Szkopska gadzinówka, która na polskim obszarze nie powinna mieć racji bytu zadziałała na ostro.
Dotychczas na takie paszkwilanckie manipulacje pozwalał sobie tylko Jerzy Urban. Widać, że ma zdolnych uczniów, dodatkowo wspartych niemiecką nauką i techniką w dziedzinie robienia ludziom wody z mózgu.
Tego typu prasa rynsztokowa, eufemistycznie nazywana bulwarówkami (Fakt jest kopią niemieckiego rynsztokowca Bild) nie ma, jak solidne media, dociekać prawdy i zdobywać informację, tylko szokować sensacją. Im drastyczniej, tym lepiej.
Często wymyśla się fakty i zdarzenia, albo tworzy się półprawdy i słowne manipulacje.
Gazeta Fakt już wielokrotnie była pozywana do sądu, gdzie zazwyczaj przegrywała i musiała płacić niemałe odszkodowania. Lecz widocznie mają to wkalkulowane w swoją działalność i się tym nie przejmują.
Taką sprawą była choćby sensacja o romansie dziennikarza Maxa Kolonko z panią Rosati. Musieli w sądzie za te bzdury słono zapłacić.
Fakt praktycznie tworzył i długo był jego szefem Grzegorz Jankowski, którego mimo wszystko podziwiam, bo jest to człowiek utalentowany i bardzo sprytny. Potem został wydawcą również gadzinowego kanału tv "Superstacja", a teraz jest na wizji gwiazdą Polsatu.
Otóż Jankowski i jego gazeta już w 2006 roku wykręcił identyczny numer z tym, który omówię poniżej. Zamieścił na tytułowej stronie wielkie zdjęcie powszechnie znanego w Koninie redaktora lokalnej gazety z krzykliwym tytułem >>TEN ZBOCZENIEC JEST WOLNY<<. Za to kłamstwo i manipulację musiał brukowiec zapłacić pokrzywdzonemu 100 tysięcy zł.
Jak wiemy dokładnie, prezydent Andrzej Duda w marcu tego roku, podpisał akt łaski likwidujący zakaz zbliżania się do rodziny, oskarżonemu o pedofilię konkubinowi, który skończył odsiadkę całej zasądzonej kary więzienia, zresocjalizował się i jak stwierdził to jego kurator, sądy pierwszej i drugiej instancji, a także prokurator generalny, zmienił się na tyle, że kara izolacji od rodziny stała się bezsensowna, tym bardziej, że to właśnie rodzina, pokrzywdzeni, którzy wybaczyli, zwrócili się o ułaskawienie i uchylenie wyroku.
Takie są fakty, mimo, że opozycja już rozpętała medialną awanturę pod tytułem >>PREZYDENT UŁASKAWIŁ PEDOFILA<<
Gdy wydawało już się, że wszystko jasne – kto chce prawdy, ten już wie, a kto nienawidzi Dudy, to ma jeszcze jeden kłamliwy kwiatek do bukietu – niemiecka gadzinówka Fakt postanowiła zagrać jeszcze ostrzej kopiując schemat zastosowany w październiku 2005 przez Jankowskiego, zamieszczając całostronnicowe zdjęcie, oczywiście na pierwszej stronie, prezydenta Dudy z wybijającym się podpisem umieszczonym na zdjęciu >>TRZYMAŁ CÓRKĘ, BIŁ PO TWARZY I WKŁADAŁ JEJ RĘKĘ W KROCZE<<
Znacznie mniejszą czcionką umieszczono poniżej pytanie: Panie Prezydencie, jak mógł Pan ułaskawić kogoś takiego?
Nie ważne jest, że skłamano, iż prezydent ułaskawił pedofila, bo ten swoje odsiedział do końca, tylko to, że
TAKIE GRAFICZNE ZAPROJEKTOWANIE STRONY TYTUŁOWEJ NA PIERWSZY RZUT OKA NARZUCA KAŻDEMU ODBIORCY WRAŻENIE, ŻE TO PREZYDENT JEST PEDOFILEM I KAZIRODCĄ.
