Sosnowe zdrowsze, dębowe trwalsze, czyli cтрашно и смешно

Strasznie i śmiesznie. Ten tytuł pochodzi z powszechnie znanego rosyjskiego dowcipu, którego nie muszę chyba przytaczać. W życiu społeczeństw i jednostek jest wiele tragikomicznych sytuacji. Na zasadzie połączenia tragedii i komedii powstały najlepsze filmy i na tej zasadzie organizuje się na przykład happeningi. Doświadczyłam tego na własnej skórze.
 Wiele lat temu, bodajże w 1985 roku wybrałam się w Paryżu ze znajomym do słynnego Centre Georges Pompidou zwanego także Beaubourg albo Rafinerią. Budynek faktycznie wygląda jak ogromna rafineria i w moich oczach nie ratuje tego „artystycznego” pomysłu fakt, że w bibliotece Beaubourg są wspaniałe zbiory książek na temat sztuki. Szybkość obsługi i jej profesjonalizm sprawdziłam prosząc o album mało znanego, urodzonego  w Katowicach malarza Hansa Bellmera, który choć był Niemcem  działał we francuskim  ruchu oporu. Otrzymałam album w ciągu kilku minut.
Do atrakcji związanych ze zwiedzaniem Beaubourg należało dla nas spotkanie nad pobliskim stawkiem twarzą w twarz z ekipą ludzi ubranych w białe fartuchy, z których każdy dzierżył  w ręku ogromną strzykawkę a jeden z nich gigantyczną lewatywę. Zaczęliśmy  ze znajomym w popłochu uciekać naokoło stawku, a oni ku radości gawiedzi zaciekle nas gonili. Okazało się, że staliśmy się mimowolnymi uczestnikami happeningu reklamującego muzeum.
Powinnam się domyślić, że  były to tylko żarty ale gdzieś w podświadomości tkwiło we mnie przeświadczenie, że w kraju, który wydał markiza de Sade  możliwe jest wszystko.
Podobnie czuję się obecnie. Sytuacja jest w zasadzie bardzo poważna lecz kolejne proponowane rozwiązania są wręcz humorystyczne.
Czy ktokolwiek z nas przewidział, że będzie uczestniczyć w ogólnoświatowym flash mob polegającym na paradowaniu w miastach,  parkach a nawet w lesie w namordniku na twarzy jak nie przymierzając american staffordshire terier. Flash mob to właśnie wynalazek amerykański. Pierwszy flash mob  zorganizowano w Nowym Jorku w 2003 roku Zabawa polegała na gromadnym odwiedzaniu sklepów Macy’s ( sieć domów towarowych)  i wypytywaniu sprzedawców o „dywanik miłości dla komuny”. „Ogólnoświatowy namordnik”  zdecydowanie przebija jednak poziomem abstrakcji nie tylko  „dywanik miłości do komuny” lecz wszystkie inne dowcipne pomysły organizatorów tych „tłumów na zawołanie”. Niektóry uważają, że organizowanie masowego puszczania mydlanych baniek albo upuszczania na ziemię srebrnej łyżeczki było formą sprawdzenia na ile społeczeństwa gotowe są do przełknięcia każdego idiotyzmu.
 Bo czyż nie jest idiotyzmem, że na tematy ściśle medyczne wypowiada się w wiążący sposób absolwent SGH który – tak się przypadkiem złożyło - jest ministrem zdrowia?. Czy nie jest idiotyzmem noszenie maseczki wilgotnej od pary wodnej zawartej w oddechu, na której jak na szalce Petriego rozwijają się swobodnie bakterie i grzyby? Maseczki, która przed niczym nie chroni a za to powoduje niedotlenienie mózgu? Jeden z decydentów nie ukrywał  zresztą, że maseczki nie mają znaczenia medycznego, są tylko symbolem solidarności i troski o bliźnich. Inni nakłaniali do noszenia maseczek stojąc przed kamerami bez maseczki właśnie. Czyżby Covid-19 oszczędzał rządzących?
 Czy nie był idiotyzmem zakaz wstępu do parków a nawet do lasów w czasie nasilenia pandemii? Przecież były to jedyne miejsca względnie bezpieczne.
Czy idiotyzmem nie było skrupulatne kontrolowanie liczby wiernych w kościołach przy tolerowaniu masowych manifestacji wrzeszczących i plujących ( dosłownie nie w przenośni) aborcjonistek?
Czyż idiotyzmem nie jest zapowiadanie przymusowych szczepień przeciwko Covid-19? Przymusowa profilaktyka jak widać ma dotyczyć już nie tylko naszych dzieci lecz objąć ma całe społeczeństwo. Z tą różnicą, że koncerny produkujące szczepionki przeciwko Covid-19 są na mocy specjalnej ustawy zwolnione  od odpowiedzialności za ewentualne powikłania zdrowotne. A może w ramach walki z nowotworami przymusowo poddać wszystkie kobiety profilaktycznej mastektomii? Z pewnością poparliby taką akcję producenci mieszanek mlecznych dla niemowląt.
Tytułowe powiedzonko- cтрашно и смешно -nasuwa się nieodparcie, gdy medycy zaczynają mówić o statystyce. Gdy na studiach wykładano statystykę byli chyba  na wagarach.  Jeżeli badania mają jakikolwiek sens próba musi być podwójnie randomizowana. Znaczy to, że ani badacz ani badany nie mogą wiedzieć czy pacjentowi podano badany lek czy placebo. Gdyby faktycznie podawanie obywatelom różnych krajów preparatów zwanych  niesłusznie szczepionkami było podwójnie randomizowane pacjenci, którym podano bez ich wiedzy i woli placebo byliby ordynarnie oszukani. Wszak chcieli się zaszczepić a nie mieli zamiaru brać udział w badaniu leków. Możliwości takiego oszustwa nie ma więc dlaczego  medycy bredzą w mediach na temat randomizacji? Korzystają chyba z faktu, że większość ludzi nie wie i nie musi wiedzieć co to znaczy. Poza tym choć pacjent biorący udział w prawdziwych badaniach ma nie wiedzieć czym został potraktowany musi on dobrowolnie się zgodzić na udział w tych badaniach i to za stosowną opłatą. Powtarzam, nie ma możliwości przeprowadzenia legalnie badań na prawie całej populacji więc albo są one przeprowadzane nielegalnie albo karmi się społeczeństwo kłamstwami.
Sam język świadczy o uprzedmiotowionym traktowaniu obywateli. „Wyszczepianie populacji aby uzyskać odporność stadną” to terminologia niestosowna gdy mówimy o ludziach, stosowna wyłącznie gdy wypowiadamy się na temat hodowli bydła. Słysząc coś takiego naprawdę nie wiemy czy powinniśmy się śmiać czy płakać.
Wszystko przebija jednak swym idiotyzmem reklamowana nachalnie w mediach loteria covidowa. Zaszczepionemu obiecuje się hulajnogę,  pieniądze albo samochód.
Spróbuję doprecyzować tę propozycję. Zaszczepieni mogą startować tylko w walce o hulajnogi, o poważniejszą nagrody czyli samochody będą walczyć ci którzy przeżyli Covid-19, natomiast zmarli będą losować trumnę.
Podpowiadam- sosnowe zdrowsze, dębowe trwalsze.
 
