Czy przebaczę Kaczyńskiemu?

W obliczu inwazji prowadzonej przez Donalda Tuska, rodzi się pytanie, czy Zjednoczona Prawica będzie w stanie podczas najbliższych wyborów odeprzeć atak „ulicy i zagranicy”. Jeszcze rok temu kolejne zwycięstwo ugrupowania jakiemu przewodzi Jarosław Kaczyński wydawało się pewne jak amen w pacierzu.

Od czasu tragedii w Smoleńsku wydawało się, że Jarosław Kaczyński zajmie w historii Polski wyjątkowe miejsce. Gdy pięć lat później PiS wygrało wybory parlamentarne i prezydenckie, wrażenie, że mamy w Polsce wybitnego lidera ruchu konserwatywno-narodowego, urosło do dobrze ugruntowanego przekonania.

Kolejny dublet wyborczy w 2019 i 2020 zdawał się pieczętować tezę, że żyjemy w czasach przełomu, podczas którego zdecydowany politycznie lider przeprowadził swój obóz patriotyczny obronną ręką przez zmasowane ataki komunistycznej międzynarodówki.

Przyszła jednak jesień roku 2020 i obraz ten zaczął kruszeć wraz z kolejnymi decyzjami podjętymi pod dyktando globalistów. Okazało się nagle, że obóz Kaczyńskiego nie tylko porzucił obietnice Dobrej Zmiany i poszedł na daleko idące ustępstwa już w 2017 roku, ale podporządkował swój kurs globalistom forsującym Nowy Porządek Świata.

Nie wiem czym kierował się Kaczyński podejmując te karkołomne decyzje zmieniające kurs ugrupowania. Prawdopodobnie nie chciał powtórki z roku 2007 i oddania władzy. Domniemam więc, że postanowił pójść na ustępstwa, aby utrzymać rząd.

Być może Kaczyński uważa, że Polska jest za słaba na politykę w pełni niezależną i próbuje kluczyć w labiryncie pomiędzy największymi graczami kontynentu. Być może liczy na to, że kiedyś się potkną, popełnią błąd i wtedy wyjdziemy z kontrą.

Można również podejrzewać, że gra Kaczyńskiego obliczona była od jakiegoś czasu na prawdopodobne odsunięcie od władzy Donalda Trumpa. W tym kontekście pójście na daleko posunięte ustępstwa wobec Brukseli być może uratowały Polskę w 2021 przed ciosami ze strony Kremla.

Nawet jeżeli tak jest w istocie, Kaczyński w swej uległości poszedł za daleko. Mam na myśli posunięcia, którymi PJK przekroczył linię wyznaczoną przez wyborców narodowo-konserwatywnych. 

Pierwszym jest wprowadzenie terroru covidowego, wdrożonego według zaleceń komunistycznej międzynarodówki. Bez względu na to jak groźny był (lub nie był) wirus, wprowadzenie terroru i łamanie podstawowych praw człowieka jest absolutnie niedopuszczalne i sprzeczne z podstawowymi zasadami wolności, demokracji, i elementarnego humanizmu. Po raz drugi Kaczyński poszedł po bandzie zadłużając Polskę w Brukseli i ograniczając niezależność RP.  Obie decyzje mają daleko idące i niekorzystne konsekwencje dla Ojczyzny i jej mieszkańców.

Czy można je wybaczyć?

Podstawą na jakiej zawsze opiera się wybaczenie jest skrucha winnego. Kaczyński i jego ludzie muszą mieć odwagę, aby przyznać, że popełnili błędy. Musi też być wyraźna chęć wyjścia na prostą i budowania Polski suwerennej, niezależnej od rządu globalistów. 

Niestety ustępstwa Kaczyńskiego na korzyść globalistów są znaczne i odzyskanie utraconych terenów będzie wymagało wielkiego wysiłku przyszłych pokoleń spłacających zaciągnięte długi finansowe i zwalczających zniewolenie mentalne. O odwracaniu społecznych konsekwencji covidowych restrykcji nie będę nawet wspominał.

Na razie tych intencji powrotu na kurs nie widać. Minister Niedzielski kontynuuje wprowadzanie terroru i pustoszy społeczno-ekonomiczną strukturę RP.  Wyborcy mają swoją cierpliwość, ta jednak ma granice, jaka sądząc po ostatnich sondażach, została przekroczona. W wypadku załamania się infrastruktury ekonomicznej, wyślą Kaczyńskiego na emeryturę, a prawicowe kroniki zaczną się o nim wyrażać nieprzychylnie. Czy u schyłku swej aktywności politycznej Kaczyński, na własne życzenie, straci dorobek całego życia?

