Wojna Niemiec przeciw Polsce – budżet UE i praworządność

Polska chce wystąpić z roszczeniami o reparacje wojenne wobec Niemiec. Te reparacje, to ok. 1 bln. USD (1000 mld.). Próbują więc uzyskać skuteczne narzędzie nacisku na rząd Polski, aby te roszczenia zdusić w zarodku. Hasło praworządność, bez jego zdefiniowania, będzie miało postać uznaniową, doraźną. W ten sposób Polacy skomleli by jak pieski, przy stołach „ rasy panów”, a to głównie Niemcy i trochę Francuzi.

Dziwię się rządzącym, że tylko się tłumaczą. Taka forma obrony jest nieskuteczna. A jak wiadomo, najlepszą formą obrony jest atak. Premier, lub ktoś inny, winien wystąpić z deklaracją, że wobec kolejnej agresji Niemiec na Polskę, jesteśmy zmuszeni szybko złożyć wezwanie do zapłaty reparacji za szkody wojenne, a te całe próby powiązania budżetu UE z uznaniową praworządnością, to próba zablokowania wniosku Polski. Do tego skierować do wspólnot żydowskich deklarację, że będą oni współbeneficjentami tych reparacji, ale pod pewnymi warunkami. Głównie, prawne zrzeczenie się wszelkich roszczeń wobec Polski itd. O tej sprawie pisałem m.in. w: https://naszeblogi.pl/59328-niemcy-chca-zniszczyc-pis-chodzi-o-1-bln-usd

To kontekst bieżący. Równie ważna jest Mitteleuropa Bismarcka, gdzie jądro bogatych Niemców miało być otoczone i było, wianuszkiem kolonii/państw, których obywatele mieli pracować na bogactwo Niemców. Ten pomysł załamał się po I Wojnie Światowej. Koncepcja Hitlera, który chciał to zbudować za pomocą pancernych zagonów, pewne rasy wymordować, a inne uczynić niewolnikami. Polaków miało zostać ok. 15 mln. i służyć Niemcom. Hans Frank, dowódca Generalnej Guberni, mawiał, że Polacy mają być tak biedni, aby za marne pieniądze, dobrowolnie pracowali dla Niemców. A co się dzieje obecnie?

Tę koncepcję realizuje UE, gdzie Niemcom było mało, że i tak mają przewagę gospodarczą i technologiczną. Wypracowano mechanizm, gdzie niemiecka Marka była niedowartościowana, a waluty innych krajów UE przewartościowane, co stworzyło dumping kosztowy i „wykosiło” gospodarki wielu krajów, a południa Europy w szczególności. Polska, chociaż ograbiona z większości gospodarki, zablokowała przyjęcie EUR-o, zachowała własność terenu i kilku kluczowych branż. Co więcej, nie chcemy być niewolnikami i nie chcemy oddać naszego kraju i siebie na własność Niemcom. Rasa „panów” jest wściekła, tym bardziej, że ich gospodarka opiera się na łupach z kolejnych krajów, które przyjmują EUR-o. Bez kolejnych łupów Niemcy upadną, co powiedział Chrystus Św. Faustynie (por.: http://naszeblogi.pl/63042-w-2016r-intronizacja-chrystusa-krola-polski ).

Zauważmy, że niekoniecznie Niemcy chcą całej Polski. Putin na szczycie NATO-Rosja proponował Polsce podział Ukrainy, a co proponował Niemcom? Podział Polski? Też o tym pisałem: https://naszeblogi.pl/48659-merkel-i-putin-maja-tajny-plan-podzialu-polski.

Proszę o publikowanie tego artykułu wszędzie oraz o jego dostarczenie do polityków Zjednoczonej Prawicy i do PiS.

Piotr Solis

P.S. Powtarzam artykuł o Mitteleuropie Bismarka:
https://naszeblogi.pl/46196-scisle-jawna-tajemnica-niemiec-jadro-polityki

