Wspomnienia ze wsi umarłej - Manifest Komunistyczny 2.0

Ludzi dobrej woli łączcie się!
Źli ludzie ( globalisci ) wypowiedzieli nam wojnę biologiczną.

Jeśli się temu terrorowi poddamy to przegramy.

Przegramy my, nasze dzieci i wnuki.

Pal diabli nas

Albo oni nas zniszczą albo my ich.

Dobrej alternatywy nie ma.

Na usługach tych złych ludzi są niestety także rządy, czy to z ignorancji, czy to z pazerności.

Dobrze wiecie, że ministrowie zaraz byli/ są sponsorowani przez koncerny, które zamiast leczyć wciskają jakieś pseudo szczepionki.

To nie są żadne szczepionki.

To są eksperymenty na ludziach. 

Kto ma oczy niech widzi. Kto ma głowę nie tylko do noszenia czapki niech myśli. 

" Szczepionki są niebezpieczne, niezbadane i niepotrzebne"- to cytat i resume z apelu polskich naukowców i lekarzy do prezydenta R P i M Z.

Kto chce znać odpowiedź to sobie znajdzie.

Gdybym ja podał to by to nie przeszło.

To nie jest żadna szczepionka to eksperymrnt medyczny, którego skutki nie są zbadane i nie da się ich dlugoterminowo określić.

Nie chcę się wdawać w szczegóły bo nie przejdzie.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika mjk1

28-12-2020 [20:02] - mjk1 | Link:

Wyciągnęli wnioski i już nie popełnili tego samego błędu: https://vimeo.com/85679787

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

28-12-2020 [20:41] - rolnik z mazur | Link:

@mjk 1

Dokladnie tak. Klamstwo musi być tak absurdalne i z taka pewnoscia wciskane, zeby nawet zdaje się rozsadni ludzie zwatpili we wlasny rozum. Najlepiej podeprzec je tytulami naukowymi i celebytami. Generalnie ludziom mozna wcisnac kazdy kit. Jak im nie wyjdzie z kowidem to nas  kosmici w niewidzialnych kombinezonach beda atakowac. Pzdr
 

Obrazek użytkownika SyrenkaW

28-12-2020 [20:19] - SyrenkaW | Link:

Błogosławieni ci którzy widzieli, a nie uwierzyli!

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

28-12-2020 [20:43] - rolnik z mazur | Link:

@ syrenka W,

Czy jakos tam w tym stylu. Pzdr

Obrazek użytkownika SyrenkaW

28-12-2020 [20:39] - SyrenkaW | Link:

O szczepionkach można mówić, albo dobrze, albo milczeć. Zrozumienie polityki naszego państwa, dalej podświadomie uważanego za suwerenne, jest sprawą całkowicie jałową, bez zrozumienia szerszego kontekstu, świat coraz bardziej się "globalizuje", a nasza kraina jest już wspaniale zglobalizowana. 

A gdy wolność będzie pełna
i nie będzie żadnych granic
To wybuchy szczęścia 
odłamkami będą ranić 

Największy problem i to co osobiście najbardziej mnie niepokoi to, to że psychika człowieka jest na tyle plastyczna, co widać po ludności żyjącej na tej szerokości geograficznej, że łatwo im wmówić "wolność". Niektórzy nawet te swoją wydumaną wolność ku uciesze rządzącego bydła, potrafią afirmować maseczkami. I nie chciałem tu obrazić Polaków, bynajmniej nie, jeśli i Polacy poddają się temu sprytnemu, chociaż banalnemu procesowi, to z prawdopodobieństwem graniczącym z pewnością w innych krajach jest już dużo gorzej, w końcu my z komunizmem mamy spore doświadczenie, na koniec pragnąłbym dodać tylko, aby nikomu nie przyszło do głowy utożsamianie interesów narodów z interesami państw, bo te wcale nie muszą być zbieżne, amen.

