Kowid dla opornych

Pierwsze pokolenie buduje
Drugie administruje
Trzecie studiuje historię sztuki. 
Czwarte schodzi na psy. 

To powiedział podobno Otto von Bismarck, który miał żonę Polkę i pewnie dlatego nienawidził Polaków. 

W jakim jesteśmy my Polacy miejscu? 

Ale nie o tym.. 
Nikt nie wrzuca granatu do pokoju, w którym sam siedzi. 

Poczytajmy co mówią fachowcy. 

Podręcznik dla studentów medycyny pod redakcją wirusologa profesora Leona Jabłońskiego - Wirusologia lekarską z 1980 r. 

Koronawirusy są znane od mniej więcej od 1965 roku.

I dalej

W porównaniu z innymi wirusami koronawirus jest dosyć łagodny. 
Faktycznie nie zagraża dzieciom ani młodzieży. 
Ofiarami śmiertelnymi są głównie osoby słabsze i stare i to najczęściej po siedemdziesiątce po przebytych chorobach lub z innymi komplikacjami zdrowotnymi. 

Zapalenie płuc spowodowane koronawirusem Covid 19
zaczyna się suchym kaszlem bez kataru. 

To jest zasadnicza różnica. 

I tyle w temacie koronawirusa. 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika AŁTORYDET

28-04-2021 [11:50] - AŁTORYDET | Link:

Cytujesz podręcznik z 1980 roku! Chłopie z niemiec, 40 lat, to w genetyce, wirusologii, medycynie etc. cała epoka! Skompromitowałeś się ostatecznie.

Obrazek użytkownika Pers

28-04-2021 [12:15] - Pers | Link:

AŁTORYDET

Miałeś okazję milczeć i nie skorzystałeś...

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

28-04-2021 [12:18] - rolnik z mazur | Link:

@ autorytet, 
Dokładnie! Już wtedy wiedzieli lekarze co jest grane. Ci lekarze uczyli się z tego podręcznika, którzy cię dziś leczą. I co sądzisz, że te wirusy się zmieniły? Tak zmutowaly na łagodniejsze formy bo taka ich natura. Pzdr

Obrazek użytkownika tricolour

28-04-2021 [12:38] - tricolour | Link:

@Rolnik

Pamiętaj, gdy będziesz cytował coś z podręcznika arytmetyki z 1980 to tak się skompromitujesz,  że ci autorytet zacznie zwisać.

:P

Obrazek użytkownika Trotelreiner

28-04-2021 [14:11] - Trotelreiner | Link:

Pomijam "ałtoryteta",bo on oprócz plucia i obrazania innych...niczego nie prezentuje.
Już pękła dawno tajemnica koronowirusa,to hybryda,nanoinżynieria w WUHAN przerobiła go na mutujący non stop nanowirus....żadne nietoperze,szczury i czy inne jadalne
w Chinach robale...to sztuczny produkt...tylko powłoka wzięta z wirusa.

W Europie juz był "na próbę" w 2017/2018...Włochy i Hiszpania...dopiero badania w niezależnych laboratoriach wykryły,co to za świństwo.

 

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

28-04-2021 [16:37] - rolnik z mazur | Link:

@ trotelreiner, 

 to  wszystko były próby i z ptasią i ze świńską grypa. Kowid to stosunkowo łagodny wirus ale go odpowiednio i politycznie i medialnie napompowano.  Pzdr

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

28-04-2021 [12:34] - rolnik z mazur | Link:

Napisz które zdanie jest fałszywe? 

Obrazek użytkownika Marek1taki

28-04-2021 [12:51] - Marek1taki | Link:

Właśnie o to chodzi by był wolny wybór lekarza i dla ludzi światłych są utytłane autorytety, a dla zwykłych proste dochtory.