Gdyby chodziło tylko o reputację Kaczyńskiego, nie warto byłoby o tym pisać. Istotą sprawy jest jednak rzucenie wyborców konserwatywno-niepodległościowych na pożarcie globalistom. Wygląda na to, że po raz kolejny zostaliśmy sprzedani na targu niewolników, a ubijający interesu nie raczyli nawet powiedzieć nam o dokonanej transakcji.

Czy rzeczywiście?

Wyborcy muszą dostać odpowiedź na to pytanie jak najszybciej.

=====

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Trotelreiner

07-08-2021 [08:18] - Trotelreiner (niezweryfikowany) | Link:

Zaraz tu Cię zlinczują różne postaci,wyznawcy Kaczyńskiego jako geniusza Karpat,Bałtyku,Odry i Nysy  oraz Bugu.
Inni rzuceni "na odcinek" portalu Darskiego/Targalskiego...dołożą kamień do tego worka...wrzuconego do jeziora.
Wiesz,ja w 2017 słuchając Dudy i Kaczyńskiego...byłem w szoku,chociaż nie takie numery widziałem...Wywalenie Pani Szydło,to typowe dla żydostwa "każdy dobry
uczynek,musi być ukarany".Pani Szydło wygrała Dudzie wybory!!
Dymisja Macierewicza...portier w pałacu wręcza dokument,Waszczykowski...bo ma swoje zdanie i ma w nosie Dudę...Ziobrę chciał,ale nie mógł...bo by rząd upadł.

Duda to sterowany przez diasporę krakowską [teść,żona] i UD/UW ...Geremek/Michnik...czyli też "starsi bracia"...pajacyk na sznurku.

Morawiecki,Gowin,Gliński,Niedzielski...to juz pogrzeb PiS...i klęska Kaczyńskiego...on już od dawna tylko daje nazwisko temu rządowi...sam juz odszedł,juz go nie ma...

Czy ten spalony teatrzyk lalkowy dotrwa do 2023? Jeżeli Gowin dziś wyjdzie,a Ziobro w końcu puknie sie w głowe,to dziś juz mamy ...czas na wybory.

 

Obrazek użytkownika Ryan

08-08-2021 [09:32] - Ryan | Link:

Ciekawe co tam u Nowaka. Mam nadzieję, że jest przez służby pilnowany by nie zaczepił krawatem o gałąź, nie przytruł się Etoporyną, nie strzelił sobie trzy razy w plecy, albo nie wskoczył w worku do Wisły

Obrazek użytkownika Pers

07-08-2021 [08:26] - Pers | Link:

Autor
Największy problem w tym, że opozycja w temacie terroru kowidowego jest nie mniej gorliwa. Po przejęciu władzy, co jest bardzo prawdopodobne, sytuacja Polaków mogłaby się nawet pogorszyć.
Nie ma na kogo głosować bo PiS i PO to jedno zło.
Tu już tylko Opatrzność może pomóc.

Obrazek użytkownika Piotr Węcław

07-08-2021 [10:59] - Piotr Węcław | Link:

@Pers. Rzeczywiście, zaufanie Opatrzności, w chwili obecnej jest ważniejsze niż kiedykolwiek. Żyjemy w czasach podobnych do lat 1930-1960.

Obrazek użytkownika Trotelreiner

07-08-2021 [09:00] - Trotelreiner (niezweryfikowany) | Link:

Obrazek użytkownika Ryan

08-08-2021 [09:36] - Ryan | Link:

Der aktuelle Plan der Bürgerplattform nach Donald Tusk
1. Kampf gegen Kirche, Religion in Schulen und Kreuze
2. 500+ nehmen
3. Höheres Rentenalter
4. Verkauf polnischer Unternehmen und Banken
5. Erhöhung der Steuern
6. Loslassen von historischer Politik
7. Freiheit für Mehrwertsteuermafias
8. Willkür lokaler Regierungen

Obrazek użytkownika sake3

07-08-2021 [09:28] - sake3 | Link:

