Paranoja pandemiczna

W sierpniu tego  roku pani doktor Martynowska z Lądka Zdroju została zawieszona na pół roku w czynnościach lekarza przez Dolnośląską Izbę Lekarską za sceptyczne wypowiedzi na temat epidemii czy pandemii COVID 19. „To nie epidemia, to pandemia strachu” powiedziała pani doktor. Znamienne jest uzasadnienie wyroku przez doktora Pawła Wróblewskiego z Izby Lekarskiej: „Pani doktor ma prawo mieć poglądy ( czytaj -myśleć sobie co chce) ale postępować musi zgodnie z zasadami sztuki lekarskiej” ( czytaj -nie wolno jej  tego co myśli wypowiadać publicznie). Tymczasem podstawową zasadą sztuki lekarskiej, ujętą w przysiędze Hipokratesa  jest nie szkodzić pacjentom zgodnie z wiedzą i sumieniem lekarza. Nigdzie nie jest powiedziane, że lekarz ma milczeć i stosować metody leczenia z którymi się nie zgadza. Gdyba tak było leczylibyśmy dotąd wyłącznie zamawianiem, upuszczaniem krwi i przystawianiem pijawek. Postęp w medycynie opierał się zawsze na śmiałkach którzy odważyli się zakwestionować obowiązujący paradygmat i poszukiwać nowych odpowiedzi na nurtujące chorych problemy. Nikt też nie nakazywał im ukrywać swoich odkryć. Na przykład Louis Pasteur wbrew obiegowej opinii odpowiedzialnością za fermentację i rozpad gnilny obciążył drobnoustroje. Jego naukowym adwersarzem był Niemiec Justus von Liebig promujący chemiczną teorię fermentacji, zgodnie z która procesy gnilne są to procesy czysto chemiczne, które zachodzą samorzutnie bez interwencji  organizmów żywych. W tej kwestii zwyciężyły poglądy Pasteura a zaproponowane przez niego konserwowanie żywności za pomocą wysokiej temperatury nosi jak wiadomo od jego nazwiska nazwę pasteryzacji.
Osobiście zgadzam się z poglądami pani doktor w sprawie pandemii ale ponieważ nie jestem lekarzem skorzystam z okazji żeby na ten temat milczeć jak to kiedyś uprzejmie zasugerował Chirac Polakom.
Zabiorę jednak głos w sprawie w której mam coś do powiedzenia. Pani doktor się pomyliła mówiąc w rozmowie z dziennikarzem: „ czy widział pan grypę bezobjawową, anginę, bezobjawową, katar bezobjawowy, to nowe pojęcia w medycynie” Pani doktor zapomniała o epidemii schizofrenii bezobjawowej która latami nękała społeczeństwo radzieckie. Postawą umieszczania przeciwników systemu w psychuszkach stał się kodeks karny RFSRR z 1926, a pierwszy więzienny szpital psychiatryczny ze specjalnym oddziałem dla więźniów politycznych, nad którym pieczę objęło NKWD, powstał w 1939 w Kazaniu. Przebywał tam m.in. Jan Piłsudski. Chruszczow w swym słynnym przemówieniu opublikowanym w gazecie „Prawda” z 24 maja 1959 roku bynajmniej nie potępił wykorzystywania medycyny do prześladowań politycznych. Wręcz przeciwnie, stwierdził: „Można powiedzieć, że i obecnie (w ZSRR) istnieją ludzie, którzy walczą z komunizmem ale bez wątpienia ich stan psychiczny nie jest w normie”. Według kodeksu karnego RFSRR z 1961 roku (oraz analogicznych kodeksów w innych republikach ZSRR) skala społecznie niebezpiecznych czynów, za które groziła przymusowa hospitalizacja  obejmowała obok przestępstw pospolitych „antyradziecką agitację i propagandę” (art. 70) oraz „rozpowszechnianie obelżywych wymysłów, szkalujących radziecki ustrój państwowy i społeczny” (art. 190-1). W 1961 wydano też „Instrukcję o niezwłocznej hospitalizacji chorych psychicznie stanowiących powszechne niebezpieczeństwo”, która dawała psychiatrom władzę przymusowego internowania chorych nawet bez zgody sądu. Głównym organem powołanym do wydawania ekspertyz sądowo-psychiatrycznych w ZSRR był Instytut Psychiatrii Sądowej w Moskwie gdzie na specjalnym czwartym wydziale pracowali lekarze współpracujący z KGB, często najwyższe autorytety psychiatrii ZSRR. Psychuszkę zaliczyła Natalia Gorbaniewska  która organizowała w Moskwie demonstracje przeciwko wejściu armii  Układu Warszawskiego do Czechosłowacji a także Władimir Bukowski który spędził w więzieniach 12 lat. Niektórzy psychiatrzy mieli świadomość nadużyć swojej dyscypliny  ale często także stawali się ofiarami psychiatrii politycznej. Na przykład Siemion Gluzman który w książce „Psychiatria dla nieprawomyślnych” umieścił charakterystyczną wypowiedź: „Skłonność do walki o prawdę i sprawiedliwość cechuje najczęściej osobowości o strukturze paranoidalnej” oraz Anatolij Koriagin skazany za pracę „Pacjenci mimo woli”, która ukazała się w prestiżowym  tygodniku medycznym:„ The Lancet”.  Najbardziej popularną diagnozą w psychiatrii politycznej była „вялотекущая шизофрения” ( pełzająca schizofrenia) to znaczy bardzo powoli rozwijająca się choroba, o trudnych do zdiagnozowania objawach. Taka jednostka chorobowa faktycznie istnieje lecz ewoluowała ona wkrótce w psychiatrii sowieckiej w wielokrotnie wyśmiewaną, anegdotyczną jednostkę chorobową jaką była „бессимптомная шизофрения” czyli  schizofrenia bezobjawowa. Pod nią można było podciągnąć wszelkie zachowania niekorzystne dla władzy.
Podobnie jest z epidemią COVID19. Jak mówi popularny żart ostatnio na COVID19 zmarł pewien komandos, któremu w porę  nie otworzył się spadochron. Za taki żart być może będziemy wkrótce karani przez sąd. Pani doktor już została ukarana. Wprawdzie przez sąd lekarski a nie powszechny ale to moim zdaniem  jeszcze gorzej.
Prawdziwa lub nie epidemia COVID19 zawiesiła jak widać wolność słowa. Zawiesiła też inne prawa, na przykład niektóre przepisy prawa budowlanego. Pod pretekstem działania na rzecz ofiar pandemii albo dla przeciwdziałania tejże szerzą się samowole budowlane, które przestały tak być traktowane przez prawo. Na przykład ostatnio  władze gminy Wieliszew poinformowały mieszkańców,  że spółka RSJ House powołując się na przepisy ustawy z 2 marca 2020 roku o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem epidemii COVID-19 planuje wybudowanie wśród domków jednorodzinnych ośmiopiętrowego budynku niezgodnie z planami zagospodarowania przestrzennego. Trudno ustalić co ma wspólnego walka z korona-wirusem z dochodową inwestycją budowlaną, widać raczej jak nowe prawo ewoluuje w bezprawie.
 