Obrazek użytkownika Roz Sądek

28-04-2021 [15:50] - Roz Sądek | Link:

@AŁTORYDET
Ma Pan 100% rację. Postęp medycyny, a właściwie całkowicie nowe choroby będące skutkiem m. in. przemysłowo produkowanej żywności, niespotykanej wcześniej mobilności ludzi i skażenia środowiska powodują, że medycyna by nadążać ma coraz mniej czasu na analizy i szukanie panaceum. Owszem można poczytać beletrystyczne wydania ciekawostek choćby o lobotomii, czy stosowanych przez tysiąclecia metodach leczenia hemoroidów, ale traktować to z odpowiednim dla minionych czasów dystansem. Mieszkam - dosłownie, z trójką lekarzy, nie (jeszcze) profesorów, ale z specjalizacjami. Nie są (jeszcze) uznanymi autorytetami, nie są też wirusologami, więc nie zabierają głosu w temacie covida. A tu masz: rolnik, socjolog, politolog, historyk sztuki, pracownica (?) sądowa i pewnie kogoś pominąłem - zabierają; taka specjalizacja 21 wieku: bloger. Takie czasy.

 

Obrazek użytkownika Pani Anna

28-04-2021 [17:03] - Pani Anna | Link:

@Roz
tak z ciekawości  Panie emerycie,  skąd się  Panu wzięła  ta " pracownica  sadowa", bo mniemam, że  to o mnie? Jak zwykle  coś  tam w emerytowanym uchu dzwoni, ale co i gdzie? Ach,  no i czemu dzisiaj komentarz bez szlaczka?

Obrazek użytkownika paparazzi

28-04-2021 [20:16] - paparazzi | Link:

Aniu a jak tam libido? Zaszczepiona?

Obrazek użytkownika Pani Anna

28-04-2021 [21:06] - Pani Anna | Link:

@paparazzi
Nie wiem czemu akurat moje libido jest przedmiotem twojej troski, ale dzięki,  niczego sobie i to bez wyszczepiania. A jak tam Twoje libido? Może  ta najnowsza zdobycz  "nauki" również  i na TO działa? Radzę  zapytac Janusza z Gdyni, on już  wyszczepiony, a skarżył  się  tutaj  na TE sprawy. 

Obrazek użytkownika paparazzi

29-04-2021 [00:38] - paparazzi | Link:

Jak to? Już ci pisałem. Zapisałem się na listę do ciebie Pani Anno. Syn wyzwoliciela naroda, ach jakie czasy /tiażolyje/ kiedyś się brało jak leci ;-).

Obrazek użytkownika Pani Anna

29-04-2021 [09:13] - Pani Anna | Link:

@paparazzi
Nic o tym nie wiem, (nie) stety nie czytam wszystkich komentarzy. Jak by nie bylo  miejsce masz odległe,  wiec może lepiej bierz jak leci.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

28-04-2021 [18:18] - rolnik z mazur | Link:

@ róż, 
po pierwsze nie musisz czytać co piszę -chyba, że masz takie zadanie. Po drugie trzeba być kompletnym idiotą, żeby nie widzieć ja ci rogi doprawiają. Po trzecie studiowałem oceanografie biologiczną i potem ekonomię na jednym z lepszych Unii w D. Po czwarte zarobiłem w swoim życiu dosyć pieniędzy, żeby nie martwić się zbytnio o przyszłość. Po piąte jestem w stanie odróżnić durnia od człowieka. Określenie człowiek to brzmi dumnie. A jak twoi profesory nie mają nic do powiedzenia na temat Kowida to znaczy, że zmarnowali czas i żadnych z nich dobrych lekarzy nie będzie. Pzdr

Obrazek użytkownika Marek1taki

28-04-2021 [18:18] - Marek1taki | Link:

@Roz Bez wystawiania rachunku mogę poradzić w związku z rodzinnymi aspiracjami, że po staremu warto trzymać ruki po szwam, a z nowszych trendów istotny jest pozytywny stosunek do seksu analnego. Oczywiście trzeba dać się wyszczepić.

Obrazek użytkownika paparazzi

28-04-2021 [20:13] - paparazzi | Link:

A ile mutacji powstało. Nie mówiąc o czynniku ludzkim paprając wirusa. Daleko jestem od paniki ale szarlatańska ręką ludzką może kiedyś wypuścić dżina z butelki.

