Czy prezydent uratuje Prawicę i zostanie jej nowym liderem?

Miarą człowieczeństwa jest sposób w jaki traktujemy zwierzęta.  Ta często wypowiadana sekwencja ponoć była ostatnio lansowana przez Martę Kaczyńską.  Adolf Hitler kochał zwierzęta. Bardzo chętnie fotografował się z psami i na zdjęciach z czworonogami, ten potwór, wygląda zazwyczaj jakby był szczęśliwy. 

Nie ma chyba większej bzdury jak twierdzenie, że nasz stosunek do zwierząt określa nasze człowieczeństwo.  Nasz humanizm opisuje przecież nasza relacja z ludźmi – również z sąsiadem, którego kot (sic!) załatwia się na naszej wycieraczce.  A nie stosunek do owego kota, psa i chomika. Zwierzęta łatwo kochać - żadnego świństwa człowiekowi nie powiedzą, trudniej kochać ludzi.

Między innymi dlatego ustawa zaproponowana przez PiS jest idiotyczna i nawet ikony Prawicy jak choćby Beata Szydło, ostro skrytykowały ten chory pomysł.  Tylko osoby własnoręcznie piszące ustawę wiedzą w jakich warunkach powstał ten legislacyjny gniot przypominający postulaty finansowanej przez Sorosa Antify.

Sieć przepełniają spekulacje nad przyczynami, dla których PiS zaproponował dziwaczną ustawę. Zaryzykuję twierdzenie, że Jarosław Kaczyński, od wielu lat starający się o zwiększenie poparcia społecznego dla partii, postanowił zagrać futrzakami.  W domyśle miałoby to zwiększyć poparcie wśród centrowych wyborców oraz ludzi młodszych.

Jednak troska o zwierzęta młodego pokolenia nie odzwierciedla zainteresowania tymi "co skaczą i fruwają" panującego wśród czterdziestolatków, a więc generacji jaka wyrosła z „kamerą wśród zwierząt” i licznych chomików, psów i kotów.  Obecnie młodzi ludzie martwią się głownie o swoje smartfony i o własny „image” na „selfie” jakie dzięki tym smartfonom strzelają na prawo i lewo w swoich łazienkach.

Zasadniczy błąd z proponowaną ustawą tkwi gdzie indziej.  Od kilku już lat rośnie w Polsce poparcie dla ugrupowań na prawo od PiS-u.  Gdyby partia Kaczyńskiego odpowiednio zagospodarowała prawą stronę politycznej sceny, nie mielibyśmy tych całych jasełek pod tytułem „kogo poprze Konfederacja” w wyborach prezydenckich.  W wyniku zaproponowania skrajnie lewicowego projektu ustawy, partia szaleńców typu Korwina Mikke i Bosaka, ukazała się nagle w glorii mędrców reprezentujących prawicowy elektorat. 

Nie takie zapewne było zamierzenie prezesa Kaczyńskiego i jego ludzi, nie mniej efekt jest właśnie taki.  Jeżeli Krzysztof Bosak nagle wygląda na liczącego się polityka, to znaczy, że PiS strzelił sobie samobója stulecia.

Samobój miał być prawdopodobnie strzałem wykańczającym ugrupowanie Gowina i Ziobry.  Faktem jest, że zwłaszcza Gowin już od dłuższego czasu zachowuje się skandalicznie. Zaledwie przed paroma miesiącami wykoleił wybory prezydenckie i zasłużył na porządnego kopniaka. Wygląda jednak na to, że próbując przyłożyć gowinowcom, PiS walnął siebie w potylicę.

W efekcie tego nokautu panuje zmieszanie, i w tym ogólnym zamroczeniu nikt nie wie co jest grane.  Generalnie jest niedobrze, emocje się eskalują i z dnia na dzień obraz prawicy wydaje się mniej atrakcyjny. Niewykluczone, że w całe zamieszanie jest rozkręcane przez czynniki zewnętrzne.

