Obrazki ze wsi umarłej - wyszczepianie

" When tyranny becomes law,
rebellion becomes duty "
Jeśli tyrania staje się prawem, 
nieposłuszeństwo ( rebelia )staje się obowiazkiem.
To powiedział Thomas Jefferson i chyba wiedział co mówi.

Należy zamknąć hotele i pensjonaty w górach, bo górale męczą konie.

Należy wyszczepic tubylców, żeby zobaczyć co z

tego wyniknie.

Nie ma co czekać aż osiągną stadną odpornośc.
Wszędzie w Zachodniej Europie szczepienia kowidowe nie są obowiązkowe.

Mało tego Szwajcarski Federalny Urząd Zdrowia Publicznego odmówił dopuszczenia do użytku szczepionek koncernów Pfizer/BioNTech/Astra  Zeneca i Moderna z powodu braku danych na temat skuteczności, bezpieczeństwa i jakości szczepionek oraz z powodu braku badań klinicznych.

Dlaczego niesprawdzone szczepionki są dopuszczone w Pl i na dodatek mają być obowiązkowe? 

Mało tego  niejaki Dworczyk - asystent premiera MJM czy coś w tym stylu proponuje zaszczepionym czipowanie, co ma im ułatwić życie w społeczeństwie.

Dlaczego ten nierząd chce na siłę wyszczepic tubylców czymś, co ani nie jest dostateczenie zbadane, ani nie znane są skutki .

Abstrahuję od tego, że antykowidowa szczepionka jest tak samo skuteczną jak ta przeciw grypie czyli wcale.

Pozostaje aktualne pytanie - jak wmówić ludziom, że jest coś czego nie ma? 

Ale skoro u naszych przyjaciół ulubionych nawet " dead can vote " to w zasadzie nic już nie powinno mnie dziwić. 

Piszę na telefonie więc wita rozumita ale tak się wq..
wypowiedzia tego Dworczyka, że ..trzymajta mnie ludzie

No chyba, że ustalono na wyższym szczeblu, że z tymi Polakami to nigdy nic nie wiadomo i niech lepiej pójdą w pierwszym rzucie.
 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Roz Sądek

07-12-2020 [20:24] - Roz Sądek | Link:

Każdy kolejny post słabszy. Może to wina tego telefonu na którym pan pisze?

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

07-12-2020 [21:01] - rolnik z mazur | Link:

@ rozsądek,

I właśnie o to chodzi. Rzeczywistość coraz bardziej skrzeczy i nikt się już nie wysila na wzniosle wersy. Szkoda czasu... Trzeba walic prosto z mostu, ze gówno jest gownem ... Pzdr

Obrazek użytkownika paparazzi

07-12-2020 [21:15] - paparazzi | Link:

Czyżby Huawei made in germany ;-)

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

07-12-2020 [22:54] - rolnik z mazur | Link:

Nie Huawei made in Germany tylko  USA. Już nawet porządnie wyborów nie potraficie spartolic. Już dawno pisałem, że Usa to gówno w zbroi. Pzdr

Obrazek użytkownika paparazzi

08-12-2020 [00:12] - paparazzi | Link:

Kamerad do was nie pisałem.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

08-12-2020 [08:53] - rolnik z mazur | Link:

Ok Kamerad sorry

Obrazek użytkownika Pani Anna

07-12-2020 [20:56] - Pani Anna | Link:

To, że dla tych niby nieobowiązkowych szczepionek w pakiecie będzie wprowadzony odpowiednich system "zachęt" jest do przewidzenia, tym bardziej, że z sondaży wynika,że Polacy jakoś są nieskorzy do tego zabiegu i raczej woleliby, żeby to rząd jako pierwszy z MM na czele się temu poddali, przy udziale społecznych obserwatorów. a potem odczekać ze 2 lata.
Natomiast co gorliwsi obywatele już pospieszyli z pomysłami co do tego systemu zachęt, oto co można znaleźć w internecie (przez litość nie podam nazwiska autora) "Po wprowadzeniu szczepionki powinien ruszyć system weryfikujący, czy ktoś był szczepiony. Np. poprzez aplikację mObywatel czy potwierdzanie przez PESEL. Osoby nieszczepione nie miałyby prawa korzystania z transportu publicznego, kin, galerii, szkół etc."

