrazek użytkownika Chatar Leon

18-01-2022 [13:12] - Chatar Leon | Link:

Można w ogóle nie myśleć i starać się niczego nie domyślać, a to właśnie wydaje się być udziałem Nowogrodzkiej (bo mimo wszystko nie sądzę, żeby z premedytacją chcieli popełnić polityczne samobójstwo).

Obrazek użytkownika Chatar Leon

18-01-2022 [13:25] - Chatar Leon | Link:

A zresztą mądrzejsi ode mnie wyjaśniają to lepiej. Właśnie ukazał się trafny felieton Matki Kurki na ten temat:
"Kaczyński głosujący razem z Budką, Jachirą, Nitrasem, Czarzastym i Zandbergiem, za tym, aby pracodawca miał możliwość ścigania niezaszczepionych pracowników na Podlasiu i Podkarpaciu, to jest jeden z topowych snów Tuska. Nie ma żadnego przypadku w tym, że PO i Lewica przyciskają PiS w kierunku tego samobójczego ruchu, ponieważ to jest pewna utrata kolejnej części elektoratu i tym razem chodzi o tradycyjny elektorat PiS."
https://www.kontrowersje.net/j...

Obrazek użytkownika Darek65

18-01-2022 [15:19] - Darek65 | Link:

@ Chatar
Nie ma możliwości, aby nie wiedzieli. Możesz się "pomylić" raz, dwa, ale jak już to robisz kolejny raz, to nie ma w tym przypadku.

https://twitter.com/i/status/1...

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

18-01-2022 [16:06] - rolnik z mazur | Link:

@ Darek
" Już niedługo wszystkie szczepionki będą wstrzymane" - Oby, ale kowid to nie problem medyczny tylko  ekonomiczno - polityczny i w tym problem. Oczywiście, że te wszystkie pseudoszczepionki to tylko hucpa i tresura. Ale coś zaczyna ludziom switac.pzdr

Obrazek użytkownika Es

18-01-2022 [17:08] - Es | Link:

Chatar
Definiujesz właśnie to, co podnoszę od dłuższego już czasu- nie ja jedyny zresztą.  To co wynika już z tych kwestii które sam przytaczasz, to odpowiedź na pytanie: które umowy i konsekwencje ich obowiązywania w tej chwili biorą górę. Te z MFW i tworzących go srodowiskami, czy te zawarte przed oficjalną magdalenką. Ta pierwsza opcja wymusza paraliż decyzyjny na arenie międzynarodowej. Ta druga natomiast utrzymywanie zastanego status quo i jeśli po drodze wszystko przebiega w miarę przewidywalnie, to maksymalnie po drugiej kadencji przekazanie sterów z całym dobrodziejstwem kolejnej ekipie. 
To gwarantuje, że każdy ma najgłupszą z możliwych opozycję, oraz wymusza w miarę czasu coraz mocniejsze uderzanie we własny elektorat. Pozory można zachować, ale umowa jest umową.

Obrazek użytkownika juur

18-01-2022 [19:39] - juur | Link:

Nikt nie podejmuje tematu?  Sami ślepi i głusi?
Chyba, że z faktami się nie dyskutuje ale to nie powód by to aprobować.
To przerażające, że nie na prostą a prostacką propagandę tylu się nabiera.

Obrazek użytkownika Marek Kudła

18-01-2022 [12:49] - Marek Kudła | Link:

@ Bauer aus Mazuren,
Pan jesteś tu po to, by ogłupiać czytelników !!!   Wyjaśnię panu to jeszcze raz:  pan jesteś wnętrem antypolskiego cyrku tutaj na NB ! 
Słownik: „To mężczyzna lub samiec, którego jądra nie zeszły do worka mosznowego powodując bezpłodność”.  I to się zgadza, bo pańska działalność na NB jest bezpłodna !
Twoich wymiotów, pogardy, nienawiści i agresji nikt nie czyta.  Zajmij się więc produkcją zwierzącą w swoim Bauernhof-ie !  

 

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

18-01-2022 [14:34] - rolnik z mazur | Link:

@ Kudlaty

Ty też jesteś  nikt ? Drugi Gryguc? No proszę.
Słyszałeś cos o logice? 

Ty czytasz i to mnie całkowicie wystarczy. 

