Odwrócony PiS

Rok 2017 to był dziwny rok, w którym rozmaite znaki na niebie i ziemi zwiastowały jakoweś klęski i nadzwyczajne zdarzenia - zdanie otwierające „Ogniem i mieczem” doskonale opisuje 2017 rok.

Przekonany jestem, że aby zrozumieć ostatnie lata, konieczne jest przypomnienie wydarzeń z 2017 roku.  Czy pamiętacie kto powiedział tamtego lipca, że Polaków nie da się pokonać?

Rzeczywiście, jeszcze latem 2017 wydawało się, że nic nie pokona Dobrej Zmiany. Sam pisałem o partii Kaczyńskiego zmierzającej, na ostatniej prostej, do IV Rzeczypospolitej.  Polscy patrioci szli do przodu jak burza, prezydent największego imperium na świecie otwarcie okazywał nam poparcie, które zresztą nie kończyło się tylko na słowach.

Impet z jakim odbijaliśmy Polskę budził w nas dumę i dlatego wierzyliśmy, że wstaliśmy z kolan.  Powodów do dumy było wiele, przejęliśmy bowiem rolę Niemiec w naszym regionie.  To oczywiście, ze zrozumiałych względów, wielce zaniepokoiło nie tylko Berlin, ale również Moskwę. Pewien niepokój na pewno odnotowano w wielu innych wpływowych stolicach, czemu wielokrotnie dawno wyraz podczas debat w Brukseli.

Hasło „ulica i zagranica” stało się mottem beznadziejnie słabej politycznie opozycji. W obliczu jej bezradności, cóż innego pozostało „zagranicy” jak... przejąć PiS?

I tu właśnie przypominają się wydarzenia z roku 2017, kiedy to władcy tego świata załamywali ręce nad praworządnością w Polsce.  Tak bardzo się wszyscy przejęli, że gdy w lipcu 2017 roku w Sejmie ważyły się losy reformy sądownictwa, orędzie do nardu wygłosił Prezydent Duda pouczając PiS, że w ten sposób „postępować nie można”. Wystąpienie wyraźnie zaniepokojonego prezydenta, który swoim zachowaniem wyrażał daleko posunięta nerwowość, było dziwaczne i niezrozumiałe dla ogółu, za wyjątkiem osób do jakich kierował swoje słowa.

W kontrze do prezydenta, przemówienie wygłosiła ówczesna premier Beata Szydło broniąc Dobrej Zmiany.

Niestety starcie wygrał prezydent, jakiego zawsze uważałem za najsłabsze ogniowo obozu narodowo-patriotycznego. Nie zdawałem sobie jednak sprawy z rozmiaru tej słabości i ich konsekwencji dla Polski.

Szybko bowiem doszło do rekonstrukcji rządu, z jakiego usunięty został minister Macierewicz, któremu PAD, cytując Gazetę Wyborczą zarzucił używanie "bolszewickich metod". O ile o Beacie Szydło prezydent nie wypowiedział się równie dosadnie, to nowego premiera Mateusza Morawieckiego określił "swoim premierem" na zaprzysiężeniu nowego Gabinetu.

Sytuacja z końcem 2017 roku była tak napięta, że wiele osób mówiło o nieuniknionym podzieleniu się PiS na mniejsze ugrupowania polityczne. Zaraz potem prezydent zawetował ustawę degradacyjną oraz skompromitował dyskusję o nowej konstytucji prezentując skandalicznie idiotyczne pytania do referendum o ustawie zasadniczej.

Wielu z nas, łącznie ze mną, myślało jeszcze wtedy, że debata o kształt Dobrej Zmiany ciągle trwa na poważnie, ale było to już tylko przedstawienie dla elektoratu prawicowego, który potrzebny był do utrzymania władzy przez „odwrócony” PiS.

Obecnie jest oczywistą oczywistością, że PiS nie spełni naszych marzeń politycznych w stosunku do przyszłości Polski. Wiemy, że reformy sądownictwa nigdy nie przeprowadzi się tak jak należało, że kasta pozostanie nietknięta, że nazwiska komunistycznych zbrodniarzy jak Jaruzelski i Kiszczak dalej poprzedzać będzie tytuł generała, a prawo w kraju wyznaczać konstytucja podpisana prze towarzysza Kwaśniewskiego Aleksandra.

