Puszka Pandory

Niedawno przypominałam, że dobrymi chęciami wybrukowane jest piekło. Głupie ustawy wprowadzane nawet w dobrych intencjach stają się kryminogenne, prowokują przestępstwo.
Każdy sąd rodzinny twierdzi, że działa wyłącznie dla dobra dziecka. Dla ich własnego dobra dzieci są wyrywane z ich (lepszej czy gorszej ale własnej) rodziny i powierzane tak zwanej pieczy zastępczej. Wśród ludzi zajmujących się opieką nad cudzymi dziećmi oczywiście są idealiści, którzy poświęcają się jak mogą prostowaniu ścieżek dzieci i młodzieży  z tak zwanych dysfunkcyjnych rodzin. Większość jednak robi to tylko dla pieniędzy i w  rodzinach, które dzięki lokalnym układom dostają dzieci pod opiekę te dzieci doznają prawdziwej przemocy. Przypomnę historię dwójki dzieci  z niezamożnej rodziny z Pucka zakatowanych w odstępie roku w rodzinie zastępczej. Nikogo nie zastanowił wypadek, któremu uległo pierwsze dziecko, dopiero druga śmierć w wyniku rzekomego upadku ze schodów zaniepokoiła prokuratora. Za rodzinę dysfunkcyjną może być natomiast uznana rodzina biologiczna w której mieszkaniu jest niezbyt czysto albo w kuchni latają muchy owocówki i takiej rodzinie odbiera się dzieci.  To autentyczne przykłady uzasadniania wyroków.

Na pozór słuszna jest idea aby biologiczny ojciec dziecka miał prawo je widywać i wpływać na jego wychowanie niezależnie od swego prowadzenia się i zachowania. Z myślą o prawach ojca sąd rodzinny w Pułtusku nakazał swego czasu pewnej matce dowozić dzieci do zakładu karnego w którym ich ojciec, niebezpieczny kryminalista,  spędził z przerwami 30 lat. Miał na sumieniu gwałty, rozboje, morderstwa i porwania. Dzieci podczas tych wizyt słyszały wulgarne komentarze więźniów pod adresem matki, poza tym ojciec korzystając ze swych uprawnień wychowawczych szczegółowo opisywał w jaki sposób zaraz po opuszczeniu więzienia wprowadzi chłopców w swój świat i zrobi z nich prawdziwych mężczyzn. Sąd był zupełnie niewrażliwy na argumenty matki, która nie życzyła sobie wpływu kryminalisty na  dzieci. Pikanterii sprawie dodaje fakt, że dziewczyna była wykorzystywana przez gangstera jako nieletnia i nikt w jej rodzinnym mieście nie chciał jej wówczas pomóc. Poradziła sobie uciekając za granicę, chłopcy niezwykle zdolni pokończyli  z wyróżnieniem szkoły, jeden jest na studiach drugi zdaje w tym roku maturę. Gangstera zabiła inna kobieta zmuszana przez niego po jego wyjściu z więzienia do seksu w obecności jej męża. Takie właśnie preferencje seksualne miał kryminalista, a sąd odniósł się z należytym szacunkiem do jego zboczeń skazując ofiarę ewidentnej przemocy, która działała w samoobronie na osiem lat więzienia. Dziewczyna która uciekła za granicę też była ofiarą przemocy sądu a nie tylko gangstera. To sąd kazał jej wozić dzieci do kryminału. To sąd na mocy Konwencji Haskiej chciał ją i dzieci sprowadzić siłą do kraju i oddać je w ręce gangstera  w którego resocjalizację chciał uwierzyć.

Obecnie prasa zachłystuje się radością z powodu wejścia w życie tak  zwanej „ustawy antyprzemocowej” nakazującej sprawcy przemocy domowej natychmiastowe opuszczenie mieszkania niezależnie od  jego tytułu własności. Jak donosi prasa: „Nowe narzędzie dla policjantów obowiązywać będzie już za pół roku. W sytuacji stwierdzenia przemocy w rodzinie funkcjonariusz będzie mógł nakazać sprawcy opuszczenie mieszkania lub zakazać zbliżania się do niego. I to nawet jeśli nie będzie go w domu, czy gdy będzie musiał skorzystać z noclegowni”. Trudno uwierzyć, że twórcy tych przepisów nie rozumieją jak bardzo są one kryminogenne.

Wiele lat temu prowadziłam dla pewnej przykościelnej organizacji charytatywnej magazyn odzieżowy. Jestem i zawsze byłam bardzo nieelegancka bo nie cierpię ciuchów, zakupów, ubierania się i przebierania, nadawałam się więc do pilnowania magazynu jak przysłowiowy pies do pilnowania sadu. Jedna z podopiecznych fundacji wybierając dla siebie ubrania opowiedziała mi szczerze w jaki sposób zdobyła piękne trzypokojowe kwaterunkowe mieszkanie na Saskiej Kępie. Otóż kobieta zarabiała na życie gotując w kuchni polowej potrawy dla handlarzy ze Stadionu Dziesięciolecia, funkcjonującego przez wiele lat jako największe targowisko Europy. Na bazarze zaczepił ją pewien starszy pan, którego dzieci przebywały za granicą i zaproponował mieszkanie w zamian za gotowanie mu obiadów i sprzątanie. Kobieta wprowadziła się do niego z dwiema nastoletnimi córkami i wkrótce zrealizowała swój perfidny plan. Dziewczynki oskarżyły staruszka o molestowanie, były wiarygodne albo kogoś przekupiły, tego już nie pamiętam. Pamiętam, że przed wezwaniem policji podbiły dla efektu oko starszej dziewczynce i poszarpały jej ubranie Staruszek wyrokiem sądu został najpierw umieszczony w szpitalu psychiatrycznym a potem w domu opieki, a mieszkanie przypadło kobiecie i dziewczynkom.

Pani Piasecka dla zdobycia fortuny rodziny Johnson musiała wyjść za mąż dla starca, którym się opiekowała. To metoda stara jak świat ale dość kłopotliwa i wymagająca poświęcenia. Poprzez małżeństwo wiele osób zdobywało również mieszkanie, które w Polsce jest jednym z najtrudniejszych do uzyskania dóbr. Oskarżenie partnera o przemoc jest o wiele łatwiejsze i bardziej skuteczne. Wystarczy głośno się zachowywać, kilka razy wezwać policję, doprowadzić do założenia niebieskiej karty i imitować pobicie.
Oczywiście liczne kobiety (i nieliczni mężczyźni) doświadczają przemocy domowej i muszą tę przemoc tolerować tylko dlatego, że nie mają się gdzie wyprowadzić. Rozwiązaniem byłyby niedrogie mieszkania komunalne ( obiecywane nota bene przez rząd ) w których otrzymaniu pierwszeństwo miałyby ofiary przemocy domowej. W rachunku ciągnionym byłoby to rozwiązanie najtańsze. Nawet w najlepszych intencjach tworzona ustawa nie może być jednak kryminogenna. Wobec niemożliwości weryfikacji oskarżeń o przemoc dajemy oszustom do ręki niebezpieczny instrument  pozbawiania innych własności. A ludzie kierujący się odruchem serca zostaną za ten odruch ukarani. Otwieramy- jak mówił klasyk- puszkę z Pandorą

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Jabe

08-01-2021 [07:33] - Jabe | Link:

Zabrakło konkluzji, lub choć posypania głowy popiołem.

Obrazek użytkownika izabela

08-01-2021 [09:54] - izabela | Link:

Ja ustaw nie tworzę ani nie proponuję. Ta ustawa działała w czasach które opisuje czyli za rządów lewicy. Odgrzało się ja pod naporem lewactwa. Ja też współczuję ofiarom przemocy, to nie brak empatii ale ustawy nie mogą być kryminogenne, nawet te napisane w najlepszych intencjach.

Obrazek użytkownika Zbyszek_S

09-01-2021 [06:36] - Zbyszek_S | Link:

Indeed...

Obrazek użytkownika AŁTORYDET

08-01-2021 [08:49] - AŁTORYDET | Link:

"Rozwiązaniem byłyby niedrogie mieszkania komunalne ( obiecywane nota bene przez rząd ) w których otrzymaniu pierwszeństwo miałyby ofiary przemocy domowej." 
Nie wierzę własnym oczom. A słyszała Pani coś, o polskim cwaniactwie?
 

Obrazek użytkownika izabela

09-01-2021 [13:29] - izabela | Link:

Polskie cwaniactwo jest znane na świecie i nosi oficjalną nazwę " mentalności porozbiorowej". Swego czasu ( po emigracji stanu wojennego ) polscy emigranci rozwalili system zasiłków W RFN występując o zasiłek w każdej gminie. Niemcy stwierdzili, że liczba wypłacanych zasiłków wielokrotnie przekracza liczbę emigrantów. Nienależne tanie mieszkanie socjalne to właśnie oszukiwanie systemu a nie rabunek w biały dzień prowokowany przez głupią ustawę .Po mieszkanie socjalne schyli się prawdziwa ofiara przemocy, która nie ma gdzie uciec natomiast nie będzie atrakcyjne dla złodzieja cudzej własności. 

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

09-01-2021 [13:53] - wielkopolskizdzichu | Link:

Jak określić mentalność, która zakłada prawidłowość sytuacji, w której ofiara przemocy jest skazana na gorszy byt, a używający przemocy jest beneficjentem.
Dlaczego gostek po pijaku zmuszający małżonkę do seksu (1)i dający jej plaskacza kiedy się stawia, ma zostać zostać na trzech pokojach z wygodami, a jego małżonka ma się przeprowadzać z dziećmi do taniego budownictwa, lub ośrodków dla matek z dziećmi?
(1) Poradnictwo Radia Maryja zaleca by żona w takich sytuacjach bez szemrania rozkładała nogi, wobec tego nie dziwota że Pani Izabela, postrzega w kobietach mające swe zdanie inne niż zalecane przez księży, cwaniary chcące na cudzej krzywdzie dorwać się do lokum. Jest to wdrukowane w sposób widzenia świata Pani Izabeli.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

08-01-2021 [08:53] - NASZ_HENRY | Link:

Chcesz niedrogie mieszkanie komunalne zostań ofiarą przemocy domowej. 
Taka niedroga puszka Pandory☺

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

08-01-2021 [10:58] - wielkopolskizdzichu | Link:

1. Ciekawy niekryminogenny pomysł. Ofiara przemocy domowej współuczestniczy  w kupnie mieszkania, lub/i współuczestniczy w opłacaniu mieszkania po czym zostaje zakwaterowana w komunalnej klitce. 
2. Przykłady mające udowadniać prawidłowość tezy Pani Izabeli były przez nią przytaczane na NB ponad dwa lata temu. Trochę kiepsko wygląda to udowadnianie, iż rodziny zastępcze i rodzinne domy dziecka głównie zajmują się mordowaniem lub w najlepszym razie wyzyskiem powierzonych im dzieci. Posługując się logiką Pani Izabeli można udowodnić każdą tezę, biorąc za dowód, pierwszy z brzegu pasujący drastyczny przykład.
Ot słynna sprawa łódzka z beczką po kapuście, w której matka trzymała zamordowane własnoręcznie noworodki
Ciekawe jaki niekryminogenny pomysł mógłby się zrodzić w umyśle Pani Izabeli, na kanwie tej potworności.

Obrazek użytkownika tricolour

08-01-2021 [15:12] - tricolour | Link:

Proponuję, by beczki można było nabywać wyłącznie drogą decyzji administracyjnej, by były numerowane oraz żadna jej część (zamek, lufa, magazynek na noworodki) nie była dostępna w ogólnej sprzedaży i mogła by służyć do skonstruowania beczki we własnym zakresie.

Obrazek użytkownika Marek1taki

08-01-2021 [14:46] - Marek1taki | Link:

To rzeczywiście nieodgadnione jak ktoś to wymyślił, że najlepiej gdy "kochanek z dzielnicowym będą decydować o eksmitowaniu męża" jak to skwitował Jabe.
Zamiast wypowiedzenia konwencji stambulskiej mamy jej wdrożenie. Polska droga do socjalizmu kiedyś się mówiło, a teraz to już epoka transformacji marksistowskiej więc i drzwiami i oknem włażą z butami.

Obrazek użytkownika Jabe

08-01-2021 [15:13] - Jabe | Link:

To chyba raczej bolszewizm, a w każdym razie ostentacyjne odejście od zasad cywilizowanego świata.

Obrazek użytkownika Marek1taki

08-01-2021 [19:13] - Marek1taki | Link:

Tak. To jest wypięcie się na zasady własnej cywilizacji i udział w umacnianiu zasad nam wrogiej.
To problem tzw. partii prawicowych nie tylko polskich. Zróbmy bilans działań prawicowych, pozornie prawicowych, skończonych wcieleniem zasad lewicy, jednoznacznie lewicowych.
Ten rok jest wyjątkowy pod względem globalnego przesilenia ale dwa kroki w tył i pół kroku w bok to typowy chód albo tłumaczony względami taktyki politycznej albo obwieszony sukcesem.
Piątka dla zwierząt,
pandemia dla ludzi (lockdowny, tarcze, szczepienia, kenkarty w drodze),
przywileje dla propagandy dla pederastów, aborcjonistek, ekologistów,
ustawodawstwo przeciw suwerenności energetycznej,
kolejne zadłużanie ze zbyciem suwerenności w komplecie, udział czynny w rewolcie lewicowej na Białorusi.
To się nie robi samo.

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

08-01-2021 [22:54] - wielkopolskizdzichu | Link:

Najnowszy news, którego sedno nie tak daleko leży od problemów, z którymi wyjechała Pani Izabela. Otóż Ministerstwo Zdrowia wycofało się z programu  "prokreacyjnego", który pisząc w skrócie, miał być konkurencyjny do bezbożnego in vitro.
Na program ten, w ciągu 5 lat Państwo Polskie wydało, uwaga! proszę usiąść by kwota nie przygniotła, 45 milionów PLN.
Tak tak, dokładnie taka kwota padła, tymczasem na działalność Rydzyka wydano z publicznych pieniędzy w roku 2020, 64 miliony, tylko na dokończenie muzeum. O innych kwotach i dotacjach oraz nieopodatkowanej działalności gospodarczej wspominać nie warto..."marności nad marnościami".

 

Obrazek użytkownika Zbyszek_S

09-01-2021 [06:36] - Zbyszek_S | Link:

Pytanie jest takie: Dlaczego zakładamy, że opisana ustawa została wprowadzona w wyniku DOBRYCH INTENCJI?
Dlatego, że tak właśnie oświadczają wprowadzający i liczne zwolenniczki i zwolennicy tej ustawy?
Ale jeśli przyjmujemy, że ludzie mogą mówić nieprawdę, co w tekście uwypuklono, to dlaczego w sprawie INTENCJI, nie mogą mówić nieprawdy?

Jednym słowem, czy ta ustawa nie mogła zostać wprowadzona w wyniku ZŁYCH INTENCJI?
No tak. Ale jakie niby złe intencje, ktoś miałby mieć, żądając ochrony przed "przemocą"?
No może takie, jakie są "ciągnione" SKUTKI, tego i innych tego typu, rozwiązań i mechanizmów prawno-społecznych.

Skłócanie kobiet i mężczyzn. Niszczenie trwałości związków. Tworzenie warunków do konfliktów i zachowań właśnie agresywnych, ale w obszarze niefizycznym, który jest domeną... no właśnie...

Obrazek użytkownika Jabe

09-01-2021 [09:07] - Jabe | Link:

Indeed...

Obrazek użytkownika izabela

09-01-2021 [12:16] - izabela | Link:

Dobre intencje to robocze założenie nie zmieniające oceny ustawy. Z intencji będziemy rozliczani przed innym trybunałem.Mnie interesują skutki ustaw nawet jeżeli  zostały wprowadzone z dobrymi  intencjami. Wiele lat przed aferą z kradzieżą warszawskich nieruchomości zwanej niesłusznie "dziką reprywatyzacją" pisałam, że obrót roszczeniami jest kryminogenny. Wyszło na moje , odkryto przestępstwa po 10 latach. Górale mówią o takich odkrywcach.:" znalazł siekierę pod ławą" . Ustawa o  przemocy w rodzinie jest podobnie kryminogenna. Wolę żeby rzekoma ofiara przemocy dostała nienależne jej mieszkanie socjalne niż żeby w majestacie prawa okradano ludzi z ich własności. Szczególnie, że po mieszkanie socjalne oszustce nie będzie się chciało nawet schylić.

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

09-01-2021 [14:17] - wielkopolskizdzichu | Link:

"Wolę żeby rzekoma ofiara przemocy dostała nienależne jej mieszkanie socjalne niż żeby w majestacie prawa okradano ludzi z ich własności. Szczególnie, że po mieszkanie socjalne oszustce nie będzie się chciało nawet schylić."
Skąd bierze się założenie w logice Pani Izabeli, że kobieta nie jest współwłaścicielem, lub współpłacącym za mieszkanie. Nawet jeśli kobieta nie dokłada się do czynszu, ale zajmuje się wychowaniem dzieci i opieką nad domostwem to w XXI wieku jej prawa do lokum są takie same jak mężczyzny, chyba ze zawarte zostało wcześniej porozumienie, zwane w małżeństwie intercyzą.
W postrzeganiu relacji w trójkącie kobieta, mężczyzna, nieruchomość, Pani Izabela prezentuje jakieś skrajne przykłady i na ich podstawie wysnuwa kompletnie nie przystające do rzeczywistości wnioski.

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

09-01-2021 [14:29] - wielkopolskizdzichu | Link:

Wystarczy nie przyjmować kobiet do pracy, żądać obecności ojca, brata lub małżonka przy zawieraniu umów, ograniczyć dostęp do szkół i wrócimy do starych dobrych czasów gdy ludziska żyli po bożemu.