Obrazek użytkownika Roz Sądek

07-12-2020 [22:33] - Roz Sądek | Link:

@Pani Anna  Np. poprzez aplikację mObywatel czy potwierdzanie przez PESEL. Osoby nieszczepione nie miałyby prawa korzystania z transportu publicznego, kin, galerii, szkół etc."

Mam małą prośbę, mogłaby Pani spróbować ruszyć głową? Mam pensjonat, dosyć duży i na dodatek z hipoteką. Czy jako właściciel hotelu mam prawo oczekiwać od gości zaświadczenia o szczepieniu? Oczywiście, Pani nie dostanie u mnie noclegu, bo jako niezaszczepiona będzie Pani stanowiła realne niebezpieczeństwo i jeśli ktokolwiek zostanie u mnie przez Panią zarażony, to narobi mi takiej reklamy, że interes splajtuje w ciągu tygodnia. Że co, że to dzielenie ludzi na lepszych i gorszych, czy może niezgodne z Konstytucją? Pal licho mój hotelik, przewoźnik lotniczy zabiera 300 osób do samolotu, jak Pani myśli zaryzykuje wpuszczając Panią na pokład?. Itede itepe. Po co ja to piszę, by to wiedzieć nie trzeba być tytanem intelektu. Znajomy pracodawca przebadał trzy razy na swój koszt  ca 100 osób, jak Pani myśli, gdy dostępna będzie szczepionka, dalej będzie płacił za badania, czy żądał kwitu z szczepienia?

Od niepamiętnych lat, każdy kto kładł się na operacyjnym łóżku szpitala, potulnie i z uszami po sobie przedkładał wcześniej kwity z szczepienia przeciwko żółtaczce. Mógł przecież sobie poprotestować, a nie protestował. Hę?

 

Obrazek użytkownika Pani Anna

08-12-2020 [08:15] - Pani Anna | Link:

Roz Sadek
czy Pan potrafi czytac ze zrozumieniem? Ale po co ja pytam, przecież każdym swoim komentarzem udowadnia Pan, że nie. Nawiasem mówiąc nie wiem, o jakich niepamiętnych czasach Pan gadasz, bo ja, kiedy kładłam się na operację żadnych kwitów nie musiałam przedstawiać. Hę?

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

08-12-2020 [08:57] - rolnik z mazur | Link:

@ rozsądek,

Tez mam pensjonat na Mazurach i bardzo chętnie udzielę gosciny tym nazaszczepionym i niezaczipowanym. Nawet udziele rabatu. Pzdr
 

Obrazek użytkownika mjk1

08-12-2020 [10:42] - mjk1 | Link:

Szanowny Panie Rozsądek. Wydaje mi się, że utracił Pan zdolność prawidłowego oceniania sytuacji, czyli rozsądek właśnie. Spróbuję uzasadnić. Jeżeli zaszczepiony na koronaświrusa klient pańskiego pensjonatu, zarazi się koronaświrusem od niezaszczepionego klienta pańskiego pensjonatu, to pretensje powinien skierować do producenta owej szczepionki, względnie do tego, kto mu to nieskuteczne badziewie polecił i wcisnął. Jeżeli będzie obwiniał za to niezaszczepionego, czy Szanownego Pana, to znaczy, że jest dokładnie takim samym tytanem intelektu jak Szanowny Pan. Pozdrawiam i odrobinę rozsądku życzę.
 

Obrazek użytkownika Pani Anna

08-12-2020 [10:58] - Pani Anna | Link:

@mjk1
czego Pan wymaga od biednego Roz Sadka, kiedy tacy tytani intelektu nami rzadzą i daja wskazówki. Min. Niedzielski: https://wiadomosci.onet.pl/kra...