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Pani Anna

10-10-2020 [17:08] - Pani Anna | Link:

Powołując się na tę ustawę można praktycznie wszystko. Pisałam to w komentarzu bodaj już w kwietniu, na Pani blogu. Najzabawniejsze jest to, że nikt nie neguje istnienia wirusa, tak jak kilkuset innych, z którymi ludzkość musiała nauczyć się żyć od zarania. Kwestionujemy jedynie podjęte niewspółmierne środki do zwalczania czegoś o znikomej śmiertelności, rozprzestrzeniajacego się droga kropelkowo-powietrzną, czyli nie do zatrzymania. Gdyby maski i dystans były skuteczne, a wirus istotnie niebezpieczny, to na Białorusi i w Szwecji trupy zgarniano by z ulicy spychaczami. Nic takiego się nie dzieje, a prawdziwe ludzkie dramaty, o których skrzetnie sie milczy rozgrywaja się w związku z zaburzeniem normalnego funkcjonowania służby zdrowia.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

10-10-2020 [18:38] - rolnik z mazur | Link:

@ pani Anna,

od miesiecy pisze, że to zadna pandemia tylko dzialania socjotechniczne, ktorych celem jest wychowanie nowego człowieka - człowieka totalnie zniewolonego. To nie jest prawdą, że tylko lekarze mają prawo wypowiadać się na ten temat
 To sprawa zdrowego rozsadku i analizowania ogolnie dostepnych danych. Na cale szczescie znam kilka jezykow na tyle dobrze, by nie byc zdanym tylko na polskojezyczne informacje albo dezinformacje. Pani od samego początku byla slusznie sceptyczna co do tej plandemii. Wielu blogerow nie zostawialo na mnie suchej nitki. Mam nadzieję, ze coraz więcej ludzi zauwazy bezsens tej pandemii i naczelnik wyjdzie w końcu i powie...ludzie popelnilismy wielki blad, oparlismy się na falszywych danych..Jesli tego nie zrobi to ulica to wymusi a wtedy ....Pzdr

Obrazek użytkownika Pani Anna

10-10-2020 [18:52] - Pani Anna | Link:

@Rolnik z Mazur
dopóki potrafię dodać dwa do dwóch i zapamietać wynik nikt mi ust nie zatka.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

10-10-2020 [20:26] - rolnik z mazur | Link:

@ Anna,
i tak trzymac. Pzdr

Obrazek użytkownika Roz Sądek

10-10-2020 [19:04] - Roz Sądek | Link:

Jesli tego nie zrobi to ulica to wymusi a wtedy ...
=============
Poziom Waszej fiksacji zauważalnie rośnie z posta na post. 

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

10-10-2020 [20:25] - rolnik z mazur | Link:

@ róż
To zobacz ile ludzi dziś wyszło na ulice w wielu miastach. Pzdr

Obrazek użytkownika Marek1taki

10-10-2020 [20:59] - Marek1taki | Link:

@Roz Umrzesz.
@Sądek Wiesz?

Obrazek użytkownika mmisiek

11-10-2020 [16:49] - mmisiek | Link:

"Mam nadzieję, ze (...) naczelnik wyjdzie w końcu i powie...ludzie popelnilismy wielki blad"

Tego nigdy nie zrobi bo zaraz pojawi się kwestia odpowiedzialności za zamknięcie służby zdrowia i śmierć ludzi, prawdopodobnie to pójdzie w tysiące, którzy nie otrzymali z tego powodu pomocy medycznej. Będą iść w zaparte do końca.

Druga sprawa, że oni tam na górze prawdopodobnie doskonale zdają sobie sprawę z całej fałszywości tej "pandemii", a mimo tego realizują wytyczne i świadomie paraliżują służbę zdrowia. Można powiedzieć, że nosi to znamiona czegoś w rodzaju zbrodni założycielskiej "nowej normalności" i to się dzieje w większości państw tzw. zachodu.

 

Obrazek użytkownika Marek1taki

10-10-2020 [20:58] - Marek1taki | Link:

@Anna "Gdyby maski i dystans były skuteczne, a wirus istotnie niebezpieczny, to na Białorusi i w Szwecji trupy zgarniano by z ulicy spychaczami. Nic takiego się nie dzieje, a prawdziwe ludzkie dramaty, o których skrzetnie sie milczy rozgrywaja się w związku z zaburzeniem normalnego funkcjonowania służby zdrowia."
Nic dodać nic ująć. Jeżeli ktoś nie widzi złej woli w propagandzie pandemii to przekracza granice.

Obrazek użytkownika hr.Levak-Levatzky

11-10-2020 [01:02] - hr.Levak-Levatzky | Link:

Pani Anna
zapomniała dodać,że ściema o pandemii to nie wynalazek czy metoda (na różne dotkliwe dla obywateli procedury,a raczej procedery) wyznawców ideologii pisizmu, bo wówczas poza żelaznym suwerenem głosującym zawsze na dojną zmianę, nikt przy zdrowych zmysłach w istnienie tej zarazy by nie uwierzył - to chyba oczywiste. Tu warto przypomnieć słynny  radosny komunikat o zakończeniu w Polsce epidemii ogłoszony z początkiem lipca przez najwybitniejszego eksperta od wszystkiego (tylko nie od rządzenia) czyli premiera polskiego rządu  Ale jak wytłumaczyć tzw.zwykłym ludziom nie tylko w Polsce, a w prawie wszystkich krajach świata,że ich rządy jak jeden mąż wypowiedziały niemal identycznymi środkami walkę z tym świństwem, pomimo stosunkowo małej liczby zgonów (w końcu to jednak nie ebola czy HIV w początkach lat 80-tych ub..stulecia siejące śmierć na całym świecie). Płaskoziemcy dodali by jeszcze kilkaset razy większą ilość zgonów spowodowanych wypadkami drogowymi na całym świecie. A tu wszystkie państwa bez względu na panujący u nich ustrój zasięgając opinii medycznych ekspertów wprowadzają restrykcje sanitarne,które w niemałym stopniu rujnują ich gospodarkę wprowadzając światowy kryzys - wściekli się,czy co? Po kiego grzyba niszczyć sobie gospodarkę?

