Śp. Prezydent RP Lech Kaczyński wizjoner Wolnej Polski

( Materiał  już opublikowano  rok temu obecnie zmodyfikowano i uzupełniono o dane dzisiejsze. Przypominam z uwagi na jego wagę. https://naszeblogi.pl/59801-sp... )

Od katastrofy smoleńskiej minęło już ponad 11 lat, a na jaw wciąż wychodzą szokujące fakty dotyczące przebiegu tragedii.

Od 10.04.2010 r. do chwili obecnej trwają dyskusje o przyczynach tragicznej śmierci śp. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Temperatura prowadzonych na ten temat dyskusji podziela Polaków co do samych ich przyczyn. Wielu jednak uważa tę śmierć za męczeńską i bohaterską. Ostatnie przytoczone fakty wskazują na zamach bombowy zaplanowany i wykonany.

https://niezalezna.pl/411742-m...
https://niezalezna.pl/411786-n...

10.04.2010 r. - ta tragiczna data została zapisana na zawsze w historii naszego kraju. Tragiczna śmierć prezydenta Lecha Kaczyńskiego z małżonką oraz wybitnych polityków, wojskowych, duchownych, pilotów i obsługi TU 154, który rozbił się     w Smoleńsku, uderzyła głęboko w serca narodu polskiego.

Ginie w katastrofie lotnicze ( zamachu bombowym ) w tragicznych okolicznościach, najważniejsza osoba w państwie prezydent RP. Największa katastrofa lotnicza w dziejach naszego kraju zabiera 96 istnień ludzkich.
Dlaczego zginął prezydent Polski? Czy była to katastrofa, jak oceniają powołane zespoły państwowych ekspertów z Polski i Rosji, czy może był to zamach, jak podaje sejmowa komisja parlamentarna oraz eksperci z krajów zachodnich ?

Prezydent Lech Kaczyński był niewątpliwie nie tylko politykiem, ale i wielkim patriotą swego kraju, kochał swój kraj, zawsze pamiętał o tych, co walczyli o Polskę wolną i niepodległą. To dzięki niemu Powstańcy Warszawy mają swoje muzeum, gdzie dzięki staraniom Lecha Kaczyńskiego uratowano od zapomnienia wspaniałe karty walki o niepodległość. Był bardzo wyczulony na ludzką krzywdę, pochylał się nad każdym Polakiem, bogatym czy biednym, zdrowym czy chorym. Takim był, jak go widzieliśmy w mediach, spokojny, uśmiechnięty i stonowany.

Lech Kaczyński leciał wojskowym samolotem rządowym pilotowanym przez najlepszych pilotów Wojska Polskiego  - armii, której był zwierzchnikiem, by oddać hołd tym, którzy zostali podstępnie w okrutny sposób wymordowani przez oprawców NKWD w Katyniu.
Nie wiadomo jakby potoczyła się historia naszego kraju, gdyby nie doszło to tej zbrodni. Tam w lasach Katynia i innych miejscach kaźni wymordowano kwiat inteligencji Polski przedwojennej. Uderzenie w nasz kraj było celowe i zaplanowane przez Stalina. Była to zemsta na narodzie, który się nie ugiął przed bolszewizmem, za Bitwę Warszawską z sierpnia 1920 r. Wiedział o tym Lech Kaczyński i spieszył oddać rocznicowy hołd umęczonym i bestialsko zamordowanym synom swego narodu.
Śmierć otuliła go tragicznym całunem wraz z całą delegacją niedaleko miejsca zbrodni Katyńskiej. Zginął nasz prezydent ze swoją ukochaną żoną i z ludźmi, których szanował i z nimi pracował dla dobra swego kraju. Zginął zapewne myśląc o Polsce.

Dzisiaj toczymy dysputy na ten temat polityczne bądź rodzinne. Spieramy się, jak pisałem, o przyczyny katastrofy i niejednokrotnie emocje górują nad rozsądkiem. Kiedy sprawcy tego zamachu bombowego zostaną osądzeni i ukarani.