Obraz Polski, dla jej patriotów, ma dzisiaj słodko-gorzki wygląd. Jako patrioci mamy swoje pomysły na Polskę i zawiązane z nią marzenia. Większość z nas chciałaby widzieć ojczyznę jako kraj z jakiego można być dumnym, państwo gwarantujące podstawowe wolności obywateli, i stwarzające właściwe warunki do zbudowania silnej klasy średniej. Polski będącej najlepszym miejscem do mieszkania i wychowywania dzieci, przeżycia szczęśliwej starości.

Jednak obecnie PiS to formacja całkowicie skupiona na wdrażaniu the New World Order, i posłuszenie wykonująca polecenia "zagranicy", a rząd Morawieckiego jaki i prezydent całkowicie zarzucili ambitne plany wpływania na politykę międzynarodową i wzmacniania roli Polski na mapie świata. 

Cytując Kaczyńskiego, ponownie staliśmy się kondominium.

Nie takie jednak przeciwności przyszło w przeszłości przezwyciężyć polskim patriotom. Miał rację Trump, mówiąc w 2017 w Warszawie, że Polaków nie da się pokonać.

Tekst ukazał się w Panoramie Polskiej
 
=====

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Pers

20-05-2021 [08:04] - Pers | Link:

// i dlatego wierzyliśmy, że wstaliśmy z kolan//
No... Żeby zaraz paść na pysk.

Ja osobiście nie byłbym takim pesymistą.
Teraz gdy "dobra zmiana" ma nowego koalicjanta to wiele spraw powinno ruszyć z kopyta, np. dekomunizacja.

Obrazek użytkownika Jabe

20-05-2021 [09:15] - Jabe | Link:

Biorąc pod uwagę stopień zakłamania, zupełnie spokojnie mogą dekomunizować z komunistami, podobnie jak mogli wstawać z kolan, podpisując umowy na stojąco. Już próba obalenia Donalda Tuska w Brukseli (zupełnie niepotrzebna, dodajmy) pokazała, że nikt nas poważnie nie traktuje. A propagandowo idziemy od zwycięstwa do zwycięstwa (moralnego), liderząc w regionie, budując trójmorza i szlaki jedwabne.

Obrazek użytkownika Piotr Węcław

20-05-2021 [19:23] - Piotr Węcław | Link:

@Pers  🤣🤣🤣

Obrazek użytkownika Niezalogowany

20-05-2021 [08:05] - Niezalogowany | Link:

Zauważyłem, że każdy proces polityczny lub geopolityczny niezrozumiały dla blogera (co ciekawe, tak samo prawicowego jak i lewicowego) od razu wkładany jest do szufladki z napisem "New World Order". W tym właśnie momencie Kreml wsuwa swój dezinformacyjny bucior w szparę w naszych poznawczych drzwiach. Kiedy nasze intelektualne lenistwo dojdzie do etapu uzasadniania i tłumaczenia niezrozumiałych dla nas procesów przez wszechmocne "NWO", jesteśmy w zasadzie już kolejnym zasobem dezinformacyjnych żonglerów z Łubianki.

Obrazek użytkownika Piotr Węcław

20-05-2021 [19:27] - Piotr Węcław | Link:

@Niezalogowany O tym, że wdrażany jest New World Order otwarcie mówią przywódcy G7, w Polsce mamy jego naszą własną wersję jaką rząd całkiem otwarcie i z dumą nazwał Nowy Ład. Dlaczego więc zaprzeczać faktom?

Obrazek użytkownika ruisdael

20-05-2021 [08:10] - ruisdael | Link:

Wyraził Pan moje odczucia w całej pełni. Parę dobrych lat poszło w gwizdek.

Obrazek użytkownika Piotr Węcław

20-05-2021 [19:29] - Piotr Węcław | Link:

@ ruisdael. Niestety. Ale mimo to jestesmy w nieco lepszym miejscu niz w 2014. Zobaczymy teraz ile Biden i jego mocodawcy zwiną do stanu wyjściowego.

Obrazek użytkownika Jabe

20-05-2021 [08:16] - Jabe | Link:

Zwracam uwagę, że pan Morawiecki został objawiony zaraz po wyborach od razu jako sternik rządu (choć jeszcze nie premier). Wtedy należało pytać, co jest grane.

