Świat się zmienił - czuć to w powietrzu...

Pisałem o tym wiele razy. Lipa. Barachło. Tandeta. W muzyce, w filmie i tak dalej. Plutokratyczne konie chciwości, raz zagarnąwszy "biznes" w jakimś obszarze sztuki sprowadzają ją do poziomu wycierania stołów. Muzyka? Czy rap to muzyka? Czy to, co teraz, choćby stało koło muzyki lat 60, 70, 80? Czy filmy z wcześniejszych lat nie biją na głowę, filmowego popcornu dla ćwierćgłówków jakie produkowany jest teraz, którego jedynym przesłaniem jest niemyślenie i tzw. wokeizm?

Chciwość, pragnienie kontroli i dominacji, są bezpłodne. Owszem, potrafią sobie podporządkować rzeczywistość i przemieniać ją w złoto. Ale tym się człowiek "nie naje".
Miałem tę wątpliwość, że jako człowiek "dojrzały" widzę rzeczy subiektywnie. Że to sentymentalizm za przeszłością i fanaberie. Ale nie. Słucham postępowca w sumie mainstreamowego jakim jest Dave Rubin, a ten mówi tak:

- Myślałem ostatnio o tym, że już nie pamiętam kiedy to było, gdy usłyszałem jakiegoś nowego muzyka, który by mnie poruszył albo zobaczył jakiś przedmiot sztuki, który byłby nowy, który by do mnie przemawiał. To się zdarza obecnie tak ogromnie rzadko.

Ta tendencja tandetyzacji dotyczy nie tylko sztuki. Dotyczy wszystkiego. Można by Galadrielą z epopei Tolkiena powiedzieć:

"The world is changed. I feel it in the water. I feel it in the earth. I smell it in the air."

Świat się zmienił. Widzę to w wodzie. Obieram to w drżeniu ziemi. Czuję to w zapachu wiatru.

Wskutek tego i my się zmieniamy. Nie dopuśćmy do tego. Witajmy słońce.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika u2

02-12-2021 [18:19] - u2 | Link:

już nie pamiętam kiedy to było, gdy usłyszałem jakiegoś nowego muzyka, który by mnie poruszył

Widać, że nie obejrzał Rejsu :

https://www.youtube.com/watch?...

Rejs - ulubione piosenki umysłu ścisłego inżyniera Mamonia.

 

Obrazek użytkownika Zbyszek_S

02-12-2021 [18:49] - Zbyszek_S | Link:

Rejs to jest perełka :)
Ale z przeszłości własnie :)

Obrazek użytkownika u2

02-12-2021 [19:21] - u2 | Link:

Ale z przeszłości własnie

Z nowości można posłuchać listy przygotowane na Spotify. Całkiem przyjemna muza. Nie taka sieczka jak w komercyjnych stacjach :-)

Ale czasy idoli typu Elvis Presley czy The Beatles raczej bezpowrotnie minęły, bo konkurencja jest o niebo większa niż to było pół wieku temu i wybić się z czymś oryginalnym jest nieprosto.

Obrazek użytkownika Zbyszek_S

02-12-2021 [21:11] - Zbyszek_S | Link:

Być może dawniej biznesmani szukali artystów aby produkować ich nagrania. Teraz, biznesmani produkują artystów.

Obrazek użytkownika Maverick

02-12-2021 [23:51] - Maverick | Link:

Amerykańskie marżenia roztrzaskane o kant krawężnika. https://www.youtube.com/watch?...

Obrazek użytkownika u2

03-12-2021 [10:33] - u2 | Link:

Amerykańskie marżenia roztrzaskane o kant krawężnika.

W Polsce również są wielkie problemy w wielkich miastach z utylizacją śmieci. We Włoszech już dawno przejęła "utylizację" nie tylko ludzi włoska mafia, stąd śmieci w centrach pięknych włoskich miast.

A na filmiku widać wypasione fury, piękne domy i majestatyczny subway. Jest sporo naćpanych czarnuchów, ale dobrze ubranych. Lepiej nie wysiadać z fury. Nie dziwota, że aby wygrać wyścig o fotelik Prezia, trzeba było ich podburzyć na Trumpa :-)

Obrazek użytkownika Ptr

03-12-2021 [15:30] - Ptr | Link:

Chyba wartościowe rzeczy nie lansują się same. One muszą być wyciągnięte na światło dzienne i pokazane. Istnieją zjawiska artystyczne , które nie są pokazywane w sieci publicznej. Widocznie o tych ,które są pokazywane decydują ludzie nie mający gustów, delikatności , wyczucia. Może już walec marksistowski przejechał przez te wszystkie instytucje. Przecież to jest straszne jeżeli o tym co ma być wartościowe decyduje jakaś grupa anonimowych administratorów , wszystko za pieniądze. 
Tak samo nie wiadomo dlaczego w architekturze pojawił się styl - bunkier. Niestety w tym stylu budowane jest muzeum historii Polski. Ciekawe co tam będzie , bo już się boję , że będzie to historia Polin.