Pośredni dowód na zamach w Smoleńsku?

Rano w dn.10.04.2010r. spałem i nie był to przypadek. Długi czas walczyłem w internecie, dniami i nocami, o dobre imię śp. prof., Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Wydawało się, że agresorzy uznali swoją klęskę i skapitulowali, a tak to przynajmniej wyglądało. Dzień wcześniej nie zasiadałem na forach, sprawdziłem tylko, czy jest spokój i zasnąłem - pierwsza spokojna, przespana noc od długiego czasu.

Długa batalia, w której miałem wrażenie, ze Ktoś, chyba z otoczenia Prezydenta, mnie wspomagał. Dementowałem oszustwa, prezentowałem właściwe liczby, niwelowałem oszukańczą propagandę sukcesu PO-PSL. Nagle zaskoczenie, przerwano ataki, jakby to był jeden ośrodek decyzyjny, inicjujący te ataki. Myślałem wówczas, że skapitulowali. A co, jeśli ten ośrodek decyzyjny wiedział o zamachu i to był jedyny powód, dlaczego zatrzymano agresję? Jeśli ataki prowadzi jeden ośrodek decyzyjny, to ma epigonów, którzy tymi atakami zainspirowani, atakują ze swej strony, nawet wtedy, gdy decydent odstąpi od ataków. Oznacza to, że nie było epigonów, a za atakami stała tylko jedna grupa, która zatrzymała się, gdy otrzymała taki rozkaz. Dlaczego taki rozkaz padł w przeddzień zamachu w Smoleńsku? To jest ten dowód pośredni i pytanie, kto był tym decydentem ws. ataków i czy wiedza o bliskim zamachu nie stała za tą decyzją. Nie mam żadnych możliwości, aby ten dylemat rozstrzygnąć. O tych dniach pisałem w: https://naszeblogi.pl/37311-moglem-uratowac-sp-prezydenta-kaczynskiego.

Piotr Solis

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Jabe

21-07-2020 [20:20] - Jabe | Link:

Po co komu taki dowód?

Obrazek użytkownika RinoCeronte

21-07-2020 [21:12] - RinoCeronte | Link:

Bo prawda jest fascynująca. Kto stoi za tymi atakami? Nawet dzisiaj ta wiedza może być cenna...

Obrazek użytkownika Jabe

21-07-2020 [22:19] - Jabe | Link:

W istocie.

Obrazek użytkownika tricolour

21-07-2020 [21:27] - tricolour | Link:

Jak to po co?

To jest wyraźnie napisane, że jest to dowód pośredni, którego w żaden sposób nie można rozstrzygnąć.

W ten sposób można udowodnić wszystko.

Obrazek użytkownika piastolsztyn

21-07-2020 [21:47] - piastolsztyn | Link:

Na tym polega kłamstwo, że coś się prawie dokładnie cytuje, ale te "prawie" czyni olbrzymią różnicę. To ja nie jestem w stanie rozstrzygnąć, bo nie mam ku temu narzędzi i uprawnień. Do tego nie mam czasu, bo pewnie narzędzia bym wymyślił, ale nie będę tego wątku rozwijał ...

Jeśli sądzi Pan, że wszystko można w ten sposób udowodnić, proponuję udowodnić niewinność Sławomira N...

Obrazek użytkownika tricolour

21-07-2020 [21:56] - tricolour | Link:

@Piast

Służę uprzejmie, oto dowód pośredni: wczorajszej nocy nie śnił mi się Sławomir N. Kompletnie nic, cisza i spokój jak w raju.

cbdo.

Obrazek użytkownika RinoCeronte

21-07-2020 [22:14] - RinoCeronte | Link:

To może jakaś kobitka się przyśniła?

