Polexit: ZA i PRZECIW

Argumenty ZA pobytem w UE

Czy mamy w Europie jakąś inną bezpieczną alternatywę gospodarczą i polityczną? Nie, nie mamy. Czy Polska odnosi jakieś korzyści z pobytu w UE? Tak, to np. dostęp do nowoczesnych technologii, dostęp do wielkich rynków zbytu, możliwość swobodnego przepływu  ludzi, towarów i kapitału, czy wielkie inwestycje w naszą gospodarkę.

Argumenty PRZECIW dalszemu pobytowi w UE

Jaki jest nasz bilans ekonomiczny pobytu w UE? Ujemny, jesteśmy w plecy kilkaset miliardów euro. Otworzyliśmy nasz rynek w zamian za unijne rekompensaty w postaci wsparcia dla niektórych zacofanych dziedzin naszej gospodarki. Jednak ostatnio, pojawił się szantaż ekonomiczny i prawny. Ten szantaż uzależnia wynegocjowane traktatowo rekompensaty od naszej zgody na nie traktatowe rozwiązania w różnych segmentach ekonomicznych, prawnych i moralnych. Gdzie tkwi tak naprawdę źródło naszych kłopotów z unijnymi urzędasami? Rosnąca w siłę polska gospodarka, z roku na rok zmniejsza niekorzystny dla nas bilans ekonomiczny z UE. Mocarstwa unijne przecież nie od dziś próbują skutecznie temu zapobiec vide wprowadzone niekorzystne rozwiązania dla polskich transportowców. Obecnie atakuje się prawnie nie tylko polską energetykę ale i naszą prawną suwerenność. Brak naszej zgody ma skutkować zaprzestaniem napływu nie tylko rekompensaty ale i wszelkiego finansowego wsparcia.

Podsumowanie

Albo staniemy się taniutkim gospodarstwem głównie rolnym bez własnych praw, bez prawa decydowania o kierunkach naszego rozwoju ekonomicznego i społecznego, bo do tego zmierzają wyroki TSUE, albo won z UE. Czy mamy jakieś wyjście z tak perfidnie skonstruowanej akcji przeciw Polsce? Tak, zacznijmy od orzeczenia TK które pokazało gdzie jest miejsce TSUE w naszym systemie prawnym. Następnie w ramach równości podmiotów gospodarczych w UE zacznijmy stosować tą zasadę w Polsce, np. w podatkach. Jak im to nie pasuje, to powiedzmy im wzorem  Węgier, że chętnie odkupimy np. wielkie sieci handlowe które nie zechcą płacić podatków w Polsce. Usprawnijmy nasz wymiar sprawiedliwości i wywalmy na zbity pysk tych sędziów i innych prawników dla których polska racja stanu jest pojęciem względnym. Tyle na początek.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika u2

10-10-2021 [09:04] - u2 | Link:

"Jaki jest nasz bilans ekonomiczny pobytu w UE? Ujemny, jesteśmy w plecy kilkaset miliardów euro."

To nie jest taki prosty rachunek jak przedstawił prof. Krysiak z Instytutu Myśli Schumanna. Trzeba doliczyć inwestycje w Polsce, transfer know-how. Te miliony Polaków, które wyjechały za pracą i chlebem, a teraz transferują miliardy do rodzin w Polsce.

No i trzeba zauważyć, że Polska się modernizuje. Gdyby nadal rządził układ okrągło-stołowy typu Leszki Millery, czy Donaldy Tuski to nie byłoby najmniejszej szansy na dalszą modernizację, bo nie byłoby na nic kaski. :-)

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

10-10-2021 [09:12] - Ula Ujejska | Link:

@U2
Pisałam o tym w "Argumentach za pobytem w UE". Każdy rachunek ekonomiczny musi opierać się na zysku i stracie. Na dzień dzisiejszy wyprzedajemy do UE nasze zasoby i kapitał. Nasz problem z UE polega na tym że oni chcą ten stan utrzymać a mu chcemy mieć wreszcie czysty dochód jak np. Niemcy. Jeśli nie, to po cóż nam UE w takim wydaniu jak teraz - tylko do dojenia Polski?

Obrazek użytkownika u2

10-10-2021 [09:38] - u2 | Link:

"chcemy mieć wreszcie czysty dochód jak np. Niemcy"

Dla mnie Niemcy nie są wzorem do naśladowania. Prowadzą antyunijną politykę. No i gaz wcale nie jest "czysty". Czytam właśnie książkę "Chiny wg Leszka Ślazyka". Chwali Chiny pod niebiosa, gani USA. Ma ... rację. Od lat 80-tych ub. wieku USA i kraje zachodu zainwestowały gigantyczną kasę w komunistycznych Chinach, które nie przestrzegają zasad demokracji, nie wspominając praw człowieka.

