Cywilizacja śmierci

26 stycznia 2021 roku zmarł w szpitalu w Plymouth nasz rodak Sławomir. Szpital wystąpił do sądu o zgodę na odłączenie aparatury podtrzymującej jego życie, na co zgodziły się mieszkające w Anglii żona i dzieci mężczyzny. Przeciwne temu były matka i siostra, a także mieszkające w Anglii druga siostra chorego i jego siostrzenica. 15 grudnia brytyjski Sąd Opiekuńczy orzekł, że podtrzymywanie życia chorego  jest sprzeczne z jego interesem. Sąd nie zgodził się też na przetransportowanie pacjenta do Polski, argumentując, że wiązałoby się to z dużym ryzykiem śmierci w trakcie transportu co rzekomo uwłaczałoby jego godności. Natomiast, nie wiedzieć czemu, śmierć z głodu i pragnienia lekarze i sąd uznali za godny człowieka finał jego życia.
To jedna z wielu podobnych spraw. Uszkodzenia mózgu w wyniku zatrzymania krążenia doznała w 1990 roku amerykanka Terri Schiavo. Po piętnastu latach jej mąż Michael podjął decyzję o zaprzestaniu utrzymywana jej przy życiu. 18 marca 2005 roku na podstawie wyroku sądowego  przerwano  sztuczne jej  odżywianie, co doprowadziło 31 marca (po trzynastu dobach męczarni ) do jej zgonu.
Michael Schiavo utrzymywał, że żona wyraziła pragnienie, aby w razie jakiejś nieuleczalnej choroby nie utrzymywać jej przy życiu. Natomiast rodzice Terri Schiavo, Bob i Mary Schindlerowie uważali, że Michael Schiavo chciał doprowadzić do śmierci żony, aby wziąć ślub z kochanką i przejąć spadek. Ofiarowywali pełną opiekę nad chorą. Pełną opiekę chciało jej zapewnić również kilka niezależnych ośrodków  medycznych, jednak lekarze i sąd byli nieprzejednani. Konsekwentnie doprowadzili do  wykonania wyroku śmierci przez zagłodzenie.
Podobnie wyglądała sprawa Alfiego Evansa. Lekarze przekonani  o nieuleczalności jego choroby postanowili odłączyć go od aparatury podtrzymującej życie. Rodzice rozpaczliwie próbowali ratować życie dziecka. Sprawę skierowano do Wydziału Rodzinnego Wysokiego Trybunału (Family Division of the High Court). Szpital Bambino Gesu w  Rzymie związany z Watykanem zgodził się na leczenie Alfiego lecz  pomimo to  20 lutego 2018  po zapoznaniu się z opinią pracowników szpitala sędzia Anthony Hayden nakazał odłączyć chłopca od respiratora. Rodzice zwrócili się do Sądu Apelacyjnego, który podtrzymał wyrok sądu pierwszej instancji a Sąd Najwyższy nie zgodził się na ponowną apelację. Europejski Trybunał Praw Człowieka nie doparzył się w uśmierceniu Alfiego naruszenia praw człowieka.
Nie pomogła interwencja Papieża Franciszka ani przyznanie Alfiemu włoskiego obywatelstwa. Sędziowie podtrzymali decyzję zakazującą zabrania chłopca za granicę. Odłączono respirator i 28kwietnia 2018 roku Alfie Evans zmarł.
Najbardziej zdumiewająca jest zaciekłość lekarzy i sądów w uśmiercaniu ludzi, którzy ich zdaniem nie zasługują na życie. Dotyczy to zarówno naszego rodaka jak Terri, Alfiego  i wielu innych.
Wyobraźmy sobie, że Idziemy z chorym psem do weterynarza a on stwierdzając autorytatywnie, że zwierzęcia  nie da się wyleczyć zatrzymuje je siłą w klinice i zamierza zabić.  Co gorsza weterynarz informuje nas, że skazuje naszego psa na okrutną śmierć z głodu i pragnienia. Taka sytuacja wydaje się nam nie do pomyślenia i faktycznie nie mogłaby się zdarzyć. Policja dopomogłaby nam w odzyskaniu zwierzęcia a poza tym  wszystkie organizacje ochrony zwierząt solidarnie by go broniły i potępiały weterynarza. Dlaczego  zatem  jesteśmy skłonni uważać, że zabranie naszego rodaka z kliniki która skazała go na śmierć z głodu  i pragnienia mogło w ogóle  być przedmiotem dyskusji? Rozumiem, że lekarze nie chcieli albo nie umieli leczyć chorego. Jakim prawem jednak odmawiali wypuszczenia go ze szpitala aby dopilnować wykonania  na nim wyroku śmierci ?
Lekarze którzy składali przysięgę Hipokratesa powinni podlegać tym samym prawom co wszyscy. Nieudzielenie pomocy człowiekowi którego życie jest zagrożone, na przykład ofierze wypadku  jest karane przez prawo. Tym bardziej byłby ukarany ktoś kto nie tylko nie udzielił pomocy ofierze wypadku lecz przeszkadzał innym  w udzieleniu tej pomocy, na przykład atakując personel karetki.  Nikt nie ma chyba również wątpliwości, że jeżeli jakiś weterynarz nie chciałby albo nie umiał wyleczyć naszego psa czy kota zabralibyśmy bez przeszkód zwierzę do innego lekarza albo do domu .
Sprawa psa wydaje się prostsza gdyż zwierzę jest naszą własnością. Zastanówmy się więc czyją własnością był nasz rodak uwięziony w brytyjskim szpitalu. Nie był przecież własnością brytyjskiego sądu, ani brytyjskiego rządu ani z całą pewnością szpitala. Miał prawo decydować sam o swoim losie a jeżeli nie był w stanie zakomunikować swojej decyzji należała  ona do najbliższej rodziny. Zdania rodziny były podzielone a szpital gorliwie założył, że pacjent faktycznie nie życzył sobie tak  zwanej uporczywej terapii. W takich przypadkach należy jednak zachować ostrożność gdyż nie można wykluczyć złej woli rodziny albo po prostu gry interesów.  Jednak lekarze brytyjscy  postanowili   zgładzić chorego jak to się  zwykle mówi dla jego własnego dobra.  Przejawem wyjątkowej hipokryzji i cynizmu  było w tej sytuacji stwierdzenie, że transport chorego do Polski nie jest możliwy gdyż zagrażałby jego życiu.
Jeżeli wchodzi się w buty doktora Mengele trzeba trzymać się swojej roli. To hitlerowcy, faszyści, naziści czyli po prostu Niemcy próbowali wprowadzić cywilizację śmierci jako nowy wspaniały świat. Niemieccy mordercy ustanowili nawet prawa, na konieczność respektowania których powoływali się oskarżeni o ludobójstwo hitlerowcy podczas procesu w Norymberdze.  
Cywilizacja śmierci  sprowadza się do tego, że społeczne problemy zamierza się rozwiązywać przez prawnie usankcjonowane wykluczenie ze wspólnoty ludzkiej jakiejś grupy ludzi. Dla hitlerowców takimi wykluczonymi byli Żydzi, dla komunistów arystokracja i burżuazja, dla współczesnego lewactwa wykluczone prawnie ze wspólnoty ludzkiej mają być nienarodzone dzieci. Zbrodnia instytucjonalna, a nie indywidualna to najistotniejsza cecha cywilizacji śmierci.
 