Nie wiem, czy pomysł takiej strony tytułowej powstał w Polsce, czy w Niemczech. Tak, czy inaczej jest to profesjonalna robota, Nawet jeżeli sąd zasądzi milion złotych kary i publiczne przeprosiny, za obrazę głowy państwa, to medialni złoczyńcy uznali, że przed wyborami warto jest tyle zapłacić.
Od dawna, praktycznie od początku, od roku przejęcia władzy w 2015 i publicznego programu działania Schetyny >>ULICA I ZAGRANICA<<, Prawo i Sprawiedliwość wraz z koalicjantami ma duży problem z barbarzyńską podłością i brutalnego grania bez jakichkolwiek reguł opozycji. Mimo wszystko są na tyle przyzwoici, że nie potrafią ostro odpowiedzieć na ordynarne zaczepki i prowokacje i pozwalają sobą bezkarnie pomiatać. Nie może to się oczywiście podobać elektoratowi.
Paskudna prowokacja niemieckiej gadzinowej gazety rodzi wiele pytań:
- czy ten fałszywie odebrany komunikat z pierwszej strony Faktu odbierze Andrzejowi Dudzie w kolejnej turze wyborów 1 lub 2% głosów? Jest to ważne, bo taka jest właśnie różnica między kandydatami w sondażach.
- Czy ta prowokacja redakcji Axel Springera była inspirowana przez władze niemieckie? Wówczas jest to ewidentne wpływanie przez jedno państwo na wybory w innym.
- Dlaczego Dobra Zmiana nie potrafi się nauczyć unikania pułapek? Czy naprawdę trudno o najlepszych strategów i doradców? Przegrano z gnuśności, lub może z nadmiernej pewności siebie Senat. Pozwolono głupio się wykiwać z przeprowadzeniem wyborów regulaminowo 10 maja. Nie zdołano zneutralizować wicepremiera Gowina. To dużo błędów w krótkim czasie.
Mamy wraz z dniem dzisiejszym 6 dni, by jeszcze coś zyskać. Coś spektakularnego musi prawica uczynić by wygrać.
Wielogodzinne transmisje spotkań prezydenta z mieszkańcami miast w TVP stają się kontr-produktywne. Ileż razy można słuchać praktycznie tego samego?
Jakaś rakieta musi z Nowogrodzkiej wystrzelić.
.
To bardzo ciekawa sprawa, o której zapomniałem.
Ślady, że hitlerowska Volkslista (DVL), czyli z naszymi folsdojczami nadal ma w Niemczech duże znaczenie. Pod egidą UE egzystuje niemiecki akt Beschäftigung, Soziales und Integration, gdzie pod eufemistycznym tytułem Polen - Familienleistungen, dotyczących niby "łączenia rodzin" wspomaga się tych, co w latach wojny zostali folksdojczami. Oczywiście tych, co się tego nie wstydzą, albo jak Kaszubi, czy Ślązacy, byli do tego zmuszeni. Osobiście znam, już dzisiaj niemłodych gości, co na podstawie DVL wyjechali do RFN, wypracowali emeryturę i powrócili do Polski. Są to dosyć nieprzyjemni ludzie.
Ludzie faktycznie, choć powoli uodporniają się propagandowe przekazy. Niestety, ciągle sporo się na to ciągle łapie.
Jeszcze mi dzień dobry nie powiedział,a juz mnie opierpapier....
Ja jestem pesymistą od urodzenia i jeszcze sie w swoich kasandrycznych przepowiedniach...w 80% nie pomyliłem...po prostu pesymista jest tylko lepiej poinformowany.
Kończyłem studia na UJ,kiedy jeszcze nie było internetu,a telewizja miała tylko jeden program....i to czarno-biały...resztę wiedzy musiałem sam nabyć...nawet w Pradze czeskiej.