 

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

28-12-2020 [21:35] - rolnik z mazur | Link:

@ syrenka w

a kto to powiedział?
Moja wolność jest dla mnie dobrem wiekszym niz bezpieczenstwo.
O tych eksperymentach medycznych trzeba mowic i to glosno

 Moja wolność się kończy tam gdzie zaczyna twoja. Możemy co najwyżej wynegocjować wspólną część. 
Oczywiście, ze interesy pabstw nie musza byc zbiezne z interesami narodow. Czasami jest wrecz przeciwnie. Interesy tenkraju sa zupelnie rozbiezne z interesami Polakow z objawami. Pzdr

Obrazek użytkownika SyrenkaW

28-12-2020 [21:52] - SyrenkaW | Link:

No jak to kto ja! Przecież ciągle negocjujecie wspólną część :) i to demokratycznie, a więc najlepiej! 

Obrazek użytkownika SyrenkaW

28-12-2020 [22:17] - SyrenkaW | Link:

ja powiedziałem a wierszyk z piosenki https://youtu.be/iyPCRl_olXg?l... pzdr rolnik z mazur obfitych plonów

Obrazek użytkownika Roz Sądek

28-12-2020 [22:42] - Roz Sądek | Link:

@SyrenkaW
Nie nie rozumiem o czym Pani pisze, poza tym, że rządzących nazywa Pani bydłem.
Ale się nie dziwię: https://naszeblogi.pl/users/sy...

Obrazek użytkownika SyrenkaW

29-12-2020 [21:22] - SyrenkaW | Link:

Owszem nazywam, ale to tylko dlatego, iż jestem człowiekiem bardzo finezyjnym i bez fałszywej skromności - pełnym kultury!

Obrazek użytkownika maxilampus

29-12-2020 [21:34] - maxilampus | Link:

Pieknie to pani napisala !..
Pozwole sobie troche dodac..
Wolnosc Chrzescianina  nie polega tylko na trzymaniu się tego, co słuszne i prawdziwe ani na odrzuceniu tego. Nie można mówić o Wolności , jeśli własne prawa i poglądy czyni się jedyną miarą postępowania. Wolność polega raczej na tym, że każdy w danym momencie, niezależnie od sytuacji, uwalnia się od siebie samego i włącza się w rytm Prawdy,Boskiego Absolutu, i ten czyn  sprawia, że człowiek staje się centrum Bożego Serca. Być obdarowanym i móc obdarowywać, to jest chrześcijańska Wolność.
To co w moim sercu, w moim życiu narasta, czego nie mogę zrozumieć, rozwiązać, to co mi nie pozwala na swobodny oddech - to nie należy do mnie, lecz do Tego, który mnie Stworzyl i obdarzyl Zyciem.., Który umiescil Siebie   w moim  sercu aby je przemienic. Jestem wolny właśnie tam, gdzie spotykam moją własną niewolę, jeśli tylko Jemu ją powierzam. Nie obezwładnia mnie żadna wina, żadne rozczarowanie, żadna ciemność ani opuszczenie, ponieważ On wszystko to wziął juz na Siebie.
Taka jest prawdziwa definicja prawdziwej Wolnosci.Serdecznie pozdrawiam..Goral

Obrazek użytkownika mmisiek

28-12-2020 [20:42] - mmisiek | Link:

Znamienne, że na konkretne zarzuty nigdy nie padają merytoryczne odpowiedzi tylko propagandowy bełkot.
Za chwilę do telewizyjnych "ekspertów" w zachętach dołączą komedianci, paradoksalnie nawet dobrze się to komponuje bo poziom zbliżony.