Obrazek użytkownika Darek65

18-01-2022 [15:23] - Darek65 | Link:

@ Marek Kudla
Skoro według Pana nikt nie czyta komentarzy, a w szczególności wynurzeń wnętra, to czym się tu przejmować. Po co ta agresja wobec kogoś, kto jest nikt ? !!!!

Obrazek użytkownika Pers

18-01-2022 [17:44] - Pers | Link:

@kudla
//Twoich wymiotów, pogardy, nienawiści i agresji nikt nie czyta.//
Ja czytam i bardzo mi się podobają te "wymioty".
Za to na ciebie kudla mam alergię. Podobnie jak wielu normalnych użytkowników NB.

Obrazek użytkownika Marek Kudła

18-01-2022 [19:29] - Marek Kudła | Link:

@ Pam-pers,
rozumię !  Wam lewakom wymioty odpowiadają !
Lewakom i lewackim liberałom, w pewnym okresie życia coś się pomyliło. Ktoś powyłączał im mózgi, wzamian za krótki software umieszczony w ich łbach, który zrobił z nich bezmyślnie żyjące manekiny.  Ten software ukształtował ich w taki sposób, że zło nazywają dobrem i odwrotnie.  Oni są zawodowymi, wyszkolonymi kłamcami, a kłamstwo powielone kilkakrotnie staje się dla nich prawdą, złodziejstwo metodą egzystencji, a zdrada jest ich sposobem walki o władzę.  To paskudni ludzie, jedyni na świecie, gdzie wybrani by reprezentować Państwo, srają w jego gniazdo. Oni się nie utożsamiają z Narodem, dlatego Polacy nazywają ich obcymi, niepasującymi do naszej wspólnoty, kultury, wiary, obyczajów i wartości, a poprzez ich „Polskość to nienormalność”, bojkotowanie nawet największych świąt narodowych i antypolską działalność stali się dla nas Polaków wrogami.

Obrazek użytkownika EsaurGappa

18-01-2022 [21:43] - EsaurGappa | Link:

Ja napiszę panu tak mój drogi Polaku.Oczy mam szeroko zamknięte na widok prafdy, wciskanej 30 h na dobę w obrazach ciekłokrystalicznych.Codziennie słyszę nadwrażliwie jak bełkocze świat opętany potęgą ludzkiego zła.Strach odbiera człowiekowi instynkty zwodzi go wolności zew,samotności nagi cień.Nie czuję już nic gdy zamordowane dzieci tańczą w wiecznych ciemnościach,a nazajutrz ich ciała sprzedawane są za kilka kropel Chrystusowej krwi.Milczę na widok grzechu,zaprzyjaźniłem się z nim,chleb mój powszedni dolar złoty sex.Więcej mam winy ja,ja chrześcijanin waleczny duch,gdy wszyscy są zaproszeni,ale tylko nieliczni wybrani,dla kogo poświecisz  swą nadzieję?Dla siebie!?
Pan mi bratem,druhem wspólnej Polskiej niedoli.Ja znam pana marzenia i pan moje zna,Bóg,Honor,Ojczyzna.
 Panie Marku szanuję pana za nie przejednaną walkę o swoje ideały ,walkę o prawdę i miłość,czasem to co pan napisze szczerze mnie interesuje, a nawet wzrusza.Czasy są ciężkie każdego ponoszą emocje,chcę zauważyć że czasem traci pan rezon w tym co napisze i popada w jakiś specificzny obskurtyzm.Prosze pana o chwilę zadumy nad własnymi słowami.Pozdrawiam Tomek

Obrazek użytkownika juur

19-01-2022 [09:09] - juur | Link:

Covid, Nowy Ład nasuwają mi skojarzenia z rewolucją kulturalną.
Konsekwencje są podobne. Warunki brzegowe Nowego Ładu, zakładające potrzebę tarczy chroniącej przed Nowym Ładem to klimaty z Tworek. To brzmi jak ostatnie akordy dla przemysłu narodowego, prywatnych przedsiębiorców i np. zawodoych informatyków, którzy pracują na etatach. Jeżeli dodamy do tego dopisanie rolnictwa do limitów CO2 na polecenie M. Morawieckiego to co w sumie mamy?
Jakieś wątpliwości?

