Śp.Prezydent Lech Kaczyński wizjoner Wolnej Polski

 Od 10.04.2010 r. do chwili obecnej trwają dyskusje o przyczynach tragicznej śmierci śp. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Temperatura prowadzonych na ten temat dyskusji podziela Polaków co do samych ich przyczyn. Wielu jednak uważa tę śmierć za męczeńską i bohaterską.

10.04.2010 r. - ta tragiczna data została zapisana na zawsze w historii naszego kraju. Tragiczna śmierć prezydenta Lecha Kaczyńskiego z małżonką oraz wybitnych polityków, wojskowych, duchownych, pilotów i obsługi TU 154, który rozbił się     w Smoleńsku, uderzyła głęboko w serca narodu polskiego.

Ginie w katastrofie lotniczej, w tragicznych okolicznościach, najważniejsza osoba w państwie prezydent RP. Największa katastrofa lotnicza w dziejach naszego kraju zabiera 96 istnień ludzkich.
Dlaczego zginął prezydent Polski? Czy była to katastrofa, jak oceniają powołane zespoły państwowych ekspertów z Polski i Rosji, czy może był to zamach, jak podaje sejmowa komisja parlamentarna oraz eksperci z krajów zachodnich ?

Prezydent Lech Kaczyński był niewątpliwie nie tylko politykiem, ale i wielkim patriotą swego kraju, kochał swój kraj, zawsze pamiętał o tych, co walczyli o Polskę wolną i niepodległą. To dzięki niemu Powstańcy Warszawy mają swoje muzeum, gdzie dzięki staraniom Lecha Kaczyńskiego uratowano od zapomnienia wspaniałe karty walki o niepodległość. Był bardzo wyczulony na ludzką krzywdę, pochylał się nad każdym Polakiem, bogatym czy biednym, zdrowym czy chorym. Takim był, jak go widzieliśmy w mediach, spokojny, uśmiechnięty i stonowany.

Lech Kaczyński leciał wojskowym samolotem rządowym pilotowanym przez najlepszych pilotów Wojska Polskiego  - armii, której był zwierzchnikiem, by oddać hołd tym, którzy zostali podstępnie w okrutny sposób wymordowani przez oprawców NKWD w Katyniu.
Nie wiadomo jakby potoczyła się historia naszego kraju, gdyby nie doszło to tej zbrodni. Tam w lasach Katynia i innych miejscach kaźni wymordowano kwiat inteligencji Polski przedwojennej. Uderzenie w nasz kraj było celowe i zaplanowane przez Stalina. Była to zemsta na narodzie, który się nie ugiął przed bolszewizmem, za Bitwę Warszawską z sierpnia 1920 r. Wiedział o tym Lech Kaczyński i spieszył oddać rocznicowy hołd umęczonym i bestialsko zamordowanym synom swego narodu.
Śmierć otuliła go tragicznym całunem wraz z całą delegacją niedaleko miejsca zbrodni Katyńskiej. Zginął nasz prezydent ze swoją ukochaną żoną i z ludźmi, których szanował i z nimi pracował dla dobra swego kraju. Zginął zapewne myśląc o Polsce.

Dzisiaj toczymy dysputy na ten temat polityczne bądź rodzinne. Spieramy się, jak pisałem, o przyczyny katastrofy i niejednokrotnie emocje górują nad rozsądkiem.

Ale nic nie wróci już życia tym 96 wybitnym synom i córkom swego narodu, żadne dysputy czy oceny. Tragicznie zginęli wybitni Polacy, zginęli za swój kraj, który umiłowali nad życie i to życie za niego oddali.
CZEŚĆ ICH PAMIĘCI!

W minucie ciszy i zadumie nad tymi 96 Polkami i Polakami, którzy polegli 10.04.2010 r. za swoją ojczyznę artykuł ten poświęcam.

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Pers

10-09-2021 [09:28] - Pers | Link:

Największym bojowym osiągnięciem śp prezydenta L. Kaczyńskiego była obrona własną piersią Gruzji.
Kacapy uciekały aż walonki gubiły.

Obrazek użytkownika Niezalogowany

10-09-2021 [11:50] - Niezalogowany | Link:

"Kacapy uciekały aż walonki gubiły."

