Krótka teoria strachu

Czyli dlaczego barany idą na rzeź. 

" The only thing we have to fear is fear Itself "
Bandyta D. Roosevelt. 

Powiedział co wiedział. 

Strach byl zawsze i jest instrumentem sprawowania władzy. 

Istnieje strach realny( fobos),który skierowany jest na konkretny obiekt ( fobie) i strach neurotyczny - strach wewnętrzny - bez konkretnego obiektu - irracjonalny. 

Transformacja strachu realnego- przeciwko któremu mozemy coś zrobić w strach neurotyczny - co ja jako jednostka mogę zrobić - nic- jestem bezradny to podstawa sprawowania władzy. 

To prawo sformulowal Franz Neumann w 1954 r ( Angst und Politik) 

Demagogia zwycięża, gdy realny strach zmienia się w strach neurotyczny. 

Tu można jeszcze długo dywagować i powoływać się na innych filozofów takich jak Kierkegaard  który sporo o strachu wiedział i pisał. 

Wróćmy do teraz. 

Dlaczego w tej pandemii występują takie antypatyczne 
 jednostki jak Szumowski i teraz jeszcze bardziej antypatyczny Niedzielski, który nawet nie kryje swojej wyższości nad plebsem - cedzi słowa z namaszczeniem godnym lepszej sprawy. 

Wie, ze i tak jest na odstrzal i to wkrótce. 

Cala złość ma być na nich skierowana. Wszystkie sumy strachów i te całe Lokdauny i obostrzenia- to ich wina, by prawdziwi sprawcy zeszli z linii strzalu. 

Niedzielskiego zastapi wkrótce inny obiekt nienawiści ludu. 

I on to chyba dobrze wie. 

Neurotyczne symptomy strachu to : powtarzanie pewnych zachowań ( nakladanie masek, mycie rąk ), unikanie dotykania obiektów, trzymanie dystansu i unikanie zbliżania się do określonych ludzi tzw" zły wzrok".

Nic na tym łez padole nie dzieje się bez przyczyny. 

A dlaczego barany idą dobrowolnie na rzeź? 

Dlatego, gdyż brakuje im wyobraźni. 

" Nam nie sił brak, jeno ducha"

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Marek1taki

24-04-2021 [09:19] - Marek1taki | Link:

Ta pandemia to nie tylko metoda pacyfikacji. To dwa w jednym. To test na stopień wyzbycia się własnej woli i podporządkowania rozkazom.
Matka Kurka trafnie wskazuje na zaangażowanie wszystkich naszych dobroczyńców w to dzieło:
"Jeśli zęby i szyby nie zaszczepionym Żydom chcą wybijać Piasecki i Lisiewicz, „Gazeta Polska” i „Gazeta Wyborcza”, to kończymy przewód dowodowy. Hajl kowid!"
https://www.kontrowersje.net/n...
Są postępy znawców metod niewolenia. Syndrom sztokholmski sprawdza się w praktyce. Pismaki, które robią za żydowską policję same zapakują się do wagonów. Nie zrobią powstania w getcie. Z dobrej woli pojadą na kurację gazami medycznymi.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

24-04-2021 [10:10] - rolnik z mazur | Link:

@ marek, 
jednym sslowem - kacapia.Jest to o tyle groźniejsze, że techniki są znaczenie lepiej rozwinięte ale mechanizmy są te same
 pzpzdr. 

Obrazek użytkownika Pani Anna

24-04-2021 [11:32] - Pani Anna | Link:

Niezwykłe zjednoczenie ponad podziałami. Jak to mówią strach się  bać. Warto zauważyć,  jak bardzo Piotr Wielgucki jest blokowany, konto na TT (już chyba  czwarte z kolei) znowu zawieszone, kolejne ostrzeżenie z YT za "szerzenie treści  niezgodnych z wytycznymi WHO". A Jan Pospieszalski? Przetrwał  Tuska, to koledzy (a zwłaszcza  jedna koleżanka z PIS) dali radę.  Niedługo  przyjdzie  nam znowu kolportować  ulotki odbite na powielaczu w piwnicy. A jak tam się  mają  te "projekty " mające  być  ha, ha konkurencją  dla TT i Facebooka,  ta jakas Albicla, (krynica wolnego słowa), czy jak tam się  nazywała , co to wywołała  takie poruszenie wśród  tutejszych  blogerów? Na NB możemy  sobie coś  tam (jeszcze)  naskrobać nieprawomyslnego,  za małe zasiegi. 

