Sosnowe zdrowsze, dębowe trwalsze, czyli cтрашно и смешно

Strasznie i śmiesznie. Ten tytuł pochodzi z powszechnie znanego rosyjskiego dowcipu, którego nie muszę chyba przytaczać. W życiu społeczeństw i jednostek jest wiele tragikomicznych sytuacji. Na zasadzie połączenia tragedii i komedii powstały najlepsze filmy i na tej zasadzie organizuje się na przykład happeningi. Doświadczyłam tego na własnej skórze.
 Wiele lat temu, bodajże w 1985 roku wybrałam się w Paryżu ze znajomym do słynnego Centre Georges Pompidou zwanego także Beaubourg albo Rafinerią. Budynek faktycznie wygląda jak ogromna rafineria i w moich oczach nie ratuje tego „artystycznego” pomysłu fakt, że w bibliotece Beaubourg są wspaniałe zbiory książek na temat sztuki. Szybkość obsługi i jej profesjonalizm sprawdziłam prosząc o album mało znanego, urodzonego  w Katowicach malarza Hansa Bellmera, który choć był Niemcem  działał we francuskim  ruchu oporu. Otrzymałam album w ciągu kilku minut.
Do atrakcji związanych ze zwiedzaniem Beaubourg należało dla nas spotkanie nad pobliskim stawkiem twarzą w twarz z ekipą ludzi ubranych w białe fartuchy, z których każdy dzierżył  w ręku ogromną strzykawkę a jeden z nich gigantyczną lewatywę. Zaczęliśmy  ze znajomym w popłochu uciekać naokoło stawku, a oni ku radości gawiedzi zaciekle nas gonili. Okazało się, że staliśmy się mimowolnymi uczestnikami happeningu reklamującego muzeum.
Powinnam się domyślić, że  były to tylko żarty ale gdzieś w podświadomości tkwiło we mnie przeświadczenie, że w kraju, który wydał markiza de Sade  możliwe jest wszystko.
Podobnie czuję się obecnie. Sytuacja jest w zasadzie bardzo poważna lecz kolejne proponowane rozwiązania są wręcz humorystyczne.
Czy ktokolwiek z nas przewidział, że będzie uczestniczyć w ogólnoświatowym flash mob polegającym na paradowaniu w miastach,  parkach a nawet w lesie w namordniku na twarzy jak nie przymierzając american staffordshire terier. Flash mob to właśnie wynalazek amerykański. Pierwszy flash mob  zorganizowano w Nowym Jorku w 2003 roku Zabawa polegała na gromadnym odwiedzaniu sklepów Macy’s ( sieć domów towarowych)  i wypytywaniu sprzedawców o „dywanik miłości dla komuny”. „Ogólnoświatowy namordnik”  zdecydowanie przebija jednak poziomem abstrakcji nie tylko  „dywanik miłości do komuny” lecz wszystkie inne dowcipne pomysły organizatorów tych „tłumów na zawołanie”. Niektóry uważają, że organizowanie masowego puszczania mydlanych baniek albo upuszczania na ziemię srebrnej łyżeczki było formą sprawdzenia na ile społeczeństwa gotowe są do przełknięcia każdego idiotyzmu.
 Bo czyż nie jest idiotyzmem, że na tematy ściśle medyczne wypowiada się w wiążący sposób absolwent SGH który – tak się przypadkiem złożyło - jest ministrem zdrowia?. Czy nie jest idiotyzmem noszenie maseczki wilgotnej od pary wodnej zawartej w oddechu, na której jak na szalce Petriego rozwijają się swobodnie bakterie i grzyby? Maseczki, która przed niczym nie chroni a za to powoduje niedotlenienie mózgu? Jeden z decydentów nie ukrywał  zresztą, że maseczki nie mają znaczenia medycznego, są tylko symbolem solidarności i troski o bliźnich. Inni nakłaniali do noszenia maseczek stojąc przed kamerami bez maseczki właśnie. Czyżby Covid-19 oszczędzał rządzących?
 Czy nie był idiotyzmem zakaz wstępu do parków a nawet do lasów w czasie nasilenia pandemii? Przecież były to jedyne miejsca względnie bezpieczne.
Czy idiotyzmem nie było skrupulatne kontrolowanie liczby wiernych w kościołach przy tolerowaniu masowych manifestacji wrzeszczących i plujących ( dosłownie nie w przenośni) aborcjonistek?
Czyż idiotyzmem nie jest zapowiadanie przymusowych szczepień przeciwko Covid-19? Przymusowa profilaktyka jak widać ma dotyczyć już nie tylko naszych dzieci lecz objąć ma całe społeczeństwo. Z tą różnicą, że koncerny produkujące szczepionki przeciwko Covid-19 są na mocy specjalnej ustawy zwolnione  od odpowiedzialności za ewentualne powikłania zdrowotne. A może w ramach walki z nowotworami przymusowo poddać wszystkie kobiety profilaktycznej mastektomii? Z pewnością poparliby taką akcję producenci mieszanek mlecznych dla niemowląt.
Tytułowe powiedzonko- cтрашно и смешно -nasuwa się nieodparcie, gdy medycy zaczynają mówić o statystyce. Gdy na studiach wykładano statystykę byli chyba  na wagarach.  Jeżeli badania mają jakikolwiek sens próba musi być podwójnie randomizowana. Znaczy to, że ani badacz ani badany nie mogą wiedzieć czy pacjentowi podano badany lek czy placebo. Gdyby faktycznie podawanie obywatelom różnych krajów preparatów zwanych  niesłusznie szczepionkami było podwójnie randomizowane pacjenci, którym podano bez ich wiedzy i woli placebo byliby ordynarnie oszukani. Wszak chcieli się zaszczepić a nie mieli zamiaru brać udział w badaniu leków. Możliwości takiego oszustwa nie ma więc dlaczego  medycy bredzą w mediach na temat randomizacji? Korzystają chyba z faktu, że większość ludzi nie wie i nie musi wiedzieć co to znaczy. Poza tym choć pacjent biorący udział w prawdziwych badaniach ma nie wiedzieć czym został potraktowany musi on dobrowolnie się zgodzić na udział w tych badaniach i to za stosowną opłatą. Powtarzam, nie ma możliwości przeprowadzenia legalnie badań na prawie całej populacji więc albo są one przeprowadzane nielegalnie albo karmi się społeczeństwo kłamstwami.
Sam język świadczy o uprzedmiotowionym traktowaniu obywateli. „Wyszczepianie populacji aby uzyskać odporność stadną” to terminologia niestosowna gdy mówimy o ludziach, stosowna wyłącznie gdy wypowiadamy się na temat hodowli bydła. Słysząc coś takiego naprawdę nie wiemy czy powinniśmy się śmiać czy płakać.
Wszystko przebija jednak swym idiotyzmem reklamowana nachalnie w mediach loteria covidowa. Zaszczepionemu obiecuje się hulajnogę,  pieniądze albo samochód.
Spróbuję doprecyzować tę propozycję. Zaszczepieni mogą startować tylko w walce o hulajnogi, o poważniejszą nagrody czyli samochody będą walczyć ci którzy przeżyli Covid-19, natomiast zmarli będą losować trumnę.
Podpowiadam- sosnowe zdrowsze, dębowe trwalsze.
 