Obrazek użytkownika Trotelreiner

20-05-2021 [08:41] - Trotelreiner | Link:

Ile ja notek w podobnym tonie,a nawet ostrzejszym...na temat Pani Szydło,skandalicznie wywalonej przez Dude....jak mawiaja nasi ...każdy dobry uczynek musi zostac ukarany.
Ona załatwiła Dudzie etat!
Macierewiczowi w szatni portier wręczył dymisje,Waszczykowskiego przyjął w korytarzu Szczerski...szkola Geremka i Michnika....UD/UW krakowska.

Moi koledzy prorokowali: Jeszcze zapłaczecie na Dude i Morawieckiego...ile lat upłynęło? Typowy zamach stanu...a Kaczyński zostal z ręką w nocniku...do dziś!
Gowin niszczy rząd "dobrej zmiany" i jest bezkarny...WSI w kancelarii Dudy [pozostałość po Kiszczaku] dalej rządzi...Duda dostal sygnał: "przestrzelona opona " nie podskakuj
siedź na dupie i przytakuj....obrasta w tłuszcz i robi dobre wrażenie.

2017 grudzień...koniec marzeń o wolnej i niepodległej Polsce!

Obrazek użytkownika juur

20-05-2021 [09:56] - juur | Link:

Tęczowy Ład dla Polski, przejściowo, nazywany Nowym Ładem....

Obrazek użytkownika juur

20-05-2021 [09:23] - juur | Link:

Wszystko dzieje się zgodnie z planem wygaszania Polski. Wczoraj Biden jawnie poparł ten projekt. Będziemy kupowali Rosyjski gaz od Niemców  i to jest powodem wygaszania górnictwa i energetyki węglowej. Konsekwencje będą tragiczne. PIS to oszuści, reformują tak by nic z obszarów istotnych nie zreformować i niszczyć wszystko co mogło by wzmocnić Polskę.

Obrazek użytkownika Niezalogowany

20-05-2021 [10:13] - Niezalogowany | Link:

Kłamiesz. Bo na pewno nie przegapiłeś aspektów Nowego Ładu dotyczących energetyki w Polsce i wiesz, że żadnej zależności od niemieckiego gazu nie będzie.

Obrazek użytkownika juur

20-05-2021 [10:28] - juur | Link:

Słuszna uwaga. Niemcy nie mają takich zasobów gazu by go sprzedawać. Będzie to rosyjski gaz sprzedawany przez Niemców...Czy jeszcze jest coś do wyjaśnienia?

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

20-05-2021 [10:40] - rolnik z mazur | Link:

@ juur, 

Nie tylko gaz ale i energię. Dlatego tak forsują wiatraki i fotowoltaike. W zasadzie to już kupujemy. Pzdr

Obrazek użytkownika Marek Kudła

20-05-2021 [11:03] - Marek Kudła | Link:

@ juur
Ty debilu jesteś trucizną dla luzi, którzy tu zaglądają, by się czegoś ciekawego dowiedzieć, a nie czytać twoje przygłupawe bzdety !
 

Obrazek użytkownika juur

20-05-2021 [12:29] - juur | Link:

Nie wiem jak się zachować. Naiwność u dziecka jest fajna u dorosłego (zakładam,  że to dorosły) już mniej. Może to być osoba bardzo ufna, szczera i bezpośrednia  lub powodem mogą być deficyty poznawcze. W obu tych przypadkach nie chciał bym nikogo urazić. Jeżeli poczułeś się urażony to przepraszam.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

20-05-2021 [08:46] - NASZ_HENRY | Link:

Chytra zmyła czyli dobra z(a)miana ☺☻
 

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

20-05-2021 [10:06] - Zygmunt Korus | Link:

Witam w klubie "PiS won!". Teraz to już nawet nie jest Dobra Zmyła, tylko jawni faszyści. Rządzi nami zMorawiecki z gminy Lubimy Lubawicz. A ponieważ szans na uniknięcie segregacji paszportowo-kowidiotowej nie ma, to jedyne wyjście nieparlamentarne jest w haśle "Gwałt niech się gwałtem odciska!" Przekupieni/zmamieni kolejny raz tzw. mniejszyzm złem pol-idioci, poprzez nasz "Nowy Pad", wejdą pod sztrychulec NWO jak merdający kundelek w łapy rakarza.
Trzeźwy tekst... Ale bez puenty. Niemniej czuć, że takim jak Pan ręce opadły. Ja już dawno nie miałem złudzeń; vide " Finita la commedia". https://naszeblogi.pl/52019-fi...