 

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

24-04-2021 [13:11] - rolnik z mazur | Link:

@ Pani Anna, 
niedługo i to zabiorą. Trzeba się organizować oddolnie i olać te struktury wadzy. One są już nie do uratowania. Nie ma mowy o odwołaniu pandemii. Za daleko to zaszło i za dużo grup społecznych na tym żeruje. Pzdr

Obrazek użytkownika Adam66

25-04-2021 [03:03] - Adam66 | Link:

Albicla to dodatkowa tuba propagandowa, powielane są tam artykuły z kilku mediów, głównie, tzw. prawicowych, publice jeszcze pozwala się krytykować ale ilość znaków w komentarzu jest ograniczona, dwa, trzy zdania i to wszystko.  Niestety, jak już wcześniej napisano, zarówno, "lewa" jak i "prawa" strona głosi to samo - szczepionki, szczepionki i jeszcze raz szczepionki.  Dlaczego przekaz jest taki sam z obu stron?  Bo obie strony podlegają tej samej "centrali"....

Obrazek użytkownika Jabe

25-04-2021 [11:05] - Jabe | Link:

W ważnych sprawach są zgodni, reszta to teatr.

Obrazek użytkownika szara_komórka

24-04-2021 [10:03] - szara_komórka | Link:

Brakuje mi jeszcze oprócz tego ducha i sił - rozumu.
Tego brakuje większości, (nie wyłączając).
Zwykle Ci pozbawieni tego trzeciego przekonują się o swojej "wyższości" gdy jest już za późno - Hans Kristian Gaarder.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

24-04-2021 [11:35] - rolnik z mazur | Link:

@
Jedyną możliwością zachowania rozumu w morzu kłamstw i oczywistych bzdur jest działanie. Fides et ratio. Pzdr

Obrazek użytkownika szara_komórka

24-04-2021 [17:30] - szara_komórka | Link:

Bez urazy ale zdaje się , że Pan nie zrozumiał.
Proszę zajrzeć kto to taki był ten Hans Kristian Gaarder.
:-) :-(
 

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

24-04-2021 [18:26] - rolnik z mazur | Link:

@ szara

Ok. Nie wiedziałem kto to Gaarder. Teraz wiem. Obecnie wszyscy umierają na Cowid. Inne choroby zlikwidowano. To nie dziwi mnie, że i Gaarder zszedł na Cowid. Pzdr

Obrazek użytkownika szara_komórka

25-04-2021 [09:54] - szara_komórka | Link:

Ja rozumiem, że to jest wpis "o strachu" i dobrze wiem, że inne choroby "zlikwidowano". Mam oczy i widzę.
Ja jak i Pan patrzymy na to "z boku" / ze wsi, ale co Pan proponuje dla tych z aglomeracji miejskich.
Że grypa jest nikt nie kwestionuje, covid jest już też coraz mniej kwestionujących jego istnienie.
I co dalej? Pan wie?
Bo ja nie, i wątpię czy ktokolwiek wie (nawet ten z itaki).

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

25-04-2021 [10:34] - rolnik z mazur | Link:

@ szarą, 
pozdrawiam ze wsi. Najpierw trzeba dobrze zrozumieć stan obecny. Z jakim zwierzakiem mamy do czynienia? A potem szukać rozwiązań. Postaram się takie rozwiązanie zaproponować być może w następnym wpisie. Że wsi wszystko inaczej wygląda  to fakt. Pzdr

Obrazek użytkownika Marek1taki

24-04-2021 [22:22] - Marek1taki | Link:

@Szara Zabili go czy zawał?

Obrazek użytkownika szara_komórka

25-04-2021 [12:20] - szara_komórka | Link:

Po co pyta jak wie.
(Na wsi to się tak mówi - bezosobowo.)

Obrazek użytkownika Pers

24-04-2021 [11:09] - Pers | Link:

pandemia Covida jest „doskonałą okazją” do realizacji globalistycznych planów całkowitego przeformatowania systemu gospodarczego i społecznego, w którym było wiele niespójności. W szczególności pierwsze środki, jakie podejmują rządy, to te mające na celu stworzenie systemu masowej kontroli społecznej, który pozwala na ujarzmienie i szantażowanie populacji.
Środki prewencji sanitarnej spełniają podwójną funkcję: z jednej strony służą ustanowieniu kontroli nad ludźmi oraz podtrzymaniu psychozy strachu, które skłaniają obywateli do zaufania władzom. Z drugiej strony, pozwalają one na gigantyczne zyski, które wielkie międzynarodowe firmy farmaceutyczne i telematyczne będą w stanie osiągnąć, biorąc pod uwagę, że większość udziałów tych międzynarodowych korporacji jest w rękach tych samych znajomych z elit finansowych.