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika tricolour

24-07-2021 [09:17] - tricolour | Link:

@Izabela

Nazwanie siebie "starą babą" by ta poniżająca pozycja zwalniała z konieczności posiadania mózgu wykształconego w stopniu umożliwiającym bezpieczną krytykę rządzących, rzuca nieusuwalny cień na Pani wypowiedzi teraz i w przyszłości.

Tak jak nie lubię obecie panujących, tak z ich nakłanianiem do szczepień zupełnie się zgadzam. Nawet jeśli działają nadmiarowo niepotrzebnie ratując.

Próba podwójnie randomizowana w trakcie zatkania opieki zdrowotnej. Tia. Wyobraźnia podsuwa mi widok gwałconej w krzakach kobiety i moje wątpliwości, czy pomóc nieszczęsnej obejmując oglądane zagadnienie próbą podwójnie randomizowaną?

Obrazek użytkownika izabela

24-07-2021 [09:42] - izabela | Link:

To nie ja żądam randomizacji lecz medycy o niej bredzą.Tak się składa, że uczę statystyki więc ja wiem o czym mowa a oni nie wiedzą. Nazwałam się "babą z siatą" a nie starą ( wbrew rzeczywistości)."Baba z siatą" padło kiedyś pod adresem pani  Kaczyńskiej gdyż wsiadła do samolotu z siatą. Nowe  pokolenie wykształciuchów traktuje siatę jako dno upadku. Bo trzeba wsiadać do samolotu z torbą od .... przepraszam,nie wiem i nie pamiętam jaką torbę wypada nosić żeby prezentować właściwy poziom.

Obrazek użytkownika tricolour

24-07-2021 [10:04] - tricolour | Link:

@Izabela

Rzeczywiście. Bardzo przepraszam za przejęzyczenie. Gdy pisałem, to miałem wątpliwości, czy dobrze pamiętam, ale machnąłem ręką, bo w telefonie niewygodnie się szuka. Jeszcze raz przepraszam.

Na randomizację trzeba mieć czas. Pamięta Pani lekcje z PO? Na wojnie podstawowym zabiegiem chirurgicznym jest amputacja.

Nie wiem z czym wypada wsiadać do samolotu. Ja najczęściej w rękach nic nie mam. A siatka wygląda rzeczywiście anachronicznie - niech Marysia pamięta: maksymalnie pięć kilo cukru w jednym sklepie.

Obrazek użytkownika tricolour

24-07-2021 [10:48] - tricolour | Link:

@Izabela

Ciekawe, że post z przeprosinami za przejęzyczenie nie ukazał się. Spróbuję raz jeszcze: przepraszam za przejęzyczenie.

A siata wygląda anachronicznie, jak w "Poszukiwany, poszukiwana"

Obrazek użytkownika sake3

24-07-2021 [09:39] - sake3 | Link:

Czy nie jest idiotyzmem paradowanie w obscenicznych strojach,w perukach ,stanikach na głowie,z klaunowskim malunkiem,w skórach z pejczami i niewolnikami?Czy tylko obostrzenia dotyczące pandemii są oburzające?Czy nie jest idiotyzmem ,że idolem dla społeczęństwa i młodzieży staje sie 45-letnia panienka nigdy nie pracująca na utrzymaniu starych rodziców?Nie jest i śmieszno i straszno gdy na protestach młode kobiety publicznie bez odrobiny powagi upajają się swoją radością po dokonanej aborcji?Takie idiotyzmy są wokół nas na codzień,ale łatwiej i modniej jest oburzac się na szczepienia i ,,namordniki''.

Obrazek użytkownika izabela

24-07-2021 [17:56] - izabela | Link:

Namordniki są idiotyczne. Radość z aborcji tragiczna. Jak napisałam - cтрашно и смешно !

Obrazek użytkownika angela

24-07-2021 [10:20] - angela | Link:

Faktycznie, lekarze, ktorzy przeprowadzają skomplikowane operacje, czesto wielogodzinne, w NAMORDNIKACH, to wg autorki,  mają  płuca  w strzępach.
A jak się ma do tego te 15 minut, no niech juz godzina w sklepie, kosciele  czy innym pomieszczeniu.
Takiej logiki, to najlepsza propaganda antyrządowa  nie wymysli.
A w lasach i parkach, to odgrzewane stare kotlety, i na pewno dzieki takim posunieciom, a przede wszystkim szczepieniom, tak mało ludzi umiera.
Nie wyobrażam sobie sytuacji, zeby ludzie o takich poglądach rzadzili Polską. 
Ludzie umierali pokotem, a Polska bankrutem.
 

Obrazek użytkownika izabela

24-07-2021 [10:18] - izabela | Link:

Proponuję uroczą wycieczkę na przykład na Rysy w namordniku.To nie są zarzuty do rządu krajowego lecz do szaleństwa światowego. Lekarze muszą operować w maseczce, ale rowerzysta czy biegacz na odludnej ścieżce nie musi i nie powinien. Proszę zapoznać się z poglądami lekarzy na wzrost grzybic płuc związany z noszeniem maski.