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

20-05-2021 [10:46] - rolnik z mazur | Link:

@ Zygmuncie, 
To co widzimy to tzw. państwowy kapitalizm czyli w sumie nazizm albo państwo podporządkowane  władzy  wielkich korporacji. I chyba do tego to zmierza. Pzdr

Obrazek użytkownika RinoCeronte

20-05-2021 [11:16] - RinoCeronte | Link:

A gdzie Ruch Narodowy? No, gdzie?  Naczelniku czemu nie zagrzmisz, czemu zastygł Twój miecz karząco-wyzwalający?

Obrazek użytkownika Marek Kudła

20-05-2021 [11:14] - Marek Kudła | Link:

B R A W O  Zygmunt Korus !  Dziękujemy za twoją opinię,  faceta ogłupionego przez TVN.  Twój komentarz przeczytał z wielką uwagą i uczy się przy tym pilnie niejaki  pruski rolnik z Mazur.  Ten bauer schował się w kartoflach jak ruscy wypędzali prusaków i "ślązaków" do ojczyzmy adolfa idąc na Berlin.  Ten leming cierpi na kilka schorzeń (m.in. totalne ogłupienie, degeneracja myślenia i nadmierna pobudliwość seksualna). Myślenie = zero !!!

Zygmunt Korus, to są naprawdę twoje poglądy ?!  Dotychczas nie wiedziałem, że ty jesteć takim cepem ogłupiałym z nienawiści ?!
 

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

20-05-2021 [19:52] - rolnik z mazur | Link:

@ Kudłaty,  mamy to co mamy. 

Nie pokazuj się na Mazurach ćwoku. Przez takich durniów. Skąd ciebie wytrzasneli? 

Obrazek użytkownika Pani Anna

20-05-2021 [20:47] - Pani Anna | Link:

Przy tym gnoją każdego,  kto usiłuje choc trochę zbliżyć się  do prawdy. Przykład  Jana Pospiszalskiego, chyba ostatniego dziennikarza, a nie "dziennikarza". Redakcje futrowane państwowymi  pieniędzmi powiedzą  i napiszą  wszystko, czego od nich oczekują. Aż  dziw jak szybko  to wszystko poszło. 

Obrazek użytkownika Piotr Węcław

20-05-2021 [22:00] - Piotr Węcław | Link:

Za szybko, niestety. Atak na sprzyjajacego dziennikarza pokazuje jak bardzo są zdesperowani. 

Obrazek użytkownika Jabe

20-05-2021 [21:13] - Jabe | Link:

Może jest zatrudniony w pisowym think tanku?

Obrazek użytkownika Piotr Węcław

20-05-2021 [19:14] - Piotr Węcław | Link:

@ Zygmunt Korus. Puenta jest szersza niż kilka akapitów więc będzie osobnym wpisem. Problem jest szerszy niż PiS. Te sam los spotkał większość partii konserwatywnych tzw. Zachodu, włączając w to amerykańską partię Republikańska. Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika Marek Kudła

20-05-2021 [11:17] - Marek Kudła | Link:

Polska jest w dobrych rękach !  Ufamy PIS i Zjednoczonej Prawicy, bo ci ludzie chcą nic innego tylko dobra dla nas  i dla Polski !!!  Mamy wspaniałego Prezydenta A. Dudę, a przywódca  PIS J. Kaczyński  to najlepszy strateg i polityk w dziejach Rzeczpospolitej.  Najlepszy ekonomista w Europie, a może i na świecie, nasz Premier M. Morawiecki  i jego rząd robią to co obiecali wyborcom, tzn, z jednej strony reformują kolejne instytucje państwa, a z drugiej strony b. dobrze rządzą gospodarką, bezpieczeństwem i ochroną socjalną Polaków.  Realizują programy dobrej zmiany, zrównoważonego rozwoju, programy prorodzinne oraz polski model dobrobytu da Polaków.  Pomyślmy sobie, o ile szybciej następowałyby reformy państwa i polskiej drogi do dobrabytu, gdyby nie ten niezrozumiały koszmarny opór tej części społeczeństwa, która jest w opozycji ?!!!
 

