Czekamy na ciebie niemiecka zarazo

Niemiecki serial pt. „Powrót Tuska” zapowiadany od kilku już lat zostanie w końcu wyemitowany. Wygląda na to, że scenariusz został ukończony i ostatecznie zatwierdzony przez Berlin, podobnie jak odtwórca roli głównej oraz aktorzy drugiego i trzeciego planu. Z nieukrywaną radością i wielką nadzieją na łamach „Gazety Wyborczej”, Agnieszka Kublik ogłosiła: „Udane powroty są możliwe. Nikt nie wie tego lepiej niż Jarosław Kaczyński. On wrócił po ośmiu latach na opozycji. I wygrywa, wygrywa, wygrywa. Donald Tusk wraca do polskiej polityki, to pewne. W jakiej roli - to wielka niewiadoma. Po co? To jasne. - Mentalnie, emocjonalnie jestem w stanie podjąć każdą decyzję, żeby pomóc przywrócić przyzwoitość w Polsce. Najważniejsze jest odbudowanie synergii w opozycji, żeby liderzy mieli wobec siebie więcej zrozumienia – mówił 4 czerwca w TVN24”.
Porównanie redaktor Kublik jest zupełnie nietrafione, ponieważ Jarosław Kaczyński cały czas był tu na miejscu i żadna obca stolica w trakcie jego kariery politycznej nie odwoływała go z Polski. On nie musiał znikąd wracać, bo zawsze tu był. Z kolei Tusk w obliczu przewidywanej przez jego niemieckich mocodawców porażki wyborczej został w 2014 roku zmuszony przez centralę w Berlinie do dymisji ze stanowiska premiera polskiego rządu z bardzo prostego powodu. Zbyt wiele przez te wszystkie lata Niemcy w niego zainwestowali, więc zrozumiale, że nie chcieli, aby w 2015 roku był odbierany jako ojciec wielkiej i przewidywanej wyborczej klęski oraz obciążany odpowiedzialnością za utratę władzy przez Platformę Obywatelską. Otrzymał od Merkel dobrze płatne stanowisko przewodniczącego Rady Europejskiej i zostawał w politycznej niemieckiej zamrażarce oczekując w Brukseli na dalszy rozwój sytuacji w Polsce.
W tytule nawiązałem do wiersza, „Czekamy na ciebie czerwona zarazo”, polskiego poety i powstańca warszawskiego, Józefa Szczepańskiego ps. Ziutek, ponieważ do powrotu Tuska bardzo pasował mi nie tylko tytuł, ale i fragment tej zwrotki:
Czekamy ciebie - ty zwlekasz i zwlekasz,
ty się nas boisz, i my wiemy o tem.
Chcesz, byśmy legli tu wszyscy pokotem…

