Czy Trzaskowski trafi do więzienia?

Gdybym to ja startował na jakieś stanowisko i zasugerował komuś korzyść, jeśli te stanowisko uzyskam, to już bym siedział w areszcie. Przypomnijmy aferę KNF, gdzie szef tej instytucji mógł zasugerować pewne korzyści dla znanej osoby i po upublicznieniu tej informacji trafił do aresztu.

Pan Trzaskowski jednoznacznie zapowiedział likwidację mediów publicznych, a przynajmniej taki był powszechny odbiór jego słów przez opinię publiczną. Fenomenalna wręcz informacja dla TVN, konkurenta TVP. Dziennikarze mediów publicznych "odwdzięczyli" się, co zupełnie naturalne. W cywilizowanym kraju Trzaskowski, po publicznym wysunięciu takich gróźb, zakończyłby kampanię. Takiej opcji się nie obawiał, bo zapowiedź likwidacji konkurenta TVN sprawiła, a przynajmniej tak mogło to wyglądać i dla mnie tak wyglądało, że w tej stacji publikowano jednoznacznie pozytywne informacje o Trzaskowskim, a równocześnie informacje jednoznacznie negatywne o Prezydencie Dudzie. Trudno zaprzeczyć, że takie zapowiedzi nie wpłynęły na postawę TVN, dzięki której wynik Trzaskowskiego był dobry (wynik 48,97%).

Nie jestem prawnikiem, ale czy publiczne zapowiedzi, że po zdobyciu stanowiska Prezydenta, ten zlikwiduje konkurencję, a tym samym pozostałe podmioty osiągną korzyść? Czy te zapowiedzi nie miały na celu uzyskanie pełnego poparcia w trakcie kampanii, co w TVN było szczególnie widoczne? Od długiego czasu nie obserwuję dokładnie wydarzeń na świecie i w kraju. Uważam, że warto przeprowadzić dogłębne śledztwo, zarówno w przypadku Trzaskowskiego, jak i TVN - Ziobro, do akcji. Proszę nie obawiać się problemów z Panią Mosbacher, bo ją, jak i popleczników uspokoi zapowiedź, że Polska może rozważyć zaprzestanie wspierania Ukrainy, zresztą kontrolowanej przez tych samych popleczników.

Proszę Szanownych Czytelników o upublicznianie tego wpisu. Dziękuję.

Piotr Solis

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Pani Anna

14-07-2020 [19:27] - Pani Anna | Link:

 
 Pomylił Pan okoliczności i paragrafy "Art. 229. § 1. Kto udziela albo obiecuje udzielić korzyści majątkowej lub osobistej osobie pełniącej funkcję publiczną w związku z pełnieniem tej funkcji,podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8." A zastosowanie aresztu tymczasowego to jeszcze co innego i podlega innym przepisom w zależności od okoliczności... Nie mylić z więzieniem.
 Już Kononowicz zapowiadał, że "nie będzie niczego", to dopiero była groźba:)) https://www.youtube.com/watch?...
Proszę wyluzować, doprawdy...

Obrazek użytkownika piastolsztyn

14-07-2020 [20:47] - piastolsztyn | Link:

Jako nie prawnik mogę się mylić, ale proszę zauważyć, że nie ustawia Pani stron we właściwej kolejności. To osoba kandydująca na stanowisko zapowiadała korzyści dla konkurentów TVP. Można zbadać, jaki wpływ miała ta zapowiedź na jednoznaczne poparcie TVN dla Trzaskowskigo. Czy obietnica likwidacji konkurencji miała wpływ na te poparcie? 

To dla Pani proponuję trochę luzu. 

Obrazek użytkownika Pani Anna

14-07-2020 [21:22] - Pani Anna | Link:

Jako nie prawnik po prostu niech się Pan nie kompromituje. Gdzie Pan widzi tu jakiś paragraf? Tak samo można uznać, że obietnica utrzymania świadczeń socjalnych, dodatkowo wprowadzenie bonu wakacyjnego miała wpływ na poparcie PAD, co niektórzy po tamtej stronie nieustannie podnoszą jako przekupstwo elektoratu, zapomniał Pan o tym? TVN jako stacja prywatna może sobie popierać kogo chce, a PIS miał 5lat na zrobienie porządku z ustawą medialną. Dodatkowo, jaki wpływ ma prezydent na likwidację TVP?
Niech Pan sobie poogląda tego Kononowicza i wymyśli coś madrzejszego jako zadanie dla Ziobry.

Obrazek użytkownika piastolsztyn

15-07-2020 [05:35] - piastolsztyn | Link:

Za co szef KNF trafił do aresztu? Wypisuje Pani bzdury. Zapowiedź zniszczenia majątku państwowego, z korzyścią dla konkurentów TVP, to kryminał.

Polityka spoleczns, to konstyttucyjne zadania rzadu i to Pani sie kompromituje. Proszę nie wypisywac bzdur. Trzzaskowski w potrzask w areszcie. Niszczenie publicznego nadawcy nie jest zadaniem konstytucyjnym. Dawanie korzyści nadawcy zagranicznemu, kosztem TVP nie jest zadaniem konstytucyjnym. Jest wyraźny związek pomiędzy zaprzestaniem poparcia dla Hołowni, a monopolem na te poparcie dla Trzaskowskiego. To należy zbadać poprzez prokuraturę. 

Pierwsze zdanie z artykułu jest znaczące.

Obrazek użytkownika Pani Anna

15-07-2020 [14:30] - Pani Anna | Link:

Naprawdę trudno polemizować z tym stekiem bzdur, które Pan wypisuje. Proste pytanie Panu zadam, jaki wpływ ma prezydent, na istnienie bądź nie telewizji państwowej? Proszę sobie przeczytać coś o prerogatywach prezydenta. i co on naprawdę może. Groźba, żeby była karalna, to musi być przede wszytkim realna. Tacy jak Pan w równym stopniu kompromituja prawicę co i tamci tym swoim je...ć PIS, z tym, że tamci mają chociaż moc mobilizacji elektoratu, a przy Panu po prostu ręce opadają.