Abstrahując od przyczyn, w sytuacji, gdy wielu graczy poróżniło się znacznie w swoich poglądach, w doskonałej sytuacji znalazł się prezydent, przed jakim powstała okazja pełnienia roli rozjemcy.  W pierwszej kadencji Andrzej Duda miał swoje chwile słabości i wikłania się w niepotrzebnych kiwkach, ale ostatecznie jednak cała Prawica mocno poparła prezydenta w ostatnich wyborach, dzięki czemu najwyższy urząd nie wpadł w ręce Lewicy.

Pora więc teraz na inicjatywę PAD-a, polityka ze znacznym już doświadczeniem, ale też i prestiżem większym niż choćby rok temu. Wygranie reelekcji w trudnych warunkach paniki spowodowanej korona wirusem jest wymiernym sukcesem, na jaki zresztą Andrzej Duda zapracował poświęcając wiele swojej energii i nie mało zdrowia.

Osobie z takim doświadczeniem, przystoi w tej chwili kryzysu wystąpić w roli lidera.

Jakie zatem kroki powinien podjąć prezydent?  Po pierwsze zawetować fatalną ustawę.  Ostatnie komentarze PAD-a wskazują na prawdopodobieństwo takiego właśnie scenariusza.  Następnym posunięciem winno być prowadzenie rozmów z liderami Prawicy.  W tym przypadku Andrzej Duda powinien wyraźnie podkreślić rolę Jarosława Kaczyńskiego jako lidera, do którego partnerzy PiS powinni dostosować swój kurs. To PiS jest znakiem firmowym prawicy.

Polityk, jaki ugasi konflikt i zapewni stabilność prawej stronie, będzie zapewne następcą Jarosława Kaczyńskiego.  Obecna chwila jest momentem, w jakim młodsi politycy mają szanse ugruntować swoją pozycję jako rozsądnego przywódcy potrafiącego wyjść z kryzysu obronna ręką.

Jeżeli prezydent wykaże inicjatywę i ponownie podkasa rękawy, będzie mógł wziąć sprawy w swoje ręce.     

Ale może się i tak zdarzyć, że obecny bałagan posprząta ktoś inny, lub... sam Jarosław Kaczyński. Tym samym ponownie ugruntuje swoją pozycję niekwestionowanego lidera.

=====

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika angela

22-09-2020 [07:24] - angela | Link:

Ustawa" futerkowa" przelała tylko tygiel goryczy, w którym gotowalo się od dawna.
SP i Porozumienie rządzili swoimi wymuszeniami, a nie PiS. 
Wszyscy na PiS złożyli odpowiedzialność za utrzymanie koalicji, a w rezultacie rządu, a nie na bez przerwy wierzgajace jednoprocentowe partie, w swoim mniemaniu uwazajace się, za niemalze zbawców świata.
Nie da sie rzadzic, jezeli koalicjant nie respektuje dyscypliny partyjnej, bez wzgledu na wszystko.
Bo to najwieksza partia, to PiS, będzie utożsamiana że wszystkimi decyzjami Koalicji. 
Gowin podłożył swinię , a do Jarosława kto chciał zanosił pretensje, a Sasina za wydruki kart,   to już calkiem chcą powiesić. 
Takie jest pokłosie wspolpracy z koalicjantami. 
A co wyczynia pan Ziobro z Ustawą Stambulską.
Prezydent moze rozmawiać,  ewentualnie wetowac ustawę,  ale czy  to  zapobiegnie konfliktom w przyszłości,  kiedy chęć załatwiania własnych spraw, znów weźmie górę. 
Najwyzszy czas, zeby się troche ogarnęli, i dogadywali,  bo wszystkim powinno zalezec na Polsce, innej opcji nie ma.
A wyborcy, ???  mówiąc  krotko, pies ręki  ktora nie podaje żarcia  nigdy nie pogryzie.
Tak że,  ostroznie z wyborami. 

 

Obrazek użytkownika Jabe

22-09-2020 [07:32] - Jabe | Link:

Co wyczynia Zbigniew Ziobro z konwencją stambulską?

Obrazek użytkownika tricolour

22-09-2020 [08:35] - tricolour | Link:

Hehehe

W telewizorze mówili że wyprawia więc wyprawia. Nie myśleć tylko oglądać i powtarzać bezrozumnie. Gowin zły choć uratował prezydenta, ale jest za to właśnie ten zły. 