Wbrew pozorom powrót Tuska do polskiej polityki nie niesie ze sobą jakiegoś wielkiego zagrożenia dla obozu patriotycznego, ponieważ ja odbieram ten jego powrót jako akt wielkiej desperacji i rozpaczy Berlina, któremu mino licznych prób i zaprzęgnięcia całej agentury wpływów oraz działających w Polsce niemieckich mediów oraz fundacji nie udało się wystrugać następcy, który poprowadziłby opozycję do zwycięstwa. Po Tusku nie należy się też spodziewać jakiegoś wielkiego entuzjazmu w działaniu, ponieważ liczył zapewne, że jego niemieccy zwierzchnicy pozwolą mu już odpocząć i korzystać spokojnie z uroków życia oraz pełnej kabzy nabitej niemieckimi srebrnikami. To nie tak miało być, myśli sobie zapewne Herr Tusk, ale zaciskając zęby znowu staje na baczność, stuka obcasami i na wydany rozkaz odpowiada: Ja wohl. No cóż, służba nie drużba.
Ja sądzę, że wszystkich tych, którzy widzą w Tusku zbawcę czeka zimny prysznic. Naiwne i życzeniowe myślenie, że oto naród ujrzy w nim znowu polityka skutecznego, który przed laty potrafił wygrywać wybory w PiS-em nie ma nic wspólnego z dzisiejszymi realiami. Tak jak już wielokrotnie pisałem w „Warszawskiej Gazecie”, Polacy nie różnią się od innych nacji i polityką interesuje się u nas w porywach niecałe 20 proc. społeczeństwa. Wśród młodych to zainteresowanie polityką jest jeszcze mniejsze. Co mówi im nazwisko Tusk należące do gostka, który siedem lat temu porzucił stanowisko polskiego premiera i na rozkaz kanclerz Angeli Merkel wyfrunął do Brukseli? Jeżeli już jacyś dwudziestoparolatkowie kojarzą tego osobnika to chyba tylko jako kłamcę i oszusta, który w czasach, gdy chodzili jeszcze do gimnazjów obiecał im „darmowe laptopy” i „elektroniczne tornistry”, których nikt nigdy nie zobaczył na oczy. Stoczniowcy i ich rodziny na pewno zapamiętali Tuska jako zdrajcę, który dla ratowania niemieckich stoczni zlikwidował polski przemysł okrętowy.  
Czas robi swoje, więc i pamięć o szkodach wyrządzonych Polsce przez rząd Tuska oraz skali złodziejstwa i afer jego ekipy również mocno wyblakła. Jednak w związku z jego powrotem do Polski trzeba będzie przypomnieć mu wszystkie jego „zasługi”. Ludzie muszą wiedzieć, że w czasie rządów tego „politycznego dziecka szczęścia”, jak mówią o nim jego apologeci, doszło do największych nieszczęść w dziejach III RP. Byliśmy świadkami dwóch katastrof lotniczych w Mirosławcu i Smoleńsku, w których Polska straciła niemal całe dowództwa armii na czele z jej zwierzchnikiem, prezydentem Lechem Kaczyńskim oraz kilkadziesiąt osób zaliczanych do elit państwa. Trzeba mu przypomnieć, że do tragedii w Smoleńsku doszło po dyplomatycznym spisku z Putinem, w którym z premedytacją uczestniczył. Trzeba mu cały czas przypominać, że ma niewinną polską krew na swoich niemieckich łapach. Propagandowe tuby medialne ciągle malują Tuska jak wielkiego politycznego króla Midasa, choć tak naprawdę wszystko, czego się ten szkodnik i zdrajca dotknął zamiast w złoto zamieniało się w śmierdzące guano. Warto przypomnieć jak brytyjska prasa podsumowała osiągnięcia Tuska na stanowisku przewodniczącego Rady Europejskiej. Nazwała go: „Gangsterem za trzy grosze, aroganckim łobuzem, diabelnym euromaniakiem, żenującym głupim arogantem, protekcjonalnym pacanem”.   
Jest jeszcze jedna wielka zbrodnia Tuska popełniona na polskim narodzie. Ponad dziesięć lat temu nazwałem go „Neronem znad Wisły”. Do dziś trwa spor historyków o to czy rzeczywiście za pożarem Rzymu z 64 roku po Chrystusie stał Neron. Jednak nie powinno być sporu co do tego, że Tusk z rozkazu Berlina postanowił podzielić Polaków i rozpalić miedzy nimi wielki spór i wywołać wewnętrzny bratobójczy pożar. Polska od dawna jest wielkim problemem nie tylko dla Niemiec i Rosji, ale dla całej neomarksistowskiej międzynarodówki. Każdego dnia z coraz większą wyrazistością odkrywamy wielkie błogosławieństwo i dar Opatrzności, jakim jest monolityczność etniczna, religijna, kulturowa i językowa w naszym państwie. Problem w tym, że to, co jest błogosławieństwem dla nas, dla naszych wrogów jest wielkim przekleństwem. Skoro jesteśmy tak jednorodni to przecież oczywistym jest, że postanowiono nas Polaków sztucznie podzielić i wmówić nam, że tak naprawdę krainę między Odrą a Bugiem zamieszkują dwa zwaśnione, zwalczające się i zupełnie obce sobie plemiona. Zapewniam, że ten sztuczny i wymyślony podział nie zrodził się w głowach miejscowych polityków i tutejszych speców od inżynierii społecznej. Co najwyżej można powiedzieć, że zorganizowano na naszej ziemi cały zaciąg zdrajców, agentów, karierowiczów i jak to zwykle bywa, całą zgraję usłużnych pożytecznych idiotów, którzy ten spór i nienawiść podsycają. To właśnie, Herr Tuskowi Berlin powierzył rolę głównego podpalacza, który pomorze podporządkować Polskę niemieckiemu hegemonowi, cały czas dokładając do tego pieca rozniecającego podziały. W artykule, „Widmo rozbioru trzeciej generacji”, wybitnego krytyka literackiego i pisarza, Antoniego Libery czytamy: „No cóż, wiadomo przecież, że Polska samodzielna, a zwłaszcza mocarstwowa, to głównie chaos, nierząd i nieustanna anarchia. Natomiast podzielona i podporządkowana stabilnym hegemonom wydaje ze swego łona to, co ma najlepszego – Chopina, Mickiewicza, Conrada, Skłodowską-Curie. Gdzie szukać podobnych wielkości przed XVIII wiekiem? Na czele Europejskiej Rzeczpospolitej Polskiej powinien stanąć rzecz jasna „zapadnik” Donald Tusk, fenomenalnie zgrany z kanclerz Angelą Merkel i w ogóle z Niemcami, a jednocześnie otwarty na politykę Rosji i, mimo surowej miny, żywiący skrytą sympatię do prezydenta Putina”. 
Ostanie sygnały wyraźnie wskazują na to, że Tusk jednak wraca do polskiej polityki. Ten antypolski szkodnik i zdrajca nie ma żadnych hamulców, ale także żadnego wyboru. On nie może odmówić wykonania kolejnego rozkazu wydanego mu przez niemieckich zwierzchników, którzy od początku zaprogramowali jego polityczną karierę dbając jednocześnie o profity gwarantujące mu bardzo dostatnie życie. Dlatego każdy Polak powinien raz na zawsze zapamiętać sobie te słowa zasłużonego opozycjonisty z czasów PRL, Krzysztofa Wyszkowskiego: „Donald Tusk jest Wałęsą bis. Jest podobnie jak Wałęsa agentem, ale niemieckich służb, wysforowanym na wybitnego polityka. To zawodowy oszust”. Powinniśmy mu zgotować takie powitanie na jakie zasługuje wysługujący się Berlinowi zdrajca. A więc: Czekamy na ciebie niemiecka zarazo.
Artykuł ukazał się w tygodniku „Warszawska Gazeta”  
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika AŁTORYDET