"10:29
Niedzielski mówi o systemie zachęt dla osób, które poddadzą się szczepieniom - Nie będą podlegały kwarantannie po kontakcie z osobami zakażonymi, osoby te nie będą uwzględniane w limitach domowych spotkań - zaznacza." Dobry Boże, miej nas w swojej opiece.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

08-12-2020 [11:58] - rolnik z mazur | Link:

@mjk1
pfeiser ( pochodzenie wiadome) dostal od brytyjskiego rządu glejt nietykalnosci. Nie będzie odpiwiadal za Nopy nieporzadane obstrukcje poszczepienne. Niech wyszczepiaja Angoli ale jak polski? zrobi to samo ( jesli juz nie zrobil) i Polacy to zaakceptuja to bedziemy jak ci Czejeni co się jeszcze gdzies w Dakocie paletaja. Pzdr

Obrazek użytkownika Roz Sądek

09-12-2020 [01:00] - Roz Sądek | Link:

@mjk1
Pana dedukcja potwierdza jedynie fakt, że przynależność do antycovidowej koteryjki bierze się nie z umiejętności kojarzenia faktów i wiedzy, a wręcz odwrotnie. Specjalnie dla Pana i Pani Anny tłumaczę na nieco niższym poziomie. Niestety nie mogę w komentarzu użyć piktogramów, bo obrazkowo być może byłoby to dla Was strawniejsze.
Mam pensjonat do którego przyjmuję wyłącznie zaszczepionych. 100% zaszczepionych to 100% pewności, że nikt nikogo nie zarazi. Myślę - mam taką nadzieję, że dotąd rozumiecie. Teraz trudniejsze, ale spróbujcie się skupić: przyjmuję jak leci, i zaszczepionych i niezaszczepionych. Wśród niezaszczepionych mogą być chorzy i zdrowi. Skoro tak, to mogą się między sobą zarażać, T/N? Uwaga: odpowiedzcie TAK, bo taka jest prawidłowa odpowiedź. Jeśli po głębokim zastanowieniu odpowiedzieliście TAK, to należy kolokwialnie, aczkolwiek nieładnie mówiąc, odszczekać, to co napisaliście o moim komentarzu.  I nie przejmujcie się zbytnio, tak już to w życiu jest, że częściej jest się na tarczy niż z tarczą.
 

Obrazek użytkownika Pani Anna

09-12-2020 [10:53] - Pani Anna | Link:

@Roz
Pan też miał chyba do szkoły wyjątkowo pod górkę. Do swojego pensjonatu może Pan sobie przyjmowac kogo tylko chce, wymagać całej ksiażeczki szczepień łącznie z tymi na malarię i choroby egzotyczne - jak ktos będzie miał taka chęć i determinację, żeby akurat w pańskim pensjonacie, w doborowym towarzystwie samych wyszczepionych przebywać, to spełni te oczekiwania. Inni, a lekko licząc jest ich ponad 70% wybiorą dla siebie normalne miejsce, bez takich wymagań właściela wobec nich, za to z czysta pościelą i kiblami. Szczerze wątpię, żeby Pan cokolwiek z tego zrozumiał, chociaz prościej już chyba się nie da.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

09-12-2020 [13:12] - rolnik z mazur | Link:

@ pani Anna👍 pzdr

Obrazek użytkownika Roz Sądek

09-12-2020 [14:48] - Roz Sądek | Link:

@Pani Anna
Pitagoras mieszkając w Egipcie został zaproszony na imprezę do znanego w swojej ojczyźnie jako wszechnica wiedzy senatora-konsula rzymskiego. Oczywiście cała zabawa to przykrywka, jej prawdziwym celem było odpytanie Pitagorasa o przypisywane mu twierdzenie. Jak już impreza trwała w najlepsze, poproszony w ustronne miejsce pałacu konsula filozof, zaczął, i przez 2 godziny bezowocnie tłumaczył zawiłość wzoru a2+b2=c2. Z początkiem trzeciej godziny, tracący już sens dalszego klarowania, w czasie gdy za ścianą trwała balanga, Pitagoras wpadł na genialny pomysł: zostawmy te trudne trójkąty różnoramienne, skupmy się na równoramiennych, wtedy twierdzenie przybiera postać 2a2=c2. Widząc skupienie senatora i jego długi czas namysłu pomyślał - ZROZUMIAŁ!
Wtedy, z zmarszczonym czołem i przymkniętymi powiekami senator wyrzucił z siebie: myślę, że dopóki nie dowiedzie pan tego dla koła, to to twierdzenie udowodnione jest połowicznie.
 

