Putin dostał po nosie, aż się posmarkał

Powstanie styczniowe w Kazachstanie i ruskie siły"pokojowe" z odsieczą dla Tokajewa, co jest powszechne znanym faktem. Pierwsze ale było z Turcji, gdy Erdogan dzwonił, ale ten się nie postawi ruskim . Zdziwienie,  gdy zadzwonił minister spraw zagranicznych Chin do Tokajewa. Następnie informacja, że Ruscy i ich kamaryła wycofają się, skąd przybyli, w ciągu najbliższych dni. Nie zadbano nawet o pozory, aby Putin wyszedł z twarzą i to on, żeby ogłosił, wyjście. Pasza Mercedes mógł jedynie ogłosić następnego dnia natychmiastowy zakaz importu żywności z Kazachstanu, w tym mięsa i mleka. 

Dlaczego tak się stało? Chiny zainwestowały u swego północnego sąsiada gigantyczne pieniądze. Z tego powodu ogłosiły Kazachstan strategicznym partnerem. W takiej sytuacji jest jasne, że nie pozwolą Putinowi ograbić Kazachstanu z chińskich aktywów. Powiedzieli Putinowi, jak kundlowi, "do budy". 

Co na to dyplomacja UE? Jaka dyplomacja? A USA za Bidena? Czy ten pan stałe pamięta,  że jest prezydentem, czy tylko czasami. Gdyby tak było, te wciry dla Ruskich od Chińczyków byłyby wyciągane przed podjęciem jakiejkolwiek rozmowy i przypominano by ruskim, aby nie patrzyli na zachód i południe od swych granic, skoro z tyłu robi się im żółto. Putin jest bardzo słabym prezydentem i nie trzeba wiele w negocjacjach z nim. 

Ruscy chcą stref wpływów, a tymczasem sami stają się strefą wpływów. 
Krok 1. Chiny opanowują gospodarczo i społecznie Syberię;
Krok 2. Chiny przejmuja ważne przyczółki w republikach post sowieckich;
Krok 3. Eliminacja Putina i zajęcie Syberii.
Eliminacja Putina, no. samolot zaczepiający pancerną brzozę, zatrucie grzybami z dużą zawartością ołowiu, czy manewr Maduro, który otrzymał w prezencie gacie z zarodnikami raka i tysiące innych metod. Czyli można by rzecz, Baćka, wybieraj.

Piotr Solis

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika J z L

14-01-2022 [00:09] - J z L | Link:

Powiedzieli  Putinowi, jak kundlowi, do budy

przykre
a on taki ładny,taki  amerykanskyy  był

Obrazek użytkownika u2

14-01-2022 [08:21] - u2 | Link:

Chiny przejmuja ważne przyczółki w republikach post sowieckich

Ano, Chiny okrążają Rosję :-)

Obrazek użytkownika sake3

14-01-2022 [11:52] - sake3 | Link:

@u2......Trzeba traktowac Rosję i Chiny jako bliskich sojuszników którzy wypracowują wspólne stanowisko w regionie i Pekin nigdy nie zrobi nic przeciw interesom Rosji. Władze Chin poparły narrację na temat protestów w Kazchstanie i dały Rosji wolną rękę w stabilizacji reżimu. Zdaniem eksperta z OŚW dr Michała Bogusza Rosja i Chiny sa w ścisłym sojuszu dążąc do podważenia pozycji dominacji USA w światowej geopolityce.

Obrazek użytkownika piastolsztyn

14-01-2022 [13:22] - piastolsztyn | Link:

Wyjątki są potwierdzeniami reguł. Nie ma reguł tam, gdzie ktoś włożył bajońskie pieniądze, a Chiny włożyły nawet więcej. To dotyczy Kazachstanu i innych miejsc, a Syberia, to cream de'la cream. Z tym, że ta ostatnia w finale. Jeden telefon z Chin i Ruscy mają się wynieść. Nawet nie pozwolono im wyjść z twarzą. 

Obrazek użytkownika u2

14-01-2022 [21:33] - u2 | Link:

Kazachstan graniczy z Rosją, ale również z Chinami. Kazachstan jest areną rywalizacji między tymi mocarstwami. Tyle, że Rosja to mocarstwo militarne, ale niekoniecznie gospodarcze. Zaś Chiny to mocarstwo gospodarcze i militarne, coraz bardziej dystansujące Rosję w zakresie wysokich technologii.