29-06-2021 [12:13] - AŁTORYDET | Link:

Porzucenia przez Tuska, Premierostwa Rzeczypospolitej, dla synekury brukselskiej, cokolwiek haniebne, bo dobitnie wskazujące miejsce, gdzie on lokuje poważanie dla Polski, raczej mu nie zaszkodzi. Niestety. Nie zaszkodziło Walzowej, gdy porzucała funkcję Prezesa Narodowego Banku Polskiego, dla drugorzędnego stanowiska w londyńskim banku, a ostatnio nawet czarnoskóry poseł z KO, zamienił posłowanie do Sejmu, na brukselską fuchę. Większości Plaków to nie dotyka. Skoro sami się nie szanujemy, to dlaczego oczekujemy szacunku od Bidena, Merkel czy Lapida?

Obrazek użytkownika Jabe

29-06-2021 [12:52] - Jabe | Link:

Trudno winić Donalda Tuska, że wycofał się na z góry upatrzone pozycje, gdy sojusznik postanowił przejść na ręczne sterowanie, bo w tym układzie miejsca dla niego nie było.

Obrazek użytkownika Centrystka

29-06-2021 [14:05] - Centrystka | Link:

Oczywiście w Brukseli nie ma eurodeputowanych z PiS,nikt nie uciekał z Polski ze stanowiska premiera czy ministra,oni bowiem brzydzą się eurosami - oto jakie spustoszenia powrót Tuska wywołuje w mózgownicach jego śmiertelnych wrogów (wykreowanych przez PiSdzielczą propagandę) - śmieszne to i żałosne zarazem...
P.S. W tych infantylnych straszeniach Tuskiem zapomina się o jego dziadku z Wehrmachtu - skandal!

Obrazek użytkownika AŁTORYDET

29-06-2021 [16:44] - AŁTORYDET | Link:

@Centr.
Kontroluj Pani język. Chyba że jest Pani damą, z tych, które o sobie mówią: "bawimy się jak damy, a jak nie damy, to się nie bawimy".
 

Obrazek użytkownika Centrystka

30-06-2021 [02:58] - Centrystka | Link:

@Ałtorydet
A czymże to  uraziłam godność Jego Ekscelencji? Czy chodzi tylko o to,żeby cokolwiek napisać jako tzw.komentarz,bo się nie ma żadnych merytorycznych kontrargumentów? To też jest żałosne,niestety...

Obrazek użytkownika Centrystka

30-06-2021 [02:58] - Centrystka | Link:

@Ałtorydet
A czymże to  uraziłam godność Jego Ekscelencji? Czy chodzi tylko o to,żeby cokolwiek napisać jako tzw.komentarz,bo się nie ma żadnych merytorycznych kontrargumentów? To też jest żałosne,niestety...

Obrazek użytkownika Niezalogowany

29-06-2021 [18:04] - Niezalogowany | Link:

"nikt nie uciekał z Polski ze stanowiska premiera czy ministra"

Zgadza się, nikt z PiS nie uciekał. Po prostu oddelegowano do struktur UE odpowiednich ludzi.

"W tych infantylnych straszeniach Tuskiem zapomina się o jego dziadku z Wehrmachtu"

Nie, nie zapomina się.
Nie zapomina się też o żółwikach z Putinem.
Nie zapomina się o oddaniu śledztwa smoleńskiego kacapom.
Nie zapomina się o kłamstwach o zmuszaniu pilotów do lądowania.
Nie zapomina się o nocnej zmianie.
Nie zapomina się o "Panowie, podliczmy głosy".
Nie zapomina się o imprezkach z agentami STASI w latach 90tych.

Obrazek użytkownika Pers

29-06-2021 [18:18] - Pers | Link:

niezalog
//nikt z PiS nie uciekał. Po prostu oddelegowano do struktur UE odpowiednich ludzi.//
To Pani Premier Szydło została "oddelegowana"?

Aha! Już teraz rozumiem...
Rano dostała od naczelnika bukiet kwiatów a wieczorem ją oddelegowano...

Obrazek użytkownika Niezalogowany

29-06-2021 [20:39] - Niezalogowany | Link:

"To Pani Premier Szydło została "oddelegowana"?"

Tak, zgadza się. Teraz robi świetną robotę dla Polski i Polaków w unijnych instytucjach.

Obrazek użytkownika Centrystka

30-06-2021 [03:08] - Centrystka | Link:

Faktycznie,przecież na początku swojego eurodeputowania proponowano jej różne stanowiska (tzn.PiS jej proponował),ale na propozycjach się skończyło, bo widać zabrakło kompetencji I tak Szydłowej pozostalo tylko wydzieranie się na europosłów z opozycji,walenie pięścią w blat,bo widocznie pomyliła sobie PE z polskim Sejmem.

Obrazek użytkownika Marek Kudła

29-06-2021 [19:00] - Marek Kudła | Link:

Wiesz co Centrystko, lepsze NB puste niż pełne debili !!!