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Julia Ad

25-07-2021 [11:29] - Julia Ad | Link:

@Sake3, jestem adminką :)

Obrazek użytkownika admin

25-07-2021 [11:35] - admin | Link:

Oficjalnie potwierdzam i nie zaprzeczam. Ja się na jakiś czas wyłączam ale I will be back, jak już za mną zatęsknicie hehe.
PS. Na razie Julia się wita, więc jest widoczna, ale od jutra przechodzi w stan niewidoczny jak na administrację przystało ;P

Obrazek użytkownika Pers

25-07-2021 [11:39] - Pers | Link:

admin
//ale od jutra przechodzi w stan niewidoczny //
Szkoda... Ma fajny avatar.
I ten pejczyk za głową... :)

Obrazek użytkownika sake3

25-07-2021 [10:30] - sake3 | Link:

Drodzy specjaliści jednego tematu,dyskutanci od bicia piany w swoim zacietrzewieniu nawet nie zauważycie że pewnego dnia Polski już może nie być.A może uznacie polską suwerenność za nieistotną lub nawet idiotyzmem w obliczu pieprzenia na okrągło o namordnikach.Tylko takie sprawy i wyzwania stoją obecnie przed Polską?Wstyd.

Obrazek użytkownika jazgdyni

25-07-2021 [10:32] - jazgdyni | Link:

Przepraszam Izo,

To nie jest idiotyzmem, więc czymżesz jest niezdolność do przyjęcia pewnej dyscypliny w sytuacji krytycznej, która dodatkowo jest wielką niewiadomą?

Czy krnąbrność, egocentryzm i nierozumienie istoty wolności są cechami przysparzającymi nam podziw świata? 
Czy słowa wieszcza narodowego, Juliusza Słowackiego, nie mogą mieć miejsca do dzisiejszych narzekań? Nie czas żałować róż, gdy płoną lasy.

Oczywiście... wiadomo, że płonące lasy to ściema.