A mogliby zainwestować w Europę środkowo-wschodnią :-)

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

10-10-2021 [10:17] - NASZ_HENRY | Link:

UE po wyjściu WB już nie ma - wyszło bowiem 50% bombek atomowych i rynek zbytu większy niż Europa!
Zostało Święte Cesarstwo Rzymskie Narodu Niemieckiego - czwarta edycja ☺☻
 

Obrazek użytkownika u2

10-10-2021 [10:44] - u2 | Link:

"UE po wyjściu WB już nie ma"

Anglia dołączyła do EWG nieco później niż założyciele Niemcy i Francja. Chcieli kontrolować swoich odwiecznych wrogów. Teraz wyszli po angielsku, ale to wcale nie oznacza upadku Unii, choć niewątpliwie jest to mocne osłabienie Unii, która powinna rekompensować tę stratę ... dalszym rozszerzaniem Unii, czyli wpływów, ale czy jest taka wola w Niemczech i we Francji ? Śmiem wątpić, im dobrze jest tak jak jest :-)

Obrazek użytkownika tricolour

10-10-2021 [11:27] - tricolour | Link:

@Ula

Jakiś śmieszny facet bez wykształcenia (już pisałem, że na ekonomię idą ludzie, których nie stać na studia ścisłe) zrobił bilans, by osiągnąć zamierzony wynik. Z rzetelnością  nie ma to nic wspólnego, to wynik dla gawiedzi, która gapi się w telewizor.

Proszę mnie też nie rozśmieszać, że odkupimy wielkie sieci handlowe i będzie dobrze. Wielkie sieci handlowe to nie budynki sklepowe. Proszę sobie zadać pytanie dlaczego przez 30 lat nie powstala polska sieć sklepów spożywczych? Ktoś przeszkadza? Nie, nikt nie przeszkadza. Żeby wybudować sieć to trzeba chcieć przez 10,15 lat, a nie zapalić się do pomysłu, zrobić konferencję i olać resztę roboty.

Taka prawda, droga Pani, rodak gdy zarobi $10k to najpierw kupi auto i antenę satelitarną, a normalny wyremontuje dom.

Obrazek użytkownika u2

10-10-2021 [11:59] - u2 | Link:

przez 30 lat nie powstala polska sieć sklepów spożywczych?

Lewiatan :
https://pl.wikipedia.org/wiki/...(sie%C4%87_handlowa)

Żabka :
https://pl.wikipedia.org/wiki/...(sie%C4%87_sklep%C3%B3w)

Obrazek użytkownika tricolour

10-10-2021 [12:38] - tricolour | Link:

@u2

I to jest odpowiedź godna rodaka. Dumnego. Właścicielem Żabki jest CVC, siedziba Luksemburg, biuro w Londynie.

Lewiatan to te kilka brudnych sklepów po wioskach?

30 lat budowania i nic? Nic.

Obrazek użytkownika u2

10-10-2021 [15:21] - u2 | Link:

Właścicielem Żabki jest CVC, siedziba Luksemburg, biuro w Londynie.

To podobnie jak Inpost, ma siedzibę na Cyprze. Ostatnio jest jakaś afera, ale właściciel z Polski tłumaczył, że musiał założyć spółkę na Cyprze, aby inwestować na wschodzie. To normalka w biznesie.

Lewiatan to te kilka brudnych sklepów po wioskach?

Durnyś trzykolorki, w Suwałkach jest ogromne centrum logistyczne Lewiatana, przyjedź i zobacz.

30 lat budowania i nic? Nic.

No tak, nie licząc niedochodowych stadionów, najdrożej zbudowanych na świecie są jeszcze pseudoautostrady, których budowę mieliście skończyć już na Euro 2012, a były również najdrożej budowane na świecie. Setki polskich podwykonawców dzięki wam pełomafiozki zbankrutowało :-)

Obrazek użytkownika tricolour

10-10-2021 [15:44] - tricolour | Link:

@u2

I ty uwierzyłeś, że gość założył spółkę w raju podatkowym, by inwestować? Nie. On ją tam założył, by uniknąć opodatkowania. To jest jego cel. Być może będzie inwestował...