Obrazek użytkownika Czesław2

14-01-2022 [08:39] - Czesław2 | Link:

Właśnie senat USA odmówił dodatkowych sankcji na NS2. Czyli zostanie on uruchomiony. I o to ta cala szopka biega.

Obrazek użytkownika Pers

14-01-2022 [09:12] - Pers | Link:

//Powiedzieli Putinowi, jak kundlowi, "do budy". //
Wcale się nie dziwię, że pan prezydent Chin Xi się wkurzył. Bandyta pan prezydent Putin zmobilizował w pół godziny potężne siły (ok 2000 chłopa) i dokonał zdradzieckiej inwazji na Kazachstan, gdzie pokojowe demonstracje starały się pozbyć prorosyjskiego reżimu. Ogromnej pomocy udzieliły amerykańskie i brytyjskie organizacje pozarządowe.

//Eliminacja Putina i zajęcie Syberii.//
Pan prezydent Putin zostanie prawdopodobnie usunięty (za jego nieudolność w rozwiązaniu problemu Donbasu) a jego miejsce zajmie znany mąż stanu i gołąbek pokoju gen.Andriej Sierdiukow
W każdym razie wygląda na to, że będziemy graniczyć na Bugu z Chinami.

Świetna analiza, szacun!

Obrazek użytkownika Tezeusz

14-01-2022 [20:49] - Tezeusz | Link:

Rosyjscy agenci wpływu już zaczęli fabrykowanie ukraińskich prowokacji, by uzasadnić rosyjską interwencję na Ukrainie i doprowadzić do podziałów wewnątrz tego kraju - twierdzi w rozmowie z PAP przedstawiciel administracji prezydenta USA Joe Bidena. Potwierdza tym samym doniesienia mediów o planowanych "operacjach pod fałszywą flagą" w Donbasie. Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow wszystkiemu zaprzecza.
- Do tej pory wszystkie te stwierdzenia były gołosłowne i nie zostały w żaden sposób potwierdzone - powiedział w piątek agencji TASS rzecznik prezydenta Władimira Putina .
Tymczasem przedstawiciel administracji prezydenta USA Joe Bidena w rozmowie z PAP stwierdził, że r osyjskie wojska planują prowokację z użyciem rozlokowanych wcześniej w Donbasie dywersantów i że do operacji może dojść w ciągu najbliższych kilku tygodni.
Rosja szykuje się do ataku na Ukrainę?

Obrazek użytkownika Tezeusz

15-01-2022 [07:05] - Tezeusz | Link:

Co za kurewski naród. Cały świat powinien odwrócić się plecami do tych czerwonych onuc. Żadnych interesów, żadnych układów, żadnych wyjazdów poza swój kraj. Mentalność tego narodu zatrzymała się na rewolucji październikowej. Wszędzie się mieszają, wszystko psują, życie ludzkie dla nich nie ma znaczenia. Kiedyś podobno Churchill (premier Wielkiej Brytanii w czasie wojny, dla tych co nie wiedzą) powiedział, że Niemcy należy bombardować prewencyjnie co 50 lat, ale to ruskich tak trzeba by było potraktować. Ich zapędy do rządzenia innymi i mieszania się w cudze sprawy. Współczuć Ukraińcom, że muszą się z ruskimi użerać i do tego onuce zrzucają winę na wszystkich nie widząc swoich wad.

Obrazek użytkownika EsaurGappa

14-01-2022 [09:35] - EsaurGappa | Link:

Ano dostał,ale kopa.Jestem ciekaw jak się zemści,bo to że to uczyni jest pewne.Lada dzień Igrzyska czy będzie przebiegły dyktatorek tak bezczelny że wtedy odegra się za nadobne?

Obrazek użytkownika Pers

14-01-2022 [10:30] - Pers | Link:

@EsaurGappa
//Jestem ciekaw jak się zemści,//
Nie zemści się. Teraz pewnie siedzi w kącie i bezsilnie gryzie paluchy.

