W roku 1900 Frank Baum wydał książeczkę pod tytułem -The Wizard of Oz..
Ponieważ oz to uncja więc lepszym tlumaczeniem na polski byłoby - Czarnoksiężnik z krainy Uncja.
Takich złych tłumaczeń jest wiele i zwykle wynika to z tego, że tlumacze nie zawsze rozumieją sens tego co tłumaczą.
Nie o to chodzi jednak.
Frank Baum napisał krytyczny pamflet na temat odejścia w USA od pełnoprawnego traktowania monet srebrnych i zlotych jako środka wymiany czyli tzw. bimetalizmu.
Nie miał w zamyśle stworzyć slowno- śpiewaną bajeczkę dla dzieci jak to chciał widzieć i przerobił Hollywood w 1939 r z Judy Garland- któż tego nie oglądał.
Frank Baum już nie miał wtedy nic do gadania.
Zamiast standardu srebra i złota w stosunku 16 do 1 od końca XIX w. miał obowiązywać jedynie standard złota.
W tamtym czasie toczyła się w USA poważna walka zwolennikow odejścia od bimetalizmu ( srebro i złoto) na rzecz monometalizmu ( tylko złoto).
I był to powazny problem. Społeczeństwo podzieliło sie na dwa obozy ( "golf bugs "- wielki przemysł i bankierzy / " silverstes " - farmerzy,pracownicy najemni i mali przedsiębiorcy ).
Kto wygrał?
To wiadomo - przecież USA odeszło od standardu srebra co spowodowało że bogaci się bogacili a biedni biednieli.
" Nie nalozycie człowiekowi pracy Corony cierniowej na skronie i nie przybijecie go do cyfrowego krzyża"
Kto to powiedział ?
Powiedział to William Bryan - kandydat na prezydenta w latach : 1896, 1900 i 1908.
To tylko moja, mała trawestacja jego przemówienia w.w. Williama Bryana na narodowej konwencji demokratów w Chicago 9.07.1896 r znana jako " Cross of Gold speech"
Wystarczy zamienić Corony cierniowej na cierniowej korony i cyfrowy krzyż na ze krzyż ze złota i już.
Czyż nie jest to aktualne dziś?
Wtedy chodzilo o odejście od standardu srebra teraz chodzi o odejście od pieniądza materialnego - wprawdzie fiducjarnego ale jednak na rzecz pieniądza cyfrowego.
Kim byl czarownik z krainy Uncja ?
Był to kompleks przemyslowo bankowy.
Kim jest czarownik z krainy Cyfra?
Jest to kompleks składający się z wielkich funduszy inwestycyjnych ( Blackrock , Vanguard ) i globalnych korporacji IT ( Microsoft, Apple, FB, Amazon, Alphabet).
Fundusze inwestycyjna obracają środkami w wielkości Ca 16 bilionów dolarów ( Bsp Europy to Ca 20 bilionów ).
Przewiduje się, że w ciągu następnych kilku lat Blackrock będzie posiadał decydujące udziału we wszystkich światowych mediach.
Kapitalizacja IT to ca 2 biliony dolarów FED.
Obroty tych w.w. korporacji zanotowały znaczy wzrost w czasie ostatnich dwóch lat.
Podczas gdy małe i średnie firmy oraz zwykli ludzie cierpieli podczas lockdaunow i drastycznie ograniczono wolności ten w.w.kompleks notował rekordowe obroty.
Po co ta niekończąca się histeria napędzana przez usłużne media i pożytecznych idiotów.
Ano po to żeby przekroczyć punkt of no return poprzez odpowiednie instytucje.
Takie jak np-
Better Then Cash Alliance ( BTCA ) która została założona w 2012 roku i dąży do wprowadzenia pieniądza cyfrowego.
W 2012 roku przygotowania do wprowadzenia pandemii weszły w decydującą fazę.
W BTCA członkami są min: Fundacja Gatesow, Clintonów itd ( można sobie wygooglowac).
Forum ekonomiczna Klausa Schwaba itd.
Pandemia jest więc tylko instrumentem potrzebnym do przejścia w etap cyfrowy pieniądza. Całe dyskusje i dzielenie społeczeństw na szczepów i nieszczepow to tylko zasłona dymna do totalnego wywrócenia zarówno życia społecznego ludzi pracy jak i całego życia gospodarczego.
Pieniądz cyfrowy emitowany przez banki centralne spowoduje :
1. Totalną kontrolę ludzi
2 Totalną Inwigilację
3. Upadek panstw narodowych
4. Wyeliminowanie resztek obecnej, kulawej demokracji.
I nie będzie dyskusji - szczepić się czy nie ?
Na dzwonek w smartfonie Józef K pójdzie grzecznie we wskazane miejsce, by przyjąć z uśmiechem na twarzy kolejną dawkę eliksiru.