Obrazek użytkownika angela

24-07-2021 [10:27] - angela | Link:

W takiej sytuacji Rysy??!! 
Ludzie ostatni oddech lapali, a wielu dziękowało Bogu, ze  zyje, i ma dzieki tarczom co do garnka włożyć. 
Nasz prowadzacy grupę muzyczną, po pół roku po przechorowaniu,,  akordeonu nie da rady rozciągnąć, on na Rysy pojdzie.
 

Obrazek użytkownika izabela

24-07-2021 [10:39] - izabela | Link:

A ja byłam wprawdzie nie na Rysach lecz na Turbaczu i nikt z turystów nie szedł pod gorę w namordniku. W schronisku oczywiście nakładali dla świętego spokoju.

Obrazek użytkownika tricolour

24-07-2021 [10:52] - tricolour | Link:

@Izabela

Pojęcie "namordniki" ukazuje, że nie jest Pani w stanie zbliżyć się do obiektywności w sprawie, o której pisze Morda nie jest standardowym wyposażeniem człowieka.

Obrazek użytkownika izabela

24-07-2021 [18:05] - izabela | Link:

Morda nie jest wyposażeniem lecz częścią ciała. Możemy przyjąć,że morda nie jest częścią ciała  człowieka  natomiast  kaganiec nie jest standardowym wyposażeniem. Kaganiec należy się gryzącemu psu albo koniowi . Nakładając ludziom przymusowo kaganiec traktuje się ich jak psy albo bydło. Pisałam zresztą o terminologii:  " Wyszczepianie populacji dla uzyskania odporności stadnej"  to zdanie wprost z podręcznika dla zootechników..

Obrazek użytkownika tricolour

24-07-2021 [18:31] - tricolour | Link:

@Izabela

Jakoś mi się smutno zrobiło..

Ze znanych mi "z widzenia" kagańców wszystkie były zrobione albo z grubego drutu albo ze skórzanych pasków. Wszystkie za zadanie miały chronić przed zwierzęcymi zębami więc żaden nie był zrobiony z papieru czy materiału utrzymywanego gumeczkami za uszy. Drut za mordę i pasem do szyi - tak wygląda kaganiec. Nie wiem, może w pociągu do Iławy tak podróżują pasażerowie, właśnie zadrutowani, ale ja wyłącznie widzę delikatne maseczki. Papierowe lub materiałowe, choć sam w samochodzie wożę pełną maskę z bakteriologicznym filtarmi 3M. Taką na wojnę mam - niech se jeździ i straszy. Ale nawet ona nie jest kagańcem.

Więc tak sobie myślę, że gdy zejdzie już Pani z tego konika kagańców i namordników, zejdzie na ziemię papierowych maseczek jednorazowego użytku w cenie kilkudziesięciu złotych za tysiąc sztuk (po tyle kupuję), to może i (nadmiarowe) działania rządowe nie będą jawić się Pani jako diabelskie dybanie na Pani wolność.

Bo widzi Pani - przed HIVem to ja się łatwo obronię nie idąc z byle kim do łóżka. Ale w pociągu do Iławy nie potrafię odróżnic byle kogo - od nie byle kogo - po tym, jak wyłącznie oddycha.

Obrazek użytkownika Guildenstern

25-07-2021 [11:33] - Guildenstern | Link:

Natomiast bycie przedstawicielem farmaceutyczno-medycznej kasty, która w trakcie "pandemii" nachapała się jak nigdy dotąd, ograniczając kontakt z chorym do telepierdów i stręczenia produktu eksperymentalnego  sprawia, iż @trickster siedzi w samym centrum obiektywizmu. A w zasadzie w samym sztabie tegoż. Cyniczny i wypalony moralnie medyk jest potencjalnie równie groźny co wychowawca przedszkolny z zaburzonymi preferencjami seksualnymi. Natomiast w razie przekroczenia bariery pomiędzy fantazją a zbrodnią (w sensie moralnym, bo prawo w wielu przypadkach pozwala uśmiercić chorego o ile dochowa się procedur, prawda?) zazwyczaj znacznie bardziej bezkarny. "Pokraka w szpitalu" jeszcze nie naprowadziła mnie na właściwy trop ale ale wyrażony na piśmie dylemat czy ratować życie bliźniego o odmiennych poglądach... Cóż - ten człowiek nie powinien pracować nawet jako salowy.

Obrazek użytkownika Pani Anna

24-07-2021 [10:48] - Pani Anna | Link:

Po raz pierwszy od ponad roku jestem w pełni  usatysfakcjonowana  Pani felietonem w którym każde słowo  jest prawdą i tylko prawdą.  A już  myślałam,  że  stracila Pani odwagę,  bo przecież  nie inteligencję i zdolność obserwacji. Nie noszę namordnika, nie dalam i nie dam sobie wstrzyknac żadnego nieprzebadanego badziewia, nie trzymam dystansu, nie dezynfekuje się i, o dziwo żyję.  Ja oraz całe moje otoczenie, czego i Pani szczerze życzę.  Ten rok nauczył mnie i pokazał czym jest umysłowe i fizyczne niewolnictwo. Jeżeli nie mogę być wolna, to po co w ogóle żyć?

Obrazek użytkownika izabela

24-07-2021 [11:19] - izabela | Link:

Ja nie uprawiam ideologii lecz piszę o faktach w tym o statystyce. Ja też nie noszę namordnika ale unikam kontaktu z ludźmi którzy rzucają się na siebie w tramwaju czy w pociągu nie posługując się żadną logiką. Jechałam pociągiem do Iławy. Pewna pani nie pozwalała usiąść panu na wykupionym przez niego miejscu bo się rzekomo bała. Rozsądny rewizor zaproponował jej żeby wysiadła z pociągu jeżeli się boi. Zaszczepieni podobno są bezpieczni. Nie zagrażają im zatem niezaszczepieni. A jeżeli nie są bezpieczni ze strony niezaszczepionych to do czego służy szczepionka?