Decydującą rolę odgrywają media, mega-media systemu, które są posłuszne wytycznym narracji, która zawsze i w każdym razie przedstawia obsesyjnie biuletyn o infekcjach, zgonach i zarażonych ludziach, podkreślając oczekiwanie na szczepionki, które nadejdą, które muszą być przyjęte przez wszystkich i które będą rozwiązaniem sytuacji kryzysowej.
Wszystkie inne choroby, patologie i przyczyny śmierci zniknęły i zostały przeniesione do drugorzędnych wiadomości, gdy nie są również związane z Covid. Wszystko służy szerzeniu masowej psychozy i nakłonieniu ludności do podjęcia zaplanowanych działań.
System upatruje w tym pierwszorzędnej wagi wdrażanie tłumienia alternatywnych mediów i cenzury w mediach społecznościowych, środków pozwalających na kontrolowanie rozpowszechniania wiadomości, spychanie dysydentów do niszy fanatyków i nierzetelnych konspiratorów, obecnych tylko w Internecie.
Wielki Reset jest jak szybki pociąg, który już ruszył i nie można go zatrzymać, każdy, kto spróbuje mu stanąć na drodze, zostanie rozjechany. Gdyby teraz mieli go zatrzymać, to taka okazja by przepadła i elity nie miałaby już takiej możliwości.
W istocie chodzi o szybkie przejście do tego, co można określić jako „globalną centralizację”, system scentralizowanej władzy sprawowanej przez organy ponadnarodowe, który w rzeczywistości sprawi, że instytucje państwowe i stare systemy prawne staną się zbędne. Nowa forma totalitarna, wdrożona w imię zaawansowanej nauki i technologii, przy wsparciu finansowym, które wymaga tyranii medycznej, aby zapobiec rebelii.

Obrazek użytkownika Pers

24-04-2021 [11:10] - Pers | Link:

Z drugiej strony nie jest jasne, dlaczego konieczne jest szczepienie przeciwko wirusowi, który nie dotyka wszystkich, a tylko niektóre narażone kategorie lub grupy wiekowe. Istnieje wiele innych wirusów, z którymi żyjemy bez ciągłego stanu wyjątkowego, który planowali od ponad roku. Pytania bez odpowiedzi.
Ten czynnik przekonuje globalistów, że zrobiono zbyt mało i będzie potrzebny kolejny kryzys, zwłaszcza jeśli mają nadzieję na wprowadzenie kolejnych blokad w różnych krajach wraz z paszportami medycznymi i alternatywnym zamknięciem w formie „stop and go”.
Odkryte zostaną nowe warianty, brazylijskie, południowoafrykańskie, indonezyjskie i japońskie, i będzie się argumentować, że te warianty z pewnością będą bardziej zaraźliwe i śmiercionośne niż oryginalny wirus. Spowoduje to przekonanie o konieczności utrzymania izolacji społecznej i odwieczne wezwania do szczepień, które będą wbijały się w ludzkie głowy, co będzie skutkować większymi zyskami Wielkiej Farmacji i całkowitym uzależnieniem społeczeństwa.
Jeśli stan wyjątkowy to za mało, elitarni globaliści mają kartę zapasową: konflikt z Rosją lub Chinami. Hipoteza skrajna, która jednak, przy ostatnich napięciach wokół Ukrainy, Tajwanu i Iranu, może wkrótce się urzeczywistnić.
Nastąpi wówczas nowa faza stanu wyjątkowego, przypominającego wojnę, która pozwoliłaby na mobilizację sił zbrojnych, zawieszenie praw i mobilności na długi czas, narzucenie stanu permanentnego oblężenia i kontynuację planu Wielkiego Resetu. Wojna zawsze była klasyczną metodą odwracania uwagi społeczeństwa, rekrutowania młodych ludzi, mobilizowania produkcji co przekłada się na duże zyski wojskowego kompleksu przemysłowego.
Możemy zatem przewidzieć różne fazy tego wielkiego projektu, ale jego zatrzymanie wydaje się prawie niemożliwe, chyba że nastąpi „Wielkie Przebudzenie”, jedyne, które mogłoby zneutralizować „Wielki Reset”

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

24-04-2021 [13:04] - rolnik z mazur | Link:

@ pers, 
tete wielkie przebudzenie nie nastąpi dopóki żarcie jest stonce a w kranie ciepła woda. Ci macherzy dobrze o tym wiedzą. Pzdr

Obrazek użytkownika Pani Anna

24-04-2021 [14:44] - Pani Anna | Link:

@Pers
Moim (i nie tylko) zdaniem te szczepienia są  rodzajem testu na "obywatelskie posłuszeństwo ", sprawdzianem jak daleko można  się posunąć,  aby móc  "strzyc, czesac i golić  to bydło,  a jak zdechnie..."  Tym razem, to jest jeszcze bardziej placebo, chociaz  z drugiej strony zastanawiajaco dużo  ludzi  po tym zmarło,  lub miało  powikłania... Ale NATO już  przecież  pracuje nad czipem, który  po wstrzyknieciu ma "rozpoznawać " czy ma się  wirusa... I idę  o zakład,  ze właśnie ci, którzy  najbardziej  śmiali  się  z wszelkich teorii spiskowych  polecą  jako pierwsi do wszczepienia, na wyścigi. 

