Zapiski z domu niewoli

Siedzę na ławce. Może dziesięć metrów w dole płynie Ren. 

Po lewej stronie mam most, który podobno zawalił się dwa razy w czasie budowy. 

Po Renie płyną barki z Rotterdamu albo z Bazyli. Ruch jak na drodze. W tej chwili żadna nie płynie. 

A nie sorry - właśnie jakaś pojawila się. 

Joggery i Joggerki mijają mnie. Tylko chude biegają. 

Jakaś chuda stanęła i się wygina. 

Patrzy z ciekawością. Widzę w jej oczach zainteresowanie, bo... jej wzrok mówi - dlaczego nie biegam tylko siedzę... 

Z pięćdziesiąt metrów ode mnie płynie Bolero z trzydziestoma kontenerami ca. w kierunku Bazylei. 

Chuda kończy wyginanie.

- Jak długo to potrwa? - pytam po niemiecku. 
- Was? - patrzy i odpowiada w tym samym języku. 

Całkiem niezla sztuka myślę. Trochę krzywe nogi. Przysiada się. Wiem kim jesteś. 

Lekarka z Monachium, córka.. z domu obok. 

- No więc? - pytam. 

Usmiecha się. 

Jakiś jogger mija nas. 

- To się nigdy nie skończy - mówi z uśmiechem. My ze szpitala odsyłmy to do Rosenheim - dodaje. 

- No więc co robić? 

Ja pierdziele ale laska przebiegła. Daj boże zdrowie. 

- Szczepic się - odpowiada.

- Trzeci, czwarty, piąty...? 

- Jawohl. 

I jak można zachować zdrowy rozsądek? 

A Ren sobie płynie i po nim stumetrowe barki, obok pociągi z towarem a u nas po Odrze i Wisle tylko ptaszki śpiewają pięknie. 

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Pani Anna

14-10-2021 [13:02] - Pani Anna | Link:

"Ich" niedoczekanie. Po moim trupie. 

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

14-10-2021 [13:30] - rolnik z mazur | Link:

@ pani Anna 

Dokładnie. Niestety wojna jest przegrana. Pzdr

Obrazek użytkownika Pers

14-10-2021 [13:41] - Pers | Link:

Waldek
//Niestety wojna jest przegrana.//
Nie bądź takim pesymistą.
Obserwuj co się jutro będzie działo we Włoszech.
Tam sytuacja osiągnęła już masę krytyczną i wóz albo przewóz.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

14-10-2021 [14:05] - rolnik z mazur | Link:

@ Jarek

Nie wiem jak we Włoszech. W Niemczech wszyscy powariowali. Tragedia. 

Obrazek użytkownika juur

14-10-2021 [16:20] - juur | Link:

"Nic tak nie trzeźwi poglądów jak puste kieszenie" dawno temu powiedział to D. Tusk i trudno nie przyznać racji. Mroźna zima może być takim otrzeźwiaczem też i dla Niemców. W tym samym czasie nasze cymbały zamykają kopalnie i przerabiają bloki węglowe na gazowe pod dyktando Niemiec Nie sposób uwierzyć, że to tylko głupota i robią to za darmo. Barki, które wspominasz  nie pływają po Odrze i Wiśle  bo Niemcy się nie zgadzają i zapewne też nie za darmo. Co do szczepień to pomijam pierwsze 19 i zastanowię się nad 20 i następnymi, jeżeli będzie się jeszcze nad czym zastanawiać. To chyba oczywiste, że szczepionki są b. dobre im więcej tym lepiej, bo gdyby były złe to by ich nie podawali. Ciekawe, że oświecone mazowieckie (wyszczepione) ma od 3 do 5 razy więcej zakażeń niż ciemne i zacofane podkarpackie (słabo wyszczepione). A przytaczam to tylko dlatego, że usłyszałem z radia jakim problemem są obszary gdzie nie chcą się szczepić (podkarpackie) i sprawdziłem, to kolejna blaga.

Obrazek użytkownika sake3

14-10-2021 [16:31] - sake3 | Link:

Coż za pesymizm i beznadzieja bije z tych wpisów. Zapomnieliście jednak zwyczajowo ukierunkować swój gniew na byłego ministra Szumowskiego o strasznych oczach których tak bał się pan rolnik z Mazur. Przecież jego ręce na pewno sięgają całej Europy.No dalej ,do roboty drużyno .  

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

14-10-2021 [17:00] - rolnik z mazur | Link:

@ sake3

Nikogo sie nie bałem i boję. Tym bardziej Szumowskiego, który za twoje pieniądze bawi gdzieś tam... i śmieje się z głupiej gojki i słusznie. Strzyc baranów i baranice. "Bo trzeba strzyc to bydło a jak padnie przerobić na mydło. " Paniatna? Pzdr

Obrazek użytkownika sake3

14-10-2021 [17:22] - sake3 | Link:

Nie bawi się gdzieś tam tylko pracuje. O tym bardzo często zapominacie,a podziwiacie i czcicie idoli biorących kopertki i machających łapskami w idiotycznych orędziach.