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Trotelreiner

13-02-2021 [15:15] - Trotelreiner | Link:

To jest zagadnienie typu: KTO MIAŁ RACJĘ? kREON CZY ANTYGONA? Ile uczniów się namęczylo udowadniając,że ON ALBO ONA...też dotyczyła życia...ale to tylko przykład.
Byliśmy w Alpach, kilka osób z uczelni krakowskich...calem jaskinie...jakieś dostępne bardziej lub "dziewicze".
Dwóch kumpli znalazło dziurę...plecaki zostawili przed wejściem [na szczęście] i włażą...haki,liny stanowiska i jak pech to pech,latarki zostały w plecakach...
 No to co...my krakusy...jazda do dna...i nagle pecha ciąg dalszy...hak w ścianie źle wbity....poleciał...potem ten na linie zerwał resztę i zawisł....głową na dół.... i NIE WIE
CZY MA STO METRÓW,CZY 20 CM DO DNA....wisi i wrzeszczy,drugi kumpel ubezpiecza lina pod udem,na barku i w lewej ręce...70 kilo wisi na jego lewej ręce...

Wrzeszczą obaj! Nie wiadomo ile czasu upłynęło    przechodzili obok inni ludzie...zobaczyli plecaki,wsadzili głowę do dziury i usłyszeli krzyki....mieli latarki i sprzęt.
Akcja ratunkowa...najpierw wyciągaja tego,który wisiał głową na dół,potem tego,który zabezpieczał...telefon...ratownicy...i szpital...Szwajcaria.