Ktoś, kto w komunie się wychował zawsze w niej zostanie. Prawda z telewizora przed Bogiem.

Obrazek użytkownika Marek1taki

22-09-2020 [09:06] - Marek1taki | Link:

@ Angela Co wyczynia ZZ? Czekamy.

Obrazek użytkownika Jabe

22-09-2020 [07:29] - Jabe | Link:

I bez owego gniota „Prawica” nie była prawicowa ani trochę. Teraz co najwyżej niektórym łuski z oczu spadły.

Jarosław Gowin nie wykoleił wyborów prezydenckich, bo niby jak? Jedynie uratował niekwestionowanego lidera przed poprzednim gniotem, jaki ten forsował.

Obrazek użytkownika angela

22-09-2020 [09:08] - angela | Link:

Trolle, stosunkujcie się do notki, nie do moich wpisów. 
Ale ja wiem, ze stac was tylko na trolling.

Obrazek użytkownika tricolour

22-09-2020 [09:16] - tricolour | Link:

@Angela

Stosunkujemy się (hehehe) bo liżesz.

A notka z lekka naiwna, ze ktoś coś zrobi.

Obrazek użytkownika Jabe

22-09-2020 [09:21] - Jabe | Link:

Toć właśnie się „stosunkowałem”.

Obrazek użytkownika Pani Anna

22-09-2020 [09:20] - Pani Anna | Link:

PAD wyrasta w tej chwili na jedynego rozsądnego i jako tako ogarniętego polityka, chociaż ten ruch z jego córką, jako "społecznym doradcą"... Nie wiem po co mu to, a córce tym bardziej.
Chciałam również przypomnieć, że wprawdzie Kaczyński bardo kocha futrzaki, ale również rodeo...

Obrazek użytkownika Marek1taki

22-09-2020 [09:43] - Marek1taki | Link:

@Anna Córka mu doradzi jak podpisać ustawę o futrach.

Obrazek użytkownika Pani Anna

22-09-2020 [10:56] - Pani Anna | Link:

@Marek1
raczej doradzi mu w sprawie koloru długopisu. Czy to już jest taka tradycja, że córki polityków musza robić karierę na nazwisku ojca, choćby to miał być tylko taniec z gwiazdami. albo szafiarsto modowe? Chcą z niej zrobić "polską" Ivankę Trump, ale już ten przymiotnik "polska" zapowiada, że będzie śmiesznie, a potem jeszcze śmieszniej.

Obrazek użytkownika sake3

22-09-2020 [12:17] - sake3 | Link:

Nie może Panprzeboleć,że córka prezydenta nawet w tak młodym wieku może doradzać?Przecież prezydent powinien mieć doradców w różnych dziedzinach i tak jest przyjęte w świecie.Doradcą jest np.prof.Nowak,prof.Zybertowicz,Z.Romaszewska i inni.Kto powiedział,że KInga Duda ma być wyłacznym doradcą od wszystkich spraw?Przypuszczam,że w obszarze łaczności władzy z młodymi ludźmi i ich problemami jest to dziś koniecznością. 

Obrazek użytkownika Pani Anna

22-09-2020 [12:49] - Pani Anna | Link:

Twardy elektoracie PIS, jak ty się pogubiłeś, aż żal na to patrzeć. To wszystko, czego nie tolerowaliście w ekipie Tuska zaupełnie wam teraz nie przeszkadza u "swoich". Czy Pani Sake sa znane takie pojęcia jak nepotyzm, kolesiostwo, konflikt interesów? Mój syn jest równie mądry i wykształcony jak Kinga Duda, jest też dokładnie w tym samym wieku. Gdzie zatem ma się zgłosić, jakie dokumenty przygotować, żeby zostać "społecznym doradcą prezydenta" i z takim zapisem w CV kontynuować karierę? Kindze Dudzie nie życzę źle, dlatego przykro będzie patrzeć, jak staje się pośmiewiskiem "salonów", a i przez towarzyszy z PIS zostanie przeżuta i wypluta.