Obrazek użytkownika Jabe

20-05-2021 [11:26] - Jabe | Link:

🚑

Obrazek użytkownika tricolour

20-05-2021 [12:40] - tricolour | Link:

Towarzysz Kudła zmienił PZPR na Zjednoczonej Prawicy, a reszta pozostała - wraz z lizusostwem, bo to ma wpojone od dziecka po emeryta.

Pamięta tow. Kudła te napisy? z sovieckim svazem po vecne casy a nikdy jinak - to było piękne, prawda?

Obrazek użytkownika Marek Kudła

20-05-2021 [14:10] - Marek Kudła | Link:

@ tricolour
Tak się cieszę, że czytasz moje wpisy.  Rób to nadal i ucz się debilu !  Tak, możesz odpowiadać, bo po tym poznaję jaki jest stopień twojego ogłupienia i czy robisz postępy !

Obrazek użytkownika Teutonick

20-05-2021 [22:37] - Teutonick | Link:

...i to nieprawda, że dach przeciekał, zwłaszcza że prawie nie padało...:)
Czyli po staremu: łubu dubu...:)
Czytając podobne wpisy jak ten towarzysza powyżej człowiek poważnie zastanawia się nad tym czy istnieje jakaś granica, której nie będzie w stanie przekroczyć stworzenie gotowe w każdych okolicznościach do wejścia w podskokach naszej umiłowanej władzuchnie w rozepchany zad aż po same pięty:)
Pozostaje niezgłębioną tajemnicą jakim to sposobem podobnie marna człowieczyna po wydaleniu ze swego przepastnego wnętrza podobnych elukubracji jest w stanie choćby rzucić okiem we własne odbicie w lustrze...

Obrazek użytkownika Roz Sądek

20-05-2021 [11:48] - Roz Sądek | Link:

Przeglądając dane Eurostatu prezentujące  zadowolenie z życia w poszczególnych państwach Unii nie zauważam, by Polacy zajmowali w tym rankingu jakieś odległe miejsca. Przeciwnie, Polacy znajdują się wśród większości narodów zadowolonych. Prawie 7,8 pkt w 10 punktowej skali zadowolenia ogólnego - najbardziej zadowoleni Finowie i Irlandczycy 8,1, najmniej Bułgarzy 5,4 stawia nas w doborowym towarzystwie, lekko poniżej Norwegów, Szwajcarów i Austriaków, ale powyżej Niemiec. Szwedów i Holendrów.
Parę razy w komentarzach zwracałem uwagę, że duża grupa publikujących na NB pochodzi albo z innej planety, albo odbiera sygnały źle dekodowane. Wiem, że to groch o ścianę, a właściwie musztarda po obiedzie, wielu z Państwa nie wiedzie się pewnie najlepiej, ale uderzcie się w piersi, czy aby na pewno za tę sytuację odpowiada rząd i jakieś tam organizacje? Czemu inni mają, a Wy nie?
Przy okazji, w temacie "to mi się podoba!": za jakiś czas wyjeżdżam dorobić parę złotych do dalekiego i bogatego kraju. Na 48 godzin. Proszę sobie wyobrazić, ze już dziś dostałem listę 22 osób z którymi będę miał tam kontakt. W układzie tabelarycznym, oprócz nazwiska i ich peselu figuruje szczegółowa informacja o zaszczepieniu, z nazwą szczepionki i datą drugiego podania. Na końcu, najciekawsze, wszyscy w dniu spotkania będą mieli przy sobie wyniki wymazu na covida wykonane w jego przeddzień. Jest też nie żądanie, ale prośba, bym (jeśli to możliwe) wysłał przed przyjazdem dane o swoim (ewentualnym) zaszczepieniu.

Obrazek użytkownika tricolour

20-05-2021 [12:36] - tricolour | Link:

@Roz

To ja w temacie "to mi sie podoba" dodam, że nie muszę wyjeżdżać i dorabiać i w ogóle nie muszę dorabiać. Raczej bym się też nie chwalił tym, że muszę dorabiać... więc jak widać na tym przykładzie Pan jest zadowolony, że może dorobić, a ja jestem zadowolony, że nie muszę dorabiać.

Proszę zwrócić uwagę, że uczucie o charakterze dodatnim (zadowolenie) związane jest z niekorzystnym zjawiskiem jakim jest  niewystarczająca ilość środków do życia i konieczność dorabiania. Gdyby Pan się teraz zastanowił jak to jest możliwe mieć pozytywne uczucia w związku z niekorzystnym stanem dla siebie, to by Pan doszedł do może sensownych wniosków socjologicznych. 