Tajemnica tak jawna, tak oczywista, że zajmują się nią jedynie ... historycy. Szkoda, bo kto tego nie rozumie, nie ma prawa zajmować się polityką.
Jednym tchem należy wymienić dwa hasła: merkantylizm oraz Mitteleuropa. Na temat merkantylizmu nawet profesorowie powtarzają bzdury, mówiąc o ówczesnych narzędziach, czyli środkach realizacji celu a nie o koncepcji. Prawdziwą istotę merkantylizmu można streścić w paru słowach: „każda gospodarka posiada naturalną stopę rozwoju (wzrostu), który można przyśpieszyć” – współczesne banki centralne cywilizowanego świata używają wręcz dwu słów: „PKB potencjalne”.
Szanownym Czytelnikom odpuszczę wykład na temat historii i rodzajów merkantylizmu. Od razu przejdę do koncepcji Mitteleuropa oraz Friedricha Lista. Pozwoli to zrozumieć, czym był i jest, niestety nadal, merkantylizm. Przypomnę tylko, że List przebywał w Stanach, gdy te wyzwoliły się spod angielskiego kolonializmu. Amerykanie, wprowadzili cła zaporowe na produkty przetworzone, aby w ten sposób rozwinąć swój przemysł, a następnie obserwował rozwój kraju.
List powrócił następnie do Niemiec i opracował koncepcję Mitteleuropy, którą docenił Bismarck i wprowadził w życie. Koncepcja ta podkreślała, że należy wykorzystywać bogactwa naturalne i inne atuty. W pierwszym etapie, według jego koncepcji, należało stosować wysokie cła na wyroby przemysłowe z importu, które miały umożliwić rozwój własnego przemysłu, co pozwoliłoby uzyskać wysoką i trwałą przewagę nad innymi krajami. Gdy ta przewaga zostanie osiągnięta, należy dążyć do usunięcia wszelkich barier w handlu. Znamy to pod współczesnym hasłem globalizacji.
Oczywiście, Mitteleuropa zakładała zwasalizowanie Europy Centralnej, która miała być rezerwuarem taniej siły roboczej i pracować na bogactwo Niemiec. Nie przypomina to Komuś polityki Tuska wobec Polski i niskich płac? Globalizację upowszechniały inne państwa, które również uzyskały przewagę. Powstał kolejny problem, bo im większe korzyści z przewagi gospodarczej i globalizacji, tym słabsza waluta kraju docelowego dla eksportu. Wymyślono więc wspólną walutę EUR-o. Jest to kolejny etap realizacji koncepcji Mitteleuropa.
Jednym z niekwestionowanych bogactw Polski jest węgiel, a więc Niemcy desperacko prowadzą dekarbonizacyjną „krucjatę” przeciw Polsce i chcą nas zmusić do kupowania gazu z Nord Stream 2 oraz energii elektrycznej z Niemiec. Istotna część polskiego przemysłu jest w rękach Zachodu, więc prawdziwą irytację powodują działania Morawieckiego. Nie bez powodu, bo Niemcy mają przewagę w „starym” przemyśle, a w „nowym” ich przewaga nie jest tak oczywista. Krótki link do artykułu: https://en.wikipedia.org/wiki/...(link is external) .
Od autora. Nie było moim celem napisanie elaboratu, a jedynie zwrócenie uwagi na centralny problem geopolityczny, który międzynarodową politykę porządkuje i czyni zrozumiałą. Wystarczy zrozumieć jedynie kilka faktów z historii, które aktualne są i dziś.
Piotr Solis

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika hr.Levak-Levatzky

21-11-2020 [22:22] - hr.Levak-Levatzky | Link:

Dziwię się rządzącym, że tylko się tłumaczą. Taka forma obrony jest nieskuteczna. A jak wiadomo, najlepszą formą obrony jest atak. Premier, lub ktoś inny, winien wystąpić z deklaracją, że wobec kolejnej agresji Niemiec na Polskę, jesteśmy zmuszeni szybko złożyć wezwanie do zapłaty reparacji za szkody wojenne, a te całe próby powiązania budżetu UE z uznaniową praworządnością, to próba zablokowania wniosku Polski. Do tego skierować do wspólnot żydowskich deklarację, że będą oni współbeneficjentami tych reparacji, ale pod pewnymi warunkami. Głównie, prawne zrzeczenie się wszelkich roszczeń wobec Polski itd.
albo:
Proszę o publikowanie tego artykułu wszędzie oraz o jego dostarczenie do polityków Zjednoczonej Prawicy i do PiS.
Piotr Solis

Oto salomonowe rady autora mającego się za zbaffcę Polski bardziej jeszcze niż Jarosław,żądającego aby te porady zostały przedstawione wadzy,która z pewnością niezwłocznie z nich skorzysta i w czyn wprowadzi . A Niemiaszki zadrżą  w posadach i niezwłocznie  zaczną  zbierać te biliony ojro na reparacje wojenne dla Polski. To ci tupet, to ci megalomania,no,no...