Obrazek użytkownika Piotr Węcław

10-10-2020 [17:58] - Piotr Węcław | Link:

Ta świetna notka to kolejny argument aby jak najszybciej znieść restrykcje i wrócić do normalności zanim będzie za późno. 

Obrazek użytkownika Kazimierz Koziorowski

11-10-2020 [00:52] - Kazimierz Kozio... | Link:

@Piotr Weclaw "wrocic do normalnosci"? mleko sie rozlalo norma juz bedzie inna nawet gdy norme anno'2019/20 zmiecie kryterium uliczne a wtedy sekciarze Covidanity OneWorldReligion przejda do opozycji.
byc moze powstanie kolejny ruch #covidMeToo-Zrobionych-W-Bambuko. taki ruch moglby ewoluowac w partie ale zapewne "demokraci" uniemozliwia zarejestrowanie Partii Zrobionych w Bambuko bo jej przewidywany sukces wyborczy moglby sie okazac rewolucyjny w skutkach.

Obrazek użytkownika Marek1taki

10-10-2020 [18:20] - Marek1taki | Link:

bardzo dziękuję za poruszenie tematu. Dr Martynowska jest moją koleżanką ze studiów więc tym bardziej obchodzi mnie jej los. Związek tegorocznych wydarzeń ma jak najbardziej ścisły związek z marksizmem stalinowskim. Podobne metody podobni ludzie. Nawet ludzie bezpośrednio związani ze strukturami czasu stalinowskiego. W czym lekarze mieliby być gorsi np. od sędziów. Też nie było dekomunizacji i deubekizacji na uczelniach i organizacjach lekarskich, z przymusową Izbą, która zorganizowana została na zasadzie kopiuj-wklej z wydziałów zdrowia urzędów wojewódzkich z tą różnicą, że teraz lekarze opłacają składkę by wybrać tych, którzy mają ich pilnować.

Obrazek użytkownika izabela

11-10-2020 [11:37] - izabela | Link:

Ktoś powinien napisać historię medycyny krajów zniewolonych przez system sowiecki.Na przykład historię profesora Mariana Grzybowskiego i Stefanii Jabłońskiej. która "pracowała" w więzieniu mokotowskim,  przejęła po nim katedrę a poza tym nie nazywała się wcale Jabłońska. Zrobił to wprawdzie Marek Wroński ale to tylko maleńki i mało znany fragment historii medycyny. Nie chodzi  o to żeby ścigać czarownice ale żeby zrozumieć mechanizmy zniewolenia. Umysłowego przede wszystkim.

Obrazek użytkownika Marek1taki

11-10-2020 [17:28] - Marek1taki | Link:

Czasy stalinowskie PRLu były pionierskie a kariera Jabłońskiej od dyplomu medycyny w 1949 przez zagraniczne stypendium, objęcie kliniki, doktorat, habilitację i profesurę w 3 lata nadal się zdarza. Na UJ było coś takiego nawet w ub.roku. Nie jest światło by pod korcem stało.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

10-10-2020 [18:43] - rolnik z mazur | Link:

@ izabela,

Jak zawsze swietny tekst. Nie zgadzam się, ze skoro nie jestesmy lekarzami to nie mamy prawa wypowiadac się na temat pandemii. To nie zadna pandemia i jak najbardziej musimy obowiazkowo krzyczeć, ze krol jest nagi. Pzdr

Obrazek użytkownika izabela

11-10-2020 [02:04] - izabela | Link:

Nie chciałam wychodzić przed orkiestrę i narazić się na zarzut że się mądrzę. Oczywiście że mamy prawo się wypowiadać. Jak to dziecko z bajki Andersena.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

10-10-2020 [19:06] - NASZ_HENRY | Link:

W marcu rząd miał dużo szczęścia, że szybko wprowadził obostrzenia. Obecnie szczęście go opuściło, bo trzeba było zadziałać miesiąc temu a nie opowiadać brednie, że epidemia ma ogniskowy ograniczony charakter. Paranoją jest to, że w opracowaniu PANu  „Zrozumieć Covid -19”  nie ma NIC na temat modeli matematycznych epidemii.  Rząd nie ma adekwatnych matematycznych modeli epidemii i nie może z tego powodu prognozować jej przebiegu.  Przez co stajemy się Europejczykami pełną gębą znaczy z  pełnymi wirusów płucami
 

Obrazek użytkownika Marek1taki

10-10-2020 [21:12] - Marek1taki | Link:

1.Statystycznie Europejczyk jest pełnym płucem tablicą Mendelejewa wirusologiczną i nic z tego sobie nie robi.
2.Żeby opracować i zastosować modele matematyczne najpierw trzeba wiedzieć co się chce liczyć i modelować - a potem badać. Nic takiego nie ma miejsca. Mamy do czynienia z listami casusów w skali światowej i nic więcej. Kazuistyka jest niezbędna dla dociekania w medycynie ale nie do tworzenia modeli w skali społecznej bez chociażby zwiadowczego badania w skali społecznej.
3.Jeżeli faktycznie rząd mówi o ograniczonym charakterze - co prawda i to dość oczywista - działania restrykcyjne są potrzebne na tej ograniczonej populacji - znanej.
4.TVPPereira i premier Morawiecki, troglodyta (jak sam mówi Sutkowski) i prof.Zembala(zasłużony i zasłużenie ceniony kardiochirurg) zostali aktywowani.

Obrazek użytkownika u2

10-10-2020 [23:14] - u2 | Link:

A tymczasem we Wrocławiu na ostrej  reanimacji wylądowały dwie osoby, które publicznie sceptycznie wypowiadały się nt. COVID-19, Nie należy lekceważyć pandemii. W Szwecji umieralność w związku COVID-19 jest kilkakrotnie większa niż w Polsce. To nie jest dobra metoda walki z pandemią. Poniżej link do artykułu odnośnie tych dwóch sceptyków. Wypowiada się prof. Simon, który wcale nie hołubi obozu rządowego.

www.rmf24.pl/raporty/raport-ko...