Obrazek użytkownika Pers

28-04-2021 [12:18] - Pers | Link:

 rolnik z mazur

Ta cała "pandemia" to tylko pretekst. A do czego to rozsądni ludzie doskonale wiedzą.
Kovidowcom nie ma co tłumaczyć, to bolszewia, która doczekała się realizacji swoich chorych wizji.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

28-04-2021 [16:19] - rolnik z mazur | Link:

@ Pers, 
Tak tylko skąd się tyle bolszewików nabrało? Nie pamiętają komuny? Pzdr

Obrazek użytkownika Pers

28-04-2021 [16:35] - Pers | Link:

rolnik z mazur
W genach dostali. Teraz udają dla niepoznaki "patriotów".

Obrazek użytkownika Marek1taki

28-04-2021 [12:47] - Marek1taki | Link:

I wcześniaki. I cachexia nowotworowa lub z innych przyczyn. Zatem niewydolność oddechowa + niewydolność immunologiczna.
I zapalenie ma charakter śródmiąższowego zapalenia płuc co nie wyklucza współistnienia innych drobnoustrojów w drzewie oskrzelowym i odoskrzelowego zapalenia płuc współistniejącego.
Dlatego dobrze leczył w marcu 2020 dr z Leżajska z odz.ch.zakaźnych, który na pytanie czym on tak szybko wyleczył dwoje pacjentów odpowiedział antybiotykiem i już go więcej o nic nigdy nie pytali.
A podręcznik "mój" - pamiętam go.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

28-04-2021 [16:21] - rolnik z mazur | Link:

@ Marek, 
no dokładnie. Pzdr

Obrazek użytkownika Marek1taki

28-04-2021 [13:33] - Marek1taki | Link:

"Jeszcze Szumowski zbudował patologiczny system, w którym równocześnie opłaca się: nic nie robić, „leczyć” pacjentów wyłącznie „kowidowych”, ze szczególnym uwzględnieniem intensywnej terapii, czyli respiratorów i na końcu opłaca się też wypisywać „kowidowe” karty zgonów. Zacznijmy od stawek NFZ i mam nadzieje, że w końcu ludziom otworzą się oczy:"
https://www.kontrowersje.net/k...
Trzeba przeczytać wszystko ale cytuję fragment bo wyraźne jest zlecenie na oszczędzanie Szumowskiego a to ten prorok z urzędu zainicjował herezję i on spowodował tragiczny efekt sezonu jesienno-zimowego w wyniku powszechnego (postlockdownowego) braku odporności na wiosenną infekcję. On odpowiada za ograniczenie dostępu do diagnostyki i leczenia poprzez zastraszenie i administracyjne bariery. Tzw.syntezator mowy to już tylko kontynuator.

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

28-04-2021 [14:04] - Zygmunt Korus | Link:

Jako historyk sztuki protestuję... Zwłaszcza wobec wypowiedzi Kanclerza, z czasów, gdy niemiecka historia sztuki święciła triumfy...
Co do nauki o koronaświrusie, to jest mnóstwo wypowiedzi opartych na badaniach najnowszych pokazujących, że to, co wokół, to "plandemia" i ściema, mająca wytrzebić narody (najgłupsze) i przy tym dać zarobić farmaceutycznym cwaniakom pod przywództwem Lucyferów...
Aż dziw bierze jaka ilość samobójców jest na tym globie! Idą się "wyszczepiać" stadnie (te dwa słowa dobrze oddają to "oborowe" zjawisko), by potem posłużyć jako argument dla faszyzmu: na wprowadzenie restrykcji wobec antykowidowców. Lagrowe i łagrowe prawo coraz śmielej, z hukiem wprowadzane, nawet już nie opłotkami: np. kierowcy transportu międzynarodowego i inni (ze służb publicznych) są zmuszani do bio-paszportów bez
żadnych ceregieli, niby dla dobra wspólnego... Zalecenia i wytyczne władzuni, jednakiej na świecie... W Polsce "Dobrej Zmyły".
 

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

28-04-2021 [14:12] - rolnik z mazur | Link:

@ Zygmuncie, 
Nic przeciwko historii sztuki. Bismarck coś jednak musiał wiedzieć na ten  temat- choćby historia Guggenheimow. Co do Kowida i szczepień to mam podobne zdanie. Pzdr

Obrazek użytkownika Roz Sądek

28-04-2021 [14:17] - Roz Sądek | Link:

@Autor
Jest Pan niekwestionowanym liderem NB w kilku kategoriach, jednak najbardziej Pana cenię w kategorii "Kawały z Brodą" i "Radio Erewań News".
 