Z tekstu autora wynika,że Kaczyński radosnie rzuca się w objęcia globalistów jakby przez swoje całe życie na to szczeście czekał.Autor albo nie zauważa albo udaje,że nie widzi wokół całej kampanii przeciw Kaczyńskiemu i to od samego początku odkąd jest obecny w polityce.Autor udaje że nie wie dlaczego Dobra Zmiana nagle wyhamowała i jakoś nie wiąże tego z działalnością opozycji i europosłów w PE.Kiedy w otoczeniu ma się wyłącznie wrogów jakie jest inne wyjście niż ustępstwa i kompromisy?Doprawdy Pan tego nie widzi?Co Pan chce wybaczać albo nie Kaczyńskiemu,że nie jest w stanie w atmosferze nieustannych ataków podejmować racjonalnych decyzji?A Pan by potrafił będąc na jego miejscu? Ten człowiek i tak dużo zrobił dla Polski nie otrzymując nic w zamian oprócz wyzwisk,nienawiści i upokorzeń.Oczywiście zaraz się dowiem od dyżurnych komentatorów jak niski jest stopień mojej inteligencji ,bo mam odwagę dobrze o nim mówić i to jest też wymowne.

Obrazek użytkownika Julia Ad

07-08-2021 [09:40] - Julia Ad | Link:

@Sake3 - autor widzi tylko swoje teorie spiskowe. Terror covidowy???? Puknij się Piotrze w czoło.

Obrazek użytkownika Piotr Węcław

07-08-2021 [10:55] - Piotr Węcław | Link:

@ sake3. Nie sugeruję że "Kaczyński radosnie rzuca się w objęcia globalistów". Napisałem, że posunął się za daleko w robieniu uników, oraz że, według mnie, powinien przyznać się do błędu jeżeli PiS chce utrzymać się u władzy, zamiast oddać rząd w ręce Donalda Tuska. 

Obrazek użytkownika sake3

07-08-2021 [11:13] - sake3 | Link:

@Piotr Węcław.......Przyznanie się do błędu i co dalej?Bez względu jaką podjął by decyzję,cokolwiek i jakkolwiek by zrobił i tak będzie krytykowany i szkalowany.Pan te uniki uważa zapewne za wyraz tchórzostwa bo nie widzi nacisków ze wszystkich stron,nie widzi niemożności przekonania PE do swoich racji.Tu należy sobie odpowiedzieć,że to nie wynika z jego ustępliwości proszę mi pokazać kraj w którym jest tak zdradziecka i podła opozycja,która nawet TSUE wciągnęła w swoją perfidną grę.Ci co tak odczuwają to jako plunięcie w twarz,niech zrozumieją że to Donakd Tusk im w tę twarz pluje nawet się specjalnie nie certując.Chcieliście Donalda Tuska to go będziecie mieć.

Obrazek użytkownika MFW

08-08-2021 [10:36] - MFW | Link:

"Kiedy w otoczeniu ma się wyłącznie wrogów jakie jest inne wyjście niż ustępstwa i kompromisy?"

Warto tu przywołać ewangeliczną: "Przypowieść o budowaniu wieży i wyprawie wojennej Łk 14;28-32"

Bo któż z was, chcąc zbudować wieżę, nie usiądzie wpierw, a nie oblicza wydatków, czy ma na wykończenie? : Inaczej, gdyby założył fundament, a nie zdołałby wykończyć, wszyscy, patrząc na to, zaczęliby drwić z niego:  „Ten człowiek zaczął budować, a nie zdołał wykończyć”.  Albo który król, mając wyruszyć, aby stoczyć bitwę z drugim królem, nie usiądzie wpierw i nie rozważy, czy w dziesięć tysięcy ludzi może stawić czoło temu, który z dwudziestu tysiącami nadciąga przeciw niemu?  Jeśli nie, wyprawia poselstwo, gdy tamten jest jeszcze daleko, i prosi o warunki pokoju. [Biblia Tysiąclecia II, Łk 14]

Obrazek użytkownika Pani Anna

07-08-2021 [10:30] - Pani Anna | Link:

Wracam z urlopu i pierwsze co widzę,  to Kaczyńskiego likwidującego Izbę  Dyscyplinarną.  Niezła puenta.  Współczuję tym odwaznym sedziom, którzy  zaangażowali się w reformę,  bo oni życia mieć nie będą.  Nie wiem nawet, czy znajdą pracę w zawodzie. To jak splunięcie w twarz.