Socjologia i etnografia...to wymagało wtedy szerokiej wiedzy....łącznie z psychologią...i antropologią...egzaminy z tych przedmiotów były obowiązkowe...i musiały być zaliczone!
No to została nam prasa...socjotechnika,inżynieria społeczna i manipulacje "dzikimi ludziami"...dlatego FAKT musi tak działać...jak whiskey na Indian...to mają w genach od ojców
załozycieli.
Na socjotechnice medialnej...zjadłem juz trzy komplety zębów...więc odpuść....telewizja i internet...to to samo,tylko w kolorze i obrazkach,idioci łatwiej kupują taki przekaz.
To dla tego na toaletach publicznych nie pisze się "toaleta" tylko obrazek...kobieta,mężczyzna i teraz trzecia płeć....debilom trzeba narysować,bo inaczej nie zatrybią.
Już od dawna elektoraty na świecie ,stały sie nieprzewidywalne...a "wtymkraju" w postępie geometrycznym idiocieją i chamieją ludziaska...ex.Tymiński...pamiętasz jego wynik?
Każdy "nowy" podrzutek służb...odpowiednio napompowany przez media...dostaje na wstępie...10---15% poparcia...od manipulatorów i socjotechniki medialnej.
Stąd Lepper,Palikot,Petru,Kukiz...et consortes.
Ludzie w tym kraju nie głosują MÓZGIEM,tylko OCZAMI...bo ON TAKI ŁADNY...MA GRZYWKĘ I BRĄZOWE OCZY...etc.etc.
Ten elektorat w dzikim kraju [Miro Drzewiecki] jest odmóżdżony i zatomizowany w stanie wojennym...Kiszczak,Jaruzelski i Urban...w piekle będzie jubel jak tam Urban dołączy.
PS.Są tu na NB moje notki o sondażach i mediach...można poszukać...jak ktos chce....ale trzeba chcieć....ja na swój blog już nie zaglądam...nie będę komentował komentarzy
już większość blogerów tak robi...
PPS.15 lipca wylatujemy...jak będzie dostęp do netu...to coś skrobnę.
auf wiedersehen...prekognicja? :-))
naszeblogi.pl
naszeblogi.pl
To nie moja wina,że realizm jest taki ...jaki jest....jaki widac za oknem...
Ciao
Ciao.
No wiesz! Szczycić się byciem pesymistą?!
Widocznie stanowczo mało mieliście na studiach psychologii, a już na pewno nie mieliście psychoneuroimmunologii, która bada zależności między psychiką a układem nerwowym i odpornością.
"Naukowcy opracowali już wiele raportów, z których wynika, że optymistycznie nastawione do życia i przepełnione wiarą w siebie osoby zdecydowanie mniej chorują i dłużej żyją niż malkontenci i narzekacze. Na nasze zdrowie wpływają bowiem procesy zachodzące w mózgu. Udowodniono, że u człowieka w stanie permanentnego smutku i przygnębienia zmniejsza się poziom hormonów odpowiedzialnych za sprawność układu immunologicznego. A u optymisty jest odwrotnie."
I co Ty na to? Życie Ci niemiłe? Narzekaj narzekaj...
A teraz sobie wybierz, dlaczego jesteś pesymistą wg. psychologii (także społecznej):
1. Perfekcjonizm.
2. Brak wiary w innych.
3. Lęki z dzieciństwa.
4. Brak umiejętności mówienia "nie".
"Pesymizm psychologiczny to nastrój lub emocjonalna skłonność do dopatrywania się wszędzie przejawów lub zapowiedzi zła, z którymi wiąże się stosunek do świata nacechowany lękiem i poczuciem bezsilności."
Czy na prawdę takie masz odczucia?
Jedyne, co jest twórcze i kreatywne, co my zawsze zakładamy w projektach, to pesymizm defensywny, czyli pesymizacja projektu, czy zadania. To rozważania typu - a co się stanie jeśli.... Do ad absurdum, czyli jak doniczka spadnie z czystego nieba. Inaczej to analiza prawdopodobieństwa najgorszego przypadku.