Obrazek użytkownika mjk1

09-12-2020 [17:09] - mjk1 | Link:

Szanowny Panie Rozsądek. Umiejętność logicznego myślenia nie ma nic wspólnego z przynależnością do covidowej, antycowidowej, prawicowej, lewicowej ani żadnej innej koteryjki. Niezmiernie mi wiec przykro, że Pan umiejętności tej nie posiada – umiejętności logicznego myślenia. Proszę się jednak aż tak bardzo nie martwić – większość tak ma. Po kolei jednak.
Ma Pan pensjonat do którego przyjmuje 100% zaszczepionych i… nie ma Pan, stuprocentowej pewności, że nikt nikogo nie zarazi. Nie ma Pan nie tylko stuprocentowej, ale żadnej pewności, dlatego, że żaden producent jakiejkolwiek szczepionki nie daje, nie tylko stuprocentowej, ale żadnej pewności na skuteczność jej działania. Nie tylko szczepionki na covid, ale żadnej innej, nawet tej na zwykłą grypę, żółtaczkę, gradobicie czy koklusz. Myślę - mam taką nadzieję, że dotąd Pan rozumie. Teraz, dla Pana być może trudniejsze, ale dla logicznie myślących wcale nie. Przyjmuje Pan jak leci, zaszczepionych i niezaszczepionych. Wśród niezaszczepionych mogą być zarówno zdrowi, jak i chorzy i… nie mogą się między sobą zarażać, tylko chorzy mogą zarażać zdrowych, ale nie tylko niezaszczepionych, lecz zaszczepionych też, ponieważ nie ma Pan żadnej pewności, że szczepionka jest skuteczna, co udowodniłem wcześniej. Jeżeli w dalszym ciągu cokolwiek jest dla Pana niezrozumiałe, proszę śmiało pytać. Postaram się wyjaśnić a Pani Anna, czy Mazur na pewno pomogą.
 

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

07-12-2020 [22:49] - rolnik z mazur | Link:

@ Pani Anna,

Niech się najpierw Wiejska i Nowogrodzka wyszczepia. Proponuję od jak mu tam Morawieckuego i Niedzielskiego i to od razu podwójne dawki, żeby się przyjęły..
 Dworczyk się zaczipuje razem z resztą kamaryli.
Poczekamy nie 2 ale z 5 lat i potem zobaczymy co z tego by wyniknie.
pzdr

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

08-12-2020 [04:04] - Zygmunt Korus | Link:

Ludzie nie rozumieją słowa faszyzm. Dlatego idą na rzeź na własne życzenie. Jedyne co to sp...ć gdzie pieprz rośnie!

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

08-12-2020 [08:58] - rolnik z mazur | Link:

@ Zygmuncie,
juz chyba nie ma gdzie uciekac. Pzdr

Obrazek użytkownika terenia

07-12-2020 [22:32] - terenia | Link:

Czy jest na NB lekarz? ,który odpowiedziałby na pytanie ...co to jest choroba gorączkowa? słyszałam o gorączce okopowej ,lecz o chorobie gorączkowej  nie... tu wypowiedź prof.Horbana doradcy premiera Prof. Andrzej Horban stwierdził, że "jeżeli są wskazania do szczepień, to właściwie nie ma przeciwwskazań". - Poza ostrą chorobą gorączkową, która wymaga wyjaśnienia przyczyny. Wszystko inne nie jest przeciwskazaniem - dodał. Zapewnił też, że "rozwiązaniem problemu" koronawirusa będą szczepienia, a ich efekt ma być "widoczny po sześciu tygodniach" od zastosowania drugiej dawki. Ocenił również, że szczepionka "nie modyfikuje genetyki i jest bezpieczna". 
No tak szczepionka jest "bezpieczna" choć sam producent Pfizer planuje zakończenie trzeciej fazy badań klinicznych na 29 styczeń 2023 r. 