Obrazek użytkownika angela

07-08-2021 [11:27] - angela | Link:

Łatwo pisać i dywagować, " byc może, nie wiem czym kierował".
Jak ktoś  nie rządzi, to nie wie jak utrzymac równowagę pomiedzy bezwzględnymi atakami unijnymi na wnioski rodzimej agentury, a  podejmowaniem decyzji, ktore muszą być podjęte, a na pewno nie wszystkim się  podobają.
Wobec tego wszystkiego, co udalo się rządowi zrobić, jak prowadzić Polskę w tak trudnym dla swiata czasie, i zachować świetną  KONDYCJĘ POLSKI,  to  CZAPKI Z GŁÓW  dla RZĄDU !!!!
Polska nareszcie staje się niezależna i bogata, a ludziom żyje się dużo dużo lepiej, i to kazdej grupie, poczawszy od dzieci do emerytów. 
Obecnie wrócił  Niemiec, szkodnik, ktory intensywnie pracuje,;zeby wcisnąć ordynarne klamstwa ludziom, w ktore niestety niektorzy mogą uwierzyc, bo to są  fachowcy od propagandy, a wielu moze byc wobec tego klamstwa bezbronnych.
Dlatego kazdy powinien się mocno zastanowić, czy chce MIEĆ  POLSKĘ, czy JĄ  zniszczyć i stracić.
Na pewno nie bedzie dobrze, jak Tusk wroci do władzy, i jezeli ludzie sie nie opamiętają w swoich drobnych utarczkach, mogą stracić ojczyznę.  Taka jest prawda.
CZY KACZYNSKI NAM TO WYBACZY???

 

Obrazek użytkownika Pers

07-08-2021 [16:22] - Pers | Link:

angela
//Polska nareszcie staje się niezależna i bogata, a ludziom żyje się dużo dużo lepiej, i to kazdej grupie,//
Gdzie ty angelinko mieszkasz? Na Księżycu?
Zwłaszcza to "niezależna" mi się podoba :)))))))))))
Mam taką małą radę - jeśli nie chcesz, żeby się z ciebie śmiali (i z innych pisowców) to nie wypisuj takich bzdur.

Obrazek użytkownika angela

08-08-2021 [00:39] - angela | Link:

Pers, brakuje ci veny, odpocznij  trochę, idz do SPA, daj.

Obrazek użytkownika Jabe

07-08-2021 [13:22] - Jabe | Link:

Przecież można było zauważyć już przed poprzednimi wyborami, że Jarosław Kaczyński podpisał cyrograf z kelnerami. Zaraz po nich zmaterializował się geniusz ekonomiczny wprost z międzynarodowej „banksterki”, były doradca samego Czarta. No i zamiast reform zabrano się za wydawanie kasy i nieustający spektakl dla ciemnego ludu w postaci darcia kotów z coraz to nowymi kastami.

Obrazek użytkownika Roz Sądek

07-08-2021 [16:02] - Roz Sądek | Link:

@Autor
Nie chce mi się tego sprawdzać, ale parę lat temu wyczytałem, że w necie było ówczas używanyych ca 30 mln kopii programów pozwalających obsługiwać wszystko to co podpada pod pod hasło "forum internetowe". Z tych 30 mln 1/3 to był soft płatny z wykupioną licencją. Najdroższych pozwalających obsługiwać duży ruch, w tym duże bazy danych było ok 3 mln. Były fora liczące 20 autorów, ale były i z 20 i 50 tysiącami. Od tego czasu wszystko się zmieniło, net spowszechniał na całym świecie, więc myślę, że wszystko się minimum podwoiło. Do tego doszły nieobecne wtedy fejsy, twity i n podobnych, bardzo masowych. Po co to piszę? Otóż po to, by piszącym tu niektórym skalę zjawiska któremu z niezwykłym zacięcie i pasją zajmuje się już o mało co połowa ludzi potrafiących pisać, a z tej drugiej połowy połowa robi to samo tylko ustnie. Ta pasja to komentowanie wszystkiego. Te komentarze wymagają zazwyczaj choć podstawowego wykształcenia i choć powierzchownej wiedzy, ale tak się składa, że wszyscy to posiadają i to w zakresie raczej dogłębnym. Znaczna część piszących zwraca się w swych postach bezpośrednio do przywódców świata, kościoła czy choćby partii czy gminy. Niektórzy do
całych narodów i ich sumień. Czy ktoś z adresatów to czyta? Nie, nie czyta tego nikt poza "forumowiczami (blogerami)" i przypadkowymi pechowcami skierowanymi przez Google. Jest tego za dużo, jest monotematyczne, cienkie i tak nudne, że obecne jeszcze w starej literaturze ukryte i studiujące gazety i radiowe wiadomości "służby" dały sobie z tym dawno spokój. Jest rozrywka, jest zabawa - niegroźna, to niech sobie kto potrafi pisze.
Skoro tego nikt nie czyta, to pozwolę sobie i ja napisać pewną zasłyszaną na mieście wiadomość. To dotyczy tego artykułu i już podpiętych komentarzy. Wiadomość jest poufna, dlatego proszę o zatrzymanie jej dla siebie, bo jeśli byłaby prawdziwa, to mógłbym zepsuć pewien misterny plan. Teraz uwaga: uknuty przez Prezesa perfidny plan polega na tym, że celowo przegra wybory. Po roku, najpóźniej po dwóch, wygra przyśpieszone, PIS dostanie 99% głosów, a dzisiejsza opozycja na dziesięciolecia przewróci marynarki na drugą stronę, upewniona, że wiatr w tej perspektywie czasowej nie zmini kierunku. Hę.?