Obrazek użytkownika Pani Anna

24-07-2021 [12:03] - Pani Anna | Link:

@Izabela
Szkoda, że  nie ma więcej takich ludzi jak ten rewizor, albo inaczej, są,  ale raczej na wsi i w małych miejscowościach,  gdzie ludzie wciaz żyją jak żyli, w nosie mają  akwizytorów  firm farmaceutycznych z ich profesorskimi tytułami i zaleceniami. Żyją jak żyli przez całe  swoje życie i widzą,  że nic się nie dzieje. A ci, którzy tak się boją,  niech faktycznie siedzą w domu w podwójnej masce, albo nawet zawinięci w folię. 

Obrazek użytkownika tricolour

24-07-2021 [13:28] - tricolour | Link:

@Izabela i Anna

Szanowne Panie, w odpowiedzi zdradzę, że jazdę pociągiem (nawet do Iławy) uważam za idiotyzm. W ogóle idiotyczne jest korzystanie z pociągów, poza pociągiem do kobiet.

No pomyślcie: ci, którzy nie jeżdżą pociągami nigdy niczym się w pociągu nie zarażą. Będą żyli bez chorób przywleczonych z pociągów.

Pewnie wiecznie, co?  

Obrazek użytkownika Pani Anna

24-07-2021 [18:02] - Pani Anna | Link:

@Tricolour
Pociagiem bardzo dawno już nie jechałam,  ale ogólnie nie mam nic przeciwko, byle nie w namordniku. Odnośnie obaw przed zarażeniem,  kiedyś  już  pisałam, ale nie zaszkodzi przywołać  tego jeszcze  raz - otóż tak się składa,  że  moja Mama przepracowała ponad 30 lat na oddziale chorób zakaźnych w szpitalu powiatowym. Bardzo często odwiedzałam ja w pracy, zwłaszcza po szkole,  kiedy miała popołudniowy dyżur.  Jedyne środki ostrożności jakich ode mnie wymagano to narzucenie na siebie fartucha. A było tam na tym oddziale dosłownie wszystko - żółtaczka (całe piętro), zakażenia,  sepsy, ebole, odry, gronkowce, czerwonki - do wyboru do koloru, wszelkie najgorsze i najgroźniejsze świństwa jakie można było spotkać zgromadzone w jednym miejscu. Myśli  Pan, że  Mama kiedykolwiek czymś się zaraziła,  albo domowników? I to w czasach strzykawek wielokrotnego użytku,  wymagających sterylizacji. O maskach i kombinezonach nikt nie słyszał,  jak również o tym, że  można człowiekowi odmówić pomocy w oczekiwaniu na jakiś "test", nawet bezdomnemu przywiezionemu prosto z ulicy, brudnemu i zawszawionemu, któremu mogło dolegać dosłownie wszystko.  Takie procedury wprowadzono dopiero pod światłymi rządami miłościwie nam panującego  PIS, a tzw. "służba zdrowia", która przestała mieć już cokolwiek wspólnego z jakąkolwiek służbą radośnie je wprowadziła w życie,  za podwójną stawkę covidowa. Nie muszę  też chyba  wspominać,  że kiedy Mama schodziła z dyżuru nikt nie bil jej braw na balkonie. 

Obrazek użytkownika tricolour

24-07-2021 [13:19] - tricolour | Link:

@Izabela

Owszem, zaszczepieni są w większym stopniu odporni. Nie są bezpieczni. Dziwi taka manipulacja u osoby mającej związek ze statystyką. Może to siatka w ten sposób się manifestuje. Skoro palenie nie zabija każdego to może palmy papierosy wszędzie? Na porodówkach, w kościołach?

A jeszcze bardziej dziwi, że osoba pamiętająca powojenne szczepienia, dzięki którym może nawet żyje, nagle - już zaszczepiona wielokrotnie - podważa ich sens. Trzeba było stanąć w awangardzie przed półwiekiem z tymi samymi argumentami. 
 

Obrazek użytkownika angela

24-07-2021 [10:57] - angela | Link:

Rosjanie nie chcą się szczepic.  Caly czas rozsiewaja swoją  propagande antyszczepionkowa w Polsce.
Ostatnio podobno w miejscu zaszczepienia bluetooth  zaczyna działać. I ludzie w to wierzą????😆😬🥺

https://niezalezna.pl/404685-r...

Obrazek użytkownika izabela

24-07-2021 [11:12] - izabela | Link:

Pani może  wierzyć w co chce. Szczepienia powinny być dobrowolne i kropka. Tak jak profilaktyczne obcinanie sobie piersi w co wierzyła niejaka  Angela czy może  Angelina.. Internauci twierdzili że powinna amputować sobie głowę bo najbardziej zagraża jej zdrowiu i życiu. 

Obrazek użytkownika Pers

24-07-2021 [11:56] - Pers | Link:

Brawo Iza!
Nie dajmy się wyszczepionym szaleńcom.
Jak już dwa razy wzięli to pewnie będą musieli brać do śmierci.
Dlatego bardzo mi się podoba pomysł płacenia za "eliksir nieśmiertelności".
"Wieczne życie " kosztuje "))))
A jeśli się nas boją to proponuję stworzyć dla nich osobne bantustany. Będą bezpieczni.

Obrazek użytkownika Tezeusz

24-07-2021 [15:25] - Tezeusz | Link:

Persik uważaj Covid się zbliża a niezaszczepieni cóż ...exitus

Obrazek użytkownika Pers

24-07-2021 [15:27] - Pers | Link:

tezeusz
Szykuj kasę na szczepionkę.

Obrazek użytkownika sake3

24-07-2021 [12:37] - sake3 | Link:

Sezon ogórkowy więc najlepiej przypomnieć nośny temat tak chętnie tu wałkowany.Od razu zyskuje się sympatię.Czy naprawdę nie widzi Pani innych idiotyzmów dziejących się wokół nas?

Obrazek użytkownika Pers

24-07-2021 [12:56] - Pers | Link:

sake3
Ten idiotyzm jest największy.