Nie szydź, ruski trollu.
Bo tak naprawdę masz rację. Obecność Lecha Kaczyńskiego w Gruzji (wraz z innymi głowami państw zwołanymi tam przez naszego Prezydenta) zatrzymała całą inwazję kremla i ośmieszyła putina i kreml przed całym światem. Zamach w Smoleńsku był zemstą między innymi za to wydarzenie.
Gruzini są dozgonnie wdzięczni za tę interwencję, która uratowała Gruzję przed znacznie gorszym losem i przyciągnęła uwagę wolnego świata. Lech Kaczyński jest bohaterem Gruzji i narodu gruzińskiego.

Obrazek użytkownika Pers

10-09-2021 [15:05] - Pers | Link:

@niezalog
//Bo tak naprawdę masz rację.//
​To czego warczysz?
Ja zawsze mam rację.
 

Obrazek użytkownika Niezalogowany

10-09-2021 [16:18] - Niezalogowany | Link:

"To czego warczysz? Ja zawsze mam rację."

Kłamiesz i manipulujesz, ruski trollu. Twoim zadaniem tutaj jest kłamać, manipulować i szydzić. Twoja wypowiedź miała być szyderstwem ale okazała się być prawdziwa. Wcale nie dlatego, że masz rację czy jesteś prawdomówny - po prostu nieudolnie wykonałeś zadanie.

Obrazek użytkownika Tezeusz

10-09-2021 [13:11] - Tezeusz | Link:

Pers twoim największym osiągnięciem jest ten debilny komentarz.

Obrazek użytkownika Pers

10-09-2021 [15:09] - Pers | Link:

@tezeuszek
//Pers twoim największym osiągnięciem jest ten debilny komentarz.//
A co w moi komentarzu jest "debilne"?
To, że śp. pan prezydent L. Kaczyński obronił Gruzję?

Gdybym napisał, że dziś jest piątek też byś napisał, że to "debilne" i "sowiet" :)))))))))))
Czy to, że kacapy uciekały?

Obrazek użytkownika Tezeusz

10-09-2021 [15:31] - Tezeusz | Link:

 "A co w moi komentarzu jest "debilne"?..'

Ty Persie TY !

Obrazek użytkownika Pers

10-09-2021 [15:42] - Pers | Link:

//@tezeuszek
//"A co w moi komentarzu jest "debilne"?..'
Ty Persie TY !//

Nawet jak piszę mądre i prawdziwe rzeczy to jestem "debilny"?
Podziwiam twoje samouwielbienie :)))))))))

Obrazek użytkownika Niezalogowany

10-09-2021 [16:21] - Niezalogowany | Link:

"Nawet jak piszę mądre i prawdziwe rzeczy"

Mądre i prawdziwe rzeczy piszesz najwyżej przypadkowo.

Obrazek użytkownika Pers

10-09-2021 [16:23] - Pers | Link:

@niezalog
//Mądre i prawdziwe rzeczy piszesz najwyżej przypadkowo.//
Dlatego tak sobie was cenię bo wiele mogę się nauczyć.
Przede wszystkim kultury :))))))))))

Obrazek użytkownika Niezalogowany

10-09-2021 [19:06] - Niezalogowany | Link:

"Dlatego tak sobie was cenię bo wiele mogę się nauczyć. Przede wszystkim kultury :))))))))))"

Kultura to ostatnia rzecz, która może mieć cokolwiek z tobą wspólnego. Wystarczy zobaczyć twoje odrażające teksty na kremlowskim portaliku dezinformacyjno-propagandowym.

Obrazek użytkownika Pers

10-09-2021 [19:11] - Pers | Link:

@niezalog
//Kultura to ostatnia rzecz, która może mieć cokolwiek z tobą wspólnego.//
Dlatego właśnie chcę być tak blisko was, Prometeuszy Kultury :))

//Wystarczy zobaczyć twoje odrażające teksty na kremlowskim portaliku dezinformacyjno-propagandowym.//
Cieszę się, że tak pilnie czytasz moje teksy :)))))

Obrazek użytkownika Tezeusz

10-09-2021 [16:31] - Tezeusz | Link:

,"Nawet jak piszę mądre i prawdziwe..."

Hahahaha buhaha !! Pers i kabaret.