Obrazek użytkownika angela

18-01-2022 [14:09] - angela | Link:

Trudno zeby rząd mieszał się przedsiebiorcom do ich zatrudniania pracowników. 
Rząd powinien dać wolną rękę pracodawcy, bo jak cala hala pracowników poleci na kwarantannę, to rząd pracowników nie zalatwi.
Bardzo słuszna decyzja. Zresztą  wielu restauratorow dba o swoich klientow, i juz  stosuje wymogi restrykcji.

Obrazek użytkownika Chatar Leon

18-01-2022 [14:25] - Chatar Leon | Link:

Aaaaa... To Pani wierzy że te preparaty, których przyjęcie potwierdza ten paszport chronią przed zakażeniem? W dysputy religijne nie wchodzę.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

18-01-2022 [14:35] - rolnik z mazur | Link:

@ Angela
i zaraz poplajtuja z hukiem, chyba że liczą na tarczę? pzdr

Obrazek użytkownika Darek65

18-01-2022 [15:16] - Darek65 | Link:

Rząd nie chce dać pracodawcom wolnej ręki, On chce ich rękami narobić syfu, a później powiedzieć, to nie ja.

Ta sama restauracja, która pyta o paszport i nie wpuszcza bez niego, bez problemu wpuści chorego na dżumę, cholerę, wszawicę, HIV.

To jest logika.

Obrazek użytkownika JanAndJan

18-01-2022 [15:05] - JanAndJan | Link:

@Panie Waldemarze
Zgadzam się z Panem: iść za pieniędzmi. Bardzo się zdziwią święto..bliwi, kto i ile wziął. 
Szkoda gadać.
Hoce, Piechy i inne @@ - do piekła!
Podziwiam za ...całokształt.
PZDR

Obrazek użytkownika juur

19-01-2022 [08:40] - juur | Link:

Przekonanie niektórych, że branie kasy od koncernów farmaceutycznych i agresywna promocja szczepionek to wyraz troski o zdrowie obywateli, to już ręce opadają.

Obrazek użytkownika angela

18-01-2022 [20:07] - angela | Link:

Chronią przede wszystkim przed śmiercią ale również przed zakażeniem. 

https://www.tvp.info/50903656/...

https://www.tvp.info/58009244/...

Organizm organizmowi nie jest rowny. Dlatego najwazniejsze jest to, ze ludzie po szczepionkach generalnie nie umierają.

Obrazek użytkownika Pers

18-01-2022 [20:20] - Pers | Link:

@angela
//ludzie po szczepionkach generalnie nie umierają.//
Hahahahahahahahaha :))))))))))))))))

Obrazek użytkownika Jabe

18-01-2022 [20:26] - Jabe | Link:

No nie od razu. Zupełnie jak nieszczepieni.

Obrazek użytkownika Pani Anna

18-01-2022 [20:30] - Pani Anna | Link:

Angelka,
tak jest, po szczepionkach następuje śmierć bezobjawowa. 

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

18-01-2022 [20:49] - rolnik z mazur | Link:

@ Angela
nie umierają i żyją wiecznie na wieki wieków amen
No chyba, ze jednak przez przypadek umrą. Pzdr

Obrazek użytkownika Pers

18-01-2022 [21:31] - Pers | Link:

Waldek
Zmarł ostatnio na kowida mój wyszczepiony sąsiad.
Gdy nie był wyszczepiony byłoby jeszcze gorzej...

Obrazek użytkownika Chatar Leon

18-01-2022 [22:23] - Chatar Leon | Link:

@angela
Problem z tymi preparatami polega na tym, że istotnie, zwiększają one szansę przeżycia, jednak po pierwsze, w zbyt małym stopniu a po drugie, ta względna ochrona jest krótkotrwała (działa jako tako przez 2-3 miesiące, a po pół roku jest prawie żadna, wbrew początkowym kłamstwom towarzyszącym kampanii szczepiennej). No więc trzebaby się szczepić cyklicznie. Teoretycznie, w przypadku osób z grup ryzyka, zagrożonych zgonem szczepienie się jest racjonalne i można wyobrazić sobie szprycowanie się przed sezonem jesiennym a potem drugi raz przed sezonem wiosennym.
Ale tutaj pojawia się problem następny, skutki uboczne, szczególnie te długotrwałe, które nie są znane ze względu na nieprzebadanie preparatu. Sprawa istotna o której można wnioskować na podstawie dotychczasowej miedzy medycznej, to osłabianie naturalnej odporności przez takie cykliczne szprycowanie, o czym mówi ostatnio nawet Europejska Agencja Leków.
Przy jakiejkolwiek terapii należy wziąć pod uwagę rachunek: korzyści i ryzyko. Gdybym był 80-latkiem z astmą pewnie bym się szczepił, biorąc od uwagę właśnie ten rachunek.
 