Obrazek użytkownika J z L

29-06-2021 [20:50] - J z L | Link:

Marek Kudła

BINGO

Obrazek użytkownika Pers

29-06-2021 [21:13] - Pers | Link:

kudla
//lepsze NB puste niż pełne debili !!!//
Masz zibi rację, trochę debili tu przybyło w ciągu ostatnich 2 miesięcy...

Obrazek użytkownika Centrystka

30-06-2021 [03:01] - Centrystka | Link:

@Kudła
To co tu jeszcze robisz?

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

29-06-2021 [12:45] - rolnik z mazur | Link:

@ autor, 

polskiej polityki nie ma już od dawna. Czy Tusk wróci czy nie to nie zależy od Polaków. Raczej to zgrana karta. To podpucha. Przejrzyj listę - European Leader Scwaba to zobaczysz kto z Pl ma rozdawać karty. Pzdr

Obrazek użytkownika tricolour

29-06-2021 [13:26] - tricolour | Link:

W tym elaboracie, zdradzającym, że autor ledwie się trzyma jako fizyczna całość, bardziej widzę strach przed Tuskiem niż jego realną agenturę. Strach przed jego nazywaniem rzeczy po imieniu, bez partyjnej wazeliny, bez konieczności zapytania czy w ogóle można otworzyć usta.

Obóz patriotyczny (śmieszniejszego określenia nie widziałem) czuje się zagrożony... Dobrze.

Obrazek użytkownika Es

29-06-2021 [15:32] - Es | Link:

Czy on rzeczywiście wróci , czy nie to nie ma żadnego znaczenia. To zagrożenie pochodzi jedynie od nieuchronności przed kołem ustalonej przed magdalenką historii: dwie kadencje i wypad, bo czeka następna w ustalonej kolejności ekipa. Zakłócenie przyjętego trybu: zieloni, niebiescy,reszta- w przeszłości miało kiepskie konsekwencje  dla zakłocających. 
Ale rzeczywiści wrócić może bo " czas smuty" mija i ponownie można łatwo wskoczyć za stery. 

Obrazek użytkownika Niezalogowany

29-06-2021 [18:30] - Niezalogowany | Link:

"Strach przed jego nazywaniem rzeczy po imieniu"

Kiedy Tusk otwiera usta, to kłamie lub jątrzy. Nie jest to nazywanie po imieniu, ale wręcz przeciwnie.

"Obóz patriotyczny (śmieszniejszego określenia nie widziałem) czuje się zagrożony"

Obóz patriotyczny czuje się zniesmaczony. Ale destrukcyjny wpływ Tuska na wszystko, do czego przyłoży swoją lepką ze strachu rękę jest powszechnie znany. Ten niemiecki agent zostawia za sobą zgliszcza, więc jego dołączenie do totalniackiej opozycji oznacza jej koniec.

I oznacza to jeszcze jedno: Tusk się skończył. Jest bezużyteczny dla Niemców, przynosi wstyd swojej właścicielce, Angeli Merkel, więc po prostu tego starego zużytego folksdojcza wyrzucono na śmietnik.

Obrazek użytkownika Pers

29-06-2021 [18:25] - Pers | Link:

niezalog
Tak czytam i czytam twoje komentarze i zastanawiam się dlaczego nie zostałeś jeszcze choć ministrem?
(A może jesteś i dlatego nie chcesz się ujawnić?...)

Obrazek użytkownika tricolour

29-06-2021 [22:04] - tricolour | Link:

Persie

Bo ten nielog to taki folklor jest. To dokładnie ta sama klasa ludzi, którzy w podartych gaciach z piwem w ręku siedzą na murku i drą się niczym pany świata, gdy ci realni panowie siedzą przy stolikach z dobrym winem w szkle i raczej się nie wydzierają. Tylko w milczeniu wykorzystują tych od gaci...

Co ma chłopina począć gdy ma tylko stare gacie?

Obrazek użytkownika Niezalogowany

30-06-2021 [06:31] - Niezalogowany | Link:

Widzę, że naszemu rosyjskiemu koledze wyczerpały sie jakiekolwiek argumenty, bo jedyne co ma do powiedzenia, to "podarte gacie", "piwo", "murek". Czyzby migawki z rosyjskiej ojczyzny?

Obrazek użytkownika tricolour

30-06-2021 [08:25] - tricolour | Link:

@nielog

Z polskiej ulicy. I do tego tak trafne, że musisz zaprzeczyć. Zresztą pojedź gdzieś nad morze - to jest piękne, żadnych regionalnych produktów, żadnego lokalnego rękodzieła, nic. Tylko chińszczyzna. No, może miód się trafi, przyznaję. Ale nic poza tym.

Piwo w ręce, stare gacie, hybryda na pazknokciach i dziary. Żule wyrwały sie z Amazona.

Obrazek użytkownika Niezalogowany

30-06-2021 [09:20] - Niezalogowany | Link:

Kto to jest "nielog" ?

Obrazek użytkownika Niezalogowany

30-06-2021 [09:26] - Niezalogowany | Link:

"Zresztą pojedź gdzieś nad morze - to jest piękne, żadnych regionalnych produktów, żadnego lokalnego rękodzieła, nic."