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

28-04-2021 [16:23] - rolnik z mazur | Link:

@roz, 
Dobre i to. Nie ważne czy mówią dobrze, czy źle- byle po imieniu. Nawrocisz się i ty kolego. Pzdr

Obrazek użytkownika Pani Anna

28-04-2021 [14:47] - Pani Anna | Link:

Można  mówić  do woli, jak do ściany.  Efektem jest wzruszenie ramion, albo jak u Altorydeta - co ty tam wiesz czlowieku. Im się wydaje, że  biologia  to jak smarfon nie przymierzając,  ten z przed roku jest już  przestarzały,  a co dopiero z przed 40 lat... Oni nie rozpoznają  prawdy, choćby  im usiadła na głowie. A mówią,  że  w Średniowieczu  była  ciemnota.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

28-04-2021 [16:28] - rolnik z mazur | Link:

@ Pani Anno, 
Średniowiecze to wiek złoty. Ile wtedy katedr na budowali, które do dziś oczy cieszą. Ciemnoty to dziś. A jak te zdalne nauczania potrwają to dopiero nastąpią ciemne czasy. Fakt, że kowidowcow nic nie przekona - ani liczby, ani fakty. Pzdr

Obrazek użytkownika Kazimierz Koziorowski

28-04-2021 [15:14] - Kazimierz Kozio... | Link:

piate pokolenie to produkt posthumanistyczny udajacy ze nowo wymyslona religia nie prowadzi do globalnej destrukcji, gdzie samodzielna troska o godne przetrwanie jednostki zostala zadekretowana jako postepowanie niemoralne i przestepcze.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

28-04-2021 [16:32] - rolnik z mazur | Link:

@ Kazimierz, 
Cokolwiek miałoby to znaczyć. Żyjemy w czasach post naukowych. Państwo przejmuje rolę opiekuna. Jak wprowadzą dochód gwarantowany to będzie po ptakach i z wolnością i z kreatywnością jednostki. Pzdr

Obrazek użytkownika Roz Sądek

28-04-2021 [22:32] - Roz Sądek | Link:

Na godz. 20:23 stan komentarzy pod artykułem rolnika z mazur ma się następująco - obok nicka podaję ilość:

rolnik z mazur --- 10
marek1taki --- 4
Pers --- 3
Pani Anna --- 2
Zygmunt Korus --- 1
Trotelreiner --- 1
tricolour --- 1
Kazimierz Koziorowski --- 1
--------------------------
Razem 23

AŁTORYDET --- 1
Roz Sądek --- 2
--------------------------
Razem 3

Rodzi się pytanie, jaki jest sens rocznego, codziennego, nieustannego, monotematycznego, bo dominującego na NB pisania o wirusie. Myślę, ze gdybym zrobił podsumowanie pod każdym artykułem NB o tej tematyce, to statystyka byłaby podobna do powyższej. 23 komentarze  (ca 88%) są zgodne, ba, jednoznacznie popierają treść artykułu, to o co w tym wszystkim chodzi? Sami sobie piszecie i sami siebie w tym co piszecie utwierdzacie? Czy to nie dziwne? IMHO bardzo. Wy nie chcecie nikogo przekonać, ani z nikim polemizować. Czy nie jest tak, że  piszecie, bo znaleźliście grono osób wśród których możecie mieć poklask, poklepanie po plecach i to daje Wam satysfakcję i chyba jakieś spełnienie? Gdyby pod artykułem nie napisał AŁTORYDET, a później ja, to to samo grono osób zabrałoby głos, w tej samej tonacji. Nie, żeby mi bardzo zależało, ale mógłby mi ktoś napisać, po co przez rok piszecie te same tezy - do siebie, skoro jesteście tego samego zdania?

 

Obrazek użytkownika Pani Anna

29-04-2021 [09:19] - Pani Anna | Link:

@Roz
O! Jest szlaczek. I tak trzymać panie Roz, bo kiedy człowiek  otwiera "komentarze" na NB to od razu widzi, że  to Roz i lepiej nie otwierać, bo szkoda czasu.