Obrazek użytkownika angela

24-07-2021 [13:38] - angela | Link:

A nie są dobrowolne, kto zmusza. Chyba ze kogoś roi, ze zaszczepiony wygra samochod. Ale to jego wola.
O to w tym wszystkim chodzi, ze ja, i zaszczepieni nie wierzą  w propagandę  Kremla, odwrotnie do pani i pani podobnych antyszczepionkowcow.
Mozna sobie  snuć  domysly, czy fantazje szczepionkowe, ale na wlasny uzytek, a nie   publicznie rozpetywac nagonke trolli,   i osmieszac  ministra zdrowia i rzad,i  narazac ludzi na powrót pandemii.

 

Obrazek użytkownika Pers

24-07-2021 [13:47] - Pers | Link:

angela
Konstytucyjna zasada wolności słowa została zniesiona?
Kiedy?

Obrazek użytkownika Tezeusz

24-07-2021 [15:24] - Tezeusz | Link:

Pers piszesz sam do siebie geniusz czy idiota

Obrazek użytkownika Pers

24-07-2021 [15:57] - Pers | Link:

tezeuszku
//Pers piszesz sam do siebie geniusz czy idiota//
To tak przez pomyłkę...
Już prosiłem admina o skasowanie konta "angela" :))))

Obrazek użytkownika Julia Ad

24-07-2021 [16:42] - Julia Ad | Link:

Ja tu rządzę i ja decyduję kogo kasowac. Pers pierwszy w kolejce za głupawe prósby

Obrazek użytkownika izabela

24-07-2021 [14:07] - izabela | Link:

Można nakłaniać do szczepień ale prywatnie u cioci na imieninach, a nie publicznie. .Czy za to nakłanianie coś płacą?

Obrazek użytkownika tricolour

24-07-2021 [15:24] - tricolour | Link:

@Izabela

Za nakłanianie nie płacą, ale płacą za leczenie. Płacą za straty w gospodarce. I powiem serio, że jeśli ktoś nie chce się szczepić, to niech umiera na własny rachunek w domu jeśli paskudztwo załapie. Niech jego antyszczepionkowa odwaga idzie w parze z honorem umierania w samotności bez angażowania środków publicznych w leczenie antyszczepionkowca.

Niech decyzja rodzi konsekwencje.

Poprę decyzję nielubianego rządu gdy wprowadzi podwyżki skladki zdrowotnej dla niezaszczepionych.

Obrazek użytkownika izabela

24-07-2021 [17:09] - izabela | Link:

A jeżeli ktoś zachoruje po szczepionce to kto będzie płacić? Poprę decyzję rządu gdy wprowadzi wysokie odszkodowania dla ofiar N O P.

Obrazek użytkownika tricolour

24-07-2021 [18:01] - tricolour | Link:

@Izabela

Jeśli zachoruje po szczepieniu to trudno. Jesli wpadnie pod tramwaj to też trudno, na tym właśnie polega dojrzałość, że rozumie się iż życie kończy się bez względu na przywiązanie doń i pragnienie. I nikt nie będzie płacił za NOP, co najwyżej wypłaci jednorazowo zasiłek pogrzebowy. Tak jest z każdą chorobą, nie ma powodu inaczej traktować covid.

 

Obrazek użytkownika Guildenstern

25-07-2021 [10:45] - Guildenstern | Link:

Nie wiem co ci @trickster zrobiła logika, że ją tak brutalnie gwałcisz. Zgon w wyniku NOP u osoby nie chcącej się szczepić nie przypomina wpadnięcia pod tramwaj a raczej bycie podeń wepchniętym czy poprowadzonym poprzez podstęp. Człowiek, który powiedziałby ślepemu, że może przechodzić przez jezdnię i tym samym przyczynił się do jego śmierci lub kalectwa, odpowiadałby zapewne karnie a przy tym również finansowo. Podobnie, niezabezpieczenie terenu (np. wykopu), na którego wejście grozi wypadkiem rodzi prawne konsekwencje. Jako "oślepienie" traktuję w tym przypadku propagandę serwowaną przez suto opłacanych pomagierów Pandemia Industry, wliczając w to celebrytów. Ty zaś stosujesz logikę gwoździa, którego ktoś walnął młotkiem w łepek i który się już trzyma swojego ustalonego wektora. Wobec twardych argumentów gniesz się w skobel.

Obrazek użytkownika tricolour

25-07-2021 [11:44] - tricolour | Link:

@Guild

Poza durnowatymi ilustracjami nie przedstawileś żadnych argumentów, nawet miękkich. O logice nie mam z kim rozmawiać, bo emocjonalnie  prezentujesz poziom rozhisteryzowanego dziecka.

Ogarnij się, to moźemy pogadać.

Obrazek użytkownika Guildenstern

25-07-2021 [22:48] - Guildenstern | Link:

Wyświetlenie manipulacji poprzez np. jej zilustrowanie nie jest histerią tylko właściwą reakcją. Przypisywanie mi jakichkolwiek emocji na podstawie tekstu, który zawiera: fakty, analogie oraz opinie jest nadużyciem czyli kolejną manipulacją. Na temat analizy transakcyjnej komunikatu Ja - dorosły, Ty - dziecko nie chce mi się rozpisywać. Tylko sygnalizuję tę kwestię jako przykład wciągania rozmówcy w grę w której naginasz reguły. W przypadku autorki całkiem słusznie wyświetliłeś jej "drewnianą nogę" pod postacią "baby z siatą" ale zostałeś usadzony na szczególe i Twoja demaskacja poszła się... Jakkolwiek, odmawianie świadczeń zdrowotnych komukolwiek, kto nie pasuje do wzorca, to jest właśnie chora fantazja dewianta. Co gorsza mająca swoje spełnione przykłady w postaci historii osób, którym można było uratować życie gdyby nie procedura testowania i szpitale zamienione w puste niemal twierdze. Ale kasa za telepierdy w miejsce leczenia się zgadza, prawda?