Obrazek użytkownika piastolsztyn

22-11-2020 [13:52] - piastolsztyn | Link:

Szanowny Panie, trochę szacunku do innych się przyda. Ideologiczne zaślepienie i nienawiść odbierają zdolność spostrzegania i myślenia, co poddaję pod rozwagę. Nie zamierzam pisać o celu napisania tego artykułu. Można mieć nadzieję, że ideologiczny amok kiedyś, chociaż na chwilę, przeminie. Zdrówka życzę.

Obrazek użytkownika hr.Levak-Levatzky

22-11-2020 [23:21] - hr.Levak-Levatzky | Link:

@Autor
Dla takiego tekściełka raczej trudno o szacunek,podobnie jak dla tak wybujałej megalomanii z odchyleniem znanym w psychiatrii jako mania grandiosa - bez urazy. A co tu ma do rzeczy ideologiczny amok i takież zaślepienie - to wątpię,żeby Panu udało się to wyjaśnić...

Obrazek użytkownika piastolsztyn

23-11-2020 [09:31] - piastolsztyn | Link:

Sam Pan siebie ocenia i to tylko dlatego, że ktoś jest Chrześcijaninem, ma prawicowe poglądy. A rzucanie wyzwiskami, obrażanie innych - za to samo psychiatrzy określili chorobę zięcia Giertycha. Medice cura te ipsum - lekarzu, lecz się sam. Chorób psychicznych szukaj znacznie bliżej, poczynając od siebie. Zdrówka życzę.

Obrazek użytkownika hr.Levak-Levatzky

23-11-2020 [15:49] - hr.Levak-Levatzky | Link:

Autrze
znanyś tu ze swojej filozofującej profetyki i poplątanej wiedzy historycznej,co w sumie mogłoby zasilić niejeden kabaret jako teksty do rozbawiania publiczności (poczytałem sobie niektóre z Twoich wpisów sprzed lat,np. o Królestwie Polskim pod berłem Chrystusa Króla Polski). A teraz zamiast przestać się wygłupiać,twierdzisz autorytatywnie,że ja nie jestem chrześcijaninem, bo mam rzekomo lewackie poglądy (tylko głupole nabierają się na mój nick traktując go poważnie!),ale nie potrafisz wyjaśnić co ma do moich komentarzy jakiś amok ideologiczny...

Obrazek użytkownika piastolsztyn

23-11-2020 [18:55] - piastolsztyn | Link:

Wczoraj było święto Chrystusa Króla, jakby co? Co do lewackich poglądów, to spotykamy się nie raz, więc proszę wspomnieć swe deklaracje. Ja nie wyzywam, nie ubliżam, a to Pan insynuujesz. 

Powtórzę jeszcze raz pytanie, jak psychiatrzy zdiagnozowali chorobę zięcia Giertycha? Panskie zachowania są jota w jotę identyczne. Ja szanuję wszystkich, a chorych w szczególności. Proszę się nie wstydzić.. W konńcu. Pańskie zachowanie może na coś wskazywać. Medice cura te ipsum.

Obrazek użytkownika hr.Levak-Levatzky

23-11-2020 [19:25] - hr.Levak-Levatzky | Link:

Chociaż jestem jednak nie tylko chrześcijaninem,alei rzymskim katolikiem,to  chyba chodziło o święto Chrystusa Króla Wszechświata,a Polska nie musi już się podszywać dodatkowo (polski Kościół był przeciwny tej dziwacznej "koronacji"),to wątpię czy Chrystus by sobie tego ne życzył... A co do choroby zięcia Giertycha (który zresztą nie jest z mojej bajki) to mnie to chodzi tyle,co zeszłoroczny śnieg. Ale widzę, że ciebie ta sprawa wprost pasjonuje,jakbyś co najmniej był jego lekarzem...

Obrazek użytkownika piastolsztyn

23-11-2020 [20:06] - piastolsztyn | Link:

Któryś raz używasz Pan wyzwisk, ubliżania, więc skojarzyłem z tamtym człekiem. Pod nickiem może kryć się tamta osoba. Braku kultury nie wyleczy żaden lekarz. 

Skoro Pan zwiesz siebie Chrzescijaninem, to brak szacunku i wyzwiska wobec innych wskszywalyby na inna chorobę, czyz nie? 

Celowo nie użyłem całej nazwy święta, ale tę Pan znasz. Chociaż to. 

Postawie pytanie inaczej, bo skoro Pan zachowuje się jak zięć Giertycha, czy pod Paniskim nickiem jest  ten Pan? Tajk, czy nie?