Pozdrawiam

 

Obrazek użytkownika izabela

25-07-2021 [10:52] - izabela | Link:

Drogi Januszu, przecież nie jestem przeciwko szczepieniom, ani przeciwko dyscyplinie społecznej. Drażni mnie brak logiki i brak rzetelnej informacji. I cenzura,której nie doświadczaliśmy w tym stopniu od 56 roku. Lekarzom odbiera się prawo wykonywania zawodu za poglądy naukowe. Pamiętam, że gdy byłam małym dzieckiem kolega w szkole podstawowej powiedział na lekcji biologii że jego tata twierdzi, że odkrycia Łysenki to bzdury. Pani od biologii nie próbowała dyskutować tylko doniosła do PZPR. Pamiętam argumenty dyrektora. Nie może być tak że każdy sobie myśli co chce.. W myśleniu musi być dyscyplina a kierunek wyznacza partia i rząd. Dla taty kolegi to się źle skończyło. Wrócimy do tego tematu za kilka lat (jeżeli ja dożyję). W wielu sprawach po latach okazywało się że miałam rację. Mogę również nie mieć. Ale to nie są dogmaty ani prawdy objawione lecz dyskusja. A jeżeli kogoś nudzi dyskutować nie musi. Chyba nie tęsknimy do czasów gdy partia i rząd wyznaczały kierunek myślenia.

Obrazek użytkownika Pers

25-07-2021 [10:54] - Pers | Link:

Iza
//Chyba nie tęsknimy do czasów gdy partia i rząd wyznaczały kierunek myślenia.//
Jak widać wielu tęskni...

Obrazek użytkownika sake3

25-07-2021 [11:32] - sake3 | Link:

@Pers....Jak rozumiem to teraz blogerzy i komentatorzy NB drążący nieustępliwie temat namordnikow wyznaczą nam kierunek myślenia.Nie mogę poweidzieć że tęsknię do tych nowych czasów.,gdzie zablokujecie nie tylko wolność słowa ale i myślenia.

Obrazek użytkownika Pers

25-07-2021 [11:51] - Pers | Link:

sake3
//blogerzy i komentatorzy NB drążący nieustępliwie temat namordnikow wyznaczą nam kierunek myślenia.//
Ja nic takiego nie "drążę". Noś sobie jak lubisz a ode mnie wara.

//gdzie zablokujecie nie tylko wolność słowa ale i myślenia.//
To jest dokładnie to co robią władze i media w swoich groteskowych wysiłkach, żeby wyszczepić jak najwięcej Polaków.
Prześladuje się nawet lekarzy, którzy mają czelność mieć wątpliwości.
Ja nikogo nie zniechęcam do wyszczepienia, róbta co chceta.
Ale ode mnie i moich konstytucyjnych praw wara.
Zrozumiała sake?

Obrazek użytkownika sake3

25-07-2021 [18:30] - sake3 | Link:

@Pers...Zrozumiała ,perło dżentelmeństwa.

Obrazek użytkownika Pers

25-07-2021 [18:51] - Pers | Link:

sake3
//perło dżentelmeństwa.//
Masz jakieś zastrzeżenia do moich manier?

Obrazek użytkownika sake3

25-07-2021 [20:27] - sake3 | Link:

@Pers.....Maniery pokazałeś w komentarzu,więc co tu oceniać.Potwierdziłam jedynie że zastosuję się do Twojego ,,wara'' nie pisząc już nic.Dziękuję za dotychczasową wymianę komentarzy.

Obrazek użytkownika Pers

25-07-2021 [21:13] - Pers | Link:

sake3
//zastosuję się do Twojego ,,wara'' //
A co? Miałaś zamiar przymusowo mnie wyszczepić?
Jeśli nie to ciebie moje ostrzeżenie nie dotyczy :)
Ale dobrze, że teraz będziecie musieli płacić. Nie życzę sobie, żeby to było z moich podatków.

Obrazek użytkownika jazgdyni

25-07-2021 [13:10] - jazgdyni | Link:

Izo,
Drażni mnie brak logiki i brak rzetelnej informacji. I cenzura,...

Żebyś wiedziała, jak mnie to drażni! Efekt - praktycznie nie słucham  wypowiedzi polityków. No... może za wyjątkiem, jak sobie policzyłem, czterech. Wszyscy są niesamowicie nieudolni w logicznym przekazie i odpowiedniej argumentacji. A wielu młodych publicystów i komentatorów, często wprost na tacy podsuwa im dobre rozważania, albo właściwą narrację.

Mogę Ci sprzedać za darmo (czy można sprzedać za darmo...?) taki patent, dzięki jakiemu będzie można szybko zarobić grube pieniądze i to w sztywnej walucie. To po prostu jakaś wymyślna, niewidoczna i miękka, dostosowująca się do nosa i ust miniaturowa maseczka, praktycznie nie krępująca. To jest możliwe do zrobienia. A wydaje mi się, że na długie lata do maseczek musimy się przyzwyczaić.