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

22-07-2020 [05:26] - Zygmunt Korus | Link:

Każdy ma prawo domniemywać... Tym bardziej bloger, ponieważ dzieli się swoją spostrzegawczością z opinią publiczną, z myślą o przyszłości... Bo być może za jakiś czas się okaże, iż dobrze kombinował...
Panie Solis, mnóstwo jest "tropów" w sprawie Smoleńska, ale jak dotąd nikt trafnych konstatacji i sugestii nie podjął do poważnego zbadania. Mają być na razie wieka zatrzaśnięte nad tymi trumnami.
Dzięki za wpis, a właściwie należne przypominanie tamtych tragicznych, strasznych chwil i potem ciężkich dni i brzemiennych lat.

Obrazek użytkownika Jabe

22-07-2020 [09:36] - Jabe | Link:

nikt trafnych konstatacji i sugestii nie podjął do poważnego zbadania. — I to jest trop!

Obrazek użytkownika ruisdael

22-07-2020 [07:29] - ruisdael | Link:

Może jestem naiwny, ale przecież jest kilka dowodów "na chłopski rozum" i nie trzeba "odkrywać Ameryki", np: rozwalenie samolotu w drobny mak ze szczątkami przed szosą Kutuzowa, brak leja, brak ściętych drzew (por. katastrofę pod Warszawą) i co się z tym wiąże "pancerna brzoza, Stwierdzono przecież(!) ślady trotylu na częściach wraku, (może i na zwłokach(?), układ części samolotu na wrakowisku itd. Czy trzeba czekać na wrak, który być może jest już całkowicie podmieniony, a który nie jest do niczego potrzebny- służy jako wymówka do udowodnienia oczywistości. Czekamy na Godota, który nigdy nie przyjdzie. 

Obrazek użytkownika tricolour

22-07-2020 [10:03] - tricolour | Link:

@Ruisdael

Czytałeś raport techniczny podkomisji? Chyba nie...

Tam na stronie 55 czy 56 jest napisane, że jest wręcz niemożliwe, by na skutek wybuchu wszystkie odłamki ominęły wszystkich pasażerów, bo w żadnym ciele nie znaleziono choćby jednego odłamka. Jednakże ten kuriozalny efekt nie był badany przez komisję ze wzgledu na to, że komisja nie wie jak mogło to się stać, że kilkaset tysięcy odłamków umówiło się tak zgodnie.

Zachęcam do lektury tego materiału.

Obrazek użytkownika ruisdael

22-07-2020 [10:48] - ruisdael | Link:

Słusznie, nie mogły się umówić i słusznie, nie czytałem (choć słuchałem prezentowanych fragmentów). A teraz odnieś się Pan do moich przykładów?

Obrazek użytkownika tricolour

22-07-2020 [12:06] - tricolour | Link:

@Ruisdael

Kiedyś, w studenckich czasach tak przyłożyłem duzym fiatem w tył Poloneza, że załadowała sie kaseta do magnetofonu i wypadek złagodziła przyjemna muzyczka.

Widziałem zdjęcie Porsche  z dziurą fi 100 w przedniej szybie, miedzy głowami pasażera i kierowcy oraz pióra i krew na całej długości auta, z czego wnioskować można było, że rozpieprzyło kurę szczęśliwie nie zrywając czyjejś głowy.

Można obejrzeć filmiki w necie jak podczas wypadku wypada nieprzypięty kierowca, odbija się od innych aut, otrzepuje kurz i nic się nie stało.

Dlatego do badania wypadków konieczna jest komisja doświadczonych specjalistów, a nie amatorów jak my, czy specjalistów od parówek.

Jak długo tysiące odłamków zmówiło się by ominąć sto dużych celów, tak długo jedynym dokumentem jest analiza Laska. Nic nie stoi wszak na przeszkodzie, by wyjaśnić "jak było naprawdę" i Laska ośmieszyć.

 

Obrazek użytkownika RinoCeronte

22-07-2020 [13:48] - RinoCeronte | Link:

Panie Tęczowy co Pan bierze? Ja tez bym spróbował...

Obrazek użytkownika tricolour

22-07-2020 [16:01] - tricolour | Link:

@Rino

Świeże powietrze znad Bałtyku. Polecam.