Obrazek użytkownika Roz Sądek

29-04-2021 [11:01] - Roz Sądek | Link:

@Pani Anna
Jest Pani w zestawieniu ilości komentarzy na 4 miejscu. Poza pudłem niestety. Proszę się starać, bo przy niewielkim wysiłku medalowe miejsce Persa jest w Pani zasięgu. Złoto i srebro niestety, przynajmniej na czas pandemii pozostanie już w najlepszych rękach.
 

Obrazek użytkownika Pani Anna

29-04-2021 [13:56] - Pani Anna | Link:

@Roz
No i masz, BEZ SZLACZKA! ZNOWU! Jak to mówią  "Nie chwal dnia przed zachodem ", pochwaliłam  za bezbłędny i dobrze widoczny znak rozpoznawczy, to teraz mam za swoje. Znowu bez sensu kliknęłam  w komentarz zamiast ominąć. 

Obrazek użytkownika Marek1taki

29-04-2021 [10:14] - Marek1taki | Link:

Panie Roz Sens jest prosty. Jak rząd i jego eksperci, i nawiedzeni bez własnego zdania przestaną kłamać w sprawie pandemii to my przestaniemy mówić prawdę.

Obrazek użytkownika Roz Sądek

29-04-2021 [11:05] - Roz Sądek | Link:

@Marek1taki
Nie odnosi Pan wrażenia, że ani rząd, ani jego eksperci Tego nie czytają. Tyyyyyllle tekstu, tyle argumentów, tyle racji, a oni nic. Może by do nich zadzwonić?
 

Obrazek użytkownika Marek1taki

29-04-2021 [14:37] - Marek1taki | Link:

@Roz Oni świetnie znają te argumenty. Tu ktoś w komentarzu do sąsiedniego wpisu trafnie napisał, sprawujący władzę są z nadania. Nie wiedział Pan o tym? Pan może zaprzecza przez skromność. Ja piszę dla zasady. Nie należy się przyłączać do milczenia owiec. Pospieszalskiego zamknęli ale gdyby siedział cicho to nie byłoby świadomości kontry do propagandy kłamstw. Nawet do Pana to trafia skoro Pan rezonuje.

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

29-04-2021 [18:37] - Zygmunt Korus | Link:

@Roz Sądek
Dlaczego piszemy antykowidowo nieustannie?
Bo czujemy się zagrożeni najpierw atakiem na naszą wolność osobistą (korpus cielesny i duchowość), a teraz już wprowadzaniem totalitaryzmu światowego w najbardziej nieludzkiej postaci - czyli faszyzmu. https://naszeblogi.pl/42022-ku...
Segregowanie ludzi i ich napiętnowanie, kenkarty i inne zamordystyczne restrykcje państwowe wymagają walki indywidualnej choćby na stracenie...!!! Jest nas sporo i świadomie drążymy skałę (żużel zidiocenia zbiorowego) w obronie już nie własnej, ale naszych wnuków, bo dzieci mamy dorosłe. Nasze protesty odnoszą skutek, gdyż są logicznie uargumentowane, a kowidiańskie nonsensy, mające tylko napędzać strach przed śmiercią, wkrótce trzeba będzie wbijać ludziom do głów przez oddziały specjalne... Bojówki rządowe, odpowiednio opłacane. Ja się z tym realnie liczę, naprawdę! Dlatego na razie, póki można, zabieram głos, zwracając szczególnie uwagę na zagrożenia obywatelskie ze strony władzy, na której się strasznie zawiodłem. Zatem to jest walka nie tylko w obronie własnej, ale także z obecnym reżimem. Dobrej Zmyły.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

29-04-2021 [19:30] - rolnik z mazur | Link:

@ Zygmuncie, 
tto praca na ugorze. Pzdr

Obrazek użytkownika Marek1taki

29-04-2021 [10:27] - Marek1taki | Link:

Przypomniała mi się sprawa sprzed la. Byłem członkiem z ramienia w komitecie. To był komitet zakażeń szpitalnych a jako najmłodszy na oddziale nawet nie protestowałem. Pewnego razu w ramach śledztwa epidemiologicznego wymazano "patogena" bakterię charakterystyczną dla zakażeń szpitalnych. Po przeanalizowaniu badań uznałem sprawę za niejasną. Zarządziłem badanie przesiewowe przyjmowanych do szpitala po kolei ale pod warunkiem, że nie mieli wcześniejszego kontaktu ze szpitalem. Badanie zostało wstrzymane przez "ekspertów" - wodzów komitetu, bo po 8 wymazach okazało się, że 5 jest dodatnich. Sprawa upadła ale 3 lata temu ustawowo nakazano badanie przesiewowe pewnej grupy pacjentów pod kątem tego "szczepu tramwajowego". Mamy jeszcze całą tablicę Mendelejawa mikrobiologiczną, którą możemy badać na różne okazje, a jest w czym wybierać bo mamy ze 2-3kg bakterii na sobie i w sobie. To tyle w temacie ekspertów aczkolwiek w wypadku pandemii głupota nie tłumaczy wszystkiego.

Obrazek użytkownika terenia

29-04-2021 [13:27] - terenia | Link:

"Jestem zwolennikiem paszportów szczepionkowych. Tak wiem, że oznaczają one dyskryminację osób, które nie chcą się szczepić, ale powodem owej dyskryminacji jest zdecydowana odmowa solidarności społecznej owych osób, a także lekceważenie praw innych. I tak jak przepisy ruchu drogowego mogą i powinny być wymuszane, także odbieraniem pewnych uprawnień (na przykład prawa jazdy), tak zbiorowe bezpieczeństwo może być regulowane przy pomocy tego rodzaju rozporządzeń."To jest fragment wpisu na stronie fejsbukowej publicysty,pisarza,filozofa jak sam siebie przedstawia niejakiego pana Tomasza Terlikowskiego.Wnioski każdy może wyciągnąć sam !!!.Tu materiał ,który pozwala zrozumieć ,dlaczego aktualnie pośród różnych schorzeń i chorób ta jedna jest obecnie najważniejsza    https://www.medonet.pl/koronaw...  

Obrazek użytkownika Jabe

29-04-2021 [13:47] - Jabe | Link:

zdecydowana odmowa solidarności społecznej owych osób, a także lekceważenie praw innych. – Pełzający totalitaryzm!

Obrazek użytkownika Pani Anna

29-04-2021 [15:06] - Pani Anna | Link:

@Terenia
Cóż, prawdziwy katolicki konserwatysta.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

29-04-2021 [18:06] - rolnik z mazur | Link:

@ Terenia, 
Za kilka groszy można kupić prostytutkę, lekarza, żurnaliste, polityka. Niestety! Terlikowski ty sprzedajna q... Kto go słucha albo czyta sam sobie winny. Pzdr

Obrazek użytkownika Kazimierz Koziorowski

29-04-2021 [15:08] - Kazimierz Kozio... | Link:

Zdiagnozowane przypadki grypy w USA w ostatnich 5 latach:
2016-2017: 29 mlionow
2017-2018: 45 milionow
2018-2019: 36 milionow
2019-2020: 38 milionow
2020-2021: 0.0015 million (1500 przypadkow)
Czy naprawde trzeba byc mistrzem intelektu zeby sie pokusic o analize powyzszego?
 
Albo maski daja tak spektakularne rezultaty,
albo doniesienia naukowcow, politykow i zurbalistow sa funta klalow warte,
albo grypa zostala rebrandowana dla zadaniowania strategii o ktorych nie wolno mowic zeby nie byc odsadzonym od czci i wiary.
 

Obrazek użytkownika Kazimierz Koziorowski

29-04-2021 [16:20] - Kazimierz Kozio... | Link:

dezawuowanie srednoiwiecza i podrecznikow sprzed 40 lat to kiepski argument w dyskursie kowidian z krytykami hybrydowej rewolucji zapoczatkowanej 1,5 roku wstecz. postep w wiedzy wspolczesnej to wlasciwie tylko przyczynkarstwo do wielkich odkryc z tych epok ktore obecne altorytety chcialyby wymazac z dziedzictwa homo sapiens sapiens. 
cena za kupienie wspolczesnego naukowca spadla do poziomu smieciowego a kiedys byla wielkrotnie wyzsza niz wartosc rynkwa polityka