Ale nic nie wróci już życia zamordowanym tym 96 wybitnym synom i córkom swego narodu, żadne dysputy czy oceny. Tragicznie zginęli wybitni Polacy, zginęli za swój kraj, który umiłowali nad życie i to życie za niego oddali.

CZEŚĆ ICH PAMIĘCI!
W minucie ciszy i zadumie nad tymi 96 Polkami i Polakami, którzy polegli  lub zostali zamordowani 10.04.2010 r. za swoją ojczyznę artykuł ten poświęcam.

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika u2

19-09-2021 [08:26] - u2 | Link:

"Ostatnie przytoczone fakty wskazują na zamach bombowy zaplanowany i wykonany."

Co znamienne, Rosjanie ukryli swoich kontrolerów lotu ze Smoleńska, aby nie można było im postawić zarzutów.

Obrazek użytkownika mjk1

19-09-2021 [09:02] - mjk1 | Link:

JuTu, a tym kontrolerom z lotniska w Smoleńsku należy przedstawić zarzuty planowania zamachu, podłożenia ładunków wybuchowych, czy ich odpalenia?
 

Obrazek użytkownika u2

19-09-2021 [09:18] - u2 | Link:

"a tym kontrolerom z lotniska w Smoleńsku należy przedstawić zarzuty planowania zamachu, podłożenia ładunków wybuchowych, czy ich odpalenia?"

Nie udawaj durnia ruski trollu. Zarzuty były publicznie przedstawione.

Obrazek użytkownika Tezeusz

19-09-2021 [09:24] - Tezeusz | Link:

@U2 - Putek już rozwalił kontrolerów wszyscy co coś co wiedzieli o tym zamachu bombowym w Polsce i Rosji nie żyją - pomór czy komuś zawadzali.
Może tym co tak sie sciskali w Juracie !

Obrazek użytkownika mjk1

19-09-2021 [09:27] - mjk1 | Link:

JuTu, to wytłumacz mi proszę, czy złe naprowadzanie samolotu w celu spowodowania katastrofy jest planowaniem zamachu, podłożeniem ładunków, czy ich odpaleniem?

Obrazek użytkownika Tezeusz

19-09-2021 [09:51] - Tezeusz | Link:

A ty jesteś specjalistą od wypadków lotniczych czy materiałów wybuchowych.Proponuje literaturę przedmiotu ale nie sowiecką - tam się dowiesz.

Obrazek użytkownika mjk1

19-09-2021 [10:31] - mjk1 | Link:

Nie jestem specjalistą od wypadków lotniczych i materiałów wybuchowych.
Nijak jednak nie mogę powiązać złego naprowadzania samolotu z podłożeniem i detonacją ładunku, czy też planowaniem zamachu.  
Językoznawcą też nie jestem, więc wytłumacz proszę, dlaczego wyzywacie wszystkich od ruskich trolli a sami używacie rusycyzmów.
Sowiet to po polsku rada i po polsku powinieneś napisać „literaturę radziecką”.
 

Obrazek użytkownika Tezeusz

19-09-2021 [11:01] - Tezeusz | Link:

@ mjk1
Proponuję literaturę okresu II RP tam w stosunku do Rosjan używano potocznie słowo "sowieci" ale to wiedza z podstawówki.

Obrazek użytkownika mjk1

19-09-2021 [11:32] - mjk1 | Link:

Ja nie pytałem kiedy i gdzie potocznie używano rusycyzmów, tylko dlaczego Ty używasz rusycyzmów.

Obrazek użytkownika paparazzi

19-09-2021 [16:18] - paparazzi | Link:

@mjk1  a wy słyszeli jaka była rozmowa z pułkownikiem Krasnotuckim, Jest nagrana w połowie. "Tak nada pasadzić" Naprowadzali w Moskwie, telefonicznie. Ja wam mowie starajcie się lepiej bo jak sie raz wdepnie w ........

Obrazek użytkownika paparazzi

19-09-2021 [16:14] - paparazzi | Link:

@mjk1 wystarczy im udowodnić zatajanie prawdy. Tak ale do śledztwa i przesłuchania trzeba ich mieć. Gdzie oni są a może już w piecu hutniczym a ty uważaj i się mocno staraj?