Kłamstwo. Byłem w kilku nadmorskich miejscowościach i w wielu z nich można było nabyć piękne dzieła rękodzielnicze lokalnych artystów.

Obrazek użytkownika Jabe

30-06-2021 [10:12] - Jabe | Link:

Ciupagi?

Obrazek użytkownika tricolour

30-06-2021 [11:52] - tricolour | Link:

Ciupagi. I łuki. Łuki muszą być koniecznie obite futerkiem, bo nasi indianie bardziej LGBT są. I wyroby ze srebra wprost z Chin.

Obrazek użytkownika Centrystka

30-06-2021 [17:21] - Centrystka | Link:

Ciupagi,kierpce,miecze samurajskie i ruskie ikony Mejd in Czajna - pełno tego było ongiś na kramach w Sukiennicach - typowe dla turystów zwłaszcza zagranicznych suweniry z Polski. Zalały cały nasz piękny kraj od morza do Tatr.

Obrazek użytkownika tricolour

30-06-2021 [10:20] - tricolour | Link:

@nielog

Czyli będąc w kilku widziałeś w wielu, ale nic o niczym nie napisałeś. Jak to mawiał Tusk - nienormalność.

Bo normalność polega na tym, że - dajmy na to w Koszalinie - widziałeś stroje kaszubskie na targu rzemieślniczym... którego tam nie ma.

Tak więc kłamstwem sam się charakteryzujesz.

Obrazek użytkownika Niezalogowany

30-06-2021 [11:55] - Niezalogowany | Link:

"Czyli będąc w kilku widziałeś w wielu, ale nic o niczym nie napisałeś."

Nie ujawnię nazw miejscowości w których bywam rosyjskiemu trollowi, bo nie ujawnię swojej tożsamości.

Ale w przeciwieństwie do ciebie kłamstwem się nie muszę posługiwać, więc jeśli napisałem, że w nadmorskich miejscowościach są dostępne wyroby rękodzielnicze lokalnych artystów, to znaczy że tak jest.

Obrazek użytkownika Jan1797

29-06-2021 [20:48] - Jan1797 | Link:

Der  tricolour, poprawnie? 

Obrazek użytkownika tricolour

29-06-2021 [21:59] - tricolour | Link:

Nie. Do szkoły trzeba było chodzić, języków obcych uczyć, to by się nie było pariasem Europy.

Dreifarbig.

Obrazek użytkownika MFW

29-06-2021 [14:23] - MFW | Link:

Tusk to agenturalne aktywo niemieckie, wyhodowane za pieniądze niemieckie w okresie przed i w trakcie transformacji ustrojowej.
PO zostało utworzone w 2001 roku(podobnie jak PIS) i było to związane z nową polityką USA administracji G.W. Busha, zwanej przez politologów "polityką przyciągania Rosji do Zachodu" po nieudanej wasalizacji Rosji w latach 90-tych XX wieku(okres jelcynowskiej smuty) i przejęcia władzy przez tzw. siłowików(służby + kompleks militarny) z W.Putinem na czele, który miał na celu przywrócenia Rosji pozycji globalnego gracza po rozpadzie ZSRR, którą uznał za największą tragedię XX wieku i w obliczu rosnącej konkurencji dla "Pax Americana" przez coraz silniejsze Chiny.
USA zapraszały Rosję Putina do współpracy a Putin udawał, że wchodzi do gry, bo USA/Zachód umożliwiał mu dodatkowe wpływy do budżetu(polityka rosnących cen ropy i gazu), czyli brał kiedy dawali i wchodził do ekskluzywnych klubów Zachodu(G8, G20) do czasu aż uznał, że USA/Izrael/Zachód narusza interesy Rosji (BW, Syria)
Wybory w 2005 roku miały wyłonić rząd w Polsce uległy polityce USA, Niemiec, Francji wobec Rosji, czyli PO-PIS i prezydentura dla Tuska.
Wyborcy polscy sprawili scenarzystom psikusa i odtąd Niemcy poprzez swoja agenturę z Tuskiem na czele, atakują wściekle PIS a w czasie szczytowego okresu  polityki resetu USA-Rosja, postanowili ściąć głowę polskiej elicie, co zostało zrealizowane 10.04.2010 roku.
Jeśli Tusk powróci do polityki polskiej, to będzie upokorzenie bezzębnej władzy "dobrej zmiany", bo jego miejsce jest w więzieniu  a nie na salonach polskiej polityki.

 

Obrazek użytkownika Centrystka

29-06-2021 [17:12] - Centrystka | Link:

@MFW
Tobie też się cóś w mózgownicy popsowało na wieść o ewent.powrocie Tuska do polskiej polityki? Widać,że tak po tych kretyńsko-debilnych i dawno już wyświechtanych  inwektywach o Tusku jako agencie (płatnym!) Niemiec. Zapomniałeś jeszcze dodać dziadka z Wehrmachtu i samego Donalda w roli kochanka Merkelowej i szpiona rosyjskiego w Brukseli. Ale przynajmniej wsadziłeś w te swoje  głupkowate wywody zamach smoleński,za który przecież odpowiada Tusk i to bardziej niż Putin.