"W tej chwili na oddziale mamy dwie osoby, które bardzo aktywnie obrażały nas, mówiły, że covidu nie ma, że to spisek – jedna jest na granicy śmierci, a druga może nie umrze" - powiedział prof. Krzysztof Simon, ordynator oddziału zakaźnego Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu.

Obrazek użytkownika Marek1taki

11-10-2020 [09:25] - Marek1taki | Link:

@u2 Żeby porównywać liczby zgonów najpierw trzeba mieć wiarygodne statystyki przyczyn zgonów. Ich nie ma ani w Polsce, ani w Szwecji, ani gdzie indziej. Pisano o tym wielokrotnie, pisałem i ja. Napiszę raz jeszcze. Samobójca, kobieta z posocznicą bakteryjną, motocyklista z licznymi urazami, zabity z broni palnej, rażony piorunem to tylko najbardziej rażące przykłady - wierzchołek góry lodowej błędów w rozpoznaniu koronawirusa za przyczynę zgonu.
Nawet ministerstwo zdrowia przyznało, że 80% zmarłych na covid miało choroby współistniejące. Nie wynika z tego nawet, że pozostałe 20% zmarło na covid jeśli nie mieli sekcji zwłok tylko kremację. Jednocześnie ilość dodatnich wymazów też nie informuje o rozpowszechnieniu choroby (brak badań populacji, wyniki fałszywie dodatnie i fałszywie ujemne) tylko o liczbie wymazywania i sezonowym wzroście infekcji.
Słowa eksperta z braku opisu przypadków nie są zwykle wiele warte, tym razem okazuje się, że młodzi ludzie chorzy są z grupy ryzyka. Można z tego wyciągnąć też wniosek, że gdyby nie było izolacji społeczeństwa w miesiącach letnich ich kontakt z wirusem mógł przebiec o wiele łagodniej.
Sytuacja budzi podejrzenia. Skąd lekarz może wiedzieć co SMSują jego pacjenci? Czyżby złożyli samokrytykę jak w czasach stalinowskich?
Kolejna sprawa: "medyk" udziela wywiadu nie zasłaniając ust a stoi w odległości wyciągniętej ręki+mikrofon od dziennikarzy - typowa sytuacja przeniesienia infekcji wirusa niekoniecznie covid. Z psami ściga się chodzących bez maseczki z zachowaniem dystansu.

Obrazek użytkownika Jabe

11-10-2020 [10:03] - Jabe | Link:

Sceptycznie wypowiadanie się nt. COVID-19 szkodzi zdrowiu.

Obrazek użytkownika Andrzej Szumski

11-10-2020 [10:23] - Andrzej Szumski | Link:

 @Izabela
„No no no. Pani Izabela pod rękę z rolnikiem z mazur. Ścieżka ewolucji, jaką Pani przechodzi przypomina wypisz wymaluj tę jaką przebył p. Pasierbiewicz. Proszę jednak zapoznać się np. z poniższym tekstem a potem „nawrzucać” od „nawiedzonych” rządzącym w Niemczech, włoskiemu ministrowi zdrowia, rządowi holenderskiemu, belgijskiemu, węgierskiemu - żeby wymienić tylko kilka przykładów.

Niemcy: Władze Berlina podjęły we wtorek (6 października) decyzję o wprowadzeniu godziny policyjnej w lokalach gastronomicznych, (Reuters). Krok ten jest odpowiedzią na szybko wzrastającą liczbę zakażeń koronawirusem w niemieckiej stolicy. Burmistrz Berlina Michael Müller oświadczył, że takie działanie było niezbędne, by poradzić sobie z dwoma najpoważniejszymi problemami przyczyniającymi się do wzrostu zachorowań: grupami ludzi w jednym miejscu nieprzestrzegającymi zasad dystansu społecznego oraz dużymi zgromadzeniami w pomieszczeniach zamkniętych. „Musieliśmy działać szybko”, stwierdził Müller, dodając, że jedynie w ten sposób możliwe jest uniknięcie przywrócenia całkowitej blokady miasta.

Włochy: W związku z zaostrzeniem restrykcji minister zdrowia Roberto Speranza apeluje o dyscyplinę w ich przestrzeganiu. „Zaostrzone niedawno przepisy, w tym wprowadzenie wymogu noszenia maseczki na otwartej przestrzeni, są niezbędne, by nie zaprzepaścić  dotychczasowych nadzwyczajnych wyrzeczeń”, podkreślił minister. Wyjaśnił, że tylko w ten sposób możliwe będzie uniknięcie „bardziej rygorystycznych kroków” W sobotę (10 października) poinformowano o 5,7 tys. przypadków koronawirusa wykrytych w ciągu ostatniej doby i 29 zgonach z powodu COVID-19.
Holandia również odnotowała w sobotę (10 października) rekordową liczbę zakażeń – 6499 przypadków,(Reuters). Rząd zapowiedział, że jeśli dobowy wskaźnik zakażeń, a także liczba przyjęć w szpitalach nie spadną w ciągu weekendu, obowiązujące w całym kraju ograniczenia zostaną zaostrzone.
Belgia: Pomimo decyzji byłej premier Belgii o rozluźnieniu przeciwepidemicznych obostrzeń, premier Alexander De Croo zapowiedział wprowadzenie nowych restrykcji, które będą obowiązywać od piątku. Bary będą zamykane o 23:00 zamiast o 1 w nocy i tylko cztery osoby będą mogły siedzieć przy jednym stole. Co więcej, poza swoim gospodarstwem domowym będzie można mieć bliski kontakt z maksymalnie trzema osobami.
…W środę rząd Węgier przedłużył o kolejny miesiąc obostrzenia na granicach wprowadzone 1 września. Zgodnie z nimi obywatele innych państw nie mają wstępu na terytorium Węgier, choć od zasady tej przewidziano wyjątki…
tłumacz z Zabrza

 
 
 

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

11-10-2020 [12:06] - rolnik z mazur | Link:

@ A. Szumski

Wiesz kto rzadzi Berlinem?
O czym do k... nedzy mowi liczba zarazonych ?
O niczym.
Mowi tym, ze przeprowadza się na masową skalę testy, które potwierdzają istnienie wirusa.
Im więcej testow tym więcej zarazonych.
Do niektorych to po prostu nie trafia, ze dawniej pandemia byla wtedy, gdy smiertelnosc zarazonych byla powyzej jakiejs normy. 
Przy obecnej definicji WHO wdzystko moze byc pandemis bezobjawowa szczególnie pandemia glupoty . Pzdr
 

Obrazek użytkownika Andrzej Szumski

11-10-2020 [13:12] - Andrzej Szumski | Link:

@ rolnik itd Tykaniem Panie RZM nie wgniecie mnie Pan w posadzkę… Ani uciekaniem się do posługiwania się wyrażeniami jak za przeproszeniem spod budki z piwem. Wolę raczej polemikę na argumenty, a te przedstawiłem we wpisie j. w. I nie dotyczą one jedynie Berlina/Niemiec, ale kilku innych części kontynentu podanych tytułem przykładu. A koronawirus dotarł do każdego zakątka globu (wykaz WHO obejmuje około 190 krajów), więc spieranie się, czy jest to pandemia czy tylko epidemia wygląda na szukanie li tylko pretekstu jakby tu „dowalić” aktualnie rządzącym. Poza tym ci, którzy twierdzą, że noszenie maseczki, dezynfekcja rąk, zachowanie „dystansu społecznego” to zamach na ich wolność też kierują się opcją polityczną właściwą dla „zielonych” co to są zadaniowani  do uczestniczenia w jedynie słusznych protestach.   
I to by było na tyle…
Pozdrawiam
Andrzej Szumski

Obrazek użytkownika Jabe

11-10-2020 [13:32] - Jabe | Link:

ci, którzy twierdzą, że noszenie maseczki, dezynfekcja rąk, zachowanie „dystansu społecznego” to zamach na ich wolność też kierują się opcją polityczną właściwą dla „zielonych” co to są zadaniowani do uczestniczenia w jedynie słusznych protestach. – Jakie ma Pan na to argumenty?

Obrazek użytkownika Andrzej Szumski

11-10-2020 [14:37] - Andrzej Szumski | Link:

@jabe
Argumenty bardzo proste - wystarczy natknąć się na wypowiedzi niektórych  "celebrytów/celebrytek" ale też miałem mało przyjemną okazję spędzać z takimi "niewierzącymi" wczasy nad naszym morzem, kiedy chcąc zwyczajnie spełnić zalecenie kierownictwa pensjonatu sięgnąłem do pojemnika z płynem dezynfekcyjnym, omal nie zostałem przez łagodnego dotychczas kolegę (tak, kolegę) wręcz brutalnie fizycznie i słownie powstrzymany. A nasza stolikowa vis- a- vis z wyraźną wściekłością zakładała maseczkę - bo ograniczałą jej osobistą wolność. Przy okazji poleciały pogardliwe wypowiedzi o aktualnie rządzących...Podobne zachowania manifestowało jeszcze kilka osób z turnusu. Na szczęście wspaniała pogoda nad cudownym Bałtykiem zrekompensowała nam te mało sympatyczne epizody. A zieloni, to osobny temat, zresztą nie warty roztrząsania, przynajmniej przeze mnie.
Pozdrawiam
 

Obrazek użytkownika Jabe

11-10-2020 [22:32] - Jabe | Link:

No właśnie ciekaw jestem, jak to się ma do zielonych. A anegdoty to nie argumenty.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

11-10-2020 [13:36] - rolnik z mazur | Link:

@a.s.
są dwie rzeczy na świecie, które się rozszrzerzaja...Rece opadaja. Pzdr

Obrazek użytkownika izabela

11-10-2020 [11:23] - izabela | Link:

Ale ja nie twierdzę że Covidu nie ma. Chodzi mi tylko o to, że lekarz, naukowiec, a także zwykły człowiek ma prawo podważać obowiązujący paradygmat. 40 lat temu na przykład lekarze kazali karmić trzymiesięczne dziecko zupką jarzynową z dodatkiem żółtka albo zmielonego mięska. Kiedy powiedziałam że nie daję tego świństwa dziecku pani doktor oświadczyła że to sprawa do sądu rodzinnego. Teraz wysyłano by mnie do sądu za podanie czegoś takiego dziecku. Zmienił się paradygmat czyli przypomniano sobie że samica ludzka ma pierś. Lekarze tych czasów odpowiadają za epidemię uczuleń nękających pokolenie obecnych czterdziestolatków. A przecież nie wszyscy byli idiotami. Lekarze sowieccy byli jeszcze bardziej ortodoksyjni. W ramach postępu zabraniano podawania dziecka położnicy po porodzie bo ich zdaniem siara szkodził dziecku. Na pewno wielu wiedziało że robią źle ale podporządkowywali się jakiemuś Łysence medycyny. Pomidory na przemian były rakotwórcze albo  pomagając w walce z rakiem. Margaryny, które miały chronić przed zawałem okazały się silnie rakotwórcze.  Stres jest zabójczy lub błogosławiony dla organizmu, cholesterol dobry albo zły. Chyba wystarczy tych przykładów.

Obrazek użytkownika angela

11-10-2020 [11:38] - angela | Link:

Nie uwierzą w groźbę wirusa , dopóki nie odczują go na własnej skórze. 
Ale ile zlego narobią, a przecież to tylko często na 10 minut maska, i w miarę izolacja.
Spisac dokladnie tych najbardziej  walecznych z obostrzeniami, i nie leczyć,  a jeżeli już,  bo lekarz  ma obowiązek leczenia, to obciążyć wszelkimi kosztami poczynionymi w ich leczeniu. Dość glupoty, która naraża ludzkie zdrowie. 
Wlasnie wczoraj dzwoniła kolezanka, nastepna/ , ktora przeszła chorobę. 
6 tygodni na zwolnieniu,  3 tygodnie temperatura, zimno i poty na przemian, bol glowy taki,  ze recznikiem sciskala stosujac przeciwbulowe masci, ktore niewiele pomagały. Jedzenie tylko przelatywało, nie wiem co to znaczy,ale tak mówiła. 
Obecnie juz"po", ale oslabienie pozostało na 50%
W rezultacie brak snu, i tylko na telefonie  ze szpitalem, z rodziną. 
Dlatego dziwię się niektórym, jak są bezmyślni.
Nawet bezobjawowe zakazenia, pozostawiaja b.grozny ślad.

 https://www.rmf24.pl/raporty/r...