No to na koniec jeszcze trochę mądrości.
Pesymista to człowiek, który sądzi, że wszyscy są tak samo okropni jak on, i nienawidzi ich za to.
Autor: George Bernard Shaw
Pesymizm to stan umysłu, w którym jesteś przekonany, że jeśli w przeszłości coś poszło nie tak, to także teraz się nie uda. Wierzysz, że negatywne doświadczenia z przeszłości zawsze się będą powtarzać.
Autor: Philip Zimbardo
Musisz to leczyć. Każdego dnia po sjeście wypij szklankę lokalnej marsali DOC, najlepiej białej vergine riserva. Przypadkiem nie rozcieńczaj wodą lub nie daj Boże Coca Colą!
Po tygodniu się wyleczysz z tego paskudztwa.
cento di questi giorni
Napisałbym Ci : szewcze, pilnuj swojego kopyta...ale nie znam twojego progu "obrażalności'...:-))
Już pisałem,że na studiach mielismy dwa semestry psychologii...i to takiej z epoki jury ...przecież to był czas schodzącego Gomułki!!!
Jedno czego sie nauczyłem,to odróznienia socjopaty od płatnego sk....syna...nawet tu na NB.
Medice,cura te ipsum...
To trochę żartobliwy komentarz. Mnie trudno obrazić (ale łatwo rozwścieczyć). A le jak jest z pesymistami - nie wiem 8-)))
W psychologii wreszcie długo oczekiwana rewolucja. Mniej zajmuje się sprawami stricte personalnymi, a bardziej relacjami społecznymi. Więc bliżej socjologii.
Śledzę postępy psychologii i psychiatrii. Kto wie, kiedy może się przydać.
Nie jestem lekarzem, ale rzeczywiście leczę się sam. Na przykład jestem dumny jak cholera, że już w marcu stwierdziłem, że kuracja sterydowa musi być dobra na COVID.
Naczelną "Faktu" jest Katarzyna Kozłowska, która w 2011 roku założyła, wspólnie z Agnieszką Liszką-Dobrowolską, rzeczniczką Donalda Tuska, wydawnictwo Kurhaus Publishing.
Drugi FAKT
Właścicielem Ringier Axel Springer czyli polskiego FAKTU też, jest firma amerykańskich banksterów KRR
Stawka w tych wyborach jest znacznie większa niż się ludziom wydaje ☺
Wiem, że projekt odzyskania mediów, tzw. repolonizacja mediów jest w końcu przygotowana. Zobaczymy za parę miesięcy.
pomimam Panskie idiotyczne porownanie
wydawanego w Polsce ( kraju czlonka UE ) " Faktu "
z organem hitlerowskiej NSDAP " Völkische Beobachter ".
Niemniej jednak moze bedzie Pan mi mogl odpowiedziec
na dwa ponizsze patania:
1 - Dlaczego Polska nie chce wystapic z tej " niemieckiej " Unii Europejskiej ?
2 - Dlaczego Pan Sakowski nie odkupi tego " szmatlawego Faktu "
i nie zrobi z niego porzadnego PiS-owskiego organu partyjnego ?
No to przywołuj ich do porządku, jak by nie bylo, autorzy sa Polakami i pisza w Polsce.
Jedni pielegnuja starcow, inni remontuja im mieszkania, okolo milion Polakow
pracuje w Niemczech, a kilka milionow pracuje w niemieckich zakladach pracy
na terenie Polski. Chcesz ich wszystkich przywolywac do porzadku ?
Slowo zaklecie: repolonizowac.
Pyszczyc zawsze jest latwo, cos konkretnego zrobic juz jest o wiele trudniej.
" może wystarczy podać fakt, że w Niemczech media są tylko i wyłącznie niemieckiego kapitału "
Niestety mylisz sie nawet wlasciciel " Faktu " Axel-Springer-Verlag nalezy w 47,6% amerykanskiemu
inwestorowi Kohlberg Kravis Roberts ( KKR )
axelspringer.com
Tu widać wyraźnie dlaczego jest pan uważany, delikatnie mówiąc, za człowieka nie wartego splunięcia. A co dopiero konwersacji.