Obrazek użytkownika Guildenstern

25-07-2021 [11:08] - Guildenstern | Link:

Święta racja @jazgdyni. Żadna ściema, skoro było w telewizji. Ponadto należy wziąć pod uwagę, że zapewne w 99,9 % płoną drzewa niezaszczepione. Przypadek?
P.S.: A "Klej Konrada do wszystkiego się nada". Zmieszany z deszczówką uruchomi najbardziej zdezelowanego gruchota. To i z kowidem sobie poradzi, c' nie?

Obrazek użytkownika jazgdyni

25-07-2021 [13:11] - jazgdyni | Link:

???

Co to za kocopały? Nie chwytam.

Obrazek użytkownika Guildenstern

25-07-2021 [22:20] - Guildenstern | Link:

@jazgdyni
I wander why I'm not suprised, don capo di tutti kapoks (czyli: Zastanawiam się czemu mnie to nie dziwi Panie szefie wszystkich kapoków). Pan jest umysł ścisły, Panu się podobają melodie, które już Pan kiedyś słyszał. Panu się łatwo odtwarza wiedzę nabytą w latach przeszłych. To też jest ważne, nie przeczę ale czytając Pana stwierdzam, że stylem zaczyna Pan coraz bardziej przypominać schyłkowego dr Pasierbiewicza, coraz mniej dystansu do siebie. Co do kocopałów: były pożary w Kalifornii, na Syberii a nawet na Cyprze. Akurat się Pan podparł wieszczem. Napisałem, że płoną drzewa niezaszczepione. Niektórzy twierdzą, że szczepionka eksperymentalna daje podobną odporność na kowida jak szczepienie drzewek (gra słów) immunizuje je wobec ognia. Ale "to nie ludzie, to wilki". Jakby Pan kiedyś trafił znów na żart, którego nie złapie to proszę walić śmiało i o każdej porze. Zawsze chętnie pomogę.

Obrazek użytkownika jazgdyni

26-07-2021 [12:18] - jazgdyni | Link:

@Guild

No i proszę - jak ładnie pan wytłumaczył staremu człowiekowi swój oryginalny tok myślenia. Dziękuję.

Ale przyrównanie do p. Pasierbiewicza długo będę pamiętał.

The best revenge is to live on and prove yourself. ...
 

Obrazek użytkownika Guildenstern

26-07-2021 [23:51] - Guildenstern | Link:

"The best revenge..." I nawzajem. Niezły wyzwalacz wspomnień Pan wyciągnął z szafy. Wciąż mam tę płytę Pearl Jam.

Obrazek użytkownika jazgdyni

27-07-2021 [12:25] - jazgdyni | Link:

Pewnie wolałby pan to. To by pasowało do krajobrazu.

https://youtu.be/qGyPuey-1Jw

Obrazek użytkownika Ryan

26-07-2021 [20:06] - Ryan | Link:

I nie dowiedziałem się od antyszczepionkowców czy są dowody na to że Pfizer wszczepia czipy.Czy dlatego zaklejają ukłucie plasterkiem żeby kamerkę ukryć?

Obrazek użytkownika Kazimierz Koziorowski

25-07-2021 [21:50] - Kazimierz Kozio... | Link:

nic nowego - historia sie powtarza. III Rzesza tez miala zawolanie usprawiedliwiajace zniewolenie poddanych "Fur Ihre Sicherheit!" - to dla twojego bezpieczenstwa 

Obrazek użytkownika Francik

25-07-2021 [22:43] - Francik | Link:

A czyż nie jest idiotyzmem, że historyk z wykształcenia uchodzi za wybitnego ekonomistę i z tej racji pełni funkcję premiera? Ekonomista jest naczelnym lekarzem, a historyk naczelnym ekonomistą.

Obrazek użytkownika sake3

26-07-2021 [12:49] - sake3 | Link:

@Francik.....Skoro nie uchodzi za idiotyzm,że przez 8 lat rządziło Polską niemieckie popychadło z zawodu malarz kominów a prezydentem Warszawy jest cymbał i okaz lenia podobno kończacy Oxford ale nie nadający się do niczego to chyba Niedzielski i MOrawiecki swoim wykształceniem tak bardzo Pana nie rażą?

Obrazek użytkownika Pani Anna

26-07-2021 [18:30] - Pani Anna | Link:

@sake3
Teraz rządzi za to były doradca tego niemieckiego popychadla, którego laudacji dla Merkel każdy mógł sobie odsłuchać,  jak również Niedzielski, wieczny urzędas przytulony do wszystkich kolejnych rządów. 

Strony