Obrazek użytkownika ruisdael

22-07-2020 [13:53] - ruisdael | Link:

Jeśli dla Pana jedynym dokumentem jest "raport Laska" to rzeczywiście nie mamy o czym rozmawiać.

Obrazek użytkownika Jabe

22-07-2020 [14:30] - Jabe | Link:

Czy są jakieś inne oficjalne ustalenia?

Obrazek użytkownika tricolour

22-07-2020 [16:10] - tricolour | Link:

@Ruis

Proszę nie kręcić. Dokument Laska nie jest dla mnie jedyny, bo drugi jest raport techniczny, który wnikliwie przeczytałem. Pan tego drugiego nawet do ręki nie wziął, nie wie co w nim jest więc to dla Pana jedyny jest dokument Laska.

I poza tymi dwoma nic już wiecej nie ma.

Proszę sprawdzić co jest na wspomnianej stronie. Przez 55 stron wybuchy i eksplozje, aż tu nagle w żadnym ciele nawet odlameczka... i główka w piaseczek, bo lipka wyszła.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

22-07-2020 [12:52] - Imć Waszeć | Link:

A czy Pan widział kiedyś w życiu takie paski z materiałami wybuchowymi służące do cięcia konstrukcji stalowych i żelbetonowych, burzenia wieżowców itp. poruczeń? Materiał wybuchowy stosowany w nich jest jak najbardziej mieszanką z trotylem (kilka współczesnych silnych materiałów tak po prostu ma). Właśnie o tym mówiła jedna z "teorii spiskowych" dotyczących WTC 9-11. Jakie odłamki do chol..., skoro jest to operacja niemal "chirurgiczna" stosowana w przemyśle do "rozbiórki" np. koparek w złożach odkrywkowych. Wszystko oczywiście zależy od wytrzymałości albo gabarytów konstrukcji do przecięcia i stąd ilości użytego materiału w ładunkach kumulacyjnych. Argument z dziurawieniem wszystkiego dookoła odłamkami jest więc kompletnie nietrafiony. Ta pierwsza ruska ekipa równie dobrze mogła się rozglądać za resztkami takich taśm, a nie za czarnymi skrzynkami.

http://cama.pl/realizacje/wybu...

Obrazek użytkownika Tomaszek

22-07-2020 [13:25] - Tomaszek | Link:

Jeżeli chodzi o bomby to pewnie tricolour udaje głupa , że niby ktoś miał wzorem Czapajewa granatami obrzucać samolot .On tak ma .  A zwykła kostka trotylu zdetonowana bez niczego nie da nam żadnego  ANI JEDNEGO odłamka i falę uderzeniową wystarczającą do osiagnięcia celu . Cóż dopiero materiały specjalne . Po prostu fala uderzeniowa robi swoje , i efekt jak w zwykłej katastrofie bezodłamkowy . 

Obrazek użytkownika tricolour

22-07-2020 [16:51] - tricolour | Link:

@Imc

Weź mnie kolego nie rozśmieszaj, bo wychodzi na to, że żaden z was raportu technicznego na oczy nie widział.

Więc weź do ręki i pokaż mi fragment o tych specjalnych taśmach rodem z Bonda, co to tną jak nożem, potem - wedle przedmiotowego raportu - robią kilkadziesiąt tysięcy fragmentów, o których LITERALNIE jest mowa. I te fragmenty latają na setki metrów, rozrzucane są po całym terenie, ale omijają pasażerów.

Pozostań juz lepiej przy matematyce...