I na tym polega właśnie bolszewizm, że Pan się nad tym nie zastanowi... ale proszę nie brac tego do siebie, bo właśnie na tym polega bieżąca polityka, a w szczególności nowy ład.

Obrazek użytkownika Marek1taki

20-05-2021 [12:41] - Marek1taki | Link:

Tak, następnym razem nie zaproszą, więc Rozsądek się zaszczepi. Proste. Brakuje świadomości, że ulegając presji szczepień - nieuzasadnionych medycznie bo uzasadnione to nieliczna grupa - dajemy przyzwolenie totalitaryzmowi.
W sprawie zadowolenia odpowiedź nie jest skomplikowana. Wszystkie przekaziory nadają na jednej fali i większość odbiorców mówi jak nasz Admin: To cały świat zgłupiał a kilku oszołomów z Naszych Blogów ma rację? Właśnie nie cały ale propaganda nie zajmuje się rzecz jasna nagłaśnianiem wrażych poglądów, a ludzi się rozmiękcza jak to w softpower.

Obrazek użytkownika Roz Sądek

20-05-2021 [13:05] - Roz Sądek | Link:

@Marek1taki
Tak, następnym razem nie zaproszą, więc Rozsądek się zaszczepi.
=======
Znajduję się w tej szczęśliwej sytuacji, że szczepienia covidowe mam już za sobą. Chwalę się też i nie wyjmuję wręcz z walizki  żółtej książeczki: International Certificate of Vaccination and Prophylaxis. Nie wyobrażam sobie, bym w dzisiejszych czasach wyjechał za granicę bez szczepień.
 

Obrazek użytkownika sake3

20-05-2021 [13:23] - sake3 | Link:

Czyżby to że PiS nie spełnił naszych marzeń w stosunku do przyszlości Polski jest tylko oczywistą oczywistością? I czy to jest wyłaczna wina nieudolności PiS-u czy raczej siegnąć trzeba głębiej i postawić sobie pytanie dlaczego tak się stało.Trzeba sięgnąć do początków rządów PiS gdzie natychmiast ruszono z hasłem ,,PiS won'' zarówno ze strony opozycyjnej jak i społeczeństwa.Zwyczajowe w demokracji,,patrzymy władzy na rece''zastąpiono klamstwami,szykanami,pomówieniami i szyderstwem.co widoczne było aż nadto w mediach w tym również na NB.Teraz wyraża się Pan ciepło o Beacie Szydło czy panu Waszczykowskim a przedtem była broszką,powiatową,oborową,pośmiewiskiem z przegranej w glosowaniu 1:27 w PE,obarczono ją nawet odpowiedzialnością za wypadek samochodowy.Nikt nie chciał dostrzec udziału opozycji w tym szczuciu samemu dokładając ile się dało.Cały rząd do wymiany,Szumowski gangsterem,Kaczyński wrogiem to przecież słyszymy nieustannie.Jak w takich warunkach rzad ma sprawoać władzę,wprowadzać reformy jak nad nami wisi nieuchronnie widmo sankcji,wyroków sadowych,TSUE,krecia robota opozycji.Nic dziwnego,że rząd musi wykonywać ruchy których nie chce,i ryzykowne wolty,które są na krótką metę nie mając wsparcia większego niż żelazny elektorat który i tak skutecznie ośmieszacie traktując jak kołtunów.No to zobaczym jaki to będą pozytywy kiedy przyjdą rzadzić takie cymbały jak Trzaskowski czy Hołownia.A już na pewno pan Korus tak odważny teraz nie będzie miał śmialości powiedzieć ,,Hołownia won''.

Obrazek użytkownika Jabe

20-05-2021 [15:19] - Jabe | Link:

Złej baletnicy...

Obrazek użytkownika Marek Kudła

20-05-2021 [17:07] - Marek Kudła | Link:

@ sake3
Wspaniały wpis sake3 !!!  Czytajcie lewackie zajoby, nawet po kilka razy żebyście choć trochę z tego zrozumieli !  Nie zapomnijcie włączyć mózgi jeśli coś takiego posiadacie i uczcie się !

