Czuwaj Wiaro!

Powstanie Warszawskie – miliony słów i co roku, w coraz większym szoku czytam, słucham, powtarzające się pytanie – czy ta ofiara była konieczna? Że pytali o to komuniści, usprawiedliwiający sowiecką zdradę, byłem w stanie zrozumieć, ale to pytanie pojawia się teraz, gdy, nikt do zadawania go nas nie przymusza i wszystko jest oczywiste. Bez Powstania Warszawskiego nie byłoby Polski.

W takich chwilach, chce mi się krzyczeć: Oczywiście, że Powstanie było niepotrzebne! Powinniśmy się dać eksterminować niemieckim oprawcom, potulnie jak zwierzęta idące na rzeź. Przez ten nieodpowiedzialny bunt, biedni Niemcy przegrali wojnę i choć nadal syci i butni, jeszcze przez jakiś czas muszą wyrażać skruchę. Przez jakiś czas, bo idąc śladem pytających o zasadność Powstania, Polacy w końcu przeproszą Niemców, że podnieśli na nich rękę. Stąd już tylko krok, by wypłacić Niemcom odszkodowanie, za poniesione w Warszawie straty.

Kolejnym zdziwieniem, był radosny koncert piosnek powstańczych. Młodzież nie znająca historii, wchodząca w życie, pozbawiona przekazu rodzinnego, oderwana od tabletów i telefonów, na chwilę, bo babcia się pogniewa, mogła odnieść wrażenie, że Powstanie to była radosna przygoda wakacyjna w której zamiast napisu „game over” traciło się życie. Ostatecznie nie było to takie złe, bo przegrał wojnę „głupi malarz” a starsi mają o czym pośpiewać. Że Powstańcy reagowali zawadiackim humorem w obliczu śmierci, że chodziło o sprawy ostateczne, o istnienia narodu polskiego, że zginęli w Powstaniu najwartościowsi, wchodzący w życie Polacy – słowa. Ogólnie było wesoło. Trochę łez. Ale w końcu, także pamiętam, gdy dwanaście lat po wojnie, śpiewaliśmy dziarsko na koloniach letnich „Pałacyk Michla”, pani która nas tej piosenki nauczyła, też płakała. Więc to chyba taka tradycja. Pośpiewać i popłakać.

Dzisiaj, przy odrobinie wyobraźni, także mogę powiedzieć, że chodzi o sprawy ostateczne. O to czy Polska będzie istnieć, czy zostanie sprzedana, oddana w dzierżawę czy też w inny rodzaj zaklęcia jak franchising, kredyt frankowy, itp. Trwa walka z pandemią, trwa wojna ekonomiczna, trwa wojna informacyjna, trwa wojna medialna, trwa wojna religijna w końcu wojna o dominację seksualną, etyczną pogardę dla wartości, dla sprawy. Słowo klucz, które pozostawili nam Powstańcy, to Czuwaj Wiaro! Nic więcej nie mówili, nie tłumaczyli co znaczy - wytężaj słuch, bądź czujny, bądź uważny, bądź roztropny, dla sprawy. Dla Polski.

JB
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Pani Anna

02-08-2020 [21:17] - Pani Anna | Link:

Skoro nie prowadzi się prawdziwej walki z moralna i intelektualną degrengoladą wylewającą się dosłownie zewsząd, to niech sobie chociaż ludziska pośpiewają. Kurski policzy kliki, ogłosi następny sukces swojej telewizji i będzie git.

Obrazek użytkownika Marek1taki

03-08-2020 [08:30] - Marek1taki | Link:

Pobił Pan Angelę - jak można bić kobietę?!

Obrazek użytkownika angela

03-08-2020 [09:51] - angela | Link:

Marek, co tak krótko?!!,  
Wiem, prawda zatkała.! Brak argumentów. 

Czuwaj! Czuwaj! Czuwaj!!!!

Obrazek użytkownika Kazimierz Koziorowski

05-08-2020 [01:03] - Kazimierz Kozio... | Link:

jest jeszcze inna angela w temacie. ale uderz w stol...