Obrazek użytkownika Pani Anna

08-12-2020 [08:18] - Pani Anna | Link:

@terenia
nie wiem, czy Pani była kiedykolwiek szczepiona? Albo czy Pani ma dzieci, które były objęte obowiązkowymi szczepieniami? Bo jeżeli tak, to powinna Pani pamiętać, że w dawnych ciemnych czasach, kiedy nie było blogów ani ministra Niedzielskiego, do szczepienia kwalifikowały sie wyłącznie dzieci absolutnie zdrowe.

Obrazek użytkownika terenia

08-12-2020 [09:47] - terenia | Link:

@Pani Anna  Pani Anno oczywiście wiem,że szczepione  powinny być osoby zdrowe.Mój komentarz miał wydźwięk ironiczny.Jestem z natury sceptykiem ...w sytuacji braku rzetelnej informacji czy też informacji wzajemnie wykluczających się mój sceptycyzm się pogłębia.Na domiar koncern Pfizer jak wiemy nie cieszy się nieskazitelną reputacją .Najbardziej zaś niepokoi wiadomość o tzw. pakiecie benefitów dla szczepiących się.Już aktualnie trwa w internecie stygmatyzowanie tych WĄTPIĄCYCH . 

Obrazek użytkownika Pani Anna

08-12-2020 [10:31] - Pani Anna | Link:

@Terenia
dobrze Panią zrozumiałam, a o tym 'benefitach" proponowanych już przez gorliwych obywateli pisałam także w komentarzu powyżej. Jakże niesłusznie byłam przekonana, że ten gatunek ludzi wyginął wraz z ORMO... Jednak pewne zjawiska pozostaja niezmienne niezależnie od systemu. 

Obrazek użytkownika Pani Anna

08-12-2020 [10:14] - Pani Anna | Link:

@Terenia
przepraszam, nie skończyłam, gdyż skasowało mi tekst. Chcę przez to powiedzieć, że ludzie poszaleli, bo coś, co dawniej było oczywiste dla tego przysłowiowego "każdego głupiego po 8 klasach" teraz jest przedmiotem rozważań na poziomie ekspercko-profesorskim. Czyli płatnych najmimo...ów, którzy nie potrafią nawet jasno sformułować myśli.

Obrazek użytkownika nonparel

07-12-2020 [23:19] - nonparel | Link:

No dobrze, postaram się ten egzaltowany bełkot nieco naprostować, zwłaszcza, że jakieś punkty styczne są.
1. Szczepienie u zakażonych SARS-CoV-2 tak do miesiąca po zakażeniu nie ma sensu. W przebiegu COVID19 objawy występują czasem z opóźnieniem, po dwóch czy trzech tygodniach. I nie będzie wiadomo, czy pacjent, u którego wystąpił np. niedowład kończyn ma ten niedowład wskutek zakażenia, czy jest to powikłanie poszczepienne. Natomiast później, tak 3 miesiące po zakażeniu SARS-CoV-2 szczepienie jest wskazane - zakażony ma odporność naturalną, która w niedługim czasie prawdopodobnie będzie stopniowo wygasać. Powinna zostać znacznie przedłużona po podaniu szczepionki mRNA.
2. Szczepionki mRNA to nie jest taka zupełna nowość, coś tam o nich wiemy. Teoretycznie szczepionka mRNA powinna być dobrze tolerowana, lepiej niż szczepionki proteinowe czy DNA. Dziwią więc wyniki badań III fazy BNT162b2, gdzie objawów ubocznych - nie tylko miejscowych ale i systemowych raportowano całkiem sporo. Dlaczego tak jest - nie mam pojęcia. Natomiast w przypadku szczepionki BNT162b2 wielką niewiadomą pozostaje czas odporności poszczepiennej. Już teraz firma Pfizer napomyka, że niewykluczona będzie konieczność dawek przypominających.
3. Scenariusze, których obawiam się najbardziej są następujące:
a. Do dobrowolnych szczepień zgłosi się niewiele osób. A jeżeli wprowadzone będą naciski i metody przymusowe, Polacy będą się na wszystkie sposoby migać - w końcu w tym jesteśmy dobrzy. A będzie tak dlatego, że stała się rzecz najgorsza z możliwych: ludzie stracili zaufanie nie tylko do rządu (to akurat nie dziwota) ale i do lekarzy (tu niestety powody też by się znalazły). Przez wiele dni w Polsce była największa na świecie liczba zgonów z powodu COVID19 na milion mieszkańców. Chorzy widząc, że nikt im nie pomaga siedzieli po domach cicho, jak mysz pod miotłą. Ten spadek zaufania będzie trudno odbudować. A to, co się mówi o planowaniu sczepień (my z synowcem na przedzie i jakoś to będzie) zaufania raczej nie buduje.
b. Szczepienia rozpocznie się w lutym 2021, zakończy w czerwcu 2021. W lipcu - wrześniu nastąpi spadek liczby zachorowań (co może być naturalne w okresie letnim). Ogłosi się po raz kolejny sukces, rozda nagrody i medale. W listopadzie 2021 będzie kolejny duży skok liczby zachorowań i zgonów. Wniosek: kończy się odporność poszczepienna, trzeba szczepić ponownie, najlepiej w lutym 2022.
Reasumując: konieczność szczepienia na COVID19 nie podlega dyskusji - nie mamy wyboru. Ale szczepienia należy rozpocząć po przygotowaniu punktów szczepień (tak, żeby nie zablokowały one i tak już prawie nie istniejącej opieki zdrowotnej), po zabezpieczeniu dystrybucji, miejsc przechowywania szczepionki i po wdrożeniu procedur organizacyjnych. Do szczepień ludzi trzeba przekonać (a nie zmusić) - a to zajmie trochę czasu. No i dobrze byłoby przynajmniej chwilę spojrzeć, jak poszczególne szczepionki sprawują się u innych.
 

Obrazek użytkownika Pani Anna

08-12-2020 [08:20] - Pani Anna | Link:

@nonparel
a kogo Pan łaskawie kwalifikuje do tych "innych", na których mielibyśmy spojrzeć? Jest Pan chętny?

Obrazek użytkownika nonparel

08-12-2020 [11:28] - nonparel | Link:

Mam na myśli UK i Bahrajn, które już startują ze szczepionką Pfizera. A czy ja jestem chętny? Aktualnie nie mam potrzeby się szczepić - mam odporność pozakaźną. Ale w połowie marca, jeżeli szczepionka będzie nadal dostępna to czemu nie? Co prawda innym szczepienie byłoby może bardziej potrzebne ale jak chętnych nie będzie to skorzystam z okazji.

Obrazek użytkownika Pani Anna

08-12-2020 [14:04] - Pani Anna | Link:

@Nonparei
bez obaw prosze Pana, nie wiem jak Pan wyliczył, że z zakupionych 60mln dawek do marca miałoby dla Pana zabraknąć szczepionki. Ale jakby co, to chętnie oddam swoją.

Obrazek użytkownika nonparel

08-12-2020 [21:19] - nonparel | Link:

Wyliczyłem to tak, że te barany nie zorganizują odpowiednio przechowywania i dystrybucji szczepionki i wiele dawek się zmarnuje. Dziękuję za propozycję i trzymam za słowo.

Obrazek użytkownika Pani Anna

09-12-2020 [00:15] - Pani Anna | Link:

@nonparei
może Pan spać spokojnie, odgrażają się , że zdołaja wyszczepić 1mln miesięcznie, więc do końca marca zostanie 57mln dawekK kto by tam liczył, co sie zmarnuje. Wyszczepianie dorosłej populacji nawet w tym optymistycznym tempie zajmie co najmniej 3 lata, więc można sobie zająć kolejkę.

Obrazek użytkownika Roz Sądek

09-12-2020 [00:29] - Roz Sądek | Link:

Ale jakby co, to chętnie oddam swoją.
Jak się nie ma nic do stracenia, to można w niektórych gronach zaszpanować choćby i oddaniem szczepionki.
 