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

11-10-2020 [12:09] - rolnik z mazur | Link:

@ angie
Szczegolnie w głowie zostawiaja slad. Ale jak się ma glowe tylko do noszenia czapki albo kapelusza...Pzdr

Obrazek użytkownika Andrzej Szumski

11-10-2020 [14:55] - Andrzej Szumski | Link:

@RZM
…dziś prawdziwych felietonistów już nie ma…jest natomiast wysyp blogerów i tu od razu widać, że jak zwykle, ilość nie idzie w parze z jakością. Czym się to objawia? Albo może skąd to się bierze? Przede wszystkim chyba z tego, że uderzając w klawisze, niekiedy(zawsze?), z frustracją mamy złudzenie, że nasz komputer jest bezimienny – bo chowamy się za nickiem, mniej lub bardziej infantylnym, że nie widzimy naszego adwersarza który ośmielił się mieć inne niż my zdanie. Przypomina to zachowanie większości kierowców (jak jedziesz ty taki owaki cedzone przez zęby w zamkniętym pudle auta), niestety świadczące o niczym innym, jak o braku kultury. A tę albo się ma, albo się nie ma. Szkoda. Nawet lubiany i ceniony niegdyś przeze mnie, szeroko znany „Polish commentator” S. Michalkiewicz, erudyta, że czapki z głowy, tęgie pióro itd. z blogu na blog obniża poziom swoich enuncjacji, bez żenady okraszając je zwrotami już nie tylko rubasznymi, co wręcz chamskimi (tak, tak), aby poprzeć tę lub inną myśl (oszczędzę czytającym przykrości i nie zamieszczę cytatów…).
Pisząc to tuszę, że może nastąpi tu i ówdzie zmiana obyczajów na lepsze, bo jeśli nie, to się wirtualnie pozagryzamy, ze szkodą dla własnego zdrowia i samopoczucia.  No i oczywiście wyłączam z tej krytyki kilkoro/kilka moich ulubionych blogerów/blogerek, których jednak tutaj nie wymienię, bo nie czuję się do tego upoważniony.
Serdeczności Panie RZM
PS  I co ja tu robię? Zachciało mi się wtrącać moje trzy grosze, ślęcząc nad komputerem, emocjonując się jaki to jestem świetny i oryginalny (tak podpowiadało mi moje drugie ego), zamiast wybrać się na rower lub pofotografować ptaki nad rzeczką nieopodal…Niedługo salon fotograficzny…- Nigdy więcej, obiecuję.  
 

Obrazek użytkownika FachowiecDekarz

11-10-2020 [15:11] - FachowiecDekarz | Link:

Rolniku, jesteś Polakiem czy pozostałością poniemiecką?
 

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

11-10-2020 [15:20] - rolnik z mazur | Link:

@f...
a ty dekarzem czy blachodekarzem? Pzdr

Obrazek użytkownika Pani Anna

11-10-2020 [16:06] - Pani Anna | Link:

Rolniku, dyskusja z sektą wyznawców świętej szmatki jest taka sama, jak z wynawcami każdej innej sekty. Jedyny argument to "ale w TV mówią, specjaliści w TV mówią, a co ma wspólnego szmata z wolnością osobistą..." Ktoś chce słuchać tego, co mówia specjaliści na kanałach swoich pracodawców i za pieniądze swoich pracodawców ich sprawa, ale ja np. wiem, co by było, gdyby ktokolwiek inny, szary korpoludek próbował zrobić czy powiedzieć coś "pod prąd". Ktoś pamięta pracownika Ikei?

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

11-10-2020 [15:18] - rolnik z mazur | Link:

@a.s.
jasne, ze lepiej sobie ptaszki poobserwować.
Moja chata z kraju ja niszto panu nie znaju
 I tak się dajemy .. pzdr

Obrazek użytkownika angela

11-10-2020 [23:30] - angela | Link:

Rolnik . Jesteś ignorantem, obyś nie żałował. 

Obrazek użytkownika Pani Anna

11-10-2020 [15:41] - Pani Anna | Link:

Kim trzeba być, żeby wierzyć, że szmata założona na 10 minut ochroni przed śmiertelna chorobą? A objawy takie jak szanowna koleżnaka to ja mam co roku na "zwykłe" przeziebienie, ale nie przyszłoby mi do głowy, żeby świat miał sie zatrzymywać z tego powodu... Kim trzeba być?

Obrazek użytkownika jazgdyni

11-10-2020 [15:46] - jazgdyni | Link:

Za przeproszeniem Izo, dlaczego nie pozostawimy zjawiska oceny obecnej zarazy - epidemii, czy pandemii, autentycznym specjalistom w temacie - wirusologom i epidemiologom?
W tej najbardziej antypolskiej stacji telewizyjnej ekspertem od koronawirusa jest pani doktor pediatra.
Wielu publicystów powołuje się na wypowiedzi tego, czy tamtego lekarza. Jakby to był monolit wiedzy i rozumu.

Nawet opublikowana niedawno tzw. Deklaracja z Great Barrington, mądra, lecz mimo tego kontrowersyjna, podpisana już podobno przez 20 tysięcy naukowców z całego świata, nie precyzuje jednoznacznie problemu obecnej sytuacji wokół pandemii.

Oczywiście jest mnóstwo kłamstw i manipulacji w temacie. I to ze wszystkich stron. Ale nie usztywniajmy swoich poglądów.

Serdeczności

Obrazek użytkownika Pani Anna

11-10-2020 [15:52] - Pani Anna | Link:

No prosze, odezwał się typ, największy "specjalista" od wszystkiego. O ile pamietam, to kiedyś nawet próbował pouczać Panią, gdzie jej córka powinna/nie powinna pracować... Nic nie poradzę, że jakoś mi to zapadło w pamięć.

Obrazek użytkownika jazgdyni

11-10-2020 [16:48] - jazgdyni | Link:

A głupia i złośliwa istota z Vaterlandu musi oczywiście warknąć. Hail!

Obrazek użytkownika Pani Anna

11-10-2020 [16:51] - Pani Anna | Link:

Hält die Klappe...

Obrazek użytkownika jazgdyni

11-10-2020 [17:44] - jazgdyni | Link:

No proszę.

Piękni przykład, jak jednostki do tego predestynowane zostają Volksdeutscher Selbstschutz.

Brakuje Frau klapy w sedesie?