Resume....ten,który wisiał głową w na dół mial ok.2 metrów do dna....ten który zabezpieczał ...pozrywane więzadła,mięsnie i stawy....

Pierwszy....rano obudzil sie SIWY jak stuletni dziadek....drugi dostał udaru mózgu i został warzywem....ten siwy po dwu dniach..wylew krwi do mózgu i umarł.

Pochowany w kraju...byliśmy na pogrzebie...czasy były...środkowy Gierek....tego warzywo...żona chciała [-----] ale rodzice postawili veto...
W stanie wegetatywnym przeżył (?) 14 lat...

Kto mial rację   Kreon czy Antygona? :-))

Kłaniam

Obrazek użytkownika izabela

13-02-2021 [20:13] - izabela | Link:

Przed wojną ( II Światową )znana była historia aktorki ,która zastrzeliła chorego na raka kochanka, na jego błagania nie mogąc znieść  jego cierpień. Sąd uwolnił ją od odpowiedzialności. Ta prawdziwa choć łzawa historyjka jest podstawą mordowania w Holandii staruszków, w brew ich woli, pod naciskiem znudzonej opieką rodziny.żądnej dorwania się do spadku.To dwie strony medalu. Antygona chciała tylko pochować brata a Kronowi to nie pasowało. Ten spór wydaje się akademicki wobec sytuacji które przynosi życie. Takich jak opisywana przygoda speleologiczna. 

Obrazek użytkownika izabela

13-02-2021 [20:17] - izabela | Link:

Przepraszam za literówkę Kreonowi. nie jak napisałam Kronowi. Może to pomyłka freudowska. Słuchałam programu "Kronos", polecam.

Obrazek użytkownika Kaciszek

14-02-2021 [09:42] - Kaciszek | Link:

Przerażająca historia.
Mnie przypomniała ona historię zakonników (chyba jezuici) w Japonii w bodajże XVII wieku. Po okresie tolerancji nastąpiły prześladowania katolickich misjonarzy w tym kraju. Kilkunastu zakonników Japończycy chcieli zmusić do wyrzeczenia się wiary. Poddali ich straszliwej toruturze podobnej do tej opisanej przez Ciebie - polegała ona na powieszeniu czlowieka głową w dół w studni, przy czym oprawcy nacinali delikatnie małzowinę uszną powodując, kropla po kropli, powolny i niezasklepiający się upływ krwi. To powodowało nieopisany ból głowy i powolną śmierć. Kilku spośród zakonników poddało się od razu, jeden wytrzymał kilka godzin i dał znak, że też się poddaje. Ale - co zdumiewające co do ich wiary - kilkunastu z nich wytrzymało do samej śmierci i nie wyrzekli się wiary umierając jako męczennicy.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

13-02-2021 [15:44] - NASZ_HENRY | Link:

Święty Ojciec Maksymilian Kolbe został skazany przez niemieckich siepaczy Hitlera także na śmierć głodową. To ta sama europejska cywilizacja ♣

Obrazek użytkownika izabela

13-02-2021 [20:18] - izabela | Link:

Dziwne, że ludzie nie dostrzegają analogii i niebezpieczeństwa.

Obrazek użytkownika mmisiek

13-02-2021 [16:26] - mmisiek | Link:

To wejście w nazistowskie buty jest jeszcze głębsze.
Mamy bowiem powtórkę nie tylko bunkra głodowego z Auschwitz, ale również odkurzenie idei mordowania ludzi niepełnosprawnych, tyle że zamiast Aktion T4 nazywa się to aborcją eugeniczną. Ciekawe, że nawet nasze aborcjonistki wybrały sobie symbol Hitlerjugend jako swoje logo, więc co najmniej podświadomie ktoś tam czuje nawiązanie do tych klimatów.
Natomiast "twórcze rozwinięcie" to mordowanie ludzi starych, bo tego w III Rzeszy zdaje się nie lansowano.
Nie wszyscy wiedzą, że również pod sposobem pozyskiwania linii komórkowych do produkcji/testowania  tzw. "szczepionek" śmiało mógłby się podpisać dr Mengele - po z góry zaplanowanym cesarskim cięciu i na żywca bez znieczulenia.

Oficjalnej rehabilitacji nazizmu pewnie nie będzie, ale wygląda na to, że właśnie dokonuje się coś w rodzaju jego syntezy z komunizmem, w tym w twardym maoistowskim wydaniu. Nawet kolejną "rasę panów" zaczyna być już widać...