Obrazek użytkownika tricolour

26-07-2021 [07:10] - tricolour | Link:

@Guid

Przeprosiny za przejęzyczenie nie są usadzeniem tylko przeprosinami za niechciany błąd. Ludzie dojrzali przepraszają za popełnione błędy, ludzie niedojrzali - to o tobie - przeprosiny nazywają usadzeniem. Zresztą "baba z siatą" brzmi znacznie gorzej od "starej baby" szczególnie gdy przyrodnik o tak rozległej wiedzy, że aż nieprzyzwoicie jej używać, tchórzy przed krytyką rządzących, bo - uwaga - trzeba ponieść cenę.

Powtarzam - ogarnij się, zastanów, czy suponowanie mi dewiacji do czegokolwiek prowadzi. Na razie poziom twoich wypowiedzi ustala telepawka za pokraki choć nigdy nie interesowało cię, co miałem na myśli. Pewnie tak ci wygodniej, mnie to obojętne.

Obrazek użytkownika J z L

24-07-2021 [16:07] - J z L | Link:

angela

Od czasu zaszczepienia nigdy nie zgubiłem kluczy od domu. A i ręka służy mi za detektor do wykrywania metali.

Obrazek użytkownika Ryan

24-07-2021 [16:29] - Ryan | Link:

Była niedawno jakaś akcja foliarstwa związana z monotlenkiem diwodoru. Pamiętam, że większość piszących nie miała pojęcia co to jest

Obrazek użytkownika adarus2

24-07-2021 [12:13] - adarus2 | Link:

100% się zgadzam! Cała ta pandemia to Himalaje absurdu. Daleki krewny umarł na covid. Jak złapał to zero leczenia. Jak juz nie mógł oddychać to szpitał i leczenie gdy już było za późno. Cała rodzina, nauczona tragicznym doświadczeniem, zaopatrzyła się na zaś w amantadynę (internet), witaminy b ileś, d ileś, antybiotyk i coś tam jeszcze. Muszę żony dopytać co dokładnie. Kto później to złapał to chorował jak lekką grypę a większość wcale. A rząd dalej promuje wadliwe szczepionki. Bo jak je inaczej nazwać jak zaszczepiwni nimi dalej się zarażają, chorują i zarażają innych? Po co te szczepienia? By lżej chorować? Krawczyk i inni co zmarli po szczepieniu też tak myśleli.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

24-07-2021 [12:21] - NASZ_HENRY | Link:

Nawet echo w lesie,
Namordnik też niesie,
Aby nie krzyczało,
Że NWO nie chciało ☺☻

 

Obrazek użytkownika izabela

24-07-2021 [13:01] - izabela | Link:

Zapisuję wierszyk do wykorzystania. Dziękuję. -)

Obrazek użytkownika Trotelreiner

24-07-2021 [12:34] - Trotelreiner (niezweryfikowany) | Link:

Moje uszanowanie Pani...
Ośmiele sie podsumować tę dyskusję...cytatem z Piwnicy pod Baranami...tak mi sie skojarzyło...:-))

https://youtu.be/eVL6F1TJidQ

Obrazek użytkownika izabela

24-07-2021 [13:04] - izabela | Link:

Świetne !

Obrazek użytkownika Valdi

24-07-2021 [14:43] - Valdi | Link:

Trzeba mieć mocny żołądek żeby tego degenerata Hansa Bellmera oglądać.

Obrazek użytkownika izabela

24-07-2021 [15:18] - izabela | Link:

Zgadzam się i cieszę się, że trafiłam na znawcę.  W temacie sztuki wymiotnej oprócz klasyków takich jak Egon Schiele oraz Gustav Klimt polecam polską malarkę Aleksandrę Waliszewską. Wydawnictwo Hachette wydało jej dwa albumy. Temat jest obsesyjny ale warsztat świetny. Przebiła się na międzynarodowym rynku sztuki. Oczywiście można to złożyć na perwersyjne skłonności Francuzów ale sukces to sukces a rynek to rynek.Cen obrazów można jej tylko pozazdrościć.

Obrazek użytkownika Ryan

24-07-2021 [16:28] - Ryan | Link:

Nowa akcja w foliowej krainie... "Szczepionki zawierają GMO" Mam propozycje konkursu! Wskaż 3 produkty spożywcze które nie zawierają

Obrazek użytkownika izabela

24-07-2021 [18:15] - izabela | Link:

Mogę wskazać:litworówka zrobiona na korzeniu litworu zebranego w Tatrach na spirytusie pędzonym w domu. Dżemik z poziomek zebranych pod Krywaniem.  Pasztet z królika chowanego w Ochotnicy Dolnej,który nie jada kukurydzy lecz własne gospodarzy zboże i mlecz z łąki.

Obrazek użytkownika Jan1797

24-07-2021 [23:45] - Jan1797 | Link:

https://www.prawo.pl/prawo/zas...
Taka czkawka po wiedzy nabytej pod strzechą? Czy odbiło się echem wiedzy no raczej
Pani Sake [09:39] mnie wyręczyła.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
-Szanowany doktor raczył ulokować córki na flance zachodniej dla ich bezpieczeństwa.
Lata mijały, jedna za mąż się zdecydowała, druga panną w myśl nauk domu rodzinnego
w nim pozostać miała. W nowej fali propagandowej, przez wzgląd na córkę, zamierzał
przenieść się w jej okolice. Zapytał, udawałem, że nie słyszę. Obie córki o starszych
swych zapomniały.
Kobieta z dobrego domu została radną miasta i jak kazała tradycja domu rodzinnego
zajęła się sprawami maluczkich. Z miesiąca na miesiąc ilość tych spraw tak rosła, że
natłok spraw i obowiązków przerósł naszą bohaterkę. Poznała faceta, przychodził na
kawę, darzony przeze mnie dużym szacunkiem, mądry gość. Pewnego dnia zapytał
co sądzę o Radnej-mnie? Moja opinia nie miała wartości, wysiorbane opinie zniszczyły
kobietę. Zostawił ją, nie podołał. Pilnujmy Polski, moja Pani, bo bez problemu wyłuskują
prawych obłudą zakłamaniem i fałszem.