Obrazek użytkownika Marek1taki

08-12-2020 [08:26] - Marek1taki | Link:

Po co chce Pan odbudowywać zaufanie ludzi do systemu, którego oferta jest taka jaka Pan przedstawił? Fanatycy się zaszczepią.
Natomiast lekarze tracą zaufanie u innej grupy jak się przebierają za kosmitę a zyskują u innej. Każda potwora znajdzie swego amatora. Pacjentom brak tylko informacji czy doktor zwariował na kowida czy normalnie leczy jak dawniej ale z tym radzi sobie poczta pantoflowa.

Obrazek użytkownika nonparel

08-12-2020 [10:34] - nonparel | Link:

Właśnie dlatego, żeby odzyskać zaufanie trzeba podbudować ofertę rzetelną informacją. A nie tak jak w czasie tej nieszczęsnej konferencji z udziałem ministra zdrowia, gdy jakiś stary profesorski pryk na pytanie o powikłania poszczepienne odpowiedział: no tak, niektórzy mężczyźni będą mdleli na widok strzykawki, bo taka jest już natura rodzaju męskiego. Potem zaczną się szczepienia, co trzeci czy czwarty będzie po szczepieniu czuł się przez dzień - dwa tak, jakby go ktoś przeżuł i wypluł. I wtedy ludzie powiedzą: nic o tym nie informowaliście, oszukaliście nas. I będą mieli rację. I tak jak Pan mówi, zaszczepią się nieliczni. A jeśli chodzi o normalne leczenie: tak, leczyłem normalnie. Punkcji przez telefon wykonać się nie da. Przypłaciłem to COVIDem. Fpp3 chroni niestety w 99 a nie w 100 procentach. Nie było miło mimo, że nie mam tzw. chorób towarzyszących a z chorymi zakaźnie pracuję od dziesiątek lat. Teraz dochodzę do siebie i jutro znowu wracam do normalnego leczenia.

Obrazek użytkownika Marek1taki

08-12-2020 [18:04] - Marek1taki | Link:

Zaufanie legło trwale a nie jeden kowid i nie z jednego laboratorium. Ja muszę mieć jakąś odporność a pewnie poskutkowało przyjmowanie w przeciągu. Okazji miałem wiele jak się okazało po fakcie. Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika Marek1taki

07-12-2020 [23:39] - Marek1taki | Link:

Nie słyszałem Dworczyka. Słyszałem za to Radziwiłła. Powoływanie się na evidence based  medicine a jak co do czego to "Rząd jeszcze nie wie, kiedy zacznie się proces szczepień, ponieważ nie jest jeszcze zatwierdzona przez Europejską Agencję Leków." a przede wszystkim nie spełnia kryteriów dopuszczenia w Polsce a namawia do szczepienia.
https://wnet.fm/broadcast/kons...
Facet plecie bez oglądania się czy z pozoru się to kupy trzyma.
https://www.youtube.com/watch?...

Obrazek użytkownika nonparel

08-12-2020 [10:42] - nonparel | Link:

UK i Bahrajn pani Anno. Oni startują lada dzień

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

08-12-2020 [10:49] - Imć Waszeć | Link:

I Szwajcaria.

Obrazek użytkownika Pani Anna

08-12-2020 [11:01] - Pani Anna | Link:

Imć Waszeć
i tu sie Pan myli: "Szwajcaria: odmowa zatwierdzenia szczepionek. "Nie mamy danych na temat skuteczności"

https://www.polsatnews.pl/wiad...

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

08-12-2020 [12:01] - rolnik z mazur | Link:

Dokładnie. Helweci nie tacy durni.Zreszta napisałem to. Jest gorzej niż myślałem. Pfeiser nie będzie odpowiadał w GB za Nopy to dopiero hucpa. Pzdr

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

08-12-2020 [12:02] - rolnik z mazur | Link:

Dokładnie. Helweci nie tacy durni.Zreszta napisałem to. Jest gorzej niż myślałem. Pfiser nie będzie odpowiadał w GB za Nopy to dopiero hucpa. Pzdr

Obrazek użytkownika maxilampus

08-12-2020 [11:34] - maxilampus | Link:

Radosnych i Szczesliwych Swiat Narodzenia Panskiego AD 2020,moj kochany Idealisto i Marzycielu :-)) Goral..

