Przejdź do treści
Strona główna

menu-top1

  • Blogerzy
  • Komentarze
User account menu
  • Moje wpisy
  • Zaloguj

Zdjęcie 8/253: Maszyna z duszą

Zbyszek, 29.04.2021

No i niech ktoś powie, że nie jest uroczy, ten walec drogowy wyprodukowany w 1928 roku przez zakłady Cegielskiego, a używany przez Powiatowy Zarząd Dróg Lokalnych w Oświęcimiu. Dawne maszyny miały w sobie duszę, coś z człowieka, z jego przedsiębiorczości, woli życia, ciekawości. Dzisiejsze – sam nie wiem, mają coś w sobie z wygodnej klatki, człowieka formatującej. Co będzie jak za 30 lat będą tylko samochody autonomiczne kierowane przez sztuczną inteligencję? Gdzie będzie dusza tych maszyn?
  • Zaloguj lub zarejestruj się aby dodawać komentarze
  • Odsłony: 1285
Domyślny avatar

Trotelreiner

29.04.2021 09:05

ireland.apollo.olxcdn.comą maszynę z duszą...wkladała dusze do pieca,wyciągała pogrzebaczem i do "maszyny"...
Kraków,Grzegórzki lata 50...my szkraby podziwialiśmy to ustrojstwo..:-))
mjk1

mjk1

29.04.2021 10:45

Dodane przez Trotelreiner w odpowiedzi na https://ireland.apollo.olxcdn

To jest żelazko na węgiel drzewny, te z duszą wygląda tak: naszatozsamosc.pl
Zbyszek_S

Zbyszek

29.04.2021 13:46

Dodane przez Trotelreiner w odpowiedzi na https://ireland.apollo.olxcdn

Pamiętam. Z lat dzieciństwa!
paparazzi

paparazzi

29.04.2021 16:59

A ja pamiętam inna dusze Lanz Bulldog
youtube.com
Co za radocha jak luft lampa rozgrzewali korpus by go odpalić. No i jeszcze gównowozy do wypompowywania szamba.
To była poezja w zastartowaniu tej maszyny. Pas transmisyjny był pchany ludzka ręką by zastartować.
Jan1797

Jan1797

29.04.2021 18:36

Tak wygląda odnowiony walec przy ulicy Mogilskiej; krknews.pl
Jak każdy Polak, trzymam kciuki za rozwój H.CEGIELSKI-POZNAŃ S.A.
Zbyszek
Nazwa bloga:
W drodze
Zawód:
wolny
Miasto:
Lublin

Statystyka blogera

Liczba wpisów: 658
Liczba wyświetleń: 947,694
Liczba komentarzy: 4,838

Ostatnie wpisy blogera

  • Brexit 23 czerwca 2016. Bilans 10 lat. Wnioski dla nas wszystkich.
  • Halowe mistrzostwa świata w piłkę nożną
  • MŚ w piłce - bardzo ładne zawody

Moje ostatnie komentarze

  • Z tymi samochodami, to chyba przesada, bo to głównie własność firm zagranicznych. Ale różnica potencjałów gospodarczych i poziomu technologicznego jest b.duża. Byłoby dla nas dobrze, gdyby polscy…
  • Coś w tym jest.
  • "niezdolności części prawicy do zrozumienia, że wybory wygrywa się nie tylko racją, ale również wiarygodnością. A wiarygodność zaczyna się tam, gdzie kończy się plemienna ślepota."Nie. Wybory wygrywa…

Najpopularniejsze wpisy blogera

  • Czy da się żyć bez Boga?
  • Prawda o nas - głupi, nieodpowiedzialni i źli
  • Pożegnanie roku 2021 i powitanie 2022 w 6 punktach

Ostatnio komentowane

  • tricolour, Własność moze i tak, ale ktoś chcial wykupić Jaguara,  Rollsa, Astona Martina, Bentleya...
  • Zbyszek, Z tymi samochodami, to chyba przesada, bo to głównie własność firm zagranicznych. Ale różnica potencjałów gospodarczych i poziomu technologicznego jest b.duża. Byłoby dla nas dobrze, gdyby polscy…
  • Zbyszek, Coś w tym jest.

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2008 - 2026, naszeblogi.pl

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | tvrepublika.pl | albicla.com

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Do czego są one potrzebne może Pan/i dowiedzieć się tu. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek. | Polityka Prywatności

Footer

  • Kontakt
  • Nasze zasady
  • Ciasteczka "cookies"
  • Polityka prywatności