Obrazek użytkownika Pers

14-01-2022 [13:55] - Pers | Link:

Sprawa Kazachstanu wskazuje na bliskość sojuszu Chin i Rosji. „Pekin nie zrobi niczego przeciwko Moskwie"
"Władze Chin poparły rosyjską narrację na temat protestów w Kazachstanie i jednocześnie dały Moskwie wolną rękę w stabilizowaniu reżimu. Potwierdza to, że nieformalny sojusz łączący Rosję i Chiny jest już dojrzały, a Pekin nie będzie działał w żadnym aspekcie przeciwko Moskwie – ocenił ekspert OSW dr Michał Bogusz.
Jego zdaniem działania obu krajów „pokazały mniejszym graczom w regionie, że ich nadzieje na rozgrywanie Pekinu przeciwko Moskwie i vice versa są bezpodstawne”. Są również „lekcją dla Zachodu, że jest to dojrzały sojusz, który ma już wypracowane mechanizmy konsultacji i procedury działania” – uważa Bogusz.
"Trzeba traktować Rosję i ChRL jak bliskich sojuszników, którzy wypracowują wspólną agendę w regionie i Pekin nigdy nie zrobi nic przeciwko rosyjskim interesom” – podkreśla ekspert.
Po wybuchu masowych antyrządowych protestów w Kazachstanie prezydent tego kraju Kasym-Żomart Tokajew dał swoim żołnierzom rozkaz strzelać do „terrorystów” bez ostrzeżenia i wezwał na pomoc „siły pokojowe” kierowanej przez Rosję Organizacji Układu o Bezpieczeństwie Zbiorowym (ros. ODKB).
Władze Rosji i Chin zgodnie poparły stanowcze działania Tokajewa oraz decyzję o wysłaniu do Kazachstanu wojsk ODKB. Oskarżyły przy tym zachodnie „zewnętrzne siły” o „ingerencje” i próby wywołania w tym kraju „kolorowej rewolucji”.
"W całej sprawie obydwie strony (Chiny i Rosja - redakcja) zadziałały na autopilocie. Rosjanie szybko wsparli Tokajewa i ustabilizowali reżim. Pekin dał im wolną rękę, bo to rosyjska strefa odpowiedzialności, i szybko poparł rosyjską narrację”
– podsumowuje Bogusz.
Podział pracy między sojusznikami
Analityk z Ośrodka Studiów Wschodnich (OSW) ocenia, że Pekin i Moskwa stworzyły w Azji Centralnej „swoiste kondominium” z „wyraźnym podziałem pracy”.
"Rosjanie odpowiadają za kwestie siłowe i utrzymanie republik środkowoazjatyckich w sferze wpływów obydwu mocarstw. Chińczycy zajmują się kwestiami gospodarczymi i rozwojowymi”– podkreśla.

Relacje między Pekinem a Moskwą są obecnie bliższe niż kiedykolwiek wcześniej, a obie te stolice łączy nieformalny sojusz oparty na przekonaniu o zbieżności strategicznych interesów – ocenili eksperci OSW w raporcie pt. „Oś Pekin-Moskwa” autorstwa Bogusza oraz Jakuba Jakóbowskiego i Witolda Rodkiewicza.
Xi ocenił również że ChRL i FR powinny odgrywać ważną rolę w budowie „nowego rodzaju relacji międzynarodowych” i „wspólnej przyszłości rodzaju ludzkiego”.
Kryzys w Kazachstanie jest „jednym z najjaskrawszych przykładów tego, jak skuteczna i trwała jest oś Pekin-Moskwa”, która jest „de facto sojuszem” – skomentował na Twitterze Jakóbowski, jeden z autorów raportu OSW."

Obrazek użytkownika EsaurGappa

14-01-2022 [18:10] - EsaurGappa | Link:

Pamiętaj baranie,każdy sobie rzepkę skrobie.Jeśli Rosja ma przechlapane to tak właśnie się stanie,i nic tego nie odwróci choćbyś zaklinał rzeczywistość.Obłuda która cechuje naród rosyjski tak i na twoim prostym umyśle daje o sobie znać.Wiem nie masz nic do stracenia,ale można inaczej tylko uwierz że jesteś w błędzie.Tak więc odwagi zobacz Rosję jako ofiarę swej potęgi i pychy.