Obrazek użytkownika Jan1797

20-05-2021 [20:50] - Jan1797 | Link:

Sake 3, rzeczywistość jest nich tajemnica. Klęską jest Targowica i agentura.
Zapracowana jedenastko, jest was 9 a w sondażach -3%, stąd ból waszych pleców.
Wasza pogarda wypracowała w lokalnym sondażu zawodowym to, że ludzie kpią
z was na równi z totalnymi. Ci na dole lepiej zestawiają fakty niż publicyści, więc
za kim mam obstawać za wami? Doceniam to i komentuję. 
Przepraszam o obronie Pani Premier zza klawiatury? Byłem przeciw większości
ordynarnych protestów w naszym mieście, na ulicach i na większości spotkań
przepraszam, was nie pamiętam.  Rzeczywiście czuć gaz, więc jedziemy.

Obrazek użytkownika Marek Kudła

20-05-2021 [14:15] - Marek Kudła | Link:

PIS podąża drogą apostołów !  Członkowie partii ze wspaniałym przywądcą Jarosławem Kaczyńskim to ludzie uczciwi, szlachetni i prawdomówni.  Wspaniały Prezydent ,  Premier i jego rząd realizujący programy dobrej zmiany, zrównoważonego rozwoju, programy prorodzinne i socjalne oraz polski model dobrobytu da Polaków.
Lewactwo podąża drogą Judasza !  Członkowie tych partii z Budką i Czarzestym na czele to skorumpowani złodzieje, łapówkarze,  kłamcy i zdrajcy narodu polskiego. Metodami ich walki politycznej nie sąprogramy wyborcze, propozycje i oferty dla Polaków, lecz likwidacje tego co dobre, a co im przeszkadza  (likwidacja IPN, CBA, złotówki, WOT, węgla, bazy wojsk amerykańskich, kilku ministerstw, urzędów wojewody na rzecz państwa federalnego, programów rodzinnych, socjalnych i emerytalnych ),  i  nienawiść do konkurentów politycznych, objawiająca się jakimś amokiem, opętaniem, wręcz podłą wścieklizną. 
Wiem, że droga apostołów i dobro zwyciężą, ale pytam – po co aż tyle tego zła ?!  Czy szatan ma jeszcze tyle siły ?!  Pomyślmy sobie, o ile szybciej następowałyby reformy państwa i polska droga do dobrabytu, gdyby nie ten niezrozumiały koszmarny opór tej części społeczeństwa ?!!!
 

Obrazek użytkownika Jabe

20-05-2021 [16:02] - Jabe | Link:

PIS podąża drogą apostołów – 🤣

Obrazek użytkownika sake3

20-05-2021 [16:51] - sake3 | Link:

@Jabe....Takich baletów jakie urzadzane są PiS-owi nie życzę nawet Szymusiowi Płaczliwemu jak jego mocodawcy wywindują go do władzy.

Obrazek użytkownika Jabe

20-05-2021 [20:47] - Jabe | Link:

Cóż takiego im zrobili, Pani Sake płaczliwa?

Obrazek użytkownika juur

21-05-2021 [08:53] - juur | Link:

To raczej chodziło o trzech króli: Kacper, Melchior, Belzebub...
Ten ostatni to chyba nawet jakiś patron najnowszych koalicjantów  prezesa...
Jak powiedział prezes, to Pani Żukowska na początek wejdzie do rządu...
 

Obrazek użytkownika HenrykH.

20-05-2021 [14:27] - HenrykH. | Link:

Nigdy na kolanach nie byłem ,to i wstawać nie musiałem.To czy Pan czul się poniżany to tylko kwestia godności .Też głosowałem na p.Beatę Szydło i nie uważam że lepszy jest premier Morawiecki.Dlaczego ,z jakich powodów musiano tych zmian dokonać nie wiem .I raczej za żywota się nie dowiem ,ale nigdy nie dam wiary w jakieś teorie spiskowe .
Tak na marginesie .Szczęść Boże.
I nie dodam jak jeden znany poseł  czegoś o szubienicach.