Obrazek użytkownika piastolsztyn

23-11-2020 [20:11] - piastolsztyn | Link:

Tak, czy owak 1 bln. USD od Niemców i po sprawie. A potem możemy ich uczyć praworządności.

Obrazek użytkownika hr.Levak-Levatzky

23-11-2020 [21:35] - hr.Levak-Levatzky | Link:

Chłopie! Opamiętaj się i skończ z tym ośmieszaniem siebie i tego forum! Albo jedź do Merkelowej i zażądaj kategorycznie tego biliona - może się akurat uda i zbawisz Polskę.

Obrazek użytkownika piastolsztyn

24-11-2020 [17:47] - piastolsztyn | Link:

Żądanie repatriacji wojennych od Niemiec jest ośmieszaniem się, bo tak odczytuję Pańskie słowa. 

Powtórzę jeszcze raz, niech Niemcy zaplacą Polsce 1 bln. USD reparacji, a wtedy mozemy porozmawiac o praworzadnosci, o prawie. 

Obrazek użytkownika piastolsztyn

23-11-2020 [12:50] - piastolsztyn | Link:

Pamiętasz może Pan nazwę schorzenia, które pojawiło się w przestrzeni publicznej? 

Obrazek użytkownika hr.Levak-Levatzky

24-11-2020 [17:10] - hr.Levak-Levatzky | Link:

Jeśli o schorzenie tak wyglądające jak te Twoje "komentarze" i teksty - to chodzi o popularnie zwaną kołowaciznę,albo gonitwę myśli. A teraz powtórz po raz n-ty o tym schorzeniu w przestrzeni publicznej -  no,dalej!

Obrazek użytkownika piastolsztyn

24-11-2020 [20:03] - piastolsztyn | Link:

Pytanie jest proste i ma związek z nagminnym używanie przez Pana wyzwisk, z ubliżaniem - jak specjaliści nazwali tę przypadłość u zięcia Giertycha?

Niech Niemcy zapłacą Polsce 1 bln. USD reparacji wojennych, a wtedy porozmawiamy o prawie i praworządności. Ani rząd, ani Prezydent nie muszą tego mówić wprost. Wystarczy, że publicyści będą podnosić ten temat odpowiednio często. Według Pana jest to ośmieszanie się i powód do Pańskich wyzwisk. Cóż, jest taka choroba i o nią pytam.

Obrazek użytkownika tricolour

24-11-2020 [20:09] - tricolour | Link:

@Piast
Nie Niemcy, a Polacy. I nie oddadzą, a wydadzą. Na Volkswageny, Ople, Bosche, Siemensy i inny schrott. I zrobią to z wielką radością, a Niemiec płakał jak sprzedawał, potem gonił do granicy, a teraz dzwoni, że złom chce odkupić.

I nie choroba, a zwykła uczciwość i asertywność - to dla niektórych jest chorobą, owszem.

Obrazek użytkownika piastolsztyn

24-11-2020 [22:11] - piastolsztyn | Link:

Polacy zarabiają mało, bo Niemcy zniszczyli, wymordowali. H. Franck Generalny Gubernator powiedział, że Polacy winni być tak biedni, aby dobrowolnie, za niska opłatą pracowali na Niemców. A wyjazdy na saksy, kupowanie szrotów, to nie życzenie Hitlera? 

Niech Niemcy zaplacą, zaczną się uczciwe zarobki w Polsce i nie bedziemy kupowac szrotów. 1 bln.USD i bedzie inaczej, uczciwiej.

Obrazek użytkownika tricolour

24-11-2020 [22:33] - tricolour | Link:

@Piast

Niemcy niszczyli i mordowali siedemdziesiąt lat temu. To są dwa pokolenia.

Czym Pan jeździ? Polskim autem? Śmiało, proszę napisać komu oddał Pan kilka tysięcy euro, czy nawet więcej? Wywiózł Pan swoje pieniądze za granicę więc jest ich mniej - skąd mają się brać zarobki gdy każdy wywozi swoją pracę za granicę? Dobrowolnie, z chęcią i dumą, że ma zachodnie... 

Obrazek użytkownika piastolsztyn

25-11-2020 [08:01] - piastolsztyn | Link:

To żaden argument, chyba że piszesz Imć o potopie szwedzkim, gdzie wymordowano 1/3 ludności, a zlupiono jeszcze więcej.

Obrazek użytkownika hr.Levak-Levatzky

24-11-2020 [21:53] - hr.Levak-Levatzky | Link:

A ja pytam jakimi to wyzwiskami obrzucam Sz.Osobę z Olsztyna? I dlaczego sam nie jedzie po ten bilion do Berlina,tylko wszystko zwala na prezydenta i publicystów - hę?