Obrazek użytkownika Centrystka

25-07-2021 [00:40] - Centrystka | Link:

Zabawna ta przekomarzanka na temat namordników i innych przyjemności epidemicznych,a nawet czy w ogóle jest jakaś epidemia, nie mówiąc już o pandemii. Byłaby zabawna, gdyby nie dotyczyła śmiertelnie - par excellence - poważnego problemu Nie mam zamiaru nikogo tu przekonywać,chciałam tylko przypomnieć coś,co dotyczyło i nadal dotyczy nas i nasze dzieci: otóż istniał nadal istnieje obowiązek szczepienia dzieci,nawet kilkakrotnego przeciw takim nieznanym już dzisiaj chorobom,jak pollio (Heinego-Mediny) czyniącej z dzieci kaleki,dyfteryt - morderca zwłaszcza maluchów,gruźlica grożąca wszystkim,tyfus,ospa,które już zniknęły,ale kiedyś były śmiertelnie - znowu  par excellence - groźne..Teraz mamy nasz ukochany covidek nr 19,w którego istnienie nie wszyscy wierzą,ale który taki łagodny w swoim przebiegu,a zwłaszcza w powikłaniach i ich konsekwencjach wcale nie jest. Ten mały drań jest łatwo zakaźny i prawie nikt z nas nie wie czy nie jest już jego nosicielem,a więc i źródłem zakażenia. Lekarze twierdzą więc,że maseczka i dystans nie nas ma chronić,ale ewent. te osoby,które moglibyśmy nieświadomi jako nosiciele zakazić. Zmierzam do tego,że takie obostrzenia są jednak konieczne,a szczepienia powinny być obowiązkowe,żeby nikogo nie zarażać i wreszcie zdławić tę epidemię (w wielu krajach wprowadzono nawet godzinę policyjną). Już któreś z rzędu pokolenie jakoś nie odczuwało drastycznego ograniczenia wolności obywatelskiej poddając się szczepieniom przeciwko chorobom,które wyżej wymieniłam,a które to szczepienia spowodowały,że te choroby przestały nas nękać  i uśmiercać. Obowiązkowość szczepień może wynikać tylko z ustawy np. wprowadzającej któryś ze stanów nadzwyczajnych przewidzianych w Konstytucji,wszakże obecni właściciele Polski nie chcą wprowadzać takiego stanu z uwagi na związany z nim obowiązek państwa  wypłacanie odszkodowań za poniesione  straty gospodarcze. Nawet w okresie wyborczy woleli  łamać Konstytucję i wyrzucać niepotrzebnie miliony w błoto,chociaż przy wprowadzeniu zasad konstytucyjnych można było przesunąć wybory prezydenckie na późniejszy termin.

Obrazek użytkownika Julia Ad

25-07-2021 [10:06] - Julia Ad | Link:

cтрашно и смешно czytać takie rzeczy. Nie ma już innych tematów?

Obrazek użytkownika izabela

25-07-2021 [10:35] - izabela | Link:

Na pewno są. Kolor paznokci? Modne knajpki? Długość sukni? .Kogo poślubi rozwiedziona własnie gwiazda TV?  A może aborcja na żądanie i dlaczego w Ameryce Murzynów biją? 

Obrazek użytkownika Julia Ad

25-07-2021 [10:47] - Julia Ad | Link:

Szanowna Pani Izo. Nie chodzi mi wacle o poruszanie tematów błachych. Chodzi mi o używanie swoich talentów pisarskich do tematów, o których nie ma się naukowego pojęcia. To wprowadzanie ludzi w błąd. Niebezpieczne to jest bo może się skończyć dla kogoś ciężką chorobą lub nawet śmiercią. 

Obrazek użytkownika Pers

25-07-2021 [10:52] - Pers | Link:

//To wprowadzanie ludzi w błąd.//
A skąd wiadomo, że to nie telewizory wprowadzają ludzi w błąd?
Coraz bardziej plączą się w zeznaniach. Jeszcze rok temu o "szczepionkach" mówili całkiem coś innego.
Życie zweryfikowało bardzo wiele z tego co mówili.

Obrazek użytkownika izabela

25-07-2021 [11:55] - izabela | Link:

Szanowna Pani. Tak się składa, że jestem przyrodnikiem i mam sporą wiedzę na poruszane tematy. Nie wykorzystuję jej przez zwykłą przyzwoitość.Dyskusję naukową jest sens prowadzić w gronie naukowym. Nie należy moim zdaniem prezentować swego  stanowiska w gronie które posługuje się argumentami ad hominem. Uważam jednak, że mam prawo zwrócić uwagę na zwykłą nielogiczność podobnie choć nie jestem specjalistką od finansów zwróciłam w ZUS uwagę na błąd logiczny w algorytmie zliczania zaległych rent  i ktoś to zrozumiał a nawet podziękował. . Faktem jest jednak że ludziom brak jest uczciwej  rzetelnej informacji.

Obrazek użytkownika tricolour

25-07-2021 [12:56] - tricolour | Link:

@Izabela

Zarzucanie komuś argumentów ad hominem gdy samemu kpiło się z rozumu adwersarza zredukowanego do pojemności buteleczki na lakier do paznokci, nie przenosi dyskusji na wyżyny naukowe. Na żadne nie przenosi, co najwyżej spycha.

Podobnie protekcjonalne traktowanie, które wyraziła Pani zaznaczeniem, że Pani wiedza jest tak rozlegla, że jej używanie jest wręcz nieprzyzwoite wobec użytkowników forum. Ludzie z rzeczywiście rozległą wiedzą i do tego przyzwoici nie mają trudności w prezentowaniu nawet skomplikowanych zagadnień. Można nawet pokusić się o twierdzenie, że miarą wiedzy jest zdolność do jej przekazywania, a wysokość noszenia nosa jest tylko miarą gibkości kręgosłupa.

Obrazek użytkownika Julia Ad

25-07-2021 [13:30] - Julia Ad | Link:

@Izabela Informacji nie brakuje. Czasopisma naukowe są zasypane informacjami o Covid. Kanały naukowe, kanały naukowców choćby na YoyTubie czy Twitterze także. Czy politycy rządzący mają glosić naukowe kazania? Byliby wtedy wiarygodni? Wystarczy że takei prawią spiskowcy z Braunem na czele. Jakież to zatem naukowe przesałanki dowody zakazują szczepień?