A bez złośliwości - samo dopuszczenie do masowego wstrzykiwania Polakom od 16-go roku życia preparatu, o którym sam producent informuje, że jego wpływ na płodność nie został zbadany to jest gruba i poważna sprawa. A nawet bardzo gruba.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

28-12-2020 [21:53] - rolnik z mazur | Link:

@ mmisiek,
Bardzo gruba i dlatego jest potrzebna powazna dyskusja na ten temat i to niezaleznych naukowcow - jesli tacy jeszcze są? Pzdr

Obrazek użytkownika Roz Sądek

28-12-2020 [20:52] - Roz Sądek | Link:

@Autor
" Szczepionki są niebezpieczne, niezbadane i niepotrzebne"- to cytat i resume z apelu polskich naukowców i lekarzy do prezydenta R P i M Z. Kto chce znać odpowiedź to sobie znajdzie. Gdybym ja podał to by to nie przeszło. "
==================

https://tinyurl.com/y8gcc43y

 

Obrazek użytkownika SyrenkaW

28-12-2020 [21:29] - SyrenkaW | Link:

Przypomnę tylko, że jeszcze nie tak dawno lobotomia była wspaniałym zabiegiem zwalczającym wszelakie objawy chorób psychicznych! :)

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

28-12-2020 [21:59] - rolnik z mazur | Link:

@ syrenka,
jesli chodzi o choroby psychiczne to od lobotomi nie zrobiono wielkiego kroku do przodu. 

Choroby psychiczne się tak swietnie rozwijaja jak nigdy dotąd.

Obecna medycyna poza oczywistymi objawami typu bol, zlamania dziala na zasadzie - nie chodzi o to żeby wyleczyc tyljo leczyc tak długo jak to możliwe. Pzdr

Obrazek użytkownika Marek1taki

28-12-2020 [23:16] - Marek1taki | Link:

Lobotomia? Tak. Eksperci ją zalecali.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

28-12-2020 [21:41] - rolnik z mazur | Link:

@ róż sądek

Chlopie szczep się i cala swoja rodzine jak nier rozumiesz co to jest replikacja mRNa obcego w twojej cytoplazmie. Studiowalem bilogie i choc nie mam tytulu to wiem, ze to po prostu bomba biologiczna tak w skrócie. Ja swoj pensjonat prowadze. Pzdr

Obrazek użytkownika Marek1taki

28-12-2020 [23:20] - Marek1taki | Link:

Trzeba się szczepić. W końcu Murańka miał dodatni test to argument jest.

Obrazek użytkownika paparazzi

28-12-2020 [23:37] - paparazzi | Link:

Chłopie z Mazur ty napoważnie?  Powinieneś żyć na innej planecie. Zagadaj do chińskich naukowców może cie wyślą na Marsa. I jeszcze jedno, piszesz, to nie pij, pijesz to zostawiasz ślad dla potomnych. PZPR.
P.S. Zabierz gorzałkę!
 

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

01-01-2021 [09:18] - rolnik z mazur | Link:

To do mnie? 

Obrazek użytkownika mjk1

28-12-2020 [22:14] - mjk1 | Link:

Szanowny Roz Sądku.
W pierwszym komentarzu, pod wpisem Mazura, podałem adres do wywiadu sprzed dziesięciu lat. Parafrazując Lema pozwolę sobie napisać, że nikt tego materiału nie obejrzy, jak obejrzy to nic nie zrozumie a jak już cokolwiek zrozumie, to zaraz zapomni. Już nie Roz a kilka razy udowodniłem szanownemu Roz Sądkowi brak rozsądku. Tym razem nie mam zamiaru tego robić. Zapytam jednak, czy przed umieszczeniem swojego komentarza pod wpisem Mazura, obejrzał Pan ten wywiad, zrozumiał poruszane w nim kwestie, czy też, po zrozumieniu ich, zaraz o wszystkim zapomniał. Po udzieleniu odpowiedzi na moje pytanie, wszyscy będziemy dokładnie wiedzieli, czy jest Pan człowiekiem rozsądnym, czy też nie. Przy braku odpowiedzi również.     
 

Obrazek użytkownika Roz Sądek

29-12-2020 [20:28] - Roz Sądek | Link:

@mjk1
======
Odpowiadam Panu najzupełniej poważnie. Poświęciłem się i obejrzałem tvn'owski program. Nie doznałem żadnego olśnienia, nie rozumiem jakie ważne kwestie (?!) z niego wynikają i na dodatek przystają do czasów dzisiejszych. Program jak program, dla mnie nudny. Być może jest w nim coś co Was antycovidowców (antyszczepionkowców) i pewnie wiele wiele, jeśli nie wszystko anty, jednoczy i nakręca, ale mnie to jakoś szczęśliwie omija. Dlaczego? Być może powodem jest moja wcale niezła emerytura, parę rzeczy, które udało się w życiu zrobić, inżynierskie profesje i chyba najważniejsze: brak manii prześladowczej.