Obrazek użytkownika Marek Kudła

29-06-2021 [19:01] - Marek Kudła | Link:

@ centrystka
Im szybciej Tusk wróci do Polski, tym szybciej pociągnie PO na śmietnik !
Po pierwsze przypomnimy Polakom jego niemieckie pochodzenie i jego agenturę „Oskar” !
Po drugie, przypomnimy Polakom jego zasadę, że Polskość to nienormalność !
Po trzecie, przypomnimy Polakom co obiecywał a nie zrobił, i co obiecywał, że nie zrobi, a zrobił !
Po czwarte,, przypomnimy Polakom o tym, że pozwalał kraść miliardy członkom PO z OFE, WAT i spółek skarbu Państwa !
Po piąte,  przypomnimy Polakom ich dziesiątki afer kradzieży i korupcji !
Przypomnimy Polakom także jego zlecenie na zamach Smoleński !
I na koniec przypomnimy Polakom, że okradł Polaków na wiele milionów wiedząc że Amber Gold to lipa jak wyznał jego synek, że wydał rozkaz strzelania do górników z broni gładkolufowej, że za jego rządów na nic nie było piniędzy dla obywateli, a oni biesiadowali w „Sowa i przyjaciele” za państwowe pieniądze !!!
 

Obrazek użytkownika Pers

29-06-2021 [19:10] - Pers | Link:

kudla
// a oni biesiadowali w „Sowa i przyjaciele” za państwowe pieniądze !!!//
Jednym z biesiadników był doradca premiera Tuska, niejaki Pinokiusz M.

Obrazek użytkownika Marek Kudła

29-06-2021 [17:38] - Marek Kudła | Link:

Im szybciej Tusk wróci do Polski, tym szybciej pociągnie PO na śmietnik !
Po pierwsze przypomnimy Polakom jego niemieckie pochodzenie i jego agenturę „Oskar” !
Po drugie, przypomnimy Polakom jego zasadę, że Polskość to nienormalność !
Po trzecie, przypomnimy Polakom co obiecywał a nie zrobił, i co obiecywał, że nie zrobi, a zrobił !
Po czwarte,, przypomnimy Polakom o tym, że pozwalał kraść miliardy członkom PO z OFE, WAT i spółek skarbu Państwa !
Po piąte,  przypomnimy Polakom ich dziesiątki afer kradzieży i korupcji !
Przypomnimy Polakom także jego zlecenie na zamach Smoleński !
I na koniec przypomnimy Polakom, że okradł Polaków na wiele milionów wiedząc że Amber Gold to lipa jak wyznał jego synek, że wydał rozkaz strzelania do górników z broni gładkolufowej, że za jego rządów na nic nie było piniędzy dla obywateli, a oni biesiadowali w „Sowa i przyjaciele” za państwowe pieniądze !!!
 

Obrazek użytkownika Centrystka

30-06-2021 [03:22] - Centrystka | Link:

Kudła
już drugi raz z rzędu w tym samym miejscu powtarza te wszystkie zmyślone historie o Tusku,bo widać jak bardzo chciałby,żeby ktokolwiek poza ciemnym ludem w to uwierzył. A dlaczego Tusk nie jest ścigany karnie za te wszystkie zbrodnie,mądralo - hę?
P.S. Przepraszam,ale byłabym zapomniała,że wiekopomne komentarze Kudły,to tylko wyszydzanie wpisów i komentarzy zaczadzonych propagandą fanatyków Dojnej Zmiany w rodzaju Angeli czy Sake.
 

Obrazek użytkownika J z L

29-06-2021 [19:15] - J z L | Link:

Szef IBRIS-u: "Tusk jest lekarstwem dla PO na jej obecne bolączki, ale nie jest receptą dla opozycji na wygraną".
Dlaczego?

https://wpolityce.pl/polityka/556760-szef-ibris-u-tusk-nie-jest-recepta-dla-opozycji-na-wygrana

Obrazek użytkownika angela

29-06-2021 [19:41] - angela | Link:

Tusk wróci, obawiam się ze tylko po to, zeby ufundowac ekipie rządzącej nastepny Smolensk, bo nijak nie mogą sobie z nimi poradzić.
Polska rosnie w siłę, szykuje się nastepny przypływ pieniedzy, co wybije nasz kraj   juz na całkowitą  niezaleznosc,  a to nijak nie pasuje ani Rosji, ani Niemcom .
Wszelkie próby upadku rządu spaliły na panewce, pozostała tylko opcja zerowa, do ktorej  przybędzie juz sprawdzony niezawodny wykonawca.
Bo coz, nie o dobro Polski  chodzi, skoro się tej Polski tak bardzo nienawidzi.
Dziwi mnie tylko, jak spokojnie przyjmujemy Niemca, sprawdzonego szkodnika, do RRZĄDZENIA POLSKĄ, czy jeszcze nam mało. 
Przeciez ten szkodnik powinien bac się przekroczyc nasze granice, a coz dopiero "rządzić", ograbiac, niszczyc od nowa nasz kraj i ludzi.

https://www.miesiecznik.znak.c...