 

Obrazek użytkownika Tomaszek

22-07-2020 [19:47] - Tomaszek | Link:

A co mnie jakiś ruski raport obchodzi , pisany razem z planem operacyjnym może rok przed katastrofą . Poczytaj jak dziełaja podstawowe materiały wybuchowe , albo lepiej wybuch gazu . Słyszałeś o ofiarach wybuchu gazu poranionych odłamkami ? To nie była mina czy też bomba odłamkowa przeciwpiechotna . To coś znacznie prostszego , czysta energia wybuchu moze byc kostka lub kostki trotylu luzem tylko z zapalnikiem , moze proszek , może gaz , byle czysto i niewykrywalnie . Zadnych odłamków . Nic niczego w zadne odłamki nie zamienia . no i jeszcze odpowiedz na pytanie , które zadała pani O .https://twitter.com/ossala_fr/... . Trochę energii też się było , co ? Ale brzoza radziecka , no wiesz...

Obrazek użytkownika paparazzi

22-07-2020 [17:28] - paparazzi | Link:

Trzy kolorki wam pewnie bomba atomowa w głowie co? Odłamków by nie było. A mina przeciwpiechotna? A granat tam to odłamków do licha. A skały jak się wysadza np. pod drogę, to wie? To takie rożne "bomby" Jedne tylko syczą, drugie zmieniają w parę wodna a trzecie to w głowach robią za trolla.

Obrazek użytkownika Marek1taki

22-07-2020 [07:45] - Marek1taki | Link:

To pewnie pod wpływem Pana wpisu miałem dzisiaj sen:
Robiłem crashtesty. Raz wsadziłem do Tupolewa Tusaka z Nowakiem. Lecą mgła. Pilot ten sam. Radiolatarnia na swoim miejscu. Lądują. Wita ich Putin.
Potem wsadzam do Tutki Morawieckiego, z Czaputowiczem, z Szumowskim, z Emilewicz (Gowin nie mógł). Klimatolog leci, Gliński też.  Lądują. Wita ich ten z ambasady co wiadomo.
Leci Geremek: piękne ogniste słońce, żadnej mgły, lądowanie jak we śnie. Powinien latać.

Obrazek użytkownika piastolsztyn

22-07-2020 [11:37] - piastolsztyn | Link:

Piszę dokładnie, że była to zaplanowana i skoordynowana akcja. Całe szambo wylewane przez 24/7 było skoordynowaną akcją. Nie wypowiadam się o finale, ale jeśli chcemy znaleźć sprawców, wystarczy znaleźć ośrodek decyzyjny ws. hejtu. To nie była spontaniczna akcja przeciwników śp. Prezydenta.

Mało pamiętamy fakt, jak powstawał (nie)rząd półTuska, powolano specjalna grupę do dzialan w mediach, która miala dbac o wizerunek rządu i która to grupa miala liczyc 50 osób. Pozniej bylo scisle embargo nt. tej grupy, działań i jej liczebności. Kto stal na czele tej grupy i kto wydawal jej polecenia?

Obrazek użytkownika RinoCeronte

22-07-2020 [18:01] - RinoCeronte | Link:

Pamiętam takie komunikaty w dziennikach radiowych: "list Prezydenta Kaczyńskiego do Ambasady Rosji nie dotarł..."

Obrazek użytkownika Teresa Bochwic

30-07-2020 [13:14] - Teresa Bochwic | Link:

A czy w ogóle ktoś badał dokładnie wszystkie ciała? Z początku nie badano, potem ekshumacji było ok. 10

Obrazek użytkownika tricolour

30-07-2020 [13:40] - tricolour | Link:

@Teresa

Bardzo mi się "podoba" jak zwolennicy określonych teorii nie mają nawet bladego pojęcia o podstawach podstaw. Proszę sobie wyobrazić, że na np. Kremlu siedzi gość, który etatowo czymś się interesuje. Tak sobie siedzi i czyta, by nabrać wiedzy - do późniejszego wykorzystania. A po drugiej stronie ma masę ignorantów. Jak Pani myśli: kto wyjdzie lepiej na jakimkolwiek spięciu, konflikcie itp.

Proszę: osiem sekund mi zajęło te Pani dziesięć sztuk.

https://www.tvp.info/37242405/...

PS. Nigdzie też nie znaleziono odłamków, co stwierdza raport techniczny na stronie 55. Ale zbieg okoliczności...