Bo jak nie to zostanie wyłączony z obiegu poprzez zablokowanie mu konta zwanego wallet w jedynym banku i do widzenia.
Piszę na smartfonie więc sorry.
- Zaloguj lub zarejestruj się aby dodawać komentarze
- Odsłony: 5887
na ścieżce i kursie jak nie przymierzajac w pamietnym roku 2010. Pzdr
Społeczeństwo uczestniczą w wielkim eksperymencie medycznym. Musi więc być i próbka kontrolna. Sądzę, że część to zwykle placebo ale są i " prawdziwe". W końcu nopów nie brakuje. To test na posłuszeństwo. Obawiam się , ze oporni będą wyszczepiani już bardzo prawdziwymi eliksirami i to przy użyciu siły. Pzdr
Eksperyment nie tylko medyczny, pełna zgoda. Polska jest i tak zdumiewającym krajem, gdzie siła biernego oporu społecznego i zdrowego rozsądku jest wciąż bardzo wysoka, nawet, a może właśnie dzięki tej chamskiej propagandzie. Ale niech tylko pójdą śladem Niemiec (a pójdą), gdzie niewyeliksirowani są już praktycznie wykluczeni z życia społecznego, mają wstęp (jeszcze) wylacznie do spożywczych, aptek, poczty i stacji benzynowych - przy czym eliksiryzacja jest naturalnie wcale nieobowiązkowa... Również obowiązek namordnikow jest do tego stopnia surowo przestrzegany, że dochodzi do takich sytuacji o której opowiadał mi znajomy Polak- u niego w pracy człowiek czuł się bardzo źle i słabo, miał duszności. Poszedł to zgłosić kierownictwu i prosił, żeby albo pozwolili mu zdjąć maskę albo puścili do domu. Oczywiście spotkał się z odmową i kpinami, że symuluje. Po paru minutach zemdlał i padł twarzą na taśmę produkcyjną, taką z metalowymi kolcami. Stracił pół twarzy.
Wiem, że w D jest już pozamiatane. Syn pracuje w D i musi codziennie się testować. Gdyby nie był niezbędny to już dawno by go zwolnili. Ale i Niemcy w prywatnych rozmowach są wściekli - jego kolega Niemiec jak chce iść na siłownię to i tak musi się testować pomimo pełnej eliksiryzacji. Pl na tle zlewaczalej Europy to jeszcze zielona wyspa wolności. Sądzę, ze u nas będzie taktyka małych kroków ( trochę do przodu i patrzymy co się dzieje).
Polacy to nie jest karny narod jak Niemcy. Jednak cel jest jasny dla globalistow i to raczej kwestia czasu. Chyba, ze coś pier....mocno na linii Chiny - USa wiec jakas nadzieja jest...Bosze przyjdzie nam się modlic o wojnę na Pacyfiku. Do czego to doszlo! Pzdr
reseauinternational.net
BR to mocodawca NWO ☺☻
jak nie jak tak. Powinien sie nazywac Black hole.pzdr
Dzięki. Problem w tym, ze globalisci wcale się nie kryją co planują
To wszystko można łatwo znaleźć i povzytac. JFK próbował wprowadzić dolara opartego na srebrze i jak skonczyl - wiadomo.
Co robić ?
Robić swoje i nie dać się tej propagandzie stłamsić
Starac się zachować tyle wolnosci osobistej ile się da, ufac w opatrzność i liczyć, ze sily zla skoczą sobie do gardel. Globalisci to nie jest jednolita grupa interesow. I w tym nadzieja, które jak wiadomo...itd.Poza tym Polacy tak latwo sie nie poddadza. Eliksiryzacja nie idzie jednak tak dobrze jak np Niemczech. Pozdrawiam
Polska [ten kraj] ,Polacy [tubylcy] do wyboru...dala każdego socjologa,etnografa,czy inżyniera społecznego,to pole do uprawiania PALEOSOCJOTECHNIKI! Nie socjotechniki,ale paleo.
Tu juz nie ma Narodu/narodu...ludzi/LUDZI...nie ma społeczeństwa...może bylo w latach 20 XX wieku...przez chwilę.
Media juz sie nie muszą wysilać na socjotechnikę...ten ciemny lud kupuje wszystko,wszystek chłam,kłamstwa i bełkot.
Lempart,Szatan ...i cała reszta,to wycinek "rzucony na etap"...wystarczy...Tusk i jego kumple...to samo...ludek siedzi z uśmiechem kretyńskim na bezmyślnej gębie i wymyśla...
ALE IM PRZYPIER....LI.
Nie ma niezależnych mediów,niezależnych dziennikarzy [dziennikarzy w ogóle nie ma]...wszyscy są zależni od PIENIĘDZY! Wicie,raty,rodzina,alimenty...nowe auto.