Obrazek użytkownika Jabe

19-09-2021 [09:14] - Jabe | Link:

Miałem nadzieję, że dowiem się czegoś o tym wizjonerstwie.

Obrazek użytkownika Tezeusz

19-09-2021 [09:52] - Tezeusz | Link:

@ Jebe jak wyżej. Odsyłam do materiałów i opinii biegłych z USA.

Obrazek użytkownika Jabe

19-09-2021 [10:05] - Jabe | Link:

Eksperci z USA badali wizjonerstwo Lecha Kaczyńskiego?

Obrazek użytkownika u2

19-09-2021 [10:45] - u2 | Link:

"Eksperci z USA badali wizjonerstwo Lecha Kaczyńskiego?"

Przecież przewidział wojnę Rosji z Ukrainą. Co prawda Cz.F.Klimuszko (1905-1980) przewidział ją nieco wcześniej.

Ś.p. Lech Kaczyński powstrzymał agresję Rosji na Gruzję, ale zapłacił za to swoim życiem.

Zrobił wiele, aby Polska uniezalezniła sie od autorytarnej Rosji w sprawach energetycznych. Niewątpliwie obrał słuszny kierunek polskiej polityki.

Obrazek użytkownika Jabe

19-09-2021 [11:34] - Jabe | Link:

Przecież wiadomo było z góry, że Rosja będzie chciała odzyskać prezent Chruszczowa, a i na bogatsze rosyjskojęzyczne regiony wschodnie będą mieć chrapkę. To tzw. oczywista oczywistość. Co zatem niebanalnego Lech Kaczyński przewidział? Niezależność jest ważna – przecież to kolejny banał. Wygląda na to, że owo wizjonerstwo jest „faktem medialnym”.

Obrazek użytkownika u2

19-09-2021 [12:33] - u2 | Link:

"Niezależność jest ważna – przecież to kolejny banał."

To nie banał, układ okrągłego stołu służył wszystkim, ale nie Polsce. Dopiero ś.p. Lech Kaczyński zerwał z tą szkodliwą umową z wami komuszkami i zapoczątkował niezależną politykę.

Stąd ten przemysł pogardy w post-komuszych merdiach. Ciągłe maglowanie w mendiach Irasiadem, Borubarem i Spieprzaj dziadu. Ciągła agresja Tuska, Palikota, Sikorskiego i innych ćwoków.

Obrazek użytkownika Jabe

19-09-2021 [12:51] - Jabe | Link:

Z tego, komu służył układ, a komu nie, wcale nie wynika, że potrzeba dążenia do niezależności, energetycznej w szczególności, nie jest trywialną konstatacją. Dodam, że niezależność jest czymś innym, niż samowystarczalność.

wami komuszkami – No cóż, na Naszych Blogach przynajmniej, rzekomy patriotyzm i bezwarunkowe poparcie partii rządzącej koreluje ze skłonnością do wyzwisk i pomówień, a niejednokrotnie z pospolitym chamstwem.

Obrazek użytkownika u2

19-09-2021 [16:28] - u2 | Link:

"koreluje ze skłonnością do wyzwisk i pomówień"

To nie wyzwisko, ani pomówienie, tylko stwierdzenie faktu, skoroś twardogłowy zwolennik liberałów-aferałów toś komuszek, bo lubisz kraść cudze :-)

Obrazek użytkownika Tezeusz

19-09-2021 [17:32] - Tezeusz | Link:

@ Jebe kto ciebie tutaj zaprasza, jak już wlazłeś to nie obrażaj innych bo gospodarz wywali za drzwi - w domu nie nauczyli ?

Obrazek użytkownika Tezeusz

19-09-2021 [11:16] - Tezeusz | Link:

@Jebe
Wizjonerstwo nie ale jak go zabito tak.

Obrazek użytkownika Jabe

19-09-2021 [11:35] - Jabe | Link:

Skoro wizjonerstwo nie, to czemu taki jest tytuł?

Obrazek użytkownika Tezeusz

19-09-2021 [12:23] - Tezeusz | Link:

@Jebe - dla inteligentnych ? Widocznie do nich nie należysz. Przykro mi.