Obrazek użytkownika Pani Anna

11-10-2020 [17:53] - Pani Anna | Link:

Janusz, jak zwykle kupa za przeproszeniem śmiechu z ciebie.

Obrazek użytkownika jazgdyni

11-10-2020 [19:07] - jazgdyni | Link:

Cieszę się. Śmiech daje dobre samopoczucie.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

11-10-2020 [17:24] - rolnik z mazur | Link:

@ autor

Jrsli już to heil  a nie hail. Rozumiem, ze niemiecki nix verstehen. Tacy to inteligenci z bozej laski. Pzdr

Obrazek użytkownika jazgdyni

11-10-2020 [17:40] - jazgdyni | Link:

Fajny Volk z Hitlerlandu.

PŁYNNA ZNAJOMOŚĆ JĘZYKA NIEMIECKIEGO JEST MIARĄ TWOJEJ INTELIGENCJI.

Ja, ja... Nix verstehen.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

11-10-2020 [16:54] - rolnik z mazur | Link:

@ Anna,
widać, ze nasz ulubieniec z Gdyni zaczyna kumac o co kaman. Jest na dobrej drodze
 Pzdr

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

11-10-2020 [19:32] - NASZ_HENRY | Link:

Piękno matematyki polega na tym, że jej wyniki nie zależą od polityki☺
Jutro to już będzie historia: 130130; dzisiaj to prognoza☺
 

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

12-10-2020 [12:34] - NASZ_HENRY | Link:

Ministerstw Zdrowia podało ilość zakażonych 130 210
Moja prognoza (najlepsza w Polsce - każda pliszka swój ogonek chwali) różni się  o 80 (mniej niż 1 promil) przypadków czyli o  jeden DPS (taki żarcik). Prognozy konkurencji (doktorzy z UW) to fit liniowy 111 166 i fit wykładniczy 114 091. Błąd odpowiednio 19 044 i 16 119 przypadków. Czyli masakra ☺
http://www.fizykwyjasnia.pl/
PAN diagnozuje ale nie prognozuje bo jak pisałem powyżej matematyki profesorowie unikają jak wirusa ☺

Dużo zdrowia i dobrej izolacji wszystkim blogerom i blagierom ☺

 

Obrazek użytkownika izabela

11-10-2020 [20:22] - izabela | Link:

Jeszcze raz podkreślam że nie zamierzałam odbierać chleba ekspertom. Nie zgadzam się tylko na zamykanie ust innym ekspertom, których poglądy nie pasują do obowiązującego paradygmatu. Zakazanie lekarzowi wykonywania zawodu gdy pacjenci kardiologiczni i onkologiczni otrzymują poradę przez telefon, gdy zawieszone są operacje a pacjenci nie przyjęci do szpitala umierają przed izbą przyjęć jest zwykłą głupotą. .

Obrazek użytkownika tricolour

11-10-2020 [20:28] - tricolour | Link:

@Izabela

Telewizja mowi co innego, jak widać jest ona najważniejsza dla niektórych.

Obrazek użytkownika u2

11-10-2020 [21:14] - u2 | Link:

"Nie zgadzam się tylko na zamykanie ust innym ekspertom, których poglądy nie pasują do obowiązującego paradygmatu."

Ależ puszczanie w obieg publiczny przez, bądź co bądź, lekarza rewelacji, że COVID-19 to spisek to przeczy zdrowemu rozsądkowi, a nie jakiemuś wydumanemu paradygmatowi.

Lekarz jest osobą zaufania publicznego. jego pomyłka może kosztować nie tylko zdrowie, ale również życie pacjenta.

Obrazek użytkownika izabela

11-10-2020 [22:14] - izabela | Link:

Własnie, lekarze którzy wbrew Pasteurowi badali pacjentki brudnymi rękami odpowiadali za ich śmierć na gorączkę połogową. Popularny był wówczas pogląd, że procesy gnilne zachodzą samorzutnie i niewielu wierzyło w drobnoustroje. Lekarze nakazujący karmienie trzymiesięcznego dziecka żółtkiem jaja kurzego odpowiadają za ciężkie uczulenia. Niektórzy z tych lekarzy jeszcze praktykują i tłumaczą, że takie obowiązywały wówczas zasady. A czy nazwiemy to paradygmatem czy procedurą to tylko kwestia wykształcenia filozoficznego i znajomości pewnej terminologii z dziedziny teorii poznania. 

Obrazek użytkownika u2

11-10-2020 [22:52] - u2 | Link:

"Własnie, lekarze którzy wbrew Pasteurowi badali pacjentki brudnymi rękami"

Ależ to jest sytuacja z minionej epoki. Teraz ortodoksyjni żydzi w Nowym Jorku piszą petycję do burmistrza przeciwko zakazowi noszenia maseczek i dystansowania się. Oni chcą, aby epidemia się poszerzała. Nawiasem pisząc burmistrz Nowego Jorku sam ma sporo na sumieniu, że nie wprowadził na czas niezbędnych obostrzeń.

Rozsiewanie fałszywych informacji, że COVID-19 nie ma, że to jest spisek, demonstrowanie przeciwko obostrzeniom to zakrawa na powszechną paranoję. Rozsądni ludzie z łatwością potrafią zastosować się do noszenia maseczek i dystansowania się.

To nie jest odbieranie wolności, to jest właśnie przeciwdziałanie zabieraniu wolności przez antymaseczkowych, antyszczepionkowych oszołomów.

Obrazek użytkownika izabela

12-10-2020 [10:32] - izabela | Link:

@u2 Ale karmienie niemowląt żółtkiem jaja kurzego to sytuacja tylko  sprzed czterdziestu lat. Odmowa groziła skierowaniem sprawy do sadu rodzinnego. Oczywiście można było kłamać. Uczulające własności żółtka znane były nawet uczniom podstawówki. Ale takie były procedury. W USA można byłoby oddać sprawę do sadu o odszkodowanie. Podobne odszkodowania dostawali palacze , pani która poparzyła się w barze kawą, pan który pośliznął się na świeżo mytej podłodze. Obecnie mycie rąk nikomu nie zaszkodzi choć może przybrać formę nerwicy natręctw. Natomiast noszenie cały dzień  wilgotnej od oddechu maseczki sprzyja inwazji grzybic i innych świństw. Taka maseczka działa jak pożywka. Lekarze praktycy są tego  zdania, nie będę powoływała się na ich opinię  bo czyha sąd lekarski.