Obrazek użytkownika Centrystka

01-07-2021 [21:36] - Centrystka | Link:

Angelo,
biedna kobieto! Coraz bardziej pogrążasz się w tej swojej paranoi nie widząc jak się kompromitujesz swoimi wiekopomnymi wypowiedziami, np.: Tusk wróci, obawiam się ze tylko po to, zeby ufundowac ekipie rządzącej nastepny Smolensk 
No jasne;Tusk wsadzi do samolotu Kaczyńskiego z tymi jego przydupasami i wysadzi ten samolot w powietrze, gdy znajdzie się nad Rosją - dobre,ale durnowate...

Obrazek użytkownika J z L

29-06-2021 [19:48] - J z L | Link:

Powrót do przyszłości 4

czyli sensacyjne kulisy oczekiwania na powrót Donalda Tuska

- Ile waży ulotka? Czy wielcy ludzie mogą zniżyć się do jej rozdawania? Komu spadłaby korona od bycia blisko ludzi? – pytał Franek.
Dzisiaj musimy być wszyscy razem. Jeśli bowiem jesteśmy oddzielnie, to nie jesteśmy razem i nie możemy razem zrobić tego, co da się zrobić tylko wspólnie, choćby nawet nie udało nam się zapamiętać, co trzeba wspólnie zrobić albo choćby nie było nic specjalnego do zrobienia
– mówił Rafał raźno gestykulując.
Nie ma alternatywy wobec współpracy środowisk i osób, które nie akceptują obecnych porządków. Na wszelkich polach i opartej na elementarnym zaufaniu. W końcu jedziemy na tych samych wózkach
– dodał Grzegorz uśmiechając się tajemniczo.
Mamy jakoś wspólnie powitać Donalda czy nie jest jeszcze wiadomo, kiedy go do nas dostarczą
— spytał Sławomir.
Borysie, czy ty z nim coś ustalałeś?
Ustaliłem tylko, że w następnym tygodniu spotkamy się po raz 1749 i wtedy już na pewno będą znane jakieś szczegóły
– odparł Borys.
Uważam, że porozumienie po naszej stronie musi być jak najszersze, także co do tego, kto i jak ma witać Donalda
— wtrącił się Rafał.
Ja jestem patriotą naszego kręgu i mi zależy na tym, żeby ten nasz krąg był najsilniejszy. Ale jestem też patriotą samorządów i zależy mi na tym, żeby samorządy były silne i żeby nie pozwolić wszystkiego centralizować. Natomiast oczywiście, że drugim krokiem będzie porozumienie z Szymonem, z Włodkiem, z Władkiem, dlatego że bez tego porozumienia nie wygramy
– dodał Rafał.
Proszę zobaczyć, jak zmieniła się współpraca naszych grup od planu wycieczki do Brukseli do jesiennych spacerów po parku. W pierwszym wypadku było blisko, ale nie udało się dołączyć Roberta i pojechali nieliczni. Gdybyśmy wtedy byli razem, przynajmniej zablokowalibyśmy decyzję, że wszyscy nie mogą jechać
— tłumaczył Grzegorz.
Chwilę później, ruszając jednym blokiem, udało się zabrać kierownikowi większość na stołówce, co procentuje do dzisiaj. Co wybory jesteśmy mądrzejsi, teraz przyszedł moment na wyciągnięcie wniosków
– dodał Grzegorz.

cdn.

Obrazek użytkownika J z L

29-06-2021 [19:50] - J z L | Link:

Ustaliliśmy zasadę: wszystkie ręce na pokład. Oczywiście, jeśli Donald będzie chciał nas wspierać, jeżeli będzie chciał nam pomagać w tym, żebyśmy byli silniejsi, to należy się z tego cieszyć. Natomiast na razie mamy mnóstwo szumu medialnego, na razie nie ma żadnych faktów. Reprezentuje nas Borys, ja jestem lojalny wobec swojego reprezentanta
– mówił Rafał.
Jeżeli potwierdzą się doniesienia, że Borys nosi się z zamiarem rezygnacji, będziemy mieli do czynienia z zupełnie nową rzeczywistością, oczekuję, że będziemy wtedy mieli jasne deklaracje co do aspiracji Donalda
— dodał Rafał.
Ja widzę u Borysa gotowość do ustąpienia na rzecz Donalda, a to nowa okoliczność
– zauważył Sławomir.
Oby Donald rozdawał ulotki, a nie karty
– włączył się zazwyczaj roztargniony Franek.
Uważasz, że Donald ma wrócić, aby rozdawać ulotki? Drogi Franku, mam wrażenie, że jesteś młodszy niż myślałam
– zirytowała się Iwona.
Twierdzisz, że Donald nie poradziłby sobie z rozdawaniem ulotek?
— spytał Franek.
Pytanie Franka jest typowym działaniem mediów, by pytać ludzi bez znaczenia
— włączył się Szymon, kiedyś rzucający młotem.
Zwyciężymy, jeśli liderzy, razem z młodszymi stażem, będą ramię w ramię, z ulotkami, z kawą co rano na dworcu, w terenie, z otwartością na inne postawy, szczerą rozmowę i po prostu blisko ludzi. To nie zniewaga, tylko konieczność
– tłumaczył Franek.
Ile waży ulotka? Czy wielcy ludzie mogą zniżyć się do jej rozdawania? Komu spadłaby korona od bycia blisko ludzi? Czemu młodsi mają czelność mieć swoje zdanie i chcą być traktowani po partnersku?
— pytał zdenerwowany Franek.
Wiele osób jest być może przewrażliwionych na punkcie Donalda. Widzą w nim świętego, którego trzeba nosić w lektyce. Moje pokolenie i ja uważamy, że trzeba podchodzić do wszystkich po partnersku
— dodał Franek.
I zapewnił, że „wierzy w pokolenie Rafała, które powinno przewodzić, narzucać narrację i prowadzić do zwycięstwa”.

cdn.