Obrazek użytkownika Pani Anna

08-12-2020 [11:37] - Pani Anna | Link:

@nonparei
Uff, to mnie Pan uspokoił, bo juz myślałam, że to np. mnie miał Pan na myśli. Ale skoro to tylko jacyś angole czy azjaci, to niech ich wyszczepia.

Obrazek użytkownika maxilampus

08-12-2020 [11:27] - maxilampus | Link:

Witaj!
Szczesliwych i radosnych Swiat przyjscia i narodzin Krola Wszechswiata :-)) Dla ciebie i twojej rodziny..i niech On Wam blogoslawi..
Ze tez ci sie chce wspierac swoja obecnoscia ten propagandowy outlet Tomka Sakiewki..Pzdr. Goral

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

08-12-2020 [12:31] - NASZ_HENRY | Link:

Społeczna lista szczepień:

1. Rząd wraz z rodzinami.
2. Sejm Senat - podobnie (z rodzinami).
3. Urzędnicy państwowi
4. Służby medyczne.
5. Samorządowcy radni
6. Wojsko  i WOT – na ochotnika
7. Członkowie partii politycznych z rodzinami.
8. Policja z rodzinami
9. Fundacja Batorego i jej beneficjenci
10. Pozostali chętni obywatele  ☺

 

Obrazek użytkownika Jabe

08-12-2020 [14:22] - Jabe | Link:

Anarchista.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

08-12-2020 [15:19] - rolnik z mazur | Link:

👍😀

Obrazek użytkownika mada

08-12-2020 [16:28] - mada | Link:

Wiecznie niezadowoleni. Wszystko źle.

Obrazek użytkownika Roz Sądek

08-12-2020 [18:38] - Roz Sądek | Link:

Bardzo mi się podobają komentarze, w których autor albo wyjaśnia, albo przywołuje wywody, zazwyczaj z internetu. Mam prośbę, bo nie potrafię niestety odzielić ziarna od plew; czy Szanowni komentatorzy zawiłości covidiwych mogli by rozpoczynając komentarz jednozdaniowo przedstawić swoją profesję? To niewiele dodatkowego wysiłku, a IMO wprowadzi dodatkową dramaturgię i rozjaśni ciemne.
 

Obrazek użytkownika mjk1

08-12-2020 [19:36] - mjk1 | Link:

Szanowny Panie Rozsądek. Zarzuciłem Panu brak rozsądku i nieumiejętność logicznego myślenia, dokładnie to uzasadniając. Za czasów tej wstrętnej komuny, logicznego myślenia uczyli przede wszystkim rodzice. Potem nauczyciele w szkole podstawowej, średniej i wyższej uczelni. Przynajmniej tak było w moim przypadku. Jeżeli mógłby Pan wyjaśnić, co do tego ma wyuczony, czy wykonywany zawód, byłbym wdzięczny. Pozdrawiam Pana

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

08-12-2020 [19:44] - rolnik z mazur | Link:

@ Rozsądek,

W tym moge się zgodzic. Faktycznie dobrze jest wiedzieć who is who. 
Zaczne wiec

Oceanografia biologiczna Uni Gdansk ( 3 lata).
Skonczone studia ekonomii na uni w Dortmundzie ( Niemcy ). 
Poza tym wolny czlowiek  - bezpartyjny i niezalezny Polak.Pzdr

Obrazek użytkownika Marek1taki

08-12-2020 [19:53] - Marek1taki | Link:

Wiele nas łączy Rolniku. Jestem balneologiem a wiedzę wrodzoną mam ekonomiczną.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

08-12-2020 [20:16] - rolnik z mazur | Link:

I jeszcze takie hasło dla masowych wyszczepien-

Szczepienie czyni wolnym.

Ustawy Norymberskie  z 1947 r zabraniają eksperymentow medycznych przeprowadzanych bez zgody poddanego takim eksperymentom..

Szczepienia preparatami nie przebadanymi odpowiednio podlegaja bez najmbiejszej watpliwosci definicji eksperymentu.  Pzdr