A Pan to kto ???
Nawiasem mowiac, wytkniecie prawdy zawsze jest bolesne,
udowodnil Pan to swoim chamskim wpisem.
" Anakonda zataił najważniejsze informacje o właścicielu Faktu, czyli Axel Springer. "
---------------------------------------------------------------------------------
Co tu mialem zataic, przeciez o tym kto jest wlascicielem " Faktu " i jeszcze wielu innych tytulow
ukazujacych sie w Polsce nie jest dla nikogo tajemnica.
Poza tym, to kto jest wlascicielem koncernu jest sprawa drugorzedna, wazne jest kto ( pracuje ) pisze
artykuly, czy uwazacie, ze kazdy ukazujacy sie w " Fakcie " artykul jest konsultowany z centrala w Szwajcarii ?
Owszem sa pewne ogolne wytyczne ktore obowiazuja naczelnego ale i on nie odpowiada za kazde slowo
swoich pismakow.
Dla mnie sprawa jest prosta, zamiast wylewac krokodyle lzy i wywlekac jakies hitlerowski organ partyjny,
nalezy sprawe skierowac do sada i niech ten rozstrzygnie o odpowiedzialnosci i zasadzi odpowiednie
zadośćuczynienie dla poszkodowanego.
" Przecież wyrok znam."
Jesli tak to nie rozumiem po co ta cala pisanina tego pana z Gdyni.
zapomniałeś już, że w latach 30-tych żydzi również finansowały Niemcy Hitlera?
To taka dziwna miłość. Jak jidysz i niemiecki.
Zastav, boss TVN też dobry brookliński żyd.
A Mosze Kantor to znowu rosyjski.
Więc nie bądźmy tacy wąskotorowi. Nie chce mi się rozsupływać tych wszystkich splotów, ale Ty pewnie też jesteś specjalistą od węzłów.
Więc kto określa linię Faktu?
Największe wywiadownie jak NSA, CIA, MI5 & MI6(SIS) i pomniejsze zapewne wiedzą i monitorują, ale milczą. Mam nadzieję, bo zawsze tak się dzieje, że w końcu coś zacznie wyciekać.
A rodziny R + R i ich executive officer Soros, to tylko taka kurtyna przeciwpożarowa.
Polecam, z radą - warto odsłuchać na jakimś high-endzie, albo choćby na Adamach na biurku.
youtu.be
Rany Boskie! Półtorej godziny przesłuchiwania!
Coma - oczywiście. Czilautowo i mocno perldżamowo. Szkoda, że się chcą pożegnać.
A ten kowerowiec jest fantastyczny! Pewne rzeczy lepsze od oryginału.
A co do końcówki, to może z dalekich kresowych korzeni (ale u ojca były żywe), dla mojego temperamentu preferuję takie rzeczy.
youtu.be
Grające automaty robią duże wrażenie. Lecz zastanawiam się, w którym miejscu na clipie kończy się real a zaczyna virtual.
Dziękuję za "Mistrza i Młgorzatę". Nie wiedziałem, że taki serial istnieje. Odszukam oczywiście. Choć na "Paragrafie 22" się rozczarowałem.
youtu.be
youtu.be
No i jak to się dzisiaj robi:
youtu.be
Syn swoje psydelie tworzył wyłącznie w domu na Virusie. Wszystko generowane, zero instrumentów. Ile to ja już lat temu byłem zachwycony pierwszym Moogiem. Muzyka nie ma granic. Byleby tylko coś w tym było. Trochę śmieszą mnie goście, którzy z pogardą stwierdzają - tylko muzyka poważna. Albo tylko metal... albo blues. Wszędzie można znaleźć coś wyjątkowego.