PS. przepraszam za moją dysortę ale nie potrafie inaczej pisać

Obrazek użytkownika izabela

25-07-2021 [17:39] - izabela | Link:

@Julia Ad
Nie  miałam zamiaru nikogo urazić. Bardzo  wątpię jednak czy ktoś chciałby czytać na temat statystycznych metod weryfikacji hipotez,  błędu ochotnika według Maslova itp i czy to by go przekonało. Maiłabym zresztą kłopoty ze znakami matematycznymi w komentarzu. Ja nikomu nie zakazuję ani nie nakazuję sczepień. Jak mówią nasi sąsiedzi :свобода воли - рай для спасенных. Masz wolną wolę ale raj jest dla zbawionych. Inaczej- "róbta co chceta" ale konsekwencje dotkną was. Jeżeli szczepionka faktycznie zabezpiecza przed chorobą zaszczepieni są bezpieczni a ryzykują niezaszczepieni. Jeżeli szczepionka powoduje groźne powikłania ryzykują na własna odpowiedzialność zaszczepieni. 

Obrazek użytkownika Julia Ad

26-07-2021 [20:14] - Julia Ad | Link:

@Izabela Z chorobami zakaxnymi to jest jednak tak, że jeśli nie zostaną usunięte z populacji właśnie szczpeianimi, to mogą wyrządzac wielkie szkody. Choćby ekonomiczne. JEśli będa kolejne lockdałny, to straca wszysrcy, którzy nie będa mogli znowu skorzytsac ze służby zdrowia bo bedzie zawalona covidowcami. Więc nie jest tak, że ryzykują tylko niezaszczpeieni. Locdowny to także straty ekonomniczne a my naprawdę mamy wiele do nadrobienia żeby doghonić Zachód. A znowu jestey w ogonie tym razem już na włąsna prosbę. Zadni naziści czy komuniści 

Obrazek użytkownika Pani Anna

26-07-2021 [20:53] - Pani Anna | Link:

Adminka Jaulia nie wiem, czy słyszałaś,  ale wyszczepiony po uszy albo raczej po granicę odporności stadnej Izrael ponownie wprowadził locddown i zapowiedział szczepienia trzecia dawką.  Te dzieci, które bawia się  w "pokoloruj drwala" lub " polacz numerki" potrafią  skojarzyć fakty. 

Obrazek użytkownika Julia Ad

26-07-2021 [21:10] - Julia Ad | Link:

@Pani Anna, nie słyszałam bo Izrael nie wprowadził locdownu ani nie palnuje szczepiń 3 dawką. Rozważa być może. Inne kraje podobnie, Sytuacja jest rozwojowa, zmienna jak sam wirus. Nie wiadomo jaki wariant może się jesscze narodzić. Im więcej osób sie zaszczepi to oczywiście ryzyko nowych mutacji jest mniejsze. 

Obrazek użytkownika Pani Anna

26-07-2021 [21:18] - Pani Anna | Link:

@tak myślałam,  że  nie słyszałaś.  Ciekawa teoria z tym ryzykiem mutacji. I całkowicie sprzeczna z tym, co lekarze od zawsze mówili na temat szczepienia p/k grypie - skuteczne w granicach 30% licząc optymistycznie,  gdyż  tak się  składa,  że wszystkie wirusy mutuja cały czas. 

Obrazek użytkownika terenia

25-07-2021 [19:59] - terenia | Link:

@Julia Ad      "  przepraszam za moją dysortę ale nie potrafie inaczej pisać " Proszę uprzejmie o wyjaśnienie znaczenia słowa "dysorta" ,Dalibóg nie udało mi się odnaleźć owego ani w "Słowniku języka polskiego"PWN,ani w "Słowniku frazeologicznym"  PWN,tudzież w "Słowniku wyrazów obcych"WP,"Słowniku wyrazów bliskoznacznych"WP,"Słowniku przypomnień"WP i stąd moja prośba.        " Ja tu rządzę i ja decyduję kogo kasowac" niezbyt ciekawe wybrzmienie ma to zdanie.Czy nie sądzi Szanowna Pani Admin,iż znacznie lepiej brzmiałoby "Ja tu rządzę i ja decyduję czyj wpis skasować"??? 

Obrazek użytkownika Pani Anna

25-07-2021 [21:15] - Pani Anna | Link:

@Terenia
Do tego jeszcze to "jeny", którego dalibóg nie słyszałem od czasów podstawówki.  No, ale Pani admin tu rządzi,  z ramienia partii. I z takimi kadrami, z takim potencjałem chcą  urządzać nam Polskę. 

Obrazek użytkownika EsaurGappa

26-07-2021 [21:54] - EsaurGappa | Link:

O proszę jak panie sobie słodko dogryzają,miło poczytać że nie tylko mężczyżni dokuczają sobie jak mali smarkacze.

Obrazek użytkownika Julia Ad

26-07-2021 [20:16] - Julia Ad | Link:

@Terenia NIe, Pers chciał skasowac Angelę, więc mu powiedziałam żeby się gonił. Ale już wiem, ze to był tylko żart/nieporozumienmie

Obrazek użytkownika sake3

25-07-2021 [11:17] - sake3 | Link:

@Izabela.....Dlaczego Pani jest tak złośliwa dając do zrozumienia że komentatorka nie ma żadnych zainteresowań oprócz lakieru do paznokci i plotek z życia gwiazdek filmowych? Bo nie powiela jedynego narzuconego przez was tematu pandemii?Czy to oznacza że Polska nie ma problemów innych niż obostrzenia pandemiczne? Czy gdyby pani Julia poruszyła temat aborcji na żądanie uzna to Pani za sprawę nieistotną albo niewartą zastanowienia się?Można by pomyśleć ,że dla Pani tematy dzielą się na dwie części=te wazne o covid19 a wszystkie pozostałe za błahe i niewarte uwagi.

Strony