Obrazek użytkownika mmisiek

23-11-2020 [06:52] - mmisiek | Link:

"Do tego skierować do wspólnot żydowskich deklarację, że będą oni współbeneficjentami tych reparacji"

Jak najdalej od takich pomysłów bo końcowy efekt jest z góry wiadomy.
 

Obrazek użytkownika piastolsztyn

23-11-2020 [09:26] - piastolsztyn | Link:

Mógłbym się zgodzić, ale... jedno ale. Wymusić od potężnych Niemiec mogą tylko oni, bo to oni faktycznie rządzą USA i światową finansjerą. Poza tym mają niekwestionowane doświadczenie w dochodzeniu tego typu spraw, więc takim wsparciem bym nie gardził. 

Inna sprawa, ze jak po powstaniach car odebral rodzinne majatki, to oni się nan uwladzczyli. Ale to druga strona medalu.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

24-11-2020 [22:53] - Imć Waszeć | Link:

Mają też wielowiekowe doświadczenie w olewaniu ciepłym moczem wspólników do umów. Najjaskrawsze przypadki przypadły oczywiście na czasy Hitlera (zawracanie statków z USA). Ale i dziś przykładów nie brakuje, o czym mówił prof. Finkelstein. Z nimi się nie robi umów, bo są zwyczajnie niesłowni. Poza tym jeśli już grzebiemy w kamienicach, to warto wypomnieć ich diasporze zaległe podatki na wojsko polskie w I RP, co doprowadziło do upadku, a potem kolaborację z caratem i resztą zaborców w celu przejęcia majątków po polskich powstańcach i zesłańcach. Warto by też zapytać kiedy zwrot pożyczki za wyszkolenie BETAR-u? W końcu u nas przed wojna wojsko nie robiło za darmo, tylko za nasze. Jak się z tego rozliczą (skoro politykują kupą), to możemy pogadać o reszcie spraw.

Obrazek użytkownika piastolsztyn

25-11-2020 [04:29] - piastolsztyn | Link:

Jestem przeciwny kupowaniu broni od Żydów. Gruzini mieli od nich broń, która, dziwnym trafem, nie robiła szkody ruskim samolotom i czołgom. Dopiero śp. Lech Kaczyński zawiózł trochę, w miarę prymitywnej broni i Ruscy w szoku, bo samoloty zaczęły spadać, a czołgi płonąć. 

Co innego wymuszenie słusznych pieniędzy od Niemiec, bo sa tak chytrzy, że tu można na nich liczyć. 

Obrazek użytkownika Czesław2

25-11-2020 [08:42] - Czesław2 | Link:

Tak, tylko prawem kaduka przyznali sobie wyłączność na drukowanie kasy. Pilnują tego olbrzymie armie i służby. Skutek? Zadłużony CAŁY świat. I ma oddać kasę, której nigdy nie było. Ta kasa nie jest równoważnikiem żadnej pracy ani materii Ktoś tu kiedyś napisał brednie, że przecież ilość towaru na rynku wzrosła. Jasne, tylko, że wartość pieniądza bez druku kasy też by wzrosła. A jeśli już koniecznie chciano dodrukować, aby wyrównać wzrost podaży, trzeba było dać WSZYSTKIM za darmo.

Obrazek użytkownika piastolsztyn

26-11-2020 [21:22] - piastolsztyn | Link:

Zamiast wielkich teorii, taki prymitywne uproszczenie, które dużo, a nawet wszystko tłumaczy. Dajmy na to, że masz mieszkanie za 100 tysia USD. Potrzebujesz kasiorki, ktoś wydrukuję 100 tysia USD i ci je pożyczy. Skoro nie miałeś kasy, to pożyczka ci nie pomoże, bo dalej masz deficyt. Ale załóżmy, że jesteś roztropny i nie przechulasz tego. Musisz oddać dług, więc sprzedajesz te mieszkanie za 100 tysia USD. Może to być ten sam kupujący, który wydrukował owe 100 tysia dolców. Kupiec zyskuje majątek za 100 tysia, których nie miał. Sprzedający zostaje z zerem? Czyżby! A kto zapłaci odsetki? Ktoś, kto nie ma nic, ma majątek, a ktoś, kto ma majątek, traci go i ma jeszcze dług do spłacenia.

Ile USD wydrukowali wlasciciele FEDu, bo ten, wbrew nazwie, nie jest amerykanska RPP, tylko prywatna, czosnkową firmą.