Obrazek użytkownika Pani Anna

14-10-2021 [17:29] - Pani Anna | Link:

Sake spijająca słowa z ust i czcząca ziemię po której stąpają tacy jak Szumowski nie widzi problemu. Każą założyć majtki na twarz, to założy,  kaza się "wyszczepiac" raz na tydzień,  to będzie się  wyszczepiac. Pod tym względem walka jest była i będzie przegrana, ale nie same "Sake3" chodzą po tym Bożym świecie.  Na szczęście. 

Obrazek użytkownika sake3

14-10-2021 [19:16] - sake3 | Link:

O, i nabzdyczona paniuśka się odezwała jak tylko padło magiczne słowo szczepionka.Jakie to szczęście że po Bożym świecie nie chodzą tylko takie paniusie.

Obrazek użytkownika Pani Anna

14-10-2021 [21:49] - Pani Anna | Link:

Sake3
Czyżbym wyczuwała niechęć do kuju kuju? "Przypominające" już bylo?

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

14-10-2021 [17:30] - rolnik z mazur | Link:

@ sake3

To módl się o zdrowie bo o rozum za późno. Szkoda czasu na kopanie, się z koniem. Obyś nie musiała się spotykać z tą służba chorób wszelakich. To niech dzielnie dalej pracuje.. I nie zapomina o przysiędze Hipokratesa. Pzdr

Obrazek użytkownika Marek Kudła

14-10-2021 [19:15] - Marek Kudła | Link:

@ Prusak z Mazur
No,  kartofle wykopane, ozimina zasiana, krowy oporządzone i  Walduś wrócił na NB !  Wrócił z durnowatą notką i pieprzy jak teściowa Tuska !  Ty Walduś, jak tak lubisz powroty, to wracaj do swoich krów !

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

14-10-2021 [20:56] - rolnik z mazur | Link:

@ Kudłaty
Wiecie Kudłaty, że musicie się trzeci raz wy szczepić. To zap... do kolejki. My rolnicy z mazur na jesieni zwiedzamy świat. Następna notka z Francji. 

Obrazek użytkownika Marek Kudła

15-10-2021 [16:06] - Marek Kudła | Link:

@ Walduś
Obyście nie wrócili już do Polski !!!

Obrazek użytkownika Ptr

15-10-2021 [11:03] - Ptr | Link:

Dialogi w stylu J23 ze Sztyrlicem , ale q.. dramatyzm ! To prawie jak 007 czy inna agentka ze swoim oficerem prowadzącym nad Tamizą.  
 

Obrazek użytkownika Pani Anna

15-10-2021 [13:08] - Pani Anna | Link:

Ptr
Cenzurze można się poddać lub ja obejść,  takim starszym ludziom jak ja jest to wiadome od czasów komuny. To dobrze robi na inteligencję,  więc polecam, zwłaszcza takim, którzy rozumieją przekaz tylko, kiedy jest wyłożony jak tej tam  na miedzy.

Obrazek użytkownika Ptr

15-10-2021 [15:05] - Ptr | Link:

Autor chyba wie o co mu chodziło , a czytelnik musi się domyślać, o co mu chodziło. Ale niewiele z tego wynika. Stylistycznie trochę zagmatwane. 

 

Obrazek użytkownika Pani Anna

15-10-2021 [16:56] - Pani Anna | Link:

Ptr
Spalo się na lekcjach polskiego kiedy był temat "co autor miał na myśli "? Albo myślami krążyło wokół rudej Zosi z VIIc.

Obrazek użytkownika Ptr

15-10-2021 [19:02] - Ptr | Link:

Ale wczoraj czytałem 3 opowiadania F.A. Ossendowskiego ( o Japonii ) i pytam szkołę , a w zasadzie komunistyczny były rząd , dlaczego dokonał przestępstwa przemilczenia bardzo dobrego polskiego pisarza , najbardziej poczytnego pisarza II RP ?  (Pytanie retoryczne, gdyż komunizm musiał oznaczać realną sowietyzację droga lewico.)
Z tym ,że opowiadania Ossendowskiego - to było ze 100 lat temu - ale czyta się gładko , lekko i przyjemnie i emocje jakby realne.
Ale brawo za wszystkie próby literackie na Naszych Blogach. 
Proszę mnie do szkoły nie wysyłać, aby pokazać swoją lepszość (?) , nie odnosząc się do meritum. To byłoby niskie , acz powszechne. Nie da się ukryć.  

 
 

Obrazek użytkownika Pani Anna

15-10-2021 [19:16] - Pani Anna | Link:

Ptr
Ja nikogo do szkoły nie odsyłam, nawet gdyby to było możliwe.  Nie uważam bowiem, by obecna można chyba śmiało rzec pisowska szkoła mogła kogoś nauczyć czegokolwiek,  a co dopiero czytania między wierszami. 

Obrazek użytkownika Ptr

16-10-2021 [10:17] - Ptr | Link:

Lewicowo-liberalne róbta co chceta nie naprawiło po komunizmie, tylko przez 8 lat rozwaliło szkołę. Naprawa potrwa , jest w toku. 

Obrazek użytkownika Kazimierz Koziorowski

15-10-2021 [21:50] - Kazimierz Kozio... | Link:

jest tylko jeden zasadniczy problem z ukladem odpornosci czlowieka: dziala samoistnie DARMOWO i w przypadku infekcji sars cov2 ze skutecznoscia conajmniej 99.97%