Obrazek użytkownika Pers

14-01-2022 [22:27] - Pers | Link:

EsaurGapol
//Pamiętaj baranie,każdy sobie rzepkę skrobie.
Wiem nie masz nic do stracenia,ale można inaczej tylko uwierz że jesteś w błędzie.Tak więc odwagi zobacz Rosję jako ofiarę swej potęgi i pychy.//
Nie wiem dlaczego do mnie pyszczysz?
Mój komentarz to cytat z niezalezna.pl  Nie wiem dlaczego nie wszedł link...  https://niezalezna.pl/426032-s...
Więc z obelgami nie do mnie Gapusiu :))

 

Obrazek użytkownika Tezeusz

15-01-2022 [07:06] - Tezeusz | Link:

Co za kurewski naród. Cały świat powinien odwrócić się plecami do tych czerwonych onuc. Żadnych interesów, żadnych układów, żadnych wyjazdów poza swój kraj. Mentalność tego narodu zatrzymała się na rewolucji październikowej. Wszędzie się mieszają, wszystko psują, życie ludzkie dla nich nie ma znaczenia. Kiedyś podobno Churchill (premier Wielkiej Brytanii w czasie wojny, dla tych co nie wiedzą) powiedział, że Niemcy należy bombardować prewencyjnie co 50 lat, ale to ruskich tak trzeba by było potraktować. Ich zapędy do rządzenia innymi i mieszania się w cudze sprawy. Współczuć Ukraińcom, że muszą się z ruskimi użerać i do tego onuce zrzucają winę na wszystkich nie widząc swoich wad.

Obrazek użytkownika angol

14-01-2022 [14:27] - angol | Link:

Odrutowali swini ryj. Brawo

Obrazek użytkownika JanAndJan

14-01-2022 [19:36] - JanAndJan | Link:

@Autor
Pycha i duma Rosjan, wynikające z utrwalonych kompleksów. Kompleksy Chin, głęboko ukorzenione w utrwalonej i upokorzonej, pysze oraz dumie. Tak najkrócej mógłbym opisać Rosję i Chiny, jako Narody i Państwa. W tej kolejności - Naród, Państwo  - z perspektywy Rosji. Odwrotnie natomiast - w optyce Chin. Piszecie PP o współpracy, a nawet krypto-sojuszu Federacji Rosyjskiej i ChRLD. Nie zgadzam się z takim wnioskiem. W mojej ocenie Rosja dla Chin jest prymitywnym, śmierdzącym, zapijaczonym i uzbrojonym kundlem. Bardziej elegancko - junior partnerem. Z dostępem do surowców naturalnych - niezbędnych Chinom do odtwarzania ich potęgi. Tak jak sznurek, kupowany od kapitalistów przez Lenina. Przy czym wieszanie na tymże, przysłowiomym sznurze, będzie aktem litości wobec pokonanych/podbitych "Rosjan". Dla  większości - albo b. szybka eksterminacja, albo "wymyślna" i bolesna. Bez litości czy t.p. Po wtóre zaś, zawarta w tytule radość ze spostponowania P. Putina, jest...hmmm.. "niepolityczna" (Sienkiewiczowsko). Urażony satrapa odwinie się słabszemu. Tylko patrzeć gdzie i komu. Kraje nadbałryckie, Polska.. Ukraina, to przystawka w tym zestawie. Klamrując tematy - "kwestia" ew. podpalenia świata, w razie zagrożenia (obiektywizm oceny, nie ma znaczenia) nie stanowi problemu dla skundlonej osobowości wierchuszki 300 letniego molocha (geograficznie). Inaczej z Chinami, kulturze, cywilizacji o 5000 letniej Historii.. Przynajmniej na razie, będą brane pod uwagę tradycja, kultura, Historia. Ten kraj rośnie w siłę. Również mentalnie (bardziej - odrasta). Z czasem jednak (i to nie długim czasem, bo - demografia chociażby) proporcje się zmienią i powróci brutalna, okrutna, bezwzględna dla obcych - SIŁA.
Pozdrawiam

Obrazek użytkownika slav-77

08-03-2022 [19:35] - slav-77 | Link:

Witam wszystkich, polecam Waszej uwadze najnowszy sondaż na temat Wojny na Ukrainie i stosunku rodaków:
https://tgmresearch.pl/wojna-na-ukrainie-2022.html

Sporo ciekawych wniosków i obserwacji.