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

13-02-2021 [19:04] - wielkopolskizdzichu | Link:

"nasze aborcjonistki wybrały sobie symbol Hitlerjugend"
Podobne logo wybrane zostało dla Szturmowców Szarych Szeregów i dla Pana Andrzeja Dudy p.o. Prezydenta RP gdy będąc pacholęciem paradował w mundurku harcerskim. 
Twórcy symbolu Hitlerjugend dumni mogą być.

Obrazek użytkownika mmisiek

13-02-2021 [21:38] - mmisiek | Link:

Wystarczy bliżej się przyjrzeć - postulaty mordowania ludzi niepełnosprawnych jednoznacznie wskazują na pokrewieństwo ideowe i nie są to bynajmniej Szare Szeregi.
 

Obrazek użytkownika izabela

13-02-2021 [20:26] - izabela | Link:

Istnieją znaki unieważnione przez użycie je w zbrodni.Swastyka też była znakiem neutralnym, używanym przez Karłowicza do znakowania szlaków w Tatrach. Jeszcze niedawno swastyki Karłowicza można było zobaczyć w masywie Kościelca. Nikt jednak obecnie nie użyje swastyki jako logo swojego przedsięwzięcia. Została unieważniona, splugawiona przez hitlerowców. Podobnie nie ma z definicji nic złego w sierpie czy młocie. To zwykłe narzędzia pracy. Splugawił je morderczy totalitaryzm sowiecki. To samo dotyczy błyskawicy. Przy czym anatema nie działa wstecz. Nikt nie oskarży Karłowicza o hitleryzm.

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

13-02-2021 [21:04] - wielkopolskizdzichu | Link:

Wychodzi na to że Szare Szeregi miały na ten temat inne zdanie, a sądzę że ich stanowisko na zastosowanie symboli ma większe podstawy logiczne niż wywody Pani Izabeli.
Idą tokiem myśli Pani Blogerki dziecko malujące tęczę powinno zostać postawione w kącie, a rodzice wezwani na opier..l, gdy zabraknie jakiegoś kolorku na rysunku.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

13-02-2021 [21:24] - Imć Waszeć | Link:

"Nikt nie oskarży Karłowicza o hitleryzm." nie byłbym tego taki pewien, widząc obalanie pomników w USA. To tylko kwestia odpowiedniej narracji i wychowania sobie dostatecznie licznej armii tępaków za pomocą systemu edukacji. Jeszcze na przełomie wieków wydawało nam się, że tego rodzaju masowe zaślepienia i zduraczenia nie są możliwe - wszyscy w koło byli tak mądrzy i kuci na cztery łapy - a tu patrz w USA już murzyni biją i to za przyzwoleniem (wcale nie cichym) ichniej białej inteligencji. Proszę przeczytać uważnie statuty i programy tych różnych organizacji z "otwarty", "antyfaszystowski", "równościowy",..., a z miejsca będzie widać, że miesza tu jedna i ta sama ręka. Przykład:

1. BLM i ich manifest: https://prawy.pl/110580-antyra...

"odrzucenie „heteronormatywnego” myślenia, zniesienie „cisgenderowych przywilejów”, czy w walkę o pozycję „czarnych ludzi trans” – a zwłaszcza „czarnych transkobiet”, „walka z nuklearnym modelem rodziny” oraz tworzenie „wiosek” wspólnie wychowujących dzieci. (przypominają „eksperyment” w kibucach, który zakończył się kompletnym fiaskiem)"
Więcej czerwonych bzdur w linku. BLM jest na utrzymaniu Sorosa, a Soros wiadomo kogo reprezentuje.

2. ADL (Anti-Defamation League): Nie chce mi się teraz grzebać w sieci, ale każdy łebski człowiek bardzo szybko dotrze do odpowiednich informacji o ich poglądach i programie. Wystarczy wrzucić w Googla np. (ADL LGBT) albo (ADL Gender). W skrócie: walka z supremacja jednej religii i rozdzielenie religii od państwa zwłaszcza (a może nawet jedynie) tych opartych o Biblię. Więcej: walka z wszelką nierównością i dyskryminacją do których należy model normalnej rodziny (ale u gojów), narzucane kulturowo ograniczenia identyfikowania się z 50 płciami, z supremacją mężczyzn (ale wyłącznie u gojów), walka z wszelkimi "narodowościami" jako formami faszyzmu.

Soros nie wspiera ADL. To ADL wspiera Sorosa: https://www.forbes.com/sites/s...