Obrazek użytkownika sake3

22-09-2020 [10:18] - sake3 | Link:

Autor już ukierunkowuje nasze sympatie i antypatie delikatnie wskazując na wspolnotę poglądów Hitlera i Kaczyńskiego.Teraz już tylko wystarczy podretuszować i wysnuć wniosek,że Kaczyński jest takim samym zbrodniarzem jak Hitler.Brawo autorze ,sprytne zagranie .Marta Kaczyńska słusznie napisała,że stosunek do zwierzat jest miarą naszego człowieczeństwa,ale ją Pan wyśmiał zapewne dlatego,że jest siostrzenicą Kaczyńskiego.Człowieczeństwo autorze pokazuje się na wiele sposobów choć jak widać jest trudne a w wielu wypadkach niewykonalne i wcale nie jestem zdziwiona że u niektórych nie ma ani krzty czlowieczeństwa sądząc z zachowań wobec ludzi.Jak Pan nazwie zachowanie aktorki zbierającej po spektaklu pieniądze do wynajęcia płatnego zabójcy Kaczyńskiego,albo ogłaszanie się w internecie przez jakiegoś opozycjonistę,że sam podejmie się takiego zadania?,,Miarą'' człowieczeństwa okazały się haniebne ekscesy w Warszawie po katastrofie pod Smoleńskiem,rynsztokowe wyzwiska pod adresem polityków prawicy,czy licytowanie się wśród polityków,aktorzyn i celebrytów na najbardziej chamskie i ośmieszające niektórych wypowiedzi?Trudno więc nawet oczekiwać,że dla zwierząt bedzie więcej ciepłych uczuć.Przypuszczam zresztą że ustawa futerkowa to tylko zwykły pretekst do kontunuowania wojny.Jakakolwiek bowiem ustawa by nie wyszła to i tak bedzie podlegać bezpardonowej krytyce.zarówno wewnątrz ZP jak i przez opozycję.Biedne zwierzeta robią tu tylko za statystów.Przecież w Sejmie podczas debaty można było przedstawiać swoje argumenty za i przeciw,podkreślać zapisy złe,niepotrzebne.tego nie zrobiono a nawet nie próbowano,bo przecież nie o zwierząta tu chodziło.Wystarczyło posłuchac pokornego platformerskiego podnóżka Bosaka. 

Obrazek użytkownika Pani Anna

22-09-2020 [10:53] - Pani Anna | Link:

Droga Sake, a gdzież to Pani to wszystko wyczytała, bo chyba nie w tej notce? Jak długo można się użalać nad sobą i nad tym, że wszyscy dookoła sie biją i przezywają? Czy jest Pani świadoma tego, że bez silnej psychiki nie ma się co pchać nawet na stanowisko kierownika sklepu, a co dopiero partii? Prosze sobie posłuchać i pooglądać co musi znosić np. Trump. Czy on się nad soba rozczula? PIS ma problem ze wszystkim i wszystkimi, w tej chwili już nie tylko opozycja nie daje spokojnie rządzić, ani Bruksela. Nie potrafią się dogadać nawet ze swoimi koalicjantami i elektoratem To jest dopiero wyższa polityka.

Obrazek użytkownika Jabe

22-09-2020 [10:59] - Jabe | Link:

Przypuszczam zresztą że ustawa futerkowa to tylko zwykły pretekst do kontunuowania wojny. – Całkiem możliwe.

Przecież w Sejmie podczas debaty można było przedstawiać swoje argumenty za i przeciw, podkreślać zapisy złe, niepotrzebne. Tego nie zrobiono a nawet nie próbowano, bo przecież nie o zwierząta tu chodziło. – Debata była chyba nieco okrojona. Prócz tego, trudno oczekiwać, że za autorów ktoś ustawę napisze.

Wystarczyło posłuchac pokornego platformerskiego podnóżka Bosaka. – Oj, to zakrawa na nienawiść.

Obrazek użytkownika sake3

22-09-2020 [11:52] - sake3 | Link:

Proszę więc zgłosić gdzie trzeba,że uprawiam mowę nienawiści.

Obrazek użytkownika Jan1797

22-09-2020 [21:40] - Jan1797 | Link:

Piotrze,
Dynamicznie się rozwinęło i błyskawicznie się skończyło, sytuacja na Bliskim Wschodzie
 i na wschód od nas nie pozwala na przeciąganie dyskursu. Pozdrawiam Jan.