Obrazek użytkownika Pani Anna

29-12-2020 [01:12] - Pani Anna | Link:

@Roz
z powodu braku chetnych wsród służby zdrowia może juz się Pan zapisywać na te "szczepienia", a jak się Panu poszczęści, to może spotka Pana to samo, co tych 4 staruszków z niemieckiego DPSu, którym przez pomyłkę zaaplikowano 5xkrotną dawkę tego specyfiku. Powinni być w związku z tym 5xzdrowsi i 5xbezpieczniejsi, czego Panu szczerze życzę.

Obrazek użytkownika terenia

28-12-2020 [21:43] - terenia | Link:

W latach osiemdziesiątych wykryto ludzki wirus braku odporności (z rodziny retrowirusów) HIV. Do chwili obecnej brak szczepionki ,choć przez te ponad trzydzieści lat zdołano wprowadzić polepszające standard życia zakażonych leki antyretrowirusowe .A tu niecały rok i jest produkt "medyczny" .Tradycyjne szczepionki jak wiemy zawierają inaaktywowane(zabite)cząstki wirusa.Natomiast szczepionka Pfizer-BionTech zawiera żywy fragment patogenu Sars-Cov 2 z łańcucha mRNA .Ostatnio szef firmy BionTech Uğur Şahin to turecko-niemiecki lekarz onkolog. Jego główne obszary badawcze to badania nad rakiem i immunologia. 
Zobacz oryginalny opis
Data i miejsce urodzenia: 29 września 1965 55 lat, Iskenderun, Turcja
Żona: Özlem Türeci (od 2002)
Majątek netto: 4 milardy USD (2020) Forbes
Wykształcenie: Uniwersytet Kraju Saary (1999), 
Założona organizacja: BioNTech ...........    stwierdził,że Covid-19 zostanie z nami przez 10 lat ......prorok,jasnowidz  ???

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

28-12-2020 [22:04] - rolnik z mazur | Link:

@ Terenia, 

Biontech za bodajze ubiegly rok zrobil straty Ca 80 mln Euro, Rozumiem, że musi teraz wypchnąć tą swoją pseudo szczepionke. Pośpiech jest konieczny. Pzdr

Obrazek użytkownika SyrenkaW

28-12-2020 [22:08] - SyrenkaW | Link:

Nie wystarczy słyszeć głosy, aby być prorokiem! Pfizer robi wspaniałe tabletki na padaczkę, głęboko wierze w to, że gdyby ta szczepionka faktycznie była złotym środkiem na całe to wielkie zło, to nikt nikogo nie musiałby do tego zmuszać, a ludzie w kolejkach ustawialiby się do klinik na szczepienie,  przy tym z politowaniem patrząc na tych nieszczęśliwców zdychających pod płotem na kofit :) Jako prezes farmaceutycznego molocha dołożyłbym wszelakich starań, aby biednym ludziom dostarczać wspaniałe środki w postaci szczepionek, albo nawet i  nie szczepionek przynajmniej raz w roku! Nieba uchylić to mało! 

Obrazek użytkownika Roz Sądek

28-12-2020 [22:33] - Roz Sądek | Link:

@terenia
"Tradycyjne szczepionki jak wiemy zawierają inaaktywowane(zabite)cząstki wirusa. Natomiast szczepionka Pfizer-BionTech zawiera żywy fragment patogenu Sars-Cov 2 z łańcucha mRNA"
================
Czy nie stała Pani w wigilię ok. 8:50 za chlebem w pewnej prywatnej piekarni? Pytam, bo całe dziesięć minut do otwarcia, w kilkudziesięcioosobowej kolejce trwała zażarta dyskusja w temacie żywego fragmentu patogenu Sars-Cov 2. Spór nie dotyczył samej budowy szczepionki - tu kolejka była zgodną co do całej sekwencji mRNA, ale co do wielkości tego patogenu oraz umiejscowienia w nim czipa. Spór zostałby pewnie rozstrzygnięty, gdyby kościelny dzwon nie wybił godz. 9:00 i na dodatek nie pojawił się gliniarz szukający właściciela zaparkowanego na prowadzących do piekarni pasach dizla z niewyłączonym silnikiem.

