Wspomnienia ze WSI - sztuka gotowania żaby.

Czułem, że to długo nie potrwa, że rację będzie miał Alexis de Tocqueville. 

Czyli jak małorolnych prowadzących z przymusu działalność gospodarczą opodatkować i pozbawić źródła utrzymania i w efekcie pozbawić własności. 

" Nie ma takiego okrucieństwa ani takiej niesprawiedliwości, której nie mogłoby dopuścić się skądinąd łagodny i liberalny rząd - jeśli zabraknie mu pieniędzy "

No i zabrali się za małorolnych, którzy dorabiają sobie np. agroturystycznymi usługami. 

" Najgroźniejszy moment jest wtedy, gdy marny rząd podejmuje ambitne reformy ".

To nie są ambitne reformy - to są głupie reformy. 

Zamiast starać się ZUS obniżyć do poziomu KRUsu ( zdrowy system) to próbuje się rolników ożenić z chorym systemem. 

Chodzi mi o pozarolniczą działalność gospodarcza, która kłuje w oczy naszych umilowanych przywódców.

Na razie tych rolników z pozarolniczą  działalnością ozusować a potem wszystkich. 

Taką działalność prowadzi/ prowadziło ca. 70 tys rolników. Głównie była to działalność agroturystyczna traktowana jako dodatkowe źródło utrzymania. 

Ja też min. I będzie to ostatni rok prawdopodobnie. 

Teorie spiskowe rodzą się tak szybko jak króliczki u Lejzorka Rojsztwanca i jeszcze szybciej zmieniają się w praktykę. 

Dziś w Rzepie i w innych mediach podano, że prawdopodobnie od przyszłego roku rolnicy, którzy prowadzą pozarolnicza działalność gospodarczą będą musieli płacić ZUS czyli nie ca 700 zł na kwartał tylko cały 1400 zł na miesiąc. 

Nie znam nikogo, kto przy takim obciążeniu ZUS będzie miał ochotę prowadzić działalność agroturystyczna lub inną niewielką jako dodatkowe źródło dochodów. 

Ale te gospodarstwa agroturystyczne leżą w pięknych okolicznościach przyrody. 

Wszystko gra i koliduje. 

Jeśli ktoś nie rozumie o co w tym skowycie   chodzi 
to nie ma dla niego ratunku. 

A poza tym Kartaginę trzeba zniszczyć. 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Adam66

11-02-2021 [23:15] - Adam66 | Link:

Chodzi o powrót do pgrów i "państwowych" holdingów, wszak wszystko co państwowe działa lepiej.... Nie mówi się tylko, że to do czasu przejęcia własności, potem się okaże, że jednak prywatne jest lepsze i "eskimosi" wykupią wszystkie "państwowe" firmy za złotówkę...  Już to przechodziliśmy ale jak widać, ludzie mają krótką pamięć.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

12-02-2021 [07:44] - rolnik z mazur | Link:

@
Historia uczy, że nikt się z niej nic nie uczy. Pzdr