Pewnie w Suwałkach jest wielkie centrum logistyczne Lewiatana, nie przeczę. Ale ktoś niedawno pisał, że w Suwałkach budują trzeciego Lidla czy Kaufland więc może się okazać, że wielkie centrum jest nie takie wielkie wobec konkurencji.

Ale nie o to chodzi generalnie. Chodzi o to, by były polskie sklepy, nie polscy producenci sprzedający w obcych sklepach.

Obrazek użytkownika u2

10-10-2021 [17:47] - u2 | Link:

"I ty uwierzyłeś, że gość założył spółkę w raju podatkowym, by inwestować?"

Raz nawet wygrał przetarg na dostarczanie korespondencji do po-wolnych sądów, to było za czasów PO-PSL, twojej opcji. A co nie jest zabronione to jest dozwolone w biznesie. To są proste sprawy.

PMM kilka razy apelował o ukrócenie rajów podatkowych w UE, ale póki są, to działają legalnie. Zaryzykuję tezę, że wiele biznesów w UE by runęło, gdyby nie te raje podatkwoe.

"wielkie centrum jest nie takie wielkie wobec konkurencji"

Gdyby interes się nie kręcił to by nie było tego wielkiego centrum w Suwałkach. Skończyli by jak Tesco w Suwałkach, a właściwie w całej Polsce.

"Chodzi o to, by były polskie sklepy, nie polscy producenci sprzedający w obcych sklepach."

Ja często kupuję na targu, bezpośrednio od producenta. Smaczniejsze i tańsze niż w sieciówkach A że sieciówki konkurują miedzy sobą ? To tylko zysk dla mnie jako klienta.
 

Obrazek użytkownika tricolour

10-10-2021 [22:32] - tricolour | Link:

@u2

BTW: jak piszą Lewiatan wchodzi w skład Eurocash, które w prawie połowie jest zagraniczne. Więc ta polska sieć jest tylko trochę polska...

Może to nie ja jestem "durnyś"?

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

10-10-2021 [14:41] - Ula Ujejska | Link:

Tricolour
Ten śmieszny facet to profesor, a  nie niedouczony inżynierek który u mnie oblałby po pierwszym roku z logiki. Jakim cudem masz dyplom? I kto cię przyjął z takim dyplomem do pracy? ... współczuję tej firmie. Nikt nie podważył wyliczeń tych dwóch profesorów - i nie zrobi tego niedouczony inżynierek. Inżynierek może najwyżej szarpać za nogawki 😁😁😁

Obrazek użytkownika tricolour

10-10-2021 [15:02] - tricolour | Link:

@Ula

Proszę nie kłamać. "Wyliczenia" zostały podważone natychmiast, ale skoro Pani nie czytuje pozycji, które nie są oblepione wazeliną, to Pani nie wie.

Jest też dla mnie oczywiste, że oblałbym partyjną logikę oraz że współczuje Pani firmie, która mnie zatrudnia ponieważ uczucia nieadekwatne do zjawisk, które je wywołują, są cechą narodową.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

10-10-2021 [15:45] - Ula Ujejska | Link:

Tricolour
To fakt, łże medialnych bzdetów nie czytuję i nie oglądam. Raz już panu radziłam żeby nie wcinał się w dyskusję innych, bo zawsze wychodzi pan na głupka. I znów ten Jabe 😁😁😁

Obrazek użytkownika Jabe

10-10-2021 [15:47] - Jabe | Link:

Jakie bzdety Pani poleca?

Obrazek użytkownika Jabe

10-10-2021 [11:59] - Jabe | Link:

Czemu pni Ula ocknęła się akurat teraz, po latach?

Obrazek użytkownika tricolour

10-10-2021 [13:04] - tricolour | Link:

Nie ocknęła się tylko religią jest telewizor. Zacznie kochać Unię gdy jej powiedzą, że ma pałać miłością.

Oczywiście profesor zrobi bilans, że miłość się opłaca.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

10-10-2021 [14:31] - Ula Ujejska | Link:

Tricolour
Sądzisz według siebie, a ja niezmiennie od lat stoję po polskiej stronie.

Obrazek użytkownika tricolour

10-10-2021 [14:42] - tricolour | Link:

@Ula

Tak, to oczywiste, że sądzę innych po sobie, bo to jedyne sprawiedliwe kryterium. I dostatecznie poznane.

A Pani jak sądzi bliźnich? Jakich kryteriów używa?