Obrazek użytkownika Pers

24-04-2021 [14:51] - Pers | Link:

Pani Anna
A niech lecą! Im niej idiotów tym lepiej, nie?

Obrazek użytkownika terenia

24-04-2021 [16:20] - terenia | Link:

No tak Gowin chce ,by otworzono restauracje dla zaszczepionych ( nieciekawie to się kojarzy)   https://www.money.pl/gospodark...  
Inni zastanawiają się nad wprowadzeniem  obowiązkowych szczepień    https://dziennikpolski24.pl/sz...

Obrazek użytkownika mada

24-04-2021 [11:52] - mada | Link:

W jakim świecie wy żyjecie.
Czy nie za daleko idziecie w swoich podejrzeniach.
Jeżeli ktoś się obawia, że go zarażę - to dla świętego spokoju ubieram maskę. Wtedy i ja jestem spokojny, bo nikogo nie denerwuję, i ten drugi nie musi mnie omijać szerokim łukiem.
Nie można myśleć tylko o sobie i swojej "wolności".

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

24-04-2021 [13:00] - rolnik z mazur | Link:

@ mada, 
Dokładnie! Dla świętego spokoju daj się wyszczepic. Dla świętego spokoju daj się ograbić itd. Safandulstwo czystej wody. Żadnej refleksji. 
pzpzdr

Obrazek użytkownika Jan1797

24-04-2021 [14:26] - Jan1797 | Link:

W jakim świecie wy żyjecie.
Olej rozlewają.
 

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

24-04-2021 [14:57] - rolnik z mazur | Link:

@Jan 
Głowy polecą. Niech tylko Woland się pojawi. Pzdr

Obrazek użytkownika Marek1taki

24-04-2021 [14:49] - Marek1taki | Link:

Mada! To nie wypada tak przesadzać z typowo lewicową hipokryzją. Chce Pan żyć cudzym kosztem i stawia się za wzór.

Obrazek użytkownika angela

24-04-2021 [19:52] - angela | Link:

Widac, ze antycovidowcy nadal zyją w swoim urojonym swiecie, nie bacząc na rzeczywistosc.
Autyzm podobno sie leczy, albo wyrasta z niego, tylko co robic, jak tutaj juz wyrośnięci, to juz  przypadki beznadziejne.

Obrazek użytkownika Pers

24-04-2021 [19:58] - Pers | Link:

Angela
"Widac, ze antycovidowcy nadal zyją w swoim urojonym swiecie, nie bacząc na rzeczywistosc."

Widać, że sekta kovidowa nadal żyje w swoim urojonym świecie nie bacząc na rzeczywistość.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

24-04-2021 [20:21] - rolnik z mazur | Link:

@ Angela, 
czytaj ze zrozumieniem. Nikt nie mówi, że nie ma kowida. Pzdr

Obrazek użytkownika terenia

24-04-2021 [21:17] - terenia | Link:

Na wieczór utwór znakomitego pieśniarza irlandzkiego (autor tekstu i kompozytor prezentowanego poniżej songu----premiera 22.10.2020r)

https://www.youtube.com/watch?...

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

24-04-2021 [21:46] - rolnik z mazur | Link:

@ Terenia, 
👍

Obrazek użytkownika Marek1taki

25-04-2021 [10:47] - Marek1taki | Link:

Banalne nawiązanie do tematu:
https://www.bibula.com/?p=124658
"Zróbmy te statystyki wyższymi, na przykład, dlaczego nie są, wiesz, dostatecznie wysokie, dzisiaj. Wyższe byłyby lepsze” – mówi Charlie Chester w ujawnionych nagraniach."
"kolejnym tematem, którym stacja CNN będzie straszyła ludzi będą „zmiany klimatyczne”. Według Chestera, temat covid-19 powoli zaczyna się ludziom „przejadać”"
\Szkoda, że nie ma dziennikarzy śledczych ani kelnerów, którzy nagraliby redakcyjne odprawy kowidowe w polskich mediach. Byłoby równie ciekawie. A dostało sie Pospieszalskiemu. I po co się wychylał z prawdą? Nie spełnił standardów by na słowo prawdy dodać kilku kłamstw.