Obrazek użytkownika J z L

29-06-2021 [19:52] - J z L | Link:

Wymiana zdań trwała jeszcze z pół godziny, po czym jej uczestnicy zostali opatuleni kocami (mimo lata) i odwiezieni na poobiednią drzemkę. Rzecz działa się 28 czerwca 2057 r. w podwarszawskim Domu Spokojnej Jesieni. Na najnowszej generacji wózkach uczestniczyli w niej 116-letnia Iwona Śledzińska-Katarasińska, 94-letni Grzegorz Schetyna, 85-letni Rafał Trzaskowski, 84-letni Sławomir Nitras, 80-letni Szymon Ziółkowski, 79-letni Borys Budka i odwiedzający ich 69-letni Franciszek Sterczewski. Rozmawiali o 100-letnim Donaldzie Tusku. Zdecydowana większość przytoczonych zdań została faktycznie wypowiedziana przez wymienione osoby.

https://wpolityce.pl/polityka/556621-sensacyjne-kulisy-oczekiwania-na-powrot-donalda-tuska

Obrazek użytkownika Jan1797

29-06-2021 [21:33] - Jan1797 | Link:

Zasady doboru prezentowane często w programach typu chief pot itp.
Zasady awansu do następnej edycji jakby wyrwane z księgi dżungli bezhołowie.
To zbiór dla zasady bez zasad. Konkludując, myślę, że jest to najlepszy program
dla opozycji. W skrócie; nikt nie wie, kto i dlaczego awansuje i zdecydowanie najważniejsze;
o co w programie chodzi?
Fakt, jeszcze ktoś zapyta, jaki ma program?

Obrazek użytkownika J z L

29-06-2021 [20:37] - J z L | Link:

Ciekawe kto wygra fotel szefa PO- Wermacht czy Mein Kampus?

Obrazek użytkownika J z L

29-06-2021 [20:42] - J z L | Link:

Tusk podobno zamknął się w piwnicy i trze chrzan
Tak go zabolała porażka wermachtu z angolami
Mój Boże.

Obrazek użytkownika spike

30-06-2021 [21:21] - spike | Link:

"...Ten antypolski szkodnik i zdrajca..."
na określenie zdrajca Tusk by się obraził i słusznie, bo nie jest Polakiem. Tusk został zwerbowany już dawno temu, nie wiem kto go zwerbował, ale możliwe że sam się zgłosił, możliwe że z naiwności, ale ktoś zauważył, jak u Wałęsy, że można go wykorzystać do innych celów, widząc jego pazerność, oraz to że jest próżny i leniwy, to chyba jedyny polityk - premier, nie tylko w Polsce, który wolał grać w piłkę niż rządzić, rządzenie oddał w ręce oszustom i hochsztaplerom, wyprowadzającym z Polski mld. Pamiętam jak w TVNnie był wybrany za najlepiej ubranego polityka w sejmie. Jak dla mnie niepojęte jest, że są ludzie, którzy chcą powrotu niemieckiego agenta, wytłumaczeniem może być to, że agentów niemieckich i nie tylko, mamy w Polsce dostatek, najgorsi są ci, wyhodowani na polskiej krwi.

Obrazek użytkownika Centrystka

01-07-2021 [21:31] - Centrystka | Link:

Sake
powinna pisywać scenariusze do kabaretów,zwłaszcza politycznych,niech się ciemny ludek trochę podnieci,a trochę ubawi. No i co za wspaniała fantazja w głowie tej najmądrzejszej (jak sama sądzi) komentatorki na NB:Tusk wstąpił do wywiadu niemieckiego z 2 powodów: pazerności na kasę i własnej głupoty. Ale kiedy to zrobił - Sake milczy tajemniczo. A przecież nie jest tajemnicą że Tusk wstąpił do niemieckiej Abwehry z  polecenia swojej NRD-wskiej kochanki niejakiej Merkel Anieli,bowiem wcześniej sprawdził się jako  doskonały agent Mosadu i sowieckiego GRU,a zwłaszcza Smiersza. Ileż on rozpracował i wydał obcym państwom wybitnych polskich działaczy patriotycznych z obozu Zjednoczonej Prawicy,czego skutkiem stał się widoczny obecnie rozpad tego obozu zapowiadający jego rychły upadek...

Obrazek użytkownika sake3

01-07-2021 [21:56] - sake3 | Link:

@Centrystka...Naucz się właściwie adresować swoje głupoty śmieszna paniusiu do konkretnych osób i do ich konkretnych wypowiedzi.Ja w ogóle nie brałam udziału w tej dyskusji.Każdy komentator ma swój nick pod który umieszcza się komentarz.Żałosne że paniusia jeszcze o tym nie wie.