Obrazek użytkownika Jabe

19-09-2021 [12:31] - Jabe | Link:

Proszę zatem objaśnić.

Obrazek użytkownika Tezeusz

19-09-2021 [11:02] - Tezeusz | Link:

@ jebe stan przed lustrem tam masz wizjonerstwo.

Obrazek użytkownika Niezalogowany

19-09-2021 [17:59] - Niezalogowany | Link:

"Miałem nadzieję, że dowiem się czegoś o tym wizjonerstwie."

Manipulujesz, ruski trollu, swoją obłudną wypowiedzią sugerując, jakoby wizjonerstwa w decyzjach Lecha Kaczyńskiego nie było.

Lech Kaczyński wspólnie z prezydentami innych państw zahamował inwazję rosyjską na Gruzję i zwrócił na to uwagę państwa zachodnich, co w praktyce pokrzyżowało plany Putina. Do tego Polska dostarczyła do Gruzji uzbrojenie, które skutecznie demolowało złom ruskiej armii. Wizjonerstwo tych działań polegało na tym, że swoimi decyzjami Lech Kaczyński uratował nie tylko Gruzję, ale i kolejne państwa, które chciał najechać kreml.

Za pokrzyżowanie planów kremlowskiego imperium zła, Lech kaczyński zapłacił cenę życia, zamordowany w Smoleńsku.

Obrazek użytkownika Jabe

19-09-2021 [10:08] - Jabe | Link:

Nadmienię, że katastrofa smoleńska unaoczniła dobitnie, że państwo polskie jest atrapą z dykty i paździerza. Co w tej kwestii zmieniono przez 11 lat?

Obrazek użytkownika Tezeusz

19-09-2021 [11:03] - Tezeusz | Link:

# Jebe nie oglądaj tyle TVN bo zglupiejesz do reszty.

Obrazek użytkownika Niezalogowany

19-09-2021 [18:01] - Niezalogowany | Link:

"Nadmienię, że katastrofa smoleńska unaoczniła dobitnie, że państwo polskie jest atrapą z dykty i paździerza"

Kłamiesz i manipulujesz, ruski trollu.
ZAMACH smoleński dowiódł jedynie, że rządy PO i Tuska oznaczają, że są to rządy pachołków kremla i Berlina.
Wystarczyło ich odsunąć od władzy, by sytuacja Polsce i los Polaków stały się bez porównania lepsze.

Obrazek użytkownika Jabe

19-09-2021 [22:29] - Jabe | Link:

Przekonanie, że struktury są dobre, tylko ludzie źli, jest bardzo wygodne dla tych, którzy chcą wskoczyć w buty poprzedników. Ciekawe, jak to będzie z następną dobrą zmianą, i czy Polska dotrwa.

Obrazek użytkownika Tezeusz

20-09-2021 [07:35] - Tezeusz | Link:

@Jebe lewactwo na pewno nie przetrwa przynajmniej w Polsce

Obrazek użytkownika Tezeusz

19-09-2021 [10:22] - Tezeusz | Link:

Największą tragedią Narodu Polskiego podczas obu okupacji niemieckiej i sowieckiej , było wymordowanie polskich elit .
Na ich miejsce sprowadzono plebejską swołocz ze wschodu ,
często o wiadomej proweniencji , która te elity miała zastąpić. Skutki widoczne są do dzisiaj . Apogeum morderstwo w Smoleńsku najlepszych synów i córek Rzeczypospolitej.

Obrazek użytkownika admin

19-09-2021 [10:29] - admin | Link:

Tezeuszu, dubel. https://naszeblogi.pl/59801-sp...
Żeby tego uniknąć, sprawdzaj listę wpisów: https://naszeblogi.pl/user/684...

Obrazek użytkownika Tezeusz

19-09-2021 [11:04] - Tezeusz | Link:

Faktycznie przy tej ilości , mogłem pominąć ale zmodyfikowany i na czasie warto przypomnieć. Wstęp zmieniony dodane nowe fakty i ustalenia co zmienia materiał.
Pozdrawiam