Obrazek użytkownika Marek Kudła

20-05-2021 [14:42] - Marek Kudła | Link:

Z uporem maniaka  część polskich zajobów nie potrafi się zadowolić tym czym dysponujemy.   I  każdy z osobna chciałby, aby jego kandydaci rządzili !  Być może, albo na pewno  tych,  którzy dzisiaj byliby dla nas idealnymi politykami wymordowali  Hitler i Stalin.  Tego nie wiemy ?!   Przestańcie więc marzyć o tym, że być może ci nieżyjący byliby lepsi od tych żyjących, i przestańcie już marzyć o tym, że być może wśród żyjących są lepsi od tych, którzy są czynni politycznie.  Nawet jeśli są, to nie chcą byś politykami – a zatem uszanujmy ich decyzje !
Cieszmy się z tego co mamy i wsadźmy sobie marzenia o idealiźmie do kieszeni !   Mamy lewicę i prawicę.  I co ? Czy my Polacy potrafimy te dwie formacje rozróżnić ?!  Napisano i powiedziano już na ten temat tony, przeżyliśmy to wszystko, więc nie będę ich powtarzał.  Powiem tylko, że przewaga prawicy jest ogromna i nie wymaga dyskusji !  No więc skoro nie ma lepszych to bądźmy zadowoleni z tych co mamy.  Pomóżmy im, piszmy i mówmy o nich prawdę i głosujmy na nich, bo w innym przypadku powrócą ci gorsi – znacznie gorsi !  Cieszmy się z pracy naszego wspaniałego premiera M. Morawieckiego i jego teamu ministrów.  Uświadommy sobie co się dzieje z rządami w Holandii, Włoszech, Francji, Hiszpanii, itd..  Popchnijmy do lepszej pracy parlamentarzystów PIS-u, by szybciej i lepiej zmieniali prawo.   I wybierajmy do władzy tych, którzy są lepsi, godni zaufania, uczciwi i prawdomówni !!!
 

Obrazek użytkownika Pani Anna

20-05-2021 [14:56] - Pani Anna | Link:

Z rzadu nieudaczników i kunktatorow zamienili się  w bandytów i morderców.  Rak zbiera żniwa,  onkolodzy biją  na alarm,  są  efekty odwołanych  i przełożonych  zabiegów,  diagnozowania przez telefon. Ludzie  błagają o pomoc.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

20-05-2021 [17:28] - rolnik z mazur | Link:

@ Pani Anno, 

to zaplanowane już dawno. Trzeba z tymi sq... walczyć. Niech nie błagają tylko wstaną z kolan. Pzdr

Obrazek użytkownika HenrykH.

20-05-2021 [17:34] - HenrykH. | Link:

  A o czym wy w tych Niemczech rozmawiacie ,jakieś leki specjalne tam dają? Mówisz bandyci ,mordercy ,odpowiem krotko :masz szczęście że chorych na głowę nie ścigają za potwarz.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

20-05-2021 [18:18] - rolnik z mazur | Link:

@ h. H. 
o czym ty bredzisz? Jak nie rozumiesz to przynajmniej milcz. 

Obrazek użytkownika Marek Kudła

20-05-2021 [19:17] - Marek Kudła | Link:

Ty pruski Bauer, tobie tylko rogów brakuje a byłbyś prawdziwym osłem !  Walduś, ale jeśli nie masz rogów – to nic ci nie brakuje !
 

Obrazek użytkownika sake3

20-05-2021 [20:43] - sake3 | Link:

@HenrykH....Nie przeszkadzało jak Arłukowicz likwidował szpitale,a dostanie się na oddział graniczyło z cudem.Nikt jednak nie nazwał go bandytą i mordercą Nie było wtedy sytuacji nadzwyczajnej jaką jest pandemia.Teraz rząd stanął nad o wiele trudniejszym zadaniem niż jego poprzednicy tocząc walkę na dwu frontach chorobowych.Ci którzy tak teraz krytykują udają że pandemii nie ma,ale w czasie jej trwania i tak obwiniali rząd,że w walce z covid19 nic nie robi.To wyjątkowo nieuczciwe ze strony tych którzy nie szczedzą tak haniebnych epitetów jak bandyci,nieudacznicy,mordercy.

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

20-05-2021 [18:34] - Zygmunt Korus | Link:

Hasło Nowego Padu: Wystarczy micha by Polskę przekichać!
Obym się mylił! Daj Boże... W co wątpię przy "apostołach" tow. Kudły (patrz wyżej).
P.S.
Mam nadzieję, że to pseudonim, bo język takich propagandowych wpisów świadczy, że ten ktoś, takich jak ja, chętnie by wytargał za kudły.