 

Obrazek użytkownika sake3

07-08-2021 [16:40] - sake3 | Link:

@Jabe......,,Zasłyszana na mieście wiadomość''-to magle jeszcze działają?

Obrazek użytkownika Marek Kudła

07-08-2021 [16:45] - Marek Kudła | Link:

@ Autor
Z uporem maniaka  pan i część z nas nie potrafi się zadowolić tym czym dysponujemy.   I  każdy z osobna chciałby, aby jego kandydaci rządzili !  Być może, albo na pewno  tych,  którzy dzisiaj byliby dla nas idealnymi politykami wymordowali  Hitler i Stalin.  Tego nie wiemy ?!   Przestań pan więc marzyć o tym, że być może ci nieżyjący byliby lepsi od tych żyjących, i przestańcie już marzyć o tym, że być może wśród żyjących są lepsi od tych, którzy są czynni politycznie.  Nawet jeśli są, to nie chcą byś politykami – a zatem uszanujmy ich decyzje !
Cieszmy się z tego co mamy i wsadźmy sobie marzenia o idealiźmie do kieszeni !   Mamy lewicę i prawicę.  I co ? Czy my Polacy potrafimy te dwie formacje rozróżnić ?!  Napisano i powiedziano już na ten temat tony, przeżyliśmy to wszystko, więc nie będę ich powtarzał.  Powiem tylko, że przewaga prawicy jest ogromna i nie wymaga dyskusji !  No więc skoro nie ma lepszych to bądźmy zadowoleni z tych co mamy.

Obrazek użytkownika Pers

07-08-2021 [17:50] - Pers | Link:

@kudla
//przewaga prawicy jest ogromna i nie wymaga dyskusji ! //
Nie rozumiem...
To dlaczego nie rządzi prawica tylko PiS?
(Dla ułatwienia dodam, że PO i okolice to liberalna lewica).

Obrazek użytkownika Marek Kudła

07-08-2021 [20:42] - Marek Kudła | Link:

@ Pers
Ty tego chłopie nigdy nie zrozumiesz, boś po prostu za głupi !

Obrazek użytkownika Marek Kudła

07-08-2021 [18:34] - Marek Kudła | Link:

@ Autor
Panie Węcław, i co ?  Jest pan zadowolony z pańskich wypocin ?! Bo jak pan może oceniać Kaczyńskiego nie dorastając mu do pięt ?!  Poza tym pana upierdliwość nie zna granic !  Oto kilka przykładów:
-    „porzucił obietnice Dobrej Zmiany i poszedł na daleko idące ustępstwa”
Panie obietnice Dobrej Zmiany już dawno zostały spełnione !  Mam panu wyliczyć te obietnice ?!  Nie ma pan miejsca w swoim mózgowiu by je zapamiętać ?!  O nieudanym programie „Mieszkanie +” sam Morawiecki się wypowiedział, że w gruncie rzeczy został on zablokowany przez lewackich samorządowców.  Czy pan ustępstwa, oczywiście taktyczne, Kaczyńskiego porównuje do ustępstw PO-myleńców np. w sprawie przyjmowania każdej ilości ciapatych, likwidacji stoczni, śledztwa katastrofy smoleńskiej, itd.
-    „wprowadzenie terroru covidowego, wdrożonego według zaleceń komunistycznej międzynarodówki.”
Panie kochany, czy pan jesteś o zrowych zmysłach ?  Czy pan zdaje sobie sprawę co to jest pandemia ?!  Albo pan struga wariata ?!  Panie, co ma demokracja do szczepienia przeciwko wirusowi ? Mógłby pan nam to jasno wytłumaczyć ?!  Czy według pana powinniśmy głosować czy wirus ma wstęp do Polski czy nie ?!  Antyszczepionkowcy są wolni, no dobrze, ale won od mojej wolności i mojego stolika w restauracji !  Co, dalej pan nie kapuje ?!  No to zlikwidujmy, kur-wa służbę zdrowia i wszyscy będą mieli taką samą wolność !!!  Pan panie nie jesteś wolny jeśli musi pan płacić podatki.  Tak czy nie ?  No to zlikwidujmy, kur-wa podatki i będziemy 100 % wolni, tzw. „róbta co chceta”.  Czy o takim obrazie wolności pam marzysz ?!!!
-   „Kaczyński poszedł po bandzie zadłużając Polskę w Brukseli”
Panie niedouczony, tylko niewielka część z 770 mld zł to pożyczkki na bardzo dogodnych warunkach spłaty, gro pieniędzy to darmowe granty i dotacje bezzwrotne !  Czy pan nie potrafi tego zapamiętać ?!  Ten panie kto nie wziąłby takich pieniędzy byłby takim samym głupkiem jak pan !
-  „. Kaczyński i jego ludzie muszą mieć odwagę, aby przyznać, że popełnili błędy.”
Jakie błędy ?  Nie ma pan pomysłu by je wyliczyć ?! Czy pan naprawdę nie rozumie tego, że to nie Kaczyński wprowadził Polskę do UE, i że przez to musimy się użerać z tymi lewackimi zajobami, a na dodatek ze swoją targowicą w PE błagającą o karanie Polski ?!  Julia ma rację, puknij się pan w czoło !  I na koniec, czy wie pan gdzie Kaczyński ma pańskie przebaczenie za to, że jest jednym z największych patriotów polskich, najlepszych i najmądrzejszych polityków i strategów politycznych w Polsce, w Europie i na świecie  ?
...
...
W ostatniej części układu pokarmowego !!!
 

Obrazek użytkownika angela

08-08-2021 [00:33] - angela | Link:

💯/💯. 
  Piszą durnie sami nie wiedzą co, a moze wiedzą, zeby tylko szkodzić.

Obrazek użytkownika J z L

08-08-2021 [07:25] - J z L | Link:

autor

Kaczyński płakał jak to czytał?

Obrazek użytkownika Ryan

08-08-2021 [08:11] - Ryan | Link:

Dzień dobry Prawi tylko Prawi i Prawi leworęczni

Przykre to że do większości parlamentarnej w 2023 r. może zabraknąć tego jednego głosu.
Głosu autora tekstu
​Szkoda

Obrazek użytkownika juur

08-08-2021 [18:31] - juur | Link:

Ludzie są dziwni,
Cieszy mnie, że rośnie popularność NB zwłaszcza wśród młodego pokolenia a konkretnie dzieci.
Cieszy mnie, że nie jesteście obojętne, macie własne zdanie i chcecie się nim podzielić. Mam tylko jedną uwagę, że sposoby w rodzaju:
- wczoraj jeszcze umiałem...
- ja się uczyłem...
- to on mnie namówił….
- ja nie wiedziałem….
- itd…
O ile w początkowych klasach szkoły, wasza Pani przyjmuje takie tłumaczenie by was nie zniechęcać i to robi to raz lub dwa, nie więcej . Wasza pani wie, że gdyby takie tłumaczenia stały się normą to w dorosłym życiu z miłych otwartych dzieci wyrosną cyniczne, cwaniaczki wykorzystujące wszystkich dookoła, jednocześnie oskarżając otoczenie o ich niepowodzenia powtarzając powyższe tłumaczenia. Wszyscy są winni tylko nie oni. Niektórzy nawet z czasem sami w to uwierzą i czują się osaczenie gdy ktoś np. nie chce im oddać swojego zegarka.
A przecież nie chcielibyśmy by tak się stało. Tolerancja na potknięcia tak a jeżeli to ma być norma to zdecydowanie nie.