 

Obrazek użytkownika terenia

29-12-2020 [09:17] - terenia | Link:

@Roz Sądek

Rozczaruję ....po chlebek(nie za chlebem) udał się do piekarni mój Najlubszy. Tak się składa ,że wśród znajomych mam immunologa i biotechnologa,zatem nie zachodzi konieczność zdobywania informacji w kolejkach do sklepu. Spytam,czy policjant znalazł właściciela samochodu z silnikiem Diesla??? Muzyka łagodzi obyczaje ,posłuchajmy  https://www.youtube.com/watch?...

Obrazek użytkownika Marek1taki

28-12-2020 [23:05] - Marek1taki | Link:

Szczepienie, jak cała pandemia, ma charakter polityczny a nie medyczny. Medyczny jest tylko pretekstem.
Kto się zapisuje na szczepienie, a nie jest w grupie ryzyka, to jakby się na volkslistę albo do PPRu zapisał.
Tu widać różnicę w urabianiu ludzi, że propagandę oparto na lęku o życie nie wprost grożąc śmiercią a tylko nią strasząc.

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

29-12-2020 [02:06] - Zygmunt Korus | Link:

Katastrofa dla takich jak Ty, Rolniku, czy ja, jest nieunikniona - nie da się już zawrócić potopu kijkiem. Zauważ że Francuzi przed Świętami zablokowali swoją restrykcją angielski port w Dover. To była przymiarka, jak to zadziała... Kierowcy musieli się poddać testom, nasze władze "spadochronowo-gaśnicowo" nawet pomagały, nie tylko polskim szoferakom (bo jak pojedzie dalej NASZ, gdy go Rumun lub Bułgar swoim tirem z przodu blokuje?; empatia tu jest dobrze widziana, solidaryzm zalecany, brawo poddani!). To samo będzie z przymusowym szczepieniem. W trakcie wakacyjnego sezonu nagle nie możesz wrócić z urlopu, boś bez iniekcyjnej kenkarty. "To nie my, to władze kraju tranzytowego jej zażądały!" - usłyszysz. I tak metodą konika szachowego zmusisz do samookaleczania się wszystkich. Ci z redyka mówią, że skoro inne państwa szczepią, to przez symetrię, bo tam są prawdziwe demokracje (jeśli nie masz zaufania do swojego rządu), my powinniśmy się bez obaw temu zabiegowi poddać. I co zrobisz na takie dictum? Przecież nie przekonasz barana, że Pan Bóg mnogość głąbów rozsiał w nacjach i po świecie w ilościach statystycznych jednakowo... A przekupni dranie już osiągnęli to co chcieli. Jak potrafili wcisnąć ściemę o kowidzie, tak teraz skutecznie przekonają o dobrodziejstwie szczepienia się. Otulina propagandowa sprawdziła im się omal w stu procentach. Ten brakujący ułamek do setki to nasz kijek przeciwko potopowi. Cały dzień mozolisz się, żeby napisać coś składnie, z sensem, a hasbara opłaca jednego trolla, który z szybkością kabekaesu strzela do takich jak Ty i faktycznie podważa Twoje wysiłki, by ludziskom otworzyć oczy... Już teraz widać, że to działa... Kłamstwo masy przyjęły za prawdę. Włosi już ustalili "mapę drogową" wyszczepiania się. Tylko patrzeć jak nasi użyją tych samych słów, bo to jest zestaw pojęć obecnej międzynarodówki neokomunistycznej. Ze smutkiem i zgrozą o tym piszę, mając świadomość, że wszystko, co najlepsze i najpiękniejsze mam już za sobą, ale tu nie o mnie chodzi, tylko o moje dzieci i wnuki... Jak się mają odnaleźć w takim szatańskim świecie, który bezwzględnie przejmuje w swe łapska lucyfer?!