Obrazek użytkownika Pani Anna

12-10-2020 [10:46] - Pani Anna | Link:

Taki dowcip krąży po internecie: "Kto przechodził dwie fale coronawirusa w jednej maseczce jednorazowej, ten już zyskał nieśmiertelność" :)))

Obrazek użytkownika Pani Anna

11-10-2020 [22:51] - Pani Anna | Link:

@U2
jak nigdy zgodze się. Tu masz Pan przykład postawy "osób zaufania publicznego": "Do szpitala w Zawierciu trafiła kobieta. 70 letnia Danuta M. miała silny ból brzucha i gorączkę. Lekarze kazali jej czekać 36 godzin!" 36 godzin kobieta czekała na negatywny wymaz z ostrym zapaleniem wyrostka. https://tygodnikbydgoski.pl/po...
A może nie powinno się puszczac takich informacji w obieg, co?

Obrazek użytkownika u2

12-10-2020 [07:59] - u2 | Link:

"Lekarze kazali jej czekać 36 godzin"

Jeśli jest uzasadnione podejrzenie błędu w sztuce lekarskiej to należy zawiadomić prokuraturę, a nie epatować grozą, że nie przyjmują do szpitala. Media żywią się sensacją.

To jest właśnie oszołomstwo.

Obrazek użytkownika Marek1taki

12-10-2020 [08:20] - Marek1taki | Link:

@u2 Od razu wyjaśniam. To nie jest błąd w sztuce tylko stosowanie się do procedur + panika.

Obrazek użytkownika Pani Anna

12-10-2020 [09:07] - Pani Anna | Link:

U2
nie prosze pana, to są covidowve procedury, wobec których wszyscy jesteśmy bezradni. Prokuratura contra lekarze covidovi - dobre, ubawiłam sie.  A takie rzeczy dzieja się codzinnie, wystarczy nie udawać, że sie nie dowidzi i nie doslyszy.

Obrazek użytkownika u2

12-10-2020 [10:55] - u2 | Link:

"to są covidowve procedury"

Nie proszę Pani. To błąd w sztuce lekarskiej zgodnie z maksymą konowałów: "Operacja się udała, ale pacjent zmarł".

BTW Ja u2, a nie U2. Pani raczy mylić mnie z kimś innym.

Obrazek użytkownika Pani Anna

12-10-2020 [13:49] - Pani Anna | Link:

u2 nie U2
Tak kojarzę, że to pan raczył był kiedyś napisac, że lepiej jest uczyć dzieci obsługi kalkulatora niz tabliczki mnożenia, dlatego mnie nie dziwi, że "błędem w sztuce lakarskiej" nazywa pan przypadek kobiety, której nikt ani nie zbadał, ani nie zdiagnozował tylko "wymazał" na obecność covida i kazał czekać 36h na izbie przyjęć na wynik.

Obrazek użytkownika u2

13-10-2020 [14:36] - u2 | Link:

"błędem w sztuce lakarskiej" nazywa pan przypadek kobiety, której nikt ani nie zbadał, ani nie zdiagnozował tylko "wymazał" na obecność covida

Dokładnie tak, to jest błąd w sztuce lekarskiej. Tutaj się kłania Pan Prokurator.

Obrazek użytkownika Pani Anna

13-10-2020 [15:29] - Pani Anna | Link:

u2
"SOR podzielony jest na część „brudną”, przejściową i „czystą”. W pierwszej wszyscy pacjenci poddawani są testom na koronawirusa. Tylko pacjenci, którzy uzyskali ujemny wynik są dopuszczani do „czystej” części oddziału." 
"Lekarz może ponosić odpowiedzialność karną za błąd, jeżeli naruszając obowiązujące w postępowaniu medycznym reguły ostrożności, doprowadził do zaistnienia ujemnych skutków dla zdrowia lub życia pacjenta, mimo że powinien i mógł przewidzieć możliwość ich spowodowania"/
Gdzie pan widzi tutaj naruszenie obowiazujących obecnie reguł ostrożności? Właśnie z powodu ich przestrzegania dochodzi do takich sytuacji. Gdyby tak nie było, to prokurator już powinien prowadzic postepowanie z urzędu.

 

Obrazek użytkownika u2

13-10-2020 [17:14] - u2 | Link:

"SOR podzielony jest na część „brudną”, przejściową i „czystą”.

Proszę nie ściemniać. Czyby Pani była konowałem, a nie lekarzem? Przysięga Hipokratesa zobowiązuje lekarzy, konowałów nie zobowiązuje.

Obrazek użytkownika Pani Anna

13-10-2020 [18:38] - Pani Anna | Link:

u2
nie chce mi się z panem dyskutować. Szpitale i SORy dostały wytyczne w sprawie porcedur przyjmowania pacjentów w warunkach pandemii, o procedurach w konkretnej placówce decyduje jej dyrektor,wszystko może sobie pan znaleźć w internecie, choćby nawet tu. https://dziendobry.tvn.pl/a/sz... zajmie to panu mniej czasu niż pisanie głupot. Ja zaś nie jestem ani lekarzem, ani konowałem, jestem radca prawnym i zapewniam pana, ze według mojej wiedzy nikt nie postawi lekarzom zarzutów w opisanej sytuacji.
Jeżeli uważa pan inaczej, to prosze spróbowac złożyć zawiadomienie do prokuratury jako przykładny obywatel i czekać na decyzję. W ten sposób rozumować może tylko taki niedopieczony nauczyciel jak pan.

Obrazek użytkownika Pani Anna

13-10-2020 [18:57] - Pani Anna | Link:

u2 albo tu, o ma pan "WYTYCZNE POSTĘPOWANIA W ODDZIAŁACH ZABIEGOWYCH SZPITALI NIEJEDNOIMIENNYCH PODCZAS PANDEMII COVID-19"https://wideochirurgia.tchp.pl...

Obrazek użytkownika u2

16-10-2020 [14:08] - u2 | Link:

o ma pan "WYTYCZNE POSTĘPOWANIA..."

Raczy Pani żartować. Proszę wskazać wymóg badania na COVID-19 przez 36 godzin starszej osoby z podejrzeniem zapalenia wyrostka robaczkowego.

45 stron wytycznych i ani jednego słowa na temat zapalenia wyrostka. Wytyczne to nie są procedury, W tekście mowa jest o algorytmach. Algorytmy to również nie są szczegółowe procedury.

Strony