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

13-02-2021 [22:15] - wielkopolskizdzichu | Link:

 „eksperyment” w kibucach, który zakończył się kompletnym fiaskiem" To zapewne przypadkowa koincydencja, ale podobne zdanie wyraziła swego czasu ikona postępu - poblakła niczym dziaders -   Kazimiera Szczuka.

Pan się myli, kibuce doskonale spełniają swoją rolę.

Obrazek użytkownika cyborg59

14-02-2021 [23:26] - cyborg59 | Link:

@  Imć Waszeć
"Soros" jest wygodnym hasłem - niesłusznie! Facet ma żonę, rodzinę. Jest multum fundacji we wszystkich rodzinnych permutacjach. Pieniądze wpadają w karuzelę fundacji. Clinton poszedł tą samą drogą (ma "cudowną" córeczkę). Wraz z genialnym Sorosem i jego familią pomogli Haiti po pamiętnym trzęsieniu ziemi. Trwałym owocem pomocy pozostanie JEDEN budynek! Jeden miliard zebranych dolarów rozmył się na karuzeli fundacji, organizowanych "koncertów", szkoleń, wyjazdów wolontariuszy, refundacji aborcji dla rodzi które straciły wszystko w trzęsieniu. Soros jet wysoko płatnym "słupem" do wynajęcia.

Obrazek użytkownika Kazimierz Koziorowski

13-02-2021 [23:45] - Kazimierz Kozio... | Link:

niestety ale pojecie anatemy tez zmodernizowali. juz istnieja prace naukawe o "faszystowskich" watkach w Nowym Testamencie przez co chrzescijan mozna smialo podciagnac pod kryptofaszystow ktorzy byli niezbednym czynnikiem sprawczym holokaustu

Obrazek użytkownika Swisspola

14-02-2021 [09:31] - Swisspola | Link:

Jeśli się nie mylę to ideologia narodu wybranego i nadludzi-podludzi ma swoje pierwowzory w żydowskiej Torze. Szkoda ze tej analogi nie bada żaden pseudonaukowiec.

Obrazek użytkownika Edeldreda z Ely

13-02-2021 [18:22] - Edeldreda z Ely | Link:

Nowy, "wspaniały" ordo caritas...

Obrazek użytkownika izabela

13-02-2021 [20:28] - izabela | Link:

Nowy wspaniały świat i jego ordo caritas.

Obrazek użytkownika Marek1taki

13-02-2021 [18:41] - Marek1taki | Link:

Współczesna cywilizacja opiera się na apoteozie zła, kłamstwa i brzydoty. W hierarchii zeł najwyższą wartość ma dybanie na ludzkie życie z powodów eugenicznych.
Etyka lekarska zinstytucjonalizowana została by nie było miejsca na wstecznictwo.

Obrazek użytkownika izabela

13-02-2021 [20:03] - izabela | Link:

Rozumiem, że procedury zabezpieczają lekarzy przed odpowiedzialnością i że w tych procedurach ginie człowiek jako osoba ludzka. Nie rozumiem jednak zupełnie zaciekłości  lekarzy w uśmiercaniu pacjenta który nie rokuje. Wydawałoby się logiczne pozbycie się go przez wypisanie do innego szpitala i niech się inni męczą. Czy można zabić tylko żeby udowodnić, że "moje na wierzchu"? Czy  tak działa ideologia? Jak inteligentny (a przynajmniej wykształcony) człowiek czyli lekarz nie rozumie, że uzasadnienie,  "transport zagraża życiu pacjenta" w odniesieniu do człowieka którego  ma zamiar zgładzić  brzmi jak kpina?

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

13-02-2021 [21:48] - Imć Waszeć | Link:

To transplantologia i jej czysto technokratyczny rozwój doprowadził w wyniku spłycania pojęć do pojawienia się w XXI wieku kanibalizmu w formie nieznanej w kulturze ludzkiej od czasów mrocznej starożytności.

Obrazek użytkownika Kaciszek

14-02-2021 [09:48] - Kaciszek | Link:

Bingo!

Obrazek użytkownika Marek1taki

13-02-2021 [23:13] - Marek1taki | Link:

Transport zagraża, głodówka nie. To oczywista hipokryzja w służbie ideologii śmierci.

Obrazek użytkownika Swisspola

13-02-2021 [20:15] - Swisspola | Link:

Nie uważasz, że pojęcie "cywilizacja śmierci" jest oksymoronem.

Obrazek użytkownika izabela

13-02-2021 [20:30] - izabela | Link:

Tak to oksymoron ale użycie oksymoronu bywa wymowne. Na przykład " dobrodziejstwa komunizmu" .