Proszę napisać, serio proszę. Nie chcę zostać z supozycją, że kryteria, którymi kieruje sie Pani wobec siebie różnią się od tym wobec bliźniego.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

10-10-2021 [15:45] - Ula Ujejska | Link:

Tricolour
I znów z logiki pała i znów ten Jabe😁 ... mniej TV a wyjdzie panu na zdrowie.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

10-10-2021 [14:30] - Ula Ujejska | Link:

Jabe
Zanim zaczniesz bzdecić to najpierw sprawdź 😁
Nie ocknęłam się po latach tylko od lat piszę, a dowody  TUTAJ  i TUTAJ

Obrazek użytkownika Jabe

10-10-2021 [15:45] - Jabe | Link:

A, to przepraszam. Wydawało mi się, że Pani jest prorządowa. To mnie zmyliło.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

11-10-2021 [07:19] - Ula Ujejska | Link:

Jabe
Jestem zawsze po stronie Polski. I dlatego mam ciągły problem na blogu z koniowałami, putlerkami i wszelką zdradziecką i lewacką hołotą.

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

10-10-2021 [15:50] - wielkopolskizdzichu | Link:

Fakt. Goska się wcale nie ocknęła, tak jak bajdurzyła tak bajdurzy.
Przykład pierwszy z brzegu: Kapitał amerykański tylko czeka na to, aby wejść w te niemieckie 80% he he he. 
Koń by się uśmiał z tez gośki, która w śnie egzaminuje kogoś z logiki.
USA od "niepamiętnych" czasów, a konkretnie od końca I WŚ traktuje obszar pomiędzy Niemcami a Rosją jako potencjalne pole bitwy, a nie miejsce inwestycji.
Przykład prosty: Po I WŚ Polska dostała mniejsze pożyczki od USA niż Sowiecka Rosja.
Od końca I WŚ do teraz USA wpompowało w Niemcy niebotyczne pieniądze
stając się największym udziałowcem w gospodarce niemieckiej, w związku z tym Polska spełnia dla tejże gospodarki rolę bufora, a nie celu  i to się nie zmieni ponieważ podatnik amerykański tego nie chce, bez względu czy jest wyborcą Trampka czy Bideta.

Precyzyjnie opisując twe wypociny.
gośka przelewasz na klawiaturę, podobnie jak jazgot, to co z brudnego palucha wyssiesz.

https://stat.gov.pl/files/gfx/...
Banialuk, które wypisywała gośka i wypisuje nadal, nawet oficjalne biuletyny, urzędów zarządzanych przez jej partię, nie potwierdzają.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

11-10-2021 [06:56] - Ula Ujejska | Link:

Dziuniek
Za głupi jesteś aby dyskutować na jakiś poważny temat, zwłaszcza o problemach Polski. Wiem że bauer płaci ci za zaczepki wobec mnie, a  ty tego nie potrafisz - i stąd ta twoja sraczka i urojenia.
pa misiu 😁

Obrazek użytkownika tricolour

10-10-2021 [13:01] - tricolour | Link:

@Ula

I jeszcze jedno: przykład Węgier jest idealnym przykładem własnej ślepoty. Żeby dosadniej nie napisać.

Wegry dwa tygodnie temu podpisały umowę z Gazpromem na dostawę gazu na 15 lat z całkowitym pominięciem bratniej Ukrainy.

Wegry mają rosyjską elektrownię atomową, która zaspokaja ponad 50% zapotrzebowania na moc. Oznacza to, że już dziś Węgry spełniają kryteria emisyjne przewidziane w FitFor55.

A co Pani ma do zaoferowania? Sześć lat tańca wokół Chyżego Ruja?

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

10-10-2021 [14:34] - Ula Ujejska | Link:

Tricolour
Wszystko jest w mojej notce przeczytaj uważnie jeszcze raz. I spokojnie, damy radę. A do polityki Węgier się nie wtrącam - ich sprawa.

Obrazek użytkownika jazgdyni

10-10-2021 [14:42] - jazgdyni | Link:

Cześć Ula

teraz ty jesteś atakiem lokalnych głupków na etacie rozbiorców Polski.

Wiem, że nie takie bezmózgi pokonywałaś.

Wytrwałości

Ps. Za tymi nowymi technologiami z UE nieco przesadziłaś. Tam się już nic nowego nie wymyśla. Najlepszy fizyk to Turek, a najlepszy inżynier, a jakże, to Polak.

Obrazek użytkownika tricolour

10-10-2021 [14:55] - tricolour | Link:

@JzG

Nie zasłaniaj się kobietą, rycerzu.

