Zdjęcie 19/253: Ostrzeżenie!

Ostrzeżenie musi mieć odpowiedni, emocjonalny skutek. Budzić w ostrzeganym obawę. A co z poczuciem humoru?

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Zbyszek_S

10-05-2021 [18:47] - Zbyszek_S | Link:

W pierwotnej publikacji, coś nie zdadziałało, i zdjęcia nie było. To jest taka trochę sztuczka z publikowaniem z dysku googlea. Mam nadzieję, że już widać.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

10-05-2021 [23:16] - Imć Waszeć | Link:

No, jest tyle formatów, że trudno się dziwić ;)
Najbardziej upierdliwy jest format obrazka z rozszerzeniem .webm, bo na starszych komputerach (np. laptopach z XP) w ogóle się nie otwiera.

Obrazek użytkownika Zbyszek_S

11-05-2021 [05:30] - Zbyszek_S | Link:

Tu akurat chodzi o mechanizmy udostępniania informacji. Różne platformy umożliwiające jej agregację np. za darmo, jednocześnie utrudniają jej udostępnianie na zewnątrz, dążąc do wymuszania na użytkownikach, rozszerzania samej platformy, tzn. udostępniania jedynie w jej ramach, zachęcania czy przymuszania innych by też tej platformy używali, by mogli zobaczyć gromadzone w niej treści. Google robi dziwne sztuczki i nie da się wprost udostępnić pliku tam zapisanego, chyba, że się kombinuje.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

10-05-2021 [22:59] - Imć Waszeć | Link:

Jest taka popularna tabliczka na furtkę, narysowany jest pies i napis "Dobiegam do furtki w 3 sekundy a ty?" Inna wersja "Uwaga dobry pies, ale ma słabe nerwy". Przy okazji przypomniał mi się film Konopielka. Uczycielka dostała przed wyjazdem małego psa "to dobry pies, zły, o jakie podniebie ma czarne" ;)
A oto kilka kultowych scen:
https://www.youtube.com/watch?...

"Dziad: Ech, widzę, że już nigdzie pokoju nie ma…, nawet u was diabeł penietruje…
Tatko: Diabeł?
Dziad: Od porządku ludkowie moi jest Pambóg – On pilnuje żeby wszystko szło jak trzeba i było jak na początku, teraz, zawsze i na wieki wieków amen. A diabeł chce zmieniać. Ulepszać. Słyszycie? – ulepszać. Już jemu mało, że krowa cieli się; gdzie tam, on chce żeby się źrebiła. Ooo, do czego idzie… Krowy bedo się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać bedzie, baba z babą, wilki latać bedom, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
Tatko: A Pambóg? Co na to Pambóg?
Dziad: W tym bieda…, że Pambóg coraz starejszy… coraz częściej odpoczywa. A diabeł nachalnieje z roku na rok. Wojny teraz jedna za drugą, jak nie tu to tam. Strasznie dziś ludzie zaczepne, biją się i biją.
Kuśtyk: A mniej więcej o co?
Dziad: Tego za bardzo nie wiadomo. Krew się w ludziach gotuje. Jeżdżą, wyjeżdżają, przyjeżdżają. Oszukaństwo, złodziejstwo… kurestwo. Sodoma, Gomora."

PS: To już sam kiedyś usłyszałem. Na podwórze gdzieś na Podlasiu przychodzi drwal. Ot tak pogadać sobie. Na ziemi leży kudłaty pies i co rusz energicznie czochra sie łapą. Na to drwal "Co Czarny? Cweli w jaja gryzo, co?"

Obrazek użytkownika Zbyszek_S

11-05-2021 [05:43] - Zbyszek_S | Link:

:)
Fajna ta konopielka. I w ogóle dawniej - kombatanckie wspomnienia - te kabarety i poczucie humoru. Nieporównanie. Teraz jakaś smuta. A może mi się tylko zdaje...