Przyszedł taki krakowski żydek Hajdarowicz...kazali mu zlikwidować Uwarzam Rze...to kupił brytyjską spólkę...,dał Rzepę Chrabocie,Do Rzeczy Lisickiemu,Sieci Karnowskim...
i po "wolnej" prasie.Skąd miał geld dla Angoli? Nie rozśmieszajcie mnie....
To co sie teraz w Polin/tymraju/Polsce...tego sobie nie wyobrażali nawet wielcy autorzy SF i politycal F.
"Szanso mojego pokolenia...niech ci lekką będzie ziemia"---Salon Niezależnych
już nie ma gdzie uciekać. Chyba, ze w Bieszczady albo Mazury. Pzdr.
liczba pojedyncza od paparazzi - cieszę się , że się trochę ze mną zgadzasz. Żeby wejść na statek Muska trzeba być pewnie totalnie wyeliksirowanym
Głupota polityczna to standard w dzisiejszym świecie - patrz USA Bideta. Pzdr
już nie ma gdzie uciekać. Chyba, ze w Bieszczady albo Mazury. Pzdr.
Na Mazurach bez zmian. Nikt tu się nie da zniewolic.Jakby co i w lesie mozna się ukryc. Niemcy tu nie wrócą bo i nie maja po co ? Nie daliby rady tu przeżyć. Pzdr
nie ma co szukać winnych na zewnątrz. Sami na to zapracowalismy, grzechem zaniechania i safandulstwem. Daliśmy się ograbic z elit i w gruncie rzeczy takze z ziemi
" Ziemia bez narodu dla narodu bez ziemi" .Niedoczekanie!. pzdr
Boże mój kochany, ten znowu wrócił z urlopu ! A tak było spokojnie, normalnie, merytorycznie - i masz babo placek - wrócił ! Wrócił i od razu nerwy zaczęły grać jak na koncercie ! Poziom publikacji spadł raptownie na pysk, bydło, świnie i smród zawładnął NB i ten odruch wymiotny ! Jedź, jedź chłopie, i nie wracaj tutaj nigdy więcej !!
bing.com...
//Pegerowcu//
Nie obrażaj Pegerowców...
Kudla to całkiem inna kategoria. To stary zetempowiec, który biegał z czerwoną szturmówką.
Zgadzam się. Zetempowiec jak najbardziej.Fakt + to lepsze skojarzenie
Pzdr
Po co robisz z siebie głupka ?!! Nie wystarczy ci,to, że już nim kjesteś !
ty walduś, z debilem nie ma co polemizować, bo debil nie rozumie normalności, a ja cepie nie potrafię się zniżyć do poziomu rolnika z mazur !!!
Skąd się q... takie debile biorą? Idź swoją drogą i powietrza nie psuj.
Druga dobra wiadomość, oficjalnie ogłoszono, 4 dawka od wiosny a i może do końca 2022 uda się podać nie tylko 5 ale i 6. Euforia.....
Radość daje też postawa na tym prawicowym blogu, gdzie jest chęć do poświęceń, by stać na straży podstawowych wartości np. pomimo artretyzmu, zmian zwyrodnieniowych widać gotowość, by wspiąć się na wieżyczkę strażniczą i strzec wolności i demokracji wzdłuż zasieków za którymi będą niezaszczepieni... lub z innego powodu, zresztą wszystko jedno jaki powód, ważny jest kręgosłup ideowy obrońców. Audiobooki o czynach Stelli Kübler, czy Pawlika Morozowa będą motywowały do wysiłku.
I można tak długo, bo już to znamy.
Czy to naprawdę jest nam potrzebne?
ad 1 - nie on pierwszy próbuje nas wyrwac z zasciankowosci. Zaściankowość to stan umyslu a nie determinanta miejsca na ziemi. Premier realizuje zyski i zmieni je na inne aktywa trwale. Nikt dziś nie powinien trzymac gotowki. A jako namaszczony przez współplemieńców na pewno to wie.
ad 2.
Planowana i to juz od dawna jest 10 dawka eliksiru
ad 3
Nie ma co się dziwić mentalnosc niewolnicza jest bardzo rozpowszechniona wśród cwiercinteligentow z lapanki. Serwilizm to podstawowa cecha chamow niezbuntowanych. Pawka Morozow wiecznie żywy.
Czy to nam potrzebne ?
Nie !
Pzdr
ad 2 planowano chyba 6 dawek ale nie doszacowano zacofańców i ciemnoty. I mamy 10 dawek dla postępowych.
ad 3 zdumiewająca jest skuteczność "terapii" na durnia, bez nakładów, wystarczą tylko zapewnienia, że "jesteś taki mądry" i po pewnym czasie mamy armię która uwierzy we wszystko tylko nie w to, że są durniami.
ad 2.
Ta resztą to są dawki przypominajace skad komu nogi wyrastają.
ad 3
Tylko durnie wierzą, ze sa mądrzy.
Pzdr