Powtarzamy lekcję z heterodyny? Może rzeczywiście przydadzą się korepetycje z dzielenia 100/0.25?

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

11-10-2021 [07:14] - Ula Ujejska | Link:

Cześć Janusz
Teraz zleciały się neonowe koniowały 😁😁😁 Już nie jestem żydobanderowcem, tylko wymagam opieki zdrowotnej. Już to słyszeliśmy kiedyś z ust jednego prawie profesora. Koniosraje tak mają, a ja się z tego śmieję.
Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika Tezeusz

10-10-2021 [15:04] - Tezeusz | Link:

Trzykolorowy z tobą dyskusja to jak z POpaprancami którzy mienia się być patriotami ale... Białorusi no nie Polski.
Rozumiem twoje zauroczenie Rosją toz to twoja ojczyzna nie wstydz się.
 

Obrazek użytkownika tricolour

10-10-2021 [15:11] - tricolour | Link:

@Teze

Czyli dla ciebie jestem białorusinem, którego ojczyzną jest rosja, a dla uli szwabem.

No to macie odpowiedź kim, gdzie i dlaczego jesteście: dwie osoby, trzy wyniki.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

10-10-2021 [15:48] - Ula Ujejska | Link:

Tricolour,
Pan jesteś tanim szwabem który wstydzi się swojej ojczyzny😁

Obrazek użytkownika tricolour

10-10-2021 [16:21] - tricolour | Link:

@Ula

Trzy czy cztery moje wypowiedzi, a traci Pani afekt. Jeśli uważa Pani, że używając słów obraźliwych jest w stanie mnie Pani dotknąć, to odpowiem, że nie. Żeby dotknąć trzeba mieć mózg i to chłodny, a nie rozbiegane ręce na klawiaturze i szczerzenie żółtych zębów.

Może Pani na swoim przykładzie zobaczyć kim się staje wobec rzeczowych argumentów. I tak jest ze wszystkim.

A teraz zapraszam do Lidla lub Żabki. Wszak wobec waszych osiągnięć intelektualnych i prawnych są to podmioty świadczące usługi pocztowe, a poczty muszą pracować w niedzielę.

Obrazek użytkownika Tezeusz

10-10-2021 [18:01] - Tezeusz | Link:

 
@trzykolorowy !
"A teraz zapraszam do Lidla lub Żabki. Wszak wobec waszych osiągnięć intelektualnych i prawnych są to podmioty świadczące usługi pocztowe, a poczty muszą pracować w niedzielę."

Faktycznie trzykolorowy ( flaga Rosji) " kultura i sztuka" .Przy takiej sztuce jak ty naprawdę trudno już o kulturę.!

Obrazek użytkownika tricolour

10-10-2021 [20:35] - tricolour | Link:

@Teze

Ty mi tu cytatów z "Daleko od szosy" nie wciskaj, bo twoja polszczyzna to kipna z dziadka.

Obrazek użytkownika u2

10-10-2021 [18:01] - u2 | Link:

"są to podmioty świadczące usługi pocztowe, a poczty muszą pracować w niedzielę."

Ponoć już się to kończy. Faktycznie rozbawiła mnie ta konkurencja sieciówek, zwykle zagranicznych w tworzeniu de facto fikcyjnych placówek pocztowych, tak by móc wyprzedzić konkurencję w Niedziele i Święta :-)

Raz nawet kupiłem w Biedrze w niedzielę. Był tłum klientów. Widać, że dochodowy biznes. Ale czytając komentarze pracowników Biedry to widać było, że są wściekli na przymus pracy w Niedziele.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

11-10-2021 [06:52] - Ula Ujejska | Link:

Tricolour
Najpierw wcina się pan do dyskusji z Jabe i jak zwykle wychodzi na głupka, bo nie potrafi pan przeczytać tekstu ze zrozumieniem. Teraz zamienił pan się rolą z jedną paniusią i chce tu robić jak ona, za koniowała? Do tego, jakimś  łże medialnym przygłupem chce pan obalać opracowania profesorskie  z mojej notki? No daj pan spokój, dosyć już tego. I jeszcze jedno, ja wcale nie chcę pana dotykać, opisuję co widzę i czytam, a że tak to  wygląda, no cóż mogę poradzić. Zanim się pan odezwie lub wtrąci się w dyskusje to niech skonsultuje się z kimś mądrzejszym 😁😁 😁

I przypominam panu że tematem dyskusji jest  Polexit a nie pańskie urojenia co do autorki.