Obrazek użytkownika Chatar Leon

18-01-2022 [21:57] - Chatar Leon | Link:

Takich manipulacji, jakie odstawia ministerstwo zdrowia zarządzane przez Niedzielskiego, nie było chyba od czasów komuny.
Parę dni temu ministerstwo obwieściło: "Wśród wszystkich zgonów osób zakażonych #koronawirus 11,70% stanowiły osoby zaszczepione."
Warto spojrzeć, jak "liczyli".
Liczyć zaczęli "od rozpoczęcia szczepienia drugą dawką", co miało miejsce ok. rok temu. Warto zwrócić uwagę, że od tego momentu przez dwa tygodnie formalnie zaszczepionych nie było w ogóle (gdyż formalnie zaszczepiony to ktoś 14 dni po drugiej dawce).
A więc, jak łatwo wywnioskować, wszystkie zgony kowidowe w ciągu 14 dni od rozpoczęcia szczepień drugą dawką musiały być wówczas zgonami niezaszczepionych.
W kwietniu 1921 liczba osób formalnie zaszczepionych dosięgła zaledwie kilku procent. Oczywistym jest, że umierającymi (a umierało wówczas wiele osób ze względu na wiosenny sezon infekcyjny) mogły być w ponad 90% osoby niezaszczepione, bo po prostu takie osoby stanowiły ponad 90% społeczeństwa.
Nie trzeba chyba dalej wyjaśniać skąd biorą się brednie, że "tylko 11,7% zmarłych z powodu kowida stanowią zaszczepieni"...

Obrazek użytkownika angela

18-01-2022 [22:28] - angela | Link:

No tak, pełna ignorancja u niektorych, dla grozy pandemii.
Widac, ze jak nie dotkną, to nie uwierzą .

Obrazek użytkownika Chatar Leon

18-01-2022 [22:39] - Chatar Leon | Link:

Dotknął.
Zakaził się. Tak jak 4 miliony ludzi w Polsce.
Chorował. Tak jak chorują zaszczepieni i niezaszczepieni.
Przeżył. Tak jak ponad 99% chorych.

No i ...???

Obrazek użytkownika Jabe

18-01-2022 [22:50] - Jabe | Link:

Ludzie bez telewizora nie zauważają grozy. Signum temporis.

Obrazek użytkownika juur

19-01-2022 [11:02] - juur | Link:

Może trochę danych:
 Śmiertelność C19 dla poszczególnych grup wiekowych
0-19 lat: 0.0013%
20-29 lat: 0.0088%
30-39 lat: 0.021%
40-49 lat: 0.042%
50-59 lat: 0.14%
60-69 lat: 0.65%
pow. 70 lat: 2.9%
źródło: medrxiv - Infection fatality rate of COVID-19, Cathrine Axfors, John P A Ioannidis
Dla porównania śmiertelność grypy to 0.1% (dane WHO)
Warto popatrzeć:
Izrael populacja 9 mln - zgony 8 318, ponad 65% zaszczepionych
Egipt populacja 100mln - zgony 22 179,  poniżej 25% zaszczepionych
Zgony na milion mieszkańców
Izrael 902 - Egipt 217
 

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

19-01-2022 [08:56] - rolnik z mazur | Link:

@ juur
jak policzysz te promile to wyjdziesz na smiertelnosc grypy? Corona jest bowiem wirusem grypy. Co do tych danych to trzeba ostrożnie podchodzić. Pzdr

Obrazek użytkownika juur

19-01-2022 [14:56] - juur | Link:

A najważniejsze, że wyjaśniono, reakcje poszczepienne to efekt złego nastawienia zaszczepionych do szczepionek.
 I wiadomo już kto ponosi winę.
Czy będą za to kary? Dyskusja w toku.