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

29-12-2020 [09:14] - rolnik z mazur | Link:

@ Zygmuncie,
tak, to wszystko prawdaq.
Nie o nas tu chodzi, tylko o dzieci, które się spytają - a co ty z tym robiłeś ?

Na Podhalu luddzie się buntuja, coś się zaczyna dziać w dobrym kierunku. Pzdr

Obrazek użytkownika Roz Sądek

29-12-2020 [11:11] - Roz Sądek | Link:

@rolnik z mazur
Nie o nas tu chodzi, tylko o dzieci, które się spytają - a co ty z tym robiłeś ?
==============
Myślę, że problem będziecie mieli większy niż Wam się wydaje. Jeśli nie zadbaliście o to, by administrator NB regularnie kasował archiwum i za jakiś czas Wasze dzieci i wnuki poczytają co ich dziadkowie publicznie pisali i to  nie pod ksywą, ale pod rodzinnym nazwiskiem! To dopiero będzie jazda. To już nie będzie tylko wstyd na całą wieś.
Tacy oblatani, a o tym nie pomyśleli.
BTW, bo mi się przypomniało, jak to jest z tym pismem tuzów polskiej nauki, które stało się kanwą tego wątku? Na wszelki wypadek, wklejam ponownie ciekawostkę: https://tinyurl.com/y8gcc43y

Obrazek użytkownika terenia

29-12-2020 [11:52] - terenia | Link:

Też ciekawostka....znalezione w necie fake news czy nie ?  https://www.facebook.com/photo...

Obrazek użytkownika Kazimierz Koziorowski

29-12-2020 [09:48] - Kazimierz Kozio... | Link:

polski sukces: 

1) % wspolczynnik smiertelnosci podawany jako stosunek potwierdzonych testem zakazen do zgonow deklarowanych jako (rzekomo) covidowe
2) illosc zgonow "covidowych" na 100 000 mieszkancow kraju

Polska     2.1% / 71
Szwecja   2.2% / 81
Bialorus   0.7% / 15
Rosja       1.8% / 37
Niemcy    1.8% / 37
Ukraina    1.7% /  41
Slowacja  1.1% /  33
Litwa       1.0% /  45
Czechy   1.6% / 104

(wg codziennie uaktualnianych danych deklarowanych przez krajowe sanepidy)

 

Obrazek użytkownika Kazimierz Koziorowski

29-12-2020 [10:05] - Kazimierz Kozio... | Link:

Podobna sciema propagandowa jest z osoczem jako lekiem pomagajacym w leczeniu covid19. Nawet prace publikowane w powaznych czasopismach medycznych rozprawiajace sie z tym zabobonem sa zamilczane przez wszechobecna propagande.
na chlopski rozum jezeli przeciwciala jednego ozdrowienca mialyby pomoc dowolnemu roznemu przeciez genetycznie choremu to juz wiecej nie trzeba by konstruowac szczepionek i mozna by zaprzestac produkcji wiekszosci lekow. 

Obrazek użytkownika Marek1taki

29-12-2020 [22:09] - Marek1taki | Link:

Przeciwciała osocza od ozdrowieńców muszą działać - łaski nie robią. Nie ma znaczenie genotyp chorego bo są skierowane przeciw antygenom wirusa.
Leczenie nie wyklucza sensu profilaktyki, czyli szczepień. Problem jest inny: kogo szczepić, kiedy szczepić, na co szczepić, czym szczepić.