Obrazek użytkownika tricolour

11-10-2021 [07:48] - tricolour | Link:

@Ula

Mam takie prawie osobiste pytanie. Gdyby okazało się za trudne, to proszę mnie o tym poinformować, postaram się zadać inaczej, przystępniej.

Otóż zawsze, wy, ludzie starsi, mocno starsi, gdy napotykacie niedogodność w dyskusji, to musicie posługiwać się cudzą pomocą. Albo jest to link do cudzych wypowiedzi, albo jest to cudzy tytuł naukowy, albo grupujecie się myśląc, że siła argumentu wyniknie z liczby gardłujących. Dlaczego brakuje wam - w jesieni życia - własnych zasobów, by móc wyrazić własne zdanie? Przecież więcej już ich nie będzie! Zasobów. Kiedy mieć własne zdanie, jak nie w takim momencie?

Ten Pani "uczony" tak zbilansował zyski z Unii, że to naprawdę śmieszne. Jaki otrzymam wynik finansowy gdy analogicznie wyliczę finansowy sens bycia w małżeństwie? Przecież takie dzieci to wieczny wydatek, bez najmniejszej szansy zwrotu i zysku dla mnie. Żona się co prawda dokłada, ale wydaje w obszarach mnie zupełnie zbytecznych. Widząc małżeństwo w kategoriach zysku, to taniej wyjdzie agencja towarzyska. A jednak chcemy być w małżeństwie i tworzyć rodziny... Ma Pani jakiego profesora w szafie, który to objaśni? No chyba, że Pani się porwie, do czego szczerze zachęcam.

Taki to polexit. Bo miało być o nim.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

11-10-2021 [16:57] - Ula Ujejska | Link:

Tricolour
Nawet nie zrozumiał pan przesłania mojej notki. Proszę przeczytać ze zrozumieniem trzy cztery ostatnie zdania.  Podając argument PRZECIW: ujemny bilans na podstawie wyliczeń, staram się dobierać wiarygodne osoby. Fachowców z łże mediów odrzucam. Jeden już wieszczył że "piniendzy nie ma i nie bedzie" a drugi że "500+ doprowadzi Polskę po roku do bankructwa" - oba profesory i doradcy PO 😁😁😁 Ma pan kłopot z logicznym myśleniem i tu leży problem w naszej dyskusji.
PS.
Tak naprawdę nie jestem zwolenniczką wyjścia Polski z UE - to na wypadek gdyby pan nie odczytał ze zrozumieniem ostatnich zdań z mojej notki. Ale nie ma mojej zgody na sprzedanie za kasę naszej suwerenności, bo w takim wypadku podniosę rękę za wyjściem z UE.

Obrazek użytkownika jazgdyni

10-10-2021 [18:24] - jazgdyni | Link:

Żeby to był chociaż tani szwab.
To volksdojcz, którymi Niemcy pogardzają bardziej niż Turkami.

Obrazek użytkownika tricolour

10-10-2021 [20:45] - tricolour | Link:

@JzG

Nieprawda. Nie jestem Volksdeutsch.

Ty się tak na tym znasz, jak na heterodynie. Zrobić wykład? Z przyjemnością: godzina mojej pracy w niedzielę to $300.

Piszesz się?

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

11-10-2021 [07:12] - Ula Ujejska | Link:

Janusz
Chyba masz rację. Pamiętasz Niemca "Anakondę" który tu pisał? Twardy wojownik był, i tamten przynajmniej Polski nie wyzywał od bękartów. Tak robią tylko volksdojcze.

Obrazek użytkownika Tezeusz

10-10-2021 [18:04] - Tezeusz | Link:

@ trzykolorowy
"Czyli dla ciebie jestem białorusinem, którego ojczyzną jest rosja, a dla uli szwabem."

​Dla mnie trzykolorowy jesteś takim SB ckim komuszkiem.  Czyli nikim !

Obrazek użytkownika Pers

10-10-2021 [18:15] - Pers | Link:

@tezeuszek
//Dla mnie trzykolorowy jesteś takim SB ckim komuszkiem.  Czyli nikim !//
Czyżbyś spotkał kolegę z pracy?

Obrazek użytkownika Marek Kudła

10-10-2021 [17:36] - Marek Kudła | Link:

Stańcie razem z nami po stronie Polski !!!   Zwtracam się do tych, którzy nie biorą udziału w wyborach, bo obudzicie się któregoś dnia w federalnym landzie Polan należącym do UE i rządzonym przez Niemców !!!