Ile warte jest logo PiS?

Never waste a good crisis, czyli nigdy nie zmarnuj dobrego kryzysu - głosi maksyma inwestorów. W czasach ekonomicznej klapy większość dóbr tanieje. I właśnie wtedy dla osób z kapitałem nadchodzi najlepszy moment na inwestycje. Za grosze nabyć można nieruchomości, akcje lub całe przedsiębiorstwa, jakie zaraz po zakończeniu ekonomicznej depresji odzyskają swoją prawdziwą wartość.
 
Kryzys może jednak dotknąć nie tylko gospodarkę, ale także politykę. Na tym polu, rozważni gracze, w chwilach kryzysu również mogą sporo ugrać. Tę maksymę postanowił wcielić w życie Jarosław Gowin. Wykorzystując niepewną sytuację polityczną, przeprowadził w zeszłym tygodniu atak w celu zwiększenia swojego wpływu i podważenia pozycji lidera. 
 
Za tę brawurową szarżę poseł Gowin zapłacił jednak swoją polityczną śmiercią.  Jego wyczyn pamiętać będzie nie tylko kierownictwo PiS, ale przede wszystkim prawicowi wyborcy. Oni nie zapomną Gowinowi tej platformy jaka „nie wyszła z niego”, a wręcz przeciwnie, nasiliła swoje objawy w chwili najbardziej napiętej, w momencie, gdy wszyscy oczekiwali od liderów wspólnego wiosłowania by przetrwać sztorm.
 
Błąd Gowina polegał jednak nie tylko na tym, że na swój atak wybrał najgorszy z możliwych momentów. Do tego ciosu przecież Porozumienie szykowało się już od ostatnich wyborów parlamentarnych, odkąd potrząsali szabelką. 
 
Na czym więc polegała istota pomyłki posła Gowina?
 
Było nią katastrofalne niedocenienie wartości znaku firmowego PiS.  Gowinowi błędnie wydawało się, że siła pozycji PiS tkwi w poparciu jakie udzielają mu sojusznicy w postaci Solidarnej Polski i Porozumienia.  
 
Rzeczywistość jednak jest zgoła odwrotna. To PiS holuje swoich sojuszników. Zarówno Ziobro jak i Gowin mają uznaną markę w polityce (ten ostatni właśnie ją stracił), i dlatego ważne było, aby weszli oni w skład zjednoczonej prawicy. Jednak to znak firmowy PiS jest podstawowym symbolem wyznaczającym współrzędne polskiej polityki.

=====

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Trotelreiner

09-04-2020 [08:48] - Trotelreiner | Link:

Arytmetyka z podstawówki: ile to jest 234 - 18 ?
Rzad mniejszościowy,albo nowe wybory....Gowin liczył na nowe wybory i swoją wygraną w wyborach prezydenckich ...niebawem.

Obrazek użytkownika Tlenożerca

09-04-2020 [20:48] - Tlenożerca | Link:

Poprawne równanie wygląda tak:
235 - 2
Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Jabe

09-04-2020 [08:57] - Jabe | Link:

Prawicowi wyborcy będą raczej pamiętać mu, że się zbratał z socjalistami. Głosował, jak oni chcieli, choć na smutno, i popierał jawne sprowadzenie kraju do poziomu kolonii.

Obrazek użytkownika Chatar Leon

09-04-2020 [13:59] - Chatar Leon | Link:

Logo PiS to będzie mieć wartość w przypadku realnych reform np. reformy sądownictwa. Jeżeli PiS będzie tchórzył przed kolejnymi pierdnięciami Unijnych Jakichś Tam Eurotrybunałów od Czegoś Tam, to wartość ta będzie zerowa.
Swoją drogą wartość ta może również spadać, jeżeli zamiast tępych "obostrzeń" typu 12 tys. w natychmiastowym trybie administracyjnym za jazdę na rowerze, nie zostanie wprowadzony sensowny program działania w sytuacji obecnego kryzysu.
 

Obrazek użytkownika Jabe

09-04-2020 [17:40] - Jabe | Link:

Przecież właśnie o to chodzi, żeby chcieć – bo elektorat się domaga – ale żeby się nie dało – bo rzeczywiste cele są inne.

Z sądami jest trochę inaczej, bo mogłoby się zdarzyć, że któryś z „naszych” by ucierpiał – nie zawsze prokuraturze wypada tuszować. No i sądy pokazują tubylcom, gdzie ich miejsce – sprzymierzeniec.