Obrazek użytkownika Kazimierz Koziorowski

30-12-2020 [09:54] - Kazimierz Kozio... | Link:

coz  z tego ze "musza" skoro nie chca dzialac. panie doktorze jak wspomnialem jest duzo swiezych badan referowanych we wiodacych czasopismach medycznych. podaje tylko przykladowo z british medical journal i z amerykanskiego new england journal of medicine.
nejm.org/doi/full/10.1056/NEJMoa2031304
CONCLUSIONS: No significant differences were observed in clinical status or overall mortality between patients treated with convalescent plasma and those who received placebo. (PlasmAr ClinicalTrials.gov number, NCT04383535)
bmj.com/content/371/bmj.m3939
British Medical Journal (BMJ) suggests “convalescent plasma” has only limited effectiveness and fails to reduce deaths or stop the progression to severe disease. Conclusion Convalescent plasma was not associated with a reduction in progression to severe covid-19 or all cause mortality. 

 

Obrazek użytkownika Marek1taki

30-12-2020 [22:08] - Marek1taki | Link:

Przyjrzę się jeszcze jutro temu badaniu ale wydaje mi się bardzo wartościowe dla zilustrowania czym jest pandemia, badania na zamówienie w systemie nakazowo-rozdzielczym oraz dlaczego i jak podawać osocze.
To co najważniejsze: tabelka 2 pokazuje świetne wyniki po 7 dniach. Prawdopodobnie u wielu chorych podano dawkę terapeutyczną i nie byli na tyle wygłodzeni by te przeciwciała "zjeść" od razu. Oczywiście ich poziom systematycznie spadał co oczywiste bez badań zachowujących pozory wyrafinowania metodyki i statystyki. Dlatego cierpliwość badaczy została uwieńczona sukcesem i powyżej 7 dni wyrównywała się śmiertelność w grupie z osoczem od ozdrowieńców i z placebo. Wniosek, że gdyby osocze podać kilkakrotnie lub w wyższej dawce efekt byłby lepszy.
Z drobnych uszczypliwości: po co pogarszać wartość badania dodając kilka procent chorych nowotworowych albo z astmą.
Z poważniejszych spraw: brak oznaczenia poziomu białek surowicy, brak oznaczenia poziomu przeciwciał po 24 godz. od podania - ale może przeoczyłem.
Zwraca uwagę 35% chorych "zdrowych" - bez chorób współistniejących. Też zaburzają wiarygodność badania, zasługują na osobną statystykę. Zamiast tego uzyskano dzięki większej liczebności większy poziom istotności - na papierze.
Wychodzi z tego pandemiczna dialektyka dla celów propagandy bo należy dostrzec intencję: przeciwciała z osocza dla ozdrowieńców nie działają a przeciwciała po szczepieniu działają. Oczywiście szczepienie wywołuje coś więcej niż produkcję przeciwciał ale wymaga podawania nie w pełni sprawdzonej szczepionki wszystkim. Ideologiczne a nie medyczne są przesłanki by pandemia ogarnęła wszystkich a nie grupę zagrożoną.

Obrazek użytkownika Marek1taki

31-12-2020 [11:56] - Marek1taki | Link:

Nawet zbadali w 2, 7 i 14 dniu poziom przeciwciał i potwierdzili w 95% ich obecność ale dostępu do uzyskanych danych nie ma.
Po 7 i 14 dniach śmiertelność jest wyraźnie wyższa u leczonych osoczem i dopiero jest zbliżona w obu grupach po 30 dniach gdy już ani nie badano poziomu przeciwciał ani nie wiadomo na co na prawdę umarli.
W sumie wnioski są sprzeczne z wynikami nie tylko innych badań ale i wynikami z tego badania, które wskazują jednoznacznie na działanie osocza utrzymujące się 14 dni od podania.
Wyniki nie zgadzają się z tezą to tym gorzej dla wyników.

Obrazek użytkownika Marek1taki

31-12-2020 [12:01] - Marek1taki | Link:

c.d. Nie wiemy co było placebo w tym badaniu. Jeśli woda z farbką o wyglądzie i lepkości osocza to OK. Jeśli osocze nie od ozdrowieńców to nie OK dla badania ale OK dla pacjentów bo poprawiło im rokowanie.