Ten uliczny grajek mnie równie mocno zafascynował, jak ta rewelacyjna, kontrabasowa wersja Różowej Pantery. Jednego tylko żałuję, że od pewnego czasu nastała era wokalnych solistów. Lubiłem czasy, gdy czterech chłopaków potrafiło fajnie zgrać swoje głosy.
A jak chcę się zresetować to zawsze sobie na głośno puszczam te 15 minut Bolera.
Gdzieś zniknął z oczu taki talent:
youtu.be
youtu.be
I wspomnień czar (odnośnie automatów)
youtu.be
I ciągle młodzi moi ulubieńcy:
:youtu.be
Troszeczkę tak , a drugie troszeczkę nie. Różniczka jak między ku...wą i bandytą jakaś w końcu jest .
A w ramch odpowiedzi na pytania , to 1.Żeby wam nie było za lekko , choć gdyby Polska wystąpiłą nie byłoby wam tak wesoło . 2. A pan o nazwisku Sakowski jak mu śmierdzi to dziurawego wychodka kupować nie musi .
ż
Niefortunna pora z tym ułaskawieniem. Zwyczajnie przedobrzono z pośpiechem i chwaleniem się gołębim sercem.
Kobiety obcisłe, białe spodnie zakładają po okresie, nie przed, nie w trakcie - dla komfortu i bezpieczeństwa. Nie ma co się wyrywać ze zgrabną figurą, a potem kombinować, że gazeta się wyśmiewa z japońskiej flagi.
I tyle w temacie.
PS. O heterodynie też słówko napisałem.
Cała nadzieja w TVP, Strefie Wolnego Słowa i Radiu Maryja.
Tak nam dopomóż Bóg!
To klasyczna mentalność opozycyjnego doktora nauk prawnych Kropiwnickiego.
Wprawdzie nie piec, .....Ale trzy miesiące minęło od ulaskawienia.
Trzy miesiące, I po trzech miesiącach, 'dziennikarze ' zauważyli jaką krzywda dzieje się rodzinie przez ulaskawienie pedofila, publikując na pierwszej stronie, zdjęcie prezydenta, i napisy jakoby prezydent molestował.
Ordynarna celowa manipulacja, wyciągnięta na kampanię, żeby ewidentnie ośmieszyć prezydenta.
Na dodatek, to nie bylo ulaskawienie, bo winny, cala kare odsiedzial, resocjalizacja poszla pomyslnie, i kontakty z rodzina, i to właśnie na wniosek rodziny, prezydent uniewaznil zakaz zblizania.
Dziennikarze powinni przedstawiac rzeczywistość, jeżeli gazeta dopuszcza się manipulacji i kłamstwa, tym bardziej w stosunku do głowy państwa, to kara powinna być bardzo dotkliwa , i finansowa i personalna, łącznie z wnioskiem, o zamknięcie tabloidu.
Kto jest właścicielem to wiemy - biznesmeni i filantropi, wśród nich republikanin popierający Trumpa i Izrael. Rozkminia to red.Tomasz Sommer naczelny Najwyższego Czasu:
youtube.com
Od 20:00 min. o pracownikach wyższego szczebla. Ciekawostką jest gen Petreus z US Army, potem CIA, teraz w KKR.
Z tym, że wieszatielka tęczowej flagi obstaje za konkretną firmą i jej interesem w TVN. I reaguje na wiązanie TVN z WSI.
kresy.pl
Czy to ta sama Ameryka, która stoi za Axel-Springer-Faktem?
Springer dostał po wojnie zgodę władz amerykańskich na działalność prasową jak jeden z trzech na rynku. Skoro miał owocną przeszłość w propagandzie hitlerowskiej to bez zgody wywiadu USA i lobby żydowskiego się nie obyło.
Czy Żorżeta będzie walczyć o Fakt? I jak polityka ambasadora USA ma się do polityki Trumpa, który "lubi się" z prezydentem Polski?
I kim jest ten trzeci? ;-)
youtube.com
A jednak odnalazłem:
peter15k.szkolanawigatorow.pl