Obrazek użytkownika Guildenstern

14-02-2021 [13:01] - Guildenstern | Link:

W przypadku Terri Shiavo na uwagę zasługuje fakt, iż pozwolono jej pożyć jeszcze 15 lat po wypadku, zaś jej nazwisko stało się powszechnie znane. Jej rodzice mogli mówić o swoim dramacie. Naszemu na wpół anonimowemu rodakowi dano kilka tygodni życia, pomimo, że oddychał samodzielnie. Szybko to poszło. Jak widać już się nie certolą. Komentarz @Imć Waszeci o transplantologii wygląda na podpowiedź. BTW żona i córka, które po dwóch miesiącach choroby "skreślają" męża i ojca z listy żywych. Własna rodzina sprzedała pana Sławka na części? Aż dziw, że żaden dziennikarz się tym nie zainteresował. Żadnego przecieku?

Obrazek użytkownika izabela

14-02-2021 [14:16] - izabela | Link:

Własnie, czym się zajmują dziennikarze śledczy?

Obrazek użytkownika izabela

14-02-2021 [14:16] - izabela | Link:

Własnie, czym się zajmują dziennikarze śledczy?

Obrazek użytkownika cyborg59

14-02-2021 [23:46] - cyborg59 | Link:

@  Guildenstern
Ostre przepisy uniemożliwiają rodzinie sprzedanie p.Sławka na części! Tak to wymyślili. Zwłoki są warte "zero". "Materiał" nabiera wartości pop obróbce. Fachowcy wycenili organy p.Sławka gotowe do przeszczepu na około cztery i pół miliona polskich złotych. Gdyby był 25-letnim motocyklistą, który stracił głowę - był by wart więcej. Podobno nie przeprowadzono sekcji, zwłoki spopielono. 

Obrazek użytkownika Guildenstern

15-02-2021 [10:03] - Guildenstern | Link:

To był skrót myślowy z tą "sprzedażą", chodziło o to, że się zgodziły. Wstrząsające, że w tak krótkim czasie. A czy przytuliły jakieś "odstępne" czy po prostu uległy presji "troskliwego" Doktora tego nie wiem. O spopieleniu zwłok wypowiadała się siostra zmarłego. Jeśli chodzi o wycenę "części" to jestem ciekaw źródeł Pana informacji. BTW covidowy reżim sanitarny ułatwia jak widać zacieranie śladów. Zmarły ekspresem zmierza do pieca.
P.S.: Ciekawe czy można zastrzec jakoś tryb postepowania (np. notarialnie), by w razie wypadku nie znaleźć się w podobnym położeniu.

Obrazek użytkownika cyborg59

15-02-2021 [10:48] - cyborg59 | Link:

@ Guildenstern
Nie mogę sobie przypomnieć gdzie była "wycena". Oparłem się na dyskusji pod podobnym artykułem. Dyskutowali , jak mniemam fachowcy. Jeden wkopiował brytyjską tabelkę, podsumował na 4,5 mln funtów. Drugi, zanegował możliwość użycia serca i podkreślił, że 50-cio latek jest cztery razy mniej wart jak 25 letni zdrowy motocyklista. Właśnie stąd wziął się przelicznik na "nasze". Dyskusja miała miejsce za życia Polaka. Na samym początku. Obaj antycypowali dalszy przebieg. Jeśli została podjęta decyzja o losie imigranta, to zostanie wyegzekwowana. 

Obrazek użytkownika Guildenstern

15-02-2021 [15:51] - Guildenstern | Link:

Przypomina mi się historia niejakiego Janusza Świtaja, który miał to szczęście, że jego prośba o eutanazję została odrzucona (wystarczyło wyłączyć respirator). Wypadek motocyklowy, w którym doznał bezpowrotnego zniszczenia kręgosłupa przeżył w wieku 18-lat. Dla handlarzy "częściami" to musiał być pacjent idealny. Dzisiaj gość się udziela, pomaga innym. Oddycha dzięki maszynie już 27 lat. W cywilizacji śmierci jego prośbę rozpatrzono by pewnie od ręki.

Obrazek użytkownika angela

14-02-2021 [15:35] - angela | Link:

Przeciez nie mogli wypuscic tyle czesci zamiennych, za friko. 
Faktycznie,  transport mógłby im, tym czesciom bardzo zaszkodzić. 
Przerażające,  ze  chory czlowiek ma tylko taką wartość.