Obrazek użytkownika hr.Levak-Levatzky

15-07-2020 [01:40] - hr.Levak-Levatzky | Link:

Trzaskowski z pewnością trafi do więzienia,a nie tylko o aresztu tymczasowego,za takie przestępstwa,jak zamiar:
- przymusowej eutanazji starców
- przymusowych lekcji masturbacji w szkołach podstawowych i przedszkolach
- zniesienia wszystkich socjalnych darów PiSu i przekazanie Żydom,zwłaszcza amerykańskim, zaoszczędzonych w ten sposób pieniędzy z budżetu
- zlikwidowanie (przez rozstrzelanie czy jak?) szefa TVPiS i podległych mu dziennikarzy za sianie nienawiści,podburzanie i fakenewsy wprowadzające opinię         publiczną w błąd
- sprowadzania do Polski tabunów genderowsko-LGBTowskich muzułmanów
- psychiczne i fizyczne znęcanie się nad swoją rodziną pod wpływem alkoholu i środków odurzających
- niepłacenie alimentów na swoje liczne pozamałżeńskie dzieci
- wiele innych czynów wyczerpujących znamiona przestępstwa z poszczególnych artykułów k.k.
Autor z pewnością przeprowadzi szczegółowe śledztwo w tej sprawie, którego wyniki upubliczni na NB,na co z niecierpliwością, by wreszcie sprawiedliwości stało się zadość, oczekujemy. Wypadałoby także zająć się tymi szubrawcami,którzy oddali na Trzaskowskiego głosy.

Obrazek użytkownika piastolsztyn

15-07-2020 [05:58] - piastolsztyn | Link:

Czy Ktoś ma dużo czasu i może złożyć zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przez Trzaskowskiego? 

Obrazek użytkownika tricolour

15-07-2020 [10:41] - tricolour | Link:

@Piast

Może byś leniu sam coś zrobił, co?

Głodne dzieci byś nakarmił zamiast rzewne kawałki pisać, a może podatek katastralny - o którym nikt nie mówi - przypomniał?

Obrazek użytkownika piastolsztyn

15-07-2020 [14:06] - piastolsztyn | Link:

Widać, że zwróciłem uwagę na ważny temat i na możliwość popełnienia przestępstwa przez Trzaskowskiego. Oczywiście, nie ja jestem sędzią i nie ja też utworzyłem kk. 

A na Konfederację itp. byty mam argumentację bez wchodzenia w dyskusje merytoryczne i bez pyskówek. Nie podjalem jeszcze decyzji o rozwiązaniu problemu Konfederacji. 

Proszę wyluzować, bo zwieracze mogą wyluzować, ale to nie moje zmartwienie

Obrazek użytkownika Pani Anna

15-07-2020 [14:24] - Pani Anna | Link:

Pan nawet czytać nie potrafi, co dopiero pisać z sensem.

Obrazek użytkownika piastolsztyn

15-07-2020 [15:10] - piastolsztyn | Link:

A jednak puściły... Proszę się oporządzić...😀

Obrazek użytkownika Pani Anna

15-07-2020 [15:18] - Pani Anna | Link:

Niesamowicie celna  riposta, jestem pod wielkim wrażeniem, ostatnio takie słyszałam w podstawówce i starciłam już nadzieję, że jeszcze kiedyś jeszcze się z nimi zderzę. Panu na dobranoc polecam czytanie kodeksu karnego, codziennie jeden rozdział. Ja Pan skończy, to może Pan ew. zadać pytanie, czy dobrze wszystko zrozumiał.

Obrazek użytkownika piastolsztyn

15-07-2020 [17:19] - piastolsztyn | Link:

Czynicie Państwo wszystko, aby doprowadzić do pyskówki i odejść od tematu. To nie uratuje Trzaskowskiego.

A tak, swoją drogą, jeśli do kogoś nie trafiają proste słowa, to czemuż nie obniżyć poziomu. Trzaskowskiemu to nie pomoże, ale ktoś może się nie ...

Obrazek użytkownika hr.Levak-Levatzky

15-07-2020 [16:43] - hr.Levak-Levatzky | Link:

@Pani Anna
Ten dureń wziął na poważnie i dosłownie spis przewinień Trzaskowskiego podany przeze mnie powyżej. Dlaczego więc nie chce sam zawiadomić prokuratury,która tak ociąga się ze wszczęciem w tej sprawie śledztwa z urzędu?!

Obrazek użytkownika piastolsztyn

15-07-2020 [17:29] - piastolsztyn | Link:

Zwieracze puściły i zaczynają się wyzwiska. Gratuluję.

A tak swoją drogą, nie czytałem Pańskich dyrdymałów i nie czytam chwytów ad absurdum.

Obrazek użytkownika tricolour

15-07-2020 [15:20] - tricolour | Link:

@Piast

Jedyny problem, jaki możesz rozwiązać, to problem ze sobą. Są od tego specjaliści, nawet na NFZ.

Obrazek użytkownika piastolsztyn

15-07-2020 [17:25] - piastolsztyn | Link:

To nie NFZ będzie decydował, ale, mam nadzieję, prokuratura, a później, może i sądy.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

15-07-2020 [17:51] - NASZ_HENRY | Link:

Nie trafi - cela+ dopiero w budowie ☺
 

Obrazek użytkownika piastolsztyn

15-07-2020 [18:25] - piastolsztyn | Link:

Tego się obawiam, ale może pożyjemy, może zobaczymy.