Obrazek użytkownika terenia

29-12-2020 [12:15] - terenia | Link:

Informacja Dyrektora Departamentu Kadr MON   https://naszapolska.pl/2020/12...

Obrazek użytkownika HenrykH.

29-12-2020 [14:22] - HenrykH. | Link:

I pani fake news powiela?
O rany.

Obrazek użytkownika terenia

29-12-2020 [15:33] - terenia | Link:

@HenrykH  we wcześniejszym komentarzu zadałam pytanie czy to fake news czy nie....ale nikt z komentujących nie odniósł się do zapytania.

Tu natomiast   na pewno nie fake news   https://www.youtube.com/watch?...    pozdrawiam Panie H.B.

Obrazek użytkownika Pani Anna

29-12-2020 [18:14] - Pani Anna | Link:

@Terenia
 nie wiem, czy to fake, ale ja tez to znalazłam i nigdzie nie ma dementi "- Minister
@mblaszczak
: #WojskoPolskie będzie szczepione w I etapie, zaraz po personelu medycznym. Zachęcam żołnierzy do tego, aby jak najliczniej skorzystać z tej szansy i dać przykład odpowiedzialności." https://twitter.com/MON_GOV_PL...
Po pierwsze, gdzies musza wyszczepić to coś, skoro juz zakupili, a chętnych, przynajmniej wśród personelu medycznego jest tyle, co kot napłakał. Po drugie, żołnierzy chyba najłatwiej jest zmusić? Po niewyszczepionych po prostu przejdzie fala. 

Obrazek użytkownika terenia

29-12-2020 [21:47] - terenia | Link:

@Pani Anna
Dziękuję .To nie fake .Tu odpowiedź Ministerstwa Obrony Narodowej   https://www.facebook.com/saved...

Obrazek użytkownika Jabe

29-12-2020 [22:27] - Jabe | Link:

A więc fejkiem była informacja, że to fejk.

Obrazek użytkownika Marek1taki

30-12-2020 [08:25] - Marek1taki | Link:

Wychodzi granda. Żołnierzy - z zasady młodych i zdrowych - będą szczepić przy braku wskazań. To sabotaż i zdrada stanu.

Obrazek użytkownika Roz Sądek

30-12-2020 [23:47] - Roz Sądek | Link:

@Marek1taki
Wychodzi granda. Żołnierzy - z zasady młodych i zdrowych - będą szczepić przy braku wskazań. To sabotaż i zdrada stanu.
------
I na 100% niezgodne z Konstytucją!!!

Obrazek użytkownika mada

29-12-2020 [16:31] - mada | Link:

Będzie lepiej. Więcej pochodów, więcej demonstracji, więcej zbiegowisk a będzie lepiej. 

Obrazek użytkownika Kazimierz Koziorowski

30-12-2020 [09:18] - Kazimierz Kozio... | Link:

skoro program w tyle wizji stal sie tuba propagandowa to funkcje kabaretu przejmuja poranne programy z wypowiedziami parlamentarzystow i celebrytow. u klarenbacha poslanka Arent mowi o szczepionce na niesmiertelnosc a posel Poncyliusz o nakladce na smartfony z dowodem na bycie wyszczepionym ktory bedzie warunkiem wstepu tam skad niewyszczepieni beda rugowani. oni naprawde deklaruja ze przeloza swoje brednie na przepisy prawne. z drugiej strony jezeli panstwo zafunduje z pieniedzy podatnikow smartfon i abonament to ilosc "przekonanych" do wyszczepiania wzrosnie. jeszcze tylko trzeba doprecyzowac czy taki telefon bedzie wlasnoscia uzytkownika czy RP. byc moze obywatel dostanie wolnosc wyboru z preferowaymi rozwiazaniami juz istniejacymi: opasce lokalizacyjnej zakladanej kryminalistom lub jak zwierzetom obrozy, kolczyka, czy implantowaniu mikroprocesora.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

30-12-2020 [21:02] - rolnik z mazur | Link:

Wiedzą po której stronie bułka jest